افتتاح حساب ترکیه
دون کردن و فریز کردن ذرت

دون کردن و فریز کردن ذرت به شما کمک می کند تا هر وقت که به این مواد غذایی خوشمزه نیاز داشته باشید در دسترستان باشد. نکاتی که برای دون کردن و فریز کردن ذرت لازم است را شادمگ در اختیار شما قرار داده است.

آموزش روش دون و فریز کردن ذرت

ذرت یکی از مفیدترین انواع مواد غذایی است که معمولاً برای تهیه انواع غذا، سالاد و میان وعده استفاده می‌شود. از آنجایی که امکان دسترسی به ذرت در همه زمان‌های سال وجود ندارد؛ بهترین روش برای نگهداری ذرت در دراز مدت فریز کردن سبزیجات ذرت است. اما طرز نگهداری ذرت در فریزر چگونه است؟ در ادامه می‌توانید با مراحل آموزش فریز کردن ذرت آشنا شوید و بعد با استفاده از طرز تهیه ذرت مکزیکی از آن بهترین استفاده را کنید.

ذرت بخی - دون کردن و فریز کردن ذرت

۱- انتخاب ذرت مناسب

در اولین مرحله از روش دون و فریز کردن ذرت باید ذرت مناسبی را برای این کار انتخاب کنید. معمولاً ذرت‌های شیرین تابستانی گزینه مناسبی برای نگهداری در فریزر هستند. در زمان خرید ذرت باید دقت کنید که ذرت وزن سنگینی داشته باشد و پوست آن تمیز و بدون لکه باشد.

برای اینکه مطمئن شوید ذرت شما کیفیت بالایی دارد، مقداری از پوست ذرت را باز کنید و مطمئن شوید که حشره یا تخم حشره داخل آن نباشد. در زمان انتخاب ذرت توجه داشته باشید که روی ذرت و داخل آن کپک نزده باشد.

۲- ذرت‌ها را دانه کنید

جدا کردن دانه‌های ذرت از آن یکی از مهم‌ترین مراحل نگهداری ذرت است که باید با دقت و توجه زیادی انجام شود. برای این کار باید دانه‌های ذرت را از پایین‌ترین قسمت آن جدا کنید. در ادامه می‌توانید با روش‌های دون کردن ذرت آشنا شوید.

دانه کردن ذرت با دست

یکی از رایج‌ترین روش‌های دان کردن ذرت این است که با دست ذرت‌ها را جدا کنید. برای این کار باید به صورت ردیفی دانه‌های ذرت را با فشار دست خارج کنید تا کاملاً از ریشه جدا شوند. توجه داشته باشید که حین دانه کردن ذرت با دست به هیچ عنوان نباید به ذرت‌ها فشار بیش از حد وارد کنید تا له نشوند.

دانه کردن ذرت با چاقو

روش بعدی برای جدا کردن دانه‌های ذرت استفاده از چاقو است. هر چند که دان کردن ذرت به این روش بسیار سریع و راحت انجام می‌شود، اما دانه‌های ذرت برش می‌خورند و ممکن است کمی خرد شوند. برای شروع باید یک چاقوی تیز با ضخامت کم انتخاب کنید. سپس چاقو را از بالا به آرامی به سمت پایین بکشید تا دانه‌های ذرت به صورت کامل جدا شوند.

دانه کردن ذرت با چاقو - دون کردن و فریز کردن ذرت

دانه کردن ذرت با سیخ کوچک

در این روش می‌توانید بعد از جدا کردن پوست ذرت، یک سیخ استیل کوچک را به صورت عمودی روی ذرت قرار دهید. سپس به آرامی سیخ را به سمت جلو فشار دهید تا ذرت‌ها به صورت ردیفی جدا شوند. در این روش اگر دقت کنید دانه‌های ذرت بسیار سالم و مرتب جدا می‌شوند.

طرز تهیه شله زرد نذری خوشمزه و فوت کوزه گری آب ننداختن شله زرد

۳- ذرت‌ها را فریز کنید

بعد از دانه کردن ذرت باید آن‌ها را به صور خام یا پخته بسته‌بندی کنید. سپس ذرت‌ها را خشک کنید و در یک پلاستیک زیپ‌دار بریزید و سپس در فریزر قرار دهید. توجه داشته باشید که اگر ذرت خیس باشد، بعد از منجمد شدن به هم می‌چسبد و ظاهر بدی پیدا می‌کند، پس بهتر است ذرت‌ها را آبکش کنید و بعد در فریزر قرار دهید.

اصول فریزری کردن بامیه را در شادمگ یاد بگیرید.

انواع روش‌های فریز کردن ذرت

برای فریز کردن ذرت می‌توانید هم ذرت را به صورت خام و هم پخته شده نگهداری کنید. در ادامه می‌توانید با بهترین روش‌های فریز کردن ذرت به صورت پخته و خام آشنا شوید.

آموزش فریز کردن ذرت خام با پوست

نگهداری بلال با پوست در یخچال ماندگاری چندانی ندارد، از همین رو باید هر چه سریع‌تر آن را مصرف کنید و یا از یکی از روش‌های نگهداری ذرت در فریزر استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید بلال را به صورت درسته در فریزر قرار دهید، بهتر است پوست بلال را جدا نکنید. این کار موجب می‌شود تا بلال شما با کیفیت بیشتری فریز شود.

در این روش بهتر است ذرت خام را تا ۱۰ روز در فریزر قرار دهید. بلال را با پوست داخل کیسه فریزر قرار دهید و درب آن را محکم کنید. سپس بلال را در فریزر بگذارید تا تازه و ترد باقی بماند.

بهترین روش فریز کردن ذرت خام دانه شده

در روش بعدی برای فریز کردن ذرت می‌توانید ذرت‌ها را به یکی از روش‌هایی که قبلاً ذکر شد، دانه کنید. سپس آن‌ها را بشویید و در قابلمه آب جوش بریزید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس بلال‌ها را یک دقیقه در آب یخ بریزید. سپس بلال‌ها را آبکش کنید و در کیسه بریزید و در فریزر قرار دهید.

در این روش که به آن «بلانچ کردن» گفته می‌شود، بلال «آنزیم‌زدایی» می‌شود و از همین رو می‌توانید آن را با کیفیت بالاتری در فریزر قرار دهید.

فریز کردن قارچ اصولی دارد که در شادمگ آمده است.

ذرت ر فریزر - دون کردن و فریز کردن ذرت

روش نگهداری ذرت پخته درسته در فریزر

برای نگهداری ذرت پخته در فریزر می‌توانید آن را به صورت درسته در قابلمه آب جوش بیندازید و اجازه دهید ذرت‌ها در آب پخته شوند. سپس یک قاشق شکر و ۱/۴ قاشق نمک به آن اضافه کنید. بعد از چند دقیقه که ذرت‌ها کمی نرم شدند، آن‌ها را آبکش کنید و بعد از خشک کردن در نایلون قرار دهید و در فریزر بگذارید.

نگهداری ذرت دانه شده پخته در فریزر

حتما بخوانید حکم خوردن گوشت قربانی مراسم حج و عقیقه چیست + موارد منع مصرف
برای نگهداری ذرت پخته دان شده در فریزر هم باید ذرت‌ها را ابتدا دانه کنید و بعد آبپز کنید. می‌توانید مقداری شکر و نمک نیز به آب آن اضافه کنید تا طعم ذرت شما لذیذتر شود. بعد از این که ذرت‌ها نرم شدند، آن‌ها را آبکش و خشک کنید و سپس در ظروف در بسته یا پلاستیک‌های زیپ‌دار بریزید.

طرز تهیه ارده خانگی به روش سنتی + خواص ارده و تفاوت آن با ارده شکری

نگهداری ذرت بخارپز شده در فریزر

برای بخارپز کردن ذرت‌ها باید یک سبد یا صفحه فلزی روی قابلمه آب جوش قرار دهید. سپس ذرت‌ها را طوری که درون آب قرار نگیرند، روی بخار قابلمه قرار دهید. در این روش ذرت‌ها بدون آب و با کمک بخار آب پخته می‌شود. بعد از ۱۵ دقیقه ذرت‌ها را با استفاده از انبر از روی حرارت بردارید. اجازه دهید ذرت‌های پخته شده خنک شوند. سپس آن‌ها را در کیسه پلاستیکی بریزید و در فریزر قرار دهید.

دلایل سفت شدن ذرت پس از پخت

افزودن نمک به تنهایی در هنگام پخت، موجب سفت شدن دانه های ذرت می شود و شکر موجب نرم شدن آن می شود. به همین دلیل در هنگام پخت فقط مقدار کمی نمک برای طعم دهی ذرت استفاده می شود.

بلال - دون کردن و فریز کردن ذرت

علاوه بر این پخت بیش از حد نیز باعث سفت شدن ذرت می شود.

روش های تشخیص ذرت تازه و با کیفیت

هنگام خرید ذرت برای اطمینان ز کیفیت و تاز بودن به نکات زیر توجه کنید:

وجود سوراخ هایی به رنگ قهوه ای نشان از عدم کیفیت بلال است، زیرا این سوراخ ها توسط کرم ها ایجاد شده است.

پوست بلال تازه به رنگ سبز روشن و کمی مرطوب بوده و به سختی از دانه ها جدا می شود.

در صورت امکان قسمتی از پوست بلال را کنار زده و دانه های آن را از نظر تازگی بررسی کنید. در غیر اینصورت از روی پوست بلال، نرمی یا سفتی دانه های ذرت را احساس کنید و در صورت سوراخ بودن دانه ها یا نامنظم بودن آن ها، بلال دیگری انتخاب کنید.

ریش سر بلال را به خوبی بررسی کنید، اگر ریش بلال، خشک، سیاه یا سفید باشد از انتخاب آن خودداری کنید زیرا ذرت تازه و با کیفیتی نمی باشد.

نحوه یخ زدایی ذرت فریز شده

بهتر است ذرت را با قرار دادن در یخچال یخ زدایی کنید. بنابراین آب شدن یخ به تدریج انجام می‌شود و اجازه نمی‌دهد باکتری‌ها رشد کنند. شما می‌توانید ذرت‌ها را در ماکروویو یخ زدایی کنید، اما برای این کار باید آنها را با حوله بپیچید تا خشک نشوند و نرم و آبدار بمانند. گرم کردن غذای منجمد و گذاشتن آن در دمای اتاق ایده خوبی نیست، زیرا باکتری‌ها می‌توانند در آن رشد کنند.

پس از یخ زدایی، بلال‌های خام را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در آب جوش می‌جوشانند. ذرت از قبل فریز شده را باید چند دقیقه در آب جوش نگه داشت. ذرت ذوب شده را نه تنها می‌توان آب پز کرد، بلکه می‌توان در فر نیز پخت. برای انجام این کار، کره (۲۰ گرم) را با گیاهان و ادویه جات ترشی جات (به طعم) مخلوط کنید. ذرت‌ها را به مدت ۴۰ دقیقه به فری منتقل کنید که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم شده است. ذرت با بسیاری از غذاها خوب است، بنابراین می‌توان آن را تقریباً به هر خوراکی اضافه کرد.

این دسر خوشمزه رو برای دورهمی بهاری از دست ندید ؛ تهیه توت فرنگی شکلاتی برای هدیه

نکاتی درباره روش دون و فریز کردن ذرت

اضافه کردن نمک به ذرت در حال پخت موجب می‌شود تا دانه‌های ذرت سفت شوند. از همین رو برای پخت ذرت باید از نمک کم به همراه مقداری شکر استفاده کنید تا ذرت‌ها نرم بپزند.

دون کردن ذرت با دستگاه - دون کردن و فریز کردن ذرت

پخت بیش از حد ذرت موجب سفت شدن آن می‌شود.

در زمان خرید ذرت توجه داشته باشید که ذرت‌هایی سوراخ قهوه‌ای رنگ روی پوستشان وجود دارد، معمولاً خراب هستند.

خشک بودن و یا سیاه بودن ریش بلال نشان می‌دهد که بلال کهنه است و کیفیت مناسبی ندارد.

رای نگهداری ذرت در دراز‌مدت سعی کنید از بلال‌های تازه شهریور ماه و مهرماه استفاده کنید.

هیچگاه بلال‌ها را ابتدا نپزید و بعد دانه نکنید. این کار موجب له شدن بلال و از بین رفتن شیره آن می‌شود.

یاد گرفتن ترفندهای دون کردن و نگهداری ذرت به شما کمک می‌کند تا ذرت را با کیفیت بیشتری دانه و سپس برای مدت طولانی در فریزر قرار دهید.

بعد از دانه کردن بلال آن را در یک ظرف آب بریزید تا پرز و دانه‌های سفت بلال روی آب قرار بگیرند.

بعد از پخت ذرت‌ها حتماً کمی صبر کنید تا خنک شوند و بعد آن‌ها را برای قرار دادن در فریزر بسته‌بندی کنید تا کیفیت و طعم ذرت‌ها تغییر نکند.

مدت زمان نگهداری ذرت در فریزر معمولاً با توجه به کیفیت ذرت‌ها متفاوت است. اما به طور کلی می‌توانید ذرت‌های پخته و منجمد شده را تا ۱۲ ماه در فریزر قرار دهید.ذرت دانه شده - دون کردن و فریز کردن ذرت

سوالات متداول

روش نگهداری بلال با پوست چگونه است؟

در صورتی که قصد دارید بلال را به صورت درسته در فریزر قرار دهید، بهتر است پوست بلال را جدا نکنید. این کار موجب می‌شود تا بلال شما با کیفیت بیشتری فریز شود. در این روش بهتر است ذرت خام را تا ۱۰ روز در فریزر قرار دهید.

بهترین روش دانه کردن ذرت چگونه است؟

برای دانه کردن ذرت می‌توانید این کار را با دست، با سیخ استیل و یا با استفاده از چاقو انجام دهید.

در کدام روش دون و فریز کردن ذرت امکان له شدن ذرت وجود دارد؟

در روش دون کردن ذرت با چاقو بخش زیادی از ذرت‌ها خرد و له می‌شوند.

سخن آخر

در این مطلب با  با روش جدا کردن دانه های ذرت ، فریز کردن و نگهداری آن در فریزر آشنا شدید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

4 شهریور 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *