افتتاح حساب ترکیه
هفت سین جعبه ای - هفت سین با مواد بازیافتی

هفت سین با مواد بازیافتی نیاز به ایده پردازیو خلاقیت شما دارد تا با بی ارزش ترین چیز ها ارزشمندترین هفت سین را برای خودتان بسازید. امتحان کنید و ببینید طبق ایده های شادمگ چقدر هفت سین زیبایی خواهید ساخت.

هفت سین با مواد بازیافتی

روش های متنوعی برای تزیین هفت سین 1403 لاکچری با وسایل دور ریختنی و به درد نخور وجود دارد که هر یک منجر به خلق هفت سین ارزان قیمت و زیبایی می شود که نشان دهنده هنر و خلاقیت شما نیز می باشد. از این رو آشنایی با مدل های تزیین چیدمان هفت سین لاکچری با وسایل بی مصرف و ساده و مشاهده تزیینات هر یک، می تواند راهنمای موثری برای داشتن بهترین و ارزانترین سفره هفت سین باشد.

هفت سین سبد - هفت سین با مواد بازیافتی

با نزدیک‌شدن به سال نو، بسیاری از افراد با ذوق و هنرمند به فکر ایده‌های جدید برای تزیین سفره هفت سین خود میفتند تا هر سال سفره‌ای متنوع‌تر و زیباتر داشته باشند و ذوق و هنر خود را به رخ دیگران بکشند. از طراحی ظروف کریسالی و سفالی با رنگ‌های طبیعی و شیمیایی گرفته تا ساخت ظروف، گلدان، جا شمعی و … با “وسایل دور ریختنی”.

در واقع با هر وسیله‌ کوچکی که حتی فکر آن را هم نمی‌‌توانید بکنید، می‌توانید یک عالم وسایل جدید بسازید یا وسایل قدیمی‌تر را تزیین کرده و تغییر دهید و دوباره از آن‌ها استفاده کنید. ستاره در این آموزش روش ساخت هفت سین با وسایل دور ریختنی را با توضیحات کامل همراه با تصویر به شما یاد می‌دهد. برای درست کردن این هفت سین‌ها تنها به چسب، بطری نوشابه، بطری پلاستیکی و خلاقیت نیاز دارید.

هفت سین کنفی - هفت سین با مواد بازیافتی

تزیین سفره هفت سین با مواد بازیافتی و دور ریختنی

هدف از ساخت و تزیین سفره هفت سین با وسایل به درد نخور و بی استفاده، به کارگیری خلاقیت و ابتکار در خلق وسایل جدید می باشد. شما از هر آنچه که در دسترس دارید و یا از وسایلی که دیگر نیازی به آنها ندارید می توانید برای ساخت سفره هفت سین استفاده کنید، تنها کافی است ایده ایی جالب در این زمینه داشته باشید. در ادامه نمونه های زیبایی از انواع هفت سین با وسایل بی مصرف و ساده را مشاهده می فرمایید که هر یک از این مدل ها می توانند الگوی مناسبی برای شما باشند.

تمیز کردن قالب سیلیکونی با ترفند های ساده و بی دردسر | قاب موبایل سیلیکونی رو مثل اولش کن

تکه های چوب را می توان از جمله وسایل دور ریختنی دانست که برای تزیین سفره هفت سین مورد استفاده قرار می گیرند، شما به راحتی می توانید برش های چوب، تکه های چوب درختان و… را برای ساخت هفت سین مورد استفاده قرار دهید. تصاویر زیر روش های خلاقانه و جالبی را برای ساخت انواع هفت سین با چوب نشان می دهند که می توانید از آنها ایده بگیرید.

هفت سین با چوب بستنی - هفت سین با مواد بازیافتی

ایده ساخت ظروف و جام های هفت سین با استفاده از وسایل دورریز و بازیافتی و همچنین به کار بردن تزیینات زیبا و جالب برای آن پیشنهاد جذابی برای دیزاین هفت سین در منزل و با خلاقیت های ساده می باشد که علاوه بر جذابیت این کار در هزینه هایتان نیز صرفه جویی خواهد شد؛ ساخت جام های هفت سین با ظروف یکبار مصرف، بطری های پلاستیکی و … نمونه هایی از این نوع تزیینات زیبا هستند که با کمی دقت در تصاویر می توانید به راحتی ایده ساختن آنها را بدست آورید و الگو بگیرید.

هفت سین سفالی- هفت سین با مواد بازیافتی

چیدمان هفت سین شیک با مواد بازیافتی

ایده های جالب برای سفره هفت سین با مواد بازیافتی

برای خلاقیت هیچ محدودیتی نیست و شما می‌توانید از هر وسیله‌ بی استفاده‌ای، یک شاهکار هنری خلق کنید. در ادامه شما را با ۶ روش جالب برای ساخت سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی آشنا خواهیم کرد.

۱. سفره هفت سین با بطری نوشابه

برای درست کردن این هفت سین کوچک و جمع و جور به بطری نوشابه نیاز دارید.

مراحل انجام کار:

ابتدا قسمت‌های پایینی بطری‌ها را هم اندازه ببرید. بهتر است ارتفاع آن‌ها ۵ الی ۶ سانتی‌متر بیشتر نباشد.

هفت سین بطری نوشابه - هفت سین با مواد بازیافتی

حال باید هر دانه از آن‌ها را تزئین کنید. می‌توانید آن‌ها را رنگ کنید و یا روی قسمت بالایی آن‌ها ربان تزئینی بچسبانید. همچنین از پولک و نگین‌های رنگی هم می‌توانید استفاده کنید.

یک عدد ته بطری را وسط بگذارید و ۶ عدد دیگر از آن‌ها را دور آن بچسبانید.
بعد یک چوب یا نی را محکم زیر آخرین ته بطری بچسبانید و سر دیگر چوب را داخل ته بطری وسطی قرار داده و با چسب آن را ثابت کنید.
داخل ته بطری وسط را می‌توانید با پوشال پر کنید تا کار زیبا‌تر شود و روی چوب را با پاپیون یا عروسک مقوایی تزئین کنید.

ترفند تميز كردن مبل با شامپو فرش بدون نیاز به شستشو

اکنون مینی هفت سین زیبای شما آماده استفاده است. همچنین می‌توانید از این ظرف به عنوان شکلات خوری نیز استفاده کنید. در ادامه می‌توانید مدل‌های مختلف هفت سین با ته بطری نوشابه را مشاهده کنید.

۲. روش ساخت جام سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

برای درست کردن هر جام به دو عدد بطری پلاستکی نیاز دارید.

مراحل انجام کار:

ابتدا بطری که می‌خواهید قسمت بالای جام باشد را انتخاب کرده و آن را از قسمت سر بطری طوری برش دهید تا حالت کاسه‌ای نیز داشته باشد. همچنین قسمت بالای بطری که برای پایه جام در نظر گرفته‌اید را تا ابتدای شروع انحنای آن برش دهید.

نکته: برای اینکه قسمت بالای جام حالت شکیل‌تری داشته باشد، می‌توانید لبه‌های برش خورده را با اتو گرم کنید و به سمت داخل تا بزنید.

هفت سین جام - هفت سین با مواد بازیافتی

اکنون باید دو قسمت جام را به هم بچسبانید. برای این کار باید سر‌های بطری را چسب زده و روی هم بگذارید. بهتر است از چسب قطره‌ای استفاده کنید. بعد از اینکه چسب خشک شد روی قسمت‌های وسط را رنگ کنید تا جام شما زیبا‌تر شود.

توجه: اگر می‌خواهید در این جام‌ها مایعات بریزید می‌توانید در بطری بالای جام را ببندید و سپس آن را به قسمت پایینی بچسبانید.

اکنون ظروف هفت سین ساخته شده با بطری‌های دور ریختنی آماده استفاده است.

همچنین می‌توانید این کار را با یک بطری پلاستیکی باریک انجام دهید. به این صورت که قسمت بالایی بطری را تا ۴ سانتی‌متر بعد از انحنای آن ببرید و آن را برعکس کرده و روی ته بطری بچسبانید.

در انتها می‌توانید هر مدل تزئینی که می‌خواهید به جام‌های خود اضافه کنید.

هفت سین یا بطری نوشابه - هفت سین با مواد بازیافتی

۳. تزیین هفت سین با گونی کنفی

وسایل مورد نیاز:

پارچه گونی
چسب چوب
چسب حرارتی
لوله مقوایی دستمال کاغذی
قیچی
گل های تزیینی
روبان توری
قلمو
کاغذ روغنی

روش انجام کار:

۱- پارچه گونی را با عرض ۷ سانتی‌متر و طولی به اندازه یک سانتی‌متر بیشتر از دور لوله مقوایی اندازه کنید، شش نوار از پارچه گونی با ابعاد گفته شده برش دهید. نوار روغنی را بردارید و دور لوله مقوایی بپیچید سپس لبه‌های آن را به داخل لوله هدایت کنید تا کاغذ از دور لوله مقوایی باز نشود.

هفت سین با نوار کنف - هفت سین با مواد بازیافتی

۲- قلمو را به چسب چوب آغشته کنید و روی نوار‌های آماده شده را با چسب چوب کامل بپوشانید. نوار گونی آغشته به چسب چوب را دور لوله مقوایی بچسبانید و خوب محکم کنید. نوار گونی باید کاملا سفت شود تا حالت بگیرد.

صدای آب رادیاتور شوفاژ را با آسان ترین روش فورا قطع کنید

۳- نوار‌های گونی پیچیده شده دور لوله مقوایی را کنار بگذارید، منتظر بمانید تا کاملا خشک شود. در این مدت چند بار لوله را بچرخانید تا همه قسمت‌ها خوب خشک شود.

۴- بعد از گذشت زمان کافی، پارچه گونی باید حالت گرفته باشد، ممکن است کمی مرطوب باشد اما دقت کنید که حالت لوله‌ای را حفظ کند. برای جدا کردن نوار گونی از دور لوله مقوایی، کاغذ روغنی را بگیرید و به آرامی نوار گونی را از جهت دیگر لوله مقوایی خارج کنید.

۵- حلقه را از لبه روی میز قرار دهید، کمی دیگر صبر کنید تا نوار‌های گونی لوله شده خوب خشک شوند.

هفت سین یا گونی - هفت سین با مواد بازیافتی

۶- حال با گل‌های نمدی، تور یا گل‌های گونی می‌توانید ظرف لوله‌ای گونی شکل خود را تزیین کنید. اگر درست کردن گل با نمد را بلد نیستید می‌توانید از مطلب ۴ روش ساده ساخت گل نمدی تزئینی دیدن نمایید.

برای تزیین ظرف‌های گونی سفره هفت سین، ۶ گل نمدی تهیه کنید، گل را روی میز بگذارید و با چسب حرارتی لوله‌های گونی را روی گل نمدی بچسبانید، دقت داشته باشید که باید لوله گونی روی گل قرار بگیرد؛ با این کار از تغییر حالت لوله جلوگیری می‌کنید، زیرا ظرف گونی ممکن است هنوز کمی مرطوب باشد.

۷- می‌توانید میز خود را با تزیینات دیگر آراسته کنید، سپس وسایل هفت سین را داخل ظرف‌های خود بگذارید و از داشتن یک هفت سین منحصر به فرد لذت ببرید.

ایده های جذاب برای هفت سین با مواد بازیافتی

برای تزیین این ظروفی که با گونی ساخته‌اید، می‌توانید از لوازم بازیافتی دیگری مثل روبان توری، نگین، گل‌های ساخته شده از گونی و هر چیزی که دوست دارید استفاده نمایید.

از لوله‌های ساخته شده با گونی می‌توانید برای تزیین قسمت بالای جام‌ها استفاده کنید. در ادامه چند مدل دیگر از تزیین ظرف‌های هفت سین با گونی آورده شده است که شما می‌توانید از این تصاویر ایده بگیرید و سفره هفت سین نوروز امسال را با ظرف گونی زیبا کنید.

هفت سین جم و جور - هفت سین با مواد بازیافتی هفت سین با چوب - هفت سین با مواد بازیافتی هفت سین سنگی - هفت سین با مواد بازیافتی شمعدون چوبی - هفت سین با مواد بازیافتی تخم مرغ مرواریدی - هفت سین با مواد بازیافتی هفت سین چوبی - هفت سین با مواد بازیافتی

تزیین سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

3 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *