لاغر شدن - جلوگیری از لاغری صورت

جلوگیری از لاغری صورت بخصوص در ماه رمضان بسیار سخت است. بهترین توصیه برای جلوگیری از لاغری صورت با طراوت نگه داشتن پوست است. به توصیه های شادمگ در خصوص  روش های جلوگیری از لاغری صورت گوش کنید ضرر نمی کنید.

لاغری صورت در ماه رمضان

نه تنها در ماه رمضان بلکه در هر حالت دیگری نمی توان روشی را به طور ثابت عنوان کرد که با به کاربستن آن در جریان کاهش وزن فلان ناحیه(در اینجا صورت ) متوجه هیچ گونه تغییری نشود. اما کاهش وزن تاثیر خود را در چهره های کشیده یا کوچک نسبت به صورت های گرد و درشت بیشتر نشان می دهد.

تنها کاری که شما برای جلوگیری از لاغری صورت در ماه رمضان میتوانید بکنید با طراوت نگه داشتن پوست است. اینگونه نیاز به لاغری صورت با روش کانتورینگ هم ندارید.

چروکیده شدن پوست - جلوگیری از لاغری صورت

آن هم با مصرف کافی آب و سبزیجات، به کاربردن مقدار مناسبی روغن در غذاها، گاهی اوقات استفاده از مکمل هایی مثل مولتی ویتامین مینرال با داشتن ویتامین هایی مثل ویتامین آ، ای، سی، ویتامین های گروه ب و املاحی همچون کروم و سلنیوم به طراوت پوست کمک می کند.

البته استفاده از ماسک های طبیعی مانند ماسک سفیده تخم مرغ، ماسک هلو یا موز و غیره استفاده کنیداما رژیم غذایی پرپروتئین نیز می تواند در جریان کاهش وزن می تواند به طراوت پوست و جلوگیری از لاغری صورت در ماه رمضان کمک کند.

استفاده از سماق برای لاغری به شما کمک میکند که بدون لاغر شدن صورت، چربی های شکم و پهلو را آب کنید.

 روش های جلوگیری از کاهش وزن در ماه رمضان

افطار خود را در دو مرحله میل کنید

برخی از افراد با خوردن سالاد و سوپ سیر می‌شوند و همین امر موجب می‌شود وعده کاملی را مصرف نکنند. اگر چنین باشد مقدار کالری دریافتی کافی نخواهد بود و ممکن است به کاهش وزن منجر شود. به همین منظور سعی کنید افطار را در دو مرحله میل کنید. ابتدا خرما، سوپ و سالاد را بخورید. سپس نماز مغرب و عشا را به جا بیاورید و دوباره وعده غذایی اصلی را بخورید. در این حالت بدن شما زمان کافی برای دریافت وعده اصلی را خواهد داشت.

با این ماده جادویی موهاتو رنگی کنی تا عید خبری از موهای سفیدت نیست !

صورت صاف - جلوگیری از لاغری صورت

مصرف انواع حلیم، کله پاچه، خوراک

متخصصان به افرادی که برای افزایش وزن و رسیدن به تناسب اندام در ماه مبارک رمضان به آنها مراجعه می‌کنند مصرف انواع حلیم، کله پاچه، خوراک گوشت ، خوراک کبک و گوشت بزغاله را در وعده افطار به آنها توصیه می‌کنند.

نوشیدن آب در زمان مناسب

اگر در طول ماه مبارک رمضان احساس سیری سریعی داشتید، مطمئن شوید که بین وعده‌های غذایی خود آب می‌نوشید. از نوشیدن آب در وعده غذایی خودداری کنید. در شروع افطار یک لیوان آب بنوشید و چند دقیقه صبر کنید و از غذای خود لذت ببرید. شما می‌توانید باقی مانده آب خود را بین افطار و سحری تقسیم کنید.

کالری های سالم در موادغذایی

مقدار قابل توجهی از روغن زیتون را روی سالاد خود بریزید یا برش‌هایی از زیتون تازه را روی سمبوسه سالم و پخته شده بگذارید. شما همچنین می‌توانید بر روی سالاد خود از آجیل‌های مختلف نیز استفاده کنید.

لاغر - جلوگیری از لاغری صورت

بین افطار و سحری، یک میان وعده مقوی داشته باشید:

زمانی که نمی‌توانید وعده عصرانه را میل کنید، یک کاسه حمص با یک لیوان آب میوه تازه یا یک ساندویچ پنیر به همراه یک لیوان شیر به عنوان میان وعده بخورید. به خاطر داشته باشید که مواد شیرین را بعد از این تنقلات میل کنید تا احساس سیری بیشتری داشته باشید.

اهمیت مصرف وعده سحری

به دست آوردن تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای بدن از طریق یک وعده غذایی بسیار دشوار است. به همین خاطر مصرف سحری به شدت توصیه می‌شود.

با مصرف سحری مناسب می‌توانید کالری مورد نیاز برای بدن را تامین کنید و از کاهش وزن خود بکاهید. به عنوان مثال شما می‌توانید یک کاسه از خوراک باقلای مصری را به همراه روغن زیتون، یک تکه نان، زیتون، یک لیوان شیر و سالاد میوه مصرف کنید.

چقدر از عوارض کراتینه کردن مو خبر دارید | روش های جایگزین کراتینه !

چروک شدن - جلوگیری از لاغری صورت

محاسبه میزان نرمال وزن

برای اینکه بدانید کاهش وزن و یا افزایش وزن داشته اید می توانید از ترازو استفاده کنید اما صرفا داشتن کاهش وزن و یا افزایش وزن دلیلی بر سلامت و یا بیمار بودن شما نیست!

به همین دلیل ما به شما استفاده از فرمول BMI را توصیه می کنیم تا بتوتنید حد نرمال وزن خود را محاسبه کنید.

جای نگرانی نیست مگر این که وزن شما در مرز محدوده طبیعی یا پایین‌تر از وزن طبیعی قرار گرفته باشد. شما می‌توانید با محاسبه BMI، کمبود وزن خود را بسنجید. برای انجام اینکار، وزن خود (بر حسب کیلوگرم) را بر مجذور قد (برحسب متر) تقسیم کنید. اگر عددی که به دست آمده است ۱۸.۵ یا پایین‌تر از آن بود، وزن شما پایین‌تر از حد طبیعی است و باید از کاهش وزن خود جلوگیری کنید.

به عنوان مثال اگر قد شما ۱.۶۴ متر است، مجذور آن ۱.۶۴ در ۱.۶۴ یعنی ۲.۶۹ خواهد بود. تصور کنید که وزن ۵۰ کیلوگرم است. برای به دست آوردن BMI کافی است ۵۰ کیلوگرم را بر مجذور قد یعنی ۲.۶۹ تقسیم کنید.

چاق شدن - جلوگیری از لاغری صورت

بهترین روش برای چاقی صورت

مصرف برخی مواد غذایی، ماساژ و استفاده از برخی ماسک‌ها و روغن‌ها راهکارهایی برای چاقی صورت است. برای چاق شدن صورت به آب رسانی و ایجاد گردش خون مناسب نیاز داریم که برای این آبرسانی و ایجاد گردش خون می توان از برخی روغن ها، ماسک ها و مواغذایی کمک گرفت.

ترکیب های جادویی برای چاقی صورت

یکی از بهترین راهکارها برای چاقی صورت یا موضعی اندام‌ها استفاده از روغن خراطین برای خانم‌ها و آقایان است. افزون بر این، برخی روغن‌ها موجب بهبود گردش خون در صورت و چاقی آن می‌شوند، به منظور استفاده از این روش‌ برای چاقی صورت دو فرمول متفاوت برای خانم‌ها و آقایان توصیه می‌کنیم.

آموزش گام به گام فرنچ ناخن در خانه ؛ آسان و شیک

زاویه سازی - جلوگیری از لاغری صورت

ترکیب روغن رازیانه، دارچین و دارالفلفل برای چاقی صورت خانم‌ها و ترکیب روغن کنجد ، دارچین و داروالفلفل برای چاقی صورت آقایان توصیه می‌شود، در این روش کافی است به مقدار مساوی این روغن ها را با هم ترکیب کرد و پس از شست و شوی صورت، روزی یک تا ۲ بار ترکیب را به صورت دورانی بر روی صورت مالش داد. البتهه اگر به دنبال روش های لاغری با لیزر هستید حتما قبل از آن این مطلب شادمگ را مطالعه کنید شادی نظرتان برگشت.

ماسک هایی طبیعی که صورتتان را چاق می کنند

آبرسانی پوست یکی از روش های چاقی صورت محسوب می شود. برای آبرسانی پوست صورت می توان از برخی ماسک ها استفاده کرد.

تپل - جلوگیری از لاغری صورت

یکی از ماسک های آبرسان پوست، ماسک آلوئه وراست، برای تهیه این ماسک کافی است تا ژل آلوئه ورا را نیم ساعت قبل از حمام روی صورت به صورت ماسک قرار داد و بعد استحمام این مدت استحمام کرد.

ماسک گل رس نیز با آبرسانی به چاقی صورت کمک می‌کند، برای تهیه این ماسک باید خاک رس را با گلاب ترکیب کنید تا خمیری به دست آید، گل آماده شده را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به صورت ماسک روی صورت قرار دهید و سپس آن را بشویید .

ماسک خیار نیز دارای خاصیت آبرسانی فراوان است، برای تهیه این ماسک خیار را رنده کنید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید تا به آبرسانی و چاقی صورت کمک کند.

صورت لاغر - جلوگیری از لاغری صورت

برای آبرسانی و چاقی صورت می توان از میوه گلابی کمک گرفت، در این روش میوه گلابی را به صورت ورقه ورقه روی صورت قرار دهیم تا با آبرسانی موجب چاقی و ایجاد رطوبت در پوست شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

14 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *