افتتاح حساب ترکیه
ترمیم موی سوخته با دکلره

گاهی عدم مراقبت از موی رنگ یا دکلره شده نه تنها زیبایی به موهای شما نمی دهد بلکه باعث سوختن آن نیز می شود. گروه زیبایی شادمگ با ارائه چند ماسک خانگی و چند راهکار خوب برای مراقبت مو راه ترمیم موی سوخته با دکلره را به شما آموزش میدهد.

چگونه می توانیم سریع و ایمن موی سوخته با دکلره را ترمیم کنیم؟

تنوع در زیبایی موها و استفاد از رنگ های مختلف زیبایی خاصی به موهای شما می بخشد.اما گاهی عدم مراقبت در انتخاب رنگ و یا دکلره مناسب نه تنها زیبایی موهای شما را ازبین می برد بلکه باعث سوختن آن نیز می شود. آیا شما موهایتان را دکلره کرده اید و موهایتان آسیب دیده و خیلی سفید شده است؟ پس این بخش از دنیای مد نمناک را برای ترمیم موهایتان بخوانید چراکه راه حل ترمیم موهای آسیب دیده را در این بخش خواهیم گفت.

موی سوخته چه ویژگی‌هایی دارد؟

پیش از درمان موی سوخته از دکلره بهتر است ابتدا راه‌های تشخیص موی سوخته را بدانید:

 • درخشان نیستند و در برابر نور کدر و پژمرده به نظر می‌رسند.
 •  به راحتی گره می‌خورند.
 •  بسیار خشک و زبر هستند.
 • به دلیل الکتریسته ساکن، معمولا در هوا پخش هستند.
 • موخوره بسیار زیاد و شدید، از مهم‌ترین علائم سوختگی مو است.

ترمیم موی سوخته با دکلره

راه ترمیم موی سوخته با دکلره

ما یک راهنمای کامل برای آموزش نحوه ترمیم موهای آسیب دیده با چندین روش را برایتان آورده ایم که برای انجام این کار، یک درمان اصلاحی 4 هفته ای برای شما داریم و یا اگر یک روش بسیار سریع تر را ترجیح می دهید، می توانید آنچه را که ما آن را درمان معجزه می نامیم امتحان کنید، اما این روش یک تغییر زندگی واقعی برای کسانی است که موهای دکلره شده دارند.

پس بیایید شروع کنیم اما اول، اجازه دهید تا قبل از اینکه به همه چیز برسیم، دانش کمی داشته باشیم تا بفهمیم چطور مو به عامل دکلره واکنش نشان می دهد و آسیب می بیند.

4 قانون برای موهای آسیب دیده، سفید شده و یا سوخته شده

اول از همه، اینکه آرام باشید و قبل از این که درمان 4 هفته ای مان را امتحان کنید،باید ببینید که اگر موهای شما به تازگی سفید شده، باید مطمئن شوید که هیچ آسیبی به آن وارد نمی شود.

بله، شما در حال حاضر موهای آسیب دیده و یا سوخته ای دارید، بنابراین در برابر بسیاری از فرایندهای شیمیایی و غیر شیمیایی آسیب پذیر است و از آنجا که موهای شما فاقد روغن است و رطوبتش را از دست داده است، ما باید آن را با دادن رطوبت و محصولاتی که به نزدیک کردن پوستش کمک می کنند، تقویت کنیم تا مو بتواند رطوبت خود را حفظ کند و قوی تر شود.

قانون 1: از شامپو سخت برای حداقل یک هفته خودداری کنید

اگر فکر می کردید ما به شما توصیه می کنیم تا یک هفته موی خود را نشورید، نگران نباشید، لازم نیست این کار را بکنید… ما می دانیم که برخی از مردم این نصیحت را می دهند، اما به نظر ما، کاملاً ضروری نیست.

شاید در گذشته درست بوده باشد که محصولات مو به اندازه کافی موثر نبودند، اما این مورد دیگر صادق نیست.اول بیایید درک کنیم که چرا بسیاری از مردم فکر می کنند که موهای سفید شده را نمی توان شست.در واقع، شامپوهای معمولی تمایل دارند تا موهای طبیعی را از بین ببرند و این چیزی نیست که شما می خواهید.

استفاده مداوم از شامپو در حالی که موی شما آسیب دیده است، ممکن است خشکی آن را بدتر کند.علاوه بر این، اگر پوست سر چربی دارید، استفاده نکردن از شامپو ها به مدت یک هفته به چربی سرتان اجازه می دهد تا پوست سر و موهایتان را نرم کند.درست است، اما ما راه هایی برای دور زدن آن داریم.

برای ترمیم موی سوخته با دکلره چه کنیم؟

به طور جدی، آیا مایلید برای یک هفته از شستن موی خود صرف نظر کنید؟ بسیار خوب، اگر شما تنها در یک جزیره زندگی می کردید … احتمالا می توانستید، اما در زندگی واقعی داستان کمی پیچیده تر می شود….

پس چه کار می توان کرد؟من به شما توصیه می کنم که به جای شامپو منظم، برخی از نرم کننده های تمیز کننده مانند تمیز کننده نارگیل استفاده کنید.این نوع نرم کننده های تمیز کننده به ” تمیز کردن موی شما کمک می کنند، اما به عنوان یک شامپو معمولی خشک نمی کنند، بلکه به جای آن، رطوبت اضافی را به موهای تازه دکلره شده اضافه می کنند.

یک کار دیگر این است که اطمینان حاصل کنید که شامپو معمولیتان شامل مواد شوینده های بسیار خشن، مانند سدیم لوریل سولفات و سدیم لورث سولفات (SLES) نباشد.

قانون 2: با اتو مو و سشوار خداحافظی کنید!

سشوار کشیدن، اتو کردن و دیگر ابزارهای سبک که به طور مستقیم به مو اعمال می شوند، آسیب بیشتری به آن وارد خواهند کرد.استفاده از هر یک از این ابزارهای سبک را حداقل برای الان کنار بگذارید زیرا فقط به موهایتان آسیب می رسانید، بهتر است (همانطور که قبلاً گفته شد) از آسیب بیشتر جلوگیری کنید.حتی اگر اسپری استفاده کنید، خشک کردن و اتو کردنش هنوز به مو آسیب می رساند، اما به درجه کمتری و رطوبت طبیعی خود را از دست می دهد.

ترمیم موی سوخته با دکلره

قانون 3: استفاده از نرم کننده و روغن های مغذی

خب، در اینجا بزرگترین سلاح برای ترمیم موهای آسیب دیده و دکلره شده وجود دارد. چطور می توان موهای دکلره شده و آسیب دیده را درمان کرد؟این جمله را بارها و بارها تکرار کنید:”نرم کننده بهترین دوست من است”. این روش بسیار مفید بعد از دکلره کردن مو است.

نرم کننده برای ترمیم موی سوخته با دکلره

هرگز اجازه ندهید بدون درمان نرم کننده ای بمانید این فقط یک نرم کننده عادی نیست که شما باید آن را بزنید. شما همچنین باید یک نرم کننده مو برای کمک به مو برای حفظ رطوبت خود در طول روز داشته باشید، به خصوص در هوای بسیار گرم و سرد و آن ترکیب قدرتمندی برای حفظ سلامت موی شما است.

قانون 4:ذنرم کنندگی عمیق را برای کمک به بازسازی موی خود انجام دهید

نرم کننده عمیق با نرم کننده معمولی تفاوت دارد تفاوتشان این است که موادشان دارای وزن مولکولی پایینی اند که از موانع عبور می کنند و می توانند به لایه های عمیق تری مثل کورتکس (مرکز) تار مو نفوذ کنند.

بنابراین، موارد بالا، چهار قاعده ای هستند که شما در ابتدا می توانید به عنوان دستورالعمل های کلی در مورد نحوه ترمیم موهای دکلره شده خود دنبال کنید.در صورتی که این کار را انجام ندهید، مهم ترین چیز این است که اجازه دهید موهایتان رطوبت خود را حفظ کند و به آن کمک کند ه هر روز، قوی تر و مستحکم تر شود.

برای از بین بردن جوش سر سفید این راه های خانگی موثر رو امتحان کنید

روش تقویت موهای دکلره شده

شما می توانید یک مرحله را ویرایش کنید، یک محصول را تغییر دهید، یک قدم دیگر به آن اضافه کنید و یا بر روی تکنیک های دیگر برای احیای موهای خود تمرکز کنید، اما باید مطمئن شوید که تا زمانی که موی شما به حالت قبل خود بازنگشته یا نزدیک به خود سالم قبلی اش نشده است، کار خود را انجام و ادامه می دهید.

اگر موهایتان آسیب دیده، می توانید درمان 4 هفته ای ما را امتحان کنید. البته، اگر درمان به اندازه کافی برایتان مفید نبود، ممکن است موهای شما بیش از حد آسیب دیده باشد و ممکن است در بخش بعدی مورد بحث قرار گیرد. یا، شما هم می توانید به دنبال کمک چند متخصص مو در سالن ها باشید.

ترمیم موی سوخته با دکلره

در ذهنتان داشته باشید، با این روش ترمیمی، ممکن است در هفته اول مویتان بهتر شود، اما باز به کارتان ادامه دهید. این مهم ترین هفته است که در آن ما نیاز به اشباع کردن موهای خود با اسیدهای چرب خوب داریم، مثل کراتین برای “بازسازی”.

درمان 4 هفته ای موهای سوخته

همچنین لطفاً به خاطر داشته باشید که بسته به موقعیت و علاقه خودتان می توانید درمان را کاملاً بهبود دهید. هیچ چیز اجباری نیست.

هفته اول درمان:

هر روز از این برنامه روتین شبانه و 3 ساعت پیش از خوابیدن پیروی کنید:

 • ماسک روغن نارگیل به موهایتان بزنید و اجازه دهید به مدت سه ساعت بماند.
 • از شامپو بدون sls و یا نرم کننده تمیز کننده استفاده کنید.
 • ماسک نرم کننده عمیق مو برای شب استفاده کنید. (می توانید یک کلاه دوش قابل استفاده روی موهایتان بزنید و اجازه دهید یک شب بماند) و صبح روز بعد بشویید.
 • نرم کننده حاوی کراتین استفاده کنید و در نهایت موهایتان را بدون سشوآر و هر گونه حرارت مستقیم خشک کنید.

توجه:

مهم ترین نکته در مورد روغن نارگیل برای مو این است که به شفت مو نفوذ می کند تا از درون رطوبت رسانی کند و به ترمیم موهای آسیب دیده کمک کند.این یک روش مطمئن برای داشتن موهای قوی تر و سالم تر است.

روغن نارگیل برای مو

مقداری روغن نارگیل را به موهای خود ماساژ دهید; روی موها و نه روی پوست سر.موهای خود را با یک کلاه بپوشانید و بگذارید ماسک روغن نارگیل حداقل سه ساعت بماند, بله می دانم که خیلی طول می کشد اما شما می خواهید موهایتان آن را تا حد ممکن جذب کند.می توانید موهای خود را با حوله بپوشانید و یا از کلاه حمام استفاده کنید.

بعد از چند ساعت, شما آماده شستن موی خود هستید. به یاد داشته باشید که از یک شامپو بدون sls یا یک نرم کننده تمیز کننده استفاده کنید، هر دو بسیار ملایم هستند و به سادگی هر گونه کثیفی و یا چربی را پاک می کنند.

ما تازه از روغن نارگیل استفاده کرده ایم, بیشتر آن ها به داخل شفت مو نفوذ کرده اند, اما همچنین می خواهیم مقداری از روغن نارگیل را حفظ کنیم و نمی خواهیم از یک شامپو قوی استفاده کنیم.

ترمیم موی سوخته با دکلره

شامپو برای ترمیم موی سوخته با دکلره

درست بعد از شستن شامپو, به آرامی موهای خود را خشک کنید. حالا وقت آن است که ماسک نرم کننده بزنید.مقدار سخاوتمندانه ای از نرم کننده را به موهای خود بمالید, ما توصیه می کنیم که از یک شانه برای توزیع یکنواخت محصول استفاده کنید.

در اینجا دوباره, اگر می خواهید, می توانید موهای خود را با یک حوله بپوشانید و یا از یک کلاه استفاده کنید که کمی بیشتر توصیه می شود ، زیرا شما اجازه می دهید ماسک تمام شب بماند… بله, تمام شب، تا مواد مغذی بتوانند واقعاً به شفت مو نفوذ کنند.

صبح روز بعد, وقت آزادی است. موهای خود را به طور کامل بشویید و با حوله خشک کنید و در نهایت آخرین گام, اسپریو یا نرم کننده بزنید. البته, آبکشی نکنید.شما آماده بیرون رفتن هستید …

هفته دوم درمان:

 • برنامه روتین هفته اول را 3-4 روز دنبال کنید.
 • برای مثال در روزهای دوشنبه, چهارشنبه, جمعه و یکشنبه.
 • روزهای دیگر را هر کاری را که می خواهید بکنید.

هفته سوم درمان:

 • برنامه روزانه روتین هفته اول را 2 بار انجام دهید.
 • برای مثال در روزهای سه شنبه و جمعه
 • در روزهای دیگر, می توانید از ماسک روغن نارگیل و ماسک نرم کننده عمیق صرف نظر کنید.

هفته چهارم درمان

 • برنامه روزانه هفته اول را یک بار انجام دهید: یک روز را انتخاب کنید.
 • روزهای دیگر از شامپوهای نرم و عاری از sls و یا نرم کننده های تمیز کننده استفاده کنید.

بعد از درمان 4 هفته ای چطور؟

د هر هفته، برنامه هفته چهارم را دنبال کنید.پس از این درمان فشرده 4 هفته ای، قطعاً باید موهای دکلره خود را ترمیم کرده و یا حداقل چند سانت آن را حفظ کنید.

بسیار خوب، ما بر این باوریم که این درمان چهار هفته ای مناسب ترین روش نیست و برای مدتی طولانی، تنها راه برای ترمیم مو آسیب دیده است.

یک نوع درمان مو معجزه آسا وجود دارد، که با کمک آن می توانید موهای دکلره شده و یا آسیب دیده را حفظ کنید.ما نتایج شگفت انگیزش را بعد از تنها یک درمان دیدیم و این واقعاً درمانی است که می توان به آن جادو گفت. هیچ نیازی به 4 هفته درمان وجود ندارد، تنها یک درمان می تواند این کار را انجام دهد.

درمان جادویی که بعد از یک جلسه می تواند موهای سوخته و دکلره شما را ترمیم کند.

اولاپلکس مو

اگر شخصی از من بپرسد:بهترین درمان برای این مو چیست؟بدون شک می توانم بگویم که اولاپلکس.این یک روش درمانی حرفه ای است که توسط تعدادی از سالن های آرایش به عنوان یک درمان منحصر به فرد توصیه می شود و کاملاً بی خطر و آسان است.

بله، شما می توانید این درمان را بخرید، همان محصولات خریداری شده ای که توسط افراد حرفه ای خریداری می شود.این روش درمان حرفه ای برای ترمیم موهای آسیب دیده از طریق فرایندهای شیمیایی و یا حرارتی است.

ترمیم موی سوخته با دکلره

اولاپلکس چطور کار و عمل می کند؟

پروسه شیمیایی (سفید کننده، رنگ و غیره) و فرایندهای حرارتی پیوندهای شیمیایی (پیوندهای دی سولفیدی معروف) را بین مولکول های موی شما یا پروتیین های خود می شکنند (کراتین) و باعث خشک شدن مو و شکستگی آن می شود. این روش درمانی از طریق یک فرآیند بسیار ساده به بازسازی و اصلاح پیوندهای شکسته کمک می کند که به این معنی است که شما موی نرم و قوی تری به دست می آورید.

روش اولاپلکس درمانی مو

اولاپکس شماره 1:(به نام بوند مولتیپلییر) که حدود 100% ماده فعال دارد:متمرکز و فشرده است.

شماره 2:(به نام بوند پرفکتور) که در حدود % 15 ترکیبات فعال دارد:فرم خامه ای است.

شماره 3:حدود % 10 ترکیبات فعال دارد:یک محصول نگهدارنده (به شکل خامه ای)

برای درمان اصلی, باید از بطری 1 و 2 استفاده کنید:

ابتدا باید دارو همراه را در بطری بریزید.
درپوش بطری را بردارید و داروها را با هم مخلوط کنید.

درمان استحکامی بوند و ترمیمی:

 • با ملایمت بطری شماره 1 را تکان دهید.
 • درپوش کوچکش را بردارید و بطری را فشار دهید تا محصول را بیرون بریزید.
 • 1/2 اونس (15 میل) از بطری شماره 1 را با 3 اونس (90 میل) آب مخلوط کنید.
 • از ریشه به انتهای مو بزنید ( اگر مو کمی نم دار و خیس باشد بهتر است) ( می تواند از شامپویی نرم برای شستن مواد استفاده کنید).
 • این کار واقعا موها را می سازد و خوب شانه می کند.
 • کمی آب در داخل ظرف بریزید تا از همه مواد بتوانید استفاده کنید.
 • ماساژ دهید و سپس، 10 دقیقه صبر کنید.
 • حالا زمان استفاده از بطری شماره 2 است.
 • موهایتان را با بطری شماره 1 نشورید.
 • مقدار سخاوتمندانه ای از بطری شماره 2 را به موهای خود ماساژ دهید و از یک شانه استفاده کنید تا به طور مساوی پخش شود.
 • 10 دقیقه صبر کنید. فرآیند طولانی تر از 10 دقیقه برای موهای شدیداً آسیب دیده است.
 • هرچه بیشتر باشد و بماند, موثرتر است, به خصوص برای مو هایی که شدیداً آسیب دیده اند. ما نتایج شگفت انگیزی را از افرادی که30 تا 60 دقیقه صبر کردند, دیده ایم!
 • در نهایت آبکشی کنید, شامپو و نرم کننده بزنید.
حقایقی در خصوص برنزه کردن پوست | با آگاهی پوست خود را برنز کنید !

چگونه از اولاپلکس استفاده کنیم؟

فاز نگهداری و ترمیم:

معمولا 1 عدد بطری از شماره 3 برای مشتری ها هفته ای یک بار استفاده می شود. این سیستم نسخه خرده فروشی است که اساساً همان گونه فعال در بطری شماره 2 است و به حفظ نتایج شما کمک می کند.

چطور می توان از این بطری استفاده کرد؟

 • موهای خود را خیس کنید ،مقدار زیادی از محصول را روی حوله خشک موهایتان بزنید.
 • ماساژدهید و شانه کنید تا مطمئن شوید که تمام موهای شما را پوشانده است.
 • حداقل 10 دقیقه صبر کنید (می توانید بیشتر بگذارید اگر دوست دارید, مثلا 20 تا 30 دقیقه صبر کنید)
 • شامپو و نرم کننده بزنید و معمولاً هفته ای یک بار از آن استفاده می کنید.
 • بسیار خوب, می بینید که اعمال و استفاده از اینها بسیار آسان است.

با این حال, این درمان ارزان نیست.اگر شما استطاعت خرید آن را داشته باشید (به یاد داشته باشید این یک محصول حرفه ای است که در خانه می توانید بدون پرداخت پول دستمزد استفاده کنید) واقعاً ارزشش را دارد.ما تنها کسانی نیستیم که از آن شگفت زده شده ایم.اما اگر نمیتوانید، درمان 4 هفته ای خود که به صرفه تر است یا دستور العمل های خانگی مان را امتحان کنید.

ترمیم موی سوخته با دکلره

بله, می دانید که ما همچنین دوست داریم مسیرهای خانگی را کشف کنیم که گاهی می توانند موثر باشند و چندین تومن صرفه جویی برایتان می کنند.

در این مورد برای موهای دکلره شده و آسیب دیده اجازه دهید صادق باشیم, محصولی که در بالا آزمایش کردیم بسیار موثرتر است. با این حال, راه حل های خانگی می توانند واقعاً جذاب باشند و به موهای خشک و یا به ترمیم موهای کمی آسیب دیده کمک کنند.

ترمیم موی سوخته با دکلره با تغذیه مناسب

برای درمان و ترمیم موهای وخته و آسیب دیده قبل از هر کاری باید به تغدیه تان برسید زیرا این تغذیه است که باعث تقویت موها میشود و آن ها را مانند روز اول زیبا و درخشان میکند.

 • پروتئین:گوشت قرمز و تخم مرغ
 • ویتامین A:هویج و کدو حلوایی
 • چای سبز و غذاهای دریایی

بعد از تغذیه نوبت به ماسک مو میرسد، ماسک مو باعث برگشتن زیبایی و سلامت موها میشود به شرطی که از ماسک های طبیعی و گیاهی استفاده کنید. ماسک موها باعث درمان سوختگی مو، شکنندگی مو، وز بودن مو و … را درمان میکنند.

– اولین ماسکی که به شما پیشنهاد میکنیم ماسک عسل و سرکه سیب است که باید مقداری عسل را با یک چهارم فنجان سرکه سیب مخلوط کنید و قبل از رفتن به حمام به موهایتان بزنید و ماساژ دهید اجازه دهید 20 دقیقه روی موها بماند سپس شستشو دهید.

– ماسک زیتون و تخم مرغ برای تقویت موها معجره میکند باید 2 عدد تخم مرغ را با مقداری روغن زیتون مخلوط کنید و روی موها بمالید و ماساژ دهید بعد از گذشت 30 دقیقه آن را بشویید.

ترمیم موی سوخته با دکلره

3 ماسک عالی برای ترمیم موی سوخته با دکلره

ماسک برای موهای آسیب دیده با مواد اولیه ای که برای تهیه دارد یک ماسک طبیعی و فوق العاده در تقویت موها و ترمیم موهای آسیب دیده است که مراحل تهیه و استفاده از آنها را در ادامه می خوانید.

مواد لازم:

 • عسل
 • ماست
 • روغن زیتون
 • روغن بادام درختی
 • موز له شده
 • تخم مرغ

ماسک اول ترمیم موی سوخته با دکلره

موزهای له شده را با روغن بادام درختی خوب مخلوط کرده و به روی موها بمالید. موها را خوب ماساژ دهید و اجازه دهید تا مواد 15 دقیقه بر روی موها بماند.

ماسک دوم

یک قاشق عسل را با یک عدد تخم مرغ و روغن زیتون مخلوط کنید. موهایتان را خیس نموده و ماسک آماده را به روی موها خوب بمالید تا تمام بخش های آن پوشیده شوند. سپس یک کلاه پلاستیکی مانند کلاه رنگ به روی موها بکشید و اجازه دهید تا 30 دقیقه موها در این حالت بمانند و بعد آبکشی کنید.

ماسک سوم

این ماسک تنها با ماست تهیه می شود. در واقع باید بعد از شستشوی کامل موها در حمام با شامپو در آخر ماست را به روی موها بمالید و اجازه دهید تا 20 دقیقه به روی موها بماند و بعد با آب ولرم موها را شستشو دهید.

8 توصیه مهم بعد از دکلره

فرصت ترمیم مو با کاهش درجه حرارت سشوار

آسیب مو بعد از دکلره باعث می‌شود موها بسیار خشک شده و به راحتی خرد شده و بریزند. این موها رطوبت خودشان را از دست داده‌اند؛ به همین دلیل است که به هیچ وجه نباید اجازه دهید، خشک‌تر شوند. کاری که اتوی مو، سشوار و انواع دستگاه‌های فر کننده انجام می‌دهند این است که با ایجاد حرارت زیاد سعی در تغییر شکل موها کنند. اما خانم‌هایی که موهایشان بر اثر دکلره آسیب دیده است و قصد دارند فرصت ترمیم مو را به خودشان بدهند، باید درجه حرارت این دستگاه‌ها را روی حد متوسط قرار دهند. در غیر این صورت موها بیشتر وز می‌شوند و حتی با انواع اسپری حالت‌دهنده هم نمی‌توانید ظاهر موهایتان را سالم نشان دهید.

نکته مهم: حتی زمانی که درجه حرارت دستگاه‌های حالت‌دهنده را پایین می‌آورید، باز هم موی شما در معرض آسیب است؛ بنابراین از اسپری‌های محافظت از مو در برابر حرارت کمک بگیرید.

مراقب موهای خیس باشید

ممکن است فکر کنید رطوبت آب حمام باعث می‌شود موهایتان برای چند ساعتی از آسیب‌های ناشی از سوختن مو بر اثر دکلره راحت شود؛ اما این طور نیست.

موهای خیس بسیار آسیب‌پذیر هستند؛ به ویژه اگر دکلره شده باشند. بنابراین زمانی که از حمام خارج می‌شوید، کارهای زیر را انجام ندهید:

محکم کشیدن حوله روی موها

اگر عادت دارید برای گرفتن خیسی موهایتان حوله را محکم دور سرتان بپیچید یا با سرعت و شدت روی موهایتان حرکت دهید، وقت رها کردن این عادت رسیده است. با این کار باعث وز شدن بیشتر و خرد شدن ساقه موها خواهید شد. بهتر است از یک حوله با قابلیت بالای گرفتن آب یا حتی حوله‌های میکروفایبر استفاده کنید.

موها را شانه نکشید

بسیاری از خانم‌ها عادت دارند بلافاصله بعد از حمام کردن، موهایشان را شانه بکشند. این کار یکی دیگر از اشتباهاتی است که می‌توانید در قبال موهای دکلره شده و حتی موهای سالم انجام دهید. سعی کنید شانه کردن را با استفاده از شانه‌های دندانه درشت و بعد از خشک شدن موها انجام دهید.

روش تهیه ماسک جوش شیرین برای پوست صورت و انواع مشکلات پوستی

ترمیم موی سوخته با دکلره

راه ترمیم موی سوخته با دکلره ؛ موها را نبندید

بلافاصله بعد از حمام از کش سر، هدبند یا گل سر استفاده نکنید. این موارد نیز منجر به آسیب بیشتر به موهای شما خواهند شد. اجازه دهید موها خشک شوند و سپس آن‌ها را شانه کرده و ترجیحاً با کش موی تلفنی ببندید.

ترمیم مو با شامپوی مناسب

برای هر نوع مویی، شامپویی طراحی شده است تا بهترین و زیباترین حالت ممکن را به موها داده و در عین حال سلامت موها را حفظ کند. همان طور که برای موهای چرب، خشک و معمولی، شامپوهای مخصوص وجود دارند، برای موهای آسیب دیده هم شامپوهای خاص طراحی شده‌اند تا به ترمیم مو کمک کرده و زیبایی را به موها برگردانند.

شامپوهای بدون سولفات

وقتی نوبت به خرید شامپوی مخصوص ترمیم آسیب مو بعد از دکلره می‌رسد، سراغ شامپوهایی بروید که فاقد سولفات هستند و عبارت Sulfate Free روی آن‌ها نوشته شده است.

همچنین توجه داشته باشید که بهتر است شامپوی شما شامل بعضی روغن‌های طبیعی یا عصاره گیاهان تقویتی مو باشد تا نتیجه بهتری از شستن موهایتان به دست آورید. شامپو بدون سولفات هیر واتر مخصوص موهای رنگ شده کامان، جزو شامپوهای فاقد سولفات است که با رطوبت رسانی عمیق موها منجر به حفظ بهتر رنگ مو و جلوگیری از وز شدن موها خواهد شد.

استفاده از شامپو خشک

به خاطر داشته باشید شستن مداوم موهای آسیب دیده باعث خشکی بیشتر و آسیب بیشتر خواهد شد. به همین دلیل می‌توانید در روز دوم بعد از شستن موها از شامپوی خشک برای تمیز نگه داشتن ظاهر موها استفاده کنید.

پرهیز از شستن موها با آب داغ

هیچ وقت موهایتان را با آب داغ نشویید؛ چون منجر به آسیب بیشتر خواهد شد. در عوض از آب ولرم برای شستن موها کمک بگیرید. قبل از خارج شدن از حمام هم می‌توانید مقداری آب خنک روی موها بگیرید تا کوتیکول‌های مو بسته شوند. این کار مقدار زیادی از ریسک وز شدن موها را کاهش خواهد داد و منجر به صاف شدن ساقه موها می‌شود.

برای ترمیم موی سوخته با دکلره برای موهایتان رژیم بگیرید

برای جلوگیری از خشک شدن موها نیاز به رژیمی دارید که بتواند رطوبت لازم را به آن‌ها برساند؛ چه رژیم غذایی و چه رژیم محصولات مراقبتی.

در مورد آسیب مو بعد از دکلره، نمی‌توان رژیم غذایی خاصی در نظر گرفت؛ اما برای رشد موهای جدید و سالم می‌توان سراغ رژیم غذایی حاوی مایعات، سبزیجات تازه و انواع ویتامین‌های مفید برای رشد موها رفت. در عوض برای نجات موهای آسیب دیده از رژیم محصولات مراقبتی با ترتیب شامپوی مخصوص موهای آسیب دیده، نرم کننده مخصوص و ماسک مو بعد از دکلره استفاده کنید. این رژیم مراقبتی رطوبت لازم برای حفظ طراوت و زیبایی موهای شما را فراهم خواهد کرد.

نرم‌کننده فوق العاده قوی موی آسیب دیده و رنگ شده مای، یکی از بخش‌های مهم رژیم مراقبتی موهای شما است که موهایی نرم و درخشان به شما خواهد داد.

 استفاده از ماسک حمام را جدی بگیرید

بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند همین‌که از یک شامپو و نرم کننده استفاده کردند، سد بزرگی در برابر آسیب مو بعد از دکلره ساخته‌اند که قابل نفوذ نیست؛ اما این باور اشتباه است.

مهم‌ترین و بهترین محصولی که هر خانمی با موهای آسیب دیده باید داشته باشد، ماسک مو بعد از دکلره است. معمولا ماسک‌های مو به دو صورت وجود دارند؛ یکی ماسک داخل حمام و دیگری ماسک بیرون از حمام.

ماسک داخل حمام معمولا بافتی کرم مانند دارد و اگر از برند معتبری تهیه شده باشد، حاوی مواد مغذی برای ترمیم مو است که ظاهر موها را سالم و صاف می‌کند. یکی از بهترین ماسک موهای مخصوص موهای آسیب دیده، ماسک موی برند معتبر نلی Nelly است. همچنین ماسک سیلک گلد این برند، هم خاصیت تثبیت کنندگی رنگ موهای شما را دارد و هم به شدت تقویت کننده است.

ماسک تثبیت کننده و تقویتی موهای رنگ شده کالر سیلک گلد نلی

بعد از حمام هم ممکن است ماسک به شکل کرم مو یا اسپری فوم مانند یا سرم دو فاز موجود باشد. این محصول می‌تواند رطوبت بیشتری به موها دهد، مانع از وز شدن آن‌ها شود و اگر خاصیت محافظت در برابر اشعه آفتاب را داشته باشد، معمولا مانع از تغییر رنگ مو در اثر نور آفتاب هم خواهد شد. سرم مو دوفاز موهای آسیب دیده «دوماسی» حاوی روغن آرگان است و به دلیل داشتن عصاره آلوئه ورا به موهای شما رطوبت لازم را رسانده و باعث نرم و براق شدنشان خواهد شد.

 نوک موها را قیچی کنید

هر چقدر میزان آسیب وارد شده از دکلره موها بیشتر باشد، خشک شدن و موخوره شدن موها هم بیشتر به چشم خواهد آمد. در کنار تمام محصولاتی که باید برای مراقبت از موهایتان داشته باشید، قیچی را هم قرار دهید؛ چون باید هرازگاهی سراغ نوک موها بروید و آن‌ها را قیچی کنید.

ترمیم موی سوخته با دکلره

این کار نه تنها منجر به از بین رفتن موخوره می‌شود؛ بلکه باعث می‌شود موهای شما ظاهر زیباتری به خودشان بگیرند و همیشه مرتب به نظر برسند.

کاهش آسیب موهای دکلره شده در استخر

نور تند آفتاب، املاح موجود در آب دریا یا کلر استخر، همگی می‌توانند برای موهای سالم هم آسیب‌زا باشند؛ چه رسد به موهای دکلره شده. برای بیشتر نشدن آسیب مو بعد از دکلره، در صورتی که شنا می‌کنید حتما از کلاه مخصوص و استاندارد کمک بگیرید. اگر هم در ساحل آفتاب می‌گیرید حتما کلاه با لبه پهن بگذارید تا از سر و گردن‎‌تان مراقبت کند. در غیر این صورت آفتاب منجر به محو شدن رنگ موهای شما و خشک شدن بیش از حد آن خواهد شد.

 از روغن‌ها استفاده کنید

گاهی برای تقویت حداکثری ساقه موها و جلوگیری از خرد و وز شدن آن‌ها خوب است از انواع روغن‌های گیاهی مناسب برای موها استفاده کنید. محصولاتی که حاوی روغن‌هایی مثل آرگان هستند؛ می‌توانند به راحتی آسیب مو بعد از دکلره را به حداقل برسانند و با تامین رطوبت و مواد تقویتی لازم موهایی صاف و درخشان به شما هدیه کنند. روغن آرگان بیوتی سیلک یکی از این محصولات است که استفاده از آن علاوه بر اینکه مانع از ایجاد موخوره می‌شود، منجر به افزایش نرمی و استحکام موها خواهد شد.

موی سوخته چه ویژگی‌هایی دارد؟

درخشان نیستند و در برابر نور کدر و پژمرده به نظر می‌رسند. به راحتی گره می‌خورند. بسیار خشک و زبر هستند.به دلیل الکتریسته ساکن، معمولا در هوا پخش هستند.موخوره بسیار زیاد و شدید، از مهم‌ترین علائم سوختگی مو است.

چگونه از روغن نارگیل برای ترمیم موی سوخته استفاده کنیم؟

مقداری روغن نارگیل را به موهای خود ماساژ دهید; روی موها و نه روی پوست سر.موهای خود را با یک کلاه بپوشانید و بگذارید ماسک روغن نارگیل حداقل سه ساعت بماند, بله می دانم که خیلی طول می کشد اما شما می خواهید موهایتان آن را تا حد ممکن جذب کند.می توانید موهای خود را با حوله بپوشانید و یا از کلاه حمام استفاده کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

12 فروردین 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *