افتتاح حساب ترکیه
براق کردن بدنه یخچال

براق کردن بدنه یخچال  یکی از دغدغه های مهم اکثرخانم ‌های باسلیقه خانه دار است؛ زیرا بدنه بیشتر یخچال‌ به مرور زمان کثیف شده و یخچال‌ دیگر زیبایی اولیه خودش را ندارد. پس لازم است با استفاده از راهنمایی های شادمگ به طور مرتب این بخش از آشپزخانه که به شدت در نمای آن موثر است را،  تمیز کنید.

راهی برای برق انداختن یخچال

رد انگشتان، لکه چربی، گرد و غبار، دستان کثیف کودکان و….. همه این موارد باعث ازبین رفتن براقیت بدنه یخچال می شود. همچنین انتخاب نادرست مواد شوینده می تواند در این موضوع نقش بسزایی داشته یاشد.

یخچال سیلور - براق کردن بدنه یخچال

شما می توانید برای مرتب کردن بخچال و تمیزی آن با استفاده از محلول رقیق آب و جوش شیرین و یا آب و سرکه دوباره بدنه یخچال را برق بیندازید. توجه داشته باشید که هرگز از مواد شوینده قوی و اسیدی برای برق انداختن یخچال استفاده نکنید. زیرا رنگ و روکش بدنه یخچال از بین خواهد رفت و در این شرایط باید آن را رنگ کنید.

گاهی اوقات تنها قسمتی از یخچال کدر شده و براقیت خود را از دست داده است، شما می توانید با استفاده از مقداری خمیر دندان این قسمت را براق کنید. قسمت مورد نظر را با یک لایه نازک خمیر دندان بپوشانید و چند دقیقه صبر کنید تا خمیر دندان کاملا خشک شود. سپس مقداری سرکه را روی آن اسپری کنید تا به راحتی کنده شود. این مرحله را حتما انجام دهید زیرا سرکه تاثیر زیادی در براق شدن بدنه یخچال دارد. در انتها با یک پارچه مرطوب ناحیه مورد نظر را دستمال بکشید تا تمام مواد از روی آن پاک شود.

هیچ می دونستید رفع بوی بد آبسردکن یکی از مهمترین کارهایی است که قبل از گرم شدن هوا باید انجام دهید.

نکته مهم برای برق انداختن بدنه بخچال ضربه خورده

لازم به ذکر است که یخچال ضربه خورده نیاز به تعمیر تخصصی و اسپری رنگ درب یخچال دارد. اسپری رنگ مخصوص یخچال می تواند رنگ رفته بدنه و قسمت های کدر شده را همانند روز اول تمیز و براق کند. اما بهتر است این کار را به دست یک متخصص بسپارید تا تغییر رنگ یخچال به بهترین شکل صورت بگیرد. فرقی ندارد از چه راهی برای برق انداخن یخچال استفاده می کنید باید بعد از اتمام کار با یک دستمال خشک بدنه را تمیز کنید تا لکه ای روی آن باقی نماد.

برق انداختن ظروف چینی و آرکوپال با چند تکنیک ساده و راحت بدون وایتکس

تمیز کردن یخچال - براق کردن بدنه یخچال

نکته قابل توجه این است که موارد گفته شده فارق از رنگ یخچال گفته شده در واقع فرقی ندارد یخچال شما چه رنگی است و به راحتی می تواند هر یک از روش ها را امتحان کنید. البته ما در ادامه نحوه تمیز کردن یخچال سیلور را به صورت جداگانه ذکر خواهیم کرد.

راه های براق کردن بدنه یخچال سفید

از آنجایی که یخچال های سفید زودتر لکه برمی دارند و تمامی آنها را به وضوح نشان می دهند، باید همواره سعی کنید بدنه آنها را تمیز کرده و برق بیاندازید. در این بخش از آموزش نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال با ما همراه باشید تا راه های برق انداختن یخچال سفید را ییاد بگیرید. برای اینکه ظاهر یخچال سفید خود را تمیز و براق کنید، می توانید از چندین روش استفاده نمایید. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستمال کردن یخچال - براق کردن بدنه یخچال

استفاده از پاک کننده های چند منظوره

می توانید از بازار پاک کننده ی چند منظوره ای تهیه کرده و با اسپری کردن بر روی بدنه یخچال آن را با استفاده از پارچه نرمی تمیز کنید.
البته قبل از تهیه پاک کننده باید از مناسب بودن آن برای تمیز کردن بدنه یخچال سفید اطمینان حاصل نمایید.

تمیز کردن لاستیک درب یخچال کاری است که باید هرچند وقت یک بار انجام دهید چرا که نوار دور درب یخچال و فریزر، به مرور زمان آلوده شده و نیاز به پاکسازی دارد. شما می توانید با استفاده از ساده ترین ابزار، یعنی یک دستمال تمیز و محلول های مخصوص، این بخش را پاکسازی و ضدعفونی کنید.

استفاده از مایع ظرفشویی و آب برای براق کردن بدنه یخچال

مایع ظرفشویی یکی از مواد تمیز کننده قوی و در عین حال مناسب برای تمیز کردن و ترمیم رنگ در یخچال سفید به شما می آید.
برای استفاده از این محلول مایع را با آب مخلوط کرده و با استفاده از ابر و یا دستمالی بر روی بدنه یخچال بکشید.
سپس با کمک دستمال نرم آن را خشک کنید.

استفاده از محلول سرکه سفید و آب

سرکه و آب را نسبت مساوی با هم مخلوط کرده و محلول به دست آمده را بر روی بدنه یخچال اسپری کنید.

براق کردن یخچال - براق کردن بدنه یخچال
سپس با استفاده از دستمال مناسب می توانید بدنه را خشک نمایید.

استفاده از مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین برای براق کردن بدنه یخچال

اگر بدنه یخچال شما دارای لکه های سرسختی است، می توانید مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین و یا الکل را استفاده کنید.
این مخلوط یکی از بهترین راه های برق انداختن بدنه ی یخچال سفید است.

آموزش دوخت کیف پول نمدی زیبا و جادار دخترانه + آموزش مرحله به مرحله

خمیر دندان برای براق کردن بدنه یخچال

روی یک پارچه نرم کمی خمیر دندان بریزید و پارچه نرم آغشته به خمیر دندان را روی آن قسمت از یخچال که زرد شده بکشید. کمی صبر کنید تا خمیر دندان خشک شود. بعد از خشک شدن خمیر دندان کمی سرکه سفید روی بدنه یخچال اسپری کنید و سپس آن قسمت را با یک دستمال خشک و نخی با دقت تمیز کنید.

نحوه پولیش یخچال سفید

این مسئله ممکن است برای افراد زیادی اتفاق افتاده باشد که بدنه یخچال سفید آنها حین جابجایی بر اثر برخورد به جایی فرورفتگی پیدا کند. در این قسمت از مقاله نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این مشکل را رفع کنید.

یخچال - براق کردن بدنه یخچال

در صورتی که گودی و یا خش موجود بر روی بدنه یخچال دارای عمق زیادی نباشد، می توانید از کمی گریس، کمی پولیش پاک کننده و یک دستمال استفاده کرده و مشکل را رفع کنید.
نحوه پولیش یخچال سفید به این صورت است که مخلوط به دست آمده را با استفاده از پارچه نرم و یا پنبه به محل گودی زده و سطح آن را می سابید.
با این کار فرورفتگی از بین رفته و ظاهر یخچال به حالت قبلی برمی گردد.

نحوه براق کردن بدنه یخچال سیلور

در این بخش با نحوه تمیز کردن یخچال سیلور و راه کار هایی برای براق کردن آشنا خواهید شد. یخچال های سفید و استیل جزو پرطرفدار ترین رنگ ها هستند بع طوری که بسیاری از افراد به فکر تغییر رنگ یخچال از سفید به سیلور و یا برعکس همچنین به دنبال رنگ مناسب برای یخچال هستند تا رنگ آن را به سفید یا سیلور تغییر دهند. به همین خاطر شما را با روش براق کردن یخچال سیلور آشنا خواهیم کرد.

جهت انجام این کار به روغن بچه و یک دستمال بدون پرز را آماده کنید .روغن را روی دستمال بریزید و آن را از یک جهت روی یخچال بکشید. همچنین می توانید دستمال مرطوب و یا پد های آرایشی را جایگزین روغن بچه کنید. از دیگر مواردی که برای تمیز و براق کردن یخچال سیلور استففاده می شود محلول های ضد زنگ برای پاک کردن اجاق گاز است فقط توجه داشته باشید که در ترکیب آن از اسید قوی استفاده نشده باشد.

تمیز کردن یخچال سیلور - براق کردن بدنه یخچال

خط و خش روی بدنه یخال باعث کاهش ارزش مادی دستگاه شده . اگر این خش عمیق باشد ممکن است به یخچال آسیب وارد کند و نیاز به تعمیر داشته باشد. اما خط و خش های سطحی را با چند روش ساده می توان از بین برد. ابتدا جهت حرکت قلم رنگ یخچال را بیابید و با کمک دستمال و یا مسواک روی آن را عاری از گرد و خاک کنید. حال می توانید به کمک خمیر دندان خط و خش ها را از بین ببرید. کافیست بگذارید نیم ساعت روی خطوط باقی بماند و آن را پاک کنید.

دعا برای پیدا شدن گمشده و رفع فراموشی

طریقه پولیش یخچال سیلور

برای اینکه بتوانید هرگونه خراش و آسب دیدگی روی بدنه یخچال سیلور را از بین ببرید. در ادامه به آموزش پولیش یخچال سیلور برای شما پرداخته ایم:

ابتدا لازم است که به کمک ترکیب آب و سرکه یا پاک کننده مخصوص اقدام به تمیز کردن سطح بدنه نموده و سپس آن را خشک نمایید.
برای اینکه خط و خش درب یخچال سیلور را از بین برده و آن را پولیش بکشید. می توانید از سمباده مخصوص برای انجام این کار کمک بگیرید.
پس از مرطوب کردن سطح، سمباده را در جهت خراش های بدنه بکشید.
در انتها با یک پارچه مرطوب سطح را تمیز کرده و آن را خشک کنید.
همچنین می توانید با روغن زیتون یا روغن پولیش آن را کمی چرب نمایید.

دستمال کردن یخچال سیلور - براق کردن بدنه یخچال

نحوه از بین بردن لکه زرد روی یخچال

به دلیل اینکه یخچال در آشپزخانه قرار می گیرد، وجود لکه چربی بر روی آن امری طبیعی می باشد. برای اینکه این لکه ها را از روی یخچال خود تمیز کنید، بهتر است از راهنمایی های از بین بردن لکه روی یخچال استفاده نمایید. در مورد نحوه از بین بردن لکه ی چربی از روی یخچال شما می توانید متناسب با شدت لکه چربی ها و همچنین موادی که در اختیار دارید، می توانید روش های مختلفی را استفاده کنید.

مخلوط سرکه و آب

این محلول را بر روی لکه اسپری کنید و بعد از چند ثانیه لکه را پاک نمایید.

خمیر جوش شیرین

جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و به شکل خمیری درآورید. سپس با استفاده از دستمالی آن را بر روی لکه بکشید.

یخچال مشکی - براق کردن بدنه یخچال
پس از این که خمیر خشک شد، آن را با استفاده از مسواک نرم تراشیده و باقی مانده را با استفاده از دستمال تمیز کنید.
بعد از آن نیز با استفاده از دستمال مرطوب بدنه یخچال را پاک کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

7 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *