مکان های دیدنی تهران در پاییز

مکان های دیدنی تهران در پاییز آنقدر زیاد است که حداقل یک هفته باید برای آن زمان بگذارید. تهران شاید یک شهر شلوغ به نظر برسد، اما فقط کافی است زیبایی‌ های آن را بشناسید. شادمگ زیباترین مکان های دیدنی تهران در پاییز را به شما معرفی کرده است.

مکان های دیدنی تهران در پاییز

پل طبیعت - مکان های دیدنی تهران در پاییز

پل طبیعت

یکی از نمادهای شهر تهران، پل طبیعت است. این پل سه طبقه، بوستان آب و آتش و پارک طالقانی را به هم وصل می‌کند. معماری پل طبیعت تهران بی‌نظیر است و نورپردازی خاص و کم‌نظیر آن در هنگام شب، خارق‌العاده به نظر می‌رسد. از بالای این پل زیبا می‌توانید تماشاگر چشم‌انداز بی‌نظیری از دامنه قله دماوند و رشته کوه‌های البرز و نیز دو بوستان طالقانی و آب و آتش باشید و این یکی از دلایلی است که این پل را برای تهران‌گردی در پاییز پیشنهاد می‌کنیم.

دلایل دیگری هم وجود دارند که باعث می‌شوند این پل به یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز تبدیل شود، از جمله پیاده‌روی در ارتفاع چهل متری از سطح زمین، عکاسی از چشم‌اندازها و کشف سوژه‌های جذاب. پرچم بزرگ ایران هم که در پارک طالقانی برافراشته شده است، از فراز این پل دیده می‌شود.

پارک آب و آتش - مکان های دیدنی تهران در پاییز

بوستان آب و آتش از مکان های دیدنی تهران در پاییز

یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران در پاییز بوستان حضرت ابراهیم یا پارک آب و آتش است که در اراضی عباس‌آباد ساخته شده است. رقص آب و آتش در این بوستان، شاخصه بی‌نظیر آن است. از امکانات تفریحی این پارک فضای سبز، چهار برج آتش، پیست کالسکه‌رانی، لانه کبوتر، آلاچیق، آب‌نما، زمین اسکیت و فانوس دریایی است.

فانوس دریایی پارک آب و آتش و بوستان بنادر را از هم جدا می‌کند. پل ابریشم هم که متصل‌کننده بوستان بنادر به گنبد میناست، در مقابل این پارک قرار دارد.

فشم - مکان های دیدنی تهران در پاییز

فشم از جاهای دیدنی اطراف تهران

یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز که در ۳۵ کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد، منطقه فشم است. جاهای دیدنی فشم در پاییز هم به علت باغ‌های میوه بسیاری که در آن وجود دارند، منظره زیبایی دارد. از جمله جاهای دیدنی در همان حوالی می‌توان به روستاهای آهار، شکرآب، زایگون، گرماب دره و میگون اشاره کرد که همگی برای سفرهای یک روزه بسیار مناسب هستند.

دریاچه شورمست - مکان های دیدنی تهران در پاییز

دریاچه شورمست از مکان های دیدنی تهران در پاییز

مکانی زیبا و رویایی به نام دریاچه شورمست در فاصله 170 کیلومتری تهران قرار دارد که وسعت آن 15 هزار متر مربع و عمق آن پنج متر است. این دریاچه در پاییز بسیار دیدنی است و منظره زیبا و رویایی را پیش روی پاییز گردان ایجاد می کند. این دریاچه در مجاورت روستای شورمست و پنج کیلومتری غرب شهر پل سفیدو در ارتفاعات مشرف به این شهر قرار دارد و فاصله اش با تهران حدود دو ساعت و نیم است.

وسایل ضروری کویرنوردی چیست + راهنمای کامل برای سفر به کویر

پارک قیطریه - مکان های دیدنی تهران در پاییز

پارک قیطریه

یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز پارک قیطریه است که با پوشش جنگلی خود، طرفداران بسیاری دارد. پوشش گیاهی پارک قیطریه زیاد است و در آن حدود بیست و یک نوع درخت و درختچه وجود دارند که در مهرماه به خاطر تغییر رنگ درختان، تبدیل به یکی از مکان‌های محبوب برای تهران‌گردی در پاییز می‌شود.

پارک ملت

بوستان ملت یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های تهران در شمال این شهر است. این بوستان مساحتی حدود ۳۴ هکتار دارد و در ساخت آن، از پارک‌های کشور انگلستان الگوبرداری شده است. پارک ملت در پاییز پوشیده از برگ‌های طلایی شده و زیبایی وصف ناشدنی دارد و تبدیل به یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز می‌شود.

درکه - مکان های دیدنی تهران در پاییز

درکه و دربند از مکان های دیدنی تهران در پاییز

دربند یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز و از دهکده‌های قدیمی منطقه شمیران در شمال باغ سعدآباد است. محله دربند حتی از دیرباز قسمتی از مناطق خنک و گردشگری تهران بوده است. بی‌شک همه اهالی تهران و نیز آنان که به تهران سفر کرده‌اند، روزهای بارانی و پاییزی دربند را دیده‌اند و می‌دانند که دربند برای تهران‌گردی در پاییز بارانی بسیار مناسب است.

بعد از دربند به درکه می‌رسیم. یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز، درکه است که در شمال غرب تهران واقع شده است. درکه که یکی از بهترین مکان‌ها برای تهران‌گردی در پاییز است، به تابلوی نقاشی می‌ماند که یک طیف رنگی را پیش چشم گردشگران ترسیم می‌کند. رنگ‌های متنوع برگ درختان از یک سو و قرمزی انارهای ترک خورده از سوی دیگر از زیبایی‌های وسوسه‌کننده این محله قدیمی است.

گذشته از تماشای زیبایی‌های درکه در فصل پاییز، می‌توانید از کوه‌پیمایی در کنار رودخانه تا فراز ارتفاعات پلنگ چال و تله‌کابین توچال نیز لذت ببرید. با ادامه مسیر به جنگل کارا می‌رسید که در فصل پاییز ترکیبی از رنگ‌های زرد و نارنجی و قهوه‌ای را پیش چشم دوستداران طبیعت قرار می‌دهد.

چیتگر - مکان های دیدنی تهران در پاییز

پارک جنگلی چیتگر

پارک چیتگر از بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی تهران است که در فصل پاییز نیز بسیار دیدنی است. فضای سبز دریاچه و پیاده‌روهای وسیع کنار آن و همچنین تعداد زیاد آلاچیق‌هایش فضا را بی‌اندازه زیبا کرده است. اما پاییز شاید قشنگ‌ترین زمان برای پیاده‌روی کنار دریاچه چیتگر تهران باشد؛ وقتی برج‌ها در غبار هوای پاییزی گم می‌شوند و روزهای بارانی و ابری دریا را می‌توان در کنار دریاچه چیتگر به تماشا نشست.

بام تهران - مکان های دیدنی تهران در پاییز

بام تهران از مکان های دیدنی تهران در پاییز

ارتفاعات شهر تهران همیشه جذابیت‌هاي مخصوص بـه خودرا دارد. وقتی تمام شهر رابا همه ی شلوغی‌ها و دغدغه‌هایش زیر پای خود احساس کنید آرامش تمام وجودتان را خواهد گرفت. بام تهران و توچال کـه دقیقاً چنین شرایطی را برایتان فراهم میکنند میتوانند برای پیاده‌روی‌هاي پاییزی نیز گزینه خوبی بـه شمار آیند.

آشنایی با شانزه لیزه پاریس و هر چیزی که قبل از سفر به پاریس باید بدانید

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان از گردشگاه‌های بزرگ و یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز است. این پارک جنگلی از شمال به قوچک، از جنوب به شمس آباد، از غرب به ده لویزان و از شرق به پادگان خاتم الانبیاء محدود می‍شود و مساحتی معادل ۱۱۰۰ هکتار دارد. پارک جنگلی لویزان در فصل پاییز آنقدر دیدنی است که نباید فرصت قدم زدن در آن را از دست داد.

پارک جمشیدیه - مکان های دیدنی تهران در پاییز

پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز است. در این پارک که در نیاوران قرار دارد، گیاهان و درختان متنوعی اعم از بید مجنون، نارون، سرو، افرای سیاه، چنار، زبان گنجشک، اقاقیا و … وجود دارند.

وجود این درختان طبیعت زیبایی را در پاییز ایجاد کرده و لذت پیاده‌روی بر روی برگ‌های زرد و نارنجی و صدای خش‌خش برگ‌ها را دو چندان می‌کند.

این پارک در ابتدا باغی شخصی، متعلق به جمشیدالدوله بود و بعدها بخش بزرگی از آن با هدف احداث پارک، به شهرداری سپرده شد. این پارک معماری متفاوتی با سایر پارک‌های تهران دارد و در آن یک آبشار مصنوعی، یک حوض زیبا و تعداد زیادی آثار هنری تجسمی قرار گرفته‌اند. با بالا رفتن از پله‌های پشت آبشار به طبقات بالایی پارک می‌رسید و از آن‌جا نمایی زیبا از شهر تهران را خواهید دید.

پارک جمشیدیه دارای پوشش جانوری خاصی با ۶۰ نوع پرنده است. این پارک به بهشت سنگی تهران شهرت دارد، زیرا پیاده‌روی بر روی سطح شیب‌دار و کفپوش‌های سنگی و ناصاف این پارک حس حضور در جنگل را در ذهن تداعی می‌کند.

به علت اینکه این پارک در نزدیکی کوه‌های شمال تهران قرار دارد، همیشه یکی از اولین نقاط پایتخت است که بارش برف و باران در آن شروع می‌شود. از این رو برای قدم زدن و گشت و گذار در یک روز پاییزی و بارانی در تهران مسیری فوق العاده است.

باغ فردوس - مکان های دیدنی تهران در پاییز

باغ موزه فردوس از مکان های دیدنی تهران در پاییز

باغ فردوس یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز و یکی از آثار تاریخی به‌جامانده از دوره قاجار است. این باغ که در خیابان ولیعصر تهران واقع شده است، یکی از خارق‌العاده‌ترین جاهای پاییزی در تهران است. مساحت این باغ ۲۰ هزار متر مربع است. شیب زمین باغ فردوس از شمال غربی به جنوب شرقی است و تندی این شیب به حدی است که کف طبقه اول بنای باغ فردوس با قسمت جنوبی باغ و سقف آن با قسمت شمالی باغ هم‌سطح است.

نه تنها محوطه باغ فردوس بسیار زیباست و دیدنی، بلکه عمارت باغ موزه فردوس هم پر است از دیدنی‌هایی همچون گچ‌بری‌های زیبا و قرینه. این باغ ستون‌هایی گرد و قطور دارد که دورتادورشان با گچ‌بری‌هایی هنرمندانه تزیین شده است و چشم هر بیننده‌ای را به سمت خود جلب می‌کند.

باغ فردوس را می‌توان یکی از آرام‌ترین و تمیزترین فضاهای فرهنگی تهران و یکی از بهترین مسیرهای تهران‌گردی در پاییز دانست.

جاهای دیدنی آبادان که تحت هیچ شرایطی نباید از دستش داد

دره سولقان - مکان های دیدنی تهران در پاییز

دره کن سولقان

دره کن سولقان، یکی از زیباترین جاهای اطراف تهران در پاییز است. این دره در شمال شرقی تهران قرار گرفته است و رودخانه‌ای که از بلندی‌های شمال البرز سرچشمه می‌گیرد، در مسیر این دره جریان دارد. در طول دره نیز قهوه‌خانه‌های بسیاری وجود دارند که از مسافران پذیرایی می‌کنند.

امامزاده داوود تهران

یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز امامزاده داوود یکی از اماکن زیارتی تهران در بخش کن که از نوادگان امام حسن (ع) است که هر ساله از زائران بسیاری پذيرايی می‌کند.

امامزاده داوود علاوه بر اینکه مکان زیارتی است یک منطقه تفریحی نیز محسوب می شود که تفریحات زیادی برای گردشگران دارد. کوه های منتهی به این امامزاده برای کوه‌نوردی بسیار مناسب هستند و از بهترین مسیرهای کوهنوردی تهران محسوب می شوند که مناظر زیبایی در فصل پاییز بر این حاکم می‌شود.

سد لتیان - مکان های دیدنی تهران در پاییز

دریاچه سد لتیان از مکان های دیدنی تهران در پاییز

دریاچه سد لتیان یکی از زیباترین جاهای اطراف تهران در پاییز است که زیبایی‌های طبیعی فراوانی دارد. لتیان سدی روی رودخانه‌ی جاجرود است که در پنج کیلومتری شمال منطقه جاجرود و جنوب شهر لواسان قرار دارد. این سد تا تهران ۱۰ کیلومتر فاصله دارد و در شمال شرقی آن واقع شده است. جایی که سد قرار دارد محل تلاقی دو رودخانه برگ‌جهان و جاجرود است و در میان کوه‌های جاجرود، بندک و آلون واقع است. در شمال لتیان روستاهای سبو بزرگ، سبو کوچک، کلاک، ناران، گلندوک، جائیج، نجارکلا، ناظم آباد و شورکاب وجود دارند و دو پارک جنگلی لتیان و تلو آن را احاطه کرده‌اند.

باغ پرندگان تهران

یکی از جاهای تفریحی تهران باغ پرندگان است که انواع پرندگان را در خود جای داده است. باغ پرندگان به خاطر تنوع پوشش گیاهی که دارد در پاییز بسیار جذاب و چشم‌نواز می‌شود که در این باغ علاوه بر بازدید و مشاهده انواع پرندگان بومی و غیر‌بومی می‌توانید از زیبایی پوشش گیاهی این باغ در فصل پاییز نیز لذت ببرید.

خیابان 30 تیر - مکان های دیدنی تهران در پاییز

خیابان ۳۰ تیر از مکان های دیدنی تهران در پاییز

اگر ترجیح میدهید کـه برای پیاده‌روی پاییزی خود بـه سراغ مکان‌هاي شلوغ‌تر و پرروح‌تری بروید پیشنهاد می کنیم کـه خیابان ۳۰ تیر تهران را نیز مد نظر داشته باشید. این خیابان بعنوان یکی از قدیمی ترین خیابان‌هاي پایتخت، امروزه امکانات تفریحی بسیاری را برای شهروندان فراهم کرده اسـت.

سنگفرش خیابان ۳۰ تیر درکنار کافه‌هاي سیاری کـه نوشیدنی‌هاي گرم و دلچسبی رابه فروش می رسانند میتوانند شب‌هاي خنک پاییزی شـما را گرم کنند و خاطره یک پیاده‌روی دلنشین را در ذهن شـما بـه یادگار بگذارند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

3 مهر 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *