افتتاح حساب ترکیه
پاک کردن رنگ مو

آیا پاک کردن رنگ مو بدون آسیب رسیدن به موها امکان پذیر است؟ ممکن است بعد از مدتی رنگ موهایتان دلتان را بزند و بخواهید آن را پاک کنید و رنگ جدیدی جایگزین نمایید. اما آیا می توان بدون اینکه به موها آسیب برسد رنگ قدیمی را از مو ها پاک نمود؟ با شادمگ همراه باشید تا روش های پاک کردن رنگ مو بدون آسیب را یاد بگیرید.

بهترین روش های پاک کردن رنگ مو

از آب داغ استفاده کنید تا رنگ موهایتان زودتر پاک شود

تمام رنگ موها پس از ۱۵ تا ۲۰ بار شست و شو به کلی پاک می‌شوند. از روی بسته‌بندی رنگ مویتان می‌توانید متوجه شوید که دقیقاً با چه مقدار شست و شو رنگ مو از موهایتان پاک خواهد شد. هر بار که موهایتان را می شویید از آب داغ استفاده کرده و با آب ولرم دوشتان را تمام کنید. و پس از شست و شو هم موهایتان را به نرم کننده آغشته کنید تا شکننده نشوند.

کلکسیونی جذاب از رنگ موی پاییزی را در شادمگ مشاهده کنید.

رنگ موی قرمز - پاک کردن رنگ مو

از روغن و آب داغ استفاده کنید

موهایتان را با آب داغ بشویید و از شامپوی مورد نظرتان استفاده کنید، اما پس از شست و شو موهایتان را کاملاً خشک نکنید. در یک ظرف کوچک، روغن نارگیل مخصوص مو و آب داغ اضافه کنید. مخلوط به دست آمده باید به اندازه‌ای گرم باشد که بتوانید آنرا به پوست سرتان بمالید. حالا موهایتان را با روغن ماساژ دهید و پس از آن سرتان را با یک حوله به مدت یک ساعت بپوشانید.
حالا دوباره موهایتان را با آب داغ بشویید و در آخر آنرا با آب معمولی یا آب سرد آبکشی کنید. همیشه پس از شست و شوی موهایتان از نرم کننده استفاده کنید. استفاده از روغن و آب داغ باعث خواهد شد تا در دفعات کمتر شست و شو رنگ موهایتان پاک شود.

استفاده از آبلیمو برای از بین بردن رنگ مو

اسید سیتریک یک عامل سفید کننده‌ی عالی است. یک لیموترش را نصف کنید. آب آنرا در یک‌کاسه بگیرید و پوست سرتان را با آن ماساژ دهید. باقیمانده‌ی آبلیمو را هم به موهایتان بمالید. نیم ساعت صبر کنید. سپس موهایتان را با آب داغ و پس از آن آب گرم بشویید. سعی کنید پوست سرتان را زیاد چنگ نزنید چرا که ممکن است بسوزد! در نهایت از یک شامپو و نرم کننده‌ی خوب برای شست و شوی موهایتان استفاده نمایید.

چاقی صورت با این ماده جادویی عرض یک هفته !

با رنگ موی سال 2023 آشنا شوید.

پاک کردن رنگ مو با لیموترش

استفاده از مواد شوینده و مایع ظرف‌شویی

ممکن است عجیب و غریب بنظر برسد، اما درست است! اگر یک چهارم قاشق مایع لباس شویی، یا به همان مقدار مایع ظرف شویی به شامپویتان بیفزایید و از آن مخلوط برای شستن موهایتان استفاده کنید، رنگ موهایتان سریعاً پاک خواهد شد.
اگر بجای استفاده از شامپوی معمولی، شامپوی ضد شوره استفاده کنید و آن مواد را به آن بیفزایید، نتیجه حتی سریع‌تر هم خواهد بود! اما به یاد داشته باشید که این روش نباید به طور مرتب استفاده شود. بهترین راه این است که با آب داغ موهایتان را بشویید تا در روندی طبیعی رنگ موها پاک شود.

پاک کردن رنگ مو با شامپوی ضد شوره

شامپوی ضد شوره از شامپوی معمولی قوی تر است زیرا پاک کردن شوره ها به فرمول قوی تری نیاز دارد. اگر می خواهید رنگ موی شما سریعتر پاک شود، حتما به جای شامپوی معمولی از شامپو ضد شوره استفاده نمایید.

شامپور ضد شوره - پاک کردن رنگ مو

پاک کردن رنگ مو با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده پاک کننده طبیعی است و به روشن کردن و پاک نمودن رنگ کمک می کند. برای پاک کردن رنگ موی خود شامپو و جوش شیرین را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و سپس بر روی مو های خود بمالید. بعد از چند دقیقه موهایتان را بشویید. جوش شیرین با شامپوی شوره سر می تواند ترکیب بسیار قدرتمندی برای پاک کردن رنگ ایجاد نماید.

پاک کردن رنگ مو با سرکه

سرکه به پاک کردن رنگ مو کمک می کند زیرا بیشتر رنگ ها از مواد قلیایی تشکیل شده اند پس اسیدیته سرکه خاصیت قلیایی را بی اثر کرده و سبب پاک شدن رنگ مو می شود. مقداری سرکه را با آب یا روغن مخلوط کنید و این مخلوط را به موهای خود مالیده و موهای خود را با کلاه یا کیسه پلاستیکی 15 الی 20 دقیقه بپوشانید سپس موهای تان را با یک شامپو خوب بشوئید.

دکلره مو - پاک کردن رنگ مو

قرص ویتامین سی و آب، برای پاک کردن رنگ مو

چند قرص ویتامین سی را خرد کنید و به آن آب اضافه کنید تا خمیری ساخته شود. خمیر باید به اندازه‌ای باشد که پوست سرتان را بپوشاند. این روش برای رنگ‌هایی مناسب است که عمر بیشتری دارند، مثلاً تا ۳۰ بار شست و شو. این خمیر باید به مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان باشد و سپس آنرا با آب گرم بشویید. این کار باید بصورت منظم انجام شود. در این شرایط رنگ موهای سخت هم با ۸ تا ۱۰ بار شست و شو پاک خواهد شد.

روش شستن عمقی بیوتی بلندر و انواع اسفنج های آرایشی

پاک کردن رنگ مو با شامپوی شفاف کننده

شامپوهای شفاف کننده مواد معدنی، آلودگی و … را از روی موها پاک می کنند و رنگدانه های رنگ موی موقت یا دائمی را نیز با خیال راحت می شکنند و از بین می برند. موهای خود را با شامپوی شفاف کننده بشویید و آب بکشید و دوباره شامپوی شفاف کننده را روی موهای خود بریزید و ماساژ دهید تا کف کند، حالا موها را 10 دقیقه با کلاه پوشانده و پس از این مدت موهای خود را آبکشی کنید. بعد از هر باراستفاده از شامپوی شفاف کننده، برای برطرف شدن خشکی موها از آبرسان مناسب موهای خشک استفاده کنید.

رنگ کردن مو - پاک کردن رنگ مو

از بین بردن رنگ مو با نوشابه

از بین بردن رنگ مو با نوشابه یکی دیگر از روش‌هایی است که در از بین بردن و روشن کردن رنگ مو تاثیر بسزایی دارد. بسیار اتفاق افتاده که ما رنگ مورد نظر خود را از فروشگاه خریداری کردیم و با گذاشتن آن روی موهای خود نتیجه دلخواه را به دست نیاوردیم؛ در این صورت رنگ حاصل ممکن است باعث ایجاد احساس نارضایتی در ما شود. از بین بردن رنگ مو با نوشابه یکی از روش‌های پاک کردن رنگ موی خانگی است که کمترین آسیب را  در مقایسه با  سایر محلول های شیمیایی به مو می‌رساند.

پاک کردن رنگ مو از روی پوست

در بسیاری از اوقات اتفاق می‌افتد که هنگام رنگ کردن مو قسمتی از پوست ما به رنگ مورد استفاده، آغشته می‌شود و لکه‌هایی در پوستمان به وجود می‌آید. این لکه‌ها در بیشتر اوقات گذرا هستند و مشکلی را از نظر سلامتی برای شما ایجاد نمی‌کنند؛ اما با این حال بسیاری از افراد با دیدن این لکه‌ها بر روی پوست خود احساس خوشایندی ندارند، در ادامه چند روش برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست به شما آموزش می‌دهیم.

رنگساژ مو - پاک کردن رنگ مو

استفاده از وازلین

قبل از شروع به رنگ کردن مو قسمت‌هایی از جلو سر خود را که می‌تواند با رنگ مو در تماس باشد به وازلین آغشته کنید. این عمل به شما کمک می‌کند تا اگر رنگ روی آن قرار گرفت، پوست شما دچاره لکه نشود. از طرفی برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست می‌توانید با مالیدن وازلین روی لکه از شر آن خلاص شوید. به یاد داشته باشید که لازم است ماساژ وازلین را روی پوست خود تا زمانی که لکه از بین برود، ادامه دهید.

ساخت شامپوی خانگی برای تقویت مو با چند دستور آسان و طبیعی

صبر کنید!

مطمئن‌ترین و راحت‌ترین روش برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست صبر کردن است. هیچ کاری نکنید! گذشت زمان باعث روشن‌تر شدن لکه و در نهایت از بین رفتن آن می‌شود. در بسیاری از مواقع پاک شدن رنگ مو از روی پوست تنها ۲ الی ۳ روز زمان می‌برد. اگر لکه ایجاد شده از طرف رنگ مو روی پوست شما چندان بزرگ نیست صبور باشید.

استفاده از آرایش پاک کن

استفاده از آرایش پاک کن یکی از راه‌های ارزان و شگفت انگیز در پاک کردن رنگ مو از روی پوست است. همه لک‌ها را به مقداری آرایش پاک کن آغشته کنید و به آرامی و به صورت دورانی روی لکه ایجاد شده فشار دهید. بعد از ۵ دقیقه محل مورد نظر را شستشو دهید. امیدواریم که به کمک آرایش پاک کن این لکه از روی پوست شما پاک شده باشد.

پاک کردن رنگ مو از پوست

آیا رنگ مو با شستن روشن میشود ؟

بسیاری از  متخصصین رنگ مو توصیه می‌کنند که برای ماندگاری بهتر رنگ مو لازم است تا ۲۴ ساعت بعد از فرآیند رنگ کردن مو از شستن آن‌ها جلوگیری کنید. در این حالت اگر شما دوست دارید از یک روش مطمئن برای پاک کردن رنگ موی خود استفاده کنید؛ لازم است تا قبل از ۲۴ ساعت موهای خود را بشویید. رنگ مو یکی از مواد شیمیایی موجود بر روی موهای شماست که شستشوی مداوم باعث از بین رفتن اثر آن از روی موها می‌شود. پس به یاد داشته باشید رنگ مو با شستن روشن میشود.

از بین بردن رنگ دودی روی مو

برای از بین بردن رنگ دودی روی مو و همچنین از بین بردن رنگ‌های مو فانتزی مانند صورتی می‌توانید با روش‌های ارائه شده در قسمت بالا تناژهای نامناسب را از روی موهای خود پاک کنید. اگر موهای شما تناژ دودی به خود گرفته و شما از این موضوع ناراحت هستید محلول بسیار رقیقی را به کمک واریاسیون طلایی و شامپو تهیه کنید. این محلول را بر روی موهای خود ماساژ داده و اجازه دهید چند دقیقه بر روی آن بماند. به همین راحتی واریاسیون طلایی در از بین بردن رنگ دودی روی موی شما تاثیر فوق‌العاده‌ای خواهد گذاشت.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

7 مهر 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *