افتتاح حساب ترکیه
لذت نبردن از رابطه جنسی

لذت نبردن از رابطه جنسی ممکن است برای همه در طول زندگی زناشویی بوجود بیاید اما چیزی که مهم است راه رهایی از این وضعیت و افزایش لذت از رابطه است. این مطلب شادمگ در این خصوص به شما راهنمایی می کند.

دلایل مهم لذت نبردن زنان از رابطه جنسی

به نظر می رسد رابطه جنسی باید چیزی باشد که همیشه بیشترین لذت را به فرد بدهد، اما در واقعیت، زمان هایی وجود دارد که ممکن است احساس کنید خیلی لذت نمی برید، چرا؟

عواملی وجود دارند که بر توانایی شما در لذت بردن از رابطه جنسی اثر می گذارند، مثلا استرس و اضطراب در زندگی روزمره. استرس به طور کلی، اصلی ترین عاملی است که بر توانایی فرد در لذت بردن از فعالیت جنسی اش تاثیرگذار است. اما عوامل دیگر هم در تقویت میل جنسی زنان و مردان دخیلند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

لذت نبردن از رابطه جنسی

 اضطراب اینکه به همسرتان لذت بدهید

شاید آنقدر نگران این هستید که همسرتان لذت ببرد که استرس شدیدی بابت این موضوع گرفته اید و این شدت از اضطراب نمی گذارد شما راحت و ریلکس باشید. اگر مشکل شما این است باید یادتان باشد که لذت شما هم درست به اندازه ی لذت همسرتان مهم است و شما هم لایق همین اندازه توجه از سوی طرف مقابل تان هستید.

از سویی دیگر، این امکان هم وجود دارد که می خواهید حرکت جدیدی را امتحان کنید، اما هنوز در موردش با همسرتان حرفی نزده اید، چون مثلا خجالت می کشید یا می ترسید همسرتان ایده ی شما را رد کند. واقعیت این است که بدون اینکه افکارتان را کاملا بروز بدهید، نمی توانید خودتان را راضی کنید و لذت ببرید و این باعث تنش و استرس در رابطه می شود.

به هر حال دلیل استرس تان هر چیزی که هست باید آرام باشید تا بتوانید بیشترین لذت را از رابطه جنسی تان ببرید. به همین دلیل بهتر است تابو ها را فراموش کنید و اضطراب و نگرانی را کنار بگذارید. ضمنا یادتان نرود که ایده ها و خواسته های تان را با همسرتان در میان بگذارید. چگونه ممکن است بدون اینکه در مورد هیجانات و تمایلات تان حرف بزنید، بتوانید لذت ببرید؟

 احساس عدم اطمینان نسبت به خود

شاید نسبت به قسمت هایی از بدن تان اح باز هم به مورد اول برمی گردیم؛ چگونه می توانید از رابطه جنسی لذت ببرید وقتی که احساس راحتی نمی کنید؟ بنابراین بهتر است حس عدم اطمینان، استرس و اضطراب را کنار بگذارید. اگر با طرف مقابل تان احساس راحتی کنید و نسبت به خودتان نیز مطمئن باشید، تجربه ای بسیار لذت بخش را پشت سرخواهید گذاشت.

خشکی واژینال

خیلی از خانم ها علی رغم اینکه از نظر جنسی کاملا برانگیخته می شوند دچار خشکی واژن هستند. این اتفاقی طبیعی طی مراحل زندگی یک خانم است، مخصوصا در دوران یائسگی یا شیردهی. برای رفع این مشکل می توانید از روان کننده استفاده کنید که کمک تان می کند خشکی واژینال تان را برطرف کرده و از رابطه جنسی تان لذت ببرید.

اصرار دارید حتما به ارگاسم برسید

گاهی افراد اصرار زیادی دارند که حتما به ارگاسم برسند و این طرز فکر اتفاقا معکوس عمل می کند، چون استرسی ایجاد می کند که خودش مانع لذت بردن و ارگاسم است. پس همان طور که تا اینجا توجه شدید، دشمن درجه اول لذت جنسی، استرس است. درست است که ارگاسم و اوج لذت جنسی، خوب و راضی کننده است، اما بهتر است آرام باشید و از تمام جنبه های رابطه جنسی تان که به شما حس خوبی می دهند لذت ببرید، تا اینکه فقط به یک پایان هیجان انگیز فکر کنید.

 واژینیسموس یا انقباض غیرارادی واژن

واژینیسموس عارضه ای است در خانم ها که به اتقباض غیرارادی عضلات لگن که اطراف واژن را گرفته اند گفته می شود. واژن می تواند باریک و تنگ شده و رابطه را دردناک کند. علت واژینیسموس می تواند فیزیکی (مثلا اندومتریوز) و یا روانی (مثلا افسردگی و اضطراب) باشد. به هر صورت شما باید برای حل این مسئله به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا او توصیه های لازم و درمان مناسب را به شما ارائه دهد.

لذت نبردن از رابطه جنسی

عدم توانایی زن در رسیدن به ارگاسم

این هم عارضه ی دیگری است که بر کیفیت رابطه جنسی اثر می گذارد. در چنین حالتی، با وجود تحریک های کامل جنسی و وجود میل جنسی، زن نمی تواند به ارگاسم برسد. هر چند تا حدودی می توان این مسئله را به برخی از جنبه های یائسگی مرتبط دانست، اما این عارضه پیچیده تر از این حرفهاست.

عدم توانایی زن در رسیدن به ارگاسم می تواند ریشه در آموزش های غلط جنسی و نادیده گرفتن تمایل خود فرد و عدم آگاهی اش نسبت به بدن خودش داشته باشد. ضمنا می توان این مسئله را به استرس و اضطراب نیز ربط داد که مشکلی شایع در افراد دچار افسرگی است.

علت نرسیدن به اوج لذت جنسی در مردان

علل روحی و روانی آنورگاسمی

وضعیت روحی و روانی نقش مهم و غیر قابل انکار در عارضه ی آنورگاسمی در مردان دارد. اضطراب در عملکرد جنسی نیز در میان سایر علت های ممکن، معمول ترین دلیل عدم توانایی مردان در رسیدن به اوج لذت جنسی است.

29 راز و رمز برای اینکه به آرامش درونی برسید

اضطراب در عملکرد جنسی می تواند هم مردان و هم زنان را دچار کند، اما با اختلال نعوظ که عارضه ای متداول تر در مردان سنین بالاست، تشدید می شود. از طرفی دیگر، اختلال در عملکرد جنسی نیز می تواند منجر به اختلال نعوظ شود، چون استرس حین رابطه جنسی را به شدت افزایش می دهد.
سایر علت های روانی آنورگاسمی اولیه شامل طرز فکر منفی درباره روابط جنسی (که اغلب ریشه در دوران کودکی دارد)، سابقه ی سوء استفاده جنسی در دوران کودکی، و یا فوبیا هایی مانند هَف فوبیا (ترس از لمس شدن) یا کویتوفوبیا ( ترس از رابطه جنسی ) می شود.
در مورد آنورگاسمی ثانویه، علت های روانی گاهی می توانند به صورت موقعیتی تعریف شوند. آنورگاسمی موقعیتی، یعنی اینکه با یک پارتنر به اوج لذت جنسی می رسید، اما با پارتنری دیگر قادر به رسیدن به ارگاسم نیستید، یا اینکه فقط تحت شرایط خاصی به اوج لذت جنسی می رسید، که این موارد درد سرساز نیستند یا مشکل خاصی محسوب نمی شوند مگر اینکه خللی در رابطه تان ایجاد کنند یا مرتبط با بیش فعالی جنسی باشند.
سایر علت های روانی آنورگاسمی ثانویه شامل افسردگی، اندوه، خستگی مزمن، یک تجربه ی جنسی ناخوشایند، کشمکش های زناشویی و استرس ناشی از تلاش برای تصور فعال است می شود.

علل فیزیکی آنورگاسمی

برخی از پزشکان و کارشناسان، آنورگاسمی مردانه را یک عارضه ی کاملا روحی و روانی می دانند، اما فاکتور های فیزیکی نیز وجود دارند که می توانند منجر به اختلال ارگاسم بشوند. علل اولیه آن هایی هستند که با آن ها متولد می شوید که البته با بالا رفتن سن خودشان را به طور کامل نشان می دهند.

علت های روانشناسی آنورگاسمیا در مردان

سوء استفاده جنسی زودرس و آسیب
غم و اندوه، از جمله از دست دادن یک شریک زندگی
هراس های خاصی مانند هافوفوبیا (ترس از لمس شدن) و ژنوفوبیا (ترس عمومی از رابطه جنسی )
مسائل عمومی بهداشت روان مانند اضطراب، استرس، افسردگی، مشکلات رابطه و خصومت
نگرش های منفی در مورد جنسیت به تربیت مذهبی سرکوبگرانه یا مسائل خانوادگی / والدین معمولاً در اوایل کودکی ایجاد می شود.
اضطراب عملکرد جنسی به عنوان شایع ترین علت روانشناختی آنورگاسمیا ذکر شده است. اگرچه می تواند مردان را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد، اما می تواند با اختلال نعوظ که بیشتر در مردان مسن دیده می شود، تشدید شود.

لذت نبردن از رابطه جنسی

دارو ها

بسیاری از دارو های استفاده شده و بدون تجویز پزشک می ‌توانند از بروز ارگاسم جلوگیری کنند. از جمله دارو های فشار خون، دارو های ضد روان ‌پریشی، آنتی ‌هیستامین ‌ها و دارو های ضد افسردگی به ویژه مهارکننده‌ های انتخابی باز جذب سروتونین (SSRI).

تاثیر الکل و سیگار بر آنورگاسمی

مصرف زیاد الکل می‌ تواند توانایی اوج ‌گیری شما را مختل کند و سیگار کشیدن می‌ تواند جریان خون در اندام ‌های جنسی شما را محدود کند.

رابطه افزایش سن و آنورگاسمی

با افزایش سن، تغییرات طبیعی در آناتومی، هورمون ‌ها، سیستم عصبی و سیستم گردش خون می ‌تواند بر قوای جنسی و نحوه ارگاسم شما تأثیر بگذارد. کاهش سطح استروژن هنگام انتقال به یائسگی و علائم آن، مانند تعریق شبانه و تغییرات خلقی، می ‌تواند بر آنورگاسمی تأثیر بگذارد.

علت ارضا نشدن زنان در رابطه جنسی چیست؟

تجربه یک یا ۲ بار ارضا نشدن زنان خطرناک نیست اما اگر این مشکل همیشگی باشد نیاز به بررسی روانشناس یا دکتر زنان است. قبلا در مورد علائم ارضا در زنانمطلبی را با شما به اشتراک گذاشتیم.
عدم ارضای جنسی زنان دلایل مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را از ۲ جنبه روحی و جسمی بررسی می‌کنیم:

جنبه روحی و روانی

عوامل اثرگذار بر روح و روان مهم‌ترین دلیل ارضا نشدن خانم ها از طریق دخول هستند. این موارد نه تنها مانع از رسیدن زنان به ارگاسم می‌شوند بلکه بی‌میلی جنسی در آن‌ها ایجاد می‌کنند.

استرس

استرس عامل اصلی ترشح هورمون کورتیزول در بدن است. این هورمون از رسیدن زنان به ارضای جنسی جلوگیری می‌کند. در اغلب موارد استرس‌های مختلفی که ذهن را اشغال می‌کنند، دلیل اصلی ارضا نشدن زنان است.

تصویر نادرست از رابطه جنسی

شرایط فرهنگی یک جامعه می‌تواند باعث القای افکار نادرست در مورد رابطه جنسی شود. از طرفی عدم آگاهی و تربیت نادرست جنسی خانواده شکل‌دهنده باورهای غلط جنسی است.

لذت نبردن از رابطه جنسی

ترس از رابطه جنسی

زنانی که اطلاعات کافی در مورد راه‌های پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی ندارند، همواره از ایجاد رابطه جنسی با همسر خود می‌ترسند. اغلب دختران جوانی که هنوز رابطه جنسی را تجربه نکرده‌اند هم با این نوع ترس مواجه می‌شوند و دائما از خود می‌پرسند ارضا نشدن دختر چه ضرری دارد. بنابراین بهتر است با افزایش آگاهی از این موضوع بر ترس‌تان غلبه کنید، زیرا این ترس باعث ایجاد رابطه جنسی دردناک و نرسیدن زنان به ارگاسم می‌شود.

مشکلات عاطفی

موارد زیر می‌توانند از لحاظ روحی و روانی توانایی به ارگاسم رسیدن زنان در روابط جنسی را تحت تاثیر قرار دهند:

تجربه ناخوشایندی از رابطه جنسی
قربانیان تجاوز جنسی و عاطفی
خشونت همسر
ابتلا به افسردگی
عدم رابطه صمیمی بین زوجین
تجربه خیانت
اعتماد نداشتن به شریک جنسی
وجود مشاجره‌های دائمی

ناتوانی در گفتن خواسته‌های جنسی

اکثر زنان به دلیل خجالت نمی‌توانند خواسته‌های جنسی خود را با همسرشان در میان بگذارند. این مساله باعث می‌شود تا به مرور زمان اشتیاق و میل برقراری رابطه جنسی را از دست بدهند.

خودداری از رابطه جنسی ؛ علت چیست ؟ راهکارهای معجزه آسا برای گرم شدن رابطه جنسی

مواردی مانند پیش‌نوازی کافی و صحیح یا لمس کلیتوریس از بهترین روش های ارگاسم زنان محسوب می‌شوند که عدم توجه به آن‌ها می‌تواند دلیل اصلی ارضا نشدن خانم‌ها از لحاظ روحی باشد.

جنبه جسمی و فیزیکی

زمانی که خانم‌ها برای برقراری رابطه جنسی میل و اشتیاق کافی دارند اما پس از تحریک نمی‌تواند به ارگاسم برسند، علت اصلی ارضا نشدن آن‌ها می‌تواند ناشی از مشکلات جسمی باشد.

ارضا نشدن زنان چه عوارضی دارد؟

عوارض ارضا نشدن زن زمانی بروز پیدا می‌کند که خانم‌ها برای مدت طولانی رسیدن به ارگاسم را تجربه نکنند. متخصصان در اغلب موارد نشانه های عوارض ارضا نشدن زن در رابطه جنسی را ناشی از عوامل روحی روانی می‌دانند.

لذت نبردن از رابطه جنسی

در این مواقع زنان پس از پیش‌نوازی کافی، تحریک می‌شوند اما یک‌باره با انزال زودرس همسر خود مواجه خواهند شد. این موضوع باعث می‌شود زنان تصور کنند همسرشان نسبت به آن‌ها بی‌توجه است و نیازهایشان برآورده نمی‌شود، بنابراین فشار روحی زیادی را تحمل می‌کنند.

مهم‌ترین عوارض ارضا نشدن زن پس از تحریک در رابطه جنسی عبارت‌اند از:

افسردگی
پرخاشگری
گوشه‌گیری
استرس و اضطراب
ایجاد فاصله عاطفی و از بین رفتن صمیمیت بین زوجین
بروز سردی و بی میلی جنسی در زنان
برزو کمردرد به دلیل انقباض عضلات لگن پس از تحریک و عدم رسیدن به ارگاسم

روش های درمان زنان به داشتن رضایت جنسی

روش‌های درمانی که در ادامه معرفی می‌کنیم بر اساس وضعیت جسمانی و روحی هر فرد انتخاب می‌شوند:

مشاوره

زمانی که علت نرسیدن به ارگاسم زنان ناشی از عوامل روحی روانی باشد، باید از یک روانشناس کمک بگیرید. شرکت در جلسات مشاوره همراه با شریک جنسی‌تان می‌تواند در بهبود روند درمان موثر باشد.

تکنیک‌های تحریک

در اغلب موارد می‌توان مشکل ارضا نشدن زنان را که بر اثر عوامل روحی مانند استرس، فشار، ترس و… ایجاد شده با گفتگو برطرف کرد. شما می‌توانید با شریک جنسی خود حرف بزنید و روش‌های جدیدی برای تحریک جنسی پیدا کنید.

دارو درمانی

در حال حاضر پزشک متخصص زنان برای درمان دارویی ارضا نشدن زنان داروی فلیبانسرین (Flibanserin) و برملانوتید (Bremelanotide) را تجویز می‌کند. این داروها می‌توانند به افزایش میل جنسی زنانی که هنوز یائسه نشده‌اند، کمک کنند.

هورمون درمانی

اگر علت عدم ارضای جنسی زنان ناشی از مشکلات و اختلالات هورمونی باشد، باید زیر نظر دکتر متخصص زنان داروهای مخصوص استفاده کنند. این داروها را می‌توان به شکل خوراکی یا پماد از داروخانه تهیه کرد.

مدیریت درد

رابطه جنسی دردناک یکی از مهم‌ترین دلایل نرسیدن زنان به ارگاسم است. شما می‌توانید برای جلوگیری از این عارضه موقعیت‌های مختلف نزدیکی، محصولات روان‌کننده واژن و تکنیک‌های پیش‌نوازی جهت ایجاد آرامش در زنان را بیاموزید. برای این منظور می‌توانید از یک سکس تراپیست کمک بگیرید.

روش‌های افزایش میل جنسی مردان

روش‌های مختلفی برای تقویت میل جنسی و درمان کاهش میل جنسی و یا سرمزاجی در مردان وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

لذت نبردن از رابطه جنسی

تقویت میل جنسی در آقایان با تستوسترون

معمولا دکتر اورولوژی این درمان را توصیه می‌کند. برای شبیه‌سازی ترشح روزانه تستوسترون می‌توانید از ژل یا کرم موضعی تستوسترون همچون آندروژل (Androgel) یا Testim یا پچ‌های موضعی تستوسترون همچون آندرودرم (Androderm) استفاده کنید. گزینه دیگر تزریق تستوسترون سیپیونات است که معمولا دکتر اورولوژی نحوه تزریق آن در خانه را به بیمار یاد می‌دهد.

جدیدترین محصول موجود، یک پلت تستوسترون به نام Testopel است که با استفاده از بی‌حسی موضعی، توسط پزشک متخصص زیرپوست باسن قرار می‌گیرد. این روش درمانی طی ۳ الی ۶ ماه به طور زمان‌دار تستوسترون را آزاد می‌کند.

 نوردرمانی

طبق نتایج یک مطالعه، قرارگرفتن در معرض نور ممکن است سطح تستوسترون را در مردان افزایش دهد و منجر به رضایت جنسی بیشتری شود.

دانشمندان ایتالیایی می‌گویند که استفاده از لایت باکس که برخی از افراد برای درمان اختلال عاطفی فصلی (SAD) از آن استفاده می‌کنند، می‌تواند تا حد زیادی زندگی جنسی مردانی که میل جنسی پایینی دارند را بهبود بخشد.

طبق این مطالعه، مردانی که دچار کمبود میل جنسی بودند به دو گروه تقسیم شدند. هر دو گروه در معرض نوردرمانی قرار گرفتند، اما یک گروه در معرض نوری با شدت پایین‌تر قرار گرفت.

پس از این آزمایش، میل جنسی گروهی که در معرض “نوردرمانی نرمال” قرار گرفته بودند، ۶.۳ از ۱۰ تخمین زده شد. این در حالی بود که میل جنسی گروه کنترل که در معرض نوردرمانی با شدت پایین‌تری قرار داشتند حدود ۲.۷ از ۱۰ تخمین زده شد. علاوه بر افزایش میل جنسی، افزایش سطح تستوسترون نیز در مردانی که در معرض “نوردرمانی نرمال” قرار داشتند نشان داده شد.

افزایش میل جنسی مردان با ورزش

انجام ورزش‌هایی (نظیر دویدن و شنا) که منجر به تعریق می‌شوند به مدت سی دقیقه در روز، می‌تواند برای تقویت میل جنسی معجزه کند.

تحقیقات نشان داده‌اند که کاهش وزن، باعث افزایش تستوسترون و میل جنسی در مردان میان‌سال می‌شود. ۲.۵ ساعت ورزش در هفته می‌تواند سطح تستوسترون را تا ۱۵ درصد افزایش دهد و موارد هیپوگنادیسم را تا ۴۶ درصد کاهش دهد. چرا باید نگران هیپوگنادیسم باشید؟ زیرا سطح تستوسترون با هیپوگنادیسم مرتبط است و این اختلال می‌تواند منجر به کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ شود.

تمرینات قلبی معمول نیز می‌توانند استقامتتان را بهبود بخشند، اما بهتر است فقط روی تمرینات قلبی حساب نکنید. وزنه‌برداری نیز سطح تستوسترون را افزایش می‌دهد و ماهیچه‌هایی که برای فعالیت جنسی به آنها نیاز دارید (همچون بازوها، شکم و پاها) را تقویت می‌کند.

یوگا نیز گزینه خوبی است زیرا سیستم قلبی عروقی‌تان را تقویت می‌کند و درعین‌حال بدنتان را انعطاف‌پذیرتر می‌کند که می‌تواند رابطه جنسی را ماجراجویانه‌تر و سرگرم‌کننده‌تر کند.

عشق به خود واقعی چیست و چرا باید خودمان را دوست داشته باشیم ؟

خبر خوب دیگر این است که آب شدن چربی‌های شکم می‌تواند میزان جریان خون به آلت تناسلی را افزایش دهد و نعوظ بهتر و رضایت بیشتری را برای شما و همسرتان به همراه داشته باشد. اگر بدن ورزیده و خوش‌فرمی داشته باشید، احساس بهتری نسبت به ظاهرتان خواهید داشته باشید و از نظر جنسی نیز اعتمادبه‌نفستان بالاتر خواهد بود.

 تقویت میل جنسی با تغذیه

برخی از مواد غذایی نیز می‌توانند به افزایش جریان خون و تقویت میل جنسی آقایان کمک کنند از جمله:

پیاز و سیر: شاید پیاز و سیر تاثیر خوشایندی روی بوی دهان نداشته باشند، اما می‌توانند به افزایش گردش خون به سمت آلت تناسلی کمک کنند.
موز: این میوه غنی از پتاسیم می‌تواند به پایین آوردن فشارخون کمک زیادی کند که این امر می‌تواند برای اندام‌های جنسی مفید باشد و عملکرد جنسی را افزایش دهد.
فلفل قرمز: غذاهای تند با کاهش فشارخون بالا و التهاب، به بهبود جریان خون به سمت ناحیه تناسلی کمک می‌کنند.
هندوانه: برای تقویت میل جنسی و بهبود نعوظ، می‌توانید هندوانه مصرف کنید. هندوانه حاوی سیترولین است که آمینواسیدها و آرژنین را در بدن آزاد می‌کند. آرژنین نقش مهمی در سلامت عروق ایفا می‌کند.
بادام: بادام حاوی آرژنین است که گردش خون را بهبود می‌بخشد و به شل شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند. این آمینواسید موجود در بادام به حفظ نعوظ کمک می‌کند.
تخم‌مرغ: برای داشتن نعوظ سالم، تخم‌مرغ مصرف کنید. تخم‌مرغ حاوی آمینواسید ال آرژنین است که می‌تواند اختلال نعوظ را بهبود بخشد.
توت‌فرنگی و تمشک: یکی دیگر از روش‌ها برای تقویت میل قوای جنسی، مصرف توت‌فرنگی و تمشک است. دانه‌های این میوه‌ها مملو از زینک هستند که ماده‌ای ضروری برای بهبود رابطه جنسی است. در مردان، زینک سطح تستوسترون را کنترل می‌کند (تستوسترون مسئول تولید اسپرم است). مصرف زینک برای مردان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا زینک بدن آنها در طول رابطه جنسی کاهش پیدا می‌کند.

لذت نبردن از رابطه جنسی

افزایش میل جنسی مردان با طب سنتی

در این قسمت به معرفی برخی داروهای گیاهی افزایش میل جنسی مردان پرداخته‌ایم:

۱. خارخاسک

خارخاسک یک گیاه کوچک برگدار است که مصرف ریشه و میوه آن در طب سنتی چینی و آیورودا رایج است.

این گیاه به طور گسترده به‌عنوان یک مکمل ورزشی در دسترس است و به‌عنوان یکی از راه‌های طبیعی افزایش تستوسترون و بهبود میل جنسی شناخته می‌شود. البته به مطالعات انسانی بیشتری در این زمینه نیاز است.

۲. ماکا

ماکا گیاهی ریشه‌ای است که به تقویت باروری و میل جنسی کمک زیادی می‌کند. می‌توانید مکمل‌های ماکا را به اشکال مختلفی از جمله پودر، کپسول و عصاره مایع خریداری کنید.

یک مطالعه ۱۲ هفته‌ای در سال ۲۰۰۲ نشان داد که ۴۲ درصد از مردانی که روزانه ۱۵۰۰ الی ۳۰۰۰ میلی‌گرم ماکا مصرف کرده بودند، افزایش میل جنسی را تجربه کردند.

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که ماکا می‌تواند به مبارزه با کاهش میل جنسی که یکی از عوارض جانبی داروهای ضدافسردگی است، کمک کند.

اکثر مطالعات نشان داده‌اند که مصرف ۱.۵ الی ۳.۵ گرم ماکا در روز برای حداقل ۲ الی ۱۲ هفته، برای افزایش میل جنسی کافی است.

۳. شنبلیله

شنبلیله یک گیاه محبوب در طب جایگزین است که به تقویت میل جنسی و بهبود عملکرد جنسی کمک می‌کند.

این گیاه حاوی ترکیباتی است که بدن می‌تواند از آنها برای تولید هورمون‌های جنسی (نظیر استروژن و تستوسترون) استفاده کند.

یک مطالعه ۱۲ هفته‌ای نشان داد که مصرف روزانه ۶۰۰ میلی‌گرم عصاره شنبلیله باعث بهبود عملکرد جنسی و افزایش سطح تستوسترون در ۱۲۰ مرد میان‌سال و مسن شد. البته به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

این گیاه با داروهای رقیق‌کننده خون همچون وارفارین تداخل ایجاد می‌کند. به همین خاطر اگر داروی رقیق‌کننده خون مصرف می‌کنید، قبل از مصرف شنبلیله با پزشک مشورت کنید.

۴. گشنیز

گشنیز یکی از قدیمی‌ترین گیاهان و ادویه‌ها در تاریخ است. قدمت تخم گشنیز به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد بازمی‌گردد. گشنیز به‌عنوان یک تقویت‌کننده جنسی شناخته می‌شود. چینی‌ها معتقد بودند که گشنیز گیاهی است که جاودانگی را فراهم می‌کند و از آن در بسیاری از افسون‌های عشقی برای کمک به درمان ناتوانی جنسی استفاده می‌کردند. یونانی‌ها و رومی‌ها نیز در معجون‌های عاشقانه خود از گشنیز استفاده می‌کردند و حتی در سانسکریت نیز به آن اشاره شده است.

در قرون‌وسطی، نوشیدنی ای توسط بقراط ساخته شد که به یکی از مواد اصلی در بسیاری از مجالس عروسی تبدیل شد. این معجون حاوی چندین گیاه همچون گشنیز، هل، میخک، زنجبیل و دارچین بود. اما بعدها این نوشیدنی ممنوع شد زیرا میل جنسی را بیش از حد تحریک می‌کرد. البته اکنون خودتان می‌توانید در خانه این معجون تقویت قوای جنسی مردان را تهیه و مصرف کنید.

۵. جینسینگ قرمز

جینسینگ (خصوصا قرمز) ممکن است به بهبود میل و عملکرد جنسی و تقویت کمر مرد کمک کند.

این می‌تواند تولید نیتریک اکسید را افزایش دهد. نیتریک اکسید ترکیبی است که به بهبود گردش خون کمک می‌کند و به عضلات موجود در آلت تناسلی کمک می‌کند که شل شوند. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که این گیاه در تقویت عملکرد نعوظ، به طور قابل‌توجهی موثرتر از پلاسیبو است. البته برای اثبات این موضوع به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

15 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *