افتتاح حساب ترکیه
تبدیل پنکه به کولر

تبدیل پنکه به کولر کار بسیار ساده ایست. شما می توانید با استفاده از این ترفند شادمگ در این روزهای گرم در مصرف برق صرفه جویی کرده و باد پنکه را مثل کولر خنک کنید. با ما همراه شوید.

چگونه پنکه را به کولر تبدیل کنیم ؟

خنک کردن خانه بدون کولر با پنکه و با استفاده از وسایل ساده‌ای امکان پذیر است. همانطور که ساخت کولر هم کار ساده ای است. مراحل کار نیز همان طور که اشاره کردیم بسیار ساده پیش می‌رود. برای انجام این روش ها پیشنهاد ما به شما استفاده از پنکه رومیزی یا پنکه دستی است. در ادامه دو روش عالی و کاربردی برای تبدیل پنکه به کولر را شرح می دهیم.

پنکه - تبدیل پنکه به کولر

روش اول تبدیل پنکه به کولر

در اولین روش به پنکه، دو عدد بطری آب معدنی، دو رشته سیم و مقداری یخ قالبی نیاز داریم.

ابتدا بسته به سایز پنکه، دو عدد بطری آب معدنی خالی برداشته و قسمت انتهایی هر دو را به برش دهید به شکلی که انتهای بطری باز باشد.
سپس به وسیله یک میله داغ یا چیزی شبیه به آن، روی بدنه بطری سوراخ‌هایی به قطر ۴ تا ۵ میلی متر ایجاد کنید.
حالا هر دو بطری را به کمک یک رشته سیم به پشت پنکه وصل کنید، به شکلی که در جای خود محکم شوند.

سرویس کولر آبی یکی از کارهایی است که شما می توانید با کمترین هزینه و بدون سرویس کولر آبی توسط سرویسکار خودتان انجام دهید.

چای ساز رو با این تکنیک ها تمیز کن تا بفهمی چایی یعنی چی

نصب دو بطری آب در پشت پنکه - تبدیل پنکه به کولر
مقدار مناسبی یخ خشک قالبی داخل بطری‌های آب بریزید. (در نظر داشته باشید بطری‌ها باید به شکلی پشت پنکه وصل شوند که دهانه باز آن‌ها رو به بالا بوده و با ریختن یخ داخل بطری، چیزی از آن بیرون نریزد.
حالا پنکه را روشن کرده و متوجه خواهید شد که باد آن کاملا شبیه به باد کولر خنک و مرطوب است.

طریقه تمیز کردن دریچه کولر و پره های پنکه در نگاه اول شاید موضوعی مهمی به نظر نرسد، ولی وقتی می‌شود به سادگی و با یادگیری اصول اولیه‌ای این کار را انجام داد و کارایی و عمر دستگاه را افزایش داد، چرا این کار را نکرد؟

روش دوم تبدیل پنکه به کولر

در این روش به یک سطل پلاستیکی با درب، یک پنکه، چند عدد لوله پلاستیکی، کاتر قوی و یخ قالبی نیاز است.

راهنمای خرید کولر گازی یکی از ضروریات این روزهای گرم تابستانی است .

ابتدا درب سطل را در جایی صاف قرار داده و پنکه را به صورت عمود به کف (به شکلی که سطح رویی آن، درست روی درب سطل قرار بگیرد) بگذارید. درب سطل را با ماژیک به اندازه قطر پنکه علامت زده و با کاتر برش دهید. دقت داشته باشید که می‌خواهیم پنکه را به صورت عمود به کف، روی درب سطل بگذاریم تا پس از روشن شدن، پرتاب آن به داخل سطل انجام شود.
حالا روی بدنه سطل، سه سوراخ به اندازه قطر لوله‌های پلاستیکی که اشاره کردیم، ایجاد کنید. بهتر است قطر این لوله‌ها بین ۴ تا ۵ سانتی متر باشند.

شستن کوسن مبل به همین راحتیه ؛ بافتش خراب نمیشه لکه ها هم فرار می کنن

پنکه مشکی - تبدیل پنکه به کولر
لوله‌ها را داخل این سوراخ‌ها به شکلی محکم کنید که یک سوم داخل سطل و دو سوم بیرون از آن باشند.
حالا داخل سطل را با یخ قالبی پر کنید و پس از گذاشتن درب آن، پنکه را به صورت عمود بر کف، در جای خود قرار دهید.
اکنون نوبت به روشن کردن پنکه می‌رسد. با روشن شدن آن، باد به داخل سطل پرتاب شده و پس از برخورد با یخ، از لوله‌ها بیرون آمده و درست کار یک کولر آبی را انجام می‌دهد.

خنک نکردن کولر آبی دو دلیل خیلی مهم دارد که قابل رفع است. شما می توانید با توجه به اصولی که در اختیارتان قرار دادیم این مشکلات را عیب یابی کنید و مشکل را برطرف کنید.

پنکه خاموش - تبدیل پنکه به کولر

فیلم تبدبل پنکه به کولر

در این گرمای تابستان و با توجه به قطعی آب مکرر و همچنین پر مصرف بودن کولرهای گازی، روش های ساده و کم هزینه ای برای تبدیل کردن پنکه به یک کولرگازی وجود دارد. ویدئوی زیر یک ترفند ساده و کاملا کاربردی برای تبدیل پنکه به یک کولرگازی را به شما آموزش می دهد.

سخن آخر

در این مطلب یاد گرفتیم که چگونه پنکه را به کولر تبدیل کنیم و روش ساخت کولر با پنکه در دو تکنیک تقریبا مشابه اما کمی متفاوت را مرور کردیم. قطعا کمی خلاقیت، کمک خواهد کرد تا از راهکارهای دیگری نیز برای این کار استفاده کرد. شما چه روش‌های دیگری برای نحوه تبدیل پنکه به کولر می‌شناسید؟

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

7 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *