هود جذاب - مخفی کردن لوله هود

مخفی کردن لوله هود شاید چیز مهمی به نظر نرسه ولی برای داشتن یک دکوراسیون شیک در آشپزخانه باید به فکر مخفی کردن لوله هود باشید. شادمگ چند روش ساده را برای مخفی کردن لوله هود به شما آموزش می دهد.

مخفی کردن لوله هود آشپزخانه

یکی از مواردی که در بیشتر خانه ها به چشم می خورد حضور لوله ها، داکت ها و… است که اصولا ظاهر دیوارها و سقف ها در نتیجه دکوراسیون داخلی را مخدوش می کند. حتی گاهی در انتخاب هود آشپزخانه همین موضوع ظاهر غیر جذاب لوله شما را آژرده می کند.

مکش هود - مخفی کردن لوله هود

امروز ترفندهایی برای پنهان کردن آن ها برایتان بازگو می کنیم با ما همراه باشید.

انواع هود برای مخفی کردن لوله هود

دو نوع هود وجود دارد.

هودهای گردشی که هوا را با فیلتر تصفیه کرده و آن را به اتاق باز می گرداند. آنها نیازی به اتصال به شفت تهویه ساختمان ندارند، بنابراین نیازی به مجرای هوا ندارند و نیازی به پوشاندن چیزی ندارند.

هودهایی که هوای آلوده را از آشپزخانه خارج می کنند. آنها در تمیز کردن بسیار موثرتر هستند، اما نیاز به اتصال به سیستم تهویه از طریق یک آستین راه راه دارند، که ظاهری غیر جذاب دارد که فضای داخلی آشپزخانه را تزئین نمی کند. علاوه بر این، اگر محور تهویه در طرف دیگر آشپزخانه قرار گیرد، مجرای آن می تواند چندین متر طول داشته باشد. بنابراین، مسئله پنهان کردن دودکش همزمان با نصب کل سیستم مطرح می شود.

پیش از این در یک مقاله روش تمیز کردن فیلتر هود را برایتان شرح دادیم.

بهترین لوله خروجی برای هود چیست ؟

لوله هود از جنس سفت و سخت بهترین نوع لوله برای تخلیه هود شما می‌باشد. تا زمانی که فیلترهای هود خود را تمیز می‌کنید، نیاز به یکبار نصب و همچنین تعمیر و نگهداری کمتری دارد. اکثر لوله‌های سفت و سخت از فولاد هستند که ضد زنگ و با دوام ساخته می‌شوند، ولی لوله‌های سفت و سخت که از جنس آلومینیوم یا پلاستیک ساخته شده‌اند، مقاومت کمتری نسبت به لوله‌های فولادی دارند.

ترفندهای طلایی برای نگهداری از پیاز در یخچال و کابینت بدون جوانه زدن

هود سیلور - مخفی کردن لوله هود

به طور کلی بهترین لوله برای هودهای خانگی، لوله‌های خرطومی می‌باشند، زیرا هم از وزن کمی برخوردار می‌باشند و همچنین از نظر ظاهری، زیبایی خاصی به آشپزخانه شما می‌دهد.

مخفی کردن لوله هود ، گاز و  پکیج

یکی از راه های کم هزینه بازسازی آشپزخانه ایرانی، پوشاندن لوله های گاز و پکیج و هود هستند. این لوله ها در معرض دید بوده و باعث نامرتب دیده شدن آشپزخانه می شوند.
این لوله ها را باید با ترفندهایی ساده و اقتصادی بپوشانیم. با ۳ روش می توان این لوله های مزاحم را مخفی کرد.

  1.  پوشاندن لوله های گاز و هود با ام دی اف
  2.  پوشاندن لوله های گاز و هود با مقواهای ضخیم
  3. پوشاندن لوله های گاز و هود با ماربل شیت یا طلق

چگونه لوله هود خروجی را مخفی کنیم ؟

با استفاده از سوفیت یا ستون می‌توان لوله را مخفی کنید، گاهی اوقات ساده‌ترین راه برای پوشاندن کاپوت دریچه آشپزخانه این است که آن را با یک تخته یا یک ستون پنهان کنید. با قرار دادن تخته‌هایی در سه طرف لوله هود و اتصال این تخته‌های متصل به دیوار، یک سوفیت ایجاد کنید. بسته به دکوراسیون آشپزخانه، می‌توانید از چوب یا دیوار خشک برای این کار استفاده کنید.

هود با پایه بلند - مخفی کردن لوله هود

رنگ آمیزی روش ساده برای مخفی کردن لوله هود

لوله های عمودی و افقی معایب بزرگی هستند که نمای فضای داخلی شما را مخدوش می کنند برای جلوگیری از این امر همیشه نیاز به پوشاندن آن ها نیست، به سادگی آن ها را رنگ بزنید این رنگ ها می توانند در ترکیب با سایر عناصر شما در فضا باشند و فضای متفاوتی را برای شما خلق کنند حتی می توانید از بافت های مختلف برای روکش کردن آن ها استفاده کنید و لذت ببرید.

مخفی کردن لوله در نقاط مختلف خانه

برای فضایی مثل اتاق خواب این لوله ها می توانند نقش رگال لباس و یا هنگر را بازی کنند به سادگی و با امتداد دادن این لوله ها می توانید یک آویز لباس بی نظیر برای خود داشته باشید و فضای اتاق خود را متمایز جلوه دهید.

آموزش مرحله به مرحله واکس زدن کفش ؛ خیلی آسونتر از چیزی که فکرشو می کنید

هود شیک - مخفی کردن لوله هود

لوله های سقفی بهترین گزینه برای تبدیل شدن بهلوستر ها می باشند، برای این منظور می توانید از اهالی فن و متخصصین کمک بگیرید و با برجسته کردن این لوله ها فضای دکوراسیون داخلی خود را منحصر به فرد طراحی کنید.

فرورفتگی ها و لوله های روی دیوار در ترکیب با هم می توانند تبدیل به یک کتابخانه ی بی نظیر برای شما شوند، میتوانید آن ها را تبدیل به شلف های کاربردی و متفاوت کنید و یک کتابخانه خودتان بسازید و از سبک صنعتی دکوراسیون خود لذت ببرید.

لوله های سقفی که اصولابرای پنهان کردنشان از سقف کاذب ها کمک می گیرند، اما در برخی موارد امکان استفاده از سقف کاذب موجود نمی باشد، بهترین راه حل برجسته کردن آن هاست! ایده ی بسیار جالب و مقرون به صرفه ای که با یک سطل رنگ تمام دکوراسیون داخلی شما متحول خواهد شد.

اگر داکت ها و یا لوله های بزرگی را در فضای خود دارید بهترین راه کار برای شما استفاده از یک رنگ سفید و براق برای آن است، به خوبی می توانید با این روش ظاهر زمخت و بی قواره ی لوله ها و داکت های خود را تبدیل به یک نمای مدرن و خاص کنید.

گلدان های بزرگ بهترین ایده برای مخفی کردن لوله های فاضلاب سرویس بهداشتی ها می باشند، به سادگی با این ایده ی کاربردی می توانید یک سرویس بهداشتی متفاوت و مقرون به صرفه بدون تعویض روشوی خود داشته باشید.

روش های مخفی کردن لوله هود

به جای راه راه، می توانید از لوله پلاستیکی با سطح مقطع گرد یا مستطیلی، اندازه مناسب برای قطر کانال استفاده کنید. برای اتصال بخش های کوتاه، از آداپتورهایی با پیکربندی های مختلف استفاده می شود. عیب خط لوله پلاستیکی از دست دادن کشش با طول طولانی آن است. بنابراین، توصیه می شود از چنین جعبه پلاستیکی فقط در صورت وجود سوراخ تهویه در نزدیکی هود استفاده کنید.

از بین بردن کپک و قارچ دستشویی و حمام‌ با چند راهکار ساده و فوری | با کمترین هزینه و بدون مواد سمی

هود بدنه چوبی - مخفی کردن لوله هود

می توانید آستین راه راه را به روش های زیر تزیین کنید.

تزیین لوله

یک جعبه گچ تخته. بر روی یک قاب از پروفیل های فلزی ساخته شده و سپس به رنگی مطابق با طراحی آشپزخانه رنگ آمیزی می شود.
مبلمان توکار. مجرای هوا به طور نامحسوس در دیواره های یک کابینت دیواری بلند که بالای اجاق گاز معلق است قرار دارد. این گزینه در مورد هود داخلی مناسب است که در پایین چنین کابینتی ثابت شده است.
هر دو گزینه را می توان با نورپردازی LED بازی کرد، که راحتی و روشنایی را به روشنایی آشپزخانه اضافه می کند.

ست آشپزخانه با قرنیز. دودکش از بالای مبلمان آشپزخانه به دیوار رد می شود و پشت قرنیز بسته می شود.

هود زیبا - مخفی کردن لوله هود
سقف کاذب یا کششی. در این صورت لوله راه راه کاملاً پنهان می شود. ارتفاع سقف از 13 تا 15 سانتی متر کاهش می یابد.
عناصر تزئینی یا نقاشی راه راه، که به عنوان عنصری از فضای داخلی آشپزخانه عمل می کند.
اگر آشپزخانه شما به سبک پیشرفته طراحی شده است، راه راه آلومینیومی را می توان به همان شکلی که هست، بدون ماسک باقی گذاشت. با این سبک به خوبی ست می شود.

کدام راه بهتر است

منطقی ترین گزینه مبدل، گزینه ای است که برای فضای داخلی آشپزخانه شما مناسب است.

ساده ترین راه این است که راه راه را با یک کانال پلاستیکی جایگزین کنید. اما باید در نظر داشت که فقط در مواردی مؤثر است که هود در نزدیکی سوراخ تهویه قرار دارد. علاوه بر این، جعبه پلاستیکی باید با طراحی رنگی آشپزخانه متناسب باشد. در غیر این صورت، باید با کاغذ دیواری مناسب رنگ یا چسبانده شود.

دود در هود - مخفی کردن لوله هود

اگر لوله هود آستین بلند است و در کل اتاق گسترش می یابد، بهترین گزینه سقف معلق است که به شما امکان می دهد دودکش را کاملاً پنهان کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

19 فروردین 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *