افتتاح حساب ترکیه
تمام شدن بنزین ماشین

تمام شدن بنزین ماشین بدترین و اعصاب خورد کن ترین اتفاقی است که می تواند برای شما در حین رانندگی بیفتد.  بدتر از آن این است که باید هر طور شده بنزین گیر بیاورید تا ماشین و موتور شما بتواند روشن شود . در این مقاله شادمگ می خواهیم به شما آموزش دهیم در ابتدا اگر بنزین تان بسیار کم بود چکار کنید و اگر تمام شد بهترین روش برای  بنزین زدن چیست ؟

روشن شدن چراغ بنزین

روشن شدن چراغ بنزین یکی از علائمی که باعث می شود شما از میزان کمبود سوخت آگاه شوید روشن شدن چراغ بنزین دقیقا بالای فرمان است و همچنین صدای هشداری که ماشین قبل از اتمام کامل سوخت به شما می دهد. اگر عقربه سوخت خودرو به شدت پایین باشد و این علائم را مشاهده کردید متوجه خالی بودن باک خواهید شد.

تمام شدن بنزین ماشین

البته باید توجه کنید زمانی این هشدار را دریافت می کنید که 5 الی 8 لیتر بنزین را دارید و قبل از اتمام کامل می توانید خود را به مقصدی نزدیک برای شارژ سوخت خودرو برسانید.

مضرات تمام شدن بنزین ماشین

بسیاری افراد بر این باور هستند که تمام شدن سوخت و روشن شدن چراغ سوخت صرفا یک هشدار است و تاثیری بر قطعات و خودرو ندارد؛ اگر شما با این شرایط به رانندگی ادامه دهید:

همه ی رسوبات باک بنزین ماشینتان وارد سیستم انتقال سوخت می شود و این فاجعه است! پس بهتر است با مشاهده این هشدار ها هر چه سریعتر ماشین را به پمپ بنزین برسانید.
فرمان و ترمز سفت کار میکنند یا از کار می افتند، اگر سوخت خودرو تمام شود فرمان و ترمز به سختی کار می کنند بنابر این راننده باید به این قطعات فشار بیشتری وارد کند تا حرکت کنند که این حرکت باعث خراب شدن فرمان و ترمز می شود.
از کار افتادن سیستم هیدرولیک خودرو، تمام شدن سوخت موجب کاهش قدرت سیستم هیدرولیک و از کار افتادن آن می شود.
خراب شدن پمپ پیشرانه از مواردی است که با تمام شدن سوخت رخ می دهد.

چطور بدون مراجعه حضوری به بانک حساب باز کنید + صفر تا صد مراحل افتتاح حساب غیر حضوری

تمام شدن بنزین ماشین

نکات بسیار مهم برای وقتی که در مرحله تمام شدن بنزین ماشین هستیم

به هیچ وجه پر گاز رانندگی نکنید . اولا سوخت شما به شدت سریعتر تمام می شود دوما رسوبات بیشتری وارد موتور می شود .
به هیچ وجه کولر خودرو را روشن نکنید زیرا سوخت باز هم سود تر تمام می شود .
به کنار بنزین و خودرو را خاموش کنید تا اولین پمپ بنزین را از روی نقشه های آنلاین پیدا کنید و سپس به سمت پمپ سوخت حرکت کنید .

اگر در حین رانندگی بنزین تمام شد چکار کنیم ؟

با تمام شدن سوخت ماشین بهتر است در وهله اول خونسردی خود را حفظ کرده و به دستورالعمل های زیر عمل کنید:

رساندن خودرو به محل مناسب

بعد از دیدن هشدار ها یا سفت شدن فرمان و ترمز هر چه سریعتر ماشین را به محل مناسب (خارج از جاده) رسانده و توقف کنید. اما اگر مهلت چنین کاری را نداشتید و زودتر از موعد بنزینتان تمام شد بهتر است با روشن کردن چراغ خطر ماشین دیگر خودرو ها را از خراب شدن ماشینتان آگاه کنید تا تصادفی رخ ندهد.

تمام شدن بنزین ماشین

تماس با امداد خودرو

اگر در مکانی هستید که موبایلتان آنتن دارد می توانید با امداد خودرو تماس بگیرید و موقعیت مکانی خود را اطلاع دهید تا در اسرع وقت برای کمک به شما در محل حاضر شوند.

فاصله گرفتن از خودرو

اگر سوخت تمام شد و راهی برای رساندن خودرو به مکان مناسب نداشتید چراغ های خطر را روشن کرده و از ماشین خارج شوید و برای کمک گرفتن اقدامی انجام دهید زیرا در ماشین ماندن در جاده بسیار خطرناک است.

ایجاد عادت‌های صرفه جویی در مصرف سوخت

لاستیک‌ها را حداقل یک بار در ماه بررسی کنید. لاستیک های کم باد باعث افزایش مقاومت در برابر غلتک می‌شوند که باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود. آنها همچنین می‌توانند بیش از حد گرم شوند و منفجر شوند.

از تمیز بودن فیلتر هوای موتور اطمینان حاصل کنید. یک فیلتر کثیف می‌تواند باعث کاهش مصرف سوخت در اتومبیل‌های کاربراتوری قدیمی شود، اگرچه فقط بر حداکثر توان خروجی در موتورهای تزریق سوخت مدرن تأثیر می‌گذارد.

این نشانه ها را جدی بگیرید ؛ زمان تعویض روغن موتور ماشین تونه !

در صورت روشن شدن چراغ موتور چک، در اسرع وقت به یک تعمیرگاه اتومبیل مراجعه کنید. این چراغ خطایی را نشان می‌دهد که می‌تواند باعث افزایش انتشار گازهای خروجی و کاهش مصرف سوخت شود.

تمام شدن بنزین ماشین

به طور منظم صرفه‌جویی در مصرف اتومبیل خود را پیگیری کنید. کاهش ناگهانی مسافت پیموده شده ممکن است نیاز به سرویس اتومبیل را نشان دهد.

نداشتن سوخت اضافی در اتومبیل

شما دلیل خوبی برای احتکار کردن سوخت اضافی در اتومبیل ندارید. حمل گالن اضافی بنزین در اتومبیل برای موارد اضطراری است و خطر آتش‌سوزی را به دنبال دارد.

درعوض، این عادت را ایجاد کنید که اجازه ندهید سنسور سوخت شما زیر یک چهارم مخزن فرو رود. (یا اگر در یک منطقه روستایی زندگی می‌کنید یک مخزن نیمه)

بنزین تمام نشود!

بهترین روش برای اطمینان از اینکه هرگز بنزین خود را به طور کامل تمام نمی‌کنید این است که اجازه ندهید وسیله نقلیه شما به زیر یک چهارم مخزن بنزین آن برسد و اتمام کامل بنزین برای شما اتفاق بیفتد. با این کار نه تنها اطمینان حاصل خواهید کرد بلکه هر کجا که لازم است با خیال راحت می‌توانید بروید.

تمام شدن بنزین ماشین

وقتی که در مرحله تمام شدن بنزین هستید هرگز با سرعت بالا رانندگی نکنید زیرا باعث می‌شود سوخت شما به سرعت به اتمام برسد و بلکه رسوبات بیش‌تری وارد موتور بشود.

اصلا کولر اتومبیل را روشن نکنید زیرا باز هم باعث زودتر تمام شدن سوخت باک بنزین می‌شود. به سرعت سعی کنید اولین پمپ بنزین نزدیک به موقیت خودتان را پیدا کنید و سپس به سمت جایکاه سوخت رانندگی کنید.

آیا می توان به جای بنزین در باک ماشین الکل ریخت ؟

این یک واقعیت است که الکل بهترین اکتان را در میان تمامی سوخت ها دارد و اگر مجبور باشید و به جای سوخت خودرویتان , الکل داشتید , می توانید از الکل استفاده کنید . البته به دلیل خشک کار کردن بسیار زیاد الکل ممکن است تنظیمات موتور ماشینتان به شدت به هم بخورد . پس حواستان را به خوبی جمع کنید .

تمام شدن بنزین ماشین

اگر هم به جای سوخت ماشینتان , الکل در باک ریختید , سعی کنید فورا به پمپ بنزین رفته و سوخت را هرچه سریعتر در باک پر کنید . توصیه می کنم زیاد روی الکل حساب نکنید زیرا سوختی گران و بسیار خشک بوده و مناسب موتور ماشین نیست .

روش کاشت سبزه تخم کدو با چند روش ؛ برای کاشت این سبزه دلبر یه خورده عجله کن !

چگونه از تمام شدن بنزین ماشین جلوگیری کنیم؟

چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا به طور کامل از چنین موقعیتی اجتناب کنید. اگر قبلاً برخی از این موارد را انجام نداده اید، به شدت توصیه می کنم که شروع کنید. از زمانی که شروع به تمرین برخی از این موارد کردم، هرگز با تمام شدن بنزین موتورسیکلتم مشکلی نداشتم.

اولین چیزی که من توصیه می کنم این است که هرگز اجازه ندهید تانک شما از نیمه راه کمتر شود. این ممکن است کمی افراطی به نظر برسد، اما به نظر می رسد که نیمه دوم مخزن موتورسیکلت بسیار سریعتر از نیمه اول خرج می شود.

تصور نکنید که چون چراغ سنج گاز شما به تازگی روشن شده است، هنوز چندین مایل باقی مانده تا واقعاً نیاز به بنزین داشته باشید. هر زمان که این چراغ روشن شد، فوراً بنزین بزنید زیرا آن گیج‌های موتورسیکلت آنقدرها که فکر می‌کنید قابل اعتماد نیستند.

تمام شدن بنزین ماشین

نکاتی که قبل از رانندگی در جاده یا مسافت طولانی یا روز های عادی باید رعایت کرد

قبل از هر کاری میزان سوخت خود را بررسی کنید.
چراغ هشدار دهنده ماشین را چک کنید.
اجازه ندهید سوخت به طور کامل تمام شود، قبل از اتمام سوخت خودرو را سوخت گیری کنید.
سعی کنید اگر بنزینتان از حد معمول کمتر است، کولر ماشین را روشن نکنید زیرا به شدت باعث کاهش سوخت می شود.
اگر بنزین خودرو کم است بهتر است در سرعت پایین تر رانندگی کنید تا رسوبات وارد موتور خودرو نشوند.
به طور کلی اجازه ندهید سنسور سوخت شما کمتر از یک چهارم شود.
با رعایت تمامی این نکات دیگر نگران تمام شدن سوخت خود و در راه ماندن نباشید زیرا تمامی موارد ریز به ریز گفته شده و نیازی به استرس داشتن هنگام کمبود سوخت نخواهید داشت.

تمام شدن بنزین ماشین

نکته آخر اینکه باک خودرو را خالی نگه ندارید زیرا به قطعات آسیب وارد می کند که در آینده هزینه های گزافی برایتان خواهد داشت.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

29 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *