تخت خواب کشودار

استفاده از تخت خواب کشودار در برخی شرایط مانند کوچک بودن اتاق یا نبود کمد وجود کشوهای تخت خواب می‌توانند بسیار مفید و کاربردی باشد. شما در این مطلب از گروه دکوراسیون شادمگ از دیگر مزایای تخت خواب کشودار اطلاع خواهید یافت.

تخت خواب کشودار

استفاده از تخت خواب کشودار در اتاق خواب مزایای مختلفی دارد که در اینجا به آن پرداخته می شود. اگر در اتاق خوابتان با فضای کوچک مواجه هستید، می توانید از کمد و کشو استفاده نمایید. اگر کمد و کشو داشته باشید، می توانید وسایل بیشتری در اتاق خود جای دهید.

برای رسیدن به این هدف می توان از یک تخت خواب کشو دار استفاده کرد. افراد می توانند بدین گونه از فضاهای موجود در تخت خواب خود استفاده نمایند. البته هر مدل تخت خوابی یک نوع کشو دارد و ممکن است محل این کشوها در تخت خواب دیگر متفاوت باشد. تخت خواب کشو دار فضاهای بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و به کمک آن ها می توانید وسایل خود را صورت منظم تری بچینید.

تخت خواب کشودار

برخی خانه ها اتاق مهمان دارند، بنابراین می توان از تخت خواب های کشو دار با دو هدف تخت خواب و داشتن قفسه استفاده کرد.

قابلیت کاربردی

تخت خواب های کشودار قابلیت استفاده در تمامی فصول گرم یا سرد سال را دارند. منظور از این حرف آن است که لزومی به تعویض تخت خواب در برخی فصول سال نیست. نام دیگری که بر روی تخت خواب های کشو دار می گذارند، تخت خواب کاپیتان است. استفاده از واژه کاپیتان به دلیل استفاده از این مدل تخت خواب ها در کشتی است.

در داخل کشتی ها فضا بسیار محدود است، بنابراین از این مدل تخت خواب ها برای صرفه جویی در فضا و جای دادن وسایل استفاده می شود. تخت خواب های کشو دار از دو قسمت بالا و پایین تشکیل شده اند. قسمت بالا محل قرار گیری تشک است و قسمت پایین شامل کشو ها می باشد و وسایل درون آن جای خواهند گرفت.

به منظور استفاده هر چه بهتر و بیشتر از فضا در اتاق خواب های محدود، قسمت زیرین تخت خواب های کشو دار از چندین عدد کشو تشکیل شده است. در این حالت افراد می توانند تمامی وسایل اضافی خود را به صورت منظم در کشو های زیرین تخت قرار داده و بدین گونه فضای هر چند محدود اتاق خواب باز هم خالی خواهد ماند.

مزایا

در این حالت نه تنها اتاق خواب بزرگ تر به نظر خواهد رسید، بلکه اتاق به ظاهر تمیز تر نیز می باشد. البته این گونه کشو ها حکم یک انبار برای جای دادن وسایلی را دارند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، صرفا با این تفاوت که در هر زمانی افراد بخواهند می توانند به وسایل خود دسترسی داشته باشند.

با استفاده از این نوع تخت خواب ها فضای مورد نظر برای نظافت اتاق نیز به حداقل میزان خود خواهد رسید. در واقع قسمت زیرین تخت خواب دیگر یک فضای باز و پر از گرد و غبار نیست، صرفا چند عدد کشو مرتب و منظم است که تمام وسایل را در خود جای داده است.

البته یکی دیگر از مزایای اینگونه تخت خواب ها این است که کشو ها به سطح زمین چسبیده اند و در نتیجه فضای زیر تخت باز نیست. در این حالت دیگر نیازی به جارو کشیدن در فضای زیرین نخواهد بود. با انتخاب تخت خواب های کشو دار با یک تیر دو نشان زده اید، در واقع هم نظافت اتاق را بیشتر کرده اید و هم فضای بیشتری در اختیار گرفته اید.

تخت خواب کشودار

طراحی ها و مدل های نمایانگر تخت خواب های کشو دار بسیار زیاد هستند. با انتخاب تخت خواب های کشودار دیگر هم یک تخت خریده اید و هم یک عدد کمد که در زیر آن جای گذاری شده است. تمامی این طراحی ها صرفا بدین منظور است که در زندگی آپارتمان نشینی امروز، بسیاری از وسایل چند کاره باشند. در ادامه این مطلب، آفتاب دکور به بررسی مدل ها و سبک های طراحی مربوط به تخت خواب های کشو دار می پردازد.

نکاتی که در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد باید مورد توجه باشد + ایده های جذاب

مزایای تخت خواب کشو دار

تخت خواب بزرگترین بخش از دکوراسیون اتاق خواب است که قسمت زیادی از فضای این اتاق را اشغال می‌کند.
به این ترتیب باید از فضای باقیمانده برای جاسازی سایر لوازم استفاده کرد.
در برخی شرایط مانند کوچک بودن اتاق یا نبود کمد وجود کشوهای تخت خواب می‌توانند بسیار مفید و کاربردی باشد.
در ادامه مطلب، از مزایای کاربرد تخت‌های کشودار برایتان می‌گوئیم.

تخت کشو دار و صرفه‌جویی در جا

هریک از ما وسایل و خرده ریزهای زیادی داریم که گاه مدتها از آنها استفاده نمی‌کنیم.
بخشی از این وسایل در کمد و قسمتی هم در کشوهای میز آرایشی نگهداری می‌شوند.
بعضی از این وسایل اما، مانند ملافه‌های اضافه را، لباس‌های غیر فصل و دیگر لوازمی که اغلب کوچک هم نیستند، در این کشوهای ظریف و کمجا نمی‌توان جاسازی کرد.

گرچه ممکن است آنها را به طبقات بالای کمد منتقل کنیم اما در این صورت دسترسی آسان به آنها دشوار شده و در نهایت نیاز به فضای بیشتر برای نگهداری از آنها همیشه به چشم می‌خورد.
کشوهای تخت خواب در چنین مواردی به شکل موثری به ما کمک می‌کنند.
فضای زیادی که در تخت خواب‌های معمولی عملا بی‌استفاده می‌ماند، در تخت خواب کشودار برای جاسازی و نگهداری این بخش از لوازم کاربردی خواهد بود.
در مورد سایر ملزومات و لباس‌های اضافه هم می‌توان از این فضا برای چیدن مرتب و استفاده آسان کمک گرفت.

تخت خواب کشودار

تخت خواب کشو دار محکم‌تر است

یک نکته جالب در مورد تخت خواب‌های کشودار، محکم بودن فضای زیرین آنهاست که کل تخت خواب را از قوام و کارایی بیشتری برخوردار می‌کند.
وجود کشوها، چارچوب مربوط به آنها و ریل‌های نگهدارنده فلزی که کشوها را حفظ و حمل می‌کنند، استحکام تخت خواب را بیشتر می‌کند.
فشاری که در حالت عادی ممکن است بر پایه‌های تخت وارد شود، در صورت وجود کشوها تاحدودی روی آنها تقسیم شده و جلوی از هم پاشیدگی چارچوب تخت را می‌گیرد.

بهداشت فضای زیرین تخت خواب با وجود کشوها

حتما شما هم با گرد و غباری که به مرور زمان زیر تخت خواب‌ها جمع می‌شود آشنایی دارید.
پاک کردن این گردوخاک، به دلیل آنکه دسترسی آسانی به‌آن فضا وجود ندارد کار فوق العاده مشکلی است.
همینطور اشیاء ریز و درشتی که گاه در اثر غفلت زیر تخت افتاده و افراد را دچار دردسر می‌کنند.
برای رفع این مشکل می‌توان تخت خواب کشودار خرید یا هنگام سفارش این بخش از کالای خواب کشوها را هم به سفارش اضافه نمود.
یک مزیت وجود کشوهای تخت خواب، ممانعت از جمع شدن این گرد و غبار و یا افتادن وسایل زیر تخت است.
وقتی فضای خالی زیر تخت خواب به کشوها اختصاص پیدا می‌کند، ضمن کاربردی شدن آن در عمل از این مشکلات هم جلوگیری خواهد شد.

خرید تخت کشودار مقرون به‌صرفه‌

اما وقتی صحبت از خرید تخت خواب و به‌صرفه بودن آن در میان باشد، قیمت تخت خواب کشودار کاملا اقتصادی به‌نظر می‌رسد.
از یک نگاه با خرید چنین تخت خوابی از مزیت وجود کشوها نیز بهره‌مند خواهید شد.
این کشوها می‌توانند به خوبی نقش کمد یا دراور را ایفا کرده و بخشی از وسایل را در خود جا دهند.

انواع تخت خواب کشودار

البته تخت خواب های کشودار انواع متفاوتی دارند و اگر شما به دنبال خرید این مدل تخت خواب هستید، بهتر است با انواع آن که در ادامه معرفی می شوند آشنا شوید.

تخت خواب کشو دار کاپیتان

رایج ترین مدل از انواع تخت خواب های کشو دار نوع کاپیتان آن است. دو مدل سبک ساده و مدرن برای ساخت این مدل تخت خواب ها در نظر گرفته شده است. در مدل ساده آن تخت خواب کشودار کاپیتان بیشتر شبیه به مدل کودکانه آن می باشد. در تمامی انواع این مدل، کشو ها در قسمت پایینی و زیر تخت قرار گرفته اند. البته برای مدل تک نفره سعی شده که کشو ها در یک سمت تعبیه شوند تا بتوان تخت تک نفره را به دیوار تکیه داد. البته محل قرار گیری کشوها در تخت خواب های دو نفره، به صورت قرینه و دو طرفه خواهد بود.

اگر تخت خواب انتخابی شما از نوع کاپیتان باشد، تمام کشو های قسمت زیرین آن دارای قامت یکسان می باشند. در صورتی که ارتفاع خود تخت خواب کاپیتان افزایش یابد، به تعداد ردیف های کشو ها در زیر تخت اضافه خواهد شد. اگر تخت خواب متعلق به کودک یا یک نوجوان است، همان یک ردیف کشو کفایت می کند؛ اما تخت خواب های دو نفره به طور معمول بیش از یک ردیف کشو در بر خواهند داشت. تخت خواب های کشویی کاپیتان مدل ها و طرح های متفاوتی داشته و گزینه های انتخابی بیشتری را در اختیار افراد قرار خواهند داد.

پنجره پانوراما چیست | مزایا و معایب نسل جدید پنجره های پرطرفدار

تخت خواب کشو دار بالا برنده

برخی تخت خواب ها تشک را بالا برده و از بخشی که در زیر تشک قرار گرفته است برای جای دادن وسایل استفاده می کنند. تشک تخت خواب از طریق یک فریم احاطه شده است و در نهایت اهرم هایی که در زیر تشک قرار گرفته اند به بالا رفتن تشک کمک خواهند کرد. این مدل تخت خواب های کشویی دارای فضا برای نگهداری وسایل هستند؛ اما این فضا در ظاهر تخت مشاهده نمی شود.

تخت خواب کشودار

البته این فضا بزرگ است و در صورتی که خودتان تمایل داشته باشید، می توانید این فضا را تقسیم بندی نمایید. اگر بخواهید به این فضا دسترسی پیدا کنید، می توانید به کمک یک عدد دست گیره که در گوشه تخت قرار دارد، تشک را بالا ببرید. البته زمانی که تشک بالا می رود به دلیل وجود سیستم هیدرولیکی تعبیه شده در تخت خواب به سمت پایین بر نمی گردد. در این حالت دیگر نیازی به نگه داشتن تشک در بالا نیست.

با در نظر گرفتن این سیستم دیگر نیازی نیست نگران بالا بردن تشک سنگین وزن خود باشید. این فضا برای اهداف بسیاری می تواند مورد استفاده قرار گیرد، نظیر جمع کردن دخت خواب و ملافه ها. در صورت استفاده از فضای زیر تشک، می توان فضای داخل کمد ها را به نگهداری وسایل دیگری از قبیل لباس ها و غیره اختصاص داد. این نوع تخت خواب ها به نام جک دار نیز شهرت دارند.

تخت خواب کشو دار غلتک دار

تخت خواب های غلتک دار دیگر دارای کشو نیستند. البته این مدل تخت خواب ها در استفاده از فضا صرفه جویی می کنند؛ اما کمی عملکردشان متفاوت خواهد بود. در این گونه تخت خواب ها، دو عدد تشک بر روی هم قرار گرفته اند که با کشیدن کشوی زیرین تخت، تشک دوم به بیرون خواهد آمد. تنها تفاوت این دو عدد تشک ارتفاع آن ها می باشد. در واقع ارتفاع دو تشک در تخت خواب به یک اندازه نیست و هر کدام از تشک ها به اندازه یک نفر جای می گیرند.

موارد استفاده از این مدل تخت خواب های کشویی، برای کودکان، نوجوانان و دو قلو ها می باشد. اگر بخواهیم در فضای اتاق خواب صرفه جویی نماییم، بهترین کار استفاده از این مدل تخت خواب ها برای اتاق خواب مهمان است. در این حالت مهمان ها در راحت ترین شکل می توانند در اتاق خواب شما استراحت کنند. البته تخت خواب های کشو دار غلتک دار نسبت به تخت خواب های معمولی سایز کوچک تری دارند.

تختخواب های کشویی برای کودکان

طراحی مدل سرویس خواب کشودار برای کودکان ساده بوده و نسبت به مدل مورد استفاده برای بزرگسالان از پیچیدگی کمتری برخوردار می باشد. علاوه بر ساده بودن کاربردی آسان دارد. در این طرح کشوها بسیار است که ممکن است هم در زیر تخت و هم بر روی تخت واقع شده باشند.

تخت خواب کشودار

 تختخواب های کشویی برای نوجوانان

ویژگی شاخص این مدل تختخواب ها، شکل آنها می باشد که برخی مواقع شبیه قلعه و دژ می باشد که در کنار افزایش فضای موجود، خلاقانه فضایی نو را به وجود می آورد.

تختخواب کشویی برای بزرگسالان

این مدل از تختخواب های کشویی اغلب شکلی شیک و مدرن دارند که بر خلاف مدل تخت کودک ها، فقط در قسمت پایینی تخت دارای کشو می باشند. تنوع بالایی در شکل، اندازه، طرح و تعداد کشو دارند که به واسطه ی آن می توانند سلایق مختلف را ارضا کرده و مورد پسند قرار بگیرند. ساختار کشوها به گونه ای است که اغلب مخفی گردیده و در برخی از طراحی ها تا زمان باز نگردیدن آنها رویت نمی گردند. قاب تخت خط های زیبا و مرتب، و حتی بالشتک؛ سایبان و کوسن هستند.

تخت خواب کشودار

نکاتی که باید هنگام خرید سرویس خواب کشودار در نظر بگیرید

هنگام خرید سرویس خواب کشودار نیز باید نکاتی را مدنظر قرار دهید که عبارتند از:

توجه به سایز و اندازه‌ی تخت خواب کشودار

قبل از اینکه تصمیم به خرید سرویس خواب بگیرید، ابعاد و اندازه‌ی سرویس خواب را در نظر بگیرید. سرویس خواب‌های خیلی بزرگ برای اتاق خواب‌های کوچک انتخاب خوبی نیستند. سرویس خواب‌های کشودار کوچک‌تر هم فضای کمتری را اشغال می‌کنند و هم وزن کمتری دارند و جابه جایی آن‌ها راحت‌تر است.

صفر تا صد نکات مهم برای انتخاب پارکت مناسب خانه

قابلیت استفاده آسان سرویس خواب کشودار

سرویس خواب‌های کشودار باید دارای کشو‌هایی باشند که به راحتی باز و بسته می‌شوند. زیرا در صورت قرار گرفتن وزن زیادی بر روی تخت کشوها باز نشده و موجب ناکار آمدی آنها می‌شود. بنابراین قابلیت استفاده آسان و راحت از این کشوها جزو ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد تخت خواب‌های کشودار به حساب می‌آید که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. کارشناسان تانیل چوب می‌توانند راهنمایی‌های لازم جهت خرید تخت خواب‌های کشودار با کیفیت مناسب و مخصوص منزل شما و با بودجه‌ای که شما مد نظر دارید را در اختیارتان قرار دهند.

تخت خواب کشودار

استحکام سرویس خواب کشودار

هنگام خرید سرویس خواب کشودار توجه داشته باشید که پایه‌های تخت به اندازه‌ی کافی مستحکم باشد. اگر پایه‌های تخت از استحکام کافی برخوردار نباشد، طول عمر تخت کاهش پیدا کرده و نیاز به بازسازی یا تعویض دارد. بنابراین، بهترین مدل سرویس خواب کشودار، سرویس خوابی با پایه‌های مستحکم و قوی می‌باشد. کشو‌ها و باکس‌های سرویس خواب کشودار باید قدرت نگهداری و تحمل وزن زیاد را داشته باشند.

سبک و استایل تخت خواب کشودار

سرویس خواب‌های کشودار در سبک‌های متنوع تولید شده و روانه بازار می‌شوند. هر کدام از مدل‌های سرویس خواب کشودار از متریال، ابعاد، رنگ‌های متنوع ساخته شده‌اند. شرکت‌های مختلف سازنده‌ی انواع سرویس خواب، سرویس خواب‌های کشودار را با سبکها و استایل‌های مختلف تولید کرده و روانه بازار می‌کنند. مشتری با توجه با جزئیاتی مانند مدل دلخواه، سبک دکورسیوان، رنگ مورد علاقه، ابعاد مناسب می‌تواند اقدام به خرید سرویس خواب کشودار کند.

تخت خواب کشودار

معایب تخت خواب تاشو

جا به جا کردن تخت خواب کشودار به دلیل وزن زیادی که دارد بسیار مشکل است. این اضافه وزن هم به دلیل موادی است که در ساخت کشوهای آن استفاده‌شده است و نسبت به تخت خواب‌های معمولی اضافه است. در تختخواب‌های معمولی جدا کردن قاب، کار راحتی است، اما در مورد تخت خواب کشودار می‌توان گفت این امر دشوارتر صورت می‌گیرد.

همچنین جابجا کردن این نوع از تخت خواب‌ها در پله‌ها و چارچوب درها دشوار است. اگر شما دکوراسیون آپارتمان خود را به صورت منظم تغییر می‌دهید، این نوع تخت خواب گزینه مناسبی نبوده و برای شما خیلی کسل کننده خواهد بود.

با گذشت زمان، تخت خواب کشودار دچار مشکلاتی می‌شود. به عنوان مثال ممکن است در اثر باز و بسته کردن یا استفاده زیاد از لولاها، صداهای ناخوشایندی ایجاد شود و یا این لولاها به‌طور کامل از بین بروند.تعمیرات این نوع از تخت خواب‌ها بسیار دشوار و گران قیمت است.

قیمت سرویس خواب کشودار با طرح متنوع

سرویس خواب کشودار بهترین گزینه‌ی انتخابی برای افرادی است که خواهان ایجاد فضایی کوچک برای نگهداری و مرتب کردن وسایل‌شان هستند. سرویس خواب‌های کشودار توسط برند‌های مختلف تولید‌کننده سرویس خواب با طرح‌ها و سبک‌های متنوع تولید می‌شود.

تنوع طرح و رنگ سرویس خواب‌های کشودار زیاد است و قابلیت گسترده‌ای نیز دارند. شما با خرید سرویس خواب‌های کشودار دیگر نیاز به خرید کمد نخواهید داشت و می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. عواملی مانند طرح، جنس، کیفیت، ابعاد، استحکام و طول عمر سرویس خواب روی افزایش یا کاهش قیمت آن تأثیر‌گذار می‌باشد.

تخت خواب کشودار

نکات مهم قبل از خرید تخت خواب

قبل از خرید مشخص کنید، که چه نوع نیازی دارید و طبق آن اقدام کنید.
تمام استانداردها در مورد تخت خواب مورد توجه قرار دهید.
قبل از تصمیم‌ گیری نهایی و برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از منابع مختلف استفاده نمایید. به‌همین خاطر می‌توانید به یک فروشگاه بزرگ در شهرتان سری بزنید.
داشتن یک تشک خوب از ملزومات یک تخت‌خواب استاندارد می‌باشد.
هنگام خرید تخت حتماً حداقل یک پاتختی را هم در کنار آن تهیه کنید، تا وسایلی مانند آباژور، تلفن همراه، گیره و سنجاق مو و غیره را روی آن یا داخل کشو قرار دهید.
علاوه بر مدل، رنگ، طرح و زیبایی به‌تناسب اتاق خواب و ابعاد تخت‌خواب توجه نمایید، تا بعداً دچار مشکل نشوید.

تخت خواب کشودار
اگر همیشه مجبور هستید تخت‌ خواب را جابه‌جا کنید، علاوه بر توجه به استحکام تخت، وزن آن را نیز مورد توجه قرار دهید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.