افتتاح حساب ترکیه
طرز تهیه کیمچی

طرز تهیه کیمچی کره ای، که یک ترشی بی نهایت خوشمزه و پر طرفدار در دنیاست را یادتان داده ایم. تهیه این ترشی بصورت آماده و بسته بندی شده بسیار پرهزینه می باشد، اما شما می توانید در خانه با کمترین هزینه این ترشی خوشمزه را تهیه نمایید. نکات تهیه کیمچی را در شادمگ بخوانید.

کیمچی چیست ؟

کیمچی یک خوراک تخمیر شده سنتی کره‌ای است. این خوراک به کمک سبزیجات و ادویه‌جات گوناگون تهیه می‌شود و کره‌ای‌ها برای آماده کردن آن معمولا از بائچو و فلفل قرمز استفاده می‌کنند. این غذا از غذاهای اصلی کره‌ای‌ها است و آن‌ها معتقدند هرجا فردی کره‌ای باشد باید این غذا هم روی سفره‌اش دیده شود.

کیمچی کلم فرانسوی - طرز تهیه کیمچی

خیلی از آن‌ها کیمچی را به عنوان ترشی کنار غذا میل می‌کنند و برای آن‌ها مخلفات به حساب می‌آید اما دسته‌ای دیگر این خوراک را به عنوان غذای اصلی به همراه برنج میل می‌کنند. کیمچی همچنین به عنوان عنصری از خوراک‌های ترکیبی دیگر نیز به ‌کار می‌رود.

طرز تهیه کیمچی کره ای

مواد لازم برای تهیه کیمچی کره‌ای

 • کلم چینی : یک عدد
 • پیازچه خلال شده : یک پیمانه
 • ترب سفید خلال شده : یک پیمانه
 • پودر فلفل چیلی : یک پیمانه
 • نمک : نصف پیمانه
 • سیر رنده شده : دو حبه
 • زنجبیل رنده شده : یک قاشق مربا خوری
 • آب : یک پیمانه
  ترشی کیمچی - طرز تهیه کیمچی

مراحل تهیه کیمچی کره‌ای

مرحله‌ ی اول

در مرحله‌ی اول از طرز تهیه کیمچی باید کاهوی چینی یا کلم چینی را برگ‌برگ جدا کرده شسته و در کنار قرار دهید. سپس در یک ظرف پر آب به نسبت حجم برگ‌های کاهو، آب ریخته یک پیمانه نمک نیز به آن اضافه کنید. نکته مهم در این مرحله این است که میزان نمک بین نیم پیمانه تا یک پیمانه در اختیار شما قرار دارد. با در نظر گرفتن ذائقه خود و اینکه نمک برای سلامتی شما ضرر ندارد، می‌توانید اندازه آن را تا یک پیمانه افزایش دهید.

طرز تهیه گوش فیل ترد و خوشمزه به روش بازاری

روش تهیه ترشی گوجه کال گیلانی را در شادمگ بخوانید.

مرحله‌ ی دوم طرز تهیه کیمچی

در گام بعدی برگ‌های شسته شده و جدا شده کاهوی چینی را در ظرف آب و مخلوط آب و نمک قرار داده و با دست‌کمی آن را فشار دهید تا تمام برگ‌ها در زیر آب قرار بگیرند. این ظرف پر از برگ کاهو غوطه‌ور شده در آب و نمک را برای ۳ الی ۴ ساعت در کنار قرار بدهید تا آب و نمک با یکدیگر دست‌به‌کار شده و برگ‌های کاهو را نرم و منعطف سازند.

کیمچی کره ای - طرز تهیه کیمچی

مرحله‌ ی سوم

بعد از آن به سراغ پیازچه‌ها رفته آن‌ها را تمیز کرده و بشویید. بعد از اینکه آب پیازچه‌ها گرفته شد آن‌ها را به‌صورت حلقه‌حلقه یا خلال خردکرده و در کناری قرار بدهید. اگر از هویج نیز در تهیه کیمچی استفاده می‌کنید، آن‌ها را نیز به‌صورت خلالی خردکرده و در کنار پیازچه‌ها قرار بدهید. ترب‌های سفید را نیز شسته و آن‌ها را نیز به‌صورت خلالی و ریز خرد کنید. سپس در یک ظرف بزرگ‌تر پیازچه، ترب سفید و هویج‌ها را با یکدیگر مخلوط کنید.

ترد شدن کتلت فوت کدبانوگری شماست. اگر بتوانید کتلت خوشمزه و تردی درست کنید می توانید ادعا کند سرآشپز حرفه ای شدید.

مرحله‌ ی چهارم طرز تهیه کیمچی

بعد از گذشت ۳ ساعت که برگ‌های کاهوی چینی به‌خوبی نرم و منعطف شدند آن‌ها را نیز به‌صورت خلالی خرد کنید و اجازه بدهید که آب آن‌ها گرفته شود.

مرحله‌ ی پنجم

در یک ظرف دیگر ادویه‌جات یعنی فلفل قرمز، سیر و زنجبیل رنده شده، پودر گوجه‌فرنگی خشک و نمک را با یکدیگر مخلوط کرده و کمی آب به آن‌ها اضافه کنید. در این مرحله حتی باتوجه‌به ذائقه خود می‌توانید از کمی سرکه، آبغوره یا آبلیمو نیز استفاده کنید.

ترفند های نگهداری از آبلیمو تازه به مدت طولانی را در شادمگ بخوانید.

مرحله‌ ی ششم

در گام بعدی تمام مواد خرد شده را با کاهوهای خلال شده و ادویه‌جات ترکیب کرده سپس دستکش به دست کنید و این ترکیب را به‌خوبی چنگ بزنید. این کار باعث می‌شود تا تمام مواد با ادویه‌جات به‌خوبی مخلوط شده و یکدست شوند.

طرز تهیه کوفته انار خوشمزه ی شب چله و فوت و فن های تهیه آن

آموزش تهیه کیمچی - طرز تهیه کیمچی

مرحله‌ ی هفتم طرز تهیه کیمچی

در نهایت کیمچی آماده شده را ۲ روز در دمای محیط و بعد از آن در یخچال نگهداری کنید. در اکثر شهر‌های کشور کره این ماده غذایی را به‌عنوان ترشی در کنار غذا قرار می‌دهند. اما در برخی دیگر از شهر‌ها آن را به‌عنوان غذای اصلی با برنج یا نان سرو می‌کنند.

طرز تهیه کیمچی کاهو

 1. برای تهیه کیمچی کاهو ابتدا لازم است کاهوها را در آب‌نمک بخوابانید.
 2. پس از چند ساعت، آن‌ها را آبکش کنید تا مزه‌دار شوند.
 3. بعد از این که آبکش کردید، بگذارید کاهوها به‌صورت طبیعی و بدون استفاده از دستمال یا نور خورشید خشک شوند.
 4. برای طرز تهیه کیمچی کاهو در این مرحله نیاز است که یک پیمانه پیازچه و تربچه را به‌صورت مربعی‌شکل برش دهید.
 5. در این مرحله شما باید یک‌چهارم پیمانه پودر برنج را به همراه یک‌هشتم پیمانه آب روی شعله متوسط گاز قرار دهید. اجازه دهید تا این مخلوط به نقطه جوش برسد. سپس شعله گاز را خاموش کنید.
 6. موادی را که در قدم قبلی برش دادید به همراه سیر و مقداری ادویه، مطابق با سلیقه خود به آن اضافه کنید.
 7. یکی از مهم‌ترین مراحل در تهیه کیمچی، رول‌کردن مواد است. در این مراحل، تمامی مواد را داخل کاهوهایی که به‌خوبی خشک شده‌اند قرار دهید.
 8. سپس، مقداری سس سویا و سس ماهی روی آن بریزید.
 9. در ظرف خود را ببندید و اجازه دهید تا فرایند تخمیر کیمچی شما آغاز شود.

غذای کره ای - طرز تهیه کیمچی

نکات مهم در طرز تهیه کیمچی

 • طرز تهیه کیمچی در ایران با طرز تهیه آن در کره جنوبی بسیار متفاوت است. برای مثال اگر از یک کره‌ای بپرسید که ترشی کیمچی چیست؟ او در پاسخ و هنگام نام‌بردن مواد اولیه، حتما اسم سس ماهی را می‌آورد. اما در ایران به دلیل کمیاب‌بودن سس ماهی و همچنین به دلیل این‌که با ذائقه اکثر ایرانیان سازگار نیست، از جایگزین‌هایی مانند تمر هندی یا رب انار استفاده می‌شود.
 • در طرز تهیه کیمچی کاهو گفتیم که از پودر برنج استفاده می‌کنیم؛ اما در صورتی که به آن دسترسی ندارید، می‌توانید از آرد هم استفاده کنید.
 • ترشی کیمچی چیست؟ یک ترشی که باید تمامی مواد آن به یک اندازه برش داده شود! اگر می‌خواهید کیمچی شما ظاهری زیبا و وسوسه‌انگیز داشته باشد، هیچ‌گاه نکته گفته‌شده را از یاد نبرید.
 • در طرز تهیه کیمچی کاهو توضیح دادیم که باید از یک‌هشتم پیمانه آب استفاده کنید. بهتر است برای بافت بهتر این خوراک، حتما از آب جوشیده استفاده کنید.
 • حال که تا حدودی با تعریف ترشی کیمچی چیست و ترفندهایی برای خوشمزه‌ترکردن آن آشنا شدید. مهم‌ترین ترفند را فراموش نکنید: از نمک دریایی به‌جای نمک معمولی استفاده کنید؛ چرا که نمک دریایی خواص بیشتری دارد و به بهترشدن بافت خوراک شما، کمک بسیاری می‌کند.
طرز تهیه مربای گیلاس خانگی با ماندگاری بالا و بدون شکرک

غذای ژاپنی - طرز تهیه کیمچی

تاریخچه کیمچی

کشور کره جنوبی یکی از سردترین کشورهای آسیایی‌ست. در زمان‌های قدیم، مردم این کشور برای فراهم‌سازی خوراک خود در زمستان دچار مشکل بودند؛ چرا که نگهداری مواد غذایی، به‌خصوص سبزیجات، در این فصل دشوار بود.

پس این فکر به ذهن آن‌ها خطور کرد که بهتر است از مواد غذایی استفاده کنند تا ماندگاری سبزیجات را بالا ببرند؛ ماده غذایی انتخابی آنان نمک بود. به مرور زمان، با اضافه‌کردن نمک به سبزیجات متوجه شدند که ترکیب آن با ترب سفید، ترشی لذیذی‌ست که نمی‌توان از آن گذشت و از همان زمان تا به امروز، کیمچی یکی از معروف‌ترین خوراک‌های این کشور شده است.

اگر از یک ایرانی بپرسند کیمچی یا ترشی کیمچی چیست، حتما چند ثانیه مکث می‌کند و بعد می‌گوید جوابش نوک زبانم است؛ اما نمی‌دانم چطور بگویم! این پدیده به این علت است که در فیلم و سریال‌های کره‌ای، خوردن کیمچی بسیار رایج است.

شما در سفره تمام کره‌ای‌ها، از فقیر‌ترین تا ثروتمندترین افراد، می‌توانید این خوراک منحصربه‌فرد را پیدا کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

22 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *