افتتاح حساب ترکیه
عصرانه - میان وعده رژیمی مقوی

میان وعده رژیمی مقوی مناسب مي تواند باعث کاهش احساس گرسنگی و افزایش بهره وری شما شودد. اين میان وعده رژیمی کارایی شما را در طول روز به بهترین شکل ممکن حفظ کنند. با شادمگ همراه شويد تا چندين نوع میان وعده رژیمی را به شما معرفي كنيم.

میان وعده رژیمی مقوی و خوشمزه

بسیاری از افرادی که تحت رژیم لاغری فوری و سریع هستند به دلیل اینکه هنوز اشتهای آنها کاهش پیدا نکرده، ممکن است در طول روز نیازمند مصرف میان وعده باشند. در برخی مواقع نیز افراد به دلیل کمبود وقت نمی‌توانند وعده غذای خود را کامل میل کنند و یا به دلیل قرارگیری در شرایطی، دچار ضعف می‌شوند و به همین دلیل نیازمند مصرف یک میان وعده رژیمی هستند.

ساندویج - میان وعده رژیمی مقوی

در این مطلب از می‌خواهیم چند میان وعده خوشمزه که برای افرادی که در حال ورزش نیز هستند، مناسب است؛ به شما معرفی کنیم.

چه موادی یک میان وعده رژیمی خوشمزه را تشکیل می‌دهند؟

انواع میان ‌وعده رژیمی مناسب و مقوی وجود دارند که می‌توانید به وعده‌های غذایی خود اضافه کنید و یک سبک زندگی سالم را پیش بگیرید. میان وعده رژیمی مقوی، معمولا از ترکیبی از این۳ ماده مغذی تشکیل شده است:

  • کربوهیدرات‌های غنی از فیبر
  • پروتئین
  • چربی

جو دوسر، سبزیجات، میوه‌ها، آجیل و دانه‌ها از مهم‌ترین کربوهیدرات‌ها هستند که منبع انرژی خوبی برای بدن محسوب می‌شوند. بهتر است این مواد را با منبعی از پروتئین و چربی سالم همراه کنید تا از هضم سریع آن‌ها جلوگیری شود. با کند‌شدن هضم فیبر، انرژی‎ای که از خوردن میان وعده های خوشمزه و سالم خود جذب می‌کنید، تا مدت طولانی‌تری از بدن شما حمایت می‌کنند. رژیم کانادایی در زمان کوتاهی منجر به حدودا ۱۳ کیلوگرم کاهش وزن می‌شود.

میان وعده رژیمی مقوی بدنسازی

برای افرادی که تحت بهترین روش لاغری و چربی سوزی هستند و از سوی دیگر به دلیل ورزش، نیازمند عضله سازی و جذب پروتئین هستند؛ میان وعده آن‌ها نه‌تنها باید چربی کمی داشته باشد، بلکه باید از نظر پروتئین نیز غنی باشد. مثال‌های زیر تنها انواعی از میان وعده عصرانه رژیمی بدنسازی هستند که می‌توانید در طی روز میل کنید.

آجیل میان وعده رژیمی مقوی

انواع مغزهای موجود در آجیل نه تنها یک میان وعده خوشمزه هستند؛ بلکه به دلیل چربی پایین، یک میان وعده رژیمی و سالم محسوب می‌شوند. با مصرف مغزهای آجیل می‌توانید انواع مواد مغذی را جذب نمایید؛ به‌خصوص بادام و پسته از بهترین مغزها هستند و با مصرف ۱۰ تا ۱۴ عدد بادام در روز می‌توانید پروتئین کافی برای عضله سازی جذب نمایید.

آجیل - میان وعده رژیمی مقوی

تخم مرغ آب‌ پز

شما می‌توانید در طی روز یک یا دو عدد تخم مرغ آب‌ پز میل کنید که یک میان وعده رژیمی بدنسازی محسوب می‌شود. با وجود اینکه میزان کلسترول موجود در تخم مرغ آب‌ پز در نظر برخی از افراد بالاست؛ اما از نوع کلسترول خوب و مورد نیاز بدن است. همچنین انواع اسید آمینه در زرده تخم مرغ وجود دارد که می‌توانید برای پروتئین سازی در بدن و جذب آن‌ها توسط عضلات استفاده نمایید.

ماست میوه‌ای

ماست میوه‌ای چنانچه پرچرب باشد، یک میان وعده رژیمی مقوی است؛ زیرا نه‌ تنها پروتئین، بلکه فیبر و انواع ویتامین‌های موجود در میوه‌ها را به بدن شما می‌رساند. همچنین شما می‌توانید به راحتی با دانستن طرز تهیه میان وعده رژیمی، یک ماست میوه خوشمزه به کمک ترکیب ماست چکیده و میوه‌هایی از خانواده بری تهیه نمایید و به مدت چند روز از آن استفاده کنید.

ساقه کرفس همراه با پنیر خامه‌ای

پروتئین موجود در پنیر خامه‌ای برای مصرف یک میان وعده رژیمی بدنسازی کافی است. ساقه کرفس نه‌تنها فیبر کافی و خاصیت چربی سوزی دارد، بلکه داره آنتی‌اکسیدانی به نام لوتئولین است که در کاهش التهاب، به‌خصوص پس از ورزش که فرد دچار بدن درد می‌شود، موثر است. همچنین می‌توانید آن را به همراه هویج میل کنید و از ویتامین محلول در چربی موجود در هویج که پیش‌ساز ویتامین A است، استفاده نمایید.

کراکره سبوس‌دار با پنیر کم چرب

این ترکیب می‌تواند یک میان وعده رژیمی سیر کننده باشد که به دلیل وجود پنیر در آن برای افرادی که ورزش می‌کنند، مناسب است و نه‌تنها کربوهیدرات و پروتئین برای بدن تامین می‌کند؛ بلکه بسیار کم کالری بوده و می‌توانید در صورت استفاده از پنیر کم چرب، تنها کمتر از ۱۰۰ کالری برای بدن داشته باشد و این یعنی کاملا رژیمی است.

مواد غذایی - میان وعده رژیمی مقوی

عصرانه رژیمی

چنانچه تنها می‌خواهید بهترین میان وعده برای لاغری خوشمزه و رژیمی میل کنید و وجود داشتن پروتئین در آن برای شما ضرورتی ندارد؛ می‌توانید از انواع میان وعده‌هایی که در ادامه گفته شده، استفاده کنید که شامل میوه و سبزیجات نیز هستند.

شکلات تلخ

این عصرانه رژیمی به دلیل چربی کمی که در آن وجود دارد و همچنین خاصیتی که برای قلب دارد، یکی از بهترین پیشنهادها است. مصرف شکلات تلخ برای افرادی که خارج از منزل هستند و نمی‌توانند میان وعده تهیه کنند، راحت‌تر است.

انواع میوه

مصرف میوه به‌عنوان یک میان وعده رژیمی سیر کننده و کم کالری محسوب می‌شود که در بیشتر رژیم‌های کاهش وزن اصولی به شما میزان میوه‌ای که در روز می‌توانید مصرف کنید، گفته شده می‌شود تا نه‌تنها فیبر و ویتامین به بدن شما برسد، بلکه میزان مصرف کالری شما از حد مشخصی تجاوز نکند.

پاپ کورن خانگی

با استفاده از ۶ فنجان ذرت با مقدار کمی روغن و نمک می‌توانید یک میان وعده رژیمی سیر کننده تهیه کنید که نه‌تنها فیبر بالایی دارد و می‌تواند حجم معده شما را پر کند، بلکه میزان کالری آن تنها در حدود ۱۰۰ کالری است.

چیپس کلم میان وعده رژیمی مقوی

این میان وعده نیز به کمک کلم پیچ تهیه می‌شود و طرز تهیه آن بسیار ساده است. در طرز تهیه میان وعده رژیمی چیپس کلم، یک فنجان برگ کلم پیچ، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و نصف قاشق چای‌خوری نمک نیاز دارید.

این مواد را در یک کاسه مخلوط نمایید، پس از آن که روغن زیتون و نمک به برگ‌ کلم‌ها جذب شد، برگ‌های کلم را بر روی سینی فر چیده و مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، در دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد در فر قرار دهید. عصرانه رژیمی شما آماده است، نوش جان!

سیب پخته با دارچین

سیب فیبر و ویتامین‌های زیادی دارد که با پختن نیز از بین نمی‌رود. همچنین می‌تواند حجم معده شما را پر نماید و به‌عنوان یک میان وعده رژیمی سیر کننده استفاده شود. پس از پختن سیب می‌توانید دارچین به آن اضافه کنید و یک عصرانه رژیمی خوشمزه میل نمایید.

مواد غذایی - میان وعده رژیمی مقوی

کره بادام زمینی و سیب

می‌توانید سیب را به صورت تکه‌های نازک ببرید و سپس با کمی کره بادام زمینی که انواع ویتامین‌ها را دارد و کمی چربی سالم به بدن شما می‌رساند، میل نمایید.

میان وعده رژیمی مقوی برای سرکار

1. آجیل و خشکبار

آجیل و میوه های خشک یک میان وعده سالم و فاسد نشدنی را تشکیل می دهند.این ترکیب پرکننده دارای تعادل خوبی از هر سه درشت مغذی، با چربی‌های سالم و پروتئین از آجیل و کربوهیدرات‌های میوه‌های خشک است. علاوه بر این، هر دو غذا مملو از فیبر هستند که می تواند به سیر نگه داشتن شما در بین وعده های غذایی کمک کند.

طرز تهیه کباب ترش اصیل گیلانی ؛ نرم و آبدار و خوش طعم

2. فلفل دلمه ای و گواکاموله

گواکامول یک دیپ خوشمزه است که معمولا از آووکادو، لیموترش، پیاز و گشنیز تهیه می شود. با برش های فلفل دلمه ای یا سایر سبزیجات خام عالی می شود.به علاوه، آووکادو سرشار از چربی‌های تک غیراشباع است که نشان داده شده است از سطح کلسترول خون سالم و سلامت قلب حمایت می‌کند.

3. کیک برنج قهوه ای و آووکادو میان وعده رژیمی مقوی

کیک برنج قهوه ای یک میان وعده عالی و قابل نگهداری برای دفتر است. یک کیک برنج قهوه ای (19 گرم) 14 گرم کربوهیدرات و 4 درصد از ارزش روزانه DV فیبر را برای تنها 60 کالری فراهم می کند.آووکادو سرشار از چربی های سالم و فیبر است. برش دادن یا پخش کردن میوه له شده روی کیک برنج، میان وعده بسیار رضایت بخشی را ایجاد می کند.حتما به دنبال کیک های برنجی باشید که فقط با برنج و نمک درست می شوند و مواد غیر ضروری ندارند.

4. نخود تفت داده شده

نخود برشته یک میان وعده فاسد نشدنی است که سرشار از پروتئین، فیبر و چندین ویتامین و مواد معدنی است.1/2 فنجان (125 گرم) نخود دارای 5 گرم فیبر و 10 گرم پروتئین است. علاوه بر این، آنها حاوی بیشتر آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن شما هستند، بنابراین پروتئین آنها نسبت به سایر حبوبات از کیفیت بالاتری برخوردار است.

خوردن حبوبات با پروتئین با کیفیت بالا می تواند به بهبود احساس سیری کمک کند و ممکن است به کاهش وزن کمک کند.برای تهیه نخود تفت داده شده، یک قوطی نخود را آبکش کرده و خشک کنید. آنها را در روغن زیتون، نمک دریا و چاشنی های دلخواه بریزید و در یک ورقه پخت با دمای 350 درجه سانتیگراد (180 درجه سانتیگراد) به مدت 40 دقیقه بپزید.

5. کیسه ماهی تن

کیسه های ماهی تن با خلاء، میان وعده های مناسبی هستند که نیازی به تخلیه ندارند و می توان آنها را در محل کار نگهداری و مصرف کرد.ماهی تن سرشار از پروتئین پرکننده و اسیدهای چرب امگا 3 است که برای مبارزه با التهاب شناخته شده است و ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.کیسه های ماهی تن به طور گسترده در فروشگاه ها و آنلاین موجود است. به دنبال انواعی باشید که حاوی ماهی تن سبک اسکیپ جک هستند که نسبت به انواع دیگر جیوه کمتری دارند.

6. سیب و کره بادام زمینی

برش های سیب با کره بادام زمینی طبیعی یک میان وعده خوشمزه و رضایت بخش را ایجاد می کند.کره بادام زمینی به پروتئین و چربی های سالم کمک می کند، در حالی که سیب سرشار از فیبر و آب است و باعث سیری خاصی می شود. در واقع، 1 سیب متوسط ​​(182 گرم) بیش از 85 درصد آب دارد و بیش از 4 گرم فیبر دارد.

میاون وعده - میان وعده رژیمی مقوی

7. جرکی

Jerky یک میان وعده با پروتئین بالا و پایدار است که می تواند گرسنگی شما را در طول روز کاری برطرف کند.یک اونس (28 گرم) گوشت گاو، 8 گرم پروتئین برای تنها 70 کالری دارد. علاوه بر این، غنی از آهن است، یک ماده معدنی مهم برای حفظ سلامت خون و سطح انرژی.به دنبال جرکی باشید که درمان نشده، سدیم کمی دارد و از مواد کمی ساخته شده است. اگر گوشت قرمز نمی خورید، می توانید گوشت بوقلمون، مرغ و ماهی قزل آلا را نیز پیدا کنید.

8. گرانولای خانگی میان وعده رژیمی مقوی

گرانولا به خوبی در کشوی میز شما برای یک میان وعده سریع نگهداری می شود.از آنجایی که بیشتر انواعی که در فروشگاه خریداری می شوند حاوی قندهای افزوده بالایی هستند و حاوی روغن های گیاهی ناسالم هستند که ممکن است التهاب را در بدن شما افزایش دهند، بهتر است خودتان آن را تهیه کنید.

طرز تهیه غذای بی روغن شاید به نظر سخت بیاید ولی هیچ فرقی با غذاهای دیگر ندارد. کافیست روش طبخ غذا را یاد بگیرید آن وقت بدون چکه ای روغن خوشمزه ترین غذاها را می پزید.

به سادگی جو دوسر، تخمه آفتابگردان، زغال اخته خشک و بادام هندی را در مخلوطی از روغن نارگیل ذوب شده و عسل ترکیب کنید، مخلوط را روی یک ورقه پخت پهن کنید و حدود 40 دقیقه با حرارت کم بپزید.این ترکیب سالم، متعادل و سرشار از کربوهیدرات های پیچیده، فیبر و چربی های سالم است. به علاوه، فیبر محلول موجود در جو دوسر ممکن است به کاهش سطح کلسترول و بهبود سلامت قلب کمک کند.

9. ماست یونانی

ماست یونانی ساده و شیرین نشده یک میان وعده کاری مناسب است که پروتئین بیشتری نسبت به ماست معمولی دارد.یک ظرف 6 اونسی (170 گرمی) ماست یونانی ساده و کم چرب، 17 گرم پروتئین دارد که تنها 140 کالری دارد. به علاوه، سرشار از کلسیم است، یک ماده معدنی که برای استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها مهم است.برای اینکه این خوراکی خوشمزه تر و سیر کننده تر شود، میوه و آجیل سالم را اضافه کنید.

عصرونه - میان وعده رژیمی مقوی

10. پاپ کورن

پاپ کورن یک میان وعده مغذی و رضایت بخش برای کارهایی است که سرشار از فیبر و کم کالری است. دو فنجان (16 گرم) پاپ کورن با هوا 62 کالری، 12 گرم کربوهیدرات، 2 گرم فیبر و چندین ویتامین و مواد معدنی را فراهم می کند.علاوه بر این، حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام پلی فنول است که ممکن است به محافظت در برابر بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی کمک کند.

11. پنیر و میوه

پنیر و میوه سرشار از پروتئین یک میان وعده سالم است که برای کار بسیار مناسب است. کالری کمی دارد اما سرشار از مواد مغذی است. 1/2 فنجان (113 گرم) پنیر خامه ای کم چرب دارای 12 گرم پروتئین و 10 درصد از DV کلسیم برای تنها 80 کالری است.

می‌توانید وعده‌های از پیش تقسیم‌شده پنیر را روی محل کار بیاورید و روی آن میوه‌ای مانند انواع توت‌های برش داده شده و یک منبع چربی سالم مانند دانه‌های کدو تنبل اضافه کنید.

12. چیپس سبزیجات پخته شده

چیپس سبزیجات پخته یا کم آب یک میان وعده سالم و پایدار است. با این حال، برخی از گونه های خریداری شده در فروشگاه با روغن های گیاهی مانند روغن کانولا یا سویا ساخته می شوند و حاوی افزودنی های غیر ضروری هستند.ساختن چیپس سبزیجات به شما این امکان را می دهد که موادی را که استفاده می کنید کنترل کنید.

سیب زمینی شیرین، چغندر، هویج، کدو سبز یا تربچه را نازک برش دهید و با مقدار کمی روغن زیتون روی آنها بمالید. در یک ورقه پخت با دمای 225 درجه سانتیگراد (110 درجه سانتیگراد) به مدت تقریباً 2 ساعت بپزید.

فینگر - میان وعده رژیمی مقوی

میان وعده رژیمی مقوی برای سرکار

میان وعده رژیمی مقوی در رژیم کاهش وزن

با وجود اینکه در برخی از رژیم‌های رژیم لاغری سریع به افراد توصیه می‌شود از ریزه‌خواری پرهیز کنند؛ اما نمی‌توان ضرورت وجود یک میان وعده رژیمی و سالم را نادیده گرفت. به‌خصوص در افرادی که در ابتدای مسیر کاهش وزن هستند و حجم معده آن‌ها هنوز کاهش پیدا نکرده است، میل نمودن میان وعده ویا عصرانه در کنترل قند خون به آن‌ها کمک می‌کند.

طرز تهیه سالاد مرغ و کاهو مجلسی به 2 روش با سس ویژه

در یک رژیم لاغری اصولی، میان وعده باید تعیین شود تا افراد خودسرانه اقدام به مصرف مواد غذایی نکنند و رژیم آن‌ها به هم نریزد. به همین دلیل است که رژیم‌های بهاره غفاری طرفداران بسیاری دارد، زیرا نه‌تنها نوع میان وعده در آن‌ها مشخص شده است، بلکه تنوع آن نیز حفظ گردیده است.

پنیر کلبه با تخم کتان و دارچین

این سه ماده غذایی فایده‌های فراوانی برای سلامتی دارند و ترکیب آن‌ها یک میان وعده فوق‌العاده سالم و مقوی است. پنیر کلبه حاوی مقدار زیادی پروتئین می‌باشد که نوع چرب این پنیر دارای «لینولئیک اسید کونژوگه» است که منجر به کاهش چربی بدن می‌شود. همچنین تخم کتان برای کاهش وزن و کنترل قند خون به عنوان یک میان وعده کم کالری بسیار مفید است و می‌تواند جلوی احتمال ابتلا به سرطان پستان را بگیرد.

این سه ماده اگر با هم ترکیب شوند یک عصرانه کم کالری را تشکیل می‌دهد و به عنوان یک میان وعده کم کالری بسیار مفید است که دارای ۱۵ گرم پروتئین می‌باشد و کالری آن هم کمتر از ۱۵۰ گرم است.

مواد لازم برای تهیه این میان وعده خوشمزه عبارتند از:
2/1 فنجان پنیر کلبه
۱ قاشق غذاخوری تخم کتان
2/1 قاشق غذاخوری دارچین
در صورت تمایل «استویا» (نوعی شیرین‌کننده‌ی گیاهی) یا شیرین‌کننده‌های دیگر

بیسکویت - میان وعده رژیمی مقوی

طرز تهیه:

برای تهیه این میان وعده تنها باید کلیه مواد را باهم ترکیب کنید.

چیپس کلم پیچ میان وعده رژیمی مقوی

یک میان وعده سالم و رژیمی که برای سلامتی بسیار مفید است و سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی مثل «کامفرول» و «کوئرستین» در کنار منبع غنی از فیبر می‌باشد. همچنین خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد و منجر به کاهش فشار خون می‌شود. همچنین به عنوان یک میان وعده کم کالری بسیار مفید است و یک فنجان کلم پیچ بیشتر از ۱۰۰٪ از RDI رابرای ویتأمین‌های آ، ث و کا در بدن تأمین می‌کند. چیپس کلم پیچ حدود ۱۵۰ کالری دارد و دستور تهیه آن در زیر آمده است.

مواد لازم برای چیپس کلم‌پیچ:
۱ فنجان برگ کلم
۱قاشق غذاخوری روغن زیتون
۱/۲ قاشق چای‌خوری نمک

طرز تهیه:

برای تهیه میان وعده سالم و مقوی باید همه مواد را با هم مخلوط کنیم. چای کلم را روی سینی فر بگذارید و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در دمای ۳۰۵ فارنهایت (۱۷۵ درجه سانتی‌گراد) بگذارید تا آماده شود.

پودینگ تخم شربتی میان وعده رژیمی مقوی

تخم شربتی به عنوان یک غذای رژیمی و بهترین میان وعده‌های رژیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سرشار از فیبر است. علاوه بر این به دلیل برخورداری از آنتی اکسیدان منجر به بهبود سلامت کارکرد قلب و همچنین کاهش التهاب خواهد شد. درست است که تخم شربتی داره مزه خاصی نیست ولی زمانی که در آب خیس شود، شکل ژله مانند بامزه پیدا می‌کند و می‌تواند با سایر مواد ترکیب گردد. این میان وعده کم کالری کمتر از ۲۰۰ کالری دارد و برای تهیه آن باید از مواد زیر استفاده کنید.

مواد لازم:
۱ قاشق غذاخوری تخم شربتی
۱/۳ فنجان آب
۱ قاشق غذاخوری پودر کاکائو
۱ قاشق غذاخوری کره‌ی بادام زمینی
در صورت تمایل «استویا» یا شیرین‌کننده‌های دیگر

طرز تهیه:

یک کاسه کوچک بردارید و تخم شربتی را با آب مخلوط کنید. روی ظرف را بپوشانید و برای حداقل ۳۰ دقیقه داخل یخچال بگذاریم. کره بادام زمینی، پودر کاکائو و شیرین‌کننده را داخل مواد بریزید و با هم هم بزنید. سپس روی آن را تزیین کنید و نوش جان فرمایید.

شیک پروتئین وی

مطالعات علمی نشان می‌دهد که پروتئین وی منجر به آب شدن چربی‌ها و عضله‌سازی می‌کند و باعث خوش فرم شدن بدن می‌گردد و به عنوان یک میان وعده کم کالری بسیار مفید است. در حال حاضر مکمل‌های پروتئین وی بسیار زیادی در بازار وجود دارد اما شما سعی کنید بدون شکر آن را تهیه کنید.

ترامیسو - میان وعده رژیمی مقوی

در ادامه دستور تهیه شیک پروتئین وی را به شما خواهیم گفت خوب است بدانید که در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ کالری و ۲۰ تا ۲۵ گرم پروتئین در شیک پروتئین وی وجود دارد. البته این می‌تواند بسته به نوع پودر پروتئینی که تهیه می‌کنید متفاوت باشد.

مواد لازم:

در صورت تمایل «استویا» یا شیرین‌کننده‌ی سالم دیگر
۲۲۵ گرم شیربادام شیرین نشده
۱/۲ فنجان یخ خرد شده
۱ پیمانه پودر

طرز تهیه:

تنها باید مواد را داخل مخلوط کن بریزید تا یکدست شده و بعد نوش جان کنید.

رولت بوقلمون میان وعده رژیمی مقوی

بوقلمون یک غذای مغذی، خوشمزه و حاوی پروتئین نیست که منجر به حس سیری در افراد می‌شود و به عنوان یک میان وعده کم کالری بسیار مفید است. همچنین استفاده از گوشت بوقلمون در سبد غذایی باعث حفظ توده عضلانی و سوزاندن چربی بیشتر می‌شود. درست کردن رولت کار خیلی ساده‌ای است و دارای حدود ۲۰ گرم پروتئین و ۱۸۰ گرم کالری می‌باشد.

مواد لازم:
۴ برش سینه‌ی بوقلمون
پنیر خامه‌ای۴ قاشق چای‌خوری
۴ برش نواری خیار یا خیارشور

طرز تهیه:

برش‌های بوقلمون را داخل یک بشقاب بزرگ بچینید. روی هر بشقاب یک قاشق چایخوری پنیر خامه‌ای بمالید. با خیارشور و خیار رولت بوقلمون خود را تزیین کنید و سپس نوش جان فرمایید.

پنیر ریکوتا با پودر کاکائو

پنیر ریکوتا ماده سالمی است که می‌توانید از آن در وعده‌های غذایی خود به عنوان یک میان وعده کم کالری بسیار مفید و خوشمزه کم کالری استفاده کنید. می‌توانید پنیر را با میوه‌ها و سبزیجات مختلف ترکیب کنید یا به همراه یک غذای گوشتی و حتی به همراه چیزکیک طبخ کنید. اگر هم دوست دارید یک میان وعده سریع داشته باشید می‌توانید پنیر را به صورت تنها مصرف کنید و از عطر و طعم آن لذت ببره. ۱۴ گرم پروتئین و ۲۰۰ کالری مجموعه ارزش غذایی پنیر ریکوتا می‌باشد و برای تهیه آن مراحل زیر را طی کنید.

مواد لازم:

۱/۲ فنجان پنیر ریکوتای پرچرب
۱ قاشق چای‌خوری پودر کاکائوی شیرین‌نشده
در صورت تمایل «استویا» یا شیرین‌کننده‌های دیگر

طرز تهیه:

یک کاسه کوچک بردارید و پنیر را داخل آن بگذارید سپس با پودر کاکائو و استویا مخلوطش کنید. میان وعده شما آماده و می‌توانید نوش جان کنید.
برای افرادی که وزن شان ۱۰۰ کیلو به بالا هست، میتوانند از رژیم لاغری 20 کیلویی استفاده کنند برای مطالعه بیشتر به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

سالاد سبزیجات مخلوط میان وعده رژیمی مقوی

آشنایی با طرز تهیه سالاد سبزیجات کمک می کند علاوه بر اینکه کالری بسیار مناسبی دریافت کنید، فیبر بدنتان را نیز تأمین کنید. برای تهیه سبزی جات مخلوط تنها کافیست هر نوع سبزی که دوست دارید را باهم ترکیب کنید و داخل یک ظرف بزرگ بریزیم. تنها نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که بهتر است سالاد را بدون سس سویا به همراه سس‌های دست ساز رژیمی میل کنید. همچنین استفاده از تکه‌های سیر در این سالاد یا سس سیر می‌تواند منجر به چربی سوزی شده به عنوان یک میان وعده کم کالری بسیار مفید برای سلامتی شما بسیار خوب واقع خواهد شد.

طرز تهیه مربای زردآلو به روشی ویژه و فوری

معجون - میان وعده رژیمی مقوی

سیب درختی و کره بادام زمینی

برای میان وعده و عصرانه میوه‌ها همیشه یکی از بهترین انتخاب‌ها بوده‌اند. در میان میوه‌ها سیب به دلیل مواد معدنی که دارد یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. اما این میان وعده خوشمزه را می‌توانید به یک عصرانه مغذی و دلچسب تبدیل کنید. برای اینکار تنها به یک سیب و مقداری کره بادام زمینی نیاز دارید.
به منظور اینکه میان وعده شما بهترین میان وعده برای لاغری باشد، بهتر است از کره بادام زمینی استفاده کنید که روغن، نمک و شکر اضافه‌ای نداشته باشید. طرز تهیه این میان وعده هم بسیار آسان است. برای تهیه این میان وعده مغذی و خوشمزه به یک عدد سیب و دو قاشق غذا خوری کره بادام زمینی احتیاج دارید تا این دو ماده غذایی خوشمزه را با یکدیگر ترکیب کرده و میل کنید. ترکیب سیب درختی و کره بادام زمینی سرشار از چربی، فیبر و پروتئین است.

میوه‌های منجمد

برخی از افراد به دلیل تناسب اندام و زیبایی قصد دارند تا رژیم غذایی سالمی داشته باشند، اما میل آن‌ها به خوردن شیرینی‌جات زیاد است. اگر شما هم از این دسته افراد محسوب می‌شوید برای شما یک پیشنهاد عالی داریم و آن هم امتحان کردن میوه‌های منجمد به عنوان میان وعده است. شما با افزودن میوه‌های منجمد به برنامه غذایی روزانه خود، هم مقداری شیرینی را به رژیم غذایی خود اضافه کرده‌اید و هم از مسیر تندرستی خارج نمی‌شوید.

تهیه کردن این میان وعده خوشمزه هم بسیار آسان است. به این منظور انتخاب‌های زیادی هم دارید. انتخاب میوه بر عهده خودتان است و بنا بر سلیقه خود چند میوه را انتخاب کنید. میوه‌ها را شسته و به اندازه دلخواه برش بزنید. بعد از قطعه قطعه کردن میوه‌ها آن‌ها را با مقداری ماست مخلوط کرده و ترکیب به دست آمده را درون فریزر قرار بدهید تا منجمد شود.

به همین آسانی میان وعده خوشمزه شما آماده است و هر وقت که بخواهید آن را میل کنید می‌توانید ترکیب را از فریزر خارج کرده و قبل از آب شدن آن را نوش جان کنید. میوه‌های منجمد یک پیشنهاد بسیار عالی برای روز‌های گرم تابستان هستند که به دلیل منجمد بودن حس خنک بودن به شما دست می‌دهد.

پیتزا کیک برنجی

هر وقت اسم پیتزا می‌آید یاد یک وعده غذایی پر کالری می‌افتیم. اما در این قسمت می‌خواهیم شما را با یک نوع پیتزایی آشنا کنیم که در عین ساده بودن قابلیت این را دارد که به عنوان میان وعده رژیمی مصرف شود. این میان وعده خوشمزه پیتزا کیک برنجی نام دارد، برای تهیه آن نیاز به کیک برنجی دارید تا از کیک برنجی به عنوان پایه پیتزا استفاده کنید.

به تعداد دلخواه کیک برنجی انتخاب کرده و بعد از آن هم مواد خود نظیر گوجه فرنگی و پنیر را بر روی آن بریزیر و به این ترتیب میان وعده خوشمزه شما آماده است. اگر هم تمایل دارید می‌توانید بعد از آماده‌سازی کل مواد را چند دقیقه درون فر حرارت دهید تا پیتزای شما گرم و پخته شود.

توپ‌های خرمایی

خرما به دلیل سرشار بودن از مواد مغذی همیشه به عنوان یک میان وعده سالم و مغذی پیشنهاد می‌شده است. حال به عنوان میان وعده عصرانه ساده، پیشنهاد ما به شما توپ‌های خرمایی است که بسیار خوشمزه‌تر و مغذی‌تر از خود خرما هستند. برای آماده‌سازی این عصرانه خوشمزه به مقداری خرمای تازه نیاز دارید.

توپک خرمایی - میان وعده رژیمی مقوی

خرما‌ها را شسته و پوست بکنید و در نهایت هسته آن‌ها را جدا کنید. در برخی موارد خرما‌ها سفت هستند و برای آسان شدن پوست کردن خرمای سفت می‌توانید قبل از پوست کندن آن‌ها چند دقیقه داخل آب گرم قرار بدهید. سپس مقداری کره را درون ماهیتابه ریخته و بر روی حرارت قرار دهید تا کره آب شود. خرما‌های آماده شده را به کره اضافه کنید و تفت دهید تا خرماها نرم شوند.

مقداری گردوی پودر شده را به ظرف خود اضافه کنید و به درستی هم بزنید تا مواد با یکدیگر ترکیب شود.
از طرفی دیگر یک بسته بیسکوئیت پتی بور را آسیاب کرده و بیسکوییت آسیاب شده را به همراه دارچین به خرما‌ها اضافه کنید. بعد از اینکه مواد به طور کامل با یکدیگر ترکیب شدند حرارت را خاموش کرده و به مواد زمان بدهید تا کمی سرد بشوند. یک قاشق از مواد را برداشته و با کف دست آن‌ها را گرد کنید.

توپک‌های خرمایی شما آماده است می‌توانید این توپک‌ها را در پودر نارگیل غلتانده و میل کنید. یک میان وعده بسیار مغذی محسوب می‌شود. خرما سرشار از آهن است که البته نحوه مصرف آن می تواند در جذب آهن مهم باشد.

لوبیا ادامامه

لوبیا ادامامه هم یک پیشنهاد مناسب برای میان وعده عصرانه ساده است. این لوبیا یا همان لوبیا سبز سویا یک منبع غذایی سرشار از پروتئین محسوب می‌شود. این ماده غذایی به طور کلی حاوی مقدار زیادی فیبر است. همانگونه که می‌دانید مصرف مواد غذایی فیبر دار سبب می‌شود تا برای مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید و در نتیجه مقدار کالری کمتری وارد بدن شما می‌شود.

آنتی اکسیدان و ویتأمین K هم از دیگر مواد مغذی موجود در لوبیا ادامامه هستند که آن را به بهترین گزینه به منظور میان وعده برای لاغری تبدیل کرده است. سرو کردن لوبیا ادامامه هم بسیار آسان است و به راحتی با سس سویا سرو می‌شود.

حمص

حمص هم میان وعده بسیار خوشمزه است که از نخود و لیمو به همراه ادویه‌های مختلف تهیه می‌شود. در اصل حمص یک غذای لبنانی محسوب می‌شود و در نقاط مختلف جهان روش‌های مختلفی برای پختن آن وجود دارد. اگر وگان یا همان گیاهخوار هستید، حمص برای شما یک میان وعده رژیمی ایده‌آل محسوب می‌شود.

به منظور آماده‌سازی این میان وعده باید نخود‌های مورد نیاز را از شب قبل در آب بخیسانید و بعد از خیساندن در آب آن‌ها را پوست بکنید. نخود‌های پوست کنده را درون غذا ساز ریخته و ارده را به آن‌ها اضافه کنید. در مرحله بعدی نوبت به اضافه کردن سیر، نمک، فلفل و آبلیمو می‌رسد. سپس مواد را درون غذا ساز با یکدیگر مخلوط کرده تا یک ترکیب کاملاً یکدست به دست بیاید.

حمص - میان وعده رژیمی مقوی

بعد از اینکه مواد به حالت خمیری در آمد نوبت به اضافه کردن روغن زیتون می‌رسد. روغن زیتون را به مواد اضافه کنید و مجدد ترکیب را در غذا ساز مخلوط کنید. برای اینکه بافت حمص شما نرم‌تر بشود، در طی مراحل تهیه حمص می‌توانید چند قاشق از آب نخود را به مواد خود اضافه کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

26 فروردین 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *