تمیز کردن زردی بالش

تمیز کردن زردی بالش یکی از دغدغه های خانم های کدبانو است . شما نمی‌توانید جلوی زرد شدن بالش سفید خود را بگیرید اما قطعاً می‌توانید برای رفع زردی و تمیز کردن زردی بالش اقداماتی را انجام دهید. با شادمگ همراه باشید.

تمیز کردن زردی بالش

بالش‌های سفیدی که زرد شده‌اند منظره چندان جذابی ندارند. بالش‌ها تقریباً در هر اتاق خوابی استفاده می‌شوند و مراقبت از آنها بسیار مهم است شما نمی‌توانید جلوی زرد شدن بالش سفید خود را بگیرید اما قطعاً می‌توانید از بهترین روش رفع زردی بالش استفاده کنید. واضح است که با گذشت زمان، کثیفی روی بالش‌ها جمع می‌شود و بالش‌هایی که زمانی کاملاً تمیز بودند، زرد خواهند شد.

در حالی که همیشه می‌توانید برای خرید بالش‌های جدید اقدام کنید اما زرد شدن بالش‌ها مشکلی است که همیشه وجود دارد.

تمیز کردن زردی بالش

علت اصلی زرد شدن رنگ بالش سفید

بالش‌های سفید با لکه‌های مشمئزکننده مایل به زرد یا قهوه‌ای لکه‌دار می‌شوند. زرد شدن بالش‌های سفید کاملاً طبیعی است زیرا چربی بدن، آرایش، سلول‌های مرده، عرق و کثیفی به داخل بالش نفوذ می‌کنند. اما مقصر اصلی زردی بالش عرق و چربی مو و صورت است که ترکیب شیمیایی آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

ممکن است فکر کنید که هنگام خواب عرق نمی‌کنید اما اگر بالش شما زرد شده است، نشانه‌ای از این است که عرق می‌کنید. صورت یا سرتان که ساعت‌ها روی بالش قرار می‌گیرد، عرق و چربی آزاد می‌کند که به راحتی از طریق روبالشی به داخل بالش نفوذ می‌کنند.

چطور بالش های زرد شده را بشوییم ؟

یکی از پرمصرف ترین اشیای خانگی بالش ها هستند که موها، پوست های مرده، آرایش، عرق و خاک هر شب با خوابیدن روی آن بر جای می ماند و با گذشت زمان تجمع می یابند و منجر به زرد شدن بالشها می شوند. ما هر شب سر بر این بالش ها می گذاریم و آرام می خوابیم، آیا بهتر نیست به آنها بیشتر توجه کرده و آنها را تمیز نگه داریم.

برای از بین رفتن باکتری ها و تمیز شدن سلول های پوستی چندین بار در سال بالش ها را بشویید و به نظافت بالش ها هم اهمیت دهید.

تمیز کردن زردی بالش

مشکلات بالش زرد برای سلامت پوست چیست ؟

همانطور که در بند قبل نیز برای شما بیان کردیم، داشتن یک بالش زرد، می تواند مشکلات پوستی زیادی را برای شما ایجاد کند. در ادامه به شما چند مورد از مشکلاتی که با زرد شدن و استفاده مکرر شما از بالش برای پوست شما پیش می آید را معرفی می‌کنیم.

آلرژی: این حالت باعث ایجاد عطسه و خارش روی پوست می‌شود.

خارش پوست سر: اگر بالش کثیف استفاده کنید، احتمالا یک نوع قارچ روی سر شما ایجاد می‌شود که باعث خارش پوست سر شما خواهد شد.

ورم چشم و بیماری چشم صورتی: اگر به بیماری چشم صورتی مبتلا شده‌اید، حتما ملحفه خود را عوض کنید. این مشکل به دلیل باکتری‌های موجود در پتو و ملحفه ایجاد می‌شود.

اگزما: مواد آلوده روی ملحفه بالش، باعث ایجاد خشکی پوست می‌شود که پوست شما را مستعد اگزما می‌کند.

بهترین روش رفع زردی بالش با ماشین لباسشویی

برچسب های مراقبت را بررسی کنید :

همیشه قبل از شستن هر چیزی برچسب های مراقبت را بررسی کنید اگرچه بیشتر بالش ها قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند، اما بعضی از آنها ممکن است فقط به لکه بری نیاز داشته باشند، زیرا ممکن است پارچه یا محتوایی که بالش با آن پرشده درحین شستشو خراب شود. می توانید از دستورالعمل های درج شده صرف نظر کرده و بالش های خود را به هر طریقی که می خواهید بشویید، اما ضمانت نامه آن باطل می شود.

بالش ها را با مخلوطی از سرکه، جوش شیرین و مواد شوینده بشویید :

به جای اینکه بالش ها را فقط با مواد شوینده استاندارد خود بشویید می توانید ازسرکه، جوش شیرین و مواد شوینده لباسشویی استفاده کنید.

آشنایی کامل با علائم شستشوی روی لباس و نکات مهم هر علامت

به ازای یک فنجان مواد شوینده، 3/4فنجان جوش شیرین و 1/2 فنجان سرکه استفاده کنید این ترکیب برای شستن دو بالش است.

اگر فقط سرکه سفید دارید از یک بخش سرکه سفید و یک بخش آب گرم استفاده کنید.

لکه ها را از بین ببرید :

تعریق، آلودگی و آرایش صورت موجب لک شدن ملافه بالش می شود و حتی روغن و لکه های غذایی اغلب به بالش راه پیدا می کنند پس قبل از اینکه بالش های زرد شده خود را به داخل ماشین لباسشویی بیندازید، لکه های کوچک را با استفاده از یک اسپری پاک کننده لکه یا خمیر جوش شیرین و آب تا آنجا که می توانید از بین ببرید.

تمیز کردن زردی بالش

چرخه دوم شست و شو را فقط با آب گرم اجرا کنید :

ترکیبی که در فوق گفته شد می تواند غلیظ و دانه ای باشد و به بالش بچسبد پس بعد از اینکه ماشین لباسشویی بالش ها را با این ترکیب شست باردیگر چرخه شست و شو را با آب گرم یا آب گرم و ½ فنجان سرکه اجرا کنید با این کار مواد شوینده باقیمانده از بین می روند و بالش ها کاملا ضد عفونی می شوند. با این روش می توانید باعث از بین بردن چرک مردگی لباس و روبالشتی شوید.

رنگ بالش ها را بررسی کنید :

بالش ها را از ماشین لباسشویی خارج کرده و به رنگ آن توجه کنید اگر کاملا تمیز نشده اند آنها را دوباره درون ماشین لباسشویی قرار دهید و با ¼ فنجان پراکسید به عنوان یک محلول سفید کننده ایمن شست و شو را ادامه دهید.

اگر بالش هنوز زرد است و بوی کپک، قارچ یا عرق نمی دهد می توانید از آن به عنوان ملافه زیرین بالش استفاده کنید تا رنگ ناخوشایند آن پنهان شود.

با استفاده از بوراکس بالش ها را سفید کنید :

ابتدا بالش ها را درآب داغ بخیسانید سپس مواد شوینده، پودر ماشین لباسشویی و بوراکس را در ظرفی از آب ترکیب کنید تا حل شود و روی بالش ها بریزید تا حدود 30 دقیقه خیس بخورد.

بالش ها را با توپ تنیس در خشک کن قرار دهید :

پس از شست و شو، بالش ها را باید همراه با توپ تنیس در خشک کن قرار بگیرند. ترفند توپ تنیس بسیار عالی است و توده های بالش ها را از بین می برند. استفاده از توپ های تنیس به تنهایی ممکن است باعث ایجاد بوی لاستیکی روی بالش ها شود اگر چنین است یا به بو حساس هستید توپ ها را در جوراب یا پیراهن کهنه بپیچید تا بو را مخفی کند.

تمیز کردن زردی بالش

بهترین روش رفع زردی بالش با دست

به برچسب های مراقبت توجه کنید :

اگر بالش های کرکی یا فومی دارید هشدارهای چاپ شده روی برچسب را نادیده نگیرید زیرا مواد موجود در این بالش ها قابل شست و شو نیستند. در عوض، فقط از لکه بر مانند خمیر جوش شیرین و آب یا اسپری سرکه استفاده کنید.

بالش ها را زیر آفتاب قرار دهید :

از آنجا که نمی توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید، بالش های زرد شده را مقابل آفتاب قرار دهید تا پاک شوند و با استفاده از یک مسواک کوچک سرکه و جوش شیرین بزنید تا رطوبت و بو گرفته شود.

بالش های میکروفیبر را در یک لگن آب گرم و مواد شوینده ملایم قرار دهید :

بالش را در مواد شوینده قرار داده و اجازه دهید در مواد در آن نفوذ کند، سپس با آب سرد بشویید و کمی بفشارید تا خشک شود.

بالشها را خیلی نفشارید زیرا این می تواند به فوم آسیب برساند و فوم ها را پاره کند.

بالش ها را کامل خشک کنید :

اطمینان یابید که هر بالش به طور کامل خشک شده است زیرا مرطوب بودن می تواند باعث شود باکتری ها و کپک ها و گرد و غبار هایی که در تلاش بودید از بین ببرید دوباره زنده شوند. پس بالش ها را زیر نور خورشید قرار دهید تا خشک شوند زیرا این کار باعث از بین رفتن آلرژن ها می شود.

از روکش های بالش استفاده کنید :

از روکش های بالش در تمام بالش های خود استفاده کنید، این روکش ها به طور خاص مانع از ورود گرد و غبار به بالش شما می شوند.

نكات مهم و اصلي براي نگهداري پتوس و روش تكثير آن

تمیز کردن زردی بالش

هفته ای یکبار ملافه بالش و تخت را عوض کنید :

برای اینکه بالشهایتان در شرایط خوبی قرار بگیرند، حداقل هفته ای یک بار روبالشی ها و ملافه های خود را بشویید و اگر فردی هستید که مستعد تعریق اید و با آرایش به رختخواب می روید حداقل هفته ای دو بار ملافه و روبالشی ها را عوض کنید و دو دست ملافه داشته باشید.

بالش ها را حداقل دو بار در سال بشویید :

برخی از متخصصان توصیه می کنند که بالشهای خود را هر 3 ماه بشویید شستن مرتب بالش ها از زردی و تجمع باکتری ها جلوگیری می کند.

تعداد دفعاتی که بالش ها را می شویید، به ترکیب طبیعی بدن و عادت های خواب شما بستگی دارد و اگر در طول شب مستعد تعریق هستید ، بالش ها به شستشوی مکرر احتیاج دارند.

اگر غالباً بدون شست و شو صورت و مو می خوابید، ممکن است لازم باشد بالشتان را حتی هر دو ماه یک بار بشویید. البته از روش شستن تشک تخت هم استفاده کنید و به سلامت خود و نظافت محل خواب خودتان اهمیت دهید.

از اسپری کتان استفاده کنید :

برای اینکه بوی بالش تازه و تمیز بماند، از اسپری کتان در بین چرخه شستشو استفاده کنید. بسیاری از اسپری های کتان از مواد ایمن و تازه مانند نارون کوهی یا روغنهای اساسی درست شده اند ،یک اسپری کتان با کیفیت کپک و قارچ را از بالش دور نگه می دارد. همچنین اسپری های کتان و اسپری حاوی روغن اسطوخودوس یا چوب درخت سرو می توانند به بهبود خواب کمک کنند.

با صورت و مو تمیز به رختخواب بروید :

لازم نیست هر شب دوش بگیرید، اما شستن صورت و مسواک زدن به تمیزی بالش و روبالشی کمک می کند زیرا بسیاری از مواد آرایشی نه تنها باعث تغییر رنگ پارچه بلکه باعث از بین رفتن پارچه نیز می شوند.

صورت و موها حتما چربی و عرق دارند ، اما با یک برنامه پاکسازی ساده هر شب می توان اثرات آنها را به حداقل رساند و با انجام کار ساده ای مانند پاشیدن آب روی صورت و بافتن موها می توان عمر بالش ها را افزایش داد.

بهترین روش تمیز کردن زردی بالش با یک دستور کاربردی

بیشتر بالش‌ها را می‌توان با خیال راحت شست. فقط یک بالش بزرگ یا دو بالش کوچکتر را در یک زمان بشویید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

تمیز کردن زردی بالش

وسایل مورد نیاز برای رفع زردی بالش

  • ظرف بزرگ (سطل و وان)
  •  پودر لباسشویی۱ فنجان
  • ۱ فنجان پودر شوینده ماشین ظرفشویی
  • ۲ فنجان پودر بوراکس
  • سفید کننده مایع یا سفید کننده جایگزین۱ فنجان
  • ۱ فنجان سرکه سفید

دستورالعمل تمیز کردن زردی بالش

بالش‌ها را در یک ظرف بزرگ پر از آب داغ خیس کنید. اگر ماشین لباسشویی شما عملکرد خیساندن دارد، از آن استفاده کنید. ماشین لباسشویی را با آب داغ پر کنید و بگذارید بالش‌ها خیس بخورند.
در حالی که بالش‌ها خیس می‌شوند، بزرگترین سطلی که می‌توانید پیدا کنید را بیرون بیاورید. آن را با آب لوله کشی پر کنید و گرم کنید تا به نقطه جوش برسد. گاز را خاموش کنید و مواد شوینده لباسشویی، مایع ظرفشویی و سایر مواد را داخل آن بریزید. به آرامی آن را هم بزنید تا محصولات در آب داغ حل شوند.
محتویات سطل داغ خود را با احتیاط داخل ماشین لباسشویی، سطل نگهداری یا وان بریزید (هر کجا که بالش شما خیس شده است). سفید کننده مایع را با دقت اضافه کرده و هم بزنید. با برگرداندن یا حرکت دادن آنها به اطراف مطمئن شوید که بالش‌های زرد کاملاً اشباع شده‌اند. ممکن است لازم باشد از دسته جارو یا مشابه آن استفاده کنید تا آنها را به آرامی در ماشین لباسشویی فشار دهید.

زیرا بالش‌ها تمایل به شناور شدن دارند. حداقل یک ساعت اجازه دهید که بالش‌ها خیس بخورند.
پس از خیساندن، بالش‌ها را با استفاده از طولانی‌ترین چرخه شستشوی داغ دستگاه خود بشویید. یک فنجان سرکه سفید را با ریختن آن در مخزن نرم کننده مایع به شستشوی نهایی اضافه کنید. این کار سرکه را از سفید کننده جدا نگه می‌دارد زیرا نمی‌خواهید سفید کننده و سرکه را با هم مخلوط کنید.
در صورت داشتن بالش‌های خشک ‌کن در چرخه حرارت متوسط ​​همراه با توپ‌های خشک ‌کن پشمی آنها را خشک کنید. در غیر این صورت، چند توپ خشک کن پشمی که هر کدام در جوراب بسته شده‌اند را در خشک کن بیندازید تا بالش‌ها حرکت کنند.

هدیه روز پدر چی بخريم ؟ ليستی از بهترين ايده ها برای کادو روز مرد

بالش‌های خود با محافظ و روکش را سفید نگه دارید

چند محافظ و روکش بالش زیپ‌دار تهیه کنید. یک ایده خوب این است که از هر دو مورد یکی برای محافظت از بالش و دیگری به عنوان روکش استفاده کنید. محافظ باعث می‌شود تا چربی و عرق به لایه‌های زیرین بالش نفوذ نکند. اگر لکه‌ای روی محافظ بالای بالش دیدید، آن را بشویید. در این حالت مجبور نیستید تمام بالش را بشویید، تنها باید روکش و محافظ را تمیز کنید.

راهکارهای خانگی برای تمیز کردن زردی بالش

در این مقاله به شما راه‌حل های کاملا طبیعی برای از بین بردن لکه زرد روی بالش را معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آنها می‌توانید به سادگی زردی بالش را از بین ببرید و سلامت پوست خود را تضمین کنید.

تمیز کردن زردی بالش

استفاده از آب لیمو و آب گرم برای تمیز کردن زردی بالش

آب لیمو یکی از بهترین مواد طبیعی برای تمیز کردن سطوح سفید است که به عنوان یک ضدعفونی کننده می توان از آن استفاده کرد و بالش ها را لکه زدایی نمود.

مواد لازم
آب گرم
6 عدد لیمو

دستورالعمل

مقدار آب به سایز بالش و ظرفی که شما در خانه دارید بستگی دارد. ابتدا لیمو را در یک فنجان فشار دهید . سپس بالش را در یک تشت بزرگ قرار داده و آن را در آب گرم غوطه ور کنید. سپس آب لیمو را برروی بالش ریخته و اجازه دهید چند ساعت روی آن بموند. بعد از چند ساعت بالش را در ماشین لباس شویی با یک صابون ارگانیک شستشودهید

استفاده از جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین به دلیل خاصیت جذب رطوبت خودش یه تمیز کننده عالی محسوب میشود . جوش شیرین می تونه بالش ها را براق کرده و لکه ها و بوهای بد را از بین ببرد . وقتی که با سرکه مخلوط شود ، مخلوط این دو ماده در کنار هم با باکتری ها و جلبک ها بطور موثری مبارزه خواهند کرد.

مواد لازم
125 میلی لیتر سرکه سفید
80 گرم جوش شیرین

دستورالعمل

بالش را در یک تشت قرار داده و روی آن آب گرم بریزید. سپس جوش شیرین و سرکه سفید را به اون اضافه کنید. اجازه دهید مدتی بگذرد سپس بالش را شستشو داده و در زیر نور خورشید خشک کنید. پیشنهاد میکنیم مطلب تمیز کردن مبل با جوش شیرین را حتما مطالعه کنید.

استفاده از جوش شیرین و روغن درخت چای برای تمیز کردن زردی بالش

خواص باکتری زدایی جوش شیرین بر هیچکس پوشیده نیست، اما ممکن است که ندانید که روغن درخت چای یکی از بهترین مواد از بین برنده جلبک ها است. ترکیب این دو ماده جهت از بین بردن جلبک ها، باکتری ها، قارچ ها و لکه ها بسیار تاثیرگزارد.

مواد لازم
100 گرم جوش شیرین
1 قاشق سوپ خوری روغن درخت چای

دستورالعمل

هر دو ماده را در یک ظرف مخلوط کنید. سپس مخلوط را بر روی بالش بپاشید و 45 دقیقه زمان بدهید. سپس بالش تمیز شده را خشک کنید. لکه ها را با قلم بشورید و بقیه مخلوط را از روی بالش تمیز کنید.

رفع بوی بد کفش

استفاده از پراکسید و لیمو برای تمیز کردن زردی بالش

بی شک شما از خواص لیمو آگاهید، اما آیا می دانید پراکسید چه خواصی دارد ؟ پراکسید جهت ضدعفونی کردن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اما وقتی که با لیمو ترکیب شود برای سفید کردن و لکه زدایی فوق العاده است. به طور مثال لکه های تعرق و بزاق دهان را از بین می برد.

مواد لازم
250 میلی لیتر پراکسید
125 میلی لیتر آب لیمو
آب گرم

دستورالعمل

بالش را درون یک تشت بزرگ قرار داده و با آب گرم آن را خیس کنید. سپس مواد را با هم مخلوط کرده و برروی سطح بالش بریزید. سپس یک ساعت زمان داده و بالش را شستشو دهید. نهایتا زیر نور خورشید آن را خشک کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *