کاربرد مداد سفید در آرایش

کاربرد مداد سفید در آرایش ؟! حرف عجیبی نیست. هر چند استفاده از مداد سفید در آرایش خیلی معمول نیست اما شما با استفاده از این مداد آرایش چشمتان معجزه خواهید کرد. از نکات این مقاله استفاده کرده و اگر دوست دارید  تغییر را به چشم تان هدیه دهید مداد سفید را فراموش نکنید.

انواع مداد سفید

مداد های سفید در دو نوع استفاده و ساخته شده اند. یکی از انواع آن ها برای استفاده از مداد طراحی های هنری و دیگری برای مصارف آرایشی و بهداشتی تولید شده اند.

مدادهای سفیدی که همه ما در داخل مداد های رنگی دیده ایم یکی از انواع این مداد ها است که با نام مداد سفید مخصوص طراحی شناخته می شود. مداد سفید طراحی که برای طراحان و نقاشان یک مداد مهم و کاربردی است در ایجاد یک اثر هنری زیبا نقش اساسی را ایفا می کند.

این مداد برای مصارف آرایشی و بهداشتی که بحث اصلی ما در این مقاله هستند به طور عمومی برای میکاپ صورت استفاده می شوند.

خط چشم با مداد سفید - کاربرد مداد سفید در آرایش

مداد سفید آرایشی

استفاده این مداد در صورت به چهره حالت استخوانی و زیبایی می دهد. علاوه بر استفاده در صورت می توان در میکاپ چشم ها هم کاربرد داشته باشد ، که به مداد سفید داخل چشم شناخته می شوند. این مداد با طراحی روی چشم ها می تواند حالت شاداب تر به چشم ها بدهد. مداد سفید زیر ابرو هم کاربرد دارد و همراه با میکاپ چشم ها انجام می شود. استفاده ی به تنهایی از مداد سفید شاید در نگاه اول زیبا نباشد اما در کنار دیگر محصولات زیبایی جلوه ی زیبا و خاصی به صورت خواهد داد.

اما کاربرد این مداد تنها به مصارف زیبایی نیست. این مداد ها در مصارف پزشکی هم استفاده می شوند.

این مداد ها به دلیل اینکه به خوبی می توانند بر روی پوست کشیده شوند و ماندگاری خوبی از خود به جا میگذارند سبب شده اند تا پزشکان برای استفاده از این مداد ها رغبت نشان دهند.

در گذشته پزشکان برای علامت گذاری روی بدن بیمار از ماژیک استفاده می کردند که این خود علاوه بر بهداشتی نبودن و خطراتی همچون ایجاد حساسیت و سرطان زا بودن مشکلات عدیده ای به همراه داشت. اما هم اکنون این مداد ها راه خود را به مطب پزشکان نیز باز کرده اند.

درمان سریع لک صورت با روش های اعجاب انگیز خانگی

در مراکز لیزر و مراکز زیبایی مهم ترین و ابتدایی ترین کار انتخاب محل دقیق بیمار است. اما پس از انتخاب محل درمان لازم است که این محل نشانه گذاری شود. مداد سفید در این موارد به خوبی می تواند نقش خوبی را ایفا کند. این مداد نشانه گذاری بر روی بدن فرد را انجام میدهد و با رنگ سفیدی که دارد به خوبی حتی با یکبار کشیدن روی بدن رد خود را به جای می گذارد.

مداد سفید - کاربرد مداد سفید در آرایش

ویژگی های یک مداد سفید خوب

یک مداد سفید برای این ساخته شده است که رد سفید بر جای بگذارد. این رد سفید باید به گونه ای باشد که به راحتی اثر خود را بر جای بگذارد پس مداد سفید خوب باید بافت نرمی داشته باشد تا به آسانی رد خود را روی بدن بگذارد. اما این به تنهایی کار ساز نیست چون باید این رنگ سفید ماندگاری بالا داشته باشد و اثر آن از بین نرود.

دومین ویژگی ضد حساسیت بودن این مداد ها است این دلیل باید همراه همه ی مداد سفید ها باشد. به طور کلی مواد و تجهیزاتی که با پوست درگیر هستند باید این ویژگی را داشته باشند که مداد سفید هم از این قاعده مستثنا نیست. مخصوصا این که در دور چشم هم استفاده می شوند باید در انتخاب این محصول دقت و وسواس زیاد داشته باشد.

ویژگی دیگر ضد آب بودن این مداد ها است. مداد سفید باید در شرایطی که رطوبت همراه است مقاوم باشد در موارد میکاپ با برخورد و پاک شدن اثر آن همه چیز را می تواند خراب کند و در مصارف پزشکی که همیشه در معرض مایعات هستند نیز یک ویژگی مهم است. زیرا در طول درمان نباید محل نشانه گذاری شده پاک شود.

خط چشم سفید - کاربرد مداد سفید در آرایش

یک مداد سفید با کیفیت علاوه بر موارد بالا در برابر تغییر حرارت واکنش نشان ندهد و به همان شکلی که است بماند.

چه کسانی از مداد سفید استفاده کنند

در خصوص استفاده از مداد سفید محدودیت فردی و زمانی وجود دارد که می توان اشخاص را برای استفاده از این رنگ به دسته های زیر تقسیم نمود :

خانمهایی که چشمهایی معمولی و بدون حالت خاصی دارند می توانند با کشیدن خط چشم سفید تنها داخل چشم و البته با خط چشمی مشکی در زیر آن به چشمها حالت دهند.

طرز کشیدن مداد - کاربرد مداد سفید در آرایش

چشمهای رنگی که با مداد قهوه ای در زیر چشم میکاپ می شوند همراه با کمی ریمل

مراحل کامل دکلره کردن مو در خانه ؛ بدون آسیب و سوختگی ؛ از آرایشگرها حرفه ای تر شوید

برطرف کردن پف پشت چشم با کشیدن خطی هم پشت پلک و هم زیر چشم

بین خط چشمهای باز بالا و پایین در آرایش و میکاپهای حرفه ای

پوستهای گندمی با چشمهای روشن که با آرایشی بژ و خط چشمی سفید داخل چشم بسیار جذابتر خواهند شد.

تمیز کردن داخل چشمها زمانی که بعد از میکاپ خورده های ریمل یا رنگهایی از سایه داخل چشم را نامنظم جلوه می دهند.

ترفندهای آرایشی استفاده از مداد سفید

مداد سفید برای آرایش لب

این بار با مداد چشم سفید، ترفندی به شما آموزش می‌دهیم که مخصوص لب‌هاست.

قبل از آرایش لب، در بخش “V” شکل لب که در مرکز لب بالا قرار دارد، با مداد سفید یک خط سرتاسری در این بخش ایجاد کنید (فقط بخش V). این کار برای این است که لب‌ها برجسته‌تر و بزرگ‌تر به نظر آیند و مناسب کسانی است که تمایل دارند لب‌های حجیمی داشته باشند.

رمز زیبایی این ترفند در این است که رنگ سفید کاملا روی پخش شود و رد و خط ایجاد نکند.

خط چشم سفید برای لیفت ابرو و چشم

از این مداد باارزش برای لیفت ابرو و چشم‌هایتان کمک بگیرید. درست در بالاترین بخش استخوان ابرو و دقیقا زیر ابروها، یک خط سرتاسری از جایی که آرک ابرو شروع می‌شود تا جایی که دم ابرو تمام می‌شود، خط بکشید و با یک براش باریک، آن را محو کنید.

این ترفند باعث می‌شود چشم‌ها و ابروها بالاتر از چیزی که هستند به نظر بیایند.

مداد سفید زیر ابرو - کاربرد مداد سفید در آرایش

اگر برای کشیدن خط چشم برای پلک افتاده دچار مشکل هستید از شادمگ کمک بگیرید.

یک بیس عالی برای سایه اصلی

حتما همیشه بعد از زیرسازی و قبل از زدن سایه اصلی، به پلک بالا، خط چشم یا سایه سفید بزنید. به این صورت که اگر سایه است با براش و اگر مداد است، با انگشت یا یک براش پهن، آن را در سرتاسر چشم پخش کنید. این کار ۳ دلیل بسیار هوشمندانه درد.

۱. این بیس سفید از چین خوردن سایه روی پلک جلوگیری می‌کند.

۲. باعث می‌شود رنگ سایه، دقیقا همان چیزی باشد که روی پالت می‌بینید و کمرنگ و پررنگ نشود.

۳. ماندگاری سایه روی پلک بیشتر می‌شود.

خط چشم سفید برای پلک پایین

یکی از موارد استفاده از خط چشم سفید، پرکردن بخش داخلی پلک پایین است. این کار در کنار یک خط چشم تیره در پلک بالا، به روشن شدن و بزرگ‌تر شدن چشم، کمک بسیار زیادی می‌کند.

پاک کردن ریمل ضدآب با ترفند های خانگی بدون ریزش یک تار مژه

این ترفند، به طور ویژه به کسانی پیشنهاد می‌شود که چشم کوچکی دارند و یا رنگ پوست آن‌ها تیره است و این خط چشم سفید، به داشتن چشمانی روشن و بزرگ و همچنین ایجاد یک کنتراست عالی با خط چشم تیره، به آن‌ها کمک می‌کند.

خط چشم سفید برای گوشه داخلی چشم

ترفند استفاده از خط چشم سفید، یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای پنهان کردن خستگی و خشکی چشم‌هاست و باعث می‌شود چشمان شما باز و شاداب به نظر بیایند.

برای انجام این ترفند، می‌توانید با استفاده از مداد سفید، شکل “V” گوشه چشم را رسم کنید و حواستان به این موضوع باشد که شکل آن درست باشد و بیرون زده نشود. این ترفند می‌تواند به خصوص برای پنهان کردن خستگی و گرفتگی چشم‌ها در مواقعی که به طور مداوم به صفحه کامپیوتر یا دیگر دستگاه‌های الکترونیکی نگاه می‌کنید، مفید باشد.

کشیدن مداد سفید - کاربرد مداد سفید در آرایش

جلوگیری از چین خوردن سایه روی پلک

استفاده از بایس سفید باعث می‌شود که سایه روی پلک جا نگذارد و به پوست چسبیده و چین خورده نشود.

حفظ رنگ سایه

استفاده از بایس سفید به رنگ سایه کمک می‌کند تا دقیقاً همان رنگی که روی پالت می‌بینید، بماند و کمرنگ یا پررنگ نشود.

افزایش ماندگاری سایه

استفاده از بایس سفید باعث می‌شود که سایه روی پلک بیشتر ماندگار باشد و به مدت طولانی‌تری در پوست شما بماند.

 نکات ویژه برای استفاده از مداد چشم سفید

1-خانمهایی که چشمهایی بسیار درشت و گرد دارند هرگز از مداد چشم بخصوص داخل چشم استفاده نکنند زیرا هر چند آرایش چشم زیبایی هم داشته باشند آنها را بزرگتر و بدفرم خواهد کرد.

2-اگر داخل این چشم مدادسیاه کشیده می شد بسیار زیباتر و جذابتر بود.

3-مداد سفید بدون ریمل چشمها را بی روح خواهد کرد بنابراین بدون ریمل استفاده نشود.

4-مداد سفید با سایه های دودی خاکستری بسیار زیبا خواهد بود.

سوالات متداول

مداد چشم سفید چه کاربردی دارد؟

خط چشم‌های سفید در پلک داخلی چشم‌تان را درشت‌تر و پشت پلک‌ها چشم‌ها را شاداب‌تر نشان می‌دهند و استفاده از آن در زیر ابرو آن‌ها را گیراتر و برجسته‌تر روی صورت نشان می‌دهد.

کدام سلبریتی‌ها از خط چشم سفید، این ترند ۲۰۲۰ در آرایش خود استفاده می‌کنند؟

کریستن استوارت، دوآلیپا، جی جی حدید و ریحانا از اولین افراد سرشناسی هستند که از خط چشم سفید در آرایش شان استفاده کرده‌اند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

29 آبان 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *