افتتاح حساب ترکیه
راز جوان ماندن

راز جوان ماندن رو بلدی ؟ میدونی برای اینکه همیشه جوان باشی باید الگوی درست زندگی کردن رو یاد بگیری. اگر این فرمولهایی که در اختیارتون قرار دادیم رو رعایت کنید و برنامه پوستی و مراقبتی خوبی رو برای خودتون بچینید قطعا چین و چروک سراغتون میاد و نه دلتون پیر میشه. این راز ها رو جدی بگیرید.

راز جوان ماندن خانم ها

احتمالاً شنیده باشید که جوانی و جوان ماندن به سن و سال نیست اما برای اینکه همیشه حس و حال جوانی داشته باشید، باید در طول زندگی به سلامت جسم و ذهن خودتان توجه کنید. شاید فکر کنید که در هر صورت جوانی از دست می‌رود و همیشگی نیست، بله درست است. اگرچه که نمی‌توانیم زمان را متوقف کنیم، اما می‌توانیم با چند حرکت عاقلانه با فرآیند پیری و پیری زودرس مبارزه کنیم. جلوگیری از پیری هنر می خواهد.

 

تفریح - راز جوان ماندن

اغلب بانوان و حتی آقایان بسیاری آرزو دارند همیشه جوان بمانند و پیر نشوند. به همین دلیل، روش‌های زیادی را برای جوان ماندن امتحان می‌کنند. علاوه بر روش‌های پزشکی و درمانی، روش‌های زیبایی بسیاری مانند اتوی صورت، انواع روش های پاکسازی پوست صورت با مواد شیمیایی و طبیعی، لیفت صورت در منزل و … وجود دارد که می‌توانید برای جوان ماندن پوست صورت و بدن خود از آن ها استفاده کنید.

البته، لازم به ذکر است که هیچکس نمی‌تواند در مقابل زمان بایستد و پیر نشود. اما، با انجام برخی کارها می‌توان روند پیری را کندتر کرد. در ادامه مقاله چندین روش مهم و کاربردی را به شما معرفی می کنیم که با کمک آن ها می توانید جوان تر و شاداب تر بمانید.

اسراز و راز جوان ماندن خانم ها

به دیگران کمک کنید

هیچ‌چیزی خوشحال کننده‌تر و راضی‌کننده‌تر از این نیست که حال و روز یک نفر دیگر را حتی کمی هم که شده بهتر کنی. می‌توانید تجربیات خود را در اختیار دیگران بگذارید و کمک‌شان کنید، می‌توانید کاری کنید که آن‌ها نیز احساس جوانی کنند و لبخند بزنند. همه‌ی ما می‌توانیم راه‌های زیادی برای کمک به دیگران پیدا کنیم.

راز جوان ماندن ؛ به اندازه کافی بخوابید

زیبای خفته بی معنا نیست! خواب بی کیفیت نه تنها نشانه های پیری را آشکار می کند بلکه جذابیت تان را نیز کمتر می کند. همچنین تحقیقات نشان داده خانم هایی که کمتر از پنج ساعت می خوابند در مقایسه با خانم هایی که 7 تا 9 ساعت می خوابند پوستی حساس تر نسبت به اشعه های خورشید دارند. این یعنی خواب مناسب به پوست کمک می کند به صورت طبیعی از آسیب خورشید در امان بماند و روند پیری پوست کند شود.

استفاده نکردن از اتومبیل و پیاده روی زیاد

مردم در آسیا حتی اگر ماشین‌های بزرگ هم داشته باشند، باز هم ترجیح می‌دهند راه بروند. در مواقعی که دوچرخه سواری هم نمی‌کنند، باز هم ترجیح می‌دهند که پیاده روی کنند. این نوع شیوه زندگی که برای ما غیر متعارف است، ریشه در خون آن‌ها دارد. این روش سالم زندگی کردن در وجودشان نهادینه شده است.

دوچرخه سواری - راز جوان ماندن

این رفتارشان نقطه رفتار متقابل ما است که تنبلی و استفاده از ماشین را به پیاده روی ترجیح می‌دهیم. این مردمان استفاده از دوچرخه را لذت بخش‌تر از ماند در ترافیک می‌دانند، برای همین حتی برای خرید نیز از دوچرخه استفاده می‌کنند. این گونه رفتارهای سالم می‌تواند روی پوست شما نیز تاثیر مطلوب بگذارد و آن را درخشان‌تر از قبل کند.

اطراف‌تان را پُر از آدم‌هایی کنید که دوست و حامی‌تان هستند

دور و برتان را با آدم‌هایی که از شما پشتیبانی می‌کنند پُر کنید، علاوه بر همسرتان با فرزندان و همسایه‌های‌تان هم دوست باشید و از آن‌ها انگیزه بگیرید و با آن‌ها شادی را احساس کنید.

مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها را دریابید

پیری و فرسودگی به دلیل وجود رادیکال‌های آزاد بروز کرده یا شدیدتر می‌شود. رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که به سلول‌ها آسیب زده و باعث پیری آن‌ها می‌شوند. برای مقابله با اثرات منفی رادیکال‌های آزاد باید مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان مصرف کنید.

برای این منظور باید میوه و سبزیجات زیادی میل کنید. توصیه می‌کنیم میوه‌های ریز، گردو، تخمه‌ی کدو و ادویه‌هایی مانند زردچوبه، دارچین و غیره را دریابید. تا جایی که می‌توانید از مصرف غذاهای صنعتی و فراوری شده بپرهیزید.

کاهش مصرف لبنیات

با توجه به سابقه تاریخی، بسیاری از مردم شرق آسیا مواد لبنی کمتری مصرف می‌کنند. اگر بخواهید الگوی مصرفی مردمان شرق آسیا را دنبال کنید باید مصرف شیر و پنیر را کاهش دهید. این کار نه تنها باعث کاهش چربی بدن شما می‌شود، بلکه با کم شدن دریافت چربی، به مواد مغذی دیگر اجازه می دهید تا بیشتر وارد بدن‌تان شوند.

شروع به یادگرفتن کن.

کامپیوتر، هنر، باغبانی… هرچیزی که دوست داری، هرکاری که اجازه نده مغزت بیکار بمونه. “مغز بیکار کارگاه شیطانه”، و نام شیطان اینه: آلزایمر!

شجاع و بی‌پروا باشید

هیچ چیزی به اندازه‌ی انجام یک کار هیجان انگیز به شما احساس جوانی نمی‌دهد. ورزش‌های هیجان انگیز را تجربه کنید و از خطر کردن نترسید.

خانم ها اينطوری بايد حق طلاق بگيرند + اصول و قوانين کامل گرفتن حق طلاق توسط خانم ها 

تا می‌توانید دیگران را در آغوش بکشید

تقویم سن‌تان را هر چقدر که می‌خواهد نشان بدهد. یکی از چیز‌هایی که به شما احساس جوانی و ارتباط با دیگران می‌دهد در آغوش کشیدن اطرافیان‌تان است. مهربانی و تماس فیزیکی شما را جوان و با نشاط می‌کند.

خوشحالی - راز جوان ماندن

راز جوان ماندن ؛ برای خودتان ارزش قائل باشید

زنانی که همیشه جوان می‌مانند سرگرمی‌هایی برای خود دارند که به آن‌ها احساس جوانی می‌دهد. شاید حالا که به این سنین رسیده‌اند متوجه شوند چقدر ورزش کردن را دوست دارند و قبلا این را نمی‌دانستند، چون فکر می‌کردند وقت این را ندارند که به خودشان برسند و ورزش کنند.

یا شاید متوجه شوند اگر غذایی را فقط خودشان دوست دارند و سایر اعضای خانواده نمی‌پسندند دلیلی ندارد از درست کردن آن صرفنظر کنند. آن‌ها می‌دانند چطور از وقت خود استفاده کنند و هر روز زمانی را به رسیدگی به خود بپردازند.

مثل بچه‌ها بخندید و خوش بگذرانید

همراه بچه‌ها بگویید و بخندید و از قهقه زدن‌های حتی بی‌دلیل پروا نکنید. پا به پای بچه‌ها بدوید و از انجام کارهای بچه‌گانه لذت ببرید.

کیفیت روابط جنسی‌تان را بالا ببرید

عشق ورزیدن و رابطه‌ی زناشویی با همسری که دوستش دارید غوغا می‌کند. همسر خوب کمک‌تان می‌کند احساس جوانی، طراوت و مفید بودن بکنید.

راز جوان ماندن باید اعتماد به نفس داشته باشید

بیشتر کسانی که دیر پیر می شوند در یک چیز مشترک هستند: اعتماد بنفس. سعی نکنید خود را با انجام کارهای خارج از توان جوان جلوه دهید، جوانی را در فکر و ظاهر خود نشان دهید. تحقیقات نشان داده کسانی که افکاری مثبت درباره بالا رفتن سن دارند 7.5 سال بیشتر از دیگران عمر می کنند.

راز جوان ماندن ؛ با جوان‌تر‌ها ورزش کنید

ورزش کردن با افرادی که از شما قوی‌تر و جوان‌ترند کمک‌تان می‌کند تلاش‌تان را بیشتر کنید، چیز‌های جدید را تجربه کنید و ببینید که سن، واقعا فقط یک عدد است.

از نشان دادن موهای خاکستری خود نترسید

پنی جیمز، آرایشگر حرفه ای در نیویورک می گوید: خانم ها وقتی موهایشان خاکستری می شود فوق العاده می شوند. تنها کافیست یک مدل موی زیبا انتخاب کنید تا به خوبی این زیبایی را به نمایش بگذارد. متاسفانه خیلی از افراد فکر می کنند موی خاکستری جذابیتی ندارد اما آرایشگر ها می دانند چقدر باید حرفه ای بود تا این رنگ را به صورت مصنوعی در آورد.

موی سفید - راز جوان ماندن

سن خود را فراموش کنید

دست از شمردن سال‌های زندگی‌تان بردارید! چه اهمیتی دارد زمان به شما اعلام کند که ۷۵ سال دارید وقتی که در دل خود احساس می‌کنید ۳۶ ساله‌اید؟ اگر تحرک و ورزش کنید، تغذیه‌تان خوب و سالم باشد و بلد باشید چطور استرس‌تان را کنترل کنید، درد‌ها و ناراحتی‌های ناشی از سن کمتر سراغ‌تان می‌آیند و سن خود را فراموش می‌کنید.

ادامه تحصیل بدهید

مهم نیست چند سال دارید، حتما کسانی را دیده‌اید که در سنین بالا ادامه‌ی تحصیل داده‌اند و اتفاقا بسیار هم موفق بوده‌اند. شاید وقتی جوان‌تر بودید فرصت و امکان تحصیلات عالیه را نداشتید، خب، الان دست به کار شوید! کافیست اراده کنید.

۲۰ روش طبیعی که کمک می‌کنند جوان بمانید

۱. راز جوان ماندن ؛ داشتن رژیم غذایی مناسب

همه افراد اعم از جوان و پیر بهتر است تا در طول زندگی خود یک رژیم غذایی مناسب داشته باشند. اگر شما نیز بانویی هستید که می‌خواهید همواره جوان بمانید، باید یک رژیم غذایی حاوی میوه‌ها و سبزیجات داشته باشید. در واقع بدن شما از طریق این میوه‌ها و سبزیجات، پروتئین و غلات را به دست می‌آورد.

علاوه بر این، با مصرف میوه‌ها و سبزیجات، فیتوکمیکال‌ها( مواد شیمیایی گیاهی) افزایش می‌یابند. فیتوکمیکال‌ها، با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و از بدن شما در برابر آسیب‌های آن‌ها محافظت می‌کنند. این اتفاق منجر می‌شود تا روند پیری را آهسته‌تر طی کنید.

چروک - راز جوان ماندن

۲. راز جوان ماندن ؛ نوشیدن آب

نوشیدن آب، باعث می‌شود تا پوست هیدراته شود. علاوه بر این، نوشیدن آب از پوسته پوسته شدن و خشکی پوست جلوگیری می‌کند. این عوامل، باعث می‌شود تا پوست افراد سالم‌تر و جوان‌تر شده و از پیری پوست جلوگیری شود. بنابراین، به همه افراد الخصوص بانوان توصیه می‌شود تا در طی روز ۶ الی ۸ لیوان آب بنوشند. در واقع شما با نوشیدن ۶ الی ۸ لیوان آب و یا بیش از این میزان، روند پیری را کند‌تر طی می‌کنید.

۳. مصرف پروتئین

پوست برای ساخت کلاژن و الاستین به مقدار زیادی پروتئین نیاز دارد. در واقع، یکی از روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن پوست جوانی داشته باشید، مصرف پروتئین است. برخی از افراد فکر می‌کنند که برای داشتن پوستی جوان باید به طور مکرر پروتئین مصرف کنند که این تفکری غلط است. شما باید پروتیئن را به میزان کم ولی با کیفیت بالا میل کنید. شما می‌توانید با مصرف ماست یونانی، لوبیا، نخود، تخم مرغ، کره بادام زمینی، ماهی و غیره، پروتئین مورد نیاز را دریافت کنید.

۴. عدم مصرف کالری بیش از حد

طول عمر و میزان کالری دریافتی با یکدیگر در ارتباط هستند. شما می‌توانید با محدود کردن کالری و داشتن فعالیت فیزیکی، هورمون تیروئید و متابولیسم بدن را کاهش دهید. این امر منجر می‌شود تا جوان بمانید و دیرتر پیر شوید.

بهترین و موثرترین روش برخورد با کودک لجباز را اینطوری بیاموزید

۵. داشتن فعالیت فیزیکی

افرادی که همواره ورزش می‌کنند، نسبت به سایر افراد که هیچ ورزشی نمی‌کنند، دیرتر پیر می‌شوند. ورزش کردن باعث می‌شود جریان خون افزایش یابد. این افزایش جریان خون منجر به انتقال اکسیژن و مواد غذایی به سلول‌های پوست می‌گردد. این فرایند باعث می‌شود پوست جوان‌تر شده و روند پیری کندتر طی شود.

در کنار استفاده از ماسک، ماساژ صورت از راهکارهای از بین بردن چروک صورت و سلامتی و پاکیزگی پوست است.

۶. استفاده از کرم‌های مرطوب کننده

بانوان بهتر است تا در مراقبت‌های پوستی خود به طور روزانه از کرم‌های مرطوب کننده استفاده نمایند. زنانی که از کرم‌های مرطوب کننده استفاده می‌کنند، پوستشان محکم‌تر و انعطاف پذیرتر شده و چین و چروک آن‌ها کم‌تر می‌گردد. برای مرطوب کردن پوست علاوه بر استفاده از کرم‌های مرطوب کننده، می‌توانید از روغن زیتون، روغن نارگیل، عسل، آلوئه ورا و غیره کمک بگیرید.

درست است که آرایش کردن باعث می شود جوانتر و  شاداب تر به نظر برسید ولی اگر این اشتباهات آرایشی را مرتکب شوید نه تنها زیبا نمی شوید بلکه پیر و زشت می شوید.

۷. استفاده از کرم‌های ضد آفتاب

نور مضر خورشید که نور فرا بنفش نام دارد، زمانی که به طور مستقیم با پوست برخورد کند روند پیری را تسریع می‌کند. در واقع این نور مضر الاستین پوست (دومین پروتئین مهم لایه میانی پوست) را از بین می‌برد. زمانی که خاصیت ارتجاعی پوست از بین برود، ظاهر آن دچار تغییراتی مانند مات شدن، چروک شدن، لکه دار شدن و … می شود. به یاد داشته باشید که این تغییرات پوستی طی سالیان دراز قابل مشاهده خواهند بود. بنابراین، بهتر است پیش از مشاهده این تغییرات، از پوست خود در برابر آسیب‌ها محافظت کنید.

کرم صورت - راز جوان ماندن

در واقع همه افراد از چروک شدن پوست خود فراری هستند. برای جلوگیری از این اتفاق باید به طور مکرر و بدون توجه به ابری یا آفتابی بودن هوا از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. همچنین، تنها یک بار کرم زدن در روز کافی نیست. اگر قرار است مدت زمان زیادی را زیر نور آفتاب سپری کنید، بهتر است کرم ضدآفتاب خود را همراهتان داشته باشید و هر دو ساعت یک بار از آن استفاده کنید.

۸. راز جوان ماندن ؛ مصرف اسیدهای چرب امگا 3

تحقیقات انجام شده نشان داده‌اند که هر چه مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ بیشتر شود، خشکی و پیری پوست کم‌تر می‌شود. اسیدهای چرب امگا ۳ از پوست در برابر آسیب‌های نور مضر خورشید (نور فرابنفش) و رادیکال‌های آزاد مضر محافظت کرده و با مسدود کردن ترشح آنزیم‌ها و کاهش التهابات، از پیر شدن پوست جلوگیری می‌کنند. برخی از مواد غذایی که حاوی چربی‌های امگا ۳ هستند عبارتند از:

ماهی سالمون
ماهی قزل آلا
میگو
گردو
لوبیا قرمز
خاویار
تخم کتان
دانه سویا
رازهای زیبایی

۹. عدم استعمال دخانیات

اگر افراد بتوانند با مصرف یک ماده پوست خود را نابود کنند، آن ماده دخانیات است. افرادی که دخانیات را مصرف می‌کنند علاوه بر نابود کردن پوست خود دچار پیری زودرس نیز می‌شوند. مصرف دخانیات باعث می‌شود تا ویتامین ث در بدن کاهش یابد.

دخانیات باعث می شود کلاژن پوست تجزیه شده و پوست دچار مشکلاتی همچون چین و چروک شود. بنابراین، اگر شما نیز علاقه‌ای به زود پیر شدن ندارید، حتما از مصرف دخانیات خودداری کنید. در واقع شما با عدم مصرف دخانیات، از خشک شدن و پیر شدن پوستتان جلوگیری خواهید کرد.

۱۰. راز جوان ماندن ؛ کاهش استرس و اضطراب

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا جوان بمانید، دوری از استرس و اضطراب است. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که هر چه استرس و اضطراب درمان نشوند و هر روز بیشتر شوند، افراد زودتر دچار پیری زودرس می‌شوند. شما می‌توانید به کلاس‌های مختلف مراجعه کرده و یا در منزل به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه مدیتیشن کرده و استرس و اضطراب را از خودتان دور کنید.

جوانسازی - راز جوان ماندن

۱۱. داشتن تمرینات مغزی

تمرینات مغزی شامل یادگیری زبان، یادگیری مهارت‌های جدید، وارونه کردن اشیا، انجام بازی‌های مختلف و غیره است. این تمرینات کمک می‌کنند حافظه بلند مدت شما تقویت شده و تناسب ذهنی شما افزایش یابد. به همین دلیل، برای جلوگیری از پیری بهتر است تا از این تمرینات مغزی کمک بگیرید.

۱۲. نوشیدن چای سبز

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین C می‌باشد که متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، تحقیقاتی که انجام شده‌ است نشان داده‌اند که این چای می‌تواند صدمات ناشی از نور خورشید را کاهش دهد. اگر شما نیز می‌خواهید که پوستتان عاری از هر گونه چین و چروک باشد، روزانه و به طور منظم چای سبز بنوشید.

۱۳. راز جوان ماندن ؛ داشتن خواب کافی

نداشتن خواب کافی (کم‌تر از حد و یا بیشتر از حد) تاثیر مستقیمی بر سلامتی شما دارد. نداشتن خواب به اندازه کافی باعث می‌شود حافظه و یادگیری شما دچار اختلال شوند. همچنین، تحقیقات نشان می‌دهند که خواب ناکافی خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد و مهم‌تر از آن، می‌تواند بر امید به زندگی شما تأثیر مستقیمی بگذارد. طبق مطالعات انجام شده یکی از روش‌هایی که کمک می‌کند تا افراد جوان بمانند، داشتن خواب کافی است.

۱۴. افزایش مصرف آنتی اکسیدان

افزایش سن منجر می‌شود تا رادیکال‌های آزاد افزایش یافته و برعکس، آنتی اکسیدان‌ها کاهش یابند. در واقع، آنتی اکسیدان‌ها هستند که می‌توانند این رادیکال‌های آزاد را از بین برده و فرایند پیری را کندتر کنند. بنابراین، برای جوان ماندن باید مصرف آنتی اکسیدان‌ها را افزایش دهید. برخی از مواد غذایی که حاوی آنتی اکسیدان‌ها هستند، شامل موارد زیر می‌باشند:

موثرترین و آسان ترین تکنیک برای کنترل خشم را یاد بگیرید

شکلات تلخ
پیکن
توت فرنگی
بلوبری
آرتیشو
گوجه بری
تمشک
کلم کالی
کلم قرمز
لوبیا
چغندر
اسفناج

۱۵. داشتن روابط زناشویی

داشتن روابط زناشویی منجر می‌شود تا افراد آرام‌تر شده و استرس و اضطرابشان کاهش یابد. این آرامی و کاهش استرس باعث می‌شود افراد احساس خوبی داشته باشند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که بانوانی که از کیفیت و کمیت روابط جنسی خود ناراضی هستند، نسبت به بانوانی که از روابط جنسی خود راضی هستند امید به زندگی کم‌تری دارند. در واقع می‌توان گفت که هرچه بانوان از زندگی زناشویی خود راضی باشند، بیشتر جوان می‌مانند.

۱۶ افزایش مصرف زنجبیل و راز جوان ماندن

زنجبیل دارای ریشه اعجاب انگیز بوده و با مصرف آن می‌توانید سلامت خود را تضمین کرده و از پیری جلوگیری کنید. در واقع شما می‌توانید زنجبیل را جوشانده و به عنوان نوشیدنی و یا در غذاهایی همچون سوپ ریخته و میل نمایید.

ترمیم پوست - راز جوان ماندن

۱۷. اهمیت دادن به دست‌ها

همه ما می‌دانیم که دست‌ها و صورتمان، نسبت به سایر اجزای بدن بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند. اما، اغلب افراد فقط از صورت در برابر آفتاب محافظ می‌کنند و دست‌ها را فراموش می‌کنند. به یاد داشته باشید که علاوه بر چین و چروک‌های صورت، باید چین و چروک‌های دست را نیز درمان کرده و یا از بروز آن‌ها جلوگیری کنید.

شما می‌توانید از همان محصولاتی که برای صورتتان استفاده می‌کنید، برای دست‌های خود نیز استفاده کنید. همچنین در هنگام خروج از منزل، از مرطوب کننده و یا ضد آفتاب برای دست‌های خود نیز استفاده کنید.

۱۸. کاهش مصرف لبنیات و راز جوان ماندن

با افزایش سن، بهتر است تا مصرف لبنیات الخصوص شیر و پنیر را کاهش دهید. این لبنیات چربی بدن را کاهش داده و میل شما را نسبت به مصرف سایر مواد غذایی کم می‌کنند. علاوه بر این، لبنیات منبع اصلی التهاب بوده و محققان مصرف لبنیات را با افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط دانسته‌اند. بنابراین بهتر است برای جوان ماندن، مصرف لبنیات را کاهش دهید.

۱۹. تغییر استایل و راز جوان ماندن

ممکن است که شما با گذشت زمان، علاقه‌ای به تغییر استایل خود نداشته باشید. اما برای جوان ماندن بهتر است استایل خود را تغییر دهید. بنابراین، سعی کنید استایل خود را به نحوی که هم مناسب سنتان باشد و هم شما را جوان‌تر نشان دهد، تغییر دهید. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است که نشان داده‌اند بانوانی که ظاهر خود را به خوبی تغییر می‌دهند، فشار خون متعادل‌تری دارند. در نتیجه می‌توان گفت که داشتن ظاهری مناسب می‌تواند منجر به افزایش سلامتی شود.

۲۰. استفاده از ماسک‌های صورت

امروزه اغلب مردم از انواع ماسک‌ های صورت برای سلامت پوستشان استفاده می‌کنند. این ماسک‌ها از پیری پوست جلوگیری کرده و منجر به جوان سازی پوست می‌شوند.

ماسک - راز جوان ماندن

استفاده از چند ماسک برای جوان ماندن

برخی از بهترین ماسک صورت خانگی که می تواند به جوان ماندن پوست صورت شما کمک کند، شامل موارد زیر می‌باشند:

ماسک رازیانه

ماسک رازیانه یک ماسک قدیمی برای جوان سازی پوست است که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. شما برای تهیه این ماسک باید ۳ قاشق رازیانه خشک شده را با ۲ لیوان آب جوش دم کنید. سپس آن را از صافی رد کرده و صبر کنید تا خنک شود. یک پارچه نخی تمیز بردارید و آن را به این عصاره آغشته کنید.

پس از آن، پارچه را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی صورتتان قرار داده و بعد با آب ولرم شست و شو دهید.

ماسک خیار

یکی از روش‌های جلوگیری از خشکی پوست و پیر شدن، آبرسانی پوست است. روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق آن پوست خود را آبرسانی کنید. مانند استفاده از ماسک خیار. برای تهیه ماسک خیار ابتدا باید یک عدد خیار را پوست کنده و رنده کنید. سپس خیار را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و پس از آن، صورتتان را بشویید.

ماسک دم اسبی

شاید تا به حال نام گیاه دم اسبی به گوشتان نخورده باشد. این گیاه از ۲۷۰ میلیون سال پیش وجود داشته و به عنوان گیاه دارویی در اروپا و چین مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گیاه دارای خواص زیادی از جمله درمان آکنه، درمان شوره، تقویت استخوان‌ها، ضد پیری و … می‌باشد.

شما می‌توانید با استفاده از گیاه دم اسبی از پیری پوست خود جلوگیری کنید. برای این کار کافی است از حمام گیاه دم اسبی استفاده کنید. در ابتدا باید ۲ لیوان جوشانده این گیاه را به وان اضافه کنید و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در وان دراز بکشید. این حمام چین و چروک را درمان کرده و از پیری زودرس جلوگیری می‌کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

30 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *