افتتاح حساب ترکیه
لباس مناسب افراد شکم دار

لباس مناسب افراد شکم دار باید با دقت و وسواس بیشتری انتخاب شود زیرا در غیر این صورت نواقص اندام بیشتر خودشان را نشان می دهند. با رعایت چند اصل هنگام خرید لباس مناسب افراد شکم دار می توانید ظاهری زیباتر به اندام تان دهید. با شادمگ همراه باشید.

لباس مناسب افراد شکم دار

خانم‌هایی که شکم دار هستند و از اندازه‌ی شکمشان راضی نیستند، اغلب از پهلو‌های خود نیز ناراضی‌ اند. بسیاری از راهکار‌های گفته شده برای ست کردن لباس برای زنان شکم دار، برای پنهان کردن پهلو‌ها نیز مناسب هستند؛ اما اساسی‌ترین راه برای پرت کردن حواس از پهلوهای بزرگ و نامناسب، استفاده از لباس‌های گشاد و با برش آزاد و همچنین پنهان کردن آن با شلوار‌های فاق بلند است. اگر لباس مجلسی به تن می‌کنید، می‌توانید از لباس‌های مجلسی که در قسمت بالای کمر چین می‌خورند و کلوش می‌شوند استفاده کنید تا با یک تیر دو نشان بزنید و هم شکم و هم پهلوهایتان را پنهان کنید. انتخاب لباس برای افراد چاق نیازمند دقت بیشتری است.

لباس مناسب برای خانم های چاق - لباس مناسب افراد شکم دار

برای انتخاب لباس مناسب افراد شکم دار باید به چند نکته توجه کنید

انتخاب الگوی لباس

برای افراد شکم‌دار و افراد پلاس سایز، بهتر است الگوی لباسی را انتخاب کنید که از ناحیه شکم بیشتر پرز نداشته باشد و بهتر است الگوی لباسی با طرح‌های افقی را انتخاب نکنید، زیرا این الگوها باعث افزایش حجم شکم می‌شوند. مدل مانتو کفتان می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد.

انتخاب رنگ لباس مناسب افراد شکم دار

رنگ لباس نیز باید به گونه‌ای باشد که از شکم بزرگتر نشان ندهد. برای این منظور، بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده کنید. رنگ‌های تیره مانند مشکی، نیرویی، قهوه‌ای تیره و آبی تیره می‌توانند به شما کمک کنند که شکمتان کمتر دیده شود.

انتخاب پارچه

پارچه‌های ضخیم و پرزدار مناسب افراد شکم‌دار نیستند. بهتر است از پارچه‌های نازک و سبک مانند پنبه و لینن استفاده کنید. این پارچه‌ها به دلیل نازکی و سبکی، شما را راحت‌تر و آزاد‌تر نگه می‌دارند.
پالتوی مناسب خانم های چاق - لباس مناسب افراد شکم دار

انتخاب سبک لباس مناسب افراد شکم دار

سبک لباسی که انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است. بهتر است از لباس‌های بدون آستین یا با آستین کوتاه استفاده کنید، زیرا این الگوها شکم شما را کمتر دیده می‌شود. همچنین، لباس‌هایی با یقه گرد و یا یقه V نیز می‌توانند به شما کمک کنند تا شکمتان کمتر دیده شود.

انتخاب اندازه لباس

انتخاب اندازه لباس مناسب بسیار مهم است. لباسی که خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است، شکم شما را بیشتر نشان می‌دهد. بهتر است از لباسی استفاده کنید که اندازه آن دقیقاً با اندازه شما همخوانی دارد.
با رعایت این نکات، می‌توانید لباس مناسبی برای خود پیدا کنید و خود را در زیبایی و راحتی لباس‌های خود لذت ببرید.
کت مجلسی زنانه - لباس مناسب افراد شکم دار

چه لباسی مناسب افراد شکم دار است ؟

استایل اوورسایز و گشاد

لباس‌های گشاد و اوورسایز از آیتم‌های جذاب و ترند این روزها هستند. این سبک لباس در دهه‌ی ۸۰ میلادی بسیار پرطرفدار بوده است و امروزه نیز دوباره محبوب شده است. در استایل برای اندام‌های سیبی شکل و شکم‌دار، نکته‌ی مهمی که باید رعایت شود اجتناب از بالاپوش‌های جذب و تنگ است. لباس‌های جذب چربی‌های ناحیه‌ی شکم و پهلو را برجسته کرده و اندام را بد فرم نشان می‌دهند. لباس‌های گشاد و اوورسایز بر خلاف لباس‌های جذب توجه را از قسمت شکم دور کرده و اندام را زیباتر می‌کنند. افراد شکم‌دار بهتر است هنگام پوشیدن شومیز یا پیراهن اوورسایز، از پوشیدن کمربند باریک بر روی شکم خودداری کنند. کمربند پیراهن مناسب افرادی است که کمر باریک و بدون چربی دارند؛ زیرا این کمربند‌ها قسمت کمر را برجسته می‌کنند.

شلوار گشاد راسته یا مدل‌دار نیز یکی از لباس‌های مناسب افراد شکم‌دار است. البته نکته‌ی مهمی که در انتخاب این مدل شلوار باید در نظر داشت، فاق شلوار است. فاق این شلوار باید بلند بوده و تا رو یا بالای شکم امتداد داشته باشد. در این حالت شکم زیر شلوار قرار می‌گیرد و کوچک‌تر دیده می‌شود.

به انتخاب لباس زیر مناسب یا همان گن‌های لاغری اهمیت دهید

اولین آیتمی که باید برای خرید و استفاده از آن اقدام کنید انتخاب همان گن‌های لاغری یا گن های ساعت شنی است. استفاده از گن‌های شکم یا شکم‌بند‌ها حداقل یک تا دو سایز از سایز شکمتان کم می‌کند و باعث می‌شود نه تنها شکم خود را پنهان کنید بلکه فرم کمر و انحنای آن را هم زیباتر نشان دهید.

چگونگی انتخاب ساعت مناسب با استایل و معرفی انواع مختلف ساعت ها

نکات لازم در روش شستن لباس زير را در شادمگ بخوانید.

لباس‌هایی با راه‌های عمودی لباس مناسب افراد شکم دار

یکی از معمول‌ترین طرح‌های لباس، طرح راه‌ راه است. این طرح در دهه‌ی ۵۰ میلادی یکی از طرح‌های ترندی بوده است و امروزه نیز در انواع لباس و اکسسوری استفاده می‌شود. لباس‌های راه راه عمدتا با دو مدل راه راه افقی و راه راه عمودی دوخته می‌شوند. لباس‌های راه راه افقی از جمله لباس‌هایی‌اند که مناسب اندام‌های باریک و لاغر هستند. از طرفی دیگر طرح راه راه عمودی، از جمله‌ طرح‌هایی است که برای افراد توپر و شکم‌دار توصیه می‌شود. انواع شومیز، شلوار فاق بلند و دامن راه راه اندام را کشیده و باریک نشان می‌دهند. همچنین وجود طرح راه راه بر روی قسمت شکم، خطای دید ایجاد کرده و باعث می‌شود برجستگی شکم کمتر دیده شود.

بلوز شلوار اور سایز - لباس مناسب افراد شکم دار

لباس‌های گشادتر را انتخاب کنید

پیشنهاد ما به شما انتخاب لباس‌های گشادتر و بزرگتر از سایز خودتان است. لباس‌هایی که برای ست کردن و برای پنهان کردن شکمتان انتخاب می‌کنید، باید دوخت و برش آزاد داشته باشد. برای مثال مانتو‌های جلوبازی که اخیرا مد شده و یا مانتو‌های کیمونو برای افرادی که اندام چاقی دارند بسیار مناسب خواهد بود.

استایل‌های مونوکروم با رنگ تیره لباس مناسب افراد شکم دار

استایل مونوکروم به استایلی گفته می‌شود که از تنالیته‌های مختلف یک رنگ برای آیتم‌های پوششی استفاده می‌شود. از ویژگی‌های مثبت این سبک استایل، می‌توان به راحت ست شدن آیتم‌ها با یکدیگر اشاره کرد. همچنین این استایل به دلیل تک رنگ بودن و به دنبال آن از بین رفتن مرز بین لباس‌ها، اندام را کشیده و لاغر نشان می‌دهد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم افراد توپر و شکم‌دار از این سبک استایل غافل نشوند. همچنین توصیه می‌کنیم از رنگ‌های تیره مانند مشکی و سورمه‌ای در استایلتان استفاده کنید. رنگ‌های تیره به خصوص مشکی باعث لاغر دیده شدن اندام‌ها و شکم می‌شوند.

شلوار‌های فاق بلند و یا فاق متوسط انتخاب کنید

بهترین کار برای انتخاب شلوار در ست کردن لباس برای زنان شکم دار، انتخاب شلوار‌های فاق بلند و یا فاق متوسط است. شلوار جین یا کتان فرقی ندارد؛ فقط باید حواستان باشد که فاق بلندی داشته باشند و شکم شما را بپوشانند. شلوار فاق بلند خود مثل یک گن لاغری عمل می‌کند و شکمتان را به داخل فشار می‌دهد.

لباس‌هایی با یقه‌ی V شکل لباس مناسب افراد شکم دار

یکی از بهترین مدل یقه‌های لباس برای افرادی با بالاتنه‌ی بزرگ، یقه‌ی V یا هفت است. این مدل یقه بر خلاف یقه‌ی گرد قسمت بالاتنه را لاغر و کشیده نشان می‌دهد. طول و کشیدگی یقه هفت باعث می‌شود بالاتنه بدن بلندتر و در نتیجه شکم کوچک‌تر به نظر برسد. یقه‌ی هفت انواع مختلفی دارد و مناسب‌ترین مدل آن برای افراد توپر با بالاتنه‌ی درشت، مدل یقه هفت گشاد با حالت باز است. در این مدل دو سمت یقه از گردن دور و به شانه‌ها نزدیک است.

از پارچه‌های ساده استفاده کنید

آیا هر پارچه‌ی طرحداری برای پرت کردن حواس‌ها از بزرگی شکم شما مناسب است؟ جواب منفی خواهد بود. تا می‌توانید از پارچه‌هایی با طرح ساده یا نهایتا طرح‌های ریز استفاده کنید تا بزرگی شکمتان را پنهان کنید. همچنین از لباس‌هایی که طرحشان روی قسمت شکم قرار می‌گیرد پرهیز کنید. این پارچه ها مناسب مانتوی راحت برای سفر نیز می باشند.

لباس مناسب خانم هایی با پایین تنه بزرگ - لباس مناسب افراد شکم دار

اگر شکم بزرگی دارید لوازم جانبی مناسب انتخاب کنید

یکی از بهترین ایده ها برای خانم هایی که شکم بزرگی دارند استفاده از کمربندهای پهن به جای کمربندهای باریک است. کمربند پهن بزرگی شکم شما را پنهان می کند. همچنین می توانید از گردنبند و گوشواره های بزرگ استفاده کنید تا توجه به صورت شما جلب شود.

بلوز یا شومیز را روی دامن رها کنید

برای ست کردن بلوز یا شومیزتان با دامن یا شلوار سعی کنید آن‌ها را روی شلوار یا دامن رها کنید و از گذاشتن آن‌ها زیر دامن یا شلوارتان پرهیز کنید. با این کار کمک می‌کنید که بزرگی شکمتان به وسیله بلوز یا تونیک پنهان شود.

لباس پرچین لباس مناسب افراد شکم دار

در استایل مجلسی مناسب برای خانم‌های شکم دار و هنگام انتخاب دامن برای افراد چاق رعایت این نکته ضروری است که از پیراهن‌ها، دامن‌ها یا لباس‌های شب خیلی تنگ و یا لباس‌هایی که پرچین هستند پرهیز کنید. هم چنین می‌توانید از لباس‌های چند لایه مثل کت و دامن یا کت و شلوار استفاده کنید. این کت‌ها که روی لباس مجلسی خانم‌ها قرار می‌گیرند خود پوشاننده‌ی بسیار خوبی برای شکم و پهلوی بزرگ هستند.

استایل رسمی زنانه شیک و جذاب رو چطور ست کنیم ؟ اصول مهم برای انتخاب استایل رسمی

انتخاب کیف

کیفی را با بندهای بلند برای بلند کردن بدن خود استفاده کنید. بندهای تسمه ای جلوه ی بصری طولانی و لاغر ایجاد می کنند و توجه را بر روی باسن خود جلب می کنند.

کیف های کراس وی، کیف های دستی با دستگیره های بلند، و کیف پول خرگوش همه گزینه های خوبی هستند.

تیره بپوشید

در ست کردن لباس برای زنان شکم دار به دنبال لباس‌هایی با رنگ تیره باشید. این تونالیته رنگی‌های تیره تاثیر معجزه آسایی در لاغرتر نشان دادن شکم و اندام خانم‌ها دارد.

استایل رسمی - لباس مناسب افراد شکم دار

استفاده از کفش مناسب

خانم هایی که شکم بزرگی دارند معمولا دارای اضافه وزن در قسمت ران پا خواهند بود. بهترین انتخاب برای این خانم ها استفاده از کفش های ساق دار پاشنه بلند است که پاها را کشیده تر نشان دهد.

استفاده از مدل مانتو مناسب

مدل مانتو برای خانم هایی که شکم بزرگی دارند باید به گونه ای انتخاب شود که شکم آنها را بزرگتر یا حجیم تر نشان ندهد مثلا از پوشیدن مانتوهایی که کمر آن ها چین دارد و یا دارای کمربند است خودداری کنند.

انتخاب شلوار مناسب برای خانم ها با شکم‌ بزرگ

۱. موقعیت کمر شلوار یا لباس باید بالای شکم قرار گیرد تا شکم شما حجم نگیرد.
۲.در صورتی که شکم چاقی دارید و علاقه دارید شلوار جین بپوشید، بهتر است شلوار جینی با سایز یک اندازه بزرگتر از سایز واقعی خود انتخاب کنید. این کار باعث می شود که شلوار جین به راحتی دور کمر شما قرار بگیرد و بتواند شکم شما را کاملاً بپوشاند.
۳.اگر شکم چاقی دارید، بهتر است لباس مجلسی سایز بزرگ با نقش و طرح کوچکتر انتخاب کنید. این نوع لباس ها می‌توانند به صورت بصری شکم شما را کوچکتر نشان دهند. الگوها و طرح‌های کوچکتر به طور ظاهری فضای کمتری را اشغال می‌کنند و توجه را از قسمت‌های بزرگتر بدن مثل شکم به سمت خود جلب نمی‌کنند.
۴.نوع پارچه مناسب برای لباس مجلسی سایز بزرگ خانم های با شکم بزرگ، بهتر است از جنس کتان، ابریشم و پلی استر باشد.
۵. اگر اندام درشتی دارید می‌توانید از شلوارهای دم‌پا گشاد استفاده کنید. این نوع شلوارها که در پایین پا گشاد شده و راحتی بیشتری را برای پاها ایجاد می‌کنند، می‌توانند در پنهان کردن شکم بزرگ کمک کنند. همچنین از پوشیدن شلوارهای بسیار گشاد اجتناب کنید.
زیرا این نوع شلوارها ممکن است شکم را بزرگتر نشان دهند. به جای آن، می‌توانید از شلوارهای گشاد یکسره نیز استفاده کنید که از بالا تا پایین گشاد شده و توجه را از قسمت شکم به سمت پاها جلب می کند و در نتیجه شکم را به صورت بصری کمرنگ می کند.

دامن برای خانم های چاق - لباس مناسب افراد شکم دار

انتخاب دامن مناسب برای خانم هایی با شکم چاق

۱. برای شکم بزرگ، مناسب‌ترین نوع دامن‌ها دامن‌های تنگ با کمر پهن است. این نوع دامن‌ها که در انتها تنگ و در کمر پهن‌تر هستند، می‌توانند به شکم بزرگ کمک کنند تا بصورت بصری کمتر دیده شود و شکم را پنهان کنند.
با این حال، همچنان باید توجه داشت که انتخاب پوشاک به سلیقه شخص بستگی دارد و هدف اصلی انتخاب هرگونه لباس مجلسی سایز بزرگ، احساس راحتی و اعتماد به نفس می باشد.

۲.بهتر است برای کوچک‌تر دیده شدن شکم، دامن‌هایی با خط کمر پایین‌تر را انتخاب کنید.

انتخاب لباس‌های مناسب برای زنانی که شکم بزرگ دارند، از آن جهت اهمیت دارد که به سمت لباس‌های تنگ نباید بروند، حتی اگر این لباس‌ مجلسی سایز بزرگ زیبا باشد. یکی از مشکلات اصلی برای خانم‌های سایز پلاس، به‌خصوص کسانی که شکم بزرگی دارند، تصور اینکه انتخاب لباس تنگ بهتر است که این موضوع می‌تواند تاثیر منفی بر روی ظاهر و ست کردن لباس‌های زنان شکم دار داشته باشد.

مدل لباس مجلسی بلند برای خانم های شکم دار

بهتر است خانم ها با شکم بزرگ از پوشیدن لباس های مجلسی زنانه با خط های افقی و رنگ های روشن و تند خودداری کنند زیرا این مدل لباس ها باعث می شوند تا شکم بزرگ تر از حد معمول به نظر برسد. خانم های چاق و خانم ها با شکم بزرگ بهتر است از انواع لباس های مجلسی با رنگ تیره و خطوط عمودی استفاده نمایند تا اندام آن ها لاغر تر به نظر برسد.
مدل یقه لباس مجلسی یکی دیگر از نکاتی است که خانم هاب چاق باید در انتخاب مدل لباس مجلسی شان به آن توجه کنند. بهتر است خانم های چاق از مدل لباس های مجلسی با یقه های باز استفاده کنند و همچنین از گوشواره و گردنبند بلند استفاده نمایند تا توجه افراد به سمت جواهرات آن ها جلب شود.

آشنایی با تاثیر جوراب در استایل ؛ جفت دوست داشتنی چه تاثیری در استایل شما دارد ؟

پیراهن سایز بزرگ - لباس مناسب افراد شکم دار

مدل لباس مجلسی کوتاه برای افراد شکم دار

خانم ها با شکم بزرگ بهتر است برای خوش تیپ تر به نظر رسیدن در مهمانی ها و مجالس  از گن های یک سره استفاده کنند تا همه چربی های اضافه موجود در قسمت شکم و باسن و کمر آن ها جمع شود. گن هایی که فقط روی شکم را می پوشانند برای خانم ها با شکم بزرگ مناسب نیستند و این مدل گن ها باعث می شوند تا شکم شما لایه لایه به نظر برسد.
همچنین خانم های شکم دار بهتر است از مدل لباس مجلسی های کمربند دار استفاده کنند تا بزرگی شکم آن ها پنهان شود.

بهترین پارچه مانتویی برای افراد چاق

افراد چاق بهتر است برای دوخت مانتو به سراغ پارچه‌هایی که ایست خوبی دارند بروند. پارچه‌هایی که به اصطلاح خود را می‌اندازند یا ایست مناسبی ندارند می‌توانند افراد را چاق‌تر نشان دهند.

کتان، کشمیر، دیور و فاستونی بهترین جنس پارچه برای دوخت مانتوهایی که لاغر نشان میدهند هستند. جین یا لی هم جنس مناسبی برای دوخت مانتو برای افراد چاق است. اما باید توجه داشت که برای دوخت مانتو لی برای افراد چاق باید از انواع جین ضخیم‌تر استفاده کرد که ایست مناسب‌تری داشته باشند.
همچنین درمورد طرح پارچه جهت دوخت مانتو برای افراد چاق افراد باید به سراغ مدل‌های ساده‌تر بروند. پارچه‌هایی که طرح‌های کوچک و ساده دارند می‌توانند گزینه مناسبی جهت دوخت مانتو برای افراد چاق باشند.

مدل مانتو مناسب افراد شکم دار

مدل مانتو برای افراد شکم دار باید چگونه باشد؟ تقریبا هر خانومی که شکم دارد، در هنگام پوشیدن لباس با چالش‌هایی رو به رو بوده و اکثرا به دنبال لباس‌هایی هستند که شکم‌ آنها را پوشش دهد. در هنگام انتخاب لباس مجلسی نیز این چالش بزرگ‌تر می‌شود. در تصاویر زیر مدل‌هایی لباس مجلسی برای زنان شکم دار را می‌بینید که با پوشیدن آن‌ها شکم‌تان کوچک‌تر به نظر خواهد رسید.

مانتو برای خانم های چاق - لباس مناسب افراد شکم دار

در این میان، برخی خانم ها هم هستند که با اینکه سایر اندام بدنشان تقریبا متناسب است اما شکم بزرگی دارند. انتخاب مانتو برای این افراد کمی مشکل است و آنها باید مانتوهایی انتخاب نمایند که ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

 • برای اینکه این خانم ها شکم خود را بپوشانند و شکمشان کوچک تر دیده شود بهتر است مانتوهای مدلWrap یا چپ و راست (مدلی که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می شود) را انتخاب کنند. چراکه این مدل مانتو باعث می شود که سینه شما به دو قسمت تفکیک بشود و کمر مشخص تری ایجاد کند.
 • خانم هایی که شکم بزرگ دارند هرگز نباید مانتو های کمردار بپوشند. زیرا این مدل نوعی جمع شدگی و چین در قسمت شکم ایجاد می کند و سبب می شود شکم بزرگتر به نظر برسد. اگر جزو این دسته خانم ها هستید، مدل مانتوهایی که دارای جیب، پلیسه و چین در قسمت میانی بدن هستند، انتخاب نکنید.
 • اگر از ناحیه شکم چاق هستید ، هنگام انتخاب مدل مانتو، از مانتوهایی با خطوط افقی و رنگهای تند و روشن استفاده نکنید. زیرا این لباس ها باعث چاق تر نشان دادن اندام شما می شود . بهتر است به جای این لباس ها ، لباس های دارای خط های عمودی و رنگ تیره را انتخاب کنید تا باریک و بلندتر به نظر برسید.
 • هنگام انتخاب مدل مانتو برای این افراد چاق، از مدلهایی که بالاتنه گشادی دارند را استفاده نکنید. زیرا پوشیدن این مانتوها بزرگی شکم تان را چند برابر می کنند. مانتو خانم‌های شکم دار باید پارچه چین دار و چروکی داشته باشد.

مدل آستین مانتو برای افراد چاق

به طور کلی افراد چاق بهتر است از مانتوهایی با آستین‌های آزاد استفاده کنند. مانتوهایی که آستین تنگ دارند به دلیل آنکه چاقی دستان و بخصوص بازوها را بیشتر نشان می‌دهند اصلا ظاهر متناسبی برای افراد چاق ایجاد نمی‌کنند. آستین مانتو هرچه آزادتر باشد ظاهر زیباتری به افراد چاق خواهد داد. بنابراین بهترین مدل آستین مانتو برای افراد چاق مدل راسته و آستین کیمونویی است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: شادی همتی

آخرین بروز رسانی

31 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

10 دیدگاه

 • سمانه:

  عالی بود بنظرم

  پاسخ
  • شادمگ:

   سپاس از محبت شما

   پاسخ
 • a firoozi:

  kheili khube

  پاسخ
  • شادمگ:

   سپاس از همراهیتون

   پاسخ
 • نیلوفر فتح:

  man awsheghe over size hastam

  پاسخ
  • شادمگ:

   سپاس که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید

   پاسخ
 • Mahsa m:

  Awwliiii

  پاسخ
  • شادمگ:

   سپاس از توجهتون

   پاسخ
 • Saeedeh:

  من همیشه مجبورم لباسای اوور سایز بپوشم

  پاسخ
  • شادمگ:

   می تونید از ترکیب های دیگه ای هم که یادتون دادیم استفاده کنید

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *