افتتاح حساب ترکیه
تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - قابلمه

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه کار سختی است مخصوصا که مدتی از تجمع چربی در درزهای شیشه ای در قابلمه گذشته باشد. اما نگران نباشید. این کار سخت در تمیز کردن قابلمه راه حل ساده ای دارد که شادمگ از آن برایتان گفته. با ما همراه شوید.

تمیز کردن چربی ها و کثیفی های در شیشه ای قابلمه

همان گونه که شما هم میدانید در های شیشه ای به تدریج زرد می شوند و تمیز کردنشان ‌دشوار می شود و یا بعضی اوقات کنار دسته هایشان چربی جمع می شود برای تمیز کردن آنها در این مطلب راهکاری ارائه شده همراه ما باشید.

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - در قابلمه

روی درهای شیشه ای مقداری پودر صابون یا صابون رنده شده و مقداری پودر ماشین لباسشویی میریزیم و میگذاریم حدود یک روز بماند سپس با اسکاچ آن را بشویید و بعد آبکشی کنید خواهید دید که چقدر راحت تمیز می شوند.

خود قابلمه و قاشق و چنگال ها و چاقو ها را نیز می توانید در این محلول قرار دهید و تمیز کنید و احتیاجی نیست این آب رو زود به زود عوض کنید با این شیوه در های شیشه ای خیلی چرب قابلمه ها و قاشق و چنگال ها و توری هود و … به طور معجزه آسایی تمیز می شوند. این راهکار را حتما امتحان کنید.

از بین بردن لکه چای روی لیوان بسیار ساده است و با وسایل موجود در کابینت آشپزخانه و خانه می توان خیلی راحت این لکه های سخت را پاک کرد.

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - در پیرکس

نکته برای تمیز کردن در شیشه ای قابلمه

شما با یک تشت آب و قدری پودر صابون یا رنده صابون و مقداری پودر ماشین لباسشویی میتوانید بارها و بارها و طی چند روز ظروف مختلف را بشویید.

تمیز کردن گاز صفحه ای با مواد ارزان قیمت خانگی ممکنه ولی شاید تو دهنتون بگید هیچ وقت بدون شوینده و با مواد خانگی نمیشه گازو برق انداخت. مطمئنیم اگر این روش های شادمگ رو امتحان کنید دیگه مواد شوینده شیمیایی نمی خرید.

تمیز کردن چربی سوخته ی دیگ و ظروف سه سوته

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - در شیشه ای

تمیز کردن سایر ظرف های آشپزخانه

تمیز کردن در قابلمه های آلومینیومی

برای تمیز کردن ظرف و قابلمه های آلومینیومی سوخته را با آب سرد پر کنید و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین در آن بریزید و بگذارید به آرامی جوش بیاید. بگذارید 15 دقیقه بجوشد. غذای سوخته حالا به راحتی ور می آید اگر لکه ها خیلی مقاوم باشند این کار را تکرار کنید و بگذارید تا مدت بیشتری بجوشد.
هرگز از کربنات سدیم بلورین استفاده نکنید.
اگر قابلمه هنوز لکه دار است در آن ریواس یا پوست سیب بجوشانید.

تمیز کردن قابلمه سوخته و تمیز کردن ظروف سیلور و تمیز کردن قابلمه سوخته تفلون و پاک کردن ظرف سوخته و تمیز کردن قابلمه سوخته استیل و تمیز کردن ظروف سرامیک و تمیز کردنسوختگی قابلمه لعابی و تمیز کردن ظروف برنجی و تمیز کردن ظروف برنز

ظرف های کیک پزی واستیل

ظرف های کیک، سینی های فر و قابلمه های استیل نو را با لایه ای از روغن یا پیه بپوشانید و در فر داغ بگذارید تا چربی آب شود و به خورد ظروف برود. از فر درآورید و بگذارید خنک شود. سپس با آب گرم و کف بشویید و کاملا خشک کنید. این کار فلز را برای استفاده آماده می کند و جلوی زنگ زدگی ظرف و چسبیدن غذا به آن را می گیرد.

تمیز کردن فر اجاق گاز در مقایسه با تمیز کردن دیگر بخش های آشپزخانه پردردسر و دشوار تر است به خصوص وقتی که بعد از کار با فر برای تمیز کردن آن اقدام نکردید و حالا حسابی چربی ها روی فر جا خوش کرده اند. با همه این ها نگران نباشید . شادمگ به شما کمک می کند تا با استفاده از چند ترفند ساده و موثر از شر این چربی های داخل فر خلاص شوید .

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - شستن در قابلمه

چاقوهای فولادی

تیغه چاقو را با پارچه مرطوب و داغی پاک و فوراً خشک کنید. اگر هر روز از چاقو استفاده نمی کنید تیغه آن را چرب کنید. تیغه را با فولاد، سنگ چاقو تیز کنی یا چاقو تیز کن برقی تیز کنید. برای پاک کردن لکه ها و زنگ زدگی روی تیغه آن را کاغذ سنباده خیلی نرم همراه با کمی آب پیاز بکشید. خوب آبکشی و کاملا خشک کنید.

ترفندهای فوق العاده برای افزایش ماندگاری عطر روی لباس + بایدها و نبایدها

نحوه تمیز کردن چرخ گوشت را بلدید ؟ بسیاری از خانم های خانه دار به دلیل سخت بودن شستشوی چرخ گوشت قید استفاده از آن را زدن و گوشت چرخ کرده آماده خریداری میکنند ولی اینکار اصلا کار نداره. راحته.

تمیز کردن در قابلمه های لعابی

برای تمیز کردن قابلمه های لعابی سفید، سطح آن را جوش شیرین بمالید و در آب و صابون داغ بشوئید. آب کشی کنید و خوب خشک کنید. برای این که قابلمه های لعابی نسوزند و تغییر رنگ ندهند روی گاز، پنبه نسوز قرار دهید یا وقتی آن را حرارت می دهید زنگ گاز را روشن کنید.

تميز كردن شيشه عينک به ظاهر کار ساده ایست اما اگر این کار ساده را درست انجام ندهید ممکن است خط و خش روی شیشه عینک بیفتد و یه مرور شیشه عینک تان کدر شود.

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - انواع قابلمه

سطل آشغال

در ظرف آشغال فلزاندود و گالوانیزه می توانید کاه یا روزنامه بسوزانید تا رطوبت و چربی داخل آنها از بین برود. صمغی شدن گچ بری های بالای در، پنجره ها و نشان ها روی آنها استون بزنید تا صمغ ها پاک شود.

کتری های برقی

برای جرم گیری آنها دو قاشق چای خوری بوره (بوراکس) را در یک کتری پر از آب حل می کنیم و می گذاریم 15 دقیقه بجوشد. بعد خوب آب کشی می کنیم. یک تکه کوچک گیاه لیف را ببرید و در کتری بیندازید تا جرم ها را در هنگام استفاده به خود بگیرد.

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - کتری

کتری های برقی

برای از بین بردن رسوب کتری یک تکه کوچک گیاه لیف را ببرید و در کتری بیندازید تا جـرم ها را در هنگام استفـاده به خود بگیرد. وقتی کاملاً رویه اش پوشانده شد آن را درآورید و کتری را خوب آب کشی کنید. رسوب ها را برای پاک کردن ظرف های لعابی نگهدارید و لیف را دوباره در کتری قرار دهید. قرار دادن یک تکه مرمر در کتری جلوی چسبیدن جرم را به دیواره های کتری می گیرد.

تمیز کردن لکه انار از روی فرش روشن به روش خانگی و ساده

دسته کارد

هرگز دسته کاردها را در آب ظرفشویی قرار ندهید تا خیس بخورد چون تیغه آنها کند می شود و دسته آنها تغییر رنگ می دهد.

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه

اگر دستگیره در قابلمه ای درآمده است پیچ گوشتی را از سوراخ پشت در وارد می کنیم و در یک چوب پنبه می پیچانیم.

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - قابلمه پیرکس

یخچال

هرگز یخچال را با مواد ضد عفونی کننده پاک نکنید چون خوراکی هایی بوی آن را به خود می گیرد و باعث بوی بد یخچال می شود. داخل یخچال را با آب گرم و جوش شیرین بشویید سپس خوب آب کشـی و خشـک کنید.

نمکدان

سوراخ نمکدان های آبکاری شده را روغن زیتون بزنید و بگذارید چند روز بماند سپس مطابق معمول تمیز کنید.

تمیز کردن در شیشه ای قابلمه - نمکدان

سیم و ابر ظرفشویی کثیف

یک لیف (گیاه لیف) را از طول ببرید سپس هر تکه را به شش قسمت تقسیم کنید. این لیف ها برای دست های شما بسیار نرم تر از سیم ظرفشویی هستند و زنگ هم نمی زنند. کیسه های توری پلاستیکی میوه را جمع کنید و چند تا از آنها را در یکی بگذارید و سرش را با نخی محکم ببندید و از آن به جای ابر ظرفشویی استفاده کنید.

ظرف های ذخیره سازی

ظرف های انبار کردن یا ظرف های پلاستیکی بزرگ را با آب ولرم پر کنید و چند قطره عصاره وانیل در آنها بریزید و بگذارید48 ساعت خیس بخورد. خوب آبکشی و خشک کنید. این کار بوی نا و ماندگی را از بین می برد.

قوری چای

داخل قوری های چای و قهوه ای که بوی نا و ماندگی می دهند را با نمک و سرکه بسایید و بعد با مقدار زیادی آب گرم کاملاً آب کشی کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

31 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *