افتتاح حساب ترکیه
تمیز کردن جاروبرقی

تمیز کردن جارو برقی نیز مانند تمیز کردن بسیاری از وسایل به ماندگاری دستگاه کمک می‌کند. بنابراین اگر قصد شما استفاده طولانی مدت از جاروبرقی است، باید راه‌کارهای تمیز کردن آن را بیاموزید . با شادمگ همراه باشید.

جارو برقی

جارو برقی دستگاهی است که به وسیله مکش کثافات و گرد و غبار را جمع می‌کند. این وسیله بسیار کاربردی و همه گیر اولین بار توسط شخصی به نام آیوز مک گافی اختراع گردید و در سال 1869 در آمریکا به ثبت رسید. ولی باز هم با این حال برخی بر این باورند که سازنده این دستگاه فردی آمریکایی به نام دنیل هس است.

تمیز کردن جاروبرقی

در سال 2014 و بر طبق قوانین اتحادیه اروپا تولید جارو برقی با مصرف برق بالای 1600وات ممنوع و از سال 2017 این میزان بع 900 وات تقلیل پیدا کرد.

تحقیقات به دست آمده نشان می‌دهند که جارو برقی می‌تواند تا 100% کک‌های جوان و تا 96% کک‌های بالغ و بزرگ سال را از بین ببرد.

چرا باید جاروبرقی را تمیز کنیم؟

جاروبرقی یکی از مهم ترین وسایل مورد استفاده در منزل و محیط های کاری می باشد که ارتباط مستقیم با تمیز شدن فضای اطرافمان دارد. جمع آوری گرد و غبار و آشغال و زباله های مختلف توسط جاروبرقی به مرور باعث میشود قطعات داخلی و بیرونی آن کثیف شوند. عدم توجه به تمیز کردن این وسیله مهم و کاربردی در نهایت باعث میشود هزینه های زیادی را برای تعمیر جاروبرقی متحمل شوید.

لازم است بدانید که، انباشته شدن بیش از اندازه گرد و غبار بر روی قطعات داخلی جاروبرقی و مسدود شدن لوله ها و برس در نهایت مشکلات بسیار زیادی را به همراه دارد مانند: کاهش قدرت مکش جارو برقی ، خاک دادن جاروبرقی، انتشار بوی بد از جاروبرقی.

لذا می توان گفت، با تمیز کردن جاروبرقی به صورت مرتب و دوره ای می توان مانع از آسیب وارد شدن به قطعات داخلی آن شد و یکی از بهترین راهکارها برای افزایش طول عمر دستگاه است.

تمیز کردن مبل با چند ترفند راحت و کاربردی | نیاز به مبل شویی ندارید !

نحوه تمیز کردن جاروبرقی

امروز ما در این مطلب می‌خواهیم تمیز کردن بخش‌های مختلف جاروبرقی را به شما آموزش دهیم تا جارو برقی عمر بیشتری داشته باشد و زود کار کردش را از دست ندهد پس اکر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه جارو برقی را تمیز کنید حتما تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

تمیز کردن جاروبرقی

وسایل مورد نیاز

وسایلی که ما برای تمیز کردن جارو برقی نیاز داریم عبارتند از آب ، صابون ، یک وسیله تیز مانند چاقو یا قیچی ، مواد معطر و کیسه نو جارو برقی است.

در ابتدا می‌خواهیم با تمیز کردن لوله جارو برقی آغاز کنیم.

نحوه شستن لوله جارو برقی

ابتدا درب جارو برقی را باز کرده و وسایل جانبی مانند لوله و اتصالات را از جارو برقی جدا کنید، سپس آن‌ها را با یک ماده ضد عفونی (ملایم) بشویید ترجیحا برای شستن از یک لگن یا وان حمام استفاده کنید.

در مرحله بعدی برای تمیز کردن جارو برقی باید کیسه ی جارو برقی را بشویید.

نحوه شستن کیسه جارو برقی

در این مرحله باید کیسه ی جارو برقی را باز کنید (نکته ی مهمی که حتما باید رعایت شود این است که در این مرحله از ماسک استفاده کنید به این دلیل که این کیسه دارای گرد و خاک زیادی است که برای شما مضر است) سپس کیسه را داخل یک تشت بگذارید به همراه آب و مایع ظرف شویی تا کمی خیس شود، کمی کسیه را تکان دهید تا گرد و خاک‌های آن بیرون بیاید.

تمیز کردن جاروبرقی

بعد می‌توانید کیشه را از محلول آب و مایع ظرفشویی بیرون بیاورید و زیر آب به طور کامل بشویید و بعد در خشک کن بندازید تا خشک شود.

نحوه شستن فیلتر جارو برقی

برای اینکه به افزایش مکش جارو برقی بهبود ببخشیم باید فیلتر ان را تمیز کنیم و برای تمیز کردن فیلتر ابتدا باید فیلتر را از جارو برقی خارج کنیم و سپس فیلتر جارو برقی را ابتدا بتکانیم تا آشغال‌ها از آن جدا شود و بعد فیلتر را زیر آب گرفته و خوب بشویید سپس بگذارید تا فیلتر خشک شود( توجه داشته باشید که حتما برای شستن فیلتر جارو برقی دستورالعمل دستگاه را مطالعه کنید) معمولا بهترین روش شست و شوی فیلتر این است که ابتدا فیلتر را با آب گرم و صابون ملایم خیس کنید و سپس در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود.

ایده های جدید و جذاب برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

تمیز کردن جاروبرقی

تمیز کردن غلطک جارو برقی

در این مرحله شما باید پرز ، مو و هر ضایعاتی را که به قلطک چسبیده را به وسیله چاقو یا قیچی تمیز کنید.

از بین بردن بوی بد جارو برقی

در این مرحله شما با یک پارچه مرطوب و کاملا تمیز، داخل جارو برقی را تمیز می‌کنید و گرد و غبار و کثیفی‌ها را از بین می‌برید و در صورتی که داخل جارو برقی بوی نا خوشایندی می‌دهد از صابون معطر برای تمیز کردن آن استفاده کنید و همچنین می‌توانید از مواد معطر خانگی نیز برای از بین بردن این بوی نا خوشایند استفاده کنید.

تمیز کردن جاروبرقی

و در مرحله آخر تمیز کردن جاروبرقی باید تمام وسایل جانبی جارو برقی از قبیل لوله ، شلنگ و اتصالات را بعد از خشک شدن در جای خود قرار دهید و کیسه نو را جایگزین کنید.

خوب این توضیحات فقط توضیحات بخش‌های عادی بود در ادامه می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه باید موتور جارو برقی را تمیز کنید.

تمیز کردن جاروبرقی

نحوه تمیز کردن موتور جارو برقی

ابتدا باید موتور را از جارو برقی خارج کنید، سپس سری موتور را بردارید و با استفاده از پیچ گوشتی پیچ‌ها را تک به تک باز کنید، وقتی پیچ‌ها را باز کردید پیچ‌ها را خارج کرده و به وسیله باد (برای این کار می‌توانید از باد خنک سشوار هم استفاده کنید) صفحه هدایت کننده ی هوا را تمیز کنید و سپس با استفاده از باد خود موتور را نیز تمیز کنید و بعد از آن با استفاده از یک فرچه (یا حتی می‌توانید از همان سری خود جارو برقی هم استفاده کنید) سری موتور جارو برقی را به صورت کامل تمیز کنید.

وقتی سری موتور را تمیز کردید با همان فرچه صفحه هدایت کننده هوا و خود موتور را نیز تمیز کنید وقتی کار تمیز کاری تمام شد و مطمعن شدید که موتور به صورت کامل تمیز شده اجزای آن را به همان صورتی که باز کردید ببندید و پیچ‌ها را محکم کنید و در آخر سری موتور را گذاشته و موتور را یر سر جای خودش در جارو برقی بگذارید.

روش های ساده نگهداری از شیر خشک باز شده و آماده | این علائم خطرناک هستند !

تمیز کردن جاروبرقی

نحوه سرویس کردن پارو جاروبرقی

مراحل تمیز کردن و سرویس کردن پارو جاروبرقی به شرح زیر است:

پارو یکی از اجزایی است که در هنگام تمیز کردن جارو برقی باید به آن توجه شود.
در هنگام جاروکشی این قسمت پارویی روی زمین قرار می‌گیرد و موها، پرزها و نخ و … را که به فرش چسبیده‌اند در خود به دام می‌اندازد.
گاهی این نخ و مو به چرخ‌های زیرین پاروی جارو برقی گیر می‌کنند و منجر به شکستن آن می‌شوند.
بهترین راه برای جلوگیری از این مسئله این است که هر از چندگاهی موها و پرزهای آن را جداکنید. به یاد داشته باشید که هرگز آن‌ها را نکشید.

آیا شستن کیسه جاروبرقی امکان‌پذیر است؟

برخی از افراد ترجیح می‌دهند از کیسه دائمی جاروبرقی استفاده کنند. این کیسه‌ها به دلیل جنسی که دارند، چند‌بار مصرف هستند. البته نظافت آن‌ها دشواری‌های خاص خودش را دارد. در ادامه مراحل شستن کیسه جاروبرقی دائمی را بیان کرده‌ایم.

ابتدا دستگاه را خاموش کرده و لوله خرطومی را از بدنه جدا کرده تا در دستگاه به راحتی باز شود.

تمیز کردن جاروبرقی
کیسه جاروبرقی را به آرامی از جای خود خارج کنید و در هوای آزاد به تکاندن کیسه و تمیز کردن با یک مسواک، همه گرد و خاک و آشغال‌های داخل آن را تخلیه کنید.
کیسه تمیز‌شده را به داخل دستگاه برگردانید و در جاروبرقی را ببندید.
تخلیه، تعویض و شستن کیسه جاروبرقی دائمی باید به صورت مستمر انجام شود و فقط مختص زمان تمیز کردن جارو برقی نیست. زیرا ممکن است پاکت بیش از حد پر شود و مشکلات متعددی را برای دستگاه شما ایجاد کند که نیاز به تعمیر جاروبرقی داشته باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

30 شهریور 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

  • بیژن:

    ازاطلاعات شماسپاسگزاری میشود.

    پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *