افتتاح حساب ترکیه
لاغری فوری

لاغری فوری آرزوی تمام افرادی است که دچار چاقی هستند. ما در این مطلب گروه سلامت شادمگ چندین روش تضمینی را برای لاغری فوری به شما آموزش دادیم اما باید حتما به نکات کاربردی و ویژه این رژیم ها دقت کنید تا کمترین آسیب به سلامتی شما وارد شود.

به چه افرادی چاق می گویند؟

برای اینکه بدانید چاق هستید یا نه باید در ابتدا توده شخاص بدنی یا BMI خود را محاسبه کنید. در صورتی که عدد به دست آمده بین ۱۸ تا ۲۴ باشد نرمال هستید اگر ۲۵ تا ۲۹ باشد به عنوان اضافه وزن و اگر ۳۰ و بالاتر باشد چاق تلقی می شود. البته این BIM استثنایاتی دارد. زیرا ممکن است ورزشکاری BMI بالای ۲۵ داشته باشد اما فرد سالمی باشد و ممکن است فردی پایین تر ۲۵ باشد اما بیمار باشد.

یکی دیگر از شاخص چاقی اندازه گیری دور کمر است. البته این موضوع برای غربالگری سندرم متابولیک نیز استفاده می شود. عددی که به صورت استاندارد در نظر گرفته شده برای مردان ۱۰۲ سانتیمتر است و برای خانم ها ۸۸ سانتیمتر است. البته در هر کشوری این عدد متفاوت است در کشور ما عدد استاندارد ۹۴ سانتیمتر و در زنان ۸۰ سانتیمتر می باشد. اگر بالاتر از این مقادیر باشد زنگ خطری برای فرد محسوب می شود.

روش های درمان چاقی

روش های لاغری معمول در صورتی که با مشورت افراد متخصص انجام شود ضرری متوجه فرد نمی کند.

تغییر سبک زندگی

تغییر سبک زندگی از جمله استفاده از رژیم غذایی و ورزش و تحرک زیاد یکی از بی خطرترین راه های لاغری و درمان چاقی است. اما این روش نیاز به مداومت دارد و احتمال برگشت چاقی زیاد است . این روش برای افرادی که BMI 30 و بالاتر دارند می تواند جنبه درمانی داشته باشد. اما برای افرادی که به دلیل مشکلات جسمی نمی توانند رژیم غذایی لاغری داشته باشند یا ورزش کنند مناسب نمی باشد.

لاغری فوری

رژیم غذایی

طبق بررسی های انجام شده یکی از لذت های بزرگ دنیا خوردن غذا می باشد. بیشترین آمار چاقی نیز مربوط به تغذیه نامناسب می باشد. بنابراین یکی از روش های لاغری رژیم غذایی مناسب می باشد. این روش باید با مشورت با متخصص تغذیه انجام شود. از آنجائیکه این روش زمان بر بوده و برای بسیاری از افراد سخت می باشد بندرت دارای نتیجه موثر می باشد زیرا فرد باید به طور متداوم طبق دستورالعمل خاصی عمل کند.

ورزش

یکی دیگر از راه های لاغری ورزش می باشد. فعالیت های بدنی باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نهایت باعث بهبود عملکرد اعضای بدن از جمله قلب و ریه می شود. ورزش به تنهایی برای لاغری کافی نمی باشد و باید در کنار رژیم غذایی مناسب انجام شود در غیر اینصورت نتیجه مطلوب به دست نمی آید.

از آنجائیکه ورزش را همه افراد نمی توانند انجام دهند معمولا از این روش برای لاغری کمتر استفاده می شود. همچنین فرد در صورتی نتیجه مطلوب از لاغری با ورزش را حاصل می کند که به طور پیوسته انجام دهد وگرنه نتیجه معکوس می دهد. این روش مانند رژیم غذایی سریع نمی باشد و نیاز به زمان دارد.

دارو

یکی دیگر از روش هایی که منجر به لاغری می شود استفاده از داروهای چربی سوز می باشد. این داروها باعث کاهش جذب چربی شده و بعد از مدت زمانی ( معمولا یک سال ) ۱۰% کاهش وزن وجود دارد. این روش عوارضی از جمله کمبود ویتامین محلول در چربی برای فرد ایجاد می کند. این داروها معمولا برای افرادی با BMI بین ۳۰-۳۵ تجویز می شود.

جراحی

معمولا فرد زمانی که از روش های لاغری مذکور نتیجه کافی را به دست نمی آورد به سراغ جراحی می رود. شایع ترین جراحی برای لاغری ، لیپوماتیک می باشد. در این روش ابتدا سوراخ های کوچکی بر روی نواحی از بدن ( شکم، پهلو ، ران ، بازو و.. ) ایجاد شده و وسیله ای به نام کانولا وارد پوست می شود.

سر کانولا هوشمند بوده و زمانی که به چربی می رسد شروع به چرخش کرده و آن را خرد می کند. چربی های خرد شده از بدن فرد خارج می شود. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود. توصیه می شود این جراحی توسط جراح پلاستیک یا متخصص لیپوماتیک که در این زمینه تخصص و تبحر کافی دارد انجام شود.

تجمع چربی در چه قسمت هایی از بدن خطرناک است؟

تجمع چربی در بیشتر قسمت های بدن وجود دارد حال سوال اینجاست که در کدام قسمت های بدن خطرناک است؟ چربی در ناحیه شکم بیشترین خطر را دارد. امکان بیماری شایع دیابت در این افراد بیشتر است. برای دانستن اینکه چند درصد چربی اضافه دارید باید به متخصصین و کارشناسانی که دستگاه اندازه گیری چربی را دارند مراجعه کنید تا از بروز بیماری ها پیشگیری کنید.

نکات کلیدی در داشتن یک رژیم لاغری سریع

برای داشتن یک رژیم لاغری فوری نکاتی حائز اهمیت است که به دست بندی آن‌ها می‌پردازیم:

در دسته‌بندی موارد مهم در یک رژیم لاغری سریع اولین فاکتور کاهش سریع کربوهیدرات‌ها است.

یکی از موادی که کاهش مصرف آن به طرز عجیبی در کاهش وزن شما اثر می‌گذارد کربوهیدرات‌ها هست. تأکید می‌کنیم کربوهیدرات‌ها باید کم شود نه اینکه قطع شود.

اگر بخواهیم به‌طور خلاصه کربوهیدرات‌ها را برای شما معرفی کنیم باید بگوییم:

لاغری فوری

کربوهیدرات‌

کربوهیدرات‌ها همان قندها، نشاسته‌های موجود در میوه‌ها، غلات، سبزی‌ها و لبنیات است. کربوهیدرات‌ها جزو مواد بسیار مغذی محسوب می‌شوند و جزو سه گروه غذایی اصلی هستند که بدن برای تأمین انرژی و کالری به آن‌ها احتیاج دارد.

در اصل کربوهیدرات‌ها منبع اصلی انرژی بدن هستند. کربوهیدرات‌ها به دلیل وجود کربن، اکسیژن و هیدروژن در ترکیب شیمیایی آن‌ها با این نام خوانده می‌شوند. معمولاً در رژیم‌های لاغری کربوهیدرات را مقصر اصلی چاقی معرفی می‌کنند، ولی وجود میزان کافی از آن در رژیم غذایی برای سلامتی ضروری است.

هنگامی‌که شما شروع به کاهش و مدیریت مصرف کربوهیدرات‌ها در رژیم لاغری سریع خود می‌کنید بدن شما برای تولید انرژی لازم جهت انجام فعالیت‌ها بجای سوزاندن کربوهیدرات‌ها شروع به سوزاندن چربی‌های ذخیره‌شده می‌کند.

کاهش سطح انسولین

یکی دیگر از مزایای کاهش کربوهیدرات‌ها ، کاهش سطح انسولین است و این موضوع باعث می‌شود تا کلیه‌های آب و سدیم اضافه‌ای که در بدن ذخیره شدند را دفع نماید و این موضوع به میزان چشم‌گیری از نفخ و وزن بدنی شما می‌کاهد.

تحقیقات نشان می‌دهد در رژیم لاغری ، کم کردن کربوهیدرات‌ها با ایجاد احساس سیری در افراد باعث کاهش وزن می‌شوند اما این موضوع فقط در کوتاه‌مدت مشاهده‌ شده و بدن بعد از گذشت مدتی معین نسبت به این کاهش بی‌تغییر می‌شود.

فاکتور مؤثر دوم در رژیم لاغری سریع ، افزایش میزان مصرف پروتئین ، چربی و سبزی‌ها است.

هر یک از وعده‌های غذایی شما باید دارای یک منبع پروتئین ، منبع چربی و سبزی‌ها کم کربوهیدرات باشد.

به‌عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید روزانه دو تا سه وعده غذایی میل کنید. اگر فکر می‌کنید در بعدازظهر ممکن است احساس گرسنگی کنید یک وعده چهارم هم می‌توانید اضافه کنید.

با ساختن این وعده‌های غذایی باید بتوانید حداقل حدود ۲۰ تا ۵۰ گرم از میزان کربوهیدرات مصرفی در روز را بکاهید.

پروتئین

باید بگوییم که اصلی‌ترین بخش در رژیم لاغری سریع مصرف پروتئین است.

شواهد نشان می‌دهد که خوردن مقدار زیادی پروتئین ممکن است باعث افزایش سوخت کالری (به‌طور توسط ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز) در بدن شود.

رژیم لاغری سریع و سایر رژیم‌هایی غذایی حاوی پروتئین بالا همچنین می‌توانند میل شما در مورد مواد غذایی را ۶۰٪ کاهش دهد، اشتهای به میان وعده در اواخر شب را به نصف کاهش دهد و باعث احساس پر شدن در شما کند. در یک مطالعه ، افرادی که رژیم غذایی با پروتئین بالاتری داشتند ، ۴۴۱ کالری کمتری در روز می‌خورند.

هنگامی‌که صحبت از کاهش وزن می‌شود ، پروتئین یک ماده مغذی مهم برای فکر کردن است.

لاغری فوری

منابع پروتئینی سالم شامل موارد زیر هستند:

گوشت:
گوشت گاو ، گوشت مرغ و گوشت گوسفند

ماهی و غذاهای دریایی:
ماهی قزل‌آلا ، ماهی سالمون و میگو

تخم‌مرغ:
تخم‌مرغ کامل با زرده

پروتئین‌های گیاهی:
لوبیا ، حبوبات و سویا

سبزی‌ها کم کربوهیدرات

نترسید بشقاب خود را با سبزی‌ها کم کربوهیدرات پرکنید. آن‌ها سرشار از مواد مغذی بسته‌بندی‌شده هستند و شما می‌توانید مقادیر بسیار زیادی از این سبزی‌ها با در نظر گرفتن یک سقف مشخص برای میزان کربوهیدرات آن‌ها میل کنید.

بسیاری از سبزی‌ها ازنظر کربوهیدرات کم هستند ، ازجمله: کلم برکلی ، گل‌کلم، اسفناج، گوجه‌فرنگی، جوانه بروکسل، کلم، کاهو، خیار

چربی‌های سالم

از خوردن چربی‌های سالم نترسید، اضافه کردن چربی‌های سالم به رژیم لاغری فوری می‌تواند تأثیر زیادی بر روند کاهش وزن شما بگذارد.

منابع چربی‌های سالم شامل موارد زیر است: روغن‌زیتون، روغن نارگیل، روغن آووکادو، کره

پس فراموش نکنید مصرف هم‌زمان و اصولی چربی سالم، پروتئین و کربوهیدرات در یک رژیم لاغری سریع می‌تواند در کاهش وزن شما بسیار مؤثر باشد.

مطالعات انجام‌شده در مورد رژیم‌های کم کربوهیدرات نشان می‌دهد که شما می‌توانید با از دست دادن مقادیر قابل‌توجهی چربی بدن، کمی عضله به دست آورید.

در حالت کلی باید بگوییم برای کاهش وزن در کوتاه‌ترین زمان ممکن ، صرفاً داشتن رژیم لاغری کفایت نمی‌کند و باید در کنار آن تمرینات و حرکات ورزشی را نیز فراموش نکنید.

۱۰ نکته کاهش وزن در رژیم لاغری فوری

۱- صبحانه با پروتئین بالا میل کنید. خوردن صبحانه با پروتئین بالا می‌تواند میل به خوردن و دریافت کالری را در طول روز کاهش دهد.

۲- از نوشیدن نوشیدنی‌های شیرین و آب‌میوه خودداری کنید. این‌ها جزء چاق‌کننده‌ترین خوراکی‌هایی هستند که می‌توانید کنید.

۳- قبل از غذا آب بنوشید. نوشین یک لیوان آب سی دقیقه قبل از خوردن غذا می‌تواند با پر کردن بخشی از حجم معده شما ، میل شما را کاهش دهد.

۴- غذاهای مناسب برای کاهش وزن را انتخاب کنید. بعضی از غذاها برای کاهش وزن بهتر از سایرین هستند. در اینجا فهرستی از ۲۰ غذای سالم برای کاهش وزن ارائه‌شده است.

تخم‌مرغ کامل

اگرچه مصرف زیاد تخم‌مرغ باعث افزایش کلسترول بد یا LDL در بعضی از افراد می‌شود، اگر نیاز به کاهش وزن‌دارید، یکی از بهترین مواد غذایی برای خوردن است. آن‌ها سرشار از پروتئین و چربی هستند و بسیار کننده اشتها هستند.

بهترین زمان ورزش در ماه رمضان ؛ باید ها و نبایدها | چطور ماه رمضون ورزش کنیم تا بهمون فشار نیاید ؟

سبزی‌ها برگ‌دار

این سبزی‌ها چندین خاصیت‌دارند که آن‌ها را برای داشتن رژیم کاهش وزن مناسب می‌کند ، مانند کم‌کالری بودن و کربوهیدرات کامل و فیبر فراوان. این سبزی ها شامل کلم ، کاهو ، اسفناج و … هستند.

خوردن سبزی‌ها برگ‌دار راهی عالی برای افزایش حجم وعده‌های غذایی شما بدون افزایش کالری است. سبزی‌ها برگ‌دار نیز در بسیاری از ویتامین‌ها ، آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد معدنی ، ازجمله کلسیم ، بسیار مغذی و مغذی هستند که به چربی سوزی کمک می‌کنند.

لاغری فوری

ماهی قزل‌آلا

ماهی قزل‌آلا غذایی بسیار سالم ، کامل و کم‌کالری است، ماهی قزل‌آلا ضمن داشتن پروتئین بالا ، چربی سالم ، مواد مغذی و سرشار از ید است. همچنین ماهی قزل‌آلا حاوی امگا ۳ نیز هست که نشان داده‌شده است به کاهش التهاب کمک می‌کند که به نظر می‌رسد نقش مهمی در چاقی و بیماری متابولیکی دارد. پس حتماً سعی کنید از این ماده‌ی غذایی در رژیم لاغری سریع خود استفاده کنند.

سبزی‌ها صدف دار

مانند سایر سبزی‌ها ، فیبر زیادی دارند و طرز عجیبی احساس سیری در افراد ایجاد می‌کند. این سبزیجات شامل کلم برکلی، گل‌کلم، کلم و جوانه بروکسل

علاوه بر این ، این نوع سبزی‌ها معمولاً حاوی مقادیر مناسبی پروتئین هستند.

آن‌ها همچنین بسیار مغذی هستند و حاوی مواد ضد سرطان می‌باشند.

گوشت بدون چربی ، سینه مرغ

مصرف گوشت قرمز و سینه مرغ به دلیل داشتن پروتئین بالا باعث می‌شود تا حدوداً ۸۰ تا ۱۰۰ کالری بیشتر در روز توسط بدن سوزانده شود. اگر در رژیم لاغری سریع هستید حتماً در وعده‌های خود از گوشت قرمز بدون چربی و سینه مرغ استفاده کنید.

لاغری فوری با سیب‌زمینی آب پز

سیب‌زمینی سرشار از پتاسیم است که نقش اثرگذاری در کنترل فشارخون دارد. در مقایسه‌های انجام‌شده سیب‌زمینی‌های آب پز بیشترین احساس سیری را در افراد ایجاد می‌کند.

اگر اجازه دهید سیب‌زمینی‌ها پس از پخته شدن برای مدتی خنک شوند ، سیب‌زمینی‌ها مقدار زیادی نشاسته مقاوم را تشکیل می‌دهند که مشابه فیبرها می‌شوند.

ماهی تن

ماهی تن را اصطلاحاً ماهی لاغری می‌گویند ، علت انتخاب این اسم کم بودن چربی در این ماهی است.

این ماهی در بین بدن‌سازان و فعالان درزمینه پرورش اندام بسیار محبوب است.

حبوبات

حبوبات همانند عدس ، لوبیا سفید و قرمز و … سرشار از فیبر و پروتئین فراوان هستند برای همین در اکثر رژیم‌های لاغری استفاده می‌شوند.

البته هضم حبوبات برای برخی افراد سخت است برای همین توصیه می‌شود حتماً از روش‌های درست برای پخت آن‌ها انتخاب شود.

سوپ‌ها

به یاد داشته باشید سوپ‌ها و غذاهایی که حالت مایع دارند احساس سیری بیشتری را نسبت به غذاهای جامد را ایجاد می‌کند البته که نباید خامه و یا شیر پرچرب به آن اضافه شود.

لاغری فوری با پنیر کم‌چرب

در کل استفاده از لبنیات به خاطر پروتئین بالا و کلسیمی که دارند در تمامی رژیم‌های لاغری توصیه می‌شوند.

لاغری فوری

آووکادو

باید بدانید که آووکادو میوه‌ای بی‌نظیر است. این میوه سرشار از چربی سالم مشابه چربی موجود در روغن‌زیتون است.

سرکه سیب

سرکه سیب چربی سوزی فوق‌العاده بالایی را در بدن ایجاد می‌کند و مصرف آن همراه با سبزی‌ها در وعده‌های غذایی احساس سیری طولانی‌مدتی در شما ایجاد می‌کند.

البته برخی سرکه سیب را در آب رقیق کرده و آن را به‌عنوان نوشیدنی مصرف می‌کنند که به افرادی که مشکل معده و یا گوارشی دارند توصیه نمی‌شود.

پس سرکه سیب را در رژیم لاغری سریع خود فراموش نکنید.

لاغری فوری با مغزها و دانه‌ها

آجیل‌ها علی‌رغم اینکه چربی بالایی دارند اما باعث کاهش وزن می‌شود.

استفاده از آن‌ها در رژیم‌های غذایی علاوه بر تأمین ویتامین‌ها ، پروتئین و چربی سالم بدن ضمن ایجاد احساس سیری باعث لاغری می‌شود.

البته اگر در رژیم لاغری سریع هستید سعی کنید حتماً مقدار مشخصی از مغزها را استفاده کنید.

غلات کامل

غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای و برنج سفید، نان جو و … شامل مقادیر زیادی فیبر و پروتئین هستند. فقط در صورت امکان بعد از پخت آن‌ها اجازه دهید خنک شوند.

فلفل قرمز

فلفل قرمز باعث افزایش میزان سوخت‌وساز بدن می‌شود و در پی آن کاهش وزن را به دنبال دارد.

از فلفل قرمز در ساخت مکمل‌های غذایی جهت کاهش وزن نیز استفاده می‌شود. البته این بدان معنا نیست که شما به خوردن غذاهای تند عادت کنید. مصرف بیش از حد فلفل قرمز دردسر ساز خواهد بود.

میوه‌ها

اکثر کارشناسان بهداشت و تغذیه از حضور میوه‌ها در رژیم‌های غذایی راضی هستند، بااینکه میوه‌ها دارای مقدار قابل‌توجهی قند می‌باشند اما مصرف مقدار مشخصی از آن‌ها در رژیم لاغری سریع به‌منظور دریافت ویتامین و مواد مغذی لازم است. انتخاب اینکه کدام میوه در رژیم غذاییتان گنجانده شود باید براساس آنالیز وضعیت بدنی شما صورت گیرد.

گریپ‌فروت

یکی از میوه‌هایی که اثرات آن به‌طور مستقیم بر کاهش وزن بررسی‌شده گریپ‌فروت هست.

در یک مطالعه ۱۲ هفته‌ای در ۹۱ فرد چاق ، نشان داده شد که خوردن نیمی از گریپ‌فروت تازه قبل از غذا منجر به کاهش حدود ۱.۶ کیلوگرم از وزن در این افراد می‌شود. همچنین مصرف گریپ‌فروت مقاومت نسبت به انسولین را کاهش می‌دهد که کمک بسیار به مقابله با ناهنجاری‌های متابولیسمی می‌کند.

بنابراین ، خوردن نصف گریپ‌فروت حدود نیم ساعت قبل از برخی از وعده‌های غذایی روزانه ممکن است به شما کمک کند احساس سیری بیشتری داشته باشید و کالری کلی کمتری مصرف کنید.

دانه‌های چیا برای لاغری فوری

دانه‌های چیا یکی از مواد مغذی موجود در کره زمین هستند. این دانه‌ها به دلیل فیبر بالا و کربوهیدرات کم بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند. دانه‌های چیا به دلیل داشتن فیبر زیاد ، می‌توانند تا ۱۱-۱۲ برابر وزن خود را آب جذب کنند ، مانند ژل بچرخند و در معده شما منبسط شوند.

اگر به دنبال رژیم لاغری سریع هستید دانه های چیا را فراموش نکنید.

لاغری فوری

دانه های چیا بسیار مشابه تخم شربتی هستند .توجه کنید که با آنها اشتباه گرفته نشود و برای مصرف بهتر است آنها را در شیر خیس کنید.

ماست کم‌چرب

ماست یکی دیگر از غذاهای لبنی عالی است.

انواع خاصی از ماست‌ها ، حاوی باکتری‌های پروبیوتیکی است که می‌تواند عملکرد روده شما را بهبود بخشد. داشتن روده سالم ممکن است به محافظت در برابر التهاب و مقاومت لپتین که یکی از اصلی‌ترین عوامل هورمونی چاقی است ، کمک کند.

سعی کنید تا جایی که امکان دارد ماست هایی استفاده کنید که تازه و بدن افزودنی باشند.

روغن نارگیل برای لاغری فوری

روغن نارگیل از اسیدهای چرب با زنجیره‌های متوسط به نام تری گلیسیرید تشکیل‌شده است.

تحقیقات نشان داده است که تری گلیسیرید ها نسبت به سایر چربی ها ، میزان سیری و چربی سوزی بیشتری در افراد ایجاد می‌کند. علاوه بر این در تحقیقات دیگری نشان داده‌شده که زنان و مردانی که روغن نارگیل مصرف می‌کنند چربی اطراف شکمشان کاهش می‌یابد.

البته شایان‌ذکر است که بهترین نوع روغن برای استفاده در رژیم‌های غذایی ، روغن‌زیتون هست.

۵- سعی کنید در رژیم لاغری سریع خود از فیبر محلول استفاده کنید ، تحقیقات نشان داده مصرف فیبر محلول در کاهش وزن بسیار مؤثر است.

۶- قهوه یا چای بنوشید. کافئین سوخت‌وساز بدن را با ۳ تا ۱۱٪ افزایش می‌دهد.

۷- رژیم غذایی خود را بر روی غذاهای کامل پایه‌گذاری کنید. آن‌ها سالم‌تر هستند و نسبت به غذاهای فرآوری شده احساس سیری بیشتری را در شما ایجاد می‌کند.

۸- آهسته غذا بخورید. سریع غذا خوردن می‌تواند منجر به افزایش وزن شما در طول زمان شود، درحالی‌که خوردن به‌ آرامی باعث می‌شود احساس سیری داشته باشید و هم‌زمان هورمون‌های کاهش وزن را تقویت کنید.

۹- وزن خود را در فواصل زمانی کوتاه و مشخص ثبت کنید. تحقیقات نشان داده که ثبت وزن تأثیری مثبتی درروند کاهش وزن شما خواهد گذاشت.

۱۰- خواب باکیفیت و خوب و کافی داشته باشید. تحقیقات نشان داده خواب ناکافی و بی‌کیفیت از عوامل بسیار تأثیرگذار در افزایش وزن هست.

لاغری سریع شگفت انگیز 100% تضمینی

رژیم غذایی 7 روزه با سوپ کلم

باید بدانید رژیم غذایی سوپ کلم یکی از رژیم های کم هزینه به حساب میاید که بسیار جوابگوی کسانی بوه است که علاقه مند بوده اند تا در یک هفته وزن زیادی زا از دست بدهند، البته ممکن است زندگی با کلم آن هم در یک هفته مقداری ناخوشآیند به نظر بیاید ولی دیگر چاره چیست ؟!

لاغری فوری

این رژیم یک برنامه رژیم لاغری سریع می‌باشد و با مقداری ورزش در روز تاثیر بیشتری بر روی کاهش وزن فرد می‌گذارد. رژیم سوپ کلم با سرعت بخشیدن به متابولبسم بدن و به حرکت در آوردن چربی ها باعث کاهش وزن ‌می‌شود، رژیم سوپ کلم دریافت کالری را در روز به حداقل می‌رساند و از چربی های بدن به عنوان منبع تامیین انرژی استفاده می‌کند.

رژیم سوپ کلم برای افرادی که چاق اند و می‌خواهند سریع تر لاغر شوند بسیار پیشنهاد می‌شود چرا که این رژیم با تامیین کزدن مقدار زیادی از انرژی بدن شما رو از خوردن غذاهای پر کالری باز میدارد.

عوارض جانبی این رژیم لاغری فوری

 • گرسنگی
 • خستگی
 • نفخ شکم
 • سرگیجه
 • تکرر ادرار
 • تغذیه ناکافی
 • نوسانات خلقی

می‌باشد.

رژیم غذایی سوپ کلم تنها برای یک هفته توصیه می‌شود و دنبال کردن آن برای دو هفته به صورت پشت سر هم اصلا فکر خوبی به نظر نمی‌آید و اصلا توصیه نمیشود چرا که باعث گرسنگی بیش از حد شده و در نتیجه به افزایش وزن می‌انجامد. بهتر است که بین این رژیم دو هفته فاصله بگذارید تا به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید.

مواد لازم برای تهیه سوپ کلم:

300 گرم کلم تازه خورد شده
6 پیمانه آب سبزیجات پخته شده یا آب همراه با قرص سبزیجات
1 عدد پیاز سفید
2 ساقه کرفس
3 یا 4 عدد لوبیا
1 عدد هویج خورد شده یا با برش های نازک
6 حبه سیر خورد شده
برگ گیشنیز و نمک و فلفل سیاه و سفید به عنوان چاشنی
و 1 قاشق چای خوری روغن کنجد برای طعم بهتر .
دستور تهیه سوپ کلم:

ابتدا آب سبزیجات را در یک قابلمه بجوشانید و سپس تمام مواد را به آن اضاف کنید و خوب هم بزنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه بر روی شعله کم حرارت قرار دهید نمک را اضافه کنید و بگذازید تا سبزیجات بجوشند، روغن کنجئ و گیشنیز و فلفل سیاه را به آن اضاف کنید و تا داغ است آن را نوش جان کنید.

 رژیم لاغری 3 روزه

همانطور که از اسم این رژیم پیدا است، شما می‌توانید در مدت زمان 3 روز 4 تا 5 کیلو از وزن خود را از دست دهید. البته این کاهش وزن به دلیل از دست دادن چربی های بدن نخواهد بود بلکه بخش بسیاری از این کاهش وزن سبب از دست رفتن آب بدن می‌باشد! این رژیم برای افرادی که به ورزش کردن علاقه ایی ندارند بسیار مناسب می‌یاشد چرا که در ورزش در این رژیم جایگاهی ندارد!

12 مورد از شگفت انگیزترین خواص زردچوبه برای پوست | از رفع تیرگی دور چشم تا درمان چین و چروک

افرادی که این رژیم را در دستور کار خود قرار میدهد نباید بیشتر از آنچه برای آنها تعیین شده است مصرف کنند چرا که به کاهش وزن 4 تا 5 کیلویی خود دست پیدا نمی‌کنند و همچنین نباید کمتر از آنچه برای آنها تعیین شده است مصرف کنند حتی اگر احساس گرسنگی نمی‌کنند.

روز اول رژیم لاغری فوری

صبحانه: 1 فنجان چایی یا 1 فنجان قهوه، 1 کف دست نان سبوس دار به همرا 2 قاشق کره بادم زمینی و نصف یک گریپ‌فروت.

ناهار: 1 فنجان قهوه یا چای، 1 کف دست نان سبوس دار به همراه نصف فنجان ماهی تن

شام: 85 گرم گوشت، 1 فنجان لوبیا سبز، 1 سیب کوچک، نصف یک موز، 1 فنجان بستنی وانیلی.

لاغری فوری

روز دوم رژیم لاغری فوری

صبحانه: نصف یک موز، یک تکه نان تست سبوس دار، 1 تخم مرغ پخته شده.

ناهار: 1 تخم مرغ پخته شده، 5 کراکر نمکی، یک فنجان خمیر خامه ایی.

شام: 2 عدد هات داگ، نصف فنجان هویج و نصف فنجان کرم بروکلی، نصف موز و نصف فنجان بستنی وانیلی.

روز سوم رژیم لاغری فوری

صبحانه: 5 کراکر نمکی و یک سیب و 1 قوطی کبریت پنیر.

ناهار: یک کفه دست نان سنگک و یک تخم مرغ.

شام: یک فنجان ماهی تن، نصف یک موز، یک فنجان بستنی وانیلی.

این رژیم یک رژیم کم کالری به حساب میاید و به همین دلیل باعث کاهش وزن سریع می‌شود لازم به ذکر است که خوردن میان وعده بین وعده های غذایی ذکر شده ممنوع میباشد.

لاغری فوری در یک هفته (5 کیلو)

این رژیم لاغری که اولین بار برای کارمندان شرکت جنرال موتورز آمریکا تهیه شد و بسیار موثر واقع شد. در این رژیم که به مدت هفت روز به طول می‌انجامد شما تمام گروه های غذایی را مصرف می‌کنید و می‌تولن گفت این رژیم به عنوان یکی از قابل تحمل ترین رژیم ها به حساب میاید.

این رژیم به شما این وعده را می‌دهد که در مدت یک هفته از شر سموم بدن خلاص شوید و 5 کیلوگرم کم کنید و دستگاه گوارش خود را تقویت کنید و توانایی بدن در سوزاندن چربی را بالا ببرید!

یکی از دلایل موفقیت این رژیم استفاده از مواد اولیه کم کالری میباشد. این رژیم طوری برنامه ریزی شده است که شما همیشه احساس سیری کنید و با این رژیم شما قادر خواهد بود که در هفته بین 3 تا 5 کیلو از وزن خود را کاهش دهید، همچنین لازم به ذکر است که یکی از عناصر مهم در این رژیم نوشیدن آّب به مقدار زیاد است.

روز اول:
در روز اول شما اجازه دارید که میوه بخورید ولی باید میوه هایی مانند موز و انگور و انبه را از رژیم غذایی خود کنار بگذارید و همچنین باید در روز بین 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در روز اول خوردن هیچ چیزی به جز میوه مجاز نمیباشد اگر احساس گرسنگی کردید باز میوه بخورید، آب نیز فراموش نشود.

روز دوم لاغری فوری

روز دوم رژیم، روز سبزیجات است شما می‌توانیئ سبزیجات را به صورت پخته و یا خام مصرف کنید توجه داشته باشید که نباید از هیچ گونه روغنی استفاده کنید. همچنین مصرف آب نیز می تواند به کاهش وزن شما در این رژیم کمک کند پس مصرف آب فراموش نشود.

روز سوم:
روز سوم شما اجازه دارید تا هر سبزیجات و میوه ایی را که دوست دارید مصرف کنید فقط شما باید سیب زمینی را از سبزیجات و انگور و موز و انبه را از میوه ها خط بزنید. مصرف آب را نیز فراموش نکنید!

روز چهارم:
و بالاخره موز! البته به همراه شیر. در روز چهارم شما اجازه دارید که با مصرف شیر و موز خود را سیر کنید شما اجازه دارید که 8 تا 10 موز را به همرا 4 لیوان شیر مصرف کنید. بهترین روش برای روز چهارم رژیم شما این است که موز را به تکه های کوچک تکه کرده و به همراه شیر در طول شبانه روز مصرف کنید تا احساس گرسنگی نکنید.

اگر به شیر حساسیت دارید نمیتوانید آن را مصرف کنید می‌توانید شیر سویا را جایگزین آن کنید و یا از انجیر استفاده کنید. نوشیدن آب را هم فراموش نکنید.

روز پنجم لاغری فوری

در روزه پنجم، رژیم به شما این اجازه را می‌دهد که یک کاسه برنج قهوه ایی بخورید. شما باید در طول روز 6 تا 7 عدد گوجه فرنگی بخورید و اگر به برنج قهوه ایی دسترسی ندارید می‌توانبد به جای آن 500 گرم سینه مرغ و یا ماهی جایگزین کنید. در روز پنجم مصرف آب خود را افزایش دهید چرا که گوجه فرنگی اسید اوریک بالایی دارد پس مصرف 12 تا 15 لیوان آب در روز پنجم توصیه می‌شود.

روز ششم

در روز ششم شما اجازه دارید که برای ناهار یک فنجان برنج بخورید و می‌توانید بقیه روز خود را با سبزیجات پخته و یا خام که هیچگونه روغن سرخ کردنی در آن ها وجود نداشته باشد سر کنید. در این روز شما می‌توانید سالاد بخورید و به جای استفاده از سس از لیمو ترش، آب نارنج فلفل سیاه و نمک استفاده کنید. مصرف 10 تا 12 لیوان آب در این روز توصیه می‌شود.

روز هفتم:
شما در روز هفتم این رژیم اجازه دارید که یک فنجان برنج قهوه ایی، همه سبزیجات مورد علاقه و هر آبمیوه ایی را که دوس دارید مصرف کنید. سعی کنید صبح خود را با یک لیوان آبمیوه شروع کنید و برنج قهوه ایی با سبزیجات پخته شده را به عنوان ناهار نوش جان کنید مصرف آبمیوه در روز آخر رژیم باعث می‌شود که سموم بدن دفع شوند.

لاغری فوری

اگر این رژیم را به طور دقیق در دستور کار خود قرار دهید به مدت یک هفته 3 تا 5 کیلوگرم از وزن خود کم کرده اید و اگر علاقه مند به تکرار این رژیم بودید یک استراحت 10 روزه بین این رژیم با رژیم بعدی مناسب خواهد بود.

عوارض احتمالی رژیمهای غذایی لاغری

 • افتادگی شکم ، چین و چروک پوست صورت
 • افت قندخون و احساس ضعف
 • ناراحتی معده
 • افت فشار و سرگیجه
 • ریزش مو
 • یبوست
 • سردرد

۹ رژیم لاغری فوری اما خطرناک

۱- رژیم لاغری فوری کرم نواری

این نوع رژیم با شروع قرن ۲۰ رواج پیدا کرد. خیلی باید شجاع بود که قرص دارای کرم نواری را خورد اما برخی این کار را کردند و با این کار کرم داخل روده آنها رشد کرده است. این کرم تمام غذاهایی که خورده می شود را استفاده می کند تا فرد به وزن هدف برسد. گفته می شود بعد از اینکه به وزن ایده آل برسید تنهابا قرص ضد انگل می توان کرم را نابود کرد.

کرم نواری فوق العاده بزرگ می شود ( به بزرگی ۹ متر ). کرم نواری مشکلات وحشتناکی برای سلامت از جمله اسهال، استفراغ، سردرد و حتی صرع به وجود می آورد. دکتر ارین پالینسکی ( متخصص تغذیه) می گوید این کار حتی اگر نتیجه هم بدهد اصلا همیشگی نیست. این نوع کاهش وزن فوق العاده خطرناک و ناسالم است و حتی کشنده است چون نه تنها منجر به کمبود جدی مواد مغذی در بدن می شود بلکه عوارض دائمی از خود به جای می گذارد. اگر موفق به نابودی انگل شوید بعد مدتی کوتاه دوباره وزن اولیه خود و حتی بیشتر برمی گردید.

۲- رژیم لاغری فوری هالیوود

جیمی و لری ( سازندگان رژیم هالیوود)مدت زیادی ادعا می کردند به صورت معجزه آسا همانند یک ستاره سبب کاهش وزن می شوند. آنها دست چین کوچکی از شیک ها و کوکی ها را برای فروش گذاشته بودند که باید ۲۴ ساعت یا بیشتر با آن سر می گذراندند و در مدت کوتاهی ( یکی دو روز ) شاهد کاهش وزن یک تا چهار کیلو خواهند بود.

رژیم های غذایی به شدت کم کالری مانند این رژیم بسیار خطرناک است به خصوص زمانی که بیش از چند روز رعایت کنید. دکتر آلیس لیواین (متخصص تغذیه در لس آنجلس) می گوید این رژیم غذایی بدن را در حالت گرسنگی قرار می دهد و بیشتر کاهش وزنی که در چند روز اول تجربه می کنید تنها وزن آبی است که از دست می دهید. همچنین این برنامه سبب عوارضی از جمله اسهال، خستگی، یبوست و تهوع می شود.

۳- رژیم لاغری فوری غذای بچه

گورو تریسی (مربی ورزشی ستاره های سینما) از این برنامه غذایی برای مشتریان ویژه خود استفاده کرده است. ایده این بود که به جای صبحانه و ناهار یک شیشه غذای پوره شده بچه استفاده شود. در این رژیم غذایی شام نیز وعده کم کالری است. مطمئنا یک نوزاد با این غذای کوچک و پوره شده زندگی می کند اما آیا یک فرد بالغ هم می تواند با شیشه کوچک از این غذا احساس گرسنگی نداشته باشد؟

لاغری فوری

از هر غذایی اگر مقدار کمی مصرف شود کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت اما غذای بچه سبب گرسنگی خواهد شد. غذای بچه دارای پروتئین و مواد مغذی بود تا بدن دچار کمبود نشود. این برنامه فرد را از خوردن غذای واقعی محروم می کند و اصلا پیروی از آن توصیه نمی شود. بهترین روش برای کاهش وزن بالا بردن مصرف میوه و سبزیجات و پایین آوردن غذاهای پرچرب است.

۴- رژیم لاغری فوری لوله

اگر می خواهید معنای شدت را بفهمید شما را با رژیم غذایی لوله آشنا می کنیم. رژیم غذایی که به فرد با یک لوله غذا داده می شود. غذا به وسیله لوله به اندازه یک رشته ماکارانی قابل عبور از بینی به فرد داده می شود. بله یک لوله؟! این رژیم برنامه بسیار کم کالری، پروتئین، چربی و بدون کربوهیدرات است.

با پیروی از رژیم فوری لوله بدن به حالت کتوز می رود و چربی خود را با سرعت می سوزاند. در واقع به کمک یک لوله وزن خود را از دست می دهید. این برنامه غذایی فوق العاده کم کالری است و همیشگی نیست. همچنین عوارض ناشی از این رژیم غذایی شامل یبوست، سنگ کلیه، کم آبی بدن، سرگیجه و سردرد می شود. در بیشتر موارد رابطه فرد با غذا کاملا از بین می رود و دیگر میلی به غذاخوردن ندارد.

لاغری فوری

۵- رژیم لاغری فوری گرگ نما

از آنجا که وزن آب مانند جزر و مد نوسان پیدا می کند وب سایتی ادعا کرده است که روزه گرفتن در یک روز که ماه کامل ( دلیل نام عجیب این رژیم همین است ) است به پاک سازی سموم و کاهش وزن آب از بدن کمک می کند. با این رژیم تنها در یک روز ۳ کیلو وزن کم کنید. روزه گرفتن برای مدتی اصلا برای ما ضرر ندارد اما انگیزه برای این کار نباید کاهش وزن باشد.

همه چیز در مورد مصرف آمپول نوروبیون ؛ پر مصرف‌ ترین و معروف‌ ترین داروی تقویتی دنیا

هیچ توصیه علمی وجود ندارد که بگوید بدن برای سم زدایی نیاز به برنامه غذایی دارد. کلیه به صورت طبیعی دائما در حال سم زدایی از بدن است و نیازی به رژیمی که در آن فقط آب بخوریم، نیست. توصیه می شود در طول روز زیاد آب بنوشید و روزانه ۲۳۰۰ میلی گرم یا کمتر سدیم مصرف کنید. به جای کمک گرفتن از ماه کامل، غذاهای مغذی و سالم را به غذاهای فرآوری شده ترجیح دهید.

۶- رژیم لاغری فوری لیموناد

رژیم لیموناد برای مدتی رواج زیادی داشت به این دلیل که سریع و ساده مقدار زیادی از وزن را کاهش می دهد. از آنجا که این اکسیر معجزه آسا تنها شامل آب، آب لیمو، فلفل هندی و شربت افرا بود. مواد موجود در این رژیم برای مدتی البته نه خیلی طولانی سبب از دست دادن وزن آب بدن می شد.

لاغری فوری

مشکل اساسی رژیم لیموناد این بود که با شروع به خوردن غذاهای جامد، وزنی که از دست داده بودید و یا حتی بیشتر از قبل باز می گردید. همچنین کاهش وزن در دفعات بعدی سخت تر می شد. چنین رژیم کم کالری سبب از بین رفتن بافت عضلانی و کاهش سرعت سوخت و ساز بدن می شد.

۷- رژیم لاغری فوری خواب

نظرتان چیست که خیلی آرام چندین وعده غذایی را نادیده بگیریم؟ رژیمی که از آن صحبت می کنیم کم اثرترین رژیمی است که تا به حال درباره آن شنیدید. تمام کاری که باید انجام دهید این است که با دارو بخوابید و تا چند روز بعد از لاغرتر شدن از خواب بیدار شوید. قادر نبودن به خوردن و آشامیدن به مدت چند روز سبب می شود سرعت سوخت و ساز پایین بیاید و بدن بی آب شود. این تنها بخشی از آسیبی است که این رژیم وارد می کند و استفاده نادرست از داروها به تمام اعضای بدن آسیب جدی وارد می کند که می تواند کشنده باشد.

۸- رژیم لاغری فوری سوپ کلم

این برنامه که سالها از عمرش می گذرد به سادگی بسیار شدید است! آنچه می خورید را به چند گروه غذایی مشخص که جمعشان در روز از ۱۰۰۰ کالری بالاتر نرود محدود می کنید. محدود کردن برنامه غذایی اصلا ایده خوبی نیست. زندگی کردن با سوپ کلم و چند غذای دیگر که در طی یک دوره زمانی اضافه می شوند راه سالمی برای کاهش وزن نیست.

لاغری فوری

سبزیجات در حالی که کالری پایینی دارند حجمشان زیاد است اما اگر فقط سبزیجات بخورید کم کم این مقدار کم از کالری سبب افت سرعت سوخت و ساز بدن می شود. شاید ادامه این برنامه برای طولانی مدت سبب بهبود کمبود پروتئین و اسید چرب های ضروری شود اما سبزیجات باید بخشی از وعده غذایی نه تمام آن باشند.

۹- رژیم لاغری فوری گریپ فروت

سابقه این رژیم به سال ۱۹۳۰ بر می گردد و هنوز هم مقداری محبوبیت دارد. در این رژیم غذایی باید قبل از خوردن هر چیزی گریپ فروت بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید. کربوهیدرات را حذف کنید و پروتئین بدون چربی بخورید تا سریع تر چربی بسوزانید. طرفداران این رژیم غذایی می گویند اگر ۱۰ روز این برنامه را انجام دهید چهار کیلو و نیم وزن کم می کنید.

خوردن گریپ فروت به باریک شدن کمر و کاهش وزن کمک می کند. این خاصیت به احتمال زیاد به دلیل گریپ فروت است که وزن آب بدن را کاهش می دهد. این میوه حجم بالا و کالری بسیار کمی دارد که حجم معده را پُر و کالری دریافتی کاهش پیدا می کند اما تا چه زمانی باید قبل از خوردن هر چیز گریپ فروت بخورید؟

برنامه کاهش وزن 8 کیلو در یک هفته

اگر می خواهید به سرعت وزن کم کنید و قرار است هفته دیگر به جشنی بروید که لباس هایتان برایتان کوچک شده اند ، این رژیم به شما کمک می کند در کوتاهترین زمان ممکن وزن خود را تا 8 کیلوگرم کاهش دهید البته شما به شرطی وزن مورد نظر را کم می کنید که مو به مو برنامه زیر را رعایت کنید . در این رژیم غذایی این نکته را در نظر داشته باشید که میزان تغییر وزن افراد مختلف می تواند کاملا متفاوت باشد، اما در این که وزن کم می کنید هیچ شکی نیست.

یکی از سریع ترین روش های سالم و طبیعی برای کاهش وزن که می تواند برای تمام گروه های سنی قابل استفاده باشد رژیم «جنرال موتورز» (GM) است . این رژیم غذایی را می توانید در دو هفته متوالی ادامه دهید اما نباید بیش از دو هفته ، این رژیم را ادامه دهید . اگر بخواهید این رژیم را برای بیش از دو هفته ادامه دهید باید پس از گرفتن دو هفته رژیم بین آن یک هفته استراحت قرار دهید اما در این یک هفته نباید غذاهای پرکالری مصرف نمایید .

هنگامی که این برنامه غذایی را دنبال کردید نباید به هیچ عنوان استرس را به خود راه دهید . همچنین باید خواب کافی داشته باشید و همانگونه که در برنامه غذایی گفته شده غذا بخورید و کمتر از آن غذا مصرف نکنید و خود را گرسنه نگه ندارید.

مهم ترین نکته این رژیم این است که قبل از تمام شدن هفته خود را وزن نکنید زیرا وزن کردن زیاد موجب دلسردی شما از رژیم و رها نمودن آن می شود.

کاهش وزن سریع در یک هفته

روز اول

اولین روز رژیم مهم ترین روز آن است که باید فقط در این روز میوه و آب مصرف کنید و از خوردن سایر خوراکی ها اجتناب نمایید. در این رژیم غذایی حدود 8 تا 12 لیوان آب بنوشید . بهترین میوه ها برای این رژیم سیب، هندوانه، خربزه وانارهستند و میوه ای که نباید اصلا از آن مصرف کنید موز می باشد. شما می توانید هر وقت احساس گرسنگی نمودید میوه و آب مصرف کنید.

روز دوم

در روز دوم رژیم که مختص به سبزیجات است شما باید سبزیجات خام و پخته و آب پز شده اما بدون اضافه کردن روغن مانند لوبیای پخته، هویج، بروکلی، خیار، کدو، کاهو و کلم استفاده کنید و می توانید این سبزیجات را ترکیب کنید و برای خودتان سالاد درست کنید ولی روی آن سس نریزید فقط با مقداری سرکه سیب و آبلیمو آن را میل کنید. همچنین در این روز نیز مانند روز اول 8 تا 10 لیوان آب بخورید و اگر دچار بیرون روی زیاد شدید اصلا نگران نشوید .

این روز از رژیم غذایی حتی می توانید سیب زمینی آبپز هم بخورید، ولی بهتر است آن را درصبحانه مصرف کنید تا کربوهیدرات های آن طی روز بسوزند.

روز سوم لاغری فوری

در روز سوم رژیم شما مجاز به خوردن انواع میوه و سبزیجات به غیر از موز و سیب زمینی هستید . امروز هم در کنار خوردن سبزیجات و میوه باید 8 تا 10 لیوان آب بخورید . در روز سوم رژیم از میوه برای صبحانه و برای ناهار از سبزیجات به شکل سوپ یا سالاد و برای میان وعده دوباره از میوه و برای شام از سبزیجات استفاده کنید. ترتیب استفاده از میوه ها و سبزیجات و یا ترکیب کردن آنها به ذائقه شما بستگی دارد.

لاغری فوری

روز چهارم

در روز چهارم از رژیم غذایی ژنرال موتورز شما مجاز به استفاده از 8 تا 10 عدد موز به همراه سه لیوان شیر هستید و به غیر از این دو شما هیچ چیز دیگری نباید بخورید. شاید فکر کنید با این سهمیه شیر و موز ممکن است گرسنه شوید اما باید بدانید اگر سهمیه شیر و موز خود را به صورت مناسب برای تمام روزتان تقسیم کنید ، احساس گرسنگی شما را اذیت نمی کند.

در این روز هم مانند سایر روزها آشامیدن 8 تا 12ز لیوان آب فراموش نشود . شما می توانید در این روز سه لیوان شیرتان را را برای صبحانه، ناهار و شام بگذارید تا همراه با موز در تمام روز سیر بمانید.

روز پنجم

روز پنجم یک روز رویایی برای شماست زیرا در این روز قرار است یک پیمانه برنج بدون روغن و 250 گرم گوشت سفید یا قرمز بدون چربی بخورید! در روز پنجم شما نیمی از راه را طی کرده اید و می توانید از سبزیجات و میوه ها نیز استفاده کنید . امروز مجاز به خوردن سوپ سبزیجات بدون روغن شامل کدو، کلم، هویج و بروکلی، هستید و همچنین می توانید سیب، پرتقال و گریپ فروت بخورید . در این روز باید 6 تا 7 عدد گوجه فرنگی بخورید تا اسید اوریک بدنتان افزایش یابد همچنین آشامیدن حداقل 10-12 لیوان آب در این روز فراموش نشود.

روز ششم لاغری فوری

آیا تا این روز از رژیمتان موفق بوده اید ؟ اگر این چنین است باید بدانید تا این روز حتما دیگر عملکرد سیستم گوارشیتان بهبود یافته و متابولیسم بدنتان افزایش یافته است . امروز شما مجاز به خوردن یک پیمانه برنج برای وعده ناهار و سبزیجات به صورت خام یا پخته برای باقی روز هستید همچنین در این روز باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در روز ششم شما اجازه ی مصرف 250 گرم گوشت سفید یا قرمز بدون چربی را دارید.

روز هفتم

امروز روز آخر این رژیم و روز وزن کردن شماو دیدن نتیجه آن با چشمتان است . در این روز شما مجاز به مصرف برنامه غذایی روز ششم به همراه یک لیوان آب میوه طبیعی تهیه شده در منزل هستید .

روز آخر رژیم مانند روزهای قبل نوشیدن آب به مقدار 10 تا 12 لیوان فراموش نشود . البته در روز آخر این رژیم علاوه بر کاهش وزن خواهید دید پوستتان نیز روشن تر می شود .در پایان روز هفتم این رژیم مجاز هستید خود را وزن کنید . بعد از این رژیم غذایی دیگر پر خوری را کنار بگذارید و نتیجه تلاش و کارتان را در روزهای آینده از دست ندهید.

نکته 1:برای اینکه کاهش وزن بیشتری از این رژیم حاصل شود بهتر است روز 45 دقیقه پیاده روی کنید.

نکته 2: آشامیدن چای سبز و قهوه بدون شیر و شکر در تمام روزهای این رژیم غذایی مجاز است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

10 اردیبهشت 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *