رفع بوی بد مرغ از دست

رفع بوی بد مرغ از دست یکی از نیازهای همیشگی خانم های کدبانو است؛ مخصوصا اگر برای استفاده از دستکش مشکل دارید. با شادمگ همراه شوید .

رفع بوی مرغ ، گوشت و ماهی از دست

چنانچه با بنزین سر و کار داشته اید، برای پخت و پز گوشت قرمز، گوشت ماهی یا پیاز خرد می کردید و یا برای سفید کردن لباس هایتان از محلول سفید کننده استفاده کرده اید، به احتمال قوی دست هایتان بوی ناخوشایندی به خود گرفته اند.

رفع بوی بد مرغ از دست

خوشبختانه انواع مختلفی از راه کارهای خانگی وجود دارند که شما با استفاده از آن ها می توانید دستانتان را مجددا تمیز و خوشبو کنید. شما قبلا از بین بردن بوی زهم مرغ را در شادمگ آموزش دیدید، اما امروز در مورد رفع بوی بد مرغ از دست نکاتی را آموزش می بیند.

تکنیک های موثر برای رفع بوی بد مواد غذایی از دست

با مطالعه دقیق این بخش از رازهای خانه داری با روش های رفع بوی بد مواد غذایی از دست آشنا خواهید شد. قبلاز شستن مرغ خام حتما از معایب و خطرات این مشکل بخوانید.

 انتخاب ماده شستشوی مناسب

دست هایتان را با استفاده از دهان شویه، ضد عفونی کنید

دهان شویه، علاوه بر خنثی کردن ترکیبات به وجود آورنده ی بو، می تواند باکتری هایی که سبب تولید بو می شوند را نیز از بین ببرد. رایحه های مختلف آن هم می توانند عطر و بوی خوبی به دست هایتان داده که به نوبه خود بوهای باقی مانده در دست را از بین خواهند برد.

دست هایتان را با آب سرد و صابون بشویید

بدین منظور همیشه از آب سرد استفاده کنید زیرا آب گرم می تواند منافذ پوست را منبسط و باعث نفوذ بیشتر چربی ها و کثیفی ها به داخل پوست شود. کف خوبی از صابون درست کنید و دست هایتان را قبل از شستن با آب سرد، کاملا مالش دهید.

بوی بد دست را با مالیدن دست هایتان به یک چیزی از جنس استیل از بین ببرید

یک ظرف یا قطعه ای از جنس استیل را بردارید (مثل یک کاسه ی استیل) و زیر آب سرد، دستانتان را به آن بمالید. به این کار ادامه دهید تا بو از بین برود.

رفع بوی بد مرغ از دست

هر چیزی از جنس استیل می تواند در این روش کارآمد باشد، مثل سینک ظرفشویی چنان چه از جنس استیل ضد زنگ باشد.

می توانید یک صابون استیل ضد زنگ تهیه کنید که مخصوص از بین بردن بو های بد هست.

این روش برای از بین بردن بوی بد سیر و پیاز، بسیار خوب و کارآمد است.

دست هایتان را با سرکه بشویید تا بوهای زننده را از بین ببرید

وقتی که دست هایتان را با سرکه می شویید، نیازی نیست که آن ها را به هم بمالید کافیست آن ها را در مقداری سرکه سفید آغشته کنید و سپس اجازه دهید در هوای آزاد خود به خود خشک شوند و سپس برای از بین بردن بوی سرکه، دست هایتان را با آب و صابون بشویید شست و شوی دست با سرکه، برای از بین بردن بوی بد گوشت، ماهی و پیاز خوب است.

رفع فوری زرد شدن قاب گوشی ژله ای و سیلیکونی مثل روز اول براق و تمیز

دست های خود را با الکل یا محلول ضدعفونی کننده ی دست، به هم مالش دهید

یک قاشق چای خوری الکل یا محلول ضدعفونی کننده ی دست را بر کف دست هایتان ریخته و سپس به یکدیگر بمالید تا کم کم تبخیر و سپس خشک شوند. از آن جایی که الکل ممکن است باعث خشکی دست ها شود بهتر است که این روش را تنها یک مرتبه انجام دهید و چنان چه موثر واقع نشد روش دیگری را امتحان کنید.

رفع بوی بد مرغ از دست

ساخت اسکراب ضد بوی دست

خمیر دندان را روی دستانتان بمالید تا بوی بد را برطرف کند

مقداری خمیر دندان حاوی جوش شیرین را روی دست هایتان بمالید و چند دقیقه ای صبر کنید و سپس با آب تمیز بشویید.

دست هایتان را با مقداری نمک مرطوب، به هم بمالید

مقدار کمی از نمک را روی دست هایتان بپاشید و به هم مالش دهید و بعد از چند دقیقه، دست هایتان را بشویید تا حالت چسبندگی دست هایتان از بین برود و سپس خشک کنید. همچنین می توانید قبل از پاشیدن نمک روی دست هایتان، از مایع ظرفشویی استفاده کنید، دست هایتان رابه هم مالش دهید و سپس با آب بشویید.

برای از بین بردن بوی بسیار بد، دست هایتان را به پودر قهوه آغشته کنید

اگر با اینکه دست هایتان بوی قهوه بگیرند مشکلی ندارید، می توانید از پودر قهوه برای از بین بردن هرگونه بویی استفاده کنید. بدین منظور کف و روی دست هایتان را به پودر قهوه آغشته کنید و سپس به آرامی آن ها را در کاسه ای از آب به یکدیگر بمالید. راه حل دیگر آن است که می توانید دانه های قهوه را در دست های تان به هم مالش دهید تا بوی بد کاملا از بین برود.

ترکیبی به نسبت یک به سه ازجوش شیرین و آب درست کنید

یک فنجان جوش شیرین را با سه فنجان آب در کاسه ای با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیر چسبنده ای به وجود آید و آن را به مدت یک دقیقه به دست هایتان آغشته کنید و سپس با آب بشویید.

رفع بوی بد مرغ از دست

 غوطه ور کردن دست ها

رفع بوی بد مرغ از دست با استفاده از لیمو یا آبلیمو

آبلیمو را می توان به صورت غلیظ استفاده کرد، یا می توان با مقداری آب مخلوط کرد تا از اثر بد آن بر پوست خود جلوگیری کنید. لیمو نیز موثر است. کافیست مقداری آبلیمو یا لیمو را درون کاسه ای از آب بریزید و دستانتان را درون آن فرو ببرید. یک استکان آب و یک استکان آبلیمو/ لیمو، ترکیب موثری برای از بین بردن بوی بد خواهد بود.

از بین بردن زردی وسایل برقی با چند ترفند جادویی ؛ درست مثل روز اول جذاب میشه

ترکیبی به نسبت یک به سه از هیدروژن پروکساید و آب

با ترکیب هیدروژن پروکساید و آب، در واقع یک ضدعفونی کننده ی ایمن برای دست هایتان تهیه کرده اید. کافیست دست هایتان را به مدت 1-3 دقیقه در آن آغشته کنید و سپس با آب شسته و خشک نمایید.

محلول رقیقی از آب و سرکه درست کنید

یک کاسه را با آب و یک قاشق غذاخوری سرکه پر کنید و دست هایتان را به مدت 2 تا 3 دقیقه درون محلول بگذارید و سپس با آب تمیز بشویید.

از آب گوجه فرنگی برای رفع بوی بد مرغ از دست کمک بگیرید

داخل ظرفی مناسب مقداری آب گوجه فرنگی ریخته و دستهایتان را به مدت 5 الی 7 دقیقه داخل آن قرار دهید تا به خوبی بوی بد مواد غذایی مثل گوشت قرمز از دستانتان رفع شود.

رفع بوی بد مرغ از دست

روش های از بین بردن بوی مرغ

۱- آب لیمو

پس از این که مرغ را خریدید و خواستید آن را بپزید، باید به دنبال روش‌های درست برای از بین بردن بوی مرغ قبل از پخت باشید تا بوی معمول و زهم مرغ از بین برود. برای از بین بردن بوی نامطبوع مرغ بهتر است که قبل از پخت مرغ آن را ساعتی در سس یا آب لیمو بخوابانید و با استفاده از این روش به راحتی می‌توانید بوی بد مرغی را که ساعت‌ها در یخچال بوده است و یا به تازگی خریده‌اید، به‌راحتی از بین ببرید.

۲- گیاهانی مانند هویج و پیاز

برای از بین بردن بوی مرغ هنگام پخت می‌توانید از گیاهان و ادویه‌جاتی مانند رزماری و پیاز استفاده کنید تا به راحتی بوی بد مرغ را از بین ببرید. هم‌چنین شما می‌توانید از هویج برای از بین بردن بوی مرغ از ظروف هم استفاده کنید. یکی از دیگر راه‌های مناسب برای از بین بردن بوی مرغ هنگام پخت، استفاده از لیمو است. هم‌چنین برای از بین بردن بوی مرغ منجمد و یا مرغ تازه، توصیه می‌شود که کمی زنجبیل بر روی مرغ بپاشید.

از روش‌های بسیار موثر و مناسب برای از بین بردن بوی نامطبوع مرغ، این است که ابتدا مرغ را قبل از شروع به پخت تکه‌تکه کنید و سپس دو عدد پیاز رنده شده به همراه نمک و زعفران آب شده و یک قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط کنید و مرغ‌ها را برای شروع به پخت در قابلمه بریزید و مواد مخلوط را در کنار مرغ‌ بریزید و این روش را ادامه بدهید تا مواد موجود تمام بشود و پس از آن مقداری روغن اضافه کنید و زیر قابلمه را کم کنید تا پخت مرغ به آرامی انجام شود.

چطور بدون مراجعه حضوری به بانک حساب باز کنید + صفر تا صد مراحل افتتاح حساب غیر حضوری

رفع بوی بد مرغ از دست

۳- سیر برای از بین بردن بوی مرغ

یکی دیگر از روش‌های بی‌نظیر برای رفع بوی مرغ، این است که مرغ را از قبل در سیر رنده شده بخوابانید.

۴- نمک

یکی دیگر از موادی که می‌توان برای این کار استفاده کرد نمک است. باید شب قبل از پختن مرغ‌ها، بر روی آن نمک بپاشید و مرغ را در صافی قرار دهید تا آب آن خارج شود. سپس مرغ را خوب بشویید و با مقداری کره، مرغ را تفت بدهید و سپس پخت مرغ را ادامه بدهید.

۵- سرکه

از بین بردن بوی مرغ با سرکه یکی از دیگر روش‌های بسیار مناسب برای از بین بردن بوی مرغ از غذاست که برای این کار باید نیم‌ساعت پیش از پخت مرغ، تکه‌های مرغ را در سرکه، آب لیمو و یا زردچوبه بخوابانید و پس از آن، خواهید دید که بوی بد مرغ از بین خواهد رفت.

۶- ترکیبی بی‌نظیر برای از بین بردن بوی بد مرغ

روش بعدی که برای از بین بردن بوی این غذای خوشمزه می‌خواهم برایتان بگویم این است که می توانیم از یک عدد سیب، ۲ چوب دارچین، ۴ عدد میخک، مقدار کمی زنجبیل و یک چهارم پیمانه سرکه استفاده کنیم. طریقه استفاده از این مواد به این صورت است که باید هنگام پخت مرغ این مخلوط را به آب مرغ اضافه کنیم و خواهیم دید که بوی بد مرغ از غذای ما حذف خواهد شد.

رفع بوی بد مرغ از دست

۷- طعم افزودنی‌ها را دوست نداشتید؟

برای از بین بردن بوی مرغ ممکن است شما به طعم برخی موادی که به مرغ اضافه می‌کنید، حساس باشید و نتوانید طعم و بوی برخی مواد افزودنی را تحمل کنید. در این حالت توصیه می‌شود که از چند تکه هویج یا ساقه کرفس برای از بین بردن بوی مرغ استفاده بکنید.

این مواد، بوی بد و هورمون‌ها و مواد مضر مرغ را جذب خواهند کرد و برای سلامت شما نیز بسیار مفید خواهد بود. پس از این که مواد اضافه شده بوی بد و مواد مضر را جذب کردند، می‌توانید آن‌ها را از ظرف خارج کنید و خوردن مرغ خوشمزه را به با خیال راحت انجام بدهید.

۸- ساده‌ترین روش

ساده‌ترین روش برای از بین بردن بوی بد مرغ ، استفاده از آب برای پختن مرغ است که کمک بسیار زیادی به خوشمزه‌تر شدن غذای شما می‌کند. هم‌چنین شما می‌توانید مرغ در حال پخت را داخل یک ماهیتابه دردار بگذارید و با حرارت ملایم شروع به پختن آن کنید تا با آب و روغن بپزد و صبر کنید تا مرغ سرخ شود. سپس باید با استفاده از پیاز و انواع ادویه مخصوص مرغ، مرغ را طعم‌دار کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

17 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *