افتتاح حساب ترکیه
کاربرد پادری

کاربرد پادری شاید منحصر به جلوی در برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به خانه محسوب شود ولی اگر این مطلب شادمگ را خوب مطالعه کنید خواهید فهمید این تکه فرش کوچک چه تاثیری در دکوراسیون شما خواهد گذاشت.

پادری چیست؟

پادری کفپوشی گاها از جنس فرش یا موکت صاف است که در مکانهای مختلفی از آن استفاده میشود. این محصول در واقع به رعایت بهداشت و نظافت کمک کرده و مانع از انتقال آلودگی به هنگام تردد افراد میشود.

کاربرد پادری

این محصول از آن دسته اقلامی است که مانند کاربرد چمن مصنوعی می تواند تا حد زیادی در دکوراسیون منزل تاثیر بگذارد و جلوی آلودگی که از بیرون ممکن است منتقل شود را بگیرد. عموم ما انسان ها هنگام ورود به منزل، ساختمان است جلوی در کفش هایمان را از پا درآوریم به همین علت وجود پادری باعث می شود داخل منزل و سر صبر این کار صورت بگیرد و با کفش هایمان که ممکن است آلوده به هزاران میکروب باشد باعث انتقال کثیفی نشویم.

علاوه بر پادری های فانتزی که برای جلوی درب خانه استفاده می شود، از پادری حموم و دستشویی برای جلوگیری از ورود رطوبت به قسمت های خشک و از پادری آشپزخانه برای جلوگیری از چربی به قسمت های دیگر منزل استفاده می شود.

در انتخاب، به چند نکته ریز باید توجه کرد. ابعاد باید متناسب با فضای محیط باشد و رنگ بهتر است تیره یا از رنگ هایی باشد که کثیفی را کمتر نشان دهد و جنس آن باید جوری باشد که از لیز خوردن جلوگیری کند و لاتکس داشته باشد. به طور کلی پادری خوب است که علاوه بر تکمیل کردن زیبایی منزل، نقش موثری در حفظ تمیزی منزل داشته باشد. در این مقاله قصد داریم همه چیز در مورد پادری را به طور خلاصه در اختیار شما قرار دهیم.

انواع پادری در دکوراسیون داخلی منزل

پادری ها را میتوان در بخشهای مختلفی نظیر درب ورودی منزل،آشپزخانه،تراس و سرویس بهداشتی بکار برد.همچنین در قسمت‌هایی از منزل که از فضای مرطوب وارد فضای خشک می‌شود به دلیل جلوگیری از رطوبت از پادری کمک می‌گیرند.

پادری مناسب برای هر فضای دکوراسیون منزل

توجه به محل قرارگیری پادری از اهمیت بالایی برخوردار است و اینکه بدانید از یک پادری چه انتظاری دارید، تعیین کننده جنس و ابعاد آن است.
به عنوان مثال پادری مخصوص آشپزخانه باید مقاومت بالایی داشته باشد. باید جنس پادری محکم و در برابر چربی‌ها نفوذناپذیر باشد. همچنین به دلیل اینکه مجبور هستید پادری آشپزخانه را در فواصل کوتاه بشویید باید از استحکام بالایی برخوردار باشد.

پادری در اتاق خواب

پادری در اتاق خواب‌ها به چند منظور تهیه می‌شود. اولین دلیل استفاده از پادری وجود تراس در اتاق خواب است. اگر اتاق خواب شما به تراس راه داشته باشد، قطعا برای جلوگیری از وارد شدن آلودگی به خانه یک پادری در جلوی در تراس قرار می‌دهید.

کاربرد پادری
دومین کاربرد پادری، قرار دادن آن در کنار تختخواب است. به خصوص در فصل زمستان، برای اینکه پای خود را مستقیم روی زمین قرار ندهید، از پادری استفاده می‌کنید.
سومین منظور استفاده از پادری در اتاق‌خواب، حضور پادری به عنوان عنصری دکوراتیو است. در این صورت باید به طرح و رنگ آن به عنوان یک عنصر تزیینی دقت ویژه‌ای شود.

حتما برای انتخاب فرش مناسب اتاق خواب از راهنمایی شادمگ کمک بگیرید.

پادری دستشویی

در قسمت سرویس‌های بهداشتی، معمولا از دو پادری استفاده می‌شود؛
یک پادری در داخل سرویس‌ها و دیگری در قسمت بیرونی در نظر گرفته می‌شود.
پادری داخلی معمولا از جنس پلاستیک است؛ چون به دلیل وجود رطوبت زیاد باید در این قسمت از جنسی که در مقابل آب و رطوبت مقاوم است، استفاده کنیم.

آشنایی با دکوراسیون صنعتی و ویژگی های خاص این سبک شیک و ارزان

کاربرد پادری
پادری که در قسمت بیرونی سرویس‌ها به کار برده می‌شود، باید از جنسی باشد که قدرت جذب آب بالایی داشته باشد. نقش پادری در این قسمت مهم است؛ چون باید آب اضافی را از پاها بگیرد تا موجب سر خوردن روی سطح لغزنده زمین نشود.

پادری ورودی

در ورودی خانه، پادری معمولا برای دو کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرد؛
اول اینکه موقع خارج کردن کفش از پا بتوانیم به‌راحتی پای خود را روی پادری قرار دهیم. این امر برای جلوگیری از آلوده شدن پا بر اثر تماس مستقیم با سطح زمین خارج از منزل است.
دومین کاربرد پادری در این قسمت از منزل پاک کردن کف کفش توسط پادری است. ناگفته نماند این حالت برای اشخاصی است که با کفش وارد منزل می‌شوند.

کاربرد پادری
در هر دو حالت بهتر است در انتخاب رنگ پادری در قسمت ورودی دقت کنید. رنگ‌های چرک‌تاب، مناسب‌ترین گزینه در انتخاب رنگ پادری هستند؛ رنگ‌هایی مانند فیلی، نخودی یا قهوه‌ای از جمله رنگ‌هایی هستند که کمتر کثیفی را نشان می‌دهند.

پادری از چه جنسی باید باشد؟

طرح،جنس و مدل پادری بسته به محل قرارگیری و کاربرد آن در هر بخش متفاوت است.البته میتوان آن را به عنوان یکی از اجزای مهم در زیباسازی و دکوراسیون تزئینی منزل در نظر گرفت.انتخاب به جا و درست این محصول میتواند جلوه متفاوت و چشمگیری به ظاهر منزلتان هدیه کند.

در انتخاب پادری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

جنس

بهتر است جنس محصول فاقد مواد شیمیایی حساسیت زا بوده و از بافتی لطیف برخوردار باشد.همچنین برای جلوگیری از سُر خوردن باید حاوی لاتکس باشد.

ثبات رنگ و شکل

محصول باید به گونه ای باشد که رنگ آن تغییر نکند،همچنین پس از چند ماه تغییر شکل ندهد.اگر رنگ آن تیره یا چرک تاب باشد بهتر است.

استحکام

باید مقاوم باشد و بسته به محل مورد استفاده در اثر نفوذ چربی و رطوبت به راحتی خراب نشود.

شستشوی آسان

باید با آب و مواد شوینده قابل شستشو بوده و به راحتی تمیز شود.به علاوه نباید در اثر شستشو آسیب ببیند.

کاربرد پادری

قدرت جذب بالا

باید بتواند آلودگی،گرد و خاک و رطوبت را به خوبی جذب کرده و از انتقال آن به سایر نقاط جلوگیری کند.

ابعاد

اندازه پادری باید متناسب با فضای مورد استفاده باشد.

ظاهر شیک

پادری میتواند یک المان تزئینی و خاص برای دکوراسیون منزلتان باشد.بنابراین از توجه به زیبایی آن غافل نشوید.

قیمت مناسب

علاوه بر جنس و کیفیت مناسب،باید از قیمت معقولی برخوردار باشد.

کاربرد پادری

انواع پادری بر اساس مکان مورد استفاده کدامند؟

آشپزخانه

این محصول باید از مقاومت بالایی برخوردار بوده،محکم و در برابر چربی ها نفوذ ناپذیر باشد.همچنین به علت نیاز به شستشو در فواصل زمانی کوتاه باید استحکام زیادی داشته باشد.وجود پادری در آشپزخانه از ورود چربی به قسمتهای دیگر خانه جلوگیری میکند.

کاربرد پادری

درب ورودی منزل

استفاده از این محصول به دو جهت میتواند کاربردی باشد:

۱.وقتی کفش را از پا خارج میکنید،میتوانید پایتان را بدون اینکه با سطح زمین تماسی داشته باشد روی آن قرار دهید.

۲.اگر با کفش وارد منزل میشوید،میتوانید کف کفشتان را با آن تمیز کنید.بنابراین تا حدود زیادی از ورود گرد و خاک و آلودگی بیرون به داخل منزل جلوگیری میشود.

فراموش نکنید که رنگهای چرک تاب مانند نخودی،فیلی یا قهوه ای مناسبترین گزینه برای این محصولات هستند.بدین جهت که کثیفی را کمتر نشان میدهند.

به دلیل آلودگی فضای خارج از منزل،بهتر است این محصول را از جنسی انتخاب کنید که به راحتی قابل شستشو باشد.

همانطور که میدانید ورودی منزل،اولین قسمتی است که نظر افراد را به خود جلب میکند.بنابراین بهتر است در انتخاب پادری برای این قسمت دقت و سلیقه کافی به خرج دهید.

اتاق خواب

کاربرد پادری میتواند به چند منظور در اتاق خواب قرار بگیرد:

کاربرد پادری

۱.در بعضی از خانه ها اتاق خواب به تراس راه دارد.بنابراین وجود یک پادری در قسمت جلوی درب تراس میتواند از ورود گرد و خاک تراس به داخل اتاق جلوگیری کند.

نکات مهم برای استفاده از کاشی مشکی در آشپزخانه‌ ای مدرن و منحصر به فرد

۲.میتوانید آن را اطراف یا پایین تختخواب قرار دهید.مثلا وقتی از خواب بیدار میشوید به جای سرامیک یا فرش پایتان را روی یک پادری نرم و لطیف قرار میدهید.

۳.وجود یک پادری به زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خوابتان کمک زیادی کرده و جلوه خاصی به آن میبخشد.

سرویس بهداشتی

در این قسمت از منزل معمولا یک پادری در داخل سرویس بهداشتی و دیگری بیرون آن قرار داده میشود.از این جهت که میزان رطوبت در این قسمتها زیاد است.

معمولا پادری داخل حمام و دستشویی از جنس پلاستیک انتخاب میشود زیرا در برابر آب و رطوبت مقاوم است.برای فضای بیرون باید جنسی با کیفیت انتخاب شود که آب اضافی پا را گرفته و از لیز خوردن افراد جلوگیری کند.

وجود پادری در این قسمت از منزل مانع از ورود رطوبت به قسمتهای خشک خواهد شد.

کاربرد پادری بر اساس جنس

کاربرد پادری

۱.کاربرد پادری نمدی

از این محصول معمولا در قسمت درب ورودی منزل استفاده میشود و از ظاهر زیبایی برخوردار است.به علاوه شیک بوده و قیمت مناسبی دارد.

۲.سنگی

این مدل نسبت به سایر جنسها کمتر آلودگی را به خود جذب میکند.علاوه بر آن بسیاری از افراد معتقدند که سنگها دارای انرژی خاصی هستند.بنابراین ترجیح میدهند که پاهایشان را روی سنگها بگذارند تا از آنها انرژی بگیرند.

۳.بافتنی

مدل کاموایی یکی از جذاب ترین انواع این محصول است به خصوص اگر از کامواهای رنگارنگ بافته شود.شما میتوانید با انتخاب رنگهای هماهنگ با دکوراسیون،نمای ویژه ای به فضای خانه تان بدهید.

کاربرد پادری

۴.کنفی

این جنس شاید یادآور پیشینه کهن یک سرزمین باشد.به نظر میرسد که ساختن یک پادری زیبا از جنس کنف کار چندان پیچیده ای نباشد.

۵. کاربرد پادری تریکو

استفاده از جنس تریکو در تولید این محصول باعث القای حس آرامش و گرم نشان دادن فضای خانه میشود.

۶.پارچه ای

مدل پارچه ای میتواند انواع مختلفی داشته باشد اما طبیعتا پارچه ای مناسب است که ضخیم و مقاوم باشد.

۶. کاربرد پادری چرمی

در ساخت این مدل معمولا از پوست حیوانات و چرم طبیعی استفاده میشود.البته بهتر است چرم صنعتی بکار برده شود تا مجبور نباشیم به محیط زیست و حیوانات آسیبی وارد کنیم.

۸.حصیری

سالیان زیادی است که هنر حصیر بافی طرفداران زیادی به ویژه در خطه شمالی کشورمان دارد.این نوع پادری به واسطه ظریف و دست ساز بودن جلوه بسیار زیبایی دارد.

۹.فرشی یا گلیمی

این نوع پادری ها در کارخانجات فرش ماشینی با کیفیت بالایی تولید میشوند و از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردارند.

انواع پادری فرشی

۱.دایره سنتی:
این مدل مانند فرش ماشینی با استفاده از تعداد گره های مختلف در تراکم طولی و عرضی بافته میشود.به آن فرش سایز کوچک نیز گفته میشود.این مدل به تناسب نیاز شما در قطرهای مختلف تولید میگردد.

کاربرد پادری

۲.دایره شگی:
نام دیگر این محصول فرش پرز بلند است و به عنوان فرش تزئینی در طراحی دکوراسیون های مدرن از آن استفاده میشود.معمولا این مدل را جلوی درب اتاق خواب و پذیرایی به کار میبرند.

۳.دایره گلیم:
از خواب بسیار کوتاه و گره های در هم تشکیل شده است.در واقع خواب کوتاه این محصول مانع از نفوذ هر گونه میکروب و آلودگی در عمق آن خواهد شد.به همین جهت گزینه مناسبی برای درب اصلی ساختمان که افراد با کفش وارد آن میشوند میباشد.

۱۰.کاربرد پادری آلومینیومی

جنس این محصول از آلومینیوم بوده و رویه آن دارای پوشش موکت یا “پی وی سی” میباشد.از این مدل معمولا در قسمت ورودی مراکز تجاری،اداری،مسکونی و تفریحی بزرگ،هتلها و رستورانهای مجلل استفاده میشود.

بدین جهت که به میزان بسیار زیادی هزینه های نظافت محوطه را کاهش میدهد.

عملکرد پادری آلومینیومی

شکل ظاهری این محصول به صورت پروفیل هایی است که به حالت افقی به هم متصلند و جنس رویه آنها موکت است.

کاربرد پادری

نحوه قرارگیری پادری آلومینیومی چطور باید باشد؟
باید با مسیر تردد حالت متقاطع داشته باشد.یعنی اگر مسیر تردد مستقیم باشد،پادری باید به صورت افقی و در جهت قطع کردن حرکت پا اجرا شود.بدین سبب که در این حالت بیشترین میزان اصطکاک و سایش کف کفش ایجاد میشود.

ایده های جذاب برای داشتن دکوراسیون شاد و دلباز با کمترین هزینه

در واقع افراد هنگام ورود به محوطه داخلی،از روی پادری آلومینیومی قدم برمیدارند.بدین طریق آلودگی چسبیده به کف کفش آنها تا حدود بسیار زیادی توسط موکت ها یا رویه “پی وی سی” گرفته میشود.

الیاف این موکتها به گونه ای است که بیشترین میزان زبری را داشته و یک ساینده فوق العاده محسوب میشود.بدین معنی که به خوبی تمامی مواد اضافی چسبیده به کف کفش،هنگام ورود افراد به داخل ساختمان از کفش جدا میشود.

جالب است بدانید که این آلودگیها تحت هیچ شرایطی به داخل الیاف موکت نفوذ نمیکنند و تنها در انبارکهای آن باقی میمانند.

تمیز کردن آن آسان است و به سادگی با مواد شوینده حتی آب فشار قوی تمیز شده و مانند روز اول میشود.

پادری آلومینیومی را چگونه میتوان تمیز کرد؟

از آنجایی که رویه این محصول از جنس موکت است،در فواصل زمانی معین با جاروبرقی میتوان آن را تمیز کرد.البته در طول سال بسته به میزان تردد و آلودگی ایجاد شده به دو یا سه بار شستشو نیاز خواهد بود.

فراموش نکنید که هرچه بیشتر نظافت این محصول رعایت شود،انبارکها زودتر تخلیه شده و میتوانند آلودگی بیشتری را جذب کنند.

تمیز کردن پادری

مقدار آلودگی پادری به میزان تردد و اوضاع جوی بستگی دارد.طبیعتا در هوای سرد میزان کثیفی بیشتر از فصول گرم خواهد بود.

پادری های جلوی سرویس بهداشتی نیز معمولا به دلیل وجود رطوبت،بستر مناسبی برای رشد انواع میکروب و قارچ هستند.بنابراین بسیار آلوده اند و باید به طور منظم شسته شوند.

اگر روی آنها گِل خشک شده وجود دارد،باید ابتدا آن را با برس قالیشویی بتراشید.حالا روی پادری جارو برقی بکشید و سپس آن را شستشو دهید.

شستشوی پادری

ابتدا آن را با آب ولرم یا گرم خیس کنید و روی آن پودر لباسشویی بریزید.حالا با برس قالیشویی نرم پشت و روی آن را بشویید.سپس محصول را آبکشی کنید تا کفی روی آن باقی نماند.

خشک کردن پادری

میتوانید پادری را پس از شستشو روی طناب یا میله محکم آویزان کنید تا خشک شود.اجازه دهید کاملا خشک شود بعد آن را جلوی درب پهن کنید.

کاربرد پادری

مزایای پادری

اولین و بهترین دلیلش زیبا کردن دکوراسیون داخلی منازل شما

در یک نگاه متفاوت، برخی از افراد پادری‌ها را برای زیباتر کردن دکوراسیون خانه خریداری می‌کنند. طراحی و جنس برخی از پادری‌ها به شکل‌های سنتی، فانتزی، مدرن یا کلاسیک انجام می‌شود که برای کامل کردن دکوراسیون خانه، افراد آن‌ها را خریداری می‌کنند.

دومین مزیت جلوگیری از سر نخورن

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از پادری در خانه، جلوگیری از لیز خوردن افراد است. این موضوع را در دو بخش می‌توان بررسی کرد. پادری‌هایی که جلوی درب حمام یا سرویس بهداشتی قرار می‌گیرند و پادری‌های آشپزخانه. افراد پس از خارج شدن از حمام، با پاهای خیس وارد خانه می‌شوند و پادری از لیز خوردن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

همچنین در آشپزخانه‌ها که شستشوی ظروف انجام می‌شود، همیشه قطرات آب روی کفپوش وجود دارد. همین موضوع ممکن است باعث لیز خوردن افراد حاضر در آشپزخانه شود. بنابراین همیشه در محل‌های نزدیک به سینک ظرفشویی از پادری استفاده می‌شود تا خطر لیز خوردن و آسیب دیدن افراد برطرف شود.

سومیش مانع ورود آلودگی به داخل خونه است

یکی از مهم‌ترین کاربردهای پادری‌هایی که جلوی درب ورودی واحدهای آپارتمانی قرار می‌گیرد این است که از انتقال آلودگی جلوگیری کند. افراد در هنگام ورود به خانه کفش خود را از پا در می‌آورند و اغلب پای خود را روی پادری می‌گذارند و سپس وارد خانه می‌شوند.

کاربرد پادری

پادری از انتقال گرد و خاک و آلودگی‌هایی که به کفش چسبیده به داخل خانه جلوگیری می‌کند. همچنین پادری‌هایی که جلوی حمام یا سرویس بهداشتی پهن می‌شوند هم یکی از وظایف آن‌ها عدم انتقال رطوبت کف پا به کفپوش است. وقتی پای انسان مرطوب باشد، آلودگی و گرد و خاک بیشتری را انتقال می‌دهد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

15 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *