افتتاح حساب ترکیه
زمان اربعین 1402

زمان اربعین 1402 را میدانید ؟ برای اطلاع از زمان اربعین ۱۴۰۲ و اینکه بفهمید اربعین 1402 چند شنبه است با شادمگ همراه باشید.

اعلام تاریخ و زمان اربعین 1402

اربعین در سال 1402 برابر است با چهارشنبه 15 شهریور 1402 مصادف با 6 سپتامبر 2023 میلادی و یا 20 صفر سال 1445 قمری.

تاریخ شمسی: چهارشنبه، ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
میلادی: Wednesday, September 6, 2023
تاریخ قمری: الأربعاء‬، ٢٠ صفر ١٤٤٥

بر اساس تقویم 15 شهریور 1402 چهارشنبه است و به مناسبت اربعین تعطیل رسمی است.

تقویم اربعین - زمان اربعین 1402

آداب خواندن زیارت عاشورا و طریقه قرائت آن برای حاجت گرفتن و رفع مشکلات شاید کمی متفاوت باشد ولی اگر به دنبال حاجت روایی قطعی هستید از این مطلب شادمگ به راحتی عبور نکنید.

پیاده روی اربعین 1402

همزمان با شروع اربعین حسینی، زائران زیادی برای این مراسم باشکوه اعلام آمادگی کرده و در این مراسم شرکت می کنند. با توجه به استقبال گسترده از پیاده روی اربعین و ساماندهی زائران، لازم است در سامانه ای که سازمان حج و زیارت کشور طراحی کرده است نسبت به ثبت نام اربعین ۱۴۰۲ اقدام نمایند. با توجه به اینکه ارائه روادید و ویزا جهت پیاده روی اربعین نیاز به ثبت نام در سامانه مذکور می باشد لازم است زائران متقاضی نسبت به ثبت نام اربعین 1402 اقدام نموده تا بتوانند در پیاده روی اربعین شرکت نمایند.

ثبت نام اربعین از طریق سامانه سماح که زیر نظر سازمان حج و زیارت کشور می باشد صورت می گیرد. متقاضیان حضور در کشور عراق برای مراسمات گوناگون از جمله اربعین حسینی لازم است در سامانه مذکور مراجعه نموده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

دعای مخصوص محرم که خواندن آن شما را به حاجت قلبی تان می رساند!

تمیز کردن قالب سیلیکونی با ترفند های ساده و بی دردسر | قاب موبایل سیلیکونی رو مثل اولش کن

مردها در حال پیاده روی اربعین - زمان اربعین 1402

لازم است زائران در صورت داشتن شرایط لازم، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در این مقاله در خصوص زمان ثبت نام اربعین ۱۴۰۲، شرایط ثبت نام، نحوه ثبت نام و تاریخ شروع پیاده روی کربلا 1402 توضیح  ارائه می شود. برای اطلاع از نحوه ثبت نام پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ به شادمگ مراجعه کنید.

زمان ثبت نام اربعین ۱۴۰۲

همان طور که بیان شد، به منظور شرکت در مراسم پیاده روی اربعین یا همان تور کربلا لازم است زائران محترم نسبت به ثبت نام اربعین ۱۴۰۲ اقدام نمایند. با توجه به اینکه لازمه صدور روادید و ویزا ارائه کد رهگیری ثبت نام در سامانه می باشد بنابراین اطلاع از زمان ثبت نام و تاریخ شروع پیاده روی کربلا 1402 برای شرکت در پیاده روی اربعین برای زائران بسیار مهم می باشد.

از مدل های استایل مشکی برای محرم در شادمگ دیدن کنید.ب عضی از این مدلها برای اربعین مناسب هستند.

ثبت نام راهپیمایی اربعین از تاریخ سوم مرداد 1402 آغاز خواهد شد. به نقل از رئیس سازمان حج و زیارت، لازم است که متقاضیان برای شرکت در راهپیمایی اربعین ابتدا در سامانه سماح نام نویسی کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان ابتدا لازم است در سامانه اعلامی از طرف سازمان حج و زیارت کشور نسبت به پیش ثبت نام اقدام نموده و متعاقبا ثبت نام نهایی برای متقاضیانی که پیش ثبت نام را انجام داده اند، صورت می گیرد.

ثبت نام راهپیمایی اربعین 1402 از مرداد ماه آغاز شده است.

برای دیدن لیست غذای نذری برای محرم اینجا را مطالعه کنید.

شرایط ثبت نام اربعین 1402

متقاضیان شرکت در پیاده روی اربعین لازم است با داشتن شرایط لازم برای ثبت نام از طریق سامانه اعلامی سازمان حج و زیارت کشور ثبت نام خود را با پرداخت هزینه انجام دهند. بنابراین همزمان با اطلاعیه های صادره، شرایط و ضوابط لازم برای شرکت در تاریخ شروع پیاده روی کربلا 1402 اعلام می شود. مهم ترین شرایط ثبت نام اربعین 1402 به شرح ذیل می باشد:

صدای آب رادیاتور شوفاژ را با آسان ترین روش فورا قطع کنید

کاروان پیاده اربعین - زمان اربعین 1402

لازم است متقاضیان ثبت نام اربعین ۱۴۰۲ نسبت به تزریق دو دوز واکسن کرونا اقدام نمایند. بنابر این لازم است که کارت واکسن که از طریق سامانه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور صادر می شود دریافت و در سامانه ارائه گردد.

جواب تست PCR باید در طی 72 ساعت قبل از اعزام آماده و قابل ارائه باشد.

انجام پیش ثبت نام در سامانه برای بررسی شرایط اولیه متقاضی جهت حضور در پیاده روی اربعین لازم می باشد. خاطر نشان می گردد که در صورتی که موافقت اولیه از سوی دولت عراق صورت بگیرد متقاضی باید در سامانه، ثبت نام نهایی را انجام دهد.

نکته مهم

داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ اعزام الزامی می باشد. در صورت لزوم متقاضیان باید اعتبار پاسپورت را تمدید نمایند. در صورتی که متقاضی گذرنامه موقت نداشته باشد می تواند از برگه تردد موقت که صرفا تا پایان مراسم اربعین اعتبار دارد استفاده نماید.

لازم به ذکر است در صورت هر گونه محدودیت از طرف دولت عراق برای تشرف به اربعین حسینی، ثبت نام قطعی متقاضیان از بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند، صورت می گیرد. بنابراین پیش ثبت نام از شرایط اصلی ثبت نام می باشد.

سامانه ثبت نام اربعین ۱۴۰۲

متقاضیان ثبت نام اربعین 1402 لازم است برای شرکت در تاریخ شروع پیاده روی کربلا 1402 از طریق سایتی که توسط سازمان حج و زیارت اعلام می شود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. سامانه ثبت نام اربعین ۱۴۰۲ سامانه سماح می باشد. ثبت نام در این سامانه به منظور آمار جمعیت شرکت کننده می باشد.

کربلا - زمان اربعین 1402

سماح مخفف عبارت ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه و زیر نظر سازمان حج و زیارت کشور می باشد. متقاضیان لازم است برای ثبت نام وارد سامانه به نشانی samah.haj.ir شده و پس از ثبت نام، کد رهگیری ثبت نام را دریافت نمایند.

صفر تا صد تهیه پودر صابون طبیعی در منزل + آموزش کامل 9 صابون خانگی

صفحه اصلی سامانه سماح برای ثبت نام مطابق شکل بالا بوده و در زمان ثبت نام لینک مربوطه فعال شده و متقاضیان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام در این سامانه موجب می شود که تعداد زلئران مرد و زن و استان های آن ها برای ساماندهی مشخص شود.

برای ثبت نام در این سامانه لازم است متقاضیان حتما گذرنامه معتبر را داشته باشند. ثبت نام زمانی در این سامانه معتبر می باشد که در انتهای ثبت نام بعد از تایید اطلاعات کد رهگیری ثبت نام توسط سامانه صادر گردد.

افرادی که نمی توانند در اربعین 1402 شرکت کنند

همچنین توصیه می شود که افراد با شرایط ذیل از ثبت نام خودداری نمایند:

  • زنان باردار.
  • سالمندان بالای 60 سال.
  • افراد دارای بیماری های زمینه‌ای.
  • افراد دارای فشارخون بالای کنترل نشده.
  • افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده.
  • افراد چاق با ضریب توده بدنی بیش از 40 .
  • افراد دارای ضعف یا نقص سیستم ایمنی.
  • افرادی که بطور مزمن از ترکیبات حاوی سالیسیلات استفاده می نمایند.

همچنین لازم است مطابق آخرین اطلاعیه های صادره، افرادی که دارای بیماری های خاصی می باشند از ثبت نام خودداری نمایند. لازم است پیاده روی اربعین برای زنان باردار با دستور پزشک معالج باشد. لذا قبل از سفر با پزشک مشورت نموده و در صورتی عازم این سفر شوند که سلامت خود و نوزاد به خظر نیفتد.

دو زن در پیاده روی اربعین - زمان اربعین 1402

سخن آخر

اربعین در سال 1402 مصادف است با روز چهارشنبه 15 شهریور که به دلیل روز اربعین تعطیل رسمی است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

15 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *