افتتاح حساب ترکیه
برداشتن ابرو در خانه

بسیاری از خانم ها برای برداشتن ابروهای خود ساعاتی را در آرایشگاه می گذرانند در حالی که می توان با یادگیری قواعد درست برداشتن ابرو در خانه از وقت خود نهایت استفاده را کنید و با کمترین هزینه ابروهای زیبایی را برای خود داشته باشید. صفر تا صد مراحل اصلاح ابرو را در این ملب از گروه زیبایی شادمگ بخوانید.

چگونه یک مدل ابروی خوب داشته باشیم؟

طرح و مدل خوب ابرو راساس تناسبات و ویژگی‌های صورت برای به دست آوردن بهترین نتیجه است. بنابراین با در نظر گرفتن شکل و اندازه بینی و حالت چشم‌ ها (کوچک، گرد، بادامی شکل، فرورفته یا برآمده) مدل ابروی خود را انتخاب میکنید. شما باید درمورد انواع فرم صورت، فرم لب، رنگ پوست و انواع استایل آشنا باشید.

برداشتن ابرو در خانه

همچنین مدل برداشتن ابرو براساس شکل و بلندی پیشانی، استخوان گونه‌ها، شکل دهان و فرم صورت بسته به اینکه بیضی، گرد، مثلثی یا مربعی باشد، تعیین می‌شود. به علاوه، فاصله بین چشم‌ها، بینی، لب ها و پیشانی را حتما موقع اصلاح ابرو در نظر بگیرید.

مراحل برداشتن ابرو در خانه

نقطه ی آغاز ابرو ها را بیابید

برای یافتن نقطه شروع ابرو باید موچین را طوری در دست بگیرید که به صورت عمودی روی صورت قرار گیرد و نوک آن به سمت پایین باشد و راستای قسمت بیرونی بینی باشد. محل شروع ابرو جایی است که دم موچین قرار می گیرد ، این محل باید 2 سانتیمتر بالاتر از گوشه ی چشم باشد . این محل را با مداد چشم علامت می گذاریم.

همچنین می توانید برای یافتن سر ابرو یک خط کش را از کناره پره بینی حالت عمود مستقیم بگیرید، تا سر ابرو را قطع کند. این نقطه سر ابرو می شود.

نقطه ی انتهای ابرو ها را بیابید

موچین را طوری روی گونه بگذارید که دم آن به گوشه ی بیرونی چشم و نوک آن پایین بینی قرار گیرد . انتهای ابرو محلی است که موچین به ابرو می رسد . با یک مداد چشم این محل را علامت گذاری می کنیم و موهای بیرون آن را تمیز می کنیم.

برداشتن ابرو در خانه

برای یافتن انتهای برو می توانید خط کش را به حالت اریب از کنار پره بینی تا گوشه خارجی چشم بگذارید، این نقطه انتهای ابرو می باشد.

ضخامت ابرو را تعیین کنید

خطی با مداد ابرو از پرترین قسمت ابرو مطابق با شکل ابرو ، شروع به کشیدن کنید . این خط باید بالای موهای اضافی زیر ابرو باشد . ضخامت ابرو باید 6 تا 12 میلیمتر باشد . پس از کشیدن این خط موهای زیر این خط را بردارید.

به قوس ابرو شکل دهید

قوس ابرو باید از لبه ی بیرونی عنبیه و راست بر روی استخوان ابرو ادامه یابد. اگر ابرو را به صورت یک تیک برعکس با زاویه ی ملایم تصور کنید. محل شکست علامت تیک قوس ابرو است.

برداشتن ابرو در خانه

همچنین برای تشخیص زاویه ابرو می توانید خط کش را طوری از کنار پره بینی قرار دهید که یک خط فرضی از وسط مردمک چشم رد شود، به زاویه ابرو برسد . حالا باید موهای اضافه این قسمت از ابرو را بردارید و به ابرو شکل دهید و سپس دنباله ابرو را درست کنید.

چگونه شکل درست ابروی خود را پیدا کنیم؟

ابروی هرکس با دیگری متفاوت است. ابروهای بعضی از خانم‌ها دقیقا متقارن نیست. بعضی نیز ابروهای کم‌پشت یا نامنظمی دارند. با کمی آموزش، مهارت و دقت، به‌راحتی می‌توان به ابروها شکل و مدل داد.

هایلایت فیس فریم مناسب چه صورت‌ هایی است ؟ پرطرفدارترین مدل رنگ موی 2024

برداشتن ابرو در خانه

قبل از برداشتن ابرو در خانه حالت چهره‌تان را مشخص کنید

این استخوان‌بندی صورت است که طرز صحیح برداشتن ابرو را تعیین می‌کند. مدل ابروی مناسب بر پایه ساختار صورت تعیین می‌شود، پس گام نخست در آموزش برداشتن ابرو ، تعیین حالت چهره‌تان است.

صورت گرد

اگر گونه‌ها بیشترین حجم صورت شما را تشکیل می‌دهند و اگر طول و عرض آنها تقریبا برابر و خط فک خمیده است، یعنی صورت گردی دارید؛ برای نمونه، میراندا کِر (Miranda Kerr) صورت گردی دارد.

در صورت گرد باید بر کشیده‌تر و لاغرتر نشان‌دادن چهره تمرکز شود؛ بنابراین ابروهای گرد را فراموش کنید، زیرا چهره شما را گردتر نشان می‌دهند. در عوض باید قوس ابروها را بالاتر ببرید. با ایجاد لیفت عمودی، نگاه دیگران به بالا و پایین حرکت می‌کند و این تصور را در ذهن آنها ایجاد می‌کند که چهره شما کشیده‌تر و لاغرتر است.

صورت بیضی

در چهره بیضی‌شکل، استخوان‌های گونه‌ مشخص و پیشانی بلند است. نیمرخ چهره به‌زیبایی در قسمت چانه باریک می‌شود. خط فک خمیده و کوتاه‌تر از عرض پیشانی است. اپرا وینفری چهره‌ای بیضی‌شکل دارد.

برداشتن ابرو در خانه

در چهره بیضی هدف باید ساده نگه‌داشتن ابروها باشد. روشی عالی برای رسیدن به این هدف داشتن ابروهایی با قوس ملایم است. از نازک‌کردن ابروها پرهیز و شکل طبیعی ابرو را حفظ کنید تا چهره‌ای تحسین‌برانگیز داشته باشید.

صورت کشیده

این صورت‌ها از پیشانی تا چانه حالتی کشیده و بلند دارند. از جمله کسانی که صورت کشیده‌ای دارند می‌توان بروک شیلدز (Brooke Shields) و جولیا اورموند (Julia Ormond) را نام برد.

اگر صورتی کشیده دارید، باید چهره‌تان را کمی کوتاه‌تر نشان دهید تا تعادل برقرار شود. برای برداشتن ابرو در خانه  بهترین شکل ابرو برای صورت‌های کشیده ابروی صاف است. این مدل ابرو مانند خطی افقی چهره را تقسیم می‌کند و موجب می‌شود که چهره متناسب‌تر به نظر برسد. چهره‌های کشیده معمولا تخت به نظر می‌رسند. با کاهش قوس ابروها به چهره خود عمق می‌دهید.

صورت مربعی

شاید برجسته‌ترین ویژگی صورت مربعی داشتن خط فک مشخص، استخوانی و تقریبا هم‌پهنا با پیشانی باشد. آنجلینا جولی چهره‌ای مربعی دارد.

در چهره مربعی‌، پهنای پیشانی، خط فک و استخوان‌های گونه تقریبا یکسان است. چهره مربعی بدون ایجاد تعادل، زمخت به نظر خواهد رسید؛ بنابراین ابروها اهمیت زیادی دارند. تمرکز شما باید بر ملایم‌کردن جلوه خط فک و برقراری تعادل در چهره باشد. بگذارید چهره‌تان شکل ایدئال ابروها را تعیین کند. با ابروهای خمیده شروع کنید و به‌تدریج زاویه بیشتری ایجاد کنید، تا زمانی که شکل ابروها با خط فک متناسب شود. به‌طور کلی هرچه خط فک مشخص‌تر باشد، ابروها باید زاویه‌دارتر باشند. قوسی آشکار در بالای ابروها مربع‌بودن چهره را خنثی و ظاهرتان را ملایم‌تر می‌کند.

برداشتن ابرو در خانه

صورت لوزی

این شکل صورت چندان رایج نیست. منحنی‌های زاویه‌دار در چهره که در قسمت شقیقه‌ها و خط اتصال گونه‌ها بیشترین پهنا را دارد و چانه نوک‌تیز از ویژگی‌های این نوع چهره است. در چهره لوزی، باید سعی کنیم نحوه برداشتن ابرو طوری باشد که پهنا و گستردگی شقیقه‌ها کمی کمتر به نظر برسد. با ابروی خمیده می‌توانید این کار را انجام دهید.

صورت قلبی‌شکل

اگر پهنای پیشانی‌تان کوتاه‌تر از خط فک است و‌ چهره شما به‌سمت چانه باریک می‌شود، یعنی صورتی قلبی‌شکل، شبیه لیسا کودرو (Lisa Kudrow)، جولیا رابرتز و مدونا دارید.

چهره‌های قلبی‌شکل پیشانی مشخص و پهنی دارند. هدف، متعادل‌کردن چانه نوک‌تیز و دورکردن توجه‌ها از پیشانی است. بهترین راه برای رسیدن به این هدف و برداشتن ابرو در خانه ، ایجاد ابرویی خمیده با قوسی ملایم، زنانه و اندک است. تا زمانی که حس کنید چانه و پیشانی به‌اندازه کافی متعادل شده است، به افزودن حجم ابروهای خود ادامه دهید.

برداشتن ابرو در خانه روش اول

در ابتدا رو به روی آیینه بایستید و سپس با استفاده از شانه ابروهای خود را به سمت بالا هدایت کنید و با قیچی اضافات ابروهایتان را قیچی کنید، حالا یک مداد مخصوص ابرو را در قسمت برآمدگی بینی قرار دهید و یک علامت بزنید، دقت کنید که ابتدای ابرو باید بامداد، هم‌ردیف باشد.

پاک کردن تاتو ابرو با روش های جالب خانگی | اگه پاک نشد اونوقت برید سراغ لیزر

سپس در مرحله‌ی بعد مداد مخصوص چشم را در کنار نقطه پایانی چشمتان قرار دهید و سپس آن قسمت را علامت بزنید تا بدانید که ابرو از این قسمت نباید بگذرد؛ به آیینه نزدیک شوید و قوس طبیعی ابرو را ببینید و طوری ابروهایتان را بردارید که این قوس از بین نرود البته این نکته را در نظر داشته باشید که هدف حفظ طبیعی این قوس است و نباید با برداشتن ابرو این قوس غیرطبیعی شود.

برداشتن ابرو در خانه

در مرحله‌ی پایانی با استفاده از یک موچین تیز، موهای اضافی را بردارید اما این کار را به‌اندازه انجام دهید و زیاده‌روی نکنید همچنین حواستان به قوس طبیعی باشد تا از بین نرود؛ دربرداشتن ابرو با موچین دقت کنید تا فقط موهای اضافی را بردارید زیرا با کوچک‌ترین اشتباه باعث تغییر شکل ابروها می‌شوید.

برداشتن ابرو در خانه روش دوم

با استفاده از شانه، ابروهای خود را به سمت بالا هدایت کنید. حالا با استفاده از مداد مخصوص چشم یک خط از سوراخ بینی تا گوشه‌ی داخلی چشم بکشید. سپس یک خط از همان نقطه در کنار سوراخ بینی تا قسمت بیرونی همان چشم بکشید درواقع این نقطه همان قسمت پایانی ابرو است.

در مرحله‌ی بعد با استفاده از مداد مخصوص چشم دورتادور ابرو را خط بکشید. دقت کنید که قوس ابرو به‌خوبی کشیده شود. به‌هیچ‌وجه داخل ابرو را پر نکنید. سعی کنید رنگ مداد با ابرو شما متفاوت باشد. در مرحله‌ی پایانی از انتهای ابرو شروع به کارکنید و موهای اضافی را با استفاده از موچین بردارید. حالا وسط و انتهای ابرو را به سمت پایین شانه کنید و اضافات ابرو را قیچی کنید. ابتدای ابرو را به سمت بالا شانه کنید و آن را کوتاه نمایید. البته برای اینکه دورتادور ابرو را به‌صورت دقیق خط بکشید. می‌توانید از شابلون‌های مخصوص استفاده کنید.

آموزش برداشتن ابرو توسط خودتان

اصول برداشتن ابرو در خانه برای صورت های مختلف

افراد دارای صورت مثلثی انتهای ابرو را یک کمان کوچک دهند.
افراد دارای صورت کشیده باید به ابروها قوس ندهند و فرم ابروی آنان راسته و مستقیم باشد و ابروی هشت مناسب آنها نیست.
در افراد دارای صورت مربعی ، باید کمان ابرو بلندتر باشد تا صورت کشیده تر نشود.
افراد دارای صورت گرد ، برای اینکه مقداری صورتشان کشیده تر به نظر برسد باید کمان ابرو دهند یعنی قوس یا هشت ابرو به صورت دهند.
دایره و قوس کمان ابرو در افرادی که پیشانی کوتاه دارند را باید کوتاه گرفت تا بلندی خاصی به پیشانی داده شود.
ابروی پهن مناسب افراری که فاصله چشم و ابروی آنها کم است ، نیست . برای اینکه فاصله چشم و ابرو بیشتر شود باید از زاویه ابرو، موهای ابرو را بردارید.

ادامه اصول

افرادی که دارای بینی هایی چاق هستند ، بهتر است برای برداشتن ابرو در خانه  فاصله بین دو ابروی آنها نزدیک به هم باشد و یا پیوند ابرویشان را نگه دارند تا بینی یک مقدار جمع ترنشان داده شود.
افراد دارای بینی لاغر برای اینکه بینی آنها طبیعی به نظر برسد بهتر است فاصله دو سر ابرو آنها بیشتر باشد.

برداشتن ابرو در خانه
ابروهای افراد دارای چشم های نزدیک به هم ، باید طوری باشد که تاب چشم ها یا لوچی چشم ها پنهان شود بنابراین بهتر است در این افراد ابروها از هم فاصله بگیرند.
ابروهای افرادی که چشم هایی دور از هم دارند ، باید بهم نزدیکتر یا ابروها پیوسته باشد تا چشم ها بهم نزدیکتر شوند.
ابروهایی که خیلی پهن و کلفت برداشته شود یا سر ابرو، زاویه دار برداشته شود فرد را خشن نشان می دهد. سعی کنید یک مقدار فرم هلال به سر ابرو بدهید که فرد را شاد نشان دهد.
اگر قد ابرو از استاندارد بلندتر باشد، سن فرد را بیشتر نشان میدهد.
اگر قد ابرو از استاندارد خیلی کوتاه تر باشد ، استخوان ابرو بیرون زده میشود و اززیبایی چشم می کاهد.

از بین بردن غبغب با روش های خانگی و ورزش | کم هزینه به نتیجه برسید

برداشتن ابرو در خانه

تکنیک‌های اصلاح ابرو

راه‌های فراوانی برای شکل‌دادن به ابروها وجود دارد، از برداشتن ابرو در خانه با موچین تا رفتن به آرایشگاهی که از آخرین روش‌های بندانداختن ابرو استفاده می‌کند.

 

۱. برداشتن ابرو در خانه  با موچین

نکته مهم در آموزش برداشتن ابرو با موچین استفاده از موچین مناسب است. از موچین تیزی استفاده کنید که تارهای مو را از هم جدا می‌کند، به‌خوبی می‌گیرد و بدون تلاش و فشار زیاد بیرون می‌کشد. بهتر است که ابروهای خود را پس از دوش‌گرفتن بردارید؛ زیرا در این زمان پوست نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شود و راحت‌تر می‌توانید تارهای ابرو را بردارید. در صورت قرمزشدن پوست، برای تسکین فوری از پماد استفاده کنید.

برداشتن ابرو در خانه

یکی از مشکلات برداشتن ابرو با موچین برداشتن تعداد زیادی از تارهای ابرو است؛ به‌ویژه وقتی از ذره‌بین استفاده می‌کنید (استفاده از ذره‌بین موجب می‌شود که تارهای ابرو بیشتر از آنچه هست به نظر برسد). همچنین ممکن است که به‌راحتی، با برداشتن تارهایی که بلند و خارج از محل مناسب به نظر می‌رسند، ساختار ابرو را به هم بریزید. معمولا این تارهای ابرو بخش‌های مهم ابرو هستند و برداشتن آنها موجب می‌شود ابرو کمی خالی شود.

۲. برداشتن ابرو در خانه  با موم

برداشتن ابرو با موم شبیه برداشتن موهای زائد پا با موم است؛ البته با این تفاوت که در اینجا باید دقت و ظرافت بسیار بیشتری به خرج دهید؛ بنابراین بهتر است که این کار را نه خودتان، بلکه فرد ماهر و متخصص انجام دهد.

مزیت اصلی برداشتن ابرو با موم (در مقایسه با روش استفاده از موچین) این است که رشد مجدد ابروها بیشتر طول می‌کشد. به‌علاوه، پوست نیز صاف و نرم می‌شود و موهایی که دوباره رشد می‌کنند با گذشت زمان نازک‌تر می‌شوند. منتها استفاده از موم دردناک است و موجب تورم و قرمزی پوست صورت می‌شود که ممکن است چند ساعت ادامه یابد (بنابراین این کار را در روزی که قصد دارید از خانه بیرون بروید، انجام ندهید).

استفاده از موم به این دلیل دردناک است که در این روش، تعداد زیادی مو و لایه نازکی از پوست هم‌زمان برداشته می‌شوند. موها هم باید به‌اندازه کافی بلند باشند تا به موم بچسبند؛ بنابراین باید در هفته‌های پیش از استفاده از موم با ابروهایی بلند کنار بیایید. فاصله هر بار استفاده از موم باید حدود ۳ هفته باشد تا تارهای مو به‌اندازه کافی بلند شوند.

برداشتن ابرو در خانه

۳. برداشتن ابرو با نخ

در روش برداشتن ابرو در خانه از نخ یا بند نازکی برای برداشتن تارهای ابروی خود استفاده می‌کنید. این روش نسبت به استفاده از موچین یا موم دقیق‌تر است و درد کمتری دارد. فردی متخصص که برای برداشتن ابرو با نخ آموزش دیده است می‌تواند این کار را انجام دهد؛ بنابراین از این روش معمولا در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این روش بسیار لذت‌بخش است و در پایان، مدل ابروهایتان عالی می‌شود.

برداشتن ابرو در خانه

نکته اینجاست که خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید و باید مدل‌دادن به ابروها را به فردی متخصص بسپارید. پیش از شروع کار، حتما با او مشورت کنید تا مطمئن شوید که نتیجه کار به همان شکلی خواهد شد که می‌خواهید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

5 خرداد 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *