افتتاح حساب ترکیه
تلخ شدن سمنو

تلخ شدن سمنو ضد حال بزرگی است که ممکن است بعد از پخت سمنوی خانگی با آن مواجه شوید. تلخی سمنو تنها یک راز مهم دارد که در این مطلب شادمگ به آن اشاره کردیم. اینجا پر از فوت و فن های مهم طرز تهیه سمنو خانگی است.

سمنو چیست ؟

سمنو یکی از دسرهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که معمولا برای اعیاد و مراسم های مذهبی و سفره هفت سین در عید نوروز تهیه می شود. این دسر خوشمزه در واقع یه حلوای شیرین کشدار تهیه شده با آرد جوانه گندم محسوب می‌شود. اگر در تهیه سمنو نکات زیر را رعایت نکنید، سمنوی شما تلخ و ترش شده و مزه شیرین و خوشمزه ای نخواهد داشت.

تلخ شدن سمنو

چرا سمنو شیرین است؟

همانطور که گفتیم سمنو حلوای کشداری است که مزه شیرین دارد، شیرینی سمنو به دلیل افزودن شکر به آن نیست بلکه سمنو شیرینی طبیعی دارد و به آن هیچ نوع ماده شیرین کننده اضافه نمی کنند.

علت شیرین بودن سمنو به تهیه آن از جوانه گندم مربوط است. گندم تا زمانی که جوانه نزده است، مواد قند‌ی‌اش به صورت نشاسته ذخیره می‌شود و طعم شیرین ندارد، اما در فرآیند جوانه زنی، نشاسته تجزیه و تبدیل به واحدهای کوچک‌تری به نام مالتوز می‌شود و اینجاست که شیرینی سمنو پدیدار می‌شود.

گرچه قند سمنو مصنوعی نیست اما نباید افراد دارای اضافه وزن و افراد دچار دیابت در مصرف آن زیاده روی کنند.

چرا سمنو تلخ می شود ؟

گاهی برخی از افراد در تهیه سمنو دچار اشتباهاتی می شوند که رعایت نکردن این نکات مزه دسر را تغییر داده و تلخ می کند، باید بدانید اگر ساقه ی نقره ای گندم بیش از حد بلند و سبز شود، باعث تلخ شدن سمنو خواهد شد. پس در طبخ همین‌که گندم‌ها شکفته شوند و جوانه بزنند کافی است.

چرا سمنو ترش می شود ؟

برای پخت شما باید گندم ها را خیس کرده و اجازه دهید تا جوانه بزنند اما در این کار باید نکته ای را رعایت نمایید زیرا آب دادن زیادی به گندم برای جوانه زدن باعث ترش شدن آن می شود و دقیقاً ترشی آن به سمنو منتقل شده و به هیچ وجه از بین نمی رود.

تلخ شدن سمنو

شما باید گندم را به خوبی تمیز کنید و با آب سرد بشویید. سپس تا یک بند انگشت بالاتر از سطح آن ها آب بریزید. دو سه روز طول می کشد تا گندم ها جوانه بزنند، آب ظرف را چند بار تعویض نمایید. زمانی که گندم های شما جوانه زدند، آن ها را در صافی بریزید و روی آن ها آب تمیز و خنک بریزید.

فوت و فن دیزی سنگی خوشمزه و حرفه ای رو یاد بگیر

در مرحله آخر نیز صبر کنید تا آب آن کاملا خارج شود. سپس گندم ها را روی پارچه نم دار بریزید و پارچه را درون یک ظرف قرار دهید، یکی دو بار روی این پارچه آب بریزید. میزان آب درون ظرف را چک کنید و از جمع شدن آب در آن قسمت جلوگیری کنید. جمع شدن آب می تواند باعث ترش شدن گندم و سمنوی شما شود و طعم اصلی آن از بین برود.

طرز تهیه سمنوی خخوشمزه خانگی

مواد لازم

گندم برای جوانه زدن1 کیلوگرم

آرد سبوس دار(آرد سنگک)3 کیلوگرم

آب مقدار لازم

بادام یا فندق به تعداد لازم

دستور تهیه

 در ابتدا باید به شما کدبانوهای عزیز بگویم که در هنگام پخت ، هیچ شیره یا شکر اضافه ای داخل مواد آن ریخته نمی شود و تمام شیرینی و مزه خوشمزه ، به خاطر وجود عصاره جوانه گندم می باشد.

مواد مورد نیاز را طوری مشخص نمودیم تا به اندازه مقدار مصرفی برای تعداد افراد کم خانواده باشد. با سایت خرید سمنو همراه باشید تا بصورت گام به گام و تصویری با آموزش درست کردن سمنو آشنا شوید.

همیشه موقع پخت سمنو هفت سین این را فراموش نکنید که به ازای هر مقدار جوانه گندم باید ۳ برابر آرد، پیمانه بزنید. مثلا برای یک کیلوگرم گندم معادل سه کیلوگرم آرد لازم است.

تلخ شدن سمنو

گام اول

برای آماده کردن جوانه گندم، گندم های شسته شده را داخل آب سرد بگذاریدَ، به مدت ۲ روز خیس بخورد و روزی چند بار آب تازه بدهید تا زمانی که جوانه ها دیده شود.(سفید رنگ می شوند)

گام دوم

تا اینجا باید گندم های شما جوانه زده باشد. سپس آنها را آب کشی می کنید و جوانه های تازه را در ظرفی می ریزید. بعد با یک پارچه تمیز و خیس روی آن را می پوشانید. ظرف را در یک جای تاریک قرار بدهید. روزی ۳ یا ۴ بار با یک اسپری آب بپاشید تا خشک نشوند. یادتان باشد که رطوبت زیاد هم باعث ترشیدگی و گندیدگی جوانه ها می شود. (در اینجا جوانه ها ریشه می زنند)

گام سوم

الان باید جوانه ها ریشه زده باشند و رنگ سفید یا نقره ای داشته باشند. این گندم ها را بکوبید یا چرخ کنید تا به یک مخلوط نرم و یکدست برسید. سپس گندم های چرخ شده را با آب مخلوط کنید و از یک صافی رد کنید تا شیره آن جدا شود. می توانید با دست فشار بدهید تا شیره گندم کاملا از آن خارج شود.

گام به گام طرز تهیه مربای زرشک تازه به همراه فوت كوزه گري

گام چهارم

آرد را در داخل یک قابلمه بریزید و کم کم شیره بدست آمده را به آن اضافه می کنید و بعد از حل کردن شیره، یک مایع رقیق در آخر کار بدستتان می آید. ظرف قابلمه را بر روی شعله اجاق گاز قرار بدهید و مرتب هم بزنید تا زمانی که به جوش بیاید و غلیظ بشود. حواستان باشد که طی ۵ تا ۶ ساعت مرتب باید هم بزنید تا ته نگیرد و در آخر کار شبیه به حلوا می شود. در اینجا می توانید بادام را اضافه کنید.

این را به خاطر داشته باشید که برای اینکه سمنوی شما خوشرنگ تر و شیرین تر بشود؛ می توانید مقداری از شیره جوانه را موقعی که سمنو در حال ته گرفتن هست داخل آن بریزید.

گام آخر

در انتها کمی آن را تفت می دهید و با اضافه کردن کمی آب سرد، سمنو را رقیق تر و خوش رنگ تر می کنید. دسر حاضر شده را بمدت نیم ساعت داخل فر یا روی اجاق گاز، حرارت ملایم می دهید تا دم بکشد و حاضر شود.

تلخ شدن سمنو

برای خراب نشدن سمنو چه کنیم؟

برخی اشتباهات در تهیه سمنو موجب خراب شدن آن می شود، به نکات زیر توجه نمایید و آنها را به کار بگیرید:

به گندم بیش از حد آب ندهید

برای تهیه سمنو شما باید گندم را به مدت 2 روز درون آب سرد بخیسانید و روزی چند بار آب تازه بدهید تا زمانی که جوانه ها دیده شود، سپس گندم های جوانه زده را آبکشی و درون پارچه تمیز و خیس قرار دهید، روزی 3 یا 4 بار با یک اسپری آب بپاشید تا پارچه خشک نشود. یادتان باشد که رطوبت زیاد هم باعث ترشیدگی و گندیدگی جوانه ها می شود و ترشی آن به سمنو منتقل شده و به هیچ وجه از بین نمی رود.

از گندم نا مرغوب استفاده نکنید

برای پخت از گندم مرغوب استفاده نمایید زیرا کیفیت گندم در طعم نهایی تاثیر بسزایی دارد و استفاده از گندم نا مرغوب طعم سمنو را خراب می کند. استفاده از گندم شمال باعث می‌شود که سمنوی شما طعم شیرین‌تری پیدا کند.

از تهیه سمنو با جوانه گندم کپک زده خودداری کنید

اگر به دلیل آب دادن زیاد به گندم، جوانه شما کپک زد و یا بوی ترشیدگی می دهد، به هیچ وجه از آن استفاده نکنید و آن را دور بریزید چون به هیچ وجه این طعم از بین نخواهد رفت.

از گندم سبز شده استفاده نکنید

سمنو را از جوانه گندم تهیه می کنند، جوانه ها باید رنگ سفید یا نقره ای داشته باشند و سبز نباشند. اگر ساقهء نقره ای گندم بیش از حد بلند و سبز شود، باعث تلخ شدن سمنو خواهد شد.

نکاتی که باعث خوشمزه تر شدن ماست و خیار می شوند

تلخ شدن سمنو

به جنس پارچه مرطوب دقت کنید

برای تهیه سمنو شما باید گندم های خیس خورده را درون یک پارچه مرطوب قرار دهید تا جوانه بزنند، جنس پارچه‌ای که گندم‌ها را در آن می‌پیچید حتما به صورت خالص و کامل باید نخ باشد. پارچه‌ای که نایلون درون آن داشته باشد، نمی‌تواند به صورت مداوم خیس و نمناک بماند و گندم های شما را خراب می کند.

از آبکش استفاده نمایید

برای جلوگیری از ترش شدن جوانه های گندم، در مرحله‌ای که گندم‌ها را درون پارچه پیچیدید، حتما آن را روی یک آبکش بگذارید تا آب درون ظرفش جمع نشود زیرا این موضوع موجب ترش شدن سمنوی شما می شود.

سمنو را هم بزنید

سمنو حلوای کش دار و شیرین است، برای تهیه آن باید مرتب هم بزنید تا گلوله گلوله نشود و ته نگیرد و کاملا صاف و یکنواخت گردد و بوی سوختگی نگیرد، پس توصیه می کنیم برای پخت سمنو دورهم جمع شوید و به نوبت سمنو را هم بزنید تا خسته نشوید.

پخت در دیگ مسی

برای اینکه این دسر شما بی رنگ نشود و قرمز عالی گردد، سعی کنید سمنو را در دیگ مسی بپزید در غیر این صورت سمنوی شما قهوه‌ای می‌شود.

روش نگهداری از سمنو

برای اینکه سمنوی شما طولانی مدت قابل استفاده باشد، باید آن را درون یخچال یا فریزر نگهدارید.

نگهداری در یخچال

سمنو در یخچال به مدت 50 روز یا حداکثر 2 ماه با دمای میان 2 تا 5 درجه سانتی گراد ماندگاری دارد.
بهتر است سمنو را تازه مصرف نمایید.
اگر سمنو مزه ترشیدگی داد و یا کپکی بر روی آن دیده شد، باید دور ریخته شود.

روش نگهداری در فریزر

سمنو را می توانید درون ظرف درب دار یا کیسه فریزر ریخته و درون فریزر نگهداری نمایید.

تلخ شدن سمنو
این دسر را در فریزر جایی قرار ندهید که بوی مرغ و ماهی به خود بگیرد.
مدت زمان ماندگاری سمنو درون فریزر سه ماه می باشد.
در هنگام مصرف این دسر را از فریزر خارج کنید، داخل یک ظرف بریزید تا یخ آن کم کم آب شود.

نکته مهم

اگر می خواهید سمنو شما طولانی مدت تر در یخچال و فریزر باقی بماند، سمنویی غلیظ بپزید و به هیچ عنوان به آن آب اضافه نکنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

1 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *