افتتاح حساب ترکیه
گرفتگی لوله سینک ظرفشویی

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی یکی از اعصاب خوردترین مشکلاتی هست که در آشپزخانه بوجود می آید. این کار پر زحمت تنها با چند ترفند قابل حل است. شما می توانید از کمک های شادمگ در این خصوص استفاده کنید.

رفع گرفتگی لوله سینک ظرفشویی

گرفتگی سینک ظرفشویی به دلایل متعددی مثل چربی ها، پسماند مواد غذایی و… اتفاق می افتد. در اینجا مهم ترین سوالی که پیش میاد برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب  سينک ظرفشويی چه بايد کرد؟

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - رفع گرفتگی سینک

در این مطلب به بررسی عوامل و نشانه های گرفتگی لوله سینک ظرفشویی می‌پردازیم و 3 روش ساده و کم هزینه را به شما معرفی خواهیم کرد تا پیش از تماس با لوله بازکن، رفع گرفتگی سینک ظرفشویی را خودتان بتوانید انجام دهید.

قبل از اینکه با روش های باز كردن لوله سينك ظرفشويي بیشتر آشنا شوید، بهتر است در خصوص علت گرفتگی لوله های آشپزخانه اطلاعات کسب کرده و از وقوع آن ها پیشگیری کنید.

نشانه های گرفتگی سینک ظرفشویی

معمولا گرفتگی سینک ظرف شویی به یکباره پیش نمی آید و قبل از آن نشانه هایی وجود دارد که اگر به آن دقت کنید می توانید قبل از اینکه به طور کامل سینک ظرف شویی شما دچار گرفتگی شود آن را برطرف نمایید.

ما در ادامه به چند نمونه از علائم گرفتگی سینک ظرفشویی اشاره میکنیم:

 • جریان کند آب به داخل سینک
 • بوی بد فاضلاب
 • گرفتگی های کوچک و گاه و بی گاه که با تلمبه دستی برطرف می شوند.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - جمع شدن آب

اگر شما در هنگام بروز این نشانه ها و قبل از گرفتگی کامل سینک ظرفشویی، برای رفع آن اقدام کنید، دیگر نیاز به لوله بازکن ندارید. تمیز کردن سینک ظرفشویی یکی از اولویت های نظافت آشپزخانه است. این کار مهم را عقب نندازید.

جریان کند آب در سینک نشان از گرفتگی سینک ظرفشویی

یکی از نشانه های گرفتگی سینک ظرفشویی، کند تخلیه شدن آب داخل سیفون سینک است.
البته اگر گرفتگی سینک ظرفشویی شما شدید بود و با انجام روشهای خانگی برطرف نشد، می توانید از خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی استفاده کنید.

راه های رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

به طور کلی موها و چربی ها و پس ماند غذاها و… هستند که در بیشتر اوقات علت اصلی گرفتگی سینک آشپزخانه می باشند.

رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه و سینک باید در اولویت قرار بگیرد؛ زیرا علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع، باعث تولید و تجمع باکتری و آلودگی نیز می شود. اما جای نگرانی نیست زیرا بدون نیاز به لوله باز کن های صنعتی و تنها با ترفندهای خانگی می توانید این بوی ناخوشایند را از بین ببرید. لذا جهت برطرف کردن آنها بهتر است از روش های زیر استفاده کنید.

خنک کردن خانه بدون کولر با چند ترفند ساده ؛ نه پول برق بده نه کولر بخر !

 باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی بهترین روش خانگی، استفاده از محلول لوله بازکنی خانگی یا همان ترکیب جوش شیرین و سرکه تقطیر شده سفید است. فرقی نمی کند گرفتگی لوله های سينک ظرفشويی دوقلو باشد یا برای سینک های یک قلو، شما می توانید با این روش برای باز کردن لوله سینک ظرفشویی اقدام کنید.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - جوش شیرین

برای این کار کافیست مقداری جوش شیرین داخل لوله گرفته شده بریزید ( حدود سه تا پنج قاشق غذا خوری بسته به نوع گرفتگی و میزان آن) و بعد کمی سرکه روی آن اضافه کنید. سپس صبر کرده تا ترکیب خوب واکنش دهد و اصطلاحا این ترکیب به خوبی بجوشد. بعد از چند ساعت آن را با آب داغ آبکشی نمایید. در نهایت مشاهده می کنید که هم گرفتگی سینک ظرف شویی منزلتان برطرف شده و هم داخل سینک تمیز و براق می شود.

سرکه و جوش شیرین با جوششی که دارند، باعث رفع گرفتگی سینک ظرفشویی می شوند.
اگر میخواهید به طور دقیق تر در مورد لوله بازکنی با جوش شیرین و سرکه بدانید کافی است اینجا کلیک کنید.

 استفاده از قلاب برای در آوردن مو و پرز

معمولا موها و پرزهایی که به ظروف یا دستمال ها می چسبند در هنگام شستشو وارد لوله های فاضلاب شده و با جذب روغن ها و چربی ها، علت گرفتگی لوله سینک ظرفشویی را شامل می شوند.

در این صورت شما می توانید به سادگی یک سیم مفتول را به شکل قلاب کوچکی درست کنید و آن را وارد سینک ظرفشویی کرده و از آن برای در آوردن آشغال های داخل سینک استفاده کنید. به همین سادگی گرفتگی سینک ظرفشویی قابل برطرف شدن است.

تمیز کردن سیفون و لوله های سینک، راهکار اساسی رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

یکی از راه های اصولی برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی بازکردن سیفون سینک و تمیز کردن آن است. برای بازکردن سیفون سینک ظرفشویی بهتر است که اول وسایل داخل کابیت زیر سینک را خالی کنید و بعد زیر سیفون لگنی بزرگ گذاشته و ته سیفون را باز کنید.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - تمیز کردن زیر سینک

در مرحله بعد آب سیفون را داخل لگن خالی کرده و خود سیفون سینک را با آب داغ بشویید تا کاملا جرم ها و رسوبات از بین بروند. البته بهتر است داخل لوله ها را هم با آب داغ بشویید و بگذارید آب آن داخل همان لگن زیر دستشویی خالی شود. در آخر هم سیفون تمیز را در سر جای خود ببندید.

 استفاده از فنر برقی یا لوله بازکن

موارد بالا تکنیک های رفع گرفتگی سینک ظرفشویی در منزل بودند، اما اگر با این روش های نتوانستید گرفتگی لوله ظرفشويی را برطرف کنید، بهترین راه باز کردن سینک ظرفشویی استفاده از فنر لوله بازکنی است.

تنظیم ساعات خواب نوزاد با راهکارهای فوق العاده

برای استفاده از فنر لوله بازکنی باید مهارت و تجربه استفاده از آن را داشته باشید تا مشکلی پیش نیاد، در غیر این صورت باید از یک لوله بازکن ماهر برای باز کردن لوله سینک ظرفشویی کمک بگیرید.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - فنر زدن

نحوه بازکردن گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه قد م به قدم

راه های مختلفی برای باز کردن گرفتگی سینک وجود دارد. در این مقاله شما را با بهترین روش ها و راهکار گرفتگی سینک ظرفشویی آشنا می کنیم. با ساده‌ترین تکنیک‌ها شروع می‌شود و به سخت‌ترها می‌رسد.

برای گرفتگی چاه سینک، رفع گرفتگی دستشویی تنها چیزی که نیاز دارید یک کتری آب جوش برای حل این مشکل است، تا بهترین راه‌ها برای باز کرشدن گرفتگی سینک آشپزخانه خود را بیابید و با کمترین دردسر ممکن! گرفتگی سینک آشپزخانه را خودتان باز کنید.

اولین قدم بررسی عامل گرفتگی

اولین قدم در برخورد با گرفتگی سینک این است که بفهمید منشا گرفتگی از چیست؟ علت گرفتگی سینک ظرفشویی دوقلو را چگونه برطرف کنیم ؟
توری آشپزخانه را باز کنید تا ببینید مسدود شده است یا خیر.

ریختن یک کتری آب گرم

یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتگی چاه سینک استفاده از یک لیتر آب داغ است. به این ترتیب چربی ها و روغن ها سریعتر حل می شوند. و از لوله فاضلاب خارج شوید.
همچنین می توانید قبل از افزودن آب جوش، نصف فنجان نمک را در سینک بریزید، سپس دوباره با آب داغ بشویید.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - سینک

برای رفع گرفتگی سینک ظرف شویی آشپزخانه، ممکن است به چندین دور آب جوش نیاز باشد.

محلول لوله بازکن خانگی

اگر روش های بالا جواب نداد، ما این روش را برای رفع گرفتگی سینک آشپزخانه توصیه می کنیم. ترکیب سه ماده

جوش شیرین
سرکه
نمک
مخلوط جوش‌شیرین و سرکه نسبت به پاک‌کننده‌های شیمیایی برای لوله‌های شما مناسب است. برای گرفتگی لوله فاضلاب سینک موثر می باشد.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - سینک ظرفشویی

یک فنجان جوش شیرین را در گرفتگی چاه سینک بریزید و یک فنجان سرکه سفید به آن اضافه کنید. این ترکیب یک واکنش شیمیایی را آغاز می کند و محلول حبابی می شود. نیم ساعت دقیقه به مخلوط زمان دهید تا عمل کند، سپس آب داغ را روی

واکنش بین جوش شیرین و سرکه برای از بین بردن گرفتگی ها موثر است. اگر روش اول جواب نداد، این محلول لوله بازکن یکی از انتخاب های برتر ما است .

چاه بازکن دستی

برای باز كردن گرفتگی چاه سینک ظرفشويي ، قدم بعدی شما استفاده از یک چاه بازکن دستی یا پمپ لاستیکی است. (برای رعایت بهداشت حتما پمپ مجزا برای حمام و آشپزخانه داشته باشید.) در این روش آب سینک را تخلیه کنید.
به اندازه ای آب اضافه کنید که اطراف چاه را بپوشاند.

اگر سینک دوتایی دارید، ابتدا باید دهانه دوم تخلیه را با یک درب یا پارچه خیس ببندید. هنگام قرار دادن درب چاه بر روی زهکش، فشار و مکش را سریع اعمال کنید.

چگونه به بهترین شکل فلاسک چای خود را تمیز کنیم ؟ راهنمای جامع تمیز کردن فلاسک چای

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - فاضلاب سینک

در صورت موفقیت آمیز بودن این روش، صدای مکش رفع گرفتگی را می شنوید و می توانید زهکش را به خوبی با آب داغ بشویید. اگر سینک آشپزخانه گرفتگی دارید، این روش ساده اولین چیزی است که باید امتحان کنید.

آویز سیمی بسازید

گرفتگی لوله فاضلاب سینک ظرفشویی با سیخ باربیکیو، آویز لباس یا سیم قابل انعطاف را باز کنید تا صاف شود. سپس یک سر سیم را مانند قلاب خم کنید. درپوش تخلیه را بردارید و آویز را به داخل فاضلاب فشار دهید. تا به محل گرفتگی برخورد کند.

بعد آویز دستی را خوب بچرخانید تا گرفتگی توسط قلاب گیر بیافتد. آویز را خارج کنید تا لوله فاضلاب از مواد و پسماند غذایی خوب تخلیه شود.
پس از اتمام کار حتما سینک خود را با آب گرم تمیز کنید.

تمیز کردن اتصالات سیفون

اگر این راه ها جواب نداد باید دست به کار شوید و لوله های زیر سینک را بررسی بکنید که گرفتگی از آنجا نباشد. هنگام گرفتگی لوله سینک ظرفشویی، در ابتدا نیاز نیست همه لوله ها را باز کنید. معمولا در انتهای لوله یک بخش تخم مرغی شکل یا نیم کره وجود دارد که آشغال ها در آن جمع می شوند. کافی است آنرا باز کنید و آنرا تمیز کنید. خوب است کسی که این کار را می کند کمی به کارهای فنی علاقه داشته باشد.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - چکه کردن زیر سینک

فنر برقی لوله بازکنی

فنر برقی لوله بازکن وسیله ای پرکاربرد برای رفع گرفتگی سینک یک لگن و دو لگن است.
این وسیله ابزاری قدرتمند و پرسرعت برای لوله بازکنی و رفع گرفتگی انواع لوله های سخت می باشد. روش گرفتگی چاه سینک ظرفشویی با فنر همیشه جواب می دهد.
فنر با کمک برق در داخل لوله فاضلاب می چرخد ​​و عامل گرفتگی را به بیرون لوله فاضلاب هدایت می کند..

اگر گرفتگی چاه سینک برطرف نشد چه کنیم ؟

گرفتگی شدید سینک ظرفشویی اگر با روش هایی که برای رفع گرفتگی لوله زیر سینک ظرفشویی آموزش داده ایم نتوانستید مشکل را حل کنید، میتوانید با شرکت لوله بازکنی نوین لوله تماس بگیرید.
لوله بازکنی لوله به عنوان شرکت خدماتی تخلیه چاه و لوله بازکنی در تهران با این فعالیت در چهار چوب قوانین اتحادیه می سال سابقه خدمات با کیفیت و نازلترین قیمت می باشد.
مشکل گرفتگی سینک ظرفشویی استفاده می کند.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - گرفتگی لوله
اگر دچار گرفتگی راه آب سینک ظرفشویی شده اید کافی است با شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید تا تضمینی و فوری برای همیشه از شر گرفتگی لوله ها خلاص شوید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

2 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

2 دیدگاه

 • امین:

  عالییی

  پاسخ
  • شادمگ:

   سپاس از همراهیتون

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *