افتتاح حساب ترکیه
وسایل پیک نیک برای ماشین

وسایل پیک نیک برای ماشین رو اگه همیشه دم دست بزارید یا تو صندوق عقب ماشین بچینید اینطوری راحت تر می تونید برای سفرهای کوتاه یک روزه و یا پیک نیک ها برنامه ریزی کنید و دردسر کمتری داشته باشید.

چرایی جمع کردن وسایل پیک نیک برای ماشین

آیا شما هم به فکر جور کردن وسایل و لوازم پیک نیک برای مسافرت‌های کوتاه ناگهانی هستید؟ اگر اهل سفر باشید، کم و بیش می‌دانید که در لیست وسایل پیک نیک کم هزینه و ارزان چه مواردی پیدا می‌شوند. اما برای تکمیل و مطمئن شدن از وسایلی که ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید، این مقاله را بخوانید.

کباب پز - وسایل پیک نیک برای ماشین

یکی از تفریحات خانواده ها در تابستان رفتن به پیک نیک است و لوازم ضروری پیک نیک در تابستان بسیار مهم است تا اوقات خوشی را برای یکدیگر رقم بزنید.

شاید تعدادی در لحظه ی آخرر وسایل مورد نیاز پیک نیک خود را جمع می کنند و وسایلی را فراموش می کنند. برای اینکه وسایل مورد نیاز پیک نیک را فراموش نکنید و مجهز به طبیعت بروید و چند ساعتی در آرامش سپری کنید وسایل مورد نیاز پیک نیک را به شما مخاطب اهل سفر معرفی می کنیم.

چادر زدن - وسایل پیک نیک برای ماشین

لیست وسایل پیک نیک برای ماشین

 سبد وسایل پیک نیک

برای جا دادن وسایل پیک نیک نیاز به یک سبد جادار و مناسب دارید تا وسایلی مثل ظرف و ظروف، مواد شوینده و لوازم و وسایلی را که جای زیادی نمی‌گیرند، در آن قرار دهید. معمولا این سبدها جنس پلاستیکی دارند و از بالا باز می‌شوند. باز و بسته کردن آنها هم راحت است و با دسته‌های محکم و قابل حرکت، حمل آنها آسان می‌شود.

زیر انداز

یکی از ضروری‌ترین وسایل پیک نیک کم هزینه، «زیرانداز» است که در سایزهای مختلف می‌توانید تهیه کنید. حتی جنس زیراندازها هم متفاوت است و می‌توانید انواع ضد آب، مناسب برای سواحل، مناسب برای نشستن روی چمن و … را انتخاب کنید.

برخی زیراندازها هم مدل کیفی هستند و جمع می‌شوند و مثل کیف قابل حمل هستند. جنس و اندازه زیرانداز را می‌توانید متناسب با نوع نیاز و تعداد نفرات تهیه و خریداری کنید.

زیر انداز - وسایل پیک نیک برای ماشین

پتو و بالش کوچک سفری

رانندگی‌ برای طولانی‌ مدت یا راه رفتن‌های طولانی مدت خسته کننده است و بعضا افراد در پیک نیک نیاز به استراحت کردن یا چرت زدن دارند. علاوه بر این، دراز کشیدن در دامان طبیعت بسیار لذت بخش و نشاط‌آور است.

از وسایل پیک نیک کم هزینه، بالش، ملحفه یا پتو‌های سبک مسافرتی هستند. حتی در ماشین و هنگام برگشت هم می‌توانید از این وسایل استفاده کنید.

پتو سفری - وسایل پیک نیک برای ماشین

ظروف سبک و نشکن در لیست وسایل پیک نیک برای ماشین

برای سفر حتما باید یکسری ظروف ضروری داشته باشید که هم سبک باشند و هم جنس آنها طوری نباشد که زود بشکنند. ظروف غذاخوری، لیوان، قاشق و چنگال را می‌توانید از جنس پلاستیکی یا استیل سبک انتخاب کنید.

بهترین پیست های اسکی ایران را بشناسید + مشخصات و مسیر دسترسی

این ظروف باید برای شست‌وشو هم راحت باشند.

بشقاب سبک سفری - وسایل پیک نیک برای ماشین

کتری و فلاسک سفری

سفر کردن بدون نوشیدن چای، چندان دلچسب نخواهد بود. یکی از وسایل پیک نیک کم هزینه، فلاسک چای خوب و کتری است که در سایزها و با ظرفیت‌های مختلف در بازار وجود دارند. حواستان باشد که کتری‌های را طوری انتخاب کنید که مقاومت بالایی روی حرارت داشته باشند و فلاسک‌ها هم از جنس مرغوب بخرید.

وسایل آشپزی در سفر

اگر غذای سفر را از خانه نمی‌برید، حتما در زمان پیک نیک، به آشپزی کردن نیاز پیدا می‌کنید. برای آشپزی کردن هم وسایل آشپزی لازمتان می‌شود. تجربه آشپزی در پیک نیک یکی از جذاب‌ترین تجربه‌ها است که کمتر کسی حاضر است آن را از دست بدهد.

برای پختن غذاهای کبابی نیاز به منقل، سیخ، سینی، ژل آتش زا، زغال، کبریت، سینی و بادبزن خواهید داشت. اگر هم می‌خواهید غذای خود را سرخ کنید، احتیاج به روغن، ماهیتابه و تابه دارید.

ساج - وسایل پیک نیک برای ماشین

پاوربانک و شارژر

حتما در زمان مسافرت و پیک نیک، نیاز به شارژ کردن وسایل الکترونیکی مثل موبایل، اسپیکرهای همراه و … پیدا خواهید کرد. به همراه داشتن پاوربانک برای شارژ کردن این وسایل از ملزومات پیک نیک است.

پاوربانک‌ها انواع مختلفی دارند و با ظرفیت‌های متفاوت از برندهای گوناگون می‌توانید تهیه کنید. در زمان خرید پاور بانک ابتدا نوع نیاز خود را در نظر بگیرید و به ظرفیت، تعداد خروجی‌های USB، شدت جریان خروجی و وزن آنها را مد نظر قرار دهید.

پاور بانک - وسایل پیک نیک برای ماشین

آب معدنی

برای پیک نیک‌ و سفرهای کوتاه مدت در طبیعت، به همراه بردن آب آشامیدنی و آب برای شست‌وشو و مصارف دیگر را هرگز فراموش نکنید. پر کردن بطری‌ها یا کلمن‌ها با آب، از ملزومات پیک نیک است و حتما به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

اگر آب تصفیه در دسترس ندارید، به همراه داشتن قرص‌های تصفیه آب، بسیار کمک کننده خواه بود. استفاده از گالن‌های آب که در قسمت پایین آنها شیر آب قرار دارد که برداشتن آب را بسیار آسان می‌کنند.

آب معدنی - وسایل پیک نیک برای ماشین

کیف ایمنی و سلامت از مهمترین وسایل پیک نیک برای ماشین

به همراه داشتن وسایل بهداشتی برای پیک نیک‌ و سفرهای کوتاه مدت بسیار ضروری است. حتما می‌دانید که سر درد، تهوع و … خبر نمی‌کنند. داشتن یک کیف که وسایل ضروری و بهداشتی را در آن قرار داده باشید، هم به درد خودتان می‌خورد و هم همسفرهایتان. داخل این کیف را با وسایل زیر قرار دهید.

 •  پد بهداشتی و نوار بهداشتی
 •  چسب زخم
 •  کرم مرطوب کننده
 •  باند و گاز استریل
 •  اسپری الکل
 •  نخ دندان
 •  دستمال مرطوب
 • دستمال کاغذی
 • صابون مایع یا ژل شست‌و شوی دست
 •  مسواک و خمیر دندان

یخدان مسافرتی

در زوهای گرم تابستان پیک نیک بدون داشتن یک یخدان ناممکن است. بسیاری از غذاها وجود دارند که با قرار گیری در معرض هوای گرم، به‌سرعت فاسد می‌شوند و از این رو می‌بایست همیشه در محیطی خنک نگهداری شوند. این یخدان کوچک و قابل حمل است و نیازی نیست از این بابت نگرانی‌ای داشته باشید. میتوانید نوشیدنیها و میوه‌هارا درون این یخدان قرار دهید و از وردن یک نوشیدنی خنک در پیکنیک لذت ببرید.

معرفی بهترین محل برای غواصی در کیش ؛ تفریج هیجان انگیز جزیره را از دست ندهید

سبد سفری - وسایل پیک نیک برای ماشین

منقل سفری

البته که هیچ پیک نیکی بدون باربیکیو و کباب کامل نیست. اگر مشکل جا دارید و نمیتوانید یک باربیکیو یا منقل معمولی با خود حمل کنید میتوانید به جای آن از یک منقل صحرایی استفاده کنید.این منقل صحرایی به ابعاد ۲۰*۴*۲ سانتی متر میباشد و به راحتی درون داشبورد و حتی در جیب نیز جا میشود و سرهم کردنش اصلا کار مشکلی نیست.

وسایل بازی و تفریح از وسایل پیک نیک برای ماشین

شما هم فکر می‌کنید بازی و تفریح در پیک نیک فقط برای بچه هاست؟

به طور قطع خیر! بودن در طبیعت و بازی‌های شاد یکی از راه‌های رفع خستگی‌های ناشی از کار روزمره است. همراه بردن چند وسیله بازی همراه لوازم پیک نیک که جای زیادی اشغال نمی‌کند!

پس این فرصت را از دست ندهید و از قبل چند بازی جذاب و پرنشاط را برنامه‌ریزی کنید. از بازی‌هایی مثل پانتومیم که نیاز به وسایل خاصی ندارد؛ تا فریزبی، بدمینتون و بازی‌های گروهی با توپ.

چراغ قوه

برای سفر و پیک نیک شبانه، چراغ قوه یکی از وسایل پیک نیک کم هزینه به شمار می‌رود. حتی اگر پاوربانک دارید یا به منبع نور دسترسی دارید، داشتن چراغ قوه در پیک نیک، بسیار کاربردی است. می‌توانید هد لامپ یا چراغ‌های اضطراری هم بخرید. در کل داشتن یک منبع نور متحرک و پرتابل می‌تواند پیک نیک را آسان‌تر و لذتبخش‌تر کند.

چراغ - وسایل پیک نیک برای ماشین

پک وسایل خوراکی از وسایل پیک نیک برای ماشین

برخی مواد غذایی در سفر برای پخت و پز و خورد و خوراک لازم هستند. این وسایل پیک نیک کم هزینه، جای کمی می‌گیرند و می‌توانند کیفیت سفر را بالا ببرند. وسایل و مواد خوراکی مثل نمک،‌ فلفل، تی بگ، انواع قهوه و هات چاکلت و نسکافه (نسکافه‌های تک نفره)، قند، شکر یا نبات و تنقلات پیک نیک را در این پک قرار دهید و در سبد پیک نیک بگذارید.

در ضمن نیازی نیست که این پک‌ها را از داخل سبد پیک نیک بیرون بیاورید. اگر نیاز به پر کردن دوباره دارند، آنها را شارژ کنید.

وسایل جانبی در پیک نیک

شاید کمتر به این موضوع دقت کرده باشید ولی برخی وسایل پیک نیک کم هزینه، در عین حال که ممکن است ضرورتشان به چشم نیاید ولی وقتی در دسترس نباشد، وجود آنها کاملا حس می‌شود. مثلا اگر به دریا و ساحل می‌روید، کفش یا دمپایی ساحلی لازمتان می‌شود. از این قبیل وسایل پیک نیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چمدان بستن - وسایل پیک نیک برای ماشین

 • کرم ضد آفتاب
 •  عینک آفتابی
 •  دستگیره
 • سفره یکبار مصرف
 •  آفتابه مسافرتی
 • دمپایی یا کفش مناسب سفر
 •  یک بطری کوچک حاوی مایع دستشویی
 • یک بطری کوچک حاوی مایع ظرفشویی
معرفی جاهای دیدنی قزوین همراه با مشخصات و عکس

وسایل پیک نیک برای ماشین ؛ مبدل برق خودرو

یکی از وسایل پرکاربرد هر گردشی، همراه بردن یک مبدل یا اینورتر خودرو است. این وسیله ‌به راحتی می‌تواند برق ۱۲ ولت مستقیم باتری را به ۲۲۰ ولت شهری تبدیل کند.

پس دیگر نگران نبود برق برای استفاده از وسایلی مثل تبلت، لپ تاپ، شارژر گوشی، اسپیکر، لامپ و یا هر وسیله­‌ای که فکر می­‌کنید هنگام گردش و پیک نیک مورد نیازتان است، نباشید. فقط کافیست مبدلی متناسب با توان مصرفی وسایل برقی خود در نظر بگیرید.

مولد برق خودرو - وسایل پیک نیک برای ماشین

اینورترها در برندها و توان­‌های مختلف از ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ وات در بازار موجود هستند. یک نمونه با کیفیت و با قیمت مناسب این دستگاه، مبدل برق خودرو ویلیون مدل ۱۲V-TO-220V-500W است. وزنی در حدود ۷۰۰ گرم دارد و برای دستگاه­‌های برقی تا حداکثر ۵۰۰ وات قابل استفاده است.

به شما پیشنهاد می‌کنم حتما این وسیله ضروری را به لیست خرید وسایل پیک نیک خود اضافه کنید.

نکته مهمی که قبل از پیک نیک باید دقت کنید

گاهی اتفاق افتاده که به صورت آنی تصمیم به رفتن به یک گردش نیم روزه را با خانواده یا دوستان خود گرفته‌ایم، ولی مثلا با یک رگبار غیرقابل پیش‌بینی کل گردش‌مان تحت الشعاع قرار گرفته باشد.

شاید برای بعضی‌ها این لحظات پیش‌بینی نشده جزء جذابیت‌های گردششان باشد ولی برای برخی خاطره تلخی در ذهنشان بسازد! در هر صورت، قبل از هر سفری حتی یک گردش ساده پیک نیک، وضعیت آب و هوای مقصدتان را از شب قبل چک کنید.

شاید لازم باشد تمهیداتی قبل از شروع گردش در نظر بگیرید و در لیست وسایل مورد نیاز پیک نیک خود تجدید نظر کنید.

برای مثال، قطعا لباس و کفش مناسب گردش در یک روز آفتابی متفاوت خواهد بود با گردش در یک فضای سرد کوهستانی! پس قبل از هر چیز برای خود این مسئله را حل کنید.

محافظ طبیعت باشیم

پس از اتمام پیک نیک این مطلب را در نظر بگیرید که طبیعت را همان جوری ترک کنید که قبل از ورودتان مشاهده کردید. تا جای ممکن نه چیزی به آن اضافه کنید و نه چیزی از آن کم کنید.

جمع کردن زباله - وسایل پیک نیک برای ماشین

اگر به طبیعت و محیط زیست علاقه­‌مند هستید، پس قطعا با ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی مشکل دارید.

به جای این کار می‌توانید پک ظروف مسافرتی سبک و نشکن را به لیست خرید وسایل مورد نیاز پیک نیک خود در ماشین اضافه کنید. با این کار هم از سنگینی بار خود کم می‌کنید و هم محافظ خوبی برای طبیعت هستید.

همراه بردن چند کیسه زباله در سفر برای جمع کردن زباله‌های خود و یا قرار دادن ظروف کثیف، ضروری به نظر می‌رسد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

24 دی 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *