افتتاح حساب ترکیه
پاک کردن ریمل ضدآب

پاک کردن ریمل ضدآب کار ساده‌ای نیست و دشوار بودن آن ممکن است شما را از استفاده از ریمل به کلی منصرف کند. روش‌های مختلفی برای پاک کردن ریمل وجود دارد که ما در گروه زیبایی شادمگ به شما ارائه کردیم تا بدون ذره ای تردید از این وسیله معجزه گر نهایت استفاده را کنید.

 ریمل و مشکلات پاک کردن ریمل ضدآب

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که عاشق مژه های بلند و پرحجم اند و نمی خواهند تحت هیچ شرایطی ریمل شان خراب شود و به خاطر همین از ریمل ضد آب استفاده می کنید ؟ اگر این طور است حتما می دانید که همه چیز در مورد این نوع ریمل، بسیار ایده آل است، تا زمانی که آخر شب نوبت به پاک کردن آن می رسد. چون واقعاً سمج و سرسخت به مژه ها می چسبد و قصد جدا شدن از آنها را ندارد. بهتر است با روش های خانگی و طبیعی به پر پشت شدن مژه هایتان کمک کنید.

ریمل حجم دهنده - پاک کردن ریمل ضدآب

پاک کردن ریمل ضد آب یا واتر پروف مثل کشیدن خط چشم  کار دشواری است؛ چون اگر این کار را اشتباه انجام دهید نه تنها مژه هایتان آسیب می بیند، بلکه روی پوست اطراف چشم تان هم تاثیر نامطلوبی می گذارد. اما چگونه ریمل ضدآب را پاک کنیم؟

راستی اگر همان موقع شب متوجه شوید محلول پاک کننده آرایش تان هم تمام شده چه؟ آیا باید با ذرات باقی مانده ریمل که داخل مژه هایتان است بخوابید؟ جواب این سوال یک “نه” بزرگ است! پس با بهترین روش های پاک کردن ریمل ضدآب آشنا شوید.

ریمل خشک شده رو دور نندازید . شاید باورش سخت باشه ولی ریمل جزو لوازم آرایشیه که اگر خشک شده باشه قابل ترمیمه و می تونید با چند ترفند حرفه ای اون رو دوباره بازیابی کنید.

استفاده از مواد طبیعی برای پاک کردن ریمل ضدآب

مقدار کمی روغن نارگیل استفاده کنید

روغن نارگیل یکی از بهترین مواد برای پاک کردن ریمل به خصوص ریمل ضدآب است که خاصیت مرطوب کنندگی هم برای پوست دارد. این روغن در دمای اتاق جامد است و استفاده کردن از آن آسان است و تنها یک نخود از آن می‌تواند چشمانتان را کاملا تمیز کند. البته مواظب باشید که این روغن وارد چشمانتان نشود چون باعث تاری موقت دید خواهد شد.

6 رنگ موی ترند 2024 زیبا و شیک | کدوم رنگ و مش پرطرفدار 1403 رو دوست دارید ؟

اگر پوست حساس یا مستعد آکنه دارید از روغن جوجوبا استفاده کنید

روغن جوجوبا در حقیقت روغن نیست و خاصیت ضدکومدون‌زا دارد و ضدآلرژی است پس اگر نگران جوش زدن یا التهاب با روغن نارگیل هستید از این ماده استفاده کنید. روغن جوجوبا خاصیت مرطوب کنندگی هم دارد و باعث حجم دادن به مژه‌ها نیز می‌شود.

برای ساخت پاک کننده دوفازی از ترکیب روغن زیتون و نارون کوهی استفاده کنید

نارون کوهی ماده‌ای طبیعی است که باعث کاهش پف اطراف چشم می‌شود و همزمان به تمیز شدن ریمل هم منجر می‌شود. برای ساختن این پاک کننده طبیعی مقدار مساوی از نارون کوهی و روغن زیتون را در یک ظرف با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید. این دو ماده به صورت جداگانه در پاک شدن ریمل موثرند اما در کنار هم اثر بهتری دارند.

روش پاک کردن ریمل ضدآب

برای پاک کردن ریمل ضدآب روغن آووکادو را امتحان کنید

یکی از بهترین مرطوب کننده‌های طبیعی روغن آووکادو است و به راحتی مواد آرایشی را در خود حل می‌کند. روغن آووکادو را ترجیحا از خود میوه آن بگیرید تا خالص و طبیعی باشد را در شیشه تیره نگهداری کنید تا اثر ماندگارتری داشته باشد.

استفاده از محصولات آماده برای پاک کردن ریمل ضدآب

یک پاک کننده آرایش چشم مناسب برای پوست خود تهیه کنید

انواع بیشماری از این محصولات در بازار وجود دارند و برای محدود کردن انتخاب خود ابتدا باید نوع پوست خود را مشخص کنید و پاک کننده آرایش چشم مناسب برای پوست خود را انتخاب کنید. اگر پوست شما چرب و مستعد جوش است از انواع فاقد چربی استفاده کنید اما توجه کنید که برای پاک کردن ریمل ضدآب استفاده از پاک کننده حاوی چربی ضروری است و اگر پوست حساسی دارید انواع فاقد بو را انتخاب کنید.

اگر چشمانتان حساس است یا از لنز استفاده می‌کنید باید یک پاک کننده با pH مناسب انتخاب کنید. پاک کننده‌ای که میزان اسیدیته آن با اشک چشم یکسان باشد (بین ۶.۹ تا ۷.۵) بهترین انتخاب برای پیشگیری از تحریک چشم است. البته پاک کننده‌های دوفازی هم برای استفاده روزمره مناسب هستند و قبل از استفاده باید تکان داده شوند. پاککننده‌های برپایه آب هم برای کسانی که از ریمل ضدآب استفاده نمی‌کنند و پوست حساس یا چربی دارند مناسب است. همپنین می توانید با مواد طبیعی یک محلول پاک کننده آرایش خانگی بسازید.

آرایش پاک کن - پاک کردن ریمل ضدآب

برای پاک کردن ریمل ضدآب از شامپو بچه استفاده کنید

اگر پاک کننده آرایش چشم شما تمام شده یا در دسترس نیست بهترین روش برای تمیز کردن چشم، شستن آن با شامپو بچه است. توجه کنید که شامپو بچه‌ای که استفاده می‌کنید بدون بو و عطر باشد و حتما فرمول بدون اشک داشته باشد.

چند ترفند برای قرمز کردن لب بدون مواد آرایشی

زمانی که قصد شستن صورت را ندارید از یک دستمال پاک کننده آرایش استفاده کنید

گاهی وقت کافی برای شستن چشم و صورت یا دسترسی به آب برای این کار وجود ندارد. در این شرایط دستمال‌های پاک کننده آرایش بهترین انتخاب هستند اما سعی کنید زیاد از این وسیله استفاده نکنید چون ممکن است باعث خشکی اطراف چشم شود. اگر از دستمال پاک کننده آرایش غیر از آرایش چشم استفاده می‌کنید توجه کنید که حتما فاقد الکل باشد.

برداشتن مژه مصنوعی - پاک کردن ریمل ضدآب

برای پاک کردن ریمل ضدآب وازلین را به مقدار خیلی کم به کار ببرید

کارشناسان توصیه می‌کنند از وازلین برای پاک کردن ریمل استفاده نکنید. چون این ماده مستقیما از نفت به دست می‌آید و چیزی نیست که مناسب استفاده در اطراف چشم باشد. اما اگر مجبور شدید این کار ار انجام دهید آن را به مقدار بسیار کم و به ندرت به کار ببرید.

روش پاک کردن ریمل ضدآب

یک پنبه یا دستمال کاغذی را به پاک کننده آرایش آغشته کنید

پس از آن که تصمیم گرفتید از چه ماده‌ای برای پاک کردن و تمیز کردن ریمل خود استفاده کنید .(طبیعی یا مصنوعی) یک پد آرایشی تمیز را بردارید و به این ماده آغشته کنید تا حدی که اشباع شود .اما روی صورتتان نچکد. ترجیحا از پنبه استفاده نکنید چون الیاف ان ممکن است به مژه‌ها بچسبد. اگر مطمئن نیستید پوست شما چه واکنشی به ماده خواهد داشت ابتدا کمی از آن را روی مچ دست خود امتحان کنید، اگر واکنشی مشاهده نکردید می‌توانید این ماده را اطراف چشم خود استفاده کنید.

پاک کردن آرایش - پاک کردن ریمل ضدآب

دستمال خیس را بیست ثانیه روی چشمان بسته خود نگه دارید

حال چشمانتان را ببندید و این دستمال آغشته به پاک کننده را روی یک چشم بگذارید و کمی روی مژه‌ها فشار دهید تا بافت ریمل شروع به شکستن کند. دستمال را روی چشم‌ها نمالید.

ریمل را به آرامی پاک کنید

حال دستمال را به سمت پایین حرکت دهید تا ریمل پاک شود سپس دستمال را برگردانید و با طرف تمیز آن مژه‌ها را به سمت بالا حرکت دهید. اگر ریمل شما ضدآب است باید تلاش بیشتری برای پاک شدن آن انجام دهید. این کارها را برای چشم دیگر خود با یک دستمال نو تکرار کنید. در انتها می‌توانید تکه‌های جامانده ریمل را با یک پنبه آغشته به پاک کننده از زیر مژه‌ها و اطراف چشم تمیز کنید.

ریزش مژه - پاک کردن ریمل ضدآب

صورت خود را با یک پاک کننده مناسب بشویید

دقت کنید که پاک کردن آرایش آخرین مرحله کار شما قبل از خواب نیست و قبل از آن باید پوست خود را پاک کنید. بنابراین پس از پاک کردن آرایش از یک پاک کننده صورت مناسب برای پوست خود استفاده کرده و آلودگی‌ها و چربی باقی مانده روی پوست خود را پاک کنید.

راهنمای قدم به قدم نحوه درست رژگونه زدن متناسب با فرم صورت

ریمل را با انگشتانتان جدا نکنید

کندن قطعات ریمل از مژه‌ها باعث کنده شدن مژه‌های شما یا سست شدن ریشه آن می‌شود. از آنجایی که رشد مجدد مژه‌ها یک تا دو ماه طول می‌کشد پس این کار را انجام ندهید و به روش گفته شده مژه‌ها را پاک کنید.

ریمل بلند کننده - پاک کردن ریمل ضدآب

با آرایش نخوابید

شاید یکی دو شب ماندن ریمل روی مژه‌ها اشکالی نداشته باشد اما اگر هر شب همین کار را تکرار کنید و با ریمل روی مژه‌ها بخوابید ممکن است به عفونت ریشه مژه (گل مژه) و یا عفونت چشم مبتلا شوید. علاوه بر این، این کار لکه‌های ریمل را روی روبالشی شما به جا می‌گذارد که به قسمت‌های دیگر پوست هم منتقل می‌شود. البته ساخت کانسیلر دور چشم در خانه کار بسیار راحتی است. می توانید با مطالعه این مطلب شادمگ با کمترین هزینه کانسیلر دور چشم بسازید.

نکات مهم برای پاک کردن ریمل ضدآب

پاک کردن مژه ها از ریمل باید به آرامی انجام شود. اگر پنبه را با خشونت بر روی مژه ها بکشید، احتمال دارد که بعضی از تارهای مژه از جای خود کنده شده و نواحی دور چشم شما آزرده شود. خطر رفتن ترکیبات پاک کننده ریمل به داخل چشم نیز همیشه وجود دارد، این کار ممکن است عفونت های چشمی را در پی داشته باشد.

ریمل - پاک کردن ریمل ضدآب

در حین پاک کردن ریمل ضدآب، توجه کنید تا از مواد مناسب برای این کار استفاده شود، در غیر این صورت ممکن است دچار آسیب های چشمی شوید.

برای پاک کردن ریمل از دستمال های بچه یا سایر پارچه هایی که حساسیت زا نیستند، می توانید استفاده کنید.

پس از این که ریمل ضد آب را پاک کردید، باقی مانده های آرایش و روغن های جامانده بر روی صورت خود را پاک کنید و صورت خود را با آب نیم گرم بشویید.

ریمل خوب - پاک کردن ریمل ضدآب

پس از شستن صورت خود، از کرم های چشم یا سایر کرم های مرطوب کننده استفاده کنید تا دچار خشکی پوست نشوید هر چند که درمان خانگی خشکی چشم بسیار مهم است. ما در مطلبی آموزش سایه چشم  را به شما یاد دادیم که پیشنهاد میکنیم خواندن آن را از دست ندهید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

25 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *