باقی ماندن کف در لباسشویی

باقی ماندن کف در لباسشویی را تجربه کردید ؟ می دانید که اگر بعد از شستشوی لباس ها با این صحنه مواجه شوید چقدر دردناک است. شما باید برای این اتفاق آزادهنده فورا علت را پیدا کنید و برای رفع آن دست به کار شوید. شادمگ در این خصوص به شما راهنمایی میکند.

باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

احتمالا شما هم تا کنون با این مشکل برخورد کرده اید که کف در ماشین لباسشویی باقی مانده باشد.باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی یکی از مشکلات شایع در استفاده از لباسشویی می‌باشد. اما شاید دلیل به وجود آمدن این مشکل را ندانید. این مشکل باعث می شود که شما زود به زود به تمیز کردن ماشین لباسشویی فکر کنید.

باقی ماندن کف در لباسشویی

در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی بپردازیم.این مسئله بسیار مهم است. زیرا امکان آسیب رسیدن به اجزای داخلی لباسشویی مثل برد وجود دارد.با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در مورد دلایل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی به دست آورید.

آیا کف کردن ماشین لباسشویی همیشه جدی است؟

پاسخ این است که علت کف کردن ماشین لباسشویی در بیشتر موارد به استفاده از مواد شوینده مربوط است. اما اگر موارد مربوط به شوینده‌ها که در ادامه به آن خواهیم پرداخت به درستی استفاده شوند و مشکل کف کردن همچنان باقی بماند، در این صورت این مشکل، جدی است. با این حال علل اصلی کف کردن ماشین لباسشویی ممکن است به 5 دلیل زیر باشد:

استفاده بیش از اندازه از شوینده
شوینده نامرغوب
پودر دستی
استفاده از برنامه شستشوی کوتاه مدت
آبکشی نادرست

9 دلیل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

حالا به سراغ دلایل باقی ماندن کف در لباسشویی و راه حل های آن می‌رویم. گاهی راه حل ها ساده است و به دست خود شما این مشکل حل خواهد شد.

استفاده بیش از حد مواد شوینده در ماشین لباسشویی

برای هر بار شستن لباس ها در لباسشویی به حجم مشخصی از مواد و مایع شوینده نیاز است.

باقی ماندن کف در لباسشویی

درون جا پودری و مخزن مواد شوینده ماشین لباسشویی علامتی وجود دارد که به معنای سقف استفاده از شوینده می باشد و نباید از مقدار تعیین شده فراتر رفت.

تثبیت رنگ لباس مشکی با چند ترفند موثر و ساده | عمرا لباس مشکی تون اینجوری بور بشه

تصور بعضی از افراد این است که هرچه حجم مواد شوینده بیشتر باشد، لباس ها تمیزتر خواهد شد.

اما این باور به کلی غلط است. حجم بالای مواد شوینده فقط باعث می‌شود که کف زیادی تولید شود. این کف حتی در زمان آبکشی هم از بین نخواهد رفت و باعث ایجاد لکه های سفید روی لباس ها می‌شود و شما دوباره مجبور به شستن لباس ها خواهید شد.

به این نکته توجه داشته باشید که برخی از پارچه ها مثل حریر، ممکن است حجم دیگ لباسشویی را پر کنند اما به دلیل کثیفی کم و نازک بودن بافت نیازی به شوینده زیاد ندارند.

حتما تميز كردن لاستيک لباسشویی را از شادمگ آموزش ببینید و این کار مهم را انجام دهید.

 شوینده نامرغوب هنگام شستشو

یکی دیگر از دلایل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی عدم استفاده مواد شوینده مرغوب است.

باقی ماندن کف در لباسشویی

برخی از شوینده ها به دلیل کیفیت پایین به خوبی در آب حل نمی‌شوند و علاوه بر ماندن کف در دیگ لباسشویی باعث ایجاد لکه های سفید روی لباس هم می‌شوند.

بعضی از این مواد حجم بالایی کف تولید می‌کنند و لباسشویی دیگر قادر به شستن این حجم کف نیست.

مواد شوینده نامرغوب کمکی به تمیزی لباس نخواهند کرد. بنابراین برای جلوگیری از مشکلات (تولید کف زیاد و تمیز نشدن لباس) بهتر است از شوینده هایی که برندهای شناخته شده در بازار هستند استفاده کنید.

از شوینده های دستی و شوینده های ظروف در ماشین لباسشویی به هیچ عنوان استاده نکنید. زیرا این نوع از شوینده ها باعث ایجاد کف زیاد می‌شوند.

باقی ماندن کف در لباسشویی

اختلال در عملکرد پمپ تخلیه آب

عامل دیگری که ممکن است باعث جمع شدن کف در لباسشویی شود، خراب شدن پمپ تخلیه است که مانع تخلیه نشدن آب در لباسشویی میشود. به مسیر تخلیه توجه نمایید تا مسدود نباشد. مسیر تخلیه شامل (پمپ تخلیه، فیلتر پمپ، شیلنگ خروجی و فاضلاب) میباشد. هر گونه گرفتگی در مسیر تخلیه باعث مشکل در تخلیه میشود و در نهایت امکان باقی ماندن کف یا پودر بر روی لباس ها بعد از شستشو میباشد. در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خراب شده باشد، می توان از طریق تعویض یا تعمیر آن به رفع مشکل آن پرداخت.

علت صدای پکیج ایران رادیاتور ، بوتان ، لورچ | آیا این صدا خطرناک است ؟

حجم زیاد لباس در مخزن ماشین لباسشویی

در مواقعی ممکن است علت پر شدن کف در لباسشویی به دلیل پر بودن مخزن باشد.

در واقع اگر مخزن لباسشویی پر شود، ممکن است کف درون ماشین لباسشویی تجمع کرده و راهی برای خروج نداشته باشد.

برای رفع این مشکل بهتر است هر چه سریع تر به تخلیه مخزن لباسشویی بپردازید تا آسیبی به دستگاه و سایر قطعات آن وارد نشود.

ظرفیت هر مدل از لباسشویی با هم متفاوت است.

باقی ماندن کف در لباسشویی

آبکشی نادرست

اگر ماشین لباسشویی قادر به اتمام مرحله آبکشی نباشد در این صورت بخشی از کف در داخل دستگاه باقی می‌ماند. اما چرا مرحله آبکشی به درستی انجام نمی‌شود؟ این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می‌توان به خراب شدن پمپ آپ ماشین لباسشویی اشاره کرد. اگر پمپ آب لباسشویی خراب شده باشد یا مشکلی پیدا کرده باشد، عمل تخلیه کف به خوبی صورت نمی‌گیرد و در این صورت تعمیر ماشین لباسشویی توسط تعمیرکاران الزامی است. خراب بودن دریچه ورودی آب نیز در مواردی می‌تواند از عوامل ایجاد کف در ماشین لباسشویی باشد.

عدم تنظیم برنامه متناسب لباسشویی

برنامه شستشوی کوتاه مدت، یکی دیگر از دلایل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی می شود.

چون اگر دمای آب ماشین لباسشویی بسیار پایین باشد، مواد شوینده به خوبی در آن حل نمی شوند و به مقدار مناسب کف نمی کنند.

به دلیل انتخاب برنامه کوتاه مدت برای شستشوی لباس ها، فرایند آبکشی هم کوتاه است و همین مورد باعث می شود کف ها به طور کامل از روی لباس شسته نشوند.

برای پیشگیری از بروز این مشکل بهتر است از برنامه های شستشوی بلند مدت و برنامه هایی با دمای آب ولرم یا داغ استفاده کنید. شما همچنین می توانید گزینه آبکشی اضافی را انتخاب کنید تا کف زیاد ماشین لباسشویی را با خود ببرد. البته باقی ماندن کف در لباسشویی با ریختن مواد شوینده کمتر تا حد زیادی قابل کنترل است.

پودر دستی یا پودر صابون

شما برای شستشوی لباس های خود در لباسشویی، تنها باید از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید. استفاده از شوینده هایی مانند پودر لباسشویی دستی، شامپو و پودر صابون، کف بیشتری نسبت به شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی دارند و باعث باقی ماندن کف حاصل از پودر در ماشین لباسشویی و بر روی لباس ها می شوند.

چندم عید ماه رمضان 1402 است ؟ تاریخ عید فطر امسال

باقی ماندن کف در لباسشویی

مشکل در آبگیری ماشین لباسشویی

یکی از عواملی که باعث باقی ماندن کف حاصل از پودر در ماشین لباسشویی می شود، کم بودن آب آبکشی است.این مشکل ممکن است به دلیل خراب بودن شیر ورودی لباسشویی به وجود بیاید.در این حالت، کف مواد شوینده یا پودر لباسشویی، بر روی لباس ها باقی می ماند و آنها به طور کامل تمیز نمی شوند.

 دمای آب مناسب ماشین لباسشویی را هم بشناسید و مطابق آن لباس بشویید.

باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی به دلیل اختلال در عملکرد پمپ تخلیه

یکی دیگر از دلایل باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی اختلال در عملکرد پمپ تخلیه لباسشویی باعث ورود آب به درون ماشین لباسشویی می شود.

باقی ماندن کف در لباسشویی

در صورتی که پمپ ماشین لباسشویی خراب شده باشد، می توان از طریق تعویض یا تعمیر آن به رفع مشکل آن پرداخت.

جرم گرفتن دیواره و جداره دیگ لباسشویی

به مرور زمان و پس از چند مدت به دلیل سختی آب ورودی، جرم هایی در دیواره و سوراخ های دیگ تشکیل می شود.

باقی ماندن کف در لباسشویی

این جرم و رسوب ها در روزنه و جداره دیگ و مخزن سدی برای عدم تخلیه آب هستند.

به این ترتیب به مانند علل قبل، لک سفید حاصل باقی ماندن کف در لباسشویی است. در میان همه عوامل ناشناخته ترین عامل همین وجود جرم در جداره دیگ خواهد بود. توصیه می شود هر ۶ ماه یک بار ماشین را کاملا رفع رسوب و جرم زدایی کنید.

اگر مشکل کف‌دهی ماشین لباسشویی حل نشد چه کنیم؟

برای حل شدن مشکل کف‌دهی ماشین لباسشویی، به نکاتی که در بالا اشاره کردیم توجه کنید و آن‌ها را به کار بگیرید. اگر با استفاده از راه‌حل‌های بالا، مشکل کف ماشین لباسشویی همچنان باقی بود؛ احتمالا دستگاه شما یک مشکل فنی جدی پیدا کرده است. در این شرایط باید تعمیرکار ماشین لباسشویی مراجعه نمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

22 دی 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *