افتتاح حساب ترکیه
خرید مبل راحتی خوب

خرید مبل راحتی خوب نیازمند رعایت برخی نکات و توجه به ویژگی هایی است که ما در این مطلب از گروه دکوراسیون شادمگ در اختیار شما قرار گرفته است. این نکات به شما کمک می کند تا بهترین مبل راحتی را برای دکوراسیون خود تهیه کنید.

ویژگی های مهم خرید مبل راحتی خوب

در چند سال اخیر علاقه و توجه افراد به دکوراسیون و چیدمان بیشتر شده است و بیشتر افراد حتی در خانه های خیلی کوچک با درآمدهای خیلی محدود هم سعی می کنند بهترین وسایل را برای منزل خود تهیه کنند و با همان وسایل اندک هم بهترین چیدمان را داشته باشند تا یک فضای چشمگیر و جذابی را در منزل خود فراهم کنند و در این چیدمان یکی از مهمترین اجزاء همیشه مبلمان هستند که جلوه ویژه ای را به قسمت پذیرایی هر خانه ای می بخشند و انتخاب درست آنها می‌تواند قدم بلندی در جهت زیبا سازی منازل باشد.

مبل راحتی - خرید مبل راحتی خوب

خرید یک مبل راحتی خوب تغییر بسزایی در دکوراسیون و حس و حال خانه شما ایجاد می کند. اما برخلاف تصور همه خرید این نوع وسیله کار چندان ساده ای نیست و نباید آن را همچون خرید لباس دست کم بگیرید. در واقع طی پروسه انتخاب و خرید شما باید به نکات ریزی دقت کنید که بعد‌ها از انتخاب خود پشیمان نشوید. البته یادتان نرود اولين گام براي طراحي دكوراسيون پذيرايي انتخاب رنگ مناسب و موضوع ست کردن فرش و مبل است.

 مبل خوب چه مبلی است ؟

مبل به بعضی از وسایل خانگی و اداری و عمومی گفته می شود که معمولاً در نشستن و کار کردن از آن استفاده می شود. البته مبل ها غالبا به منظور نشستن یک نفر یا بیشتر ساخته و طراحی می شوند که برای لمیدن و خواباندن دست، بازو و کمر طراحی و ساخته می‌شوند. مبلها را معمولاً در اتاق‌های نشیمن، اتاق مخصوص تلویزیون، اتاق ناهارخوری و اتاق استراحت قرار می‌دهند. ساختار مبل ها معمولا چوبی یا فلزی است و روکش آن‌ها از جنس پارچه، چرم یا ترکیب هر دوی آن‌ها است. در هتل‌ها، شرکت‌ها، اتاق‌های انتظار و گاهی مغازه‌ها از کاناپه استفاده می‌کنند.

خرید مبل راحتی خوب چگونه است ؟

از سال 1800 میلادی در ایالات متحده آمریکا مبل های راحتی ساخته می‌شدند و می توان گفت که این مبل ها بیش از 200 سال قدمت دارند و در قالب های دو نفره، سه نفره و یا یک نفره تولید می شوند. وقتی که به مبل های راحتی نگاه کنید می‌بینید که در بدنه این مبل ها چوبی دیده نمی شود و پایه های کوتاهی دارند و دسته های پهن، و در مقایسه با مبلمان استیل از قیمت بهتری برخوردار هستند و در عین حال نسبت به مبلمان استیل ابعاد کوچکتری هم دارند.

متریالی که برای ساخت این نوع از مبل ها به کار میرود به نوعی تعیین‌کننده دوام و قیمت این مبل ها هستند زیرا بدنه اصلی مبل می تواند از چوب های مختلف باشد که هرکدام استحکام و ویژگی‌های خاص خودش را دارد و همچنین پارچه ای که به عنوان روکش سراسر ظاهر مبل را می پوشاند می‌تواند جنس های مختلفی داشته باشد. پس در حالت کلی می توان گفت که مبل راحتی مبلی است که تمام آن چرم ویا پارچه مبلی باشد.

در بین انواع مبلمانی که افراد برای منازل خود و همچنین محیط کار و غیره فراهم می کنند مبل های راحتی جزو آن دسته از مبل‌هایی هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند و تا حدود بسیار زیادی در بین مردم جا افتاده اند و خانواده ها تمایل دارند که حداقل یک دست از این مبلمان را در منزل خود در قسمت پذیرایی و نشیمن داشته باشند. به علت اهمیتی که این مبلمان در بین مردم دارند تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در مورد ویژگی های مبل راحتی و انواع آن صحبت کنیم. یکی دیگر از ویژگی های یک مبل خوب این است که به آسانی قابل تمیز کردن و شستشو باشد؛ روش شستن مبل با سرکه را می توانید اینجا بخوانید.

مبل راحتی و کلاسیک

مبلمان به طور کلی به دو دسته راحتی و کلاسیک تقسیم می‌شوند که بزرگ‌ترین تقسیم‌بندی مبل ها همین دو دسته است و سایر مبل های دیگر در زیر شاخه های این دو دسته قرار می‌گیرند و هنگامی که صحبت از مبلمان می‌شود همیشه منظور ما چهار پایه هایی هستند که یک پوشش مشخصی بر روی خود دارند و دارای ابعاد مختلفی هستند که در قالب یک نفره، دو نفره و بیشتر تولید می شوند و افراد با توجه به نیاز خود مبلمان مورد نظر را خریداری میکنند.

خرید مبل راحتی خوب

البته قدمت مبل ها بسیار زیاد است و حتی در زمان های بسیار گذشته هم به نحوی از مبل ها استفاده می شده و به مرور زمان ظاهر مدرن تری به خود گرفته است. همانطور که گفتیم تقسیم‌بندی مبل ها به دو دسته راحتی و کلاسیک می باشد. البته در ایران دسته بندی استیل هم اضافه می شود که یک سری تفاوت‌هایی با مبل های کلاسیک دارد و در سایر مقالات به آن اشاره خواهیم کرد.

خرید انواع مبل راحتی خوب

یکی از ابزار های طراحان داخلی برای کاربردی کردن فضا، مبلمان است. میتوان گفت که تقریباً گزینه های بی پایانی برای انتخاب مبلمان وجود دارد. ما می دانیم که برای زندگی راحت خود، برای نشستن و استراحت به مبلمان نیاز داریم. خرید مبلمان بدون برنامه ریزی، دکوراسیون شما و فضای کاربردی را تحت تاثیر قرار می دهد . انتخاب مناسب مبلمان برای خانه یا محل کار شما نه تنها زیبایی بصری فضا را بهبود می بخشد بلکه در استراحت و راحتی شما نیز تاثیر گذار است

ممکن است تصمیم به خرید مبلمان داشته باشید؛ ممکن است به دلیل نقل مکان و یا تغییر دکوراسیون بخواهید مبلمان خود را تغییر دهید. مبلمان با کیفیت عالی یک سرمایه گذاری هوشمندانه است.به همین منظور باید با انواع مبلمان آشنا شوید.همراه ما باشید و تا با انواع مبلمان و اصول خرید مبلمان آشنا شوید.

حدود 21 نوع مختلف مبل (کاناپه) وجود دارد، بنابراین ممکن است به هنگام خرید مبل ندانید کدام انتخاب مناسبی برای شما است.

چند تفاوت جزئی بین مبل ها و کاناپه ها وجود دارد. مبل ها بیشتر رسمی هستند و دارای پشتی و دسته های برجسته هستند از سوی دیگر، کاناپه ها کمتر رسمی هستند و بیشتر برای دراز کشیدن استفاده می شوند.

مبلمان بر اساس متریال کاربردی آن و میزان و نوع استفاده از آن به طور معمول بین 7 تا 15 سال عمر میکند.

به طور کلی میتوان انواع مبلمان را دسته تقسیم بندی کرد که در ادامه آن را مورد بررسی قرار میدهیم.

در خانه های مختلف، سبک های متفاوتی از چیدمان به چشم میخورد؛ در انتخاب مبلمان نیز این تفاوت باید مد نظر قرار بگیرد. لزوماً نباید همه اجزای یک خانه یکسان باشد. گاهی باید عنصری از چیدمان منحصر به فرد باشد. بنابراین، ما اینجا مجموعه مختلف مبلمان را بررسی میکنیم. در اینجا یک لیست جامع وجود دارد که به شما می گوید چگونه و چرا این مدل های مبل انتخاب عالی هستن .

مبلمان کلاسیک

سبک کلاسیک شامل مبلمان خوش ساخت با جزئیاتی مانند خاتم کاری و پایه های کنده کاری شده یا چرخانده شده، و همچنین قطعاتی با جزئیات پرآذین، گاهی اوقات با تأثیر از گل یا جانوران است. پارچه هایی که دارای بافت و الگوهای ظریف و راه راه های مخلوط هستند، در این سبک انتخاب های محبوبی هستند. سبک سنتی اغلب شامل روکش‌های ابریشمی، کتان و مخمل با چوب تیره با جزئیات تزئینی است که از طرح‌های قرن 18 و 19 الهام گرفته شده است. رنگ و بافت داخلی، حس زرق و برق را به فضا می‌آورد.

خرید مبل راحتی خوب

علاوه بر مبلمان سبک کلاسیک، مبلمان نئوکلاسیک نیز امروزه در برخی از فضاها مورد استفاده قرار میگیرد. در اصل، نئوکلاسیک در طراحی داخلی تمام ویژگی های کلاسیک را در بر می گیرد، اما انعطاف پذیرتر است و می تواند بهتر با واقعیت های خانه ها و آپارتمان های معاصر سازگار شود.

چه در خانه‌های تاریخی که با وجود طراحی معاصر تازه شده‌اند یا برعکس، آپارتمان‌های مینیمالیستی و مدرن که با مبلمان کلاسیک زیبا تزیین شده‌اند، سبک کلاسیک جدید می‌تواند ترکیبی جذاب از فضاها ایجاد کند، فضای داخلی را با ترکیب‌های غیرمعمول و انتخاب‌های جسورانه بهبود بخشد.

بر خلاف مبلمان کلاسیک، در طراحی معماری مدرن از چوب سبکتر، کتان و چرم استفاده شده است. برخی از قطعات نیز ممکن است از فلز صیقلی و حتی پلاستیک استفاده کنند. مبلمان مدرن تزیینات موجود در مبلمان سنتی را ندارد و از این نظر بدون پیچیدگی است.

مبل های چوبی

به طور سنتی، سبک مبل های چوبی طرح های غالب هستند. یعنی قاب و بدنه چوبی است.

صفر تا صد نکات اساسی خرید میز تلویزیون شیک و جدید + نکات مهمی که باید مدنظر داشته باشید

همانطور که از نام آن پیداست، چوب، ماده غالب در این انواع ست مبل است. محکم، قابل اعتماد و براق است. انواع ست مبل های چوبی سنتی هستند و می توانند برای سال ها به عنوان بخشی از خانه و خاطرات شما زندگی کنند.

مبل نبشی

صندلی‌های گوشه فضای بیشتری را ایجاد می‌کنند و مسیر اصلی اتاق نشیمن را آزاد می‌کنند. خانواده های بزرگتر و فضاهای کوچک یک سناریوی رایج در خانه های امروزی است. و مبل گوشه ای بهترین گزینه برای اسکان خانواده های بزرگتر خواهد بود. همچنین، این سبک، یک ست مبل برای اتاق نشیمن کوچک است و یک گزینه عالی برای آزاد کردن فضای بیشتری برای راه رفتن است. به این ترتیب، می توانید از بقیه فضا برای فضای پا، میزهای قهوه یا حتی قطعات منحصر به فرد استفاده کنید.

خرید مبل راحتی خوب تختخواب شو

مبل تختخواب شو می تواند انواع مختلفی داشته باشد. همه این مدل های مبل نیازی به باز کردن از زیر ندارند. این ست مبل های چند منظوره را می توان به عنوان تخت خواب و همچنین مبل استفاده کرد. این برای به حداکثر رساندن فضای اتاق شما در طول روز و استراحت در رختخواب در شب با همان مبلمان ایده آل است.

خرید مبل راحتی خوب

علاوه بر این، کاناپه‌های تختخواب‌شو در هاستل‌ها، استودیو آپارتمان‌ها، خانه‌های کوچک و غیره رایج است. البته ما در مطلبی از مزایا و معایب مبل تختخواب شو براتان گفتیم.

مبل راحتی هوشمند

افراد بیشتر از مبل های راحتی برای فضایی آرام استفاده می کنند که به آنها کمک می کند آرامش و استراحت داشته باشند. این نوع کاناپه ها ترکیبی از ست مبل و صندلی راحتی هستند. این ست مبل سالنی، دارای طرحی است که به شما کمک می کند در مبل فرو رفته و استرس را از بین ببرید. دارای تکیه گاه بالشتکی و یک زیرپایی بلند برای کشش پاهای شما نیز می باشد.

هیچ چیز به اندازه خانه راحت نیست و یکی از جذاب ترین قسمت های آن مبل راحتی است. بنابراین، برای یک عصر آرامش بخش برای استراحت، صندلی به کمک شما می آید!

علاوه بر این، این نوع کاناپه‌ها راحت، برای استراحت پس از یک روز کاری عالی هستند. این سبک یک فاصله از سبک های سنتی مبل دارد؛ می توانید بر روی آن بنشینید و یک دکمه را فشار دهید تا به عقب برگردید و استراحت کنید. به معنای واقعی کلمه.

مبل ال

این نوع مبلمان با ساختار L شکل خود می توانند به عنوان کاناپه برای سالن، فضای نشیمن و … استفاده شوند و فضای کمتری را اشغال می کنند و فضای اضافی را برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه فراهم می کنند.

خرید مبل راحتی خوب

در حال حاضر، این یک ست مبل عالی برای اتاق های نشیمن کوچک و همچنین برای اتاق های بزرگ است. برای فضاهای کوچکتر، فقط یک طرح مبل نوع ال معجزه می کند! با این حال، برای فضاهای بزرگتر، می توانید پس از اضافه کردن این مبلمان، چندین صندلی کوچک اضافه کنید!

طرح های ست مبل ال در انواع چوب و پارچه موجود می باشد. این مدل مبلمان بادوام، مقرون به صرفه، مد روز و ماندگار هستند.

اساساً یک سکشنال از حداقل دو قطعه (یا بخش) تشکیل شده است که با هم ترکیب می شوند و مبل هایی به شکل L یا U ایجاد می کنند. سکشنال ها در فضاهای نشیمن بزرگتر یا در فضاهای آپارتمانی و پلان باز که پشت مبل می تواند به عنوان یک جداکننده بین آشپزخانه و اتاق نشیمن عمل کند، مناسب است.
امروزه سکشنال ها یک سبک فوق العاده محبوب از مبل ها هستند. سکشنال ها صندلی های بیشتری را فراهم می کنند و آنها را به راه حل خوبی برای خانواده های بزرگ یا اتاق های بزرگ تبدیل می کند.

صندلی راحتی

با صحبت در مورد انواع کاناپه ها، نمی توان صندلی های راحتی را فراموش کرد. آنها معمولاً در گوشه ای از اتاق نشیمن شما قرار میگیرند، جایی که بخشی از فضا است، اما همچنین بخشی حیاتی از فضای دیگر است. به عنوان مثال، می توانید برای ایجاد یک گوشه مطالعه در اتاق نشیمن خود برنامه ریزی کنید و صندلی راحتی را به صندلی اضافه کنید و رمان کلاسیک مورد علاقه خود را بخوانید!

خرید مبل راحتی خوب عثمانی

استفاده عمومی از مبلمان عثمانی برای زیرپایی است. می توانید آن را نزدیک صندلی مبل خود قرار دهید تا پاهای خود را روی آنها بلند کنید و نمایش های مورد علاقه خود را تماشا کنید. یا، اگر فقط یک مبل کوچک دیگر بدون تکیه گاه است، می توانید به سادگی روی یک عثمانی بنشینید. همچنین، این یک افزودنی عالی برای ست مبل شما برای سالن است. بعلاوه، این ایده عالی است که آنها را نزدیک پنجره خود قرار دهید تا بچه ها بنشینند و افسانه های مورد علاقه خود را بخوانند.

مبلمان چستر

مبل های چسترفیلد به عنوان یکی از مشهورترین طرح های مبل در جهان، با بازوهای بزرگ و رول شده خود که ارتفاعی برابر با پشت دارند، تعریف می شوند. این مبل‌های زیبا که به‌طور سنتی با چرم تیره پوشانده شده‌اند واقعاً متمایز هستند. مبل چستر فیلد قهوه ای ظاهری کلاسیک را ارائه می دهد و یک قطعه سرمایه گذاری واقعی است. خوبی انتخاب چسترفیلد با رنگ خنثی این است که به راحتی با ترندهای جدیدتر که آمدند و رفتند کار می کند.

خرید مبل راحتی خوب

صندلی عشق

صندلی عشق نام خود را از این ایده گرفته است که یک زوج می توانند آن را به اشتراک بگذارند و خیلی نزدیک به هم بنشینند. مهم‌ترین مشخصه‌ای که بین کاناپه و صندلی عشق وجود دارد این است که صندلی‌های عاشقانه، کوتاه‌تر از مبل‌ها هستند – نه از نظر ارتفاع یا عمق، بلکه از نظر طول. صندلی عاشقانه معمولاً دارای ارتفاع و عمق صندلی مانند سایر گزینه ها است،

با این تفاوت که طول آن به اندازه ای نیست و معمولاً افراد کمتری را به راحتی در خود جای می دهد. صندلی‌های عاشقانه معمولاً (و راحت) می‌توانند برای دو نفر مناسب باشند، اما این به اندازه آن بستگی دارد، زیرا ممکن است به راحتی فقط برای یک نفر مناسب باشد. اما نکته مهم این است که یک صندلی عاشق با مبل دو نفره یکسان نیست – هر دو برای دو نفر طراحی شده اند، اما تناسب متفاوتی دارند.

لازم به سادآوریه که چیدمان دو دست مبل نیازمند رعایت برخی اصول است که ما در شادمگ برایتان توضیح داده ایم.

انواع مبل راحتی

توجه داشته باشید که مبل های راحتی انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز افراد طراحی و تولید شده اند که از جمله آنها می‌توان به کاناپه و مبل لاوسیت و همچنین فوتون یا مبل های تختخواب شو اشاره کرد که اگر بخواهیم چند نمونه دیگر از مبل راحتی را نام ببریم می‌توانیم به مبل های ال شکل و مبل های مدرن و فانتزی هم اشاره کنیم که هر کدام از آنها برای منظور خاصی طراحی و تولید شده اند و افراد می‌توانند با توجه به تمایل خود و سلیقه ای که دارند و همچنین دکوراسیون و سبک کلی که برای منزل خود انتخاب میکنند نمونه مورد نظر را خریداری کنند.

کاناپه

معمولا کاناپه ها خودشان جزو ست های مبلمان به حساب می‌آیند ولی افرادی که تمایل داشته باشند کاناپه های تکی را هم در قسمت هایی از منزل خود داشته باشند می‌توانند آنها را به صورت تکی هم خریداری کنند و یا گاهی با توجه به نیاز افراد در قالب های دو نفره و سه نفره هم در بازار موجود است و سلیقه و نیاز افراد است که مشخص می کند کدام یکی از این مبلمان را خریداری کنند. به خاطر ظاهر ویژه‌ای که کاناپه ها دارند نقش بسیار موثری در چیدمان مبل دارند و طرفداران بسیار زیادی را هم دارند.

خرید مبل راحتی خوب لاوست

در بین انواع مبل های راحتی مبل هایی وجود دارند که در قالب دو نفره ساخته شده اند و فضای کمی را در محیط اشغال می کنند و باعث می شوند که افرادی که از این مبل ها استفاده می‌کنند فاصله خیلی کمی از هم داشته باشند و دلیل نامگذاری این مبل‌ها به خاطر همین است و به آن محل نشستن با عشق هم می گویند.

خرید مبل راحتی خوب

در حرکت دکوراسیون به سمت مدرنیته این نوع از مبلمان جایگاه ویژه ای پیدا کردند ولی هنوز هم خیلی از افراد برای خرید آن و استفاده در منزل تردید می‌کنند زیرا آنقدر که باید در دکوراسیون منزل ایرانی وجود این مبل ها جا نیافتاده است. اما خرید آنها خالی از لطف نیست و می‌تواند جلوه ی جذابی را به منزل شما ببخشد، مخصوصاً اگر این مبل‌ها را مقابل تلویزیون قرار دهید و برای تماشای تلویزیون استفاده کنید.

فوتون یا مبل های راحتی تختخوابشو

با توجه به اینکه بیشتر منازلی که امروزه افراد مختلف، خصوصاً جوان‌ترها در آن ساکن هستند متراژ پایینی دارد و بیشتر مردم ساکنان خانه های آپارتمانی کوچک هستند خیلی از افراد سعی می کنند که وسایل منزل را به نحوی خریداری کنند که با یک تیر چند نشان بروند. یعنی به طور مثال وقتی که یک مبلمانی را خریداری میکنند و یک جایی در منزل به آن اختصاص می دهند بتوانند در مواقع مورد نیاز با تغییر شکل مبلمان از آن به عنوان تخت خواب استفاده کنند و با این کار هم صرفه جویی در فضای منزل شده است و هم یک پرداخت برای دو کالا انجام شده است و با دو منظور می‌توانند از یک کالا استفاده کنند.

آشنایی با کاربرد شومینه و جایگاه ویژه آن در دکوراسیون داخلی

مبل راحتی ال شکل

در بین انواع مختلف مبل های راحتی مبل های ال شکل جایگاه ویژه ای دارند و به خاطر نوع هندسه ای که دارند در بیشتر محیط های کوچک می‌توانند جاگیر شوند و شما با هر متراژی که در دست داشته باشید می توانید مبل ال مناسب آن را تهیه کنید و با استفاده از مبل های ال دیگر فضای پرت در منزل وجود ندارد و تقریباً از همه فضا استفاده کرده اید که این ویژگی در خانه های کوچک بسیار محسوس تر خواهد بود و شما متوجه ویژگی مثبت این مبل ها در منازل کوچک خواهید شد.

خرید مبل راحتی خوب

بهترین جایی که می‌توانید مبل های ال را در اتاق نشیمن قرار دهید کود گوشه های اتاق و زوایای اتاق است و با یک نگاه به هر محیطی می توانید متوجه شوید که بهترین جایگاه برای مبل ال با توجه به شکلی که دارد کجا خواهد بود.

مبل راحتی ایتالیایی

کشور ایتالیا از کشورهایی است که در صنعت مبل جزو برجسته‌ترین ها است و مدل های مبلی که این کشور وارد دنیای مبلمان می‌کند همیشه قابل توجه تمامی افراد از کشورهای مختلف بوده است و بیشتر افرادی که اهل دکوراسیون و مد هستند مدل های مبل های ایتالیایی را می شناسند و دنبال می کنند. طراحی مبل های ایتالیایی بیشتر به گونه ای است که به سمت مبل های راحتی می رود و همیشه قیمت مبل های راحتی نسبت به مبل های استیل و کلاسیک پایین‌تر است و با بودجه و درآمد بیشتر مردم همخوانی بیشتری دارد و مردم بیشتر طرفدار و خواهان مبل های راحتی هستند.

جدید ترین مبل راحتی خوب

با توجه به تقاضای بالا برای تنوع در مبل های راحتی، طراحان و تولیدکنندگان این مبل ها مدل های جدید و متنوعی متناسب با نیاز بازار تولید کرده اند و در اختیار افراد قرار داده اند. تنوع در این مبل ها علاوه بر رنگ و جنس پارچه، در ابعاد و سایر ویژگی های ظاهری هم هست و همچنین متریال سازنده ی این مبل ها نیز متنوع است و هر چه کیفیت بالاتر باشد هزینه ی بیشتری را باید برای خرید بپردازید که در عوض دوام بیشتری هم خواهد داشت.

ویژگی مبلمان راحتی

مبل های راحتی به خاطر ویژگی های مشخصی که دارند به این نام شناخته می شوند زیرا این مبل‌ها نشیمن های خیلی نرم و راحتی دارند که ارتفاع آنها نیز نسبت به سایر مبل های دیگر کم است و دارای دسته های پهن و بالشتی از جنس خود مبل هستند و در ظاهر مبل های راحتی بیشترین چیزی که دیده می شود پارچه است. علاوه بر راحتی این مبل ها و ویژگی هایی که در مورد ظاهر آن ها مطرح کردیم، شاید بهتر باشد در مورد ابعاد این مبل ها نیز آگاهی داشته باشید تا بدانید چه میزان از محیط را اشغال می کند.

خرید مبل راحتی خوب

ابعاد مناسب برای خرید مبل راحتی خوب

وقتی که می خواهید برای منزل خود مبلمان تهیه کنید توجه کنید که بیشترین افرادی که قرار است از آن مبلمان استفاده کنند چه ویژگی های فیزیکی دارند و همچنین به کاربری محیط هم توجه کنید. وقتی که صحبت از ویژگی‌های فیزیکی می کنیم منظورمان این است که اگر در خانواده ای که قد تمامی افراد خیلی بلند باشد یا خیلی کوتاه باشد ممکن است برای استفاده از مبلمان اگر متناسب با فیزیک شان نباشد دچار مشکل شوند و هدف اصلی خرید مبل که راحتی است برآورده نشود.

کاناپه های سه نفری بهتر است که طول و عرض 70 سانتی متر داشته باشند و ارتفاع بالش های آنها تقریبا 20 تا 35 سانتی متر باشد ولی با توجه به اینکه مبلمان چه شکل ظاهری دارند اندازه دسته ها می تواند می تواند متفاوت باشد ولی در حالت کلی معمولا اندازه دست ها هم 15 تا 35 سانتیمتر می باشد.

در هنگام خرید مبل به نشیمنگاه آن توجه کنید، نشیمنگاه ها دو نوع هستند جدا شونده و پیوسته توجه داشته باشید که اگر مبلمانی که خریداری می‌کنید نشیمن پیوسته ای داشته باشد دیرتر خراب می‌شود و خیلی دیرتر از حالت اصلی شکل خود خارج می شود زیرا در قسمت زیرین آن استحکام بیشتری وجود دارد. اما اگر نشیمنگاه مبل از نوع جدا شونده باشد استحکام و مقاوت زیادی ندارد اما به راحتی قابل تعویض و شستشو است.

تعویض پارچه مبل راحتی

با تحویل سال نو و تغییر فصل های مختلف خیلی از خانواده ها تصمیم میگیرند دکوراسیون خانه را تغییر دهند و برای این کار بعضی ها کل مبلمان منزل را عوض می کنند که هزینه زیادی بر میدارد و اما بعضی ها تنها با تغییر روکش مبلمان و تعویض پارچه مبل به این هدف می رسند که هزینه بسیار کمتری می خواهد.

خرید مبل راحتی خوب

دانستن مشخصات پارچه مبلی خوب براي همه كساني كه فكر خريد مبلمان را دارند مهم است. خواندن این مطلب که قبلا در شادمگ منتشر شده به شما پیشنهاد می شود.

بهترین نوع پارچه برای روکش مبل راحتی

یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب مبل راحتی باید به آن توجه کرد نوع پارچه به‌کار رفته در آن است زیرا اگر ماندگاری و مقاومت کافی را نداشته باشد، خیلی زود فرسوده می‌شود و شما مجبور به تعویض و خرید مجدد مبل خواهید شد. پس لازم است هنگام انتخاب و خرید مبلمان نهایت دقت و توجه خود را به کار گیرید تا بهترین و مناسب‌ترین پارچه را برای مبل خود انتخاب کنید. پارچه ای که شما انتخاب می کنید نباید کشی باشد و پرز بدهد، پس لازم است از مرغوب بودن پارچه با پرسیدن این موارد از فروشنده اطمینان حاصل کنید و درخواست ضمانت کالا را داشته باشید.

انواع مختلف پارچه شامل شانل، مخمل نانومیکرو، سلطنتی و…که مربوط به چین و ترکیه و ایران است در بازار موجود می باشد. با نگاهی به مراکز خرید مبلمان متوجه می شوید که غالبا برای مبلمان سلطنتی از پارچه‌های سلطنتی، برای مبلمان راحتی از مخمل و برای مبلمان در اصطلاح «ال» از پارچه‌های چرم استفاده می‌شود.

انتخاب نوع پارچه کاملا بستگی به سلیقه ی خریدار دارد اما خوب است بدانید که معمولا پارچه مخمل براق بهترین پارچه برای مبل است. باید در نظر داشت که تراکم پارچه اهمیت زیادی در انتخاب آن دارد و باید وقتی دست می‌کشید یک دست باشد و فشردگی آن را بتوانید با لمس کردن احساس کنید. راه‌ مناسب دیگر برای تشخیص پارچه ی مرغوب و متراکم این است که آن را جلوی نور بگیرید.

اصول و قواعد چیدمان مبل های راحتی

سعی کنید برای زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون منزل خود چیدمان اصولی انجام دهید و برای این کار باید بدانید که مهمترین نقطه منزل شما اتاق نشیمن و پذیرایی است و با توجه به اینکه منازلی که امروزه افراد در آن ساکن هستند زیاد بزرگ نیست بهتر است که در پذیرایی ها به جای اینکه از مبل استیل و کلاسیک استفاده کنید از مبلمان راحتی استفاده کنید تا بتوانید باعث آرامش بیشتر فضا شوید و فضای اتاق را خیلی شلوغ نکنید.

خرید مبل راحتی خوب

بیشتر مهمانی های خانوادگی و رسمی در پذیرایی منازل برگزار می شود و به همین علت است که نقش بسیار مهمی را در منزل دارد و برای دکوراسیون آنها باید وقت زیادی گذاشته شود و به چیدمان آن توجه شود زیرا به خاطر اهمیت این اتاق باید مبلمانی که در آن میگذاریم یک فضای صمیمانه زیبا و منعطف را داشته باشد.

بچه دار ها برای خرید مبل راحتی خوب بدانید

مبل هایی بدون بافت و خنثی مانند دعوت کردن به ایجاد یک فاجعه است، پس بهتر است مبلی با رنگ تیره و یا سرتاسر طرحدار انتخاب کنید. به طور کلی پارچه های ترکیبی، بادوام تر، رنگی تر و قدرت تمیز کردن بیشتری دارند. پارچه هایی با بافت سخت دیرتر پوسیده و پاره می شوند.

نکات مهمی که برای خرید  مبل راحتی خوب باید در نظر داشته باشید

کلاف مبل راحتی خوب

اولین ویژگی که یک مبل با کیفیت دارد استحکام آن است. مسئله دوام و استحکام یک مبل نیز به کلاف آن باز می گردد. برای سنجش کیفیت کلاف باید به موضوع چوب به کار رفته در ساخت مبل و اتصالات و وزن آن دقت نمایید.

گاهی اوقات از اتصالات جانبی برای تقویت اتصالات اصلی استفاده می شود. اتصالات باید به اندازه ای محکم باشد که زمانی که روی آن می‌نشینید نباید «جیرجیر» کند یا روی سطح صاف، لق بزند. در مورد مبلمان فلزی نیز باید توجه داشته باشید که گوشه ای تیز تا بیرون زدگی در جایی از مبل وجود نداشته باشد.

خرید مبل راحتی خوب

از انواع مختلفی از چوب درختان در ساخت مبلمان استفاده می شود که چوب راش یکی از آنهاست اما قیمت بالایی دارد و طبیعتا مبلمان ساخته شده با آن قیمت تمام شده بالایی پیدا می کند. امروزه سازندگان مبل راحتی اغلب از چوب سفید و چوب روسی استفاده می کنند. زیرا امکان پردازش روی این دو نوع چوب نسبتا آسان است و از دوام و استحکام بالایی نیز برخوردار هستند. اما برخی از انواع چوب حین پردازش دچار شکستگی یا پیچ و تاب بدی می‌شوند.

تابلو های پذیرایی رو اینجوری بچینید تا چیدمان پذیرایی جذاب تر بشه

مسئله دیگر که مرتبط با کلاف مبلمان است وزن آن است که بهتر است تا از وزن سبکی برخوردار باشد. این ویژگی جابجایی و حمل آن را آسان تر می سازد.

طراحی مبل راحتی خوب

مهمترین عوامل تعیین کننده کیفیت مبلمان، طراحی نشیمنگاه و تکیه گاه آن است. در ابتدا باید با نشستن بر روی مبل از استاندارد بودن اندازه ها و ارگونومی آن اطمینان پیدا کنید. یک مبل خوب مبلمانی است که در هنگام نشستن، پاها و کمر در یک زاویه مناسب قرار می گیرند. همچنین طراحی مناسب تکیه گاه در کلاف مبلمان باعث می شود تا کمر در یک موقعیت راحت نگه داشته شود و گودی کمر را پوشش دهد.

ارتفاع پشتی یک مبل خوب نیز باید بگونه‌ای باشد که قسمت هایی از گردن و شانه‌ها را محافظت کند. همچنین ارتفاع مبل از سطح زمین باید به گونه‌ای باشد که پا‌ها نه چندان کشیده و نه خم شوند.

البته طراحی خوب تنها به احساس راحتی برای نشستن روی آن ختم نمی شود مسیله دیگر وجود قسمت هایی است که در صورت افتادن اشیا در آنها امکان دسترسی وجود ندارد. اگر از تعمیرکاران مبلمان سوال کنید حتما به شما میگویند که در هنگام باز کردن مبلمان به کرات شاهد آن هستند که اشیایی نظیر انگشتر، گردنبند، کیف پول و … در بخش‌هایی از مبلمان نفوذ کرده اند، به گونه‌ای که پیدا کردن آن توسط افراد خانه امکان پذیر نبوده است. اما درمورد مبلمانی که طراحی تشک و پشتی آنها یکپارچه نیست این مشکل وجود ندارد. ضمن آنکه امکان شستن روکش پشتی و تشک را نیز به سادگی فراهم می کند.

تودوری مبل راحتی خوب

از عوامل تاثیر گذار بر راحتی و مقاومت مبلمان در طول زمان تودوزی مبل است. تودوزی مبلمان مرتبط با نوع متریالی است که داخل مبلمان با آن پر شده است. این مورد بر دوام مبلمان و میزانی راحتی تاثیر گذار است. رایج ترین متریال بکار رفته در مبلمان های امروزی موارد زیر است:

  • فوم
  • الیاف ویسکو
  • لایکو

در گذشته از اسفنج ها برای تودوزی استفاده می شد اما امروزه فوم ها به خاطر دوام بیشتر، نرم بودن و قابلیت ارتجاع کاربرد بیشتری دارند. اما از فوم برای تمامی قسمت های مبلمان استفاده نمی شود. الیاف ویسکو با وجود نرم و راحت بودن بیش تر برای دسته ها و پشتی مبل های راحتی به کار رفته و به دلیل کمی حالت ارتجاعی، کم تر برای نشیمن گاه استفاده می شوند. لایکو نیز بر روی فوم دسته ها و تکیه گاه قرار گرفته تا حالت ارتجاعی و دوام بیشتری به وجود آورد.

خرید مبل راحتی خوب

فوم ها به دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شوند. فوم سرد کیفیت بهتری دارد، فوم های گرم در کمتر از ۳ ماه قابلیت خود را از دست داده و در اصطلاح می‌خوابد.

نکته مهم برای خرید مبل راحتی خوب

یکی از راه‌های ساده برای تشخیص سرد یا گرم بودن فوم این است که بعد از فشار وارد کردن به فوم سرد، فوم خیلی زود به حالت طبیعی خود بازمی‌گردد، اما فوم گرم بعد از تحمل فشار با کمی تأخیر به حالت طبیعی خود برمی‌گردد.

اگر هم از مبلی خوشتان آمده که در آن از اسفنج استفاده شده حتما دقت کنید که اسفنج ۳۰ یا ۳۵ کیلویی باشد. این نوع اسفنج‌ها سفت و قابل شست‌و‌شو هستند و با گذشت چند‌ ماه از خرید مبل دفرمه نمی شوند.

در واقع پارچه مبل هم به اندازه فوم و اسفنج مهم است و اگر ماندگاری و مقاومت لازم را نداشته باشد، خیلی زود فرسوده می‌شود و ناچار به صرف هزینه مجدد خواهید شد.

روکش مبل راحتی خوب

در واقع پارچه مبل هم به اندازه فوم و اسفنج مهم است و اگر ماندگاری و مقاومت لازم را نداشته باشد، خیلی زود فرسوده می‌شود و ناچار به صرف هزینه مجدد خواهید شد. در مورد روکش باید به دو نکته توجه کرد کیفیت پارچه و کیفیت دوخت روکش.

روکش یا رویه مبل باید از پارچه هایی تهیه شده باشد که با داشتن سطحی ناصاف از تعریق بدن در هنگام نشستن های طولانی مدت جلوگیری کند. این مشکل اغلب در مورد روکش های چرمی اتفاق می افتد.

در مورد رنگ پارچه نیز باید به گونه ای باشد که کثیف بودن سطح مبل را به راحتی آشکار نکند. این مسئله به خصوص برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند مهم است.

کیفیت دوخت نیز باید به گونه ای باشد که که به راحتی روکش مبل با فشارهای ناشی از نشست و برخاست باز نشود. البته در این مورد مقدار پارچه روکش و تراکم آن نیز موثر است. اگر مقدار پارچه روکش کم باشد پس از مدتی در اثر کشش از محل درزها باز می شود.برعکس نیز از خرید مبل‌هایی با رویه شل خود داری کنید.

خرید مبل راحتی خوب

تراکم پارچه اهمیت زیادی دارد و اینکه وقتی دست می‌کشید یک تکه است و فشردگی آن را می‌توانید با لمس کردن احساس کنید. یکی دیگر از راه‌های مناسب برای شناخت تراکم پارچه این است که آن را جلوی نور بگیرید.

همچنین پارچه مورد نظر نباید کش بیاید یا پرز‌های آن به مرور زمان کنده نشود. برای اطمینان خاطر بیشتر از خود فروشنده در این مورد سوال کنید و بخواهید که در ضمانت‌نامه مقاومت پارچه را هم تایید کند.

ابعاد استاندارد مبلمان

یکی از مهمترین نکات در هنگام خرید مبلمان توجه به ابعاد استاندارد مبلمان و تناسب آن با فضای منزل است. طول و عرض و ارتفاع استاندارد مبلمان باعث می شود تا در حین استفاده از آن احساس راحتی داشته باشید و هم چیدمان آنها آسان تر باشد. اما یکی از فاکتورهایی که باید به آن توجه کنید، در نظر گرفتن فضای آزاد منزل برای قرار دادن مبلمان است. بهتر است دقیقاً ابعاد و متراژ جایگاه مبل را انتخاب کنید، زیرا این فاکتور در تعیین فرم مبل راحتی و همچنین نحوه چیدمان آن و تعداد قطعه های ست تاثیرگذار است.

گارانتی هنگام خرید مبل راحتی خوب

بعد از در نظر گرفتن تمامی نکات گفته شده حتما از فروشنده مبلمان بخواهید تا محصول خود را با گارانتی معتبر به شما عرضه کند. توجه داشته باشید که هیچ فروشنده و تولید کننده معتبری اعتبار خود را فدای فروش جنس بی کیفیت نمی کند. این مورد باعث می شود تا خیالتان از بابت هزینه ای که برای خرید مبل می کنید نیز راحت باشد و معمولا فروشنده هایی که اطمینان بیشتری به کالای خود دارند از دادن ضمانت نامه مضایقه نمی کنند.

چطور از کیفیت یک مبل راحتی اطمینان حاصل کنیم ؟

استحکام مبل راحتی را بسنجید، مبل‌های باکیفیت به‌صورت معمول محکم و سنگین می‌باشند. شما می‌توانید چند ضربه به مبل زده تا استحکام آن را بسنجید بعد گوشه آن را بلند کنید . تکان دهید اگر به نظر شما مبل سبک باشد. بهتر است از خرید آن صرف‌نظر کنید. مبل‌هایی را انتخاب کنید که از جنس چوب های سخت مانند چوب درخت بلوط، توسکا، افرا و یا تخته های چند لایه باکیفیت ساخته شده باشد. استفاده از ترکیب فنر و تسمه در مبل نشان‌دهنده کیفیت بالای آن می باشد اما استفاده از فنرهای زیگ زاگ می تواند مقدار راحتی مبل را افزایش دهد.

چارچوب و محل‌های اتصال را چک کنید

اتصالات بهترین مبل راحتی دو بار میخ کاری می‌شود و گوشه‌ها نیز دارای چسب کافی بوده و با هم پیچ می شود. در مبل‌های باکیفیت پایه‌ها و چارچوب یک تکه بوده و پایه‌ها به صورت جداگانه به بدنه وصل نمی باشند. اگرچه یکی از حسن‌های پایه‌های جدا شونده این است که به راحتی از در عبور کند.

برای خرید مبل راحتی خوب به تشک‌های مبل راحتی دقت کنید

تشک‌های مبل یکی از مواردی است که در هنگام انتخاب می‌بایست به آن توجه کنید. اکثر تشک‌ها یک هسته از جنس فوم پلی‌ یورتان دارد. هرچه فوم متراکم تر باشد سنگین‌تر بوده و دوام آن نیز بیشتر است. در مبل‌های ارزان‌قیمت از تشکچه های سبک استفاده می شود. مبل‌های باکیفیت دارای تشک های ترکیبی بوده که در مرکز آن‌ها فنر تعبیه‌شده و اطراف آن با فوم با کیفیت پوشانده شده است.

چگونه مبل خوب را بشناسیم ؟

تا اینجا در رابطه با ویژگی های مبل خوب اطلاعاتی ارائه دادیم . در ادامه میتوانید با نحوه خرید مبل خوب آشنا شوید.

در هنگام خرید قسمت زیرین مبل را مورد بررسی قرار دهید تا از نو بودن مبلمان مطمئن شوید.
از فروشگاه و برند های قابل اطمینان خرید کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید از خدمات پشتیبانی و گارانتی بهره مند شوید.

خرید مبل راحتی خوب
رنگ بدنه چوب مبلمان را متناسب با فضا و سبک محیط انتخاب کنید.
تعداد و سایز مبلمان باید متناسب با تعداد افراد خانه و میزان رفت و آمد انتخاب شود.
رنگ فرش و پرده ها از مواردی هستند که باید هم خوانی و تناسب با رنگ و سبک مبلمان داشته باشند.
رنگ های روشن به ویژه در صورت استفاده مداوم دچار چرک مردگی می شوند و ظاهر اولیه خود را از دست می دهند. به همین دلیل در هنگام انتخاب به رنگ و جنس پارچه باید توجه ویژه ای شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

8 دی 1401

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *