بازیابی شماره حذف شده از گوشی

بازیابی شماره حذف شده از گوشی یک مشکل رایج است که کمتر کسی می‌داند چطور آن را انجام دهد. چه گوشی آیفون داشته باشید چه اندروید و چه از جیمیل یا Contacts+ استفاده می‌کنید، ترفندهایی را در شادمگ به شما برای برگرداندن شماره تماس پاک شده آموزش می دهیم.

ترفندهای بازیابی شماره حذف شده از گوشی

در برخی مواقع ممکن است برخی مخاطبان را روی گوشی خود پیدا نکنید و یا برخی از آن ها را به طور تصادفی پاک کرده باشید. زمانی که برخی از مخاطبان خود را حذف می کنید، این مخاطبان به سرعت از روی گوشی شما پاک می شوند ولی قبل از این که به طور کامل حذف گردند،به مدت ۳۰ روز در سرورهای گوگل باقی می مانند.

بنابراین درست ترین مکان برای بازیابی شماره های پاک شده خود گوشی نیست، بلکه باید با استفاده از کامپیوتر خود و سرویس های گوگل به دنبال این مخاطبان بگردید.

بازیابی شماره حذف شده از گوشی

تمام کاری که نیاز است انجام دهید این است که به اکانت Gmail خود که با گوشی تان همگام شده، وارد شوید و با انجام دادن مراحلی اقدام به بازیابی مخاطبان گم شده یا پاک شده گوشی تان کنید.

اگر گوشی شما به درستی همگام‌سازی نشده باشد یا تصادفاً شماره مهمی را حذف کرده باشید، در بیشتر موارد می‌توانید شماره و اطلاعات تماس را بازیابی کنید. ابتدا به برگرداندن مخاطبین در گوشی های اندروید شیائومی و سامسونگ پرداخته سپس به نحوه ریکاوری شماره های پاک شده و روش‌های مختلف آن خواهیم پرداخت.

روش های برای پیدا کردن گوشی گم شده وجود دارد که در شادمگ آمده است.

مطمئن شوید که مخاطبین حذف شده در گوشی اندروید شما مخفی نیستند

زمانی که هیچ مخاطبی را از روی گوشی خود پاک نکرده اید ولی همچنان برخی از مخاطبین خود را نمی توانید پیدا کنید، بهترین فرض ممکن این است که گزینه نمایش همه مخاطبان در گوشی شما غیرفعال شده باشد. در این صورت با فعال کردن آن می توانید تمام مخاطبان خود را مشاهده کنید.

برنامه مخاطبین خود را بر روی گوشی باز کنید.

سپس بر روی گزینه More که در قسمت بالا و سمت راست صفحه شما قرار دارد، ضربه زده و از منوی باز شده گزینه Setting را انتخاب کنید.

درصفحه Setting مخاطبان بر روی Contacts to Display ضربه بزنید.در صفحه بعد گزینه All Contacts را انتخاب کنید.

انتخاب این گزینه به این معنی است که تمام مخاطبانی که به گوشی خود اضافه کرده اید(سیم کارت و گوشی)، با باز کردن برنامه مخاطبان گوشی خود به شما نمایش داده شود.

بازیابی مخاطبین حذف شده در گوشی اندروید با استفاده از جیمیل

بسیاری از گوشی های اندروید به گونه ای تنظیم شده اند که به طور اتوماتیک مخاطبان خود را با اکانت Gmail متصل شده به گوشی همگام سازی می کنند. یعنی هر مخاطبی که به گوشی اندروید خود اضافه می کنید،باید در اکانت Gmail شما نیز وجود داشته باشد. برای بازیابی شماره های پاک شده گوشی سامسونگ و سایر گوشی های اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:

با استفاده از کامپیوتر خود به اکانت Gmail خود وارد شوید.
زمانی که وارد اکانت خود شدید،روی گزینه Gmail کلیک کنید.
از منوی باز شده بر روی Contacts ضربه بزنید.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال با ساده ترین روش | نگران پریدن اطلاعات روی هارد نباش

در صفحه Contacts شما تمام مخاطبان گوشی خود که گوگل آن ها را به اکانت Gmail تان متصل نموده است، مشاهده می کنید.
پس از این که مطمئن شدید شماره های پاک شده شما در این قسمت وجود دارند، بر روی گزینه More کلیک کنید.
سپس از منوی بازشده روی گزینه Restore Contacts کلیک کنید.
سپس صفحه ای ظاهر شده که در آن می توانید دوره زمانی برای بازیابی مخاطبین خود را مشاهده کنید.
از بین گزینه های موجود یک دوره زمانی را انتخاب کرده و روی Restore کلیک کنید.
بازیابی مخاطبان گم شده در گوشی های اندرویدبعد از بازیابی مخاطبان پاک شده یک پیغام تایید مبنی بر بازیابی موفق مخاطبان توسط گوگل نشان داده می شود.

بازیابی شماره حذف شده از گوشی

همگام سازی مخاطبین بازیابی شده از جیمیل با گوشی

بعد از بازیابی مخاطبان در اکانت Gmail قدم بعدی همگام سازی مخاطبان در گوشی با انجام مراحل زیر است :

Setting را بر روی گوشی خود باز کنید.
در صفحه Setting به سمت پایین آمده و بر روی Accounts (یا Other Accounts ) که در قسمت Personal وجود دارد، ضربه بزنید.

در صفحه Accounts بر روی Google ضربه بزنید.در صفحه بعد بر روی گزینه More که در گوشه سمت راست و بالای صفحه نمایش شما قرار دارد ضربه بزنید.

سپس بر روی گزینه Sync All که بعد از ضربه زدن بر روی More ظاهر می شود،ضربه بزنید.اکنون تمام مخاطبان اکانت Gmail شما در گوشی اندروید شما قابل مشاهده است. نگاهی به مخاطبین خود انداخته و از صحیح بازیابی شدن مخاطبان حذف شده خود مطمئن شوید.

ریکاوری شماره های پاک شده با ایمیل

بازیابی شماره مخاطبین از طریق ایمیل یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای برگرداندن شماره تماس پاک شده است. به این منظور:

۱. جیمیل را راه اندازی کنید.

۲. به منوی کشویی «Gmail > Contacts» در گوشه بالایی سمت چپ بروید.

۳. در قسمت سمت چپ می‌توانید لیستی از مخاطبین را مشاهده کنید، روی “More > Restore” کلیک کنید.

۴. سپس، یک منوی پاپ-آپ باید ظاهر شود. اکنون می‌توانید زمانی را انتخاب کنید و لیست مخاطبین خود را در ۳۰ روز گذشته بازیابی کنید. سپس روی “Restore” کلیک کنید. در این مرحله ریکاوری شماره های پاک شده کامل می‌شود.

بازیابی مخاطبین حذف شده بدون نیاز به فایل بکاپ

شاید بپرسید بدون داشتن بکاپ، چگونه مخاطبین حذف شده را برگردانیم ؟ در صورتی که فایل پشتیبان از مخاطبین خود تهیه نکرده باشید، بهترین روش برای بازگرداندن مخاطبین حذف شده و در واقع تنها شانسی که دارید اینست که History یا تاریخچه تماس‌های شما پاک نشده باشد و شماره تماس‌هایی که با گوشی شما برقرار شده، در این لیست مانده باشد.

بازیابی شماره حذف شده از گوشی

گرچه دیگر خبری از نام مخاطب نیست و باید از روی شماره‌ها تشخیص دهید که آن خط متعلق به چه فردیست و افراد را مجدداً ذخیره نمایید. همچنین برنامه Truecaller نیز در برخی اوقات می‌تواند کمک کند شماره تلفن اشخاص را شناسایی نمایید، گرچه نمی‌توان زیاد روی آن حساب باز کرد.

با اپلیکیشن چگونه شماره های پاک شده را برگردانیم

اگر روش اول جواب نداد و پاسخ سوال خود مبنی بر اینکه چگونه شماره تماس های پاک شده را برگردانیم را نگرفتید نگران نباشید! بازیابی شماره مخاطبین از روش‌های دیگر هم امکانپذیرست. در اینجا یک راه فوق‌العاده و موثر برای بازیابی شماره مخاطبینی که حذف یا گم شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم. این روش بازگردانی مخاطبین پاک شده به یک اپلیکیشن ریکاوری شماره تلفن اندروید نیاز دارد:

15 کاربرد مهم و كارساز کابل OTG در گوشي اندرويدي و آيفون

برنامه Android Photo Recovery به شما امکان می‌دهد مستقیماً بازیابی شماره تلفن اندروید را انجام دهید، همچنین بازیابی پیام‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای حذف شده از گوشی نیز با این اپلیکیشن امکانپذیر است.

هنگامی که متوجه شدید که اطلاعات گوشی اندرویدی شما به طور ناخواسته از بین رفته، لطفاً سعی کنید در صورت امکان از دستگاه خود استفاده نکنید. اگر به طور مرتب فرآیند بک آپ‌گیری را انجام داده باشید، ابتدا باید بررسی کنید که آخرین نسخه بک آپ شما برای چه زمانیست.

مراحل برگرداندن شماره

مرحله ۱

پس از نصب و اجرای برنامه، گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید.

مرحله ۲

USB Debugging را در گوشی خود فعال کنید، اگر گوشی شما USB debugging را باز نکرده باشد، این برنامه از شما می‌خواهد که به گوشی اندروید خود بروید تا اشکال زدایی USB را فعال کنید.

برای بازیابی شماره های پاک شده گوشی سامسونگ و هر گوشی اندرویدی دیگر در اندروید ۴.۲ یا جدیدتر: وارد “تنظیمات” شوید > روی “درباره تلفن” کلیک کنید > روی “شماره ساخت” چندین بار ضربه بزنید تا یادداشت “شما در حالت توسعه دهنده هستید” دریافت کنید > به “تنظیمات” برگردید > روی “گزینه‌های برنامه‌نویس” کلیک کنید. > “اشکال زدایی USB” را علامت بزنید.
اندروید ۳.۰ تا ۴.۱: «تنظیمات» را وارد کنید > روی «گزینه‌های برنامه‌نویس» کلیک کنید > «اشکال‌زدایی USB» را علامت بزنید.
برای اندروید ۲.۳ یا نسخه‌های قبلی: «تنظیمات» را وارد کنید > روی «برنامه‌ها» کلیک کنید > «توسعه» را کلیک کنید > «اشکال‌زدایی USB» را علامت بزنید.

پس از اینکه دستگاه شما شناسایی شد، می‌توانید گوشی اندروید خود را برای اسکن آماده کنید. مواردی را که می‌خواهید علامت بزنید، به عنوان مثال، “Contacts” و برای شروع اسکن، روی next کلیک کنید.

مرحله ۳

به نرم افزار اجازه دهید ریکاوری مخاطبین حذف شده را شروع و داده‌های از دست رفته را اسکن کند.

قبل از شروع، لطفاً مطمئن شوید که باتری دستگاه شما بیش از ۲۰ درصد شارژ دارد.
هنگامی که پنجره زیر برایتان نمایش داده شد، دوباره به گوشی خود برگردید و روی “Allow” کلیک کنید تا برنامه FonePaw نصب شود و اجازه دهید به داده‌های گوشی (مخاطبین، گزارش تماس‌ها، پیام‌ها و موارد دیگر) دسترسی پیدا کند تا اسکن شروع شود.

مرحله ۴

این برنامه، گوشی شما را شناسایی و آنالیز می‌کند. اگر نتوانستید شماره‌های مورد نیاز خود را دریافت کنید، می‌توانید برای یافتن موارد حذف شده بیشتر به حالت Deep Scan (اسکن عمیق) بروید. پس از پایان اسکن خواهید دید که تمام مخاطبین حذف شده (نارنجی) یا باقیمانده (مخاطبین سیاه) در پنجره سمت راست فهرست شده‌اند. موارد مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی “Recover” کلیک کنید تا آنها را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

اگر گزینه Deep Scan برای شما وجود ندارد به این معنی است که برنامه گوشی شما را در حالت عمیق اسکن کرده و نتایج پس از اسکن عمیق نمایش داده می‌شود.

مرحله ۵

پس از بازگرداندن شماره های پاک شده در کامپیوتر، می‌توانید مخاطبینی که تازه بازیابی کرده‌اید را در پوشه‌ای که به طور خودکار باز می‌شود بررسی کنید. در پوشه، مخاطبین در قالب SCV ،HTML و Vcard صادر می‌شوند.

بازیابی شماره مخاطبین در آیفون

اگر از کاربران آیفون بودیم، چگونه شماره های حذف شده را برگردانیم ؟ برای بازیابی شماره مخاطبین در آیفون نیز می‌توانید از پشتیبان iCloud که شاید ساده‌ترین روش برای ریکاوری شماره تلفن باشد استفاده کنید. با این حال، این روش خطرهایی هم دارد و ممکن است منجر به از دست دادن کامل اطلاعات از آیفون شما شود و آن را به تنظیمات کارخانه بازگرداند.

در صورتی که شما اجازه داده باشید، آیفون شما به طور مرتب بک‌آپ بگیرد. اگر نسخه پشتیبان مربوط به زمان قبل از حذف مخاطبین خود را پیدا کردید می‌توانید از آن برای برگرداندن مخاطبین حذف شده استفاده کنید و اطلاعات گوشی شما به آخرین نسخه پشتیبان گرفته شده برخواهد گشت، اما در نظر داشته باشید که هر گونه دیتایی را که اخیراً وارد کرده‌اید از بین می‌رود.

نکات مهم برای خرید پلی استیشن استوک | چطور مطمئن پلی استیشن بخریم ؟

بازیابی شماره حذف شده از گوشی

برای برگرداندن شماره های پاک شده به قسمت Settings > General > Storage & iCloud Usage > Manage Storage بروید و لیستی از بک اپ هایتان را در آی کلود می‌بینید. بکاپی که فکر می‌کنید اطلاعات شما در آن وجود دارد را انتخاب کنید.
پس از یافتن پشتیبان مورد نیاز iCloud، آیفون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید، اما قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که تمام فایل‌ها و داده‌های مهم خود را جداگانه ذخیره کرده‌اید. اکنون به مسیر General > Reset > Erase all Content and Settings بروید.

ریکاوری سیم کارت بوسیله موبایل

یکی از جاهایی که مخاطبین ذخیره می‌شوند سیم‌کارت است. خیلی از افراد مخاطبین و شماره‌های تماس خود را در سیم‌کارت ذخیره می‌کنند، حال اگر به هر دلیلی شماره‌ها پاک شدند بازیابی شماره مخاطبین پاک شده به چه صورت خواهد بود؟ چه نرم افزاری برای ریکاوری سیم کارت بوسیله موبایل وجود دارد؟

برای بازیابی مخاطبین سیم کارت اندروید شما می‌توانید از دو برنامه SIM Card Data Doctor Recovery و Data Doctor Recovery – SIM Card استفاده کنید. با کمک این نرم‌افزارها نه تنها می‌توانید به بازیابی و ریکاوری شماره مخاطبین بپردازید بلکه بازیابی smsهای حذف شده نیز امکانپذیرست. چه فایل‌های متنی شما به واسطه ویروسی شدن گوشی حذف شده باشد و چه آسیب دیدن سیم‌کارت در هر دو حالت به راحتی می‌توانید بازیابی شماره های مخاطبین گوشی را انجام دهید.

نکته: توجه داشته باشید که برای استفاده از این برنامه به یک SIM Card Reader نیاز دارید و در صورتی که پین کد گوشی شما فعال باشد نیز نمی‌توانید بازیابی شماره های مخاطبین پاک شده را انجام دهید.

چگونه از پاک شدن مخاطبین جلوگیری کنیم؟

اینکه از پاک شدن چیزی در گوشی جلوگیری کنیم، غیر ممکن است چون این اتفاق بالاخره به هر دلیلی می‌تواند رخ دهد. نکته اینجاست که چگونه می‌توان کاری کرد که پس از حذف شدن، بتوان به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بلافاصله پس از خرید یک گوشی هوشمند، حساب شرکت سازنده یا گوگل را به آن اضافه کرده و از تمام اطلاعات خود اعم از مخاطبین روی آن فایل پشتیبان تهیه کنید.

برای مثال در گوشی‌های سامسونگ شما علاوه بر سیم‌کارت، می‌توانید شماره‌ها را روی حساب سامسونگ و جیمیل هم ذخیره کنید تا در صورتی که مخاطبین یا هر اطلاعات دیگری از روی گوشی پاک شد، به راحتی بتوانید فرایند بازیابی آن‌ها را انجام دهید. پس اگر به دنبال پاسخ این پرسش بودید که «چگونه شماره های پاک شده را برگردانیم» و به این مطلب برخوردید، پیشنهاد می‌کنیم برای دفعات بعد حتما یک حساب ابری به گوشی اضافه و شماره‌ها را تا جایی که برایتان ممکن است درون آن ذخیره کرده یا پشتیبان بگیرید.

بازیابی شماره حذف شده از گوشی

علاوه بر این‌ها، شما می‌توانید یک فایل از مخاطبین گوشی خود تهیه کرده و آن را درون کامپیوتر یا یک فضای دیگر غیر از گوشی ذخیره کنید تا اگر مخاطبین از روی گوشی پاک شدند بتوانید با ارسال آن فایل به داخل گوشی، بار دیگر به مخاطبین خود دسترسی داشته باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

20 آبان 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *