چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک هم امکان پذیر است. کافیست  برخی اصول را رعایت کنید تا بتوانید زیباترین چیدمان  را داشته باشید. با شادمگ همراه شوید.

مبل استیل در پذیرایی کوچک

مبلمان در زندگی انسان ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند و اکثر افراد در خانه های خود از مبلمان استفاده می کنند. اما قرار دادن و چیدمان مبلمان در خانه مشکل است به خصوص اگر منزل کوچکی داشته باشیم. امروزه مبلمان در انواع مختلفی ساخته می شوند و از انواع مبل می توانیم مبل های کلاسیک ، استیل ، راحتی و مدرن را نام ببریم و سایز مبل های استیل در مقایسه با دیگر انواع مبل ها بزرگ تر هستند زیرا این مبلمان هم از طراحی های غربی و هم خلاقیت های شرقی در آن اعمال شده است و اصولا مبل های استیل که ایرانیان استفاده می کنند منبت کاری شده هستند .

بنابراین اندازه بزرگتری هم دارند اما چیدمان این مبلمان سخت تر از مبلمان راحتی و مدرن است به خصوص اگر فضای کوچکی داشته باشیم بنابراین نیاز به راهنمای چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک داریم. ما در این مقاله در رابطه با راهنمای چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک خواهیم گفت پس اگر مبل استیل خریده اید و خانه و پذیرایی کوچک دارید با ما همراه باشید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

هدف از چیدمان اصولی مبلمان

افراد به راحتی و با فاصله مناسب از همدیگر بتوانند بنشینند و صحبت کنند.
رفت و آمد بین مبلمان و میزها راحت باشد و هنگام راه رفتن مدام به وسایل منزل برخورد نکنیم.
پذیرایی از مهمانان برای صاحبخابه راحت باشد و مجبور نباشد میز عسلی ها را جا به جا کند.
مهمانان احساس آرامش کنند و به وسایل پذیرایی روی میزها دسترسی داشته باشند.
فرقی ندارد خانه شما کوچک باشد یا بزرگ با رعایت نکات اصولی در چیدمان پذیرایی و مبلمان می توانید یک فضای صمیمی و دلنشین برای خود و مهمانانتان فراهم آورید.

چیدمان مرحله به مرحله مبلمان سلطنتی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید حین چیدمان مبل‌های سلطنتی در نشیمن منازل کوچک به آن توجه کنید، این است که این مبلمان را دور تا دور منزل خود یا به صورت ردیفی در یک سمت منزل نچینید؛ این کار ضمن ایجاد منظره‌ای نامناسب و بدفرم، چیدمان منزل شما را غیر اصولی نشان می‌دهد‌.

برای داشتن چیدمان اصولی و متناسب با ابعاد کوچک منزلتان بهتر است ابتدا با پهن کردن فرش در مرکز سالن پذیرایی شروع کنید؛ سپس مبل سلطنتی سه نفره را در بالاترین محل منزل خود قرار دهید و مبل ۲ نفره را درست در روبروی آن بگذارید.

برای پر کردن فضای باقی مانده نیز بین این ۲ مبل می‌توانید از مبل‌های تک نفره و میز عسلی‌های کوچک استفاده کنید؛ اگر ست مبل سلطنتی شما ۹ نفره بوده پس لازم است صندلی‌های میزبان را در حد فاصل سایر مبل‌ها قرار دهید.

فضای مناسب برای چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

مبلمان سلطنتی از قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند و علی‌رغم شلوغ و پرآرایه بودن، محبوبیت بالایی دارند. در واقع اندازه بزرگ‌ و ظاهر باشکوه و مجلل این مبل‌ها ایجاب می‌کند که در فضایی باز و وسیع چیده شوند تا بتوانند به خوبی به چشم بیایند.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

اما عده زیادی از افراد با وجود اینکه فضایی بزرگ برای چیدمان این مبل‌ها را در اختیار ندارند، علاقه‌مند به استفاده از این سبک مبل‌ها در منازل کم متراژ خود هستند. در واقع، این افراد با بکارگیری اندکی ذکاوت و خلاقیت می‌توانند چیدمان مطلوبی از این مبل‌ها را در منازل کوچک خود داشته باشند.
البته با اندکی جستجو می‌توان مبل‌های سلطنتی ظریف‌تر و کم‌ آرایه‌تری را هم یافت؛ در این صورت چیدمان آن‌ها در فضای کوچک، شما را با دشواری کمتری مواجه خواهد کرد.ک

در نظر گرفتن نقطه کانونی و مرکزی در بخش پذیرایی

برای اینکه بتوانید بهترین‌ چیدمان مبل سلطنتی را در فضای کوچک پذیرایی خود اجرا کنید، لازم است با ابتدایی‌ترین اصول چیدمان مبل‌های سلطنتی آن هم در فضای محدود آشنا شوید. بهتر است ابتدا یک نقطه دلخواه از پذیرایی خود را به عنوان نقطه مرکزی در نظر بگیرید؛ سپس بقیه آیتم‌های دکوری خود از جمله مبلمان را در حول آن بچینید.

برای اینکه بتوانید بهترین چیدمان را اجرا کنید، توصیه می‌کنیم محل قرارگیری تلویزیون را مبنای کار خود قرار داده و متناسب با آن اقدام به چیدن مبلمان کنید. البته انتخاب نقطه مرکزی کاملا سلیقه‌ای است و می‌تواند با توجه به نوع وسایل و معماری خانه هر فرد کاملا متفاوت باشد.

پس از اینکه نقطه مرکزی را تعیین کردید در مقابل آن نقطه، یک فرش با ابعاد دلخواه پهن کنید و در نهایت شروع به چیدمان مبلمان سلطنتی خود در دورتادور فرش کنید. در این صورت چیدمان زیبا و منظم از لحاظ بصری خواهید داشت که علی‌رغم مجلل بودن مبل‌ها و اندک بودن فضا، پذیرایی شما را سازمان یافته نشان می‌دهد.

بزرگ‌تر نشان دادن پذیرایی کوچک با استفاده از مبل سلطنتی

داشتن پذیرایی بزرگ و دلباز خواسته اکثر افراد است و عده‌ای از افراد که بنابر هر دلیل از دست‌یابی به این خواسته باز مانده‌اند، می‌توانند با رعایت چندین نکته در چیدمان، باعث بزرگ و دلباز به نظر رسیدن پذیرایی کوچک خود بشوند.

معجزه ای که شیشه رنگی در دکوراسیون و معماری خانه مدرن شما می کند

در واقع، انتخاب مبلمانی با پارچه ساده و تک رنگ با تزیینات اندک مهم‌ترین گام است. مبلمان رنگارنگ و پرکار با پارچه‌های پرنقش و نگار از لحاظ بصری شلوغ دیده می‌شوند و فضا را کوچک جلوه می‌دهند. اصولا هرچه مبلمان سلطنتی شما نقش و طرح کمتری داشته باشند، در بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا موثرتر هستند.

همچنین استفاده از آینه‌های بزرگ در دیوار پذیرایی، سبب بزرگ‌تر جلوه دادن فضا خواهد شد. فراموش نکنید که برای اینکه خواسته‌تان محقق شود، لازم است از چندین رنگ محدود در دکوراسیون پذیرایی خود استفاده کنید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

راهنمای چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

مبل های استیل معمولا در دو ست 7 نفره و 9 نفره ساخته می شوند و به بازار عرضه می شوند اما شما می توانید با توجه به فضای منزل و بودجه خود ست کامل آن را نخرید و به جای آن می توانید نیم ست مبل استیل یا هر نوع مبل دیگر را انتخاب و خریداری نمایید.

بنابراین اگر پذیرایی کوچکی دارید نگران تعداد زیاد مبل استیل نباشید شما به راحتی می توانید به تعدادی که در فضای شما جا می شود مبل بخرید. بنابراین اگر فضای کوچک و یا ارتفاع سقف شما کم است از ست کامل خریداری نکنید زیرا همانطور که گفته شد مبل های استیل اندازه های بزرگتری نسبت به دیگر مبلمان دارند و از ارتفاع بیشتری برخوردار هستند.

و اگر بیشتر فضای منزل را از مبلمان پر کنید سبب بهم ریختگی و شلخته نشان دادن فضا خواهد شد و خبری از زیبایی و لوکس بودن منزل نخواهد بود.

البته مبلمان استیل در انواع سایز ها ساخته می شوند اما بطور معمول بزرگ هستند بنابراین در هنگام خرید مبل استیل دقت نمایید که مبلی مناسب با فضای خود خریداری نمایید و یا با کمک از کارگاه های مبل سازی مبل استیل کوچک تر و مناسب فضای خود را تهیه کنید.

نقطه کانونی

نقطه کانونی و چیدمان با مبل استیل در پذیرایی کوچک کمی سخت است اما امکان پذیر می باشد. برای ایجاد نقطه کانونی می توانید از شومینه یا تلویزیون استفاده کنید اما برای پذیرایی کوچک حتما فاصله های استاندارد تعیین شده برای نقطه کانونی را رعات کنید و مبل ها بیش از حد به هم نزدیک ننمایید و فضای رفت و آمد را در نظر بگیرید همچنین مبل های استیل بیش از حد نزدیک به شومینه نباشد زیرا داغ میشود و امکان خسارت و حتی آتش سوزی وجود دارد. بنابراین در چیدمان نقطع کانونی استاندارد ها را رعایت کنید تا فضایی شیک و زیبا داشته باشید.

انتخاب مبلمان استیل ساده

برای چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک بهتر است از مبل استیل در پذیرایی کوچک تر بهره ببرید و همچنین سعی کنید هارمونی رنگ ها را رعایت کنید و بیش از حد از تضاد ها در چیدمان دکوراسیون خود استفاده نکنید زیرا فضا را بی نظم نشان می دهد. به عنوان مثال برای چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک بهتر است از مبل هایی که پارچه های آن از گل درشت و بزرگ و طرح های شلوغ استفاده نشده بهره ببرید زیرا مبل های استیل با گل بزرگ و طرح شلوغ مناسب فضا هایکوچک نیستند و پذیرایی شما را کوچکتر نشان می دهد.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

بنابراین توصیه می شود برای پذیرایی های کوچک از مبل های استیل با طرح های ساده استفاده کنید تا فضای کلی شما منظم تر دیده شود و همچنین برای انتخاب رنگ مبل استیل در پذیرایی کوچک بهتر است از رنگ های روشن و شاد نظیر سفید و کرمی استفاده کنید زیرا این رنگ ها پذیرایی شما را روشن تر نشان می دهد و نور بیشتر سبب میشود فضا بزرگ تر به نظر برسد. و همچنین رنگ هایی استفاده کنید که آرامش فضا را بیشتر کنند و فضای منزل شما را آرامش بخش نشان دهند.

عدم استفاده از میز و جلو مبلی در پذیرایی کوچک

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک بسیار مهم است و زمانی باید برای خرید بروید که تمرکز کافی را داشته باشید و در حین خرید باید تمرکز کافی را داشته باشید زیرا فضای زیادی نداریم و مبل های استیل بزرگ هستند در نتیجه باید بهترین انتخاب را در هنگام خرید داشته باشیم. میز های جلو مبلی و میز های کنار مبلی مهم هستند اما به دلیل فضای کمی که داریم نمی توانیم از هر میز کنار مبلی و جلو مبلی استفاده کنیم. بهتر است از میز های جلو مبلی کوچک تر و چند میز کنار مبلی

جمع و جور تر انتخاب و استفاده کنیم تا فضای زیادی را اشغال نکند و همچنین فضایی برای رفت و آمد بین مبل ها باقی بماند. نکته دیگر در هنگام خرید میز جلو مبلی در پذیرایی کوچک که باید به آن دقت داشته باشید ارتفاع میز های جلو مبلی و میز های کنار مبلی است. همانطور که گفتیم یک قاعده برای ارتفاع مبل و میز جلو مبلی وجود دارد اما برای پذیرایی کوچک سعی کنید میز های جلو مبلی و کنار مبلی با ارتفاع کمتر را خرید کنید.

استفاده از لوازم دکوراتیو ممنوع

از دیگر وسایل دکوراتیو بیش از اندازه در کنار مبل های استیل در پذیرایی کوچک قرار ندهید زیرا محیط خانه شما شلوغ می شود بنابراین استفاده از گلدان های بزرگ و آباژور های بزرگ و تزیینی و مجسمه های بزرگ توصیه نمی شود. بهتر است از گلدان های کوچک و طبیعی و به جای استفاده از مجسمه های بزرگ از تابلو های کوچک و زیبا بهره ببرید و همچنین قانون های فنگ شویی استفاده کنید تا فضای منزل شما شاد نشان داده شود.

آشنایی با کاربرد انواع پارتیشن متحرک منزل + مدل های شیک برای دکوراسیون خانه

چیدمان مبل راحتی و استیل در کنار هم چگونه باشد؟

خوشبختانه با توسعه مهندسی معماری و ساختمان، بسیاری از خانه‌های نوساز و آپارتمان‌های کلید نخورده متراژ قابل قبولی دارند به طوری که شما می‌توانید در طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی خود از مبلمان راحتی و استیل در کنار یکدیگر استفاده کنید. اما سوالی که پیش می‌آید در مورد نحوه چیدمان مبل راحتی و استیل کنار هم خواهد بود. به نظر شما چطور می‌توان چیدمان این ۲ مدل مبلمان را به بهترین شکل در کنار یکدیگر طراحی کرد؟ با ما همراه باشید تا بیشتر در نحوه چیدمان مبلمان اتاق پذیرایی به شما کمک کنیم.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که در خانه‌ای بزرگ زندگی می‌کنید و دوست دارید هر ۲ مدل مبلمان راحتی و استیل را در اتاق پذیرایی خود جای دهید، بدون شک این راهنما می‌تواند در چیدمان مبل راحتی و کلاسیک به شما کمک کند.

متاسفانه بسیاری از افراد به هنگام چیدن این ۲ نوع مبلمان در کنار یکدیگر کمی دچار سردرگمی می‌شوند. برای رفع این درگیری و سردرگمی بهتر است اصول اولیه چیدمان مبل راحتی و استیل کنار هم را در نظر بگیرید.

به خاطر داشته باشید مبل استیل در واقع به مبلمانی گفته می‌شود که تا حدودی سلطنتی است و برای پذیرایی از مهمانان استفاده می‌شود. بنابراین این مدل مبلمان باید در بخشی متمایز از مبلمان راحتی قرار بگیرد.

در مقابل شما می‌توانید مبل راحتی را روبرو تلویزیون خود قرار دهید تا مهمانان به هنگام تماشای تلویزیون احساس راحتی داشته باشند.

خرید مبل راحتی خوب نیازمند رعایت برخی نکات و توجه به ویژگی هایی است که در شادمگ در اختیار شما قرار گرفته است.

نحوه چیدمان مبل راحتی

همان‌طور که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین بخش‌های یک ساختمان و منزل اتاق پذیرایی آن است. در صورتی که آپارتمان یا خانه شما اتاق پذیرایی کوچکی دارد، توصیه می‌کنیم از مبلمان راحتی به جای مبل سلطنتی یا استیل استفاده کنید.

به عبارت دیگر با انتخاب مبلمان استیل به طور حتم اتاق پذیرایی شما خیلی شروع دیده می‌شود. در حال حاضر و با توجه به آمار به دست آمده بیشتر اتاق‌های پذیرایی حالت مستطیل شکلی دارند که برخی از بخش‌های آن‌ها با شومینه یا تلویزیون پر شده است.

می‌توان گفت نوع چیدمان مبلمان راحتی شما به متراژ و شکل اتاق پذیرایی شما بستگی دارد. در ضمن نحوه چیدمان این مبلمان بیش از هر چیزی به سلیقه شما وابسته است اما در چیدن مبلمان راحتی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

تعداد مبلمان راحتی (یک نفره، دو نفره و سه نفره)

توجه به فضای کافی میان دیوار و مبلمان
توجه به گوشه‌های اتاق پذیرایی
راحتی افراد به هنگام رفت و آمد در اتاق پذیرایی
دسترسی مهمانان به میز جلوی مبل
انعطاف‌پذیر بودن دکور

چیدمان مبل سلطنتی

مبلمان سلطنتی یکی از جذاب‌ترین گزینه در دکوراسیون یک ساختمان است که به دقت و توجه کافی نیاز دارد. به هنگام چیدن این نوع مبلمان باید به ابعاد و اندازه آنها توجه کنید و همچنین به دسترسی و رفت و آمد راحت خود در اتاق پذیرایی نیز توجه داشته باشید.

همان قدر که مبلمان سلطنتی می‌تواند اتاق پذیرایی شما را زیبا و جذاب نشان دهد، اگر در چیدمان آن دقت کافی به خرج ندهید، بدون شک جلوه و منظره اتاق پذیرایی شما کم می‌شود. اولین نکته‌ای که باید در هنگام چیدن مبلمان سلطنتی یا استیل در نظر بگیرید فضا و مساحت اتاق پذیرایی است.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

البته نوع دکوراسیون سایر قسمت‌های خانه یا منزل شما نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. در ادامه نقطه کانونی یا مرکزی اتاق پذیرایی خود را در نظر بگیرید تا بتوانید بتوانید مبلمان سلطنتی خود را به بهترین شکل بچینید.

کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید بهترین مدل را برای مبلمان استیل یا حتی مبل ال خود بیابید.

چیدمان مبل راحتی و استیل

در صورتی که شما نیز به دنبال روشی برای چیدمان مبل راحتی و استیل کنار هم هستید، انتخاب‌های زیادی در پیش روی شما خواهد بود که در ادامه این بخش تمامی مدل‌های چیدمان و ست کردن مبل راحتی با مبل کلاسیک را برایتان شرح می‌دهیم.

به طور کلی مبلمان راحتی در بیشتر مواقع به صورت دایره‌ای یا نیم دایره‌ای چیده می‌شود در حالی که مبلمان استیل حالت رسمی‌تر و ساده‌تر دارد. از این رو شاید ست کردن این ۲ مدل مبلمان کمی برای شما سخت باشد اما به یکی از روش‌های زیر می‌توانید اتاق پذیرایی خود را دکور کنید.

چیدمان مبل راحتی با مبل استیل به صورت دایره ای

پیش از این نیز گفتیم بهترین گزینه برای چیدمان مبلمان راحتی در کنار مبلمان استیل، چینش دایره‌ای مبلمان راحتی خواهد بود. در صورتی که منزل شما دارای شومینه است، توصیه می‌کنیم مبلمان راحتی را در نزدیکی شومینه قرار دهید. همچنین قرار دادن این مبلمان در نزدیکی تلویزیون نیز گزینه مناسب خواهد بود.

در ادامه مبلمان استیل خود را نیز به صورت گرد در کنار مبلمان راحتی بگذارید. برای اینکه نما و جلوه اتاق پذیرایی شما بیشتر شود، بد نیست از فرش‌های گرد نیز در قسمت مبلمان راحتی خود استفاده کنید اما برای زیر مبلمان استیل بهتر است از فرش مستطیلی کمک بگیرید.

چیدمان مبل راحتی با مبل استیل به صورت مربعی

یکی از منحصر به فردترین روش‌های چیدمان مبل راحتی و استیل کنار هم استفاده از شکل مربعی است. برای اینکه بتوانید حالت مربعی در اتاق پذیرایی خود ایجاد کنید باید مبلمان استیل را به صورت گرد در نزدیکی شومینه بچینید و در نزدیکی همین مبلمان استیل خود مبلمان راحتی را به صورت مربعی قرار دهید.

دکور شب یلدا 1401 را اینجوری خلاقانه و جذاب ، با کمترین هزینه بچینید

در واقع شما در اتاق پذیرایی خود ۲ فضای متفاوت ایجاد خواهید کرد که البته مبلمان راحتی مربعی شکل باید در نزدیکی تلویزیون نیز قرار بگیرد. حتی می‌توانید با استفاده از پارتیشن این ۲ فضای اتاق پذیرایی خود را از یکدیگر جدا کنید.

چیدمان مبل راحتی با مبل استیل به صورت خطی

در صورتی که اتاق پذیرایی شما فضایی مستطیلی یا کشیده دارد، توصیه می‌کنیم به هنگام چیدمان مبل راحتی و سلطنتی از مدل خطی استفاده کنید. در این مدل دکوراسیون باید مبلمان استیل یا سلطنتی خود را در بالاترین نقطه اتاق پذیرایی قرار دهید و در ادامه مبلمان راحتی را در کنار آنها بگذارید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

روش چیدمان خطی مبلمان ساده‌ترین روش در چیدن اتاق پذیرایی است اما چشم هر بیننده‌ای را به سمت خود جذب می‌کند. برای نمای بیشتر اتاق پذیرایی خود بعد از چیدمان خطی می‌توانید از پرده‌ای در پشت این مبلمان نیز استفاده کنید.

چیدمان مبل راحتی با مبل استیل به صورت تلفیقی

یکی از بهترین و خاص‌ترین روش‌های چیدمان مبلمان در اتاق پذیرایی، استفاده از روش تلفیقی است. در این روش شما قوانین عادی و رایج چیدمان مبل را رعایت نمی‌کنید بلکه به صورتی خاص و تلفیقی مبلمان راحتی و استیل خود را در کنار یکدیگر قرار می‌دهید. مدل تلفیقی بیش از هر مدل دیگری به سلیقه و خلاقیت شما وابسته است.

نکات مهم در چیدمان مبل راحتی و استیل کنار هم

اگر تا به اینجای مطلب شما هم تصمیم گرفتید که هم مبلمان استیل و هم مبلمان راحتی در اتاق پذیرایی خود داشته باشید، باید با اصول چیدمان درست این نوع مبلمان آشنا شوید. برای اینکه بتوانید به خوبی از پس چیدمان مبل راحتی و استیل کنار هم برآیید باید به نکات مهم و اساسی توجه کنید.

در قسمت‌های بعدی اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین نکات در نحوه چیدمان این مبلمان‌ را به طور خلاصه توضیح می‌دهیم.

ایجاد فاصله ای مناسب در چیدمان مبل استیل و راحتی

در بخش‌های قبلی نیز ذکر کردیم که فاصله مبلمان استیل و راحتی در نمای و جلوه اتاق پذیرایی شما بسیار مهم است. بنابراین اگر قصد دارید این ۲ مدل مبلمان را در کنار یکدیگر قرار دهید، باید به فاصله مناسب آنها از یکدیگر و سایر وسایل و لوازم اتاق پذیرایی توجه کنید.

در واقع نباید این مبلمان را به طوری بچینید که رفت و آمد در اتاق پذیرایی سخت شود یا اینکه دکوراسیون شما قابل تغییر یا انعطاف‌پذیر نباشد، زیرا در این صورت نمای اتاق پذیرایی شما کم می‌شود.

در انتخاب رنگ مناسب برای مبل راحتی و مبل سلطنتی در کنار هم دقت کنید

یکی دیگر از نکات مهمی که به هنگام خرید مبل و اجرای چینش آن در اتاق پذیرایی اهمیت دارد، رنگ مناسب مبلمان خواهد بود. فراموش نکنید از رنگ‌هایی متناسب و هماهنگ با یکدیگر استفاده کنید تا جلوه اتاق پذیرایی شما افزایش یابد.

طبق گزارشات جمع‌آوری شده رنگ روشن متداول‌ترین رنگ‌ها برای مبلمان استیل است، به همین دلیل بهتر است مبلمان راحتی خود را نیز به رنگ روشن انتخاب کنید تا این ۲ مدل مبلمان با یکدیگر همخوانی داشته باشند. در نهایت انتخاب رنگ‌های مکمل به زیبایی اتاق پذیرایی شما کمک می‌کند.

هماهنگی ابعاد و ارتفاع مبل ها در چیدمان

از آنجایی که مبل‌ها در انواع ابعاد و سایزها تولید و عرضه می‌شوند، شما به هنگام خرید و چیدن آنها باید به ابعاد و حتی ارتفاع آنها توجه داشته باشید. به زبان ساده باید در هماهنگ بودن ابعاد و ارتفاع مبلمان راحتی و استیل خود تمام تلاشتان را به کار ببرید، زیرا در این صورت اتاق پذیرایی شما زیباترین جلوه را خواهد داشت.

نباید های چیدمان مبل راحتی با مبل سلطنتی

در چیدمان مبل راحتی و استیل کنار هم دقت زیادی به خرج دهید و هرگز از ۲ رنگی که به طور کامل با هم تضاد دارند در دکور اتاق پذیرایی خود استفاده نکنید. در ضمن مبلمان استیل را هرگز در مقابل تلویزیون قرار ندهید، همان‌طور که نباید مبلمان راحتی را در قسمت بالایی اتاق پذیرایی خود قرار دهید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی کوچک

چیدمان ال شکل نیز یکی از بهترین و پرطرفدارترین مدل‌های چیدمان مبلمان راحتی و استیل است که برای سالن‌های ال شکل گزینه مناسبی خواهد بود. خبر خوب اینکه این مدل چیدمان بسیار ساده است و شما به راحتی می‌توانید این مدل را در منزل خود پیاده کنید.

در ابتدا باید فرش را مناسب سایز سالن ال شکل خود پهن کنید و در راستای این فرش مبل ۳ نفره را قرار دهید و در ادامه مبل ۲ نفره را به زاویه ۹۰ درجه در سالن ال بگذارید. روبروی این مبل ۲ نفره نیز می‌توانید از یک مبل تک نفره استفاده کنید. میز وسط را در مرکز سالن بگذارید و سایر میزهای عسلی را گوشه‌ای جمع کنید.

سخن آخر

رعایت نکات و پایبندی به اصول ذکر شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا علی‌رغم شلوغ بودن ذاتی مبل‌ های خود و فضای کوچک پذیرایی‌تان، چیدمانی با شکوه و مجلل داشته باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

15 آبان 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *