افتتاح حساب ترکیه
رفع گرفتگی توالت فرنگی

رفع گرفتگی توالت فرنگی همیشه کار سختی نیست . اغلب موارد، شما می توانید با استفاده از روشهای معمول گرفتگی را رفع کنید. این مطلب شادمگ در مواقع خاص به کارتان می آید.

روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی در منزل باید به این موضوع توجه داشته باشید که میزان گرفتگی در حال حاضر چقدر می باشد.

توالت فرنگی - رفع گرفتگی توالت فرنگی

اگر گرفتگی توالت شدید می باشد باید حتما به یک لوله بازکن ماهر زنگ بزنید. اما اگر گرفتگی سطحی است در منزل می توانید برای باز کردن توالت فرنگی خود اقدام کنید. در ادامه به علت ها و روش باز کردن توالت فرنگی با روش هایی ساده و راحت و مقرون به صرفه اما تضمینی پرداخته شده است. بنابراین اگر شما هم درگیر این مشکل هستید ادامه مطلب را از دست ندهید.

چگونه توالت فرنگی را باز کنیم؟

توالت فرنگی به علت قیمت بالا و سیستم پیچیده تری که دارند برخی روشهای رفع گرفتگی توالت فرنگی مختص به خود آن است و از این روش ها نمی توان برای توالت ایرانی استفاده کرد؛ مثل استفاده از دستگاه تراکم هوا و یا استفاده از چسب سلفون و دیگر راه های خانگی رفع گرفتگی دستشویی فرنگی که در ادامه به آن میپردازیم.

از جمله ابزاری که برای رفع گرفتگی توالت استفاده میشود موارد زیر است:

استفاده از تلمبه دستی

این روش ساده ترین روش باز کردن گرفتگی توالت فرنگی در منازل به شمار می‌رود. هنگام استفاه از این ابزار برای رفع گرفتگی توالت فرنگی مراقب باشید که کناره های تلمبه روی توالت به خوبی بچسبد و هوا از کناره های آن خارج نشود.

گرفتگی توالت فرنگی - رفع گرفتگی توالت فرنگی

آب جوش

در موقعی که گرفتگی با فضولات صورت می‌گیرد و نیاز به لوله بازکن توالت فرنگی دارید می توانید این کار را انجام دهید تا باعث شود مواد تشکیل دهنده نرم تر شوند و گرفتگی برطرف شود. البته باید بدانید که در این مورد گرفتگی توالت فرنگی باید چند بار آن ارر تکرار کنید تا مشکل گرفتگی دستشویی فرنگی به کلی برطرف شود.

برای رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه و سینک از ترفندهای شادمگ استفاده کنید.

استفاده از محلول های لوله بازکن

محلول های لوله بازکنی هم می توانند در مورد گرفتگی چاه توالت راه کار مناسبی باشند، ولی باید دقت کنید که اگر منزل شما قدیمی است از استفاده از این نوع محلول ها و یا هر نوع محلول اسیدی دیگر در آن بپرهیزید؛ چرا که موجب سوراخ شدن و خوردگی در لوله فاضلاب می‌شوند. لذا از چاه بازکن توالت فرنگی که اسیدی است کمتر استفاده کنید.

براق کردن بدنه یخچال با چند ترفند ساده | از یخچال نو هم جذاب تر شد

کردن شلنگ در توالت فرنگی - رفع گرفتگی توالت فرنگی

باز كردن چاه توالت فرنگي با استفاده از فنر لوله بازکن

شما می‌توانید در صورتی که گرفتگی دستشویی فرنگی منزلتان شدید است و یا گرفتگی فرنگی با اشیا پیش آمده، این نوع گرفتگی را با استفاده از فنر لوله بازکنی برطرف سازید و از این روش به عنوان یک روش کاربردی و موثر در باز کردن چاه توالت فرنگی استفاده کنید.

این روش برای کسانی که فنر لوله بازکنی دستی را در اختیار دارند مناسب است. نحوه باز كردن توالت فرنگي با فنر دستی به این گونه است که سر فنر را در چاه انداخته و با دست آن را به قدری بچرخانید تا عوامل گرفتگی جدا شوند.

میتوان از فنر لوله بازکنی به عنوان عامل موثر در باز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی استفاده کرد. باز کردن گرفتگی دستشویی فرنگی در این حالت می تواند بسیار کارساز باشد.

برای خوشبو کردن توالت و حمام لازم نیست از بوگیر های گران استفاده کنید، با چند ترفند ساده که یادتان می دهیم می توانید در خانه با مواد طبیعی خوشبو کننده تهیه کنید.

فنر زدن توالت فرنگی - رفع گرفتگی توالت فرنگی

استفاده از چسب سلفون

نحوه باز کردن توالت فرنگی این روش به این صورت است که روی سنگ توالت را به طور کامل با چسب های محکم 5 سانتی متری می‌پوشانیم و بعد سطح بوجود آمده را فشار می دهیم تا هوا محبوس در زیر چسب، آب موجود در توالت را به پایین هل دهد و در نتیجه گرفتگی توالت فرنگی را برطرف کند.
البته این روش برای گرفتگی توالت فرنگی با اشیا مناسب نیست و فقط گرفتگی های جزئی را برطرف می کند.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی یکی از اعصاب خوردترین مشکلاتی هست که در آشپزخانه بوجود می آید. این کار پر زحمت تنها با چند ترفند قابل حل است.

 رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی مفتولی یا سیم مفتول

یکی از ابزاری که برای رفع گرفتگی توالت استفاده میشود استفاده از جا لباسی است. در این روش بازکردن توالت فرنگی، چوب لباسی را باز کرده تا شبیه یک سیم مفتول یک پارچه صاف شود و بعد یک سر آن را زاویه می دهیم و شبیه قلاب می‌کنیم و به آن پارچه می بندیم تا به توالت آسیب نرساند و وارد توالت فرنگی کرده و مورد نظر را برطرف می‌کنیم.

زدن سیم در لوله توالت فرنگی - رفع گرفتگی توالت فرنگی
در این روش تنها یک سیم مفتول می تواند به عنوان ابزاری برای رفع گرفتگی توالت به خوبی عمل کند.

قوانین آپارتمان نشینی که باید برای زندگی در آپارتمان بدانید + باید ها و نباید ها آپارتمان نشینی

تماس با متخصصین چاه بازکنی

تماس با لوله بازکن یکی از بهترین راه های رفع گرفتگی توالت فرنگی است؛ زیرا این افراد با مهارت و تجربه ای که دارند فوری و تضمینی این مشکل را حل می کنند.

 بازکردن گرفتگی توالت فرنگی با جوش شیرین و سرکه

استفاده از محلول های خانگی برای رفع مشکلا همیشه از استانداردترین روش های باز کردن توالت فرنگی بوده است. اما توجه داشته باشید که با این روش می توان فقط برای رفع گرفتگی های سطحی و ساده استفاده کرد.

ریختن جوش شیرین در توالت فرنگی - رفع گرفتگی توالت فرنگی

استفاده از جوش شیرین و سرکه در مواقعی که نمی دانیم برای گرفتگی توالت فرنگی چه باید کرد دم دست ترین روش است. کافیه ابتدا نصف فنجان جوش شیرین را در لوله توالت فرنگی ریخته و بعد نصف فنجان دیگر سرکه را در لوله توالت فرنگی بریزید. مدتی صبر کنید تا ترکیب این دو ماده واکنش نشان دهد و عوامل گرفتگی را رفع کند.

بطری پلاستیکی

با حذف هرچه بیشتر آب از کاسه توالت فرنگی شروع کنید. می توانید این کار را با پر کردن مکرر یک ظرف کوچک از آب توالت و ریختن آب در یک سطل انجام دهید. بعد، یک بطری بزرگ پلاستیکی را با آب گرم پر کنید.

انگشت شست خود را روی بالای بطری قرار دهید و بطری را در خروجی پایین توالت قرار دهید. (برای این مرحله دستکش بپوشید.) انگشت شست خود را برداشته و بطری را فشار دهید تا آب داخل آن به لوله بریزد و فشار زیاد انسداد را از بین ببرد.

بطری برای باز کردن فاضلاب توالت فرنگی - رفع گرفتگی توالت فرنگی

برس توالت

این ممکن است کمی ناخوشایند به نظر برسد، اما اگر واقعاً ناچار هستید و راه دیگری ندارید، یک برس توالت را داخل لوله بالا و پایین کنیدتا انسداد در مدت زمان کوتاهی رفع شود.

استفاده از اسید

اگر توالت شما با فنر و روش های دیگر باز نشد، از مقداری اسید استفاده کنید. باز کردن لوله ی توالت، مضراتی مانند آسیب دیدن شیر و اتصالات چسب های نشت گیری اطراف توالت، آسیب به ریه ها و پوست، انتشار گازهای اسید در هوا و آسیب به اتصالات لوله های فاضلاب را به همراه دارد پس هنگام استفاده از اسید مراقب باشید.

پمپ

برای رفع گرفتگی توالت از پمپ، کمک بگیرید. آب را در چاه بریزید و شروع به پمپاژ نمایید. پمپ به سیفون فشار وارد کرده و با هل دادن فاضلاب داخل آن انسداد را برطرف می کند.

دستگاه فشرده سازی هوا

شما می توانید برای رفع گرفتگی توالت از به سراغ دستگاه فشرده سازی هوا بروید. این دستگاه قابلیت تنظیم فشار را دارد پس با این دستگاه با فشار زیاد می توان هوای داخل مخزن را تخلیه و انسداد را باز نمود.

ترفند های فوق العاده برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه + معرفی 16 روش موثر

تلمبه زدن فاضلاب توالت فرنگی - رفع گرفتگی توالت فرنگی

علت های گرفتگی توالت فرنگی

قبل از اینکه علت های گرفتگی چاه توالت را بررسی کنیم باید به این نکته اشاره کنیم که علت های گرفتگی متعدد است و برای هر علت معمولا روش باز کردن توالت فرنگی متفاوت است، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم علت گرفتگی دستشویی فرنگی را بیان کنیم می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

پر شدن چاه فاضلاب

این مشکل بیشتر در منازل قدیمی رخ می‌دهد که فاضلاب آنها هنوز به سیستم فاضلاب شهری یا همان طرح اگو وصل نشده است، یا اینکه به هر علتی چاه آنها ریزش کرده و پرشده است که در این صورت باید با چاه بازکنی و تخلیه چاه تماس گرفته و چاه را خالی کنید وروش بازکردن لوله توالت فرنگی به صورت خاصی جوابگو نیست.

افتادن دستمال توالت و امثال آن داخل توالت

یکی از علت هایی که در گرفتگی توالت فرنگی تاثیر زیادی دارد همین انداختن و یا افتادن دستمال های کاغذی در توالت فرنگی است که هر چند میزان سفتی آنها زیاد نیست ولی می توانند راه فاضلاب را مسدود کند. به این صورت که مانند فیلتر عمل کرده و باعث ایجاد توده ای بزرگ می‌شوند که در نهایت جلو مجرای خروجی را مسدود می کنند.

گرفتگی توالت فرنگی با اشیا

این دلیل بیشتر در جاهایی رخ می دهند که حمام و توالت آنها یکی است، چرا که ممکن است اشیای سختی مانند صابون یا اسباب بازی بچه ها در داخل توالت افتاده و باعث گرفتگی توالت فرنگی منزل شما شود که در ادامه روش بازکردن توالت فرنگی را در این مورد توضیح خواهیم داد.

افتادن اشیاء سخت

افتادن اشیاء سخت داخل توالت، از عوامل گرفتی چاه توالت فرنگی است که بیشتر در توالت هایی که در حمام ها هستند اتفاق می افتد.

گرفتگی با سیمان و مصالح ساختمانی

این علت گرفتگی توالت فرنگی ممکن است در خانه های تازه ساز قبل از نصب توالت فرنگی رخ دهد.

سخن آخر

تمامی روش های ساده ای که در این مقاله ذکر شد، برای رفع گرفتگی توالت فرنگی از نوع سطحی، تاثیر گذاری و نتیجه بخش هستند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

13 شهریور 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *