دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی می تواند بسیار دلنواز و خاص پسند باشد. با این طراحی لاکچری، سرویس بهداشتی و حمام شما بسیار لوکس و لاکچری به نظر می آید. اگر به دنبال این مدل دکوراسیون در حمام و سرویس بهداشتی هستید حتما این مطلب را کامل مطالعه کنید.  این دکوراسیون را تنها با خرید شیرآلات و یا کاشی و سرامیک تم طلایی نمی توان طراحی کرد. لازم است برخی اصول را هم رعایت کنید.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

طراحی سرویس بهداشتی شیک و حمام لاکچری در یک خانه می تواند بسیار لذت بخش باشد چراکه حمام در یک خانه مکانی برای پاکی و پاکیزگی و آرامش و راحتی است. چه بهتر که بتوان با یک طراحی خوب این مکان را برای مصرف کننده دلپذیرتر کرد.

برای طراحی یک سرویس بهداشتی و حمام لاکچری تنها انتخاب وان جکوزی یک تکه یا خرید وان حمام جزیره یا استفاده از شیرآلات طلایی و کاسه روشویی طلایی کافی نیست.

توالت طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

استفاده از این عناصر لوکس مخصوصا موقع بازسازی حمام  کمک به طراحی می کند ولی چگونه استفاده کردن از آن ها در کنار یکدیگر موضوع مهم تری می باشد. ایده های طراحی حمام می تواند به هر شخص کمک کند تا بتواند حمام لاکچری و مورد علاقه خود را طراحی کند.

ایده های جذاب برای دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام طلایی محیطی بسیار لوکس و لاکچری و در عین حال زیبا را برایتان فراهم می کند. استفاده از این رنگ نه تنها در سرویس بهداشتی های بزرگ، بلکه در محیط های کوچک نیز کاربرد زیادی دارد. اگر دوست دارید سرویس بهداشتی فوق العاده زیبا و جذاب با ترکیبی از رنگ های طلایی و سفید و آبی و مشکی داشته باشید، در این بخش از مطالب طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام مدل ها و ایده های متنوعی را ارائه می دهیم.

سفید صورتی طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی روشن و تیره

طلایی روشن و تیره بیشتر برای محیط هایی مناسب است که فضای بزرگی داشته باشند و نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی نیز در آنها در سطح ایده آلی اجرا شده باشد. استفاده از این رنگ به تنهایی مورد پسند تمام افراد نیست و البته اجرای آن گران است. در این نحوه چیدمان از کاشی و سرامیک های طلایی استفاده میشود که به دلیل متریال به کار رفته در آنها قیمت بالاتری دارند.

وان طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

استفاده از توالت فرنگی یا ایرانی و جدیدترین مدل‌ روشویی به همراه شیر آلات طلایی نیز بخش جدایی ناپذیر در چنین حمام و سرویس بهداشتی هایی به شمار می روند. در ادامه چند نمونه و مدل طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام طلایی را می توانید مشاهده کنید.

تاثیر شگفت انگیز نقش تابلو در دکوراسیون داخلی + مهمترین نکات استفاده از تابلو

دکوراسیون سرویس بهداشتی سفید طلایی

یکی از بهترین ترکیب رنگ هایی که برای دکوراسیون داخلی می توان استفاده کرد، سفید طلایی می باشد. این ترکیب رنگ در کنار هم احساس لوکس و لاکچری بودن را به همراه دارد و به همین دلیل در بخش های مختلف منزل از آن استفاده میشود. با توجه به اینکه رنگ طلایی به تنهایی خیلی زود چشم را خسته می کند، به همین دلیل در سرویس بهداشتی و حمام بهتر است رنگ اصلی سفید و در کنار آن به مقدار کم از طلایی استفاده شود.

دکوراسیون طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

برای اینکه بهتر بتوانید تاثیر این دو رنگ در کنار هم را برای سرویس بهداشتی و حمام درک کنید، در ادامه چند تصویر و عکس ارائه داده ایم. همان طور که در اغلب عکس ها مشخص است، از طلایی در شیر آلات و دستگیره و وسایل تزئینی استفاده میشود.

دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی آبی

یکی از بهترین ترکیب رنگی هایی که می توانید برای توالت و حمام به کار ببرید، آبی طلایی می باشد. با توجه به اینکه طلایی به خوبی با آبی روشن و تیره ست میشود، به همین دلیل می توان این دو را در کنار هم استفاده کرد. نمته بسیار مهم اینکه، هر یک از رنگ های آبی روشن و تیره و سرمه ای بهتر است بیشتر از طلایی در کاشی و دیوار و شیر آلات و غیره استفاده شوند.

آبی طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

علاوه براین، پیشنهاد می کنیم در کنار آبی و طلایی، از رنگ سفید نیز برای دیزاین سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید. این ترکیب رنگ باعث میشود فضا بزرگ و روشن بنظر برسد. در ادامه چند ایده فوق العاده را به صورت عکس و تصویر برای حمام و توالت های آبی و طلایی ارائه می دهیم.

آبی و طلایی هر دو دارای ظرافت خالص هستند، هر سایه‌ای از آبی که انتخاب کنید: آبی روشن، سرمه‌ای، آبی پررنگ، آبی کهربایی، آبی مات و موارد دیگر، همچنین رنگ طلایی به دلیل ظاهر باشکوه و پرطمطراق خود حسی ظریف ایجاد می‌کنند. به یاد داشته باشید استفاده از چنین طرح رنگی به تنهایی آنچنان جذابیت خاصی ندارد و نمی‌تواند ایده جالبی باشد. راهکار این است که هنگام استفاده از طرح رنگ آبی و طلایی از ترکیب رنگ‌های تضاد نیز بهره ببرید. مثلا با رنگ‌های خنثی، کرمی و سفید، یا اینکه می‌توانید با رنگ‌های خاکستری و خرمایی ترکیب کنید.

شیرآلات طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

در مورد سبک ها، آبی و طلایی می‌توانند به معنای واقعی کلمه با هر سبکی مطابقت و هارمونی داشته باشند: سبک مزرعه‌ای، سبک وینیج، معاصر، آرت دکو، مینیمال، مدرن و بسیاری دیگر.

دوش طلایی -دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی
همچنین هنگام استفاده از رنگ آبی و طلایی می‌توانید چندین سبک را با هم ترکیب کنید تا ظاهری التقاطی جسورانه داشته باشید.

دستشویی طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

مدل سرویس بهداشتی و حمام طلایی صورتی

صورتی از آرامش بخش ترین رنگ ها می باشد و از مزایای آن می توان به تناسب با سایر رنگ ها اشاره کرد. به طوریکه می توان از صورتی در کنار طلایی، خاکستری، آبی و سبز و غیره استفاده کرد. برای سرویس بهداشتی و حمام کوچک و بزرگ طلایی و صورتی از گزینه های بسیار عالی و حرفه ای می باشد. به عنوان مثال می توانید کمد و بوفه را صورتی انتخاب کنید و شیر آلات طلایی در کنار کاشی های سفید برای دیوار و کف استفاده شوند.

آشنایی با کاربرد ویدئو پروژکتور خانگی + مزایای بهترین جایگزین تلویزیون !

صورتی طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی
با توجه به اینکه اغلب حمام و سرویس های بهداشتی متراژ و نور کمی دارند، به همین دلیل بهتر است از صورتی روشن در کنار طلایی استفاده شود.

اگر هنوز در انتخاب رنگ تردید دارید، در مطالب قبل بهترین رنگ برای سرویس بهداشتی و حمام را به طور کامل بررسی کرده ایم.

مدل سرویس بهداشتی سبز طلایی

از دیگر گزینه های حرفه ای برای دیزاین حمام و توالت، طلایی سبز می باشد. این ترکیب رنگ فضایی بسیار لاکچری و لوکس را بوجود می آورد و در عین حال آرامش خوبی دارند.

سبز و دوش طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

از سبز می توان به عنوان کاشی های دیوار و کف استفاده کرد تا نصب شیر آلات طلایی بر روی آن به نتیجه ای فوق العاده زیبا برسد. اگر هنوز در انتخاب سبز طلایی تردید دارید، کافیست عکس و مدل های زیر را مشاهده کنید و ایده بگیرید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی مشکی طلایی

مشکی و طلایی هر دو از رنگ هایی هستند که قدرت و لوکس و لاکچری بودن را نشان می دهند. به همین دلیل در اغلب محیط هایی که هدف نشان دادن تجملات است، مشکی و طلایی استفاده میشود. قبلا از معجزه استفاده از کاشی مشکی در آشپزخانه‌ با شما صحبت کردیم.

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام مشکی طلایی به همان اندازه که می تواند زیبا باشد، گاهی ا.قات دلگیر و خسته کننده است. این مساله مخصوصا در سرویس بهداشتی های کوچک به خوبی احساس میشود.

مشکی طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

اگر فضای حمام به اندازه کافی بزرگ است، می توانید به اندازه زیاد از سیاه و طلایی در کنار هم استفاده کنید. در مقابل، برای حمام های کوچک تا حد امکان سعی کنید مشکی را کم و در کنار آن از یک رنگ روشن مانند سفید استفاده کنید. عکس و مدل های زیر بهتر می توانند در انتخاب این ترکیب رنگ کمک کنند.

اصول مهم برای دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

انتخاب مناسب ابعاد روشویی

روشویی، یکی از بخش های اصلی در سرویس بهداشتی می باشد. معمولاً روشویی ها، روبروی درب و با ابعاد کم استفاده می‌شوند. در تمام سرویس های بهداشتی در بالای روشویی، آینه نصب می شود که باید ارتفاع مناسب و استاندارد آن را در نظر بگیرید. روشویی ها در ارتفاع ۸۶ تا ۹۱ سانتیمتر از سطح زمین، معمولاً برای افراد، با قدهای مختلف هم مناسب می باشد.

سرامیک یا پارکت ؛ کدام کفپوش برای خانه بهتر است ؟

سفید طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

استفاده از کاشی و سرامیک

تنوع کاشی و سرامیک ها در بازار بسیار زیاد است و در زیباتر جلوه دادن سرویس بهداشتی، بسیار کمک کننده است، انتخاب طرح کاشی به سلیقه شما بستگی دارد و اصول خاصی برای انتخاب آن وجود ندارد، اما معمولا از طرح های شلوغ برای سرویس بهداشتی استفاده نمی کنند.

انواع طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

استفاده از اندازه های مناسب و استاندارد

اندازه سرویس بهداشتی، باید متناسب با ابعاد خانه در نظر گرفته شود. اگر خانه شما کوچک است، نباید سرویس بهداشتی بزرگ طراحی کنید و اگر، خانه شما بزرگ است، برای سرویس بهداشتی می توانید فضای بیشتری در نظر بگیرید. اندازه درب ورودی سرویس بهداشتی، باید ٧١،٧٦،٨١ سانتیمتر باشد، سایز درب به گونه‌ای که بتوان صندلی چرخدار از آن عبور داد، ٩١ سانتیمتر می باشد.

دکور سرویس بهداشتی طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

استفاده از سرویس فرنگی

اگر برای سرویس بهداشتی، ابعاد بزرگی در نظر گرفته اید، می توانید در کنار سرویس ایرانی از سرویس فرنگی استفاده کنید. خرید توالت فرنگی برای کسانی که زانو درد دارند یا خانوم هایی که باردار هستند، بسیار مناسب و راحت می باشد.

پرده سفید طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

استفاده از پنجره و سیستم تهویه

در طراحی سرویس بهداشتی، داشتن پنجره و سیستم تهویه بسیار اهمیت دارد. پنجره، بخش مهمی در سرویس بهداشتی می باشد که در تهویه هوا بسیار مؤثر است.

طراحی پنجره سرویس بهداشتی باید حداقل ۴۵۰ سانتی متر مربع، بوده یا ۱۵ درصد فضای کل سرویس را شامل شود، این مورد برای خانه های مستقل و حیاط دار می باشد اما در آپارتمان ها استفاده از پنجره امکان پذیر نیست و به جای آن از یک سیستم تهویه استفاده می شود که هر پنج ساعت، هوای داخل سرویس بهداشتی را به طور کامل به بیرون منتقل کند.

طلایی پر رنگ - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

استفاده از نورپردازی مناسب

نورپردازی، همانطور که در بخش هایی از خانه مهم و قابل استفاده می باشد، در سرویس بهداشتی هم اهمیت دارد. روشنایی سرویس بهداشتی که معمولاً در اطراف آینه به کار برده می شود و کارهای دقیقی، مانند: اصلاح و آرایش کردن را بسیار آسان می کند و جلوه زیبایی هم دارد.

اهمیت رنگ

انتخاب رنگ مناسب و تأثیر مثبت آن بر کسی پوشیده نیست. رنگ های ملایم و روشن، در بزرگتر نشان دادن فضا تأثیر دارند. از رنگ های پر رنگ و مهیج خودداری کنید. در هنگام انتخاب دقت داشته باشید که رنگ های سرد، حس آرامش را القا می‌کند.

سبز طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

طراحی جداگانه یا یکپارچه

این نوع طراحی، یعنی شما می توانید روشویی را در بخش جداگانه قرار دهید یا به صورت یکپارچه، سرویس را در یک بخش و اتاق قرار دهید، معمولاً در طراحی های مدرن از طراحی یکپارچه استفاده می شود.

خاکستری طلایی - دکوراسیون سرویس بهداشتی طلایی

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

20 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

6 دیدگاه

 • فرزانه مهدوی:

  ممنون از مطالب عالی تون

  پاسخ
  • شاد مگ:

   ممنون از شما که از مطالب ما استفاده می کنید و نظرتون رو با ما به اشتراک میگذارید

   پاسخ
 • مهسا:

  این رنگ فوق العاد ست

  پاسخ
  • شاد مگ:

   همینطوره . ممنون که از مطالب ما استفاده می کنید و نظرتون رو با ما به اشتراک میگذارید

   پاسخ
 • احمد حسین زاده:

  یکی از جذابترین رنگ ها برای دکوراسیون همه بخش های خونه

  پاسخ
  • شاد مگ:

   بله همینطوره . ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک میگذارید

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *