افتتاح حساب ترکیه
از بین بردن زردی لباس سفید

از بین بردن زردی لباس سفید دغدغه بسیاری از خانم های خانه دار و کدبانو است . چون این لکه های ناخوشایند باعث می شود که لباس شما علی رغم نو بودن ولی کثیف و زشت جلوه کند. نگران نباشید ما در این مطلب شادمگ به شما راه هایی را یاد دادیم که به مبارزه با این لکه های زرد روی لباس مخصوصا زیر بغل لباس سفید بروید.

از بین بردن لکه زرد لباس سفید

پاک کردن لکه زرد از روی لباس سفید و پاک کردن لکه روی لباس کار آسانی نیست، چرا که معمولا لباس سفید از دیگر لباس‌های رنگی در معرض کثیف شدن بیشتری قرار دارد و از بین بردن چرک مردگی لباس کمی دشوار خواهد بود. با این حال در این مقاله به شما مژده این را می‌دهیم که اگرچه پاک کردن لکه زرد روی لباس سفید کار سختی است، اما غیرممکن نیست و می‌توانید با روش‌هایی آن را پاک و تمیز کنید.

از بین بردن زردی لباس سفید

لباس‌های سفید به مرور زمان، به وسیله مواد غذایی یا چربی یا تعریق زیر بغل زرد می‌شوند و در صورتی که به لکه زرد تعریق روی لباس توجه نکنید، ممکن است لکه ثابت باقی بماند و به ریز بافت پارچه لباس نفوذ کند. در صورتی که می‌خواهید لکه زرد عرق را از روی لباس پاک کنید، شستشوی معمولی لباس کافی نیست و شما باید روش‌های دیگری را برای پاک کردن لکه انجام دهید.

چرا لباس های سفید بعد از مدتی زرد می شوند ؟

عوامل طبیعی مثل تعریق بدن و دود سیگار

یکی از مهمترین عواملی که باعث زرد شدن لباس های سفید می شود تعریق بدن است. در واقع عرق بدن با اسید موجود در قفسه ها و کمدهای چوبی واکنش می دهد و به رنگ زرد در می آید. نیکوتین موجود در دود سیگار، چربی ناشی از پخت و پز، مام و اسپری زیر بغل هم لباس های سفید را زرد می کنند.

از بین بردن زردی لباس سفید

شستشوی لباس های سفید با لباس های رنگی باعث زرد شدن لباس می شود

قرار دادن همزمان لباس های سفید و رنگی در ماشین لباسشویی بزرگترین اشتباهی است که می توانید مرتکب شوید، در این صورت دیگر نباید از زرد شدن لباس های خود گله و شکایت کنید! زیرا رنگ سفید تمام آلودگی و رنگ لباس هاس دیگر را به خود جذب می کند. همچنین استفاده بیش از حد از مواد شوینده و گرمای زیاد خشک کن می تواند الیاف لباس را به رنگ خاکستری یا زرد تبدیل کند.

روش درست نگهداری میوه و سبزی در یخچال به مدت طولانی بدون تغییر در شکل و رنگ

استفاده از مواد شوینده نامناسب

برای شستن لباس های سفید باید از مواد شوینده ای استفاده کنید که به طور ویژه برای پارچه های سفید طراحی شده اند. بهتر است برای شستن لباس های سفید از سفید کننده کلر استفاده نکنید؛ زیرا کلر الیاف لباس را تضعیف کرده و باعث زرد شدن آن می شود.

از بین بردن زردی لباس سفید

شستشوی لباس سفید با آب سرد از علت زردی لباس سفید

بهتر است لباس های سفید به خصوص پارچه های کتان را با آب گرم بشویید، زیرا آب سرد باعث چرک مردگی و زرد شدن لباس خواهد شد. همچنین اگر جدا کردن لباس هاس سفید از سایر لباس ها برایتان سخت است، می توانید این لباس ها را به صورت جداگانه و با دست بشویید.

خشکشویی راه حل اول از بین بردن زردی لباس سفید

اولین راه حلی که برای پاک کردن لکه زرد از روی لباس به شما توصیه می‌کنیم، استفاده از یک خشکشویی معتبر است، چرا که معمولا شستشوی عادی لباس باعث پاک شدن لکه نمی‌شود و ممکن است لکه روی لباس ماندگار بماند و پاک شدن آن سخت‌تر شود.

از بین بردن زردی لباس سفید

علاوه بر این ممکن است یک اشتباه کوچک هنگام پاک کردن لکه روی لباس سفید، باعث از بین رفتن رنگ لباس یا آسیب به بافت و ریزبافت لباس‌تان شود. از این رو در صورتی که در پاک کردن لکه روغن روی لباس یا انواع لکه‌ها تردید دارید و فرصت کافی برای این کار ندارید، توصیه می‌کنیم لباس را به یک خشکشویی مطمئن بسپارید.

این روزها خشکشویی آنلاین نه تنها کمک می‌کند تا در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، بلکه دیگر نیازی نیست که در شلوغی، آلودگی هوا یا ترافیک لباس‌تان را به خشکشویی ببرید و آن را به خانه بازگردانید.

چرا که خشکشویی اینترنتی لباس شما را از درب محل تحویل می‌کرد و کارشناس خشکشویی، شما را در پاک کردن انواع لکه راهنمایی می‌کند و پس از لکه‌بری، شستشو و اتو کردن، لباس تمیز و فاقد هر گونه لکه را با سرعت و کیفیت بالا در محل به شما تحویل می‌دهد. در این صورت دیگر نیازی نیست که نگران لکه‌ها و خرید یک لباس جدید باشید.

چگونه لکه زرد را از روی لباس سفید پاک کنیم ؟

پیش از شستشوی لباس سفید بهتر است بدانید که شستشوی لباس سفید با لباس‌های دیگر متفاوت است. از این رو حتما لباس سفید را جدا از لباس‌های رنگی بشویید تا رنگ نگیرد. هنگامی که می‌خواهید لباس سفید را بشویید، ماشین لباسشویی را پر نکنید، پرا که ممکن است لباس‌تان کاملا تمیز نشود و زرد بماند.

راهنمای گام به گام شستن تابلو فرش در منزل و مراقبت از آن

از بین بردن زردی لباس سفید

به منظور جلوگیری از زرد شدن لباس سفید، از ماده شوینده‌ای استفاده کنید که مناسب شستشوی لباس سفید باشد و لباس را درخشاند کند. همچنین پیش از شستشوی لباس سفید، حتما اقدامات لازم را برای پاک کردن انواع لکه‌ انجام دهید، سپس لباس‌تان را به روش معمول بشویید.

به منظور پاک کردن لکه زرد از روی لباس سفید در خانه می‌توانید مواد شوینده‌‌ مناسبی تهیه کنید. با این حال معمولا این ترکیبات شیمیایی حاوی سفیدکننده هستند که مناسب برخی از لباس‌ها نیستند و ممکن است به رنگ و بافت لباس آسیب برساند. در این صورت شما می‌توانید از ترکیبات طبیعی موجود در خانه استفاده کنید و لکه لباس را بدون هیچ نگرانی پاک کنید.

 جوش شیرین، پرواکسید و آب برای از بین بردن زردی لباس سفید

بیش از هر چیز بهتر است بدانید که پراکسید به عنوان پاک کننده رنگ مو و انواع لکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از بهترین روش‌های پاک کردن لکه زرد و از بین بردن چرک مردگی لباس نیز است. به منظور پاک کردن لکه زرد از روی لباس سفید مقداری جوش شیرین، پرواکسید و آب را با یکدیگر ترکیب کنید.

از بین بردن زردی لباس سفید

ترکیب حاصل را روی لکه زرد لبای سفید قرار دهید. سپس تا حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید و در نهایت لباس را به روش معمول بشویید. در صورتی که لکه از روی لباس پاک نشد، دوباره این مراحل را تکرار کنید تا اثری از لکه زرد باقی نماند.

سرکه سفید و نمک

مقدار مساوی سرکه سفید و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید و مقداری کمی آب به آن اضافه کنید. کمی از ترکیب سرکه سفید، نمک و آب را روی لکه زرد لباس سفید بریزید و حداقل تا ۳۰ دقیقه صبر کنید. پس از ۳۰ دقیقه، ترکیبات را از لباس پاک کنید و هنگامی که لکه زرد تعریق پاک شد، لباس سفید را به روش معمول بشویید.

خمیردندان برای از بین بردن زردی لباس سفید

یکی از ساده‌ترین روش‌های پاک کردن لکه زرد روی لباس سفید، استفاده از خمیردندان است که در همه خانه‌ها موجود و در دسترس می‌باشد. مقداری خمیردندان را روی لکه زرد لباس بریزید و با یک مسواک نرم لکه را پاک کنید. هنگامی که لکه زرد پاک شد، می‌توانید خمیر دندان را از روی لباس بشویید.

 آب لیمو

یکی از پاک کننده‌های قدیمی از روی لباس سفید، آب لیمو است که شما با استفاده از آب لیمو می‌توانید لکه زرد را از لباس سفید و لباس‌هایی با رنگ روشن پاک کنید. از این جهت مقداری آب لیمو را به لکه زرد لباس بزنید. سپس لباس را به مدت یک روز زیر نور آفتاب قرار دهید. در نهایت لباس را به روش معمول یا در ماشین لباسشویی به سادگی بشویید.

چند تکنیک کاربردی و مطمئن برای ترمیم درز کاغذ دیواری

از بین بردن زردی لباس سفید

 مایع ظرفشویی برای از بین بردن زردی لباس سفید

مایع ظرفشویی یکی از پاک‌کننده‌های قوی چربی و رنگ روغن است که برای پاک کردن لکه زرد روی لباس سفید نیز مناسب خواهد بود. از این رو پیش از شستشوی لباس، مقداری مایع ظرفشویی به پودر یا مایع شوینده ماشین لباسشویی اضافه کنید و لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید تا کامل شسته شود و لکه زرد پاک گردد.

قرص آسپرین

قرص آسپرین یکی دیگر از روش‌های ساده پاک کردن لکه زرد تعریق از روی لباس سفید است. از این رو چند عدد آسپرین (تا ۵ عدد کافی است) را با مقداری آب مخلوط کنید تا آسپریت در آب حل شود. سپس قسمت لکه‌دار لباس را داخل ترکیب آب و آسپرین به مدت ۳ ساعت قرار دهید تا لکه زرد کاملا پاک شود. در نهایت لباس سفید را به روش معمول بشویید تا لباس سفید و تمیز گردد.

از بین بردن زردی لباس سفید

استفاده از مواد شوینده برای از بین بردن زردی لباس سفید

مواد شوینده بسیاری وجود دارند که می‌توانید از فروشگاه‌ها خریداری کرده و برای از بین بردن لکه‌ زرد از روی لباس سفید از آنها استفاده کنید. این مواد شوینده عبارت‌اند از:

  • مواد شوینده لکه‌بر
  • سفیده کننده
  • بوراکس

مواد شوینده حاوی لکه بر برای از بین بردن زردی لباس سفید

یکی از ساده‌ترین راهکارهای پاک کردن لکه‌ از روی لباس سفید، استفاده از مواد شوینده مخصوص است که برای از بین بردن لکه‌ها ساخته شده‌اند. مواد شوینده زیادی در بازار وجود دارد که نه نتها لکه‌ها را از بین می‌برد، بلکه بوی فوق العاده‌ای نیز به لباس‌های شما می‌بخشد.

از بین بردن زردی لباس سفید

سفیدکننده ‌های قوی

اگر لباس‌هایتان ظریف نیستند، کمی از سفیدکننده‌های صنعتی را روی لکه بریزید و سپس آنها را شستشو دهید. البته توجه کنید که این روش می‌تواند به پارچه‌ و لباس‌های رنگی آسیب برساند، پس حتما پیش از اقدام برچسب‌های مراقبت از لباس را بررسی کنید.

استفاده از بوراکس برای از بین بردن زردی لباس سفید

بوراکس ماده‌ای طبیعی است که هم لکه ها را از بین می‌برد و هم البسه را خوشبو و روشن می‌کند. بدین منظور کافیست نصف فنجان بوراکس را همراه مواد شوینده، در ابتدای چرخه شستشو به لباسشویی اضافه کنید.

از بین بردن زردی لباس سفید

البته پاک کردن لکه وایتکس از روی لباس هم خودش ترفندهایی دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

31 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *