افتتاح حساب ترکیه
دفع چشم زخم

دفع چشم زخم ترفندهای مختلفی داره. بسیاری از روایات هم به شما کمک می کنن که چشم زخم رو از خودتون دور کنید. به طور علمی شما با برخی روشها نیروی مغناطیسی بعضی از چشم ها را پرورش داده و تحت کنترل خودتون قرار میدید. پس این موضوع کاملا علمیه . این مطلب شادمگ رو از دست ندید.

علامت چشم زخم

به کارگیری سحر و جادو و چشم زخم به این دلیل بود که آنها با شنیدن قرآن و آیات شگفت انگیز آن ، پیامبر را مجنون و جن زده می دانستند. آنها قرآن را کلام آدمی نمی دانستند و می پنداشتند که کلام جنیان است که پیامبر را به بند کشیده و از زبان او سخن می گویند. به همین خاطر برای از بین بردن جن تسخیر کننده در صدد بودند که سحر و چشم زخم به کارگیرند و او را بکشند .

واژه زلق در زبان عربی به معنای لغزیدن است و زلق بابصار و لغزیدن به چشم یعنی این که تو را با چشمانشان آزار رسانند و تو را از مقامی که داری بلغزانند.(لسان العرب ج6ص70)

دفع چشم زخم - سنگ چشم نظر

آیات قرآن به گونه ای است که کافران را شگفت زده کرده بود و بهترین سخنوران و شاعران نیز نمی توانستند کلامی مانند آن بیاورند.

مستجاب شدن فوری دعا خواسته اغلب ما در گرفتاری ها و سختی های زندگی است. شادمگ مجموعه ای از دعاهای سریع الاستجابه را در اختیار شما قرار داده است.

دلیل علمی چشم زخم

دانشمندان عقیده دارند برخی چشم ها از یک نیروی مغناطیسی خاصی برخوردارند که می تواند مثل اشعه لیزر عمل کند. همچنین در برخی اعضای بدن نیروهای فوق العاده ای هست که تأثیراتی اعمال می کند.

بحران میانسالی در زنان ؛ چه چیزی در مورد آن می دانید ؟ موضوع مهمی که اکثر خانم های حدود 40 ساله درگیر آن می شوند. این مطلب را از دست ندهید.

روش های دفع چشم زخم

بسیاری از مردم معتقدند که در بعضی از چشم ها اثر مخصوصی است که وقتی از روی اعجاب به چیزی بنگرد، ممکن است آن را از بین ببرند یا در هم بشکنند و انسان را بیمار یا دیوانه کنند.

دفع چشم زخم - چشم نظر

نیروی مغناطیسی خاصی در بعضی از چشم ها نهفته شده است که با تمرین و ممارست نیز می توان آن را پرورش داد. این عقیده امری غیر قابل باور نیست و برخی از روایت ها به صحت آن اشاره دارند. در این بخش به برخی روایت ها برای دفع چشم زخم اشاره می کنیم.

تشخیص چشم زخم

۱. به علائم توجه کنید.

انرژی منفی یک فرد حسود می‌تواند باعث بروز علائم جسمانی شود که به بیماری مربوط نیست، از جمله ضعف، عفونت چشم، ناراحتی معده، تب و تهوع. هم‌چنین، ممکن است فرد بدون هیچ دلیل مشخصی تحت تاثیر چشم زخم دچار مشکلات شخصی، خانوادگی یا شغلی شود.

۲. از شیوه زغال پیروی کنید.

این شیوه در اروپای شرقی انجام می‌شود. تنها کافی است یک قطعه زغال را درظرف آبی بیندازید. هم‌چنین می‌توانید از سر یک چوب‌کبریت سوخته استفاده کنید. غرق شدن آن نشانه‌ی خوبی است، در حالی که شناور شدن آن می‌تواند نشانه‌ی گرفتار شدن فرد یا کودک به چشم زخم باشد.

۳. از روش موم شمع استفاده کنید.

روش دیگر آن است که موم داغ را در آب مقدس بچکانید و ببینید موم چه واکنشی نشان می‌دهد. اگر پراکنده شود یعنی شما یا کودک موردنظر چشم خورده‌اید. اگر به کناره‌ها بچسبد باز هم همین معنی را می‌دهد. این روش در اوکراین استفاده می‌شود.

۴. از روش روغن استفاده کنید.

در این روش، فردی که مشکوک به چشم خوردن است چند قطره روغن در آب می‌چکاند. اگر به شکل یک چشم دربیاید، آن کودک چشم خورده است. روش دیگر آن است که روغن را روی مقدار کمی از موهای فرد موردنظر بریزید که در آب (ترجیحا آب مقدس) قرار دارد. اگر روغن به زیر آب برود، فرد چشم خورده است.

دفع چشم زخم - چشم شور

هم‌چنین برای درمان چشم زخم ، در هنگام انجام این عمل دعاهای خاصی خوانده می‌شود که از تشکیل شکل چشم جلوگیری می‌کند. فردی که روغن را می‌ریزد دعاهایی را زمزمه می‌کند تا چشم زخم فرد موردنظر را رها کند. برخی توصیه می‌کنند این دعاهای خاص خوانده شوند که می‌توانید آنها را از درمانگران محلی یاد بگیرید.

روش های پيشگيری از چشم زخم

برای اینکه از چشم زخم در امان بمانید ، پیشگیری را هم جدی بگیرید و امکانات خود را خیلی به نمایش نگذارید و درآمد، مخارج و … را پنهان کنید.

۱. از یک دستبند مرجان صورتی استفاده کنید.

برخی توصیه می‌کنند برای محافظت از چشم خوردن کودکان‌تان برای آنها دستبند‌های مرجان صورتی تهیه کنید. برخی دیگر می‌گویند استفاده از شاه‌بلوط گلابرا نیز همین اثر را دارد.

۲. ریسمان قرمز را امتحان کنید.

در فرهنگ‌های یهودی، والدین برای دفع چشم زخم از یک ریسمان قرمز استفاده می‌کنند. برای مثال آن را به میله‌ی تختخواب یا دسته‌ی کالسکه‌ی کودک می‌بندند.

شستشوی والان پرده با لباسشویی راحت و بی دردسر ؛ نیازی به خشکشویی نیست

۳. تعویذی از جنس شبق را به گردن کودک بیاویزید.

در برخی فرهنگ‌های اسپانیایی‌زبان کودکان تعویذی از جنس شبق سیاه به گردن می‌اندازند. این تعویذ معمولا به شکل یک مشت کوچک است. حتی ممکن است به صورت مهره‌های سیاه و قرمز روی یک زنجیر طلایی باشد.

دفع چشم زخم - طلا چشم نظر

۴. از روش تف کردن استفاده کنید.

وقتی کسی از کودک شما تعریف می‌کند، می‌توانید سه بار به پشت شانه چپ‌تان تف کنید و بعد سه بار یک چوب را لمس کنید (یا روی سر خودتان بزنید). این روش معمولا در روسیه استفاده می‌شود.

۵. نمک بپاشید.

یکی از روش‌های محافظت دربرابر چشم زخم که در سیسیل استفاده می‌شود، پاشیدن نمک جلوی در ورودی خانه یا پشت ان است. نمک (با دانه‌های بی‌شمارش) می‌تواند انرژی‌های منفی را سردرگم کند.

– یکی دیگر از روش‌های سیسیلی‌ها، روش ادرار است. همه‌ی افراد داخل یک خانه در سطلی ادرار می‌کنند، سپس آن را جلوی خانه می‌ریزند.

۶. از چشم‌نظر استفاده کنید.

بسیاری از فرهنگ‌ها برای محافظت در مقابل چشم زخم از چشم‌نظر استفاده می‌کنند. می‌توانید برای مثال آن را به گردن یا دسته‌کلیدتان بیاویزید. در ترکیه این چشم‌نظرهای کوچک از شیشه‌ی آبی تهیه می‌شوند اما فرهنگ‌های دیگر از مواد دیگری استفاده می‌کنند.

دفع چشم زخم به شيوه های مختلف

۱. شیوه‌ی لمس کردن را امتحان کنید.

به گفته‌ی برخی ساده‌ترین راه برای درمان چشم زخم ، آن است که فردی که کودک را چشم زده او را لمس کند. از آن‌جایی که چشم زخم معمولا غیرعمدی است، آن فرد نباید مشکلی با لمس کردن کودک داشته باشد. مهم نیست کجا را لمس می‌کند. روی دست یا پیشانی کفایت می‌کند.

– این باور در فرهنگ کشورهای اسپانیایی‌زبان رایج‌تر است.

– تصور می‌شود چشم زخم (گاهی) بر اثر تعریف یک فرد از کودک و بدون لمس او اتفاق می‌افتد.

۲. از تخم‌مرغ استفاده کنید.

در مکزیک و کشورهای لاتین برخی والدین از تخم‌مرغ استفاده می‌کنند. آنها تخم‌مرغ را از روی بدن کودک عبور می‌دهند و معمولا همزمان با این کار دعایی مثل دعای ربانی خوانده می‌شود و بعد تخم‌مرغ را در کاسه‌ای زیر بالش می‌گذراند. اجازه می‌دهند تخم‌مرغ تمام طول شب زیر بالش بماند و اگر صبح سفیده‌ی تخم‌مرغ کدر و تار باشد نتیجه می‌گیرند کودک چشم خورده است. این شیوه همزمان چشم زخم را هم درمان می‌کند.

۳. حالت‌های دست را امتحان کنید.

برخی می‌گویند حالت‌های خاصی با دست می‌تواند چشم زخم را دفع یا آن را درمان کند. یکی از این حالت‌ها mano cornuto (دست شاخ‌دار) است، دستی مشت کرده که انگشت اشاره‌ و کوچک آن باز باشد. هنگام انجام این حالت دست‌تان را رو به پایین بگیرید. حالت دیگر، mano fico (دست انجیری) است، یعنی دست‌تان را مشت کنید انگشت شست‌تان را از بین انگشت‌های اشاره و وسط بیرون بیاورید.

دفع چشم زخم - علامت چشم نظر

– برخی ایتالیایی‌ها یک شاخ کوچک قرمز (corna) را به گردن می‌اندازند یا به جاسوئیچی خود آویزان می‌کنند. آنها این شاخ را به جای انجام حرکت دست شاخ‌دار با خود حمل می‌کنند.

۴. یک آینه‌ی شش وجهی پیدا کنید.

گفته می‌شود یکی دیگر از روش‌های درمان چشم زخم استفاده از آینه‌ای است که انرژی منفی را بازتاب کند. این روش در چین استفاده می‌شود. کافی است یک آینه‌ی را روی پنجره‌ی جلو یا در جلوی خانه‌تان آویزان کنید.

– در هند هم برخی افراد برای دفع چشم زخم از آینه استفاده می‌کنند. با این حال، به جای قرار دادن آن در خانه، آینه‌های کوچکی را داخل لباس‌هایشان می‌دوزند یا به بدن‌شان می‌چسبانند.

۵. از یک درمانگر استفاده کنید.

معمولا درمانگران محلی برای چشم زخم راه‌حل‌هایی دارند. اگر خودتان اعتماد به نفس لازم برای درمان چشم زخم را ندارید، می‌توانید از یک درمانگر محلی کمک بگیرید که مراسم خاصی را برای‌تان خواهد داد.

چشم زخم در قرآن

در قرآن و سوره بقره به مسأله وجود سحر و تعلیم آن به کمک دو فرشته الهی به نام هاروت و ماروت در داستانی اشاره شده است. آنچه از تحلیل این داستان در می یابیم این است که سحر و جادو قابل تعلیم و آموزش است و کارکردهای بسیاری دارد و می تواند مثبت و یا منفی باشد.

انسان از توانایی خاص و خارق العاده ای برخوردار است که موجبات تصرفات فرامادی و فرا طبیعی را فراهم می آورد و این توانایی را دارد که ابزارهای مادی را در امور فرامادی به کار گیرد. همچنین او می تواند از امور مادی مانند چشم برای امری معنوی مانند محبت و دشمنی بهره ببرد.

دفع چشم زخم - قرآن

در داستان سحر جادوگران مصری و مبارزه ایشان با حضرت موسی(علیه السلام) این نکته را در می یابیم که سحر می تواند در چشم و تصرف در آن باشد یعنی ساحران فرعونی در چشم بنی اسرائیل نفوذ کرده و موجب وحشت ایشان می شدند، یعنی شخص می تواند در چشم شخص با اعمالی تصرف کند و تأثیرات آن را در جان و روحش ببیند.

بنابراین با حرکت طناب ها و ریسمان ها در چشمان مردمان تصرف شده و در جان ایشان وحشت و ترس افکنده می شود. (سوره اعراف آیه 116)

چشم زخم در زمان پیامبر

کافران مکه نیز در برابر معجزات پیامبر(صلی الله علیه وآله) مدعی بودند که چشمانش در برابر مشاهده گشایش درهای آسمان مسحور شدند و در حقیقت پیامبر در چشمان ایشان تصرف کرده تا نتوانند حقیقت و واقعیت را از خیال جدا کنند. (حجر آیه 14و 15)

روش صحیح تنظیم دمای آب مناسب ماشین لباسشویی ؛ آب سرد مناسب تره یا گرم ؟

تصرفات چشم یکی از اقسام سحر و جادو است که اگر آسیب زا و زیان بار باشد از آن به چشم زخم یاد می شود. چشم زخم به معنای آسیبی است که چشم بد به کسی بزند. (فرهنگ فارسی، ج1،ص1290)

چشم زخم امری پذیرفته شده در بینش و نگرش قرآنی است و در آیه 67 سوره یوسف به حقانیت چشم زخم اشاره دارد.

در این آیه حضرت یعقوب(ع) به فرزندان خویش فرمان می دهد که هنگام ورود به مصر از یک دروازه شهر وارد آن نشوند و از آن جایی که فرزندان ده گانه ایشان افرادی زیبا و تنومند و جوان بودند از ایشان می خواهد برای در امان ماندن از چشم زخم مردم مصر از دروازه های متعدد وارد شوند تا به چشم نیایند. (المیزان ج11 ص218)

بنابراین می توان گفت که چشم زخم امری پذیرفته شده در بینش و نگرش قرآنی است.(مجمع البیان ج5 و 6 ص380)

حضرت یعقوب(ع) عقیده داشتند که قدرت انسان های دارای چشم زخم به گونه ای است که او نمی تواند جلوی آن ها را بگیرد مگر آن که اراده الهی باعث شود که چشم زخم مردم در ایشان اثر نگذارد.(سوره یوسف، آیه67)

مهم ترین آیه درباره چشم زخم

مهم ترین آیه که درباره چشم زخم بدان اشاره می شود آیه 51 و 52 سوره قلم ( و ان یکاد) است که درباره پیامبر گرامی(ص) آمده است.

دفع چشم زخم - و ان یکاد

در آیه 51 سوره قلم آمده است که کافران در تلاش بودند چشم زخمی به پیامبر(ص) برسانندو آن حضرت را بکشند و یا دعوتش را به تعطیلی بکشانند، به همین خاطر از ساحران و جادوگران برای انجام این کار کمک گرفتند.

خداوند در این دو آیه می فرماید:

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ( آیه 51 سوره قلم )

و آنان که کافر شدند چون قرآن را شنیدند چیزی نمانده بود که تو را چشم بزنند و می گفتند او واقعاً دیوانه ای است. حال آنکه [قرآن] جز تذکری برای جهانیان نیست.

از این آیه برخی افراد به معنای چشم زخم برداشت نمودند اما برخی دیگر آن را کنایه ای از شدت خشم می دانند و برخی نیز گفته اند که این آیه بر تضاد رفتاری کفار دلالت دارد، یعنی وقتی که قرآن برای آن ها خوانده می شود با چشم های خود به اعجاز نگاه می کنند و مجذوب آن می شوند و پشت سر پیامبر می گویند که پیامبر مجنون است.

چشم زخم در روایات

برخی روایات مسئله چشم زخم را مورد اشاره قرار داده اند، در روایات واژه هایی مثل رقی به معنای تعویذ و نوشتن دعاهایی برای چشم زخم وجود دارد. واژه حرز که هر معصومی برای خود حرز دارد.

امیرالمؤمنین(ع) فرمود:

رسول خدا(ص) حضرت حسن(ع) و حسین(ع) را به این کلمات تعویذ داد:

أُعِیذُکُما بِکَلِماتِ اللّٰهِ التَّامَّةِ، وَأَسْمَائِهِ الْحُسْنَیٰ کُلِّها عامَّةً، مِنْ شَرِّ السَّامَّةِ وَالْهامَّةِ، وَمِنْ شَرِّ کُلِّ عَیْنٍ لامَّةٍ، وَمِنْ شَرِّ حاسِدٍ إِذا حَسَدَ. شما را به کلمات کامل خدا و همه نام های نیکوترش جملگی پناه می دهم، از شرّ هر گزنده و خزنده و از شرّ هر چشم بدچشم و از شرّ حسود آنگاه که حسد ورزد.

آنگاه فرمود:حضرت ابراهیم(ع)، اسماعیل و اسحاق را این چنین تعویذ می کرد.(کلینی، کافی، ص569، حدیث3)

امام علی (ع) می فرماید:

لْعَیْنُ حَقٌّ، وَ الرُّقَی حَقٌّ، وَ السِّحْرُ حَقٌّ، وَ الْفَأْلُ حَقٌّ، وَالطِّیرَهُ لَیْسَتْ بِحَقٍّ، وَالْعَدْوَی لَیْسَتْ بِحَقٍّ، وَالطِّیبُ نُشْرَهٌ، وَالْعَسَلُ نُشْرَهٌ، وَ الرُّکُوبُ نُشْرَهٌ، وَالنَّظَرُ إِلَی الْخُضْرَهِ نُشْرَهٌ.( حکمت 400 نهج البلاغه)

«چشم زخم» حق است و تعویذ (دعایی که برای دفع چشم زخم است) نیز حق است و سِحر حق است و فال (نیک) نیز حق است اما طیره (فال بد) حق نیست و عدوی (اثرگذاری کسی بر دیگری در امور خرافی نیز) حق نیست. بوی خوش، عسل، سوار شدن بر مرکب و نگاه کردن به سبزه، مایه قوت و نشاط است.

پیامبر اکرم(ص) در روایتی فرمودند:«چشم زخم انسان(صحیح و سالم) را داخل قبر می کند و شتر را به دیگ می فرستد»(بحار الانوار، ج 63، ص26، ح 27)

دفع چشم زخم - 4 قل

همچنین در روایت دیگری آمده است که روزی جبرئیل(ع) بر پیامبر خدا(ص) نازل شد و حضرت را اندوهگین مشاهده کرد؛ وقتی علت را سؤال کرد،

پیامبر خدا(ص) فرمودند:

«ناراحتی ام به دلیل آن است که امام حسن و امام حسین(ع) را چشم زدند. جبرئیل(ع) عرض کرد:«ای محمد! چشم زخم واقعیت دارد؛ پس آنها را با این جملات تعویذ بفرما».(بحار الانوار، ج 95، ص 127، ح 7)

عجیب تر آنکه صفوان جمّال از امام جعفر صادق(علیه السلام) نقل کرده که حضرت(ع) فرمود:

«اگر قبرستان ها شناخته شوند و حقایق آشکار گردد، خواهید دید که اکثر مردگان با چشم زخم از بین رفته اند؛ زیرا که چشم زخم حقیقت دارد».(نهج البلاغه، قصار 406)

نقل است «اسماء بنت عمیس» همسر جعفر بن ابیطالب، محضر پیامبر(ص) آمد و عرض کرد:من از بابت فرزندان جعفر نگرانم و می ترسم چشم بخورند (چون فرزندانش خوب و خوش بیان بودند چنان که عبدالله بن جعفر خبیر و مدیر بوده است)، آیا اجازه می دهید دعایی همراه آنها کنم؟؛ پیامبر(ص) در پاسخ اش فرمودند:ایرادی ندارد.

پاک کردن لکه مام روی لباس با چند ترفند ساده

باور چشم زخم در ادیان دیگر

پیروان دیگر ادیان علاوه بر اسلام، مسئله چشم زخم را باور دارند . یهودیان نیز چشم زخم را باور داشتند و 99 درصد از مرگ ها را ناشی از چشم زخم می دانستند. (واژه های فرهنگ یهود، 1977م، ص191-192)

اعراب نیز در دوران جاهلیت، چشم زخم را در اثر چشم آدمی نمی دانستند و نتیجه نگاه برخی حیوانات می پنداشتند (جاحظ، کتاب الحیوان، 1385-1389ق، ج2، ص131-132)

آنان برای در امان ماندن از چشم زخم، از تدابیر مختلفی استفاده می کردند. به عنوان نمونه، هنگامی که تعداد شتران کسی به 1000 می رسید، یک چشم بهترین شتر خود را کور می کردند. (جاحظ، کتاب الحیوان، 1385-1389ق، ج1، ص17)

البته پیش از اعراب دو سنت سامی و هندو آریایی این باورها را داشتند. ( وسترمارک، ص55-58 )

دعای سریع الاجابه برای چشم زخم

برای دفع چشم زخم برای ابطال چشم زخم و دفع نظر بد ، در ابتدا نیت کرده و در زمان سعد و مکانی پاک با رعایت آداب و شرایط و طهارت دعای ذیل را بخواند و آن دعا اینست :

(اَللّهُمَّ ذَا السُّلْطانِ الْعَظیمِ وَالْمَنِّ الْقَدیمِ وَالْوَجْهِ الْکَریمِ ذَا الْکَلِماتِ التّامّاتِ وَالدَّعَواتِ المُسْتَجابات عافِ فُلاناً مِنْ اَنْفُسِ الْجِنِّ وَ اَعْیُنِ الاِْنْسِ ) .

خدایا ای صاحب سلطنت بزرگ و نعمت دیرین و ذات بزرگوار و صاحب کلمات تام و تمام و دعاهای مستجاب شده عافیت ده فلانی را از نفسهای جنیان و چشم مردم.

همچنین برای ابطال هر نوع چشم زخم میتواند صبح روز جمعه دعای عظیم الشان فوق را بر ظرفی از آب پاک به تعداد هفت مرتبه بخواند و آن آب را در سه نوبت در همان روز جمعه بنوشد.

دستوراتی برای رفع چشم زخم در قرآن و احادیث

خواندن سوره ناس و فلق ساده ترین دستور برای رفع چشم زخم است و پیامبر(صلی الله علیه وآله) به عنوان تعویذ این سوره ها را برای امام حسن و امام حسین می خواندند.

یکی دیگر از شیوه های پیشگیری و درمان خواندن سوره معوذتین به ویژه سوره فلق است.

امام صادق (ع) می فرماید:

اگر قبور را بشکافید، خواهید دید که بیشتر مردگان بر اثر چشم زخم از دنیا رفته اند؛ زیرا چشم زخم حق است. (بحارالانوار، ج. 60، ص. 25)

هر که هفتاد بار بگوید:«ماشاءالله و لاحول و لاقوه الا بالله» هفتاد نوع بلا از او دور گردد که آسان ترین آن ها خناق (خفه شدن) است، عرض کردم:فدایت شوم خناق چیست؟ فرمود:به دیوانگی دچار نشود (یا کشته نشود) که خفه گردد. (اصول کافی جلد 4 صفحه:289 روایت:2)

دفع چشم زخم - علامت چشم نظر در درخت

حضرت علی(ع) می فرماید:

برای علاج سحر هفت مرتبه بگویید:

بِسمِ اللهِ وَ بِاللهِ قَالَ سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَنَجْعَلُ لَکُمَا سُلْطَانًا فَلَا یَصِلُونَ إِلَیْکُمَا ۚ بِآیَاتِنَا أَنْتُمَا وَمَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغَالِبُونَ(بحار الانوار، ج 92، ص 125( سوره قصص،آیه 35))

از روش هایی که در قرآن به آن اشاره شده است، ظاهر نشدن در برابر شور چشمان و کسانی است که دارای این قدرت هستند.

همچنین خواندن آیات 54 تا 56 سورة اعراف نیز توصیه شده است.

آیه من شر حاسد اذا حسد، شامل عائن یعنی کسی که با چشم آسیب می رساند نیز می شود؛ زیرا چشم زخم از حسادت نفسانی برمی خیزدیعنی هرگاه کسی در دیگری نعمتی مشاهده کرد از روی حسادت و با شور چشمی می کوشد تا آن نعمت از او سلب شود .

در احادیث دیگری ذکر «فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ اللّهمّ بارک فیه» و تلاوت سوره های حمد، توحید، ناس، فلق و آیة الکرسی توصیه شده است.

برای پناه بردن از چشم زخم، حرز امام جواد(ع)را همراه داشته باشد مثلاً در انگشتری.

برای دفع چشم زخم، اسپند نیز مؤثر است.

از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که می فرماید:

بر هر یک از برگ و دانه اسپند ملکی موکل است که با آنهاست تا بپوسد و ریشه اش و شاخه اش غم و سحر را برطرف می کند.(مفاتیح الجنان، باب سوم)

دعای دفع چشم زخم برای حیوانات و غیر آن ها:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ، بِسْمِ اللَّهِ الْعَظیمِ، عَبَسَ عابِسٍ، وَ شَهابَ قابسٍ، حَجَرَ یابِسٍ، رَدَدْتُ عَیْنَ العایِنِ عَلَیْهِ، مِنْ رَأسِهِ اِلی قَدَمَیْهِ،

اَخَذَ عَیْناهُ، قابِضٌ بِکِلاهُ، وَ عَلی جارِهِ وَاَقارِبِهِ، جِلْدُهُ دَقیقٌ وَ دَمُهُ رَقیقٌ، وَ بابُ الْمَکْرُوهِ تَلیقُ،

فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَری مِنْ فُطُورٍ، ثمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ کَرَّتَیْنِ یَنْقَلِبْ اِلَیْکَ الْبَصَرُ خاسِئاً، وَ هُوَ حَسیرٌ

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی اش همیشگی است، به نام خدای بزرگ، بر تُرش رویی تُرش رو و آتش فروزان و سنگ سخت، برگرداندم چِشم چشم زن را، از سر تا به پایش،

بگیرد دو چشم او را گیرنده ای با همه نگاهش و بر همسایه و خویشانش، پوستش نازک، خونش رقیق، درِ ناخوشایند سزاوار او،

پس بازگردان چشم را، آیا شکافی می بینی؟ سپس چشم را دوباره بازگردان چشم به سوی تو باز می گردد خسته و ناتوان.

کارهای خرافی برای دفع چشم زخم

جالب است بدانید که هیچ رابطه ای بین عدد 13 و نحوست و هیچ ارتباطی بین شکستن تخم مرغ با دفع چشم زخم نیست. دعا برای دفع چشم زخم تاثیر دارد اما باز کردن دکانی برای نوشتن دعا و ادعای دعانویسی گناه محسوب شده و قابل قبول نیست.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

7 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *