افتتاح حساب ترکیه
چیدمان کوسن روی مبل

چیدمان کوسن روی مبل را باید با توجه به قوانین و اصول انجام داد و دقت و وسواس کافی در این مورد داشته باشید. در انتخاب و قرار دادن تعداد و نحوه گذاشتن کوسن روی مبل باید علاوه بر سایز مبلمان و کوسن به جنس و طرح پارچه آن نیز توجه کنید. همه این آیتم ها تاثیر زیادی در نتیجه چیدمان و بهتر دیده شدن دکوراسیون داخلی دارد. با شادمگ همراه شوید.

اصول چیدمان کوسن روی مبل

مدل چیدمان کوسن روی مبل اغلب به صورت دو، چهار و پنج تایی انجام شده و عمومیت دارد اما جسارت همیشه جذابیت و زیبایی بیشتری را به همراه خواهد داشت. وقت آن رسیده که با خلاقیت و سلیقه جلوه ای متفاوت و ظاهری بهتر را در دکوراسیون منزل به نمایش دربیاوریم. از مهم ترین اصول در این زمینه می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

چیدمان کوسن روی مبل

سعی کنید سایز مبل و کوسن با هم تناسب داشته باشد.
از نظر رنگ بندی باید بتوانید میان کوسن و مبلمان همخوانی ایجاد کنید.
استفاده از تعداد زیاد کوسن می تواند فضا را شلوغ و بی نظم نشان دهد. لذا در محیط های کوچک بهتر است از دو تا چهار کوسن استفاده کنید.
برای محیط های کوچک تا حد امکان کوسن های طرح دار را انتخاب نکنید؛ مخصوصا اگر رومبلی نیز طرح دار باشد.
متناسب با سبک دکوراسیون بهتر است طرح و مدل کوسن را انتخاب و روی مبل قرار دهید.

انواع مدل چیدمان کوسن روی مبل

طرز چیدمان کوسن روی مبل تا حد زیادی به سلیقه و فرهنگ افراد و سبک دکوراسیون بستگی دارد. به همین دلیل مدل های متنوعی در این زمینه می توان ارائه داد که برخی از آنها عبارتند از:

چیدمان متقارن کوسن برای نوروز

در چیدمان متقارن می توانید تعداد برابر کوسن را در دو طرف مبل قرار دهید. مثلا نسبت یک به یک یا دو به دو و حتی سه کوسن در دو طرف نیز می تواند قرار بگیرد. استفاده از دو کوسن قدیمی ترین نوع چیدمان می باشد و هنوز هم یکی از پرکاربردترین مدل ها محسوب میشود.

چیدمان نامتقارن

چیدمان نامتقارن یعنی تعداد کوسن ها در دو طرف مبل با هم متفاوت باشد یعنی اگر پنج کوسن دارید سه عدد در یک سمت و دو عدد دیگر در سمت مخالف یا چهار کوسن در یک طرف و یکی در طرف دیگر. وقتی یک کوسن را به تنهایی در یک سمت مبل قرار می دهید بهتر است سایز متفاوتی با بقیه داشته باشد، مثلا خیلی بزرگتر یا کوچکتر از بقیه باشد.

چیدمان کوسن روی مبل

کوسن های یک شکل در اندازه های متفاوت

خلاقیت می تواند زیبایی بیافریند. تعدادی کوسن یک شکل مثلا دایره، مستطیل یا استوانه ولی در سایزهای مختلف در کنار یکدیگر جلوه ی ظاهری عالی و منحصر به فردی را به محیط می دهد. این چیدمان فضا را غیر رسمی نشان داده و صمیمیت را بیشتر می کند.

جدیدترین مدل کابینت 1402 ؛ برای سال جدید دکور آشپزخونه رو عوض کن

چیدمان کوسن با شکل و سایز های متفاوت

یک مدل دیگر برای قرار دادن کوسن روی مبل ها، استفاده از کوسن هایی با سایز متفاوت در کنار هم می باشد. متقارن یا غیر متقارن مهم نیست، سایز مد نظر است که مشخص می کند مثلا سه کوسن کوچک هم شکل در یک سمت و دو عدد بزرگ با شکلی متفاوت در سمت دیگر قرار داده شود.

چیدمان کوسن روی مبل

چیدمان کوسن با رنگ های متفاوت

یکی از بهترین و خلاقانه ترین کارها برای چیدمان کوسن روی انواع مبل ها به کار بردن رنگ و طرح های متفاوت است. با انتخاب رنگ های درست می توانید مبل را به یک نقطه کانونی تبدیل کرده یا جلب توجه را از روی آن برداشته و به سمت دیگر قسمت های محیط سوق دهید. از رنگ دکوراسیون سبز در دیزاین منزل غافل نشوید.

کوسن ساده در کنار طرح دار

یکی از انواع مدل چیدمان کوسن بر روی مبل این است که یک کوسن را بقیه متفاوت در نظر بگیرید. مثلا اگر همه کوسن ها ساده هستند یک کوسن طرح دار در کنار آنها قرار داده و یا بالعکس و با این کار محیطی متفاوت را به وجود بیاورید.

چیدمان کوسن روی مبل

کوسن با طرح های درشت در کنار طرح های ظریف

در این طریقه چیدمان از کوسن های طرح دار استفاده می شود به طوری که تعداد مساوی از کوسن های با طرح ظریف را در کنار طرح های درشت قرار گیرد. علاوه براین می توان یک طرح درشت را در کنار چهار یا دو کوسن طرح ظریف قرار دهیم.

چیدمان کوسن هایی با اشکال هندسی متفاوت

این نوع چیدمان برای مبل های راحتی و مدرن مناسب می باشد و در این سبک کوسن دایره، استوانه، مربع، مستطیل و فانتزی را در کنار یکدیگر قرار داده و به مبل ها صمیمیت و راحتی بیشتر را تزریق می کنند.

چیدمان کوسن روی مبل

چیدمان کوسن روی مبل سلطنتی

کسانی که به فضای کلاسیک علاقه دارند، معمولاً به سراغ مبل‌های سلطنتی می‌روند. در دکوراسیون‌های کلاسیک استفاده از کوسن‌های گلدوزی و زر دوزی‌شده انتخاب مناسب‌تری هستند؛ برخلاف دکوراسیون‌های مدرن که معمولاً از کوسن‌های فانتزی استفاده می‌شود.

مبل‌های سلطنتی با کوسن‌های طلایی و شالِ مبل‌های پشمی نمای جذاب‌تری پیدا می‌کنند.

همان‌طور که می‌دانید برای دوخت مبلمان سلطنتی از رنگ‌های شیک و اشرافی استفاده می‌شود. بنابراین ترکیب رنگ‌های مترادف با رنگ مبل و همین‌طور رنگ طلایی، صدفی و سفید مبل‌های سلطنتی‌تان را بیشتر می‌کند.

اگر درباره‌ی چیدمان کوسن روی مبل استیل می‌پرسید باید بگوییم که مبل استیل همان مبل سلطنتی است و اصطلاح استیل به اشتباه استفاده می‌شود.

بهترین روش چیدن کوسن مبل راحتی ال

اگر گشتی در بازار مبلمان بزنید حتماً متوجه تنوع کوسن مبل راحتی خواهید شد. کوسن‌هایی که از نظر شکل، رنگ و اندازه تفاوت‌های بسیاری دارند و هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند. از کوسن‌های گرد، مستطیلی و مربعی گرفته تا جنس‌ها و رنگ‌های مختلف که همگی شما را دعوت می‌کنند تا با انتخاب بهترین کوسن‌ها، چیدمان زیبایی برای خانه‌تان ترتیب دهید.

میز تحریر کودک و نکاتی که از آن خبر ندارید ؛ مدل‌ های جذاب میز تحریر برای اتاق کودک

چیدمان کوسن روی مبل

مزیت مبل‌های راحتی این است که دستتان را برای ایده‌پردازی باز می‌گذارد یعنی شما می‌توانید با کمی خلاقیت مثل دوخت دکمه و یا پارچه روی کوسن، کوسن‌های جذابی برای مبلتان درست کنید.

همان‌طور که می‌دانید مبل ال هم یکی از انواع مبل‌های راحتی است که طرفداران بسیاری دارد. برای این نوع مبل‌ها معمولاً از کوسن‌های مربعی و یا مستطیلی استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید بهترین شکل چیدن کوسن روی مبل ال چگونه است، پیشنهاد می‌کنیم به این روش عمل کنید:

دو ست سه تایی با رنگ‌های متضاد امنخاب کنید. از هرست یک بالش در طرفین مبل و یکی در وسط مبل بگذارید. به این ترتیب در سه نقطه مبل دو کوسن دارید. در آخر می‌توانید در قسمت وسط مبل یک کوسن مستطیلی هم قرار دهید.

چیدمان کوسن روی مبل راحتی

مبل راحتی برای نشستن در هر زمانی بسیار عالی بوده و حس خستگی ندارد اما این راحتی را می توان با استفاده از کوسن افزایش داد. یک مبل پر از کوسن های حجیم و نرم حتی در تصور هم حس بسیار خوبی را انتقال می دهد. استفاده از کوسن های مربعی شکل حجیم در تعداد چهار و بیشتر و چیدمان نامتقارن بسیار مناسب این مبل بوده و حس صمیمیت و راحتی بیشتر را خواهد داشت. در کنار این کوسن های نرم و راحت استفاده از شال مبل را از یاد نبرید.

طریقه شستن کوسن مبل مانند تمیز کردن مبل نیست و نیاز به کمی دقت دارد. از شادمگ کمک بگیرید.

چیدمان کوسن روی مبل چستر

مبل های چستر را مانند مبل راحتی می توان پر از کوسن های نرم کرد تا در زمان نشستن برای مطالعه، تماشای تلویزیون و یا معاشرت تایم خوب و بدون خستگی را سپری کنید. برای چیدمان کوسن روی مبل چستر دو کوسن بزرگ در کنار بازوها قرار داده و دو کوسن کمی کوچکتر را به کوسن های قبلی تکیه دهید. سپس یک کوسن گرد یا استوانه ای نرم و حجیم را در وسط قرار دهید. برای صندلی های چستر یک کوسن بزرگ و پرحجم و بسیار نرم بهترین انتخاب می باشد.

چیدمان کوسن روی مبل

چیدمان کوسن روی مبل کلاسیک

بهترین چیدمان کوسن برای مبل کلاسیک این است که کوسن ها را از نظر شکل، رنگ و اندازه یکسان انتخاب کرده و به صورت متقارن در دو سر مبل یعنی در کنار بازوها قرار دهید. چنانچه تمایل به قرار دادن کوسن در قسمت وسط مبل نیز دارید بهترین انتخاب قرار دادن یک کوسن گرد و کوچکتر می باشد.

چیدمان کوسن روی مبل هفت نفره

در چیدمان کوسن روی مبل هفت نفره بیشترین انتخاب به این صورت است که برای تک نفره ها یک کوسن در نظر گرفته و برای دو نفره تعداد کوسن زوج و چیدمان نامتقارن و برای سه نفره تعداد کوسن فرد با چیدمان متقارن و یکی در وسط می باشد. خلاقیت و سلیقه اولین و بهترین نظر را در چیدمان داشته و هر شخص بنا به راحتی و یا سبک مبل و دکوراسیون منزل می تواند در این چیدمان تغییر ایجاد کند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب را اینگونه اجرا کنید !

چیدمان کوسن برای مبل مدرن

مبل های مدرن پیرو هیچ قاعده و قانون یا محدودیتی نبوده و می توان برای آنها با توجه به سلیقه و راحتی کوسن هایی با اشکال و سایز متفاوت در نظر گرفته و استفاده کرد.

چیدمان کوسن روی مبل

 مدل های جذاب چیدمان کوسن روی مبل

باز طراحی کوسن‌ های قدیمی با تعویض رویه‌ های آن‌ ها

با رسیدن هر فصل یا هر مناسبت، شما می‌ توانید رویه‌ های متنوعی را برای طرز چیدن کوسن روی مبل خود انتخاب کنید و با این کار و بدون خریدن کوسن جدید، چیدمان خود را جذاب و ناب کنید. شاید شما قصد خرید کوسن جدید ندارید و نمی‌ خواهید زیاد هزینه کنید، تعویض رویه کوسن‌ ها ایده جالب و کم هزینه‌ ای است و می‌ تواند تغییرات مثبتی در محیط خانه اعمال کند.

چیدمان کوسن برای صندلی‌ های چرخان

شما می توانید از عکس کوسن مبل های مختلف برای طرح صندلی های چرخان خود پسند کنید. از این رو با استفاده از عکس کوسن مبل برای صندلی‌ های چرخان، یک فضای دلنشین و آرامش بخشی را برای خودتان خلق کنید.

چیدمان رسمی یا غیر رسمی

اندازه‌ های مختلف با شکل‌ های مختلف، چیدمان غیر رسمی و راحتی را برای اتاق‌ ها فراهم می‌ کند، همین طور ردیف کردن کوسن‌ ها کنار هم با اندازه یکسان، ظاهری رسمی و منظمی را ایجاد می‌ کند. در این میان می توانید با انواع سبک دکوراسیون داخلی آشنا شوید تا بیشتر با سبک های رسمی و غیر رسمی خو بگیرید.

چیدمان کوسن روی مبل

رازهای پنهان چیدمان کوسن روی مبل

در جا‌هایی که نوع چینش به شما اجازه می‌ دهد، استفاده از کوسن‌ های متقارن و یا نامتقارن ایرادی ندارد و بر عکس، عدم توجه به تقارن اگر با توجه به اصول آن صورت گیرد، می‌ تواند پدیده زیبایی‌ شناسی خارق‌ العاده‌ ای را خلق کند.
استفاده از کوسن‌ هایی که به شکل دایره و یا مستطیل هستند، باعث افزایش زیبایی دکوراسیون می‌ شوند.
ست کردن رنگ کوسن‌ ها با رنگ پرده و یا رومیزی، ایده خلاقانه دیگری است که می‌ تواند به حفظ هارمونی در فضا کمک فراوانی کند.
اگر به سبک مدرن و چیدمان مدرن علاقه دارید، می‌ توانید کوسن‌ ها را به صورت نا متقارن بچینید. این طرز چیدن کوسن روی مبل، باعث ایجاد سبک مدرن در دکوراسیون خواهد شود.
کوسن مناسب مبلمان سلطنتی، کوسن‌ هایی هستند که گلدوزی شده و یا زری دوزی دارند. با توجه به رنگ مبلمان، بهتر است رنگ کوسن، طلایی، صدفی و یا سفید باشد.

چیدمان کوسن روی مبل
برای چیدمان کوسن روی مبل سلطنتی اصول خاصی وجود نداشته و برای اعمال خلاقیت، فضا به اندازه کافی وجود دارد. مدل‌ های متفاوتی از کوسن در بازار موجود بوده و به شما این اجازه را می‌ دهد تا هر مدلی که علاقه دارید را خریداری نمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

1 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *