افتتاح حساب ترکیه
از بین بردن زردی مو

از بین بردن زردی مو  کار نسبتا دشواری است به‌ ویژه اگر بخواهید به رنگ موی خاکستری ، بلوند و یا سفید برسید. بیشتر کسانی که دکلره می‌کنند، متوجه زردی موهای خود شده و به دنبال راهی جهت از بین بردن زردی مو هستند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع بهترین و ساده ترین ترفند برای از بین بردن زردی مو آشنا کنیم. پس همراه ما باشید.

چرا موها پس از دکلره و رنگ کردن زرد میشوند؟

همان‌طور که در ابتئای مقاله نیز اشاره کردیم زردشدن موها بعد از دکلره یکی از مشکلات رایج است که برای هر کسی ممکن است، پیش بیاید. قبل از آشنایی با روش‌های از بین بردن زردی مو دکلره بهتر است با دلایل زردی موی دکلره شده آشنا شوید تا فقط غیرحرفه‌ای بودن آرایشگر خود را مقصر ندانید. دلایل مختلفی در بروز این مشکل نقش دارند. اگر قصد رنگ كردن ريشه مو را دارید حتما این مطلب را خوب مطالعه کنید که با زردی ریشه مواجه نشوید.

از بین بردن زردی مو

مهم‌ترین دلایل عبارت‌اند از:

شامپو نامناسب و حاوی سولفات

استفاده از شامپو نامناسب و حاوی سولفات بعد از دکلره یکی از مهم‌ترین دلایل زردشدن موها محسوب می‌شود. این نوع شامپوها روی تارهای مو تاثیر منفی دارند و باعث کدر شدن آن‌ها می‌شوند؛ بنابراین بهترین روش برای پیشگیری از زردی موی دکلره شده استفاده از شامپو بچه یا شامپوی فری سولفات است.

نور خورشید

به تمام افرادی که موهای خود را دکلره و رنگ می‌کنند، توصیه می‌شود که به‌هیچ‌وجه موهایشان را در معرض تابش مستقیم‌ نور خورشید قرار ندهند؛ زیرا اشعه‌های موجود در نور خورشید یکی دیگر از دلایل ایجاد رگه‌های زرد و نارنجی در رنگ موها است.

اگر در طول روز مجبور به خروج از منزل هستید، حتما برای جلوگیری از برخورد نور خورشید با موها از کلاه یا روسری استفاده کنید. عدم توجه به این نکته باعث می‌شود که به فکر پیدا کردن راهی برای از بین بردن زردی مو دکلره باشید.

پودر دکلره نامناسب

برای دکلره و رنگ‌کردن موهای خود حتما به یکی از سالن‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید تا آرایشگرهای حرفه‌ای با استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین پودرهای دکلره موهای شما را به رنگ دلخواهتان در آورند؛ زیرا یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل زردشدن موها استفاده از پودر دکلره نامناسب است. پودرهای دکلره بی‌کیفیت باعث می‌شوند که رنگ موها به سمت زرد یا نارنجی برود و پس از چند بار شستشو موهای رنگ‌شده جذابیت خود را از دست بدهند.

کلر

ماده دیگری که به شدت برای مو مضر است و باعث خشکی، کدرشدن و زردی آن‌ بعد از دکلره و رنگ‌کردن می‌شود، کلر نام دارد. این ماده برای ضدعفونی‌کردن آب در داخل استخرها کاربرد زیادی دارد‌؛ بنابراین برای جلوگیری از زردی موهای خود قبل از ورود به داخل استخر از کلاه مخصوص شنا استفاده کنید. بعد از خروج از آب استخر نیز موهای خود را با استفاده از شامپوی فاقد سولفات به‌خوبی بشویید.

از بین بردن زردی مو

روش‌ های کاربردی برای از بین بردن زردی مو

در بخش قبلی شما را با دلایل زردی موها بعد از دکلره و رنگ‌کردن شامل استفاده از شامپوی نامناسب و حاوی سولفات، نور خورشید،‌ پودر دکلره نامناسب و کلر آشنا کردیم. در این بخش با چند روش کاربردی برای از بین بردن زردی مو دکلره در منزل آشنا خواهیم شد:

استفاده از گچ مو با چند ترفند حرفه ای ؛ راز ماندگاری بیشتر رنگ گچ روی مو

استفاده از ریموور

یکی از روش‌های کاربردی برای از بین بردن زردی موی دکلره شده در منزل استفاده از ریموور است. ریموور همانطور که از نامش می‌توان متوجه شد، یک ماده‌ پاک‌کننده قوی است که برای ریموو زردی دکلره مو کاربرد دارد. این ماده هم به‌صورت پودری و هم به‌صورت مایع تولید می‌شود.

در زمان خرید ریموو محصولی را انتخاب کنید که با جنس موهای شما سازگار باشد. برای استفاده از ریموور پودری آن را با اکسیدان ترکیب کرده و به مدت نیم ساعت روی موها قرار دهید. اگر از ریموور مایع استفاده می‌کنید، چند قطره از آن را به شامپوی خود اضافه کرده و موها را بشویید.

استفاده از شامپو ضد زردی

استفاده از شامپو ضد زردی یا همان شامپو بنفش نیز راهکار خوبی برای از بین بردن زردی مو دکلره است. شامپوهای ضد زردی به رنگ بنفش تولید می‌شوند. بنفش رنگی است که با رنگ زرد مکمل است و استفاده از آن روی موها باعث خنثی شدن رنگ زرد می‌شود. برای کسب نتیجه بهتر حداقل هفته‌ای یک‌بار از این نوع شامپو استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که شامپو بنفش هرگز نباید جایگزین شامپوی معمولی شود.

رنگساژ مو

روش دیگری که برای رفع زردی موی دکلره شده کاربرد دارد، استفاده از رنگساژ مو است.‌ رنگساژ آبی بهترین انتخاب برای برطرف کردن تناژ ناخوشایند موها محسوب می‌شود‌. در این روش اکسیدان ۶ درصد را با مقدار مساوی از آب و واریاسیون آبی مخلوط کنید و روی بخش زرد موها بزنید و سپس موهای خود را آبکشی کنید.

از بین بردن زردی مو

از بین بردن زردی مو دکلره شده با رنگ تیره

یکی از راه‌های از بین بردن زردی مو دکلره شده، تیره کردن آن است. در واقع تیره کردن موها یکی از راحتترین روش‌های از بین بردن زردی مو است. در این حالت شما دیگر مجبور نیستید مجدداً از رنگ مو یا ترکیبات دکلره استفاده کنید.

همچنین توصیه می‌کنیم گاهی از ماسک ضد زردی مو استفاده کنید. شما می‌توانید این محصول را به تنها یا در کنار شامپو ضد زردی مو به کار ببرید و از اثرات آن بهرمند شوید.

استفاده از تونر مو

روش‌های مختلفی برای رفع تناژ نارنجی و قرمز موها وجود دارد. اما اصولی‌ترین روش، خنثی کردن آن با استفاده از یک تونر مو مناسب است . تونر رنگ نارنجی موها را خنثی کرده و تناژ آنها را از گرم به سرد تبدیل می‌کند.

تونر مو، رنگ مو شفاف حاوی رنگدانه است و به رفع، تقویت یا خنثی سازی رنگ‌های ناخواسته (خصوصا زرد و نارنجی) مو کمک می‌کند.

برای تهیه تونر مناسب ابتدا رنگ موهای خود را از نزدیک بررسی کنید؛ اگر ته رنگ نارنجی بیشتری دارید از تونر آبی استفاده کنید؛ زیرا این نوع تونر دارای ته رنگ آبی- بنفش است و می‌تواند رنگ نارنجی موها را خنثی کند.
برای استفاده از تونر به یک برس مو، کاسه پلاستیکی و اکسیدان 20 درصد نیاز دارید. تونر را با اکسیدان به نسبت 2:1 مخلوط کنید. (مقدار اکسیدان باید دو برابر تونر باشد). مخلوط به دست آمده را با برس رنگ روی موهایتان بزنید و اجازه دهید 45 دقیقه بماند. سپس با شامپوی تقویت کننده یا بدون سولفات بشویید.

روتین مراقبت از موی فر + نکات طلایی که موی شما را زیبا می کند !

از بین بردن زردی مو

استفاده از واریاسیون

با استفاده از واریاسیون‌ها نیز می‌توان در منزل برای از بین بردن زردی موی رنگ شده اقدام کرد. واریاسیون‌ها از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به زنگ مو دارند، فقط از نظر اندازه کوچکتر از رنگ مو هستند. پرکاربردترین واریاسیون‌ها برای از بین بردن زردی مو عبارت‌اند از: واریاسیون نقره‌ای، واریاسیون بنفش، واریاسیون آبی و واریاسیون خاکستری.‌ در واقع این واریاسیون‌ها به‌عنوان یک خنثی‌کننده عمل می‌کنند و باعث از بین بردن زردی مو دکلره می‌شوند.

استفاده از رنگ های تناژ دودی و بنفش

استفاده از رنگ‌های تناژ دودی و بنفش نیز یکی از موثرترین روش‌های کاربردی از بین بردن زردی موی دکلره است. در این روش بعد از اینکه زردی مو را گرفتید، باید به رنگ مورد نظر خود مقداری رنگ دودی یا بنفش اضافه کنید.

استفاده از پودر دکلره و شامپو

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن زردی مو دکلره ریختن پودر دکلره در داخل شامپو است‌. با کمک این روش رنگ موها روشن‌تر می‌شود و زردی آن از بین می‌رود. در واقع شامپو باعث جلوگیری از واردشدن آسیب به‌ تارهای مو خواهد شد. ترکیب پودر دکلره، شامپو و اکسیدان را باید در داخل حمام و روی موهای مرطوب قرار دهید و بعد از چند دقیقه بشویید.

از بین بردن زردی موی رنگ شده با ماسک مو

حتماً دیده‌اید که پس از دکلره کردن چقد موها از حالت طبیعی و کشسانی خود فاصله می‌گیرند و تقریباً خشک می‌شوند. در واقع یکی از دلایل شایع خشکی موها، دکلره کردن است. اما ممکن است بپرسید که خشکی مو چه ارتباطی با زردی مو دارد؟ خشکی حاصل از دکلره کردن سبب بروز زردی مو نیز می‌شود.

از بین بردن زردی موی رنگ شده با ماسک مو

یکی از محصولاتی که می‌تواند در از بین بردن زردی مو پس از دکلره و رنگ به شما کمک کند، ماسک مو است. برای درمان خشکی و جلوگیری از زردی مو پس از دکلره و رنگ از ماسک مو حاوی ترکیبات نرم کننده استفاده کنید. این گروه ماسک موها می‌توانند رطوبت مو را افزایش دهند و خاصیت کشسانی آن را نیز حفظ کنند.

حتماً محصول ماسک موی مناسب موهای رنگ شده را خریداری کنید. همچنین بهتر است ماسک مویی را انتخاب کنید که حاوی رنگدانه‌های بنفش است؛ چراکه رنگدانه‌های بنفش می‌توانند رنگ زردی مو را خنثی کنند. یکی از بهترین محصولات، ماسک مو رنگ شده زی موی است که کیفیت بالایی داشته و البته قیمت مناسبی هم دارد.

از بین بردن زردی مو

از بین بردن زردی مو با دکلره دوباره

یکی از موثرترین اما سخت‌ترین روش‌های از بین بردن زردی مو استفاده مجدد از دکلره است. این روش خیلی موثر است، اما اصلاً توصیه نمی‌کنیم که خودتان چنین کاری را در منزل انجام دهید. برای از بین بردن زردی مو با دکلره به آرایشگاه مراجعه کنید تا آسیب موها بیشتر نشود. این روش تقریباً قطعی‌ ترین راه برطرف کردن یا از بین بردن زردی مو است، اما چون به مهارت بالایی نیاز دارد هرکسی نمی‌تواند آن را انجام دهد و ممکن است به موها بیشتر آسیب وارد کند.

استفاده از آبلیمو

اگر قصد دارید با یک روش کاربردی در منزل زردی موهای دکلره و رنگ‌شده خود را از بین ببرید، استفاده از آبلیمو گزینه مناسبی است. در این روش ابتدا باید آب دو عدد لیموی تازه را بگیرید و به‌اندازه نصف حجم آبلیمو به آن آب گرم اضافه کرده و داخل بطری اسپری بریزید. حالا باید مخلوط آبلیمو و آب گرم را روی زردی موها اسپری کنید و به مدت یک ساعت در معرض نور آفتاب بنشینید. سپس موهای خود را بشویید. برای از بین بردن زردی مو دکلره به‌طور کامل، این کار را هر دو روز یک‌بار تکرار کنید.

چطور با ریمل ابرو زیباتر شویم ؟ + این افراد از ریمل ابرو استفاده نکنند !

استفاده از سرکه سیب

برای از بین بردن زردی موی دکلره شده می‌توانید از سرکه سیب نیز استفاده کنید‌. در این روش یک فنجان سرکه سیب را داخل بطری اسپری ریخته و روی قسمت‌هایی از مو که رنگ آن دچار زردی شده اسپری کنید. بعد از اسپری سرکه سیب به موها، آن‌ها را به مدت دو تا سه دقیقه ماساژ دهید تا سرکه سیب به‌خوبی جذب تارهای مو شود. سپس با آب گرم موهای خود را آبکشی کنید. در انتها استفاده از نرم‌کننده را فراموش نکنید.

سرکه سیب و گیاه گل ختمی

3 قاشق غذاخوری سرکه سیب ترجیحاً ارگانیک و دو قاشق غذاخوری گل ختمی را به نصف لیوان آب در حال جوش اضافه کنید تا خوب بجوشد و غلیظ شود. مواد را بعد از سرد شدن روی موهای خود بزنید و خوب ماساژ بدهید و بعد از 10 دقیقه با شامپوی بدون سولفات بشویید.

روغن نارگیل و سرکه سیب

با توجه به اندازه موهای خود، 2 تا 4 قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک را کمی گرم کرده و به موهای خود خوب ماساژ دهید. سپس اجازه دهید یک شب بر روی موها باقی بماند.

استفاده از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

آخرین روشی که در منزل می‌توانید برای از بین بردن زردی مو دکلره استفاده کنید، استفاده از ترکیب جوش‌شیرین و پراکسیدهیدروژن است‌. به‌مقدار لازم جوش‌شیرین و پراکسیدهیدروژن را در داخل یک کاسه بریزید و هم‌ بزنید. هم زدن را تا جایی ادامه دهید که یک خمیر یکنواخت ایجاد شود. حالا خمیر را روی موهای خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه موها را با آب گرم شستشو دهید. حجم جوش‌شیرین باید ۴۵ گرم و حجم پراکسیدهیدروژن ۳ درصد باید ۲ قاشق غذاخوری باشد.

از بین بردن زردی مو

کدام واریاسیون برای از بین بردن زردی موها مناسب تر است؟

از بین واریاسیون‌هایی که برای از بین بردن یا ریموو زردی دکلره مو استفاده می‌شوند، واریاسیون نقره‌ای گزینه مناسب‌تری به‌شمار می‌رود. برای اثربخش بودن واریاسیون نقره‌ای بهتر است که اکسیدان ۱۲ درصد را با دو بندانگشت از این نوع محصول به‌خوبی ترکیب کرده و روی قسمت‌هایی از مو که دچار زردی شده‌اند، قرار دهید. واریاسیون‌های آبی و خاکستری بیشتر برای افرادی مناسب است که بعد از رنگ‌ یا دکلره شدن دچار نارنجی شدن موهایشان شده‌اند؛ اما برای زردی موها واریاسیون نقره‌ای پیشنهاد می‌شود.

چگونه از زرد شدن مو ها پس از رنگ و دکلره در خانه جلوگیری کنیم؟

برای پیشگیری و جلوگیری از زردی مو ها پس از رنگ و دکلره در خانه باید نکات زیر را رعایت کنید:

استفاده از شال یا کلاه برای محافظت از موها در برابر اشعه های نور خورشید
انتخاب مواد دکلره خوب و باکیفیت
استفاده از مواد مرطوب‌کننده مو
مشورت با یکی از مشاوران پوست و موی باتجربه و استفاده از راهنمایی‌های او
استفاده از شامپوهای بدون سولفات و با فرمولاسیون مناسب

از بین بردن زردی مو
عدم شستشوی موها با آب کلردار

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

28 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *