افتتاح حساب ترکیه
از بین بردن موش در خانه

از بین بردن موش در خانه با روش‌ های مختلفی امکان پذیر است که شامل استفاده از تله ، سم، دستگاه‌های فناوری، بستن نقاط ورودی و نظافت خانه می‌شود. هر کدام از این روش‌ های از بین بردن موش در خانه مزایا و معایب خود را دارند که باید با توجه به شرایط خانه بهترین راه برای از بین بردن  های خانگی را انتخاب کرد. اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که برای از بین بردن موش‌ ها، باید از روش‌هایی استفاده کرد که به دیگر حیوانات خانگی و افراد آسیبی نرساند.

روش های از بین بردن موش در خانه

دیدن موش یا ردپایی از آن در منزل وحشتناک است، نیست؟ وجود یک موش یا شائبه‌هایی از حضورش در خانه، این حدس را هم افزایش می‌دهد که شاید تعداد بیشتری موش در منزلتان در گشت‌وگذار هستند. هرچند که موش‌ها در انیمیشن‌های سینمایی و کارتون‌ها موجودات بامزه‌ای تصویر می‌شوند، دیدن آنها در دنیای واقعی، چیزی جز ملاقات با موجوداتی موذی و آزاردهنده نیست.

از بین بردن مورچه در خانه کار سختی نیست ترفند داره که شادمگ به شما آموزش داده.

موش در حال جویدن - از بین بردن موش در خانه

موش‌ها به غذاها دستبرد می‌زنند و می‌توانند ناقل انواع مختلفی از بیماری ها باشند. خوشبختانه با گذاشتن طعمه و تله می‌توان خیلی زود از دست موش‌ها خلاص شد. قبلا در مورد جلوگیری از ورود حشرات به خانه مطلب مفیدی را با شما به اشتراک گذاشتیم.

با اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با موش‌ها و پاک‌سازی نواحی حضورشان هم به‌راحتی می‌توان با آنها خداحافظی کرد. از بین بردن موش در خانه را با چند گام اساسی و مهم یاد بگیرید. در این نوشته، از ردیابی موش در خانه تا به‌دام‌انداختن این کوچولوی موذی و روش‌های مختلف آن خواهید خواند.

با این روش نگهداری از برنج  نگران شپشک و حشرات موذی نباشید.

بهترین فصل مبارزه با موش

موش‌ها اغلب در اوایل بهار و پاییز زاد و ولد می‌کنند و قاعدتاً بهترین زمان سمپاشی خانه برای موش در این فصول است. در صورتی که در این زمان اقدام از بین بردن موش در خانه نکنید، باید منتظر دو برابر شدن موش‌ها باشید!

نشانه های حضور  موش در خانه

دیدن فضله موش

برای از بین بردن موش در خانه باید ردپای آن را پیدا کنید؛ مثلا انباری یا نزدیک کابینت‌های آشپزخانه از مکان‌های مشکوک برای یافتن موش است. در این مکان‌ها، احتمال دیدن فضله موش وجود دارد. شاید ندانید فضله موش دقیقا چه شکل و شمایلی دارد. فضولات موش‌ها شبیه دانه‌های برنج با رنگی تیره است و طول آنها هم تقریبا به ۰٫۶ تا ۰٫۵ سانتی‌متر می‌رسد. فضله‌های تازه رنگی تیره دارند و خیس هستند اما فضله‌های کهنه خشک‌اند و رنگ خاکستری روشن دارند.

وجود فضله در منزل، شاید نشانه‌ای از وجود یک حفره یا شکاف برای ورود و خروج موش هم باشد.

صدای جیرجیر یا خراشیدن یک سطح در هنگام طلوع و غروب خورشید

موش‌ها از آن حیوانات شبگردی هستند که در تاریکی، فعال‌تر می‌شوند. به همین خاطر، ۳۰ دقیقه بعد از غروب و ۳۰ دقیقه قبل از طلوع خورشید، بیشترین میزان فعالیت خود را دارند. پس اگر به‌دنبال از بین بردن موش هستید، باید در این ساعات از شبانه‌روز، گوش‌هایتان را تیز کنید و به‌دنبال شنیدن صدایی مانند خراشیدن یک سطح، جیرجیرکردن یا راه‌رفتن موش در امتداد دیوارها یا نواحی مشکوک دیگر منزل باشید. اگر بیش از یک صدای جویدن، دویدن یا خراشیدن می‌شنوید، یعنی متأسفانه باید منتظر دیدن بیش از یک موش باشید.

منظور از نواحی مشکوک، مکان‌هایی از خانه مانند زیرزمین، آشپزخانه یا اتاق زیرِشیروانی است.

سر سه موش از سوراخ بیرون آمده - از بین بردن موش در خانه

دیدن سوراخ‌ های کوچک در پایین دیوارها

اگر موش‌ها در خانه‌تان مشغول زندگی‌کردن باشند، دیوارهای خشک را می‌جوند و در آنها برای خودشان خانه و زندگی تشکیل می‌دهند. پس باید در دیوارِ گوشه‌های اتاق‌ها یا زیر کابینت‌ها بگردید و ببینید که سوراخ‌هایی کوچک با لبه‌هایی صاف وجود دارد یا خیر. موش‌ها به‌راحتی می‌توانند از این سوراخ‌ها رد شوند. یک قانون سرانگشتی وجود دارد که می‌گوید: اگر یک مداد از حفره یا شکاف دیواری رد شود، یک موش هم به‌راحتی از آن عبور خواهد کرد.

یادتان باشد، خارج منزل‌تان را هم بررسی کنید؛ چون امکان دارد که موش‌ها از بیرون وارد منزل‌تان شوند و راه ورود را از دورواطراف خانه‌تان پیدا کرده باشند. پس به‌جز نگاه‌کردن به دیوارهای داخلی، ردپای موش را در بیرون از خانه هم جست‌وجو کنید.

نکته مهم دیگری هم در از بین بردن موش وجود دارد: اگر سوراخ‌هایی که در دیوارهای خانه می‌بینید، لبه‌هایی ناصاف دارند و بزرگ‌تر از یک سکه ۲۵تومانی هستند، احتمال دارد که با یک موش صحرایی رو‌به‌رو باشید.

دنبال‌کردن رد موش در امتداد دیوارهای خانه

موش‌ها معمولا از یک مسیر مشخص برای تردد در منزل‌تان استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد که این موذیان کوچک در تعقیب و گریز چندان باهوش نیستند؛ مثلا می‌توانید ردپایشان را در امتداد و لبه‌های دیوارهای داخلی ببینید. موش‌ها اغلب ردی چرب روی دیوارها به جا می‌گذارند. دیدن چنین چیزی می‌تواند نشانه‌ای از حضور موش باشد.

دیدن ادرار یا فضله موش در امتداد دیوارها هم تأییدی است بر حضور موش در خانه.

صدای حرکت‌کردن تند و ناگهانی یک موجود دیگر در خانه هم نشان می‌دهد که موش کوچک در حال جولان‌دادن در منزل‌تان است.

دنبال‌کردن نشانه‌های لانه موش در زیرزمین یا اتاق زیرِشیروانی

موش‌ها با تولیدمثل به فکر ساختن لانه‌ای برای بچه‌های‌شان می‌افتند. این موذیانِ خانواده‌دوست با بچه‌دارشدن برای راحتی فرزندان‌شان در مکانی مناسب (البته ازنظر خودشان) خانه می‌سازند؛ پس به‌دنبال لانه‌ای با ساختار گِرد از جنس مقوا، پارچه یا هر ماده اضافی و به‌دردنخور دیگر باشید: لانه‌ای که حکم خانه گرم و نرمی برای موش‌ها در اتاق زیرِشیروانی، زیرزمین یا زیر کابینت‌هایتان دارد. اگر چنین چیزی در منزل دیدید، بهتر است با شرکت‌های سم‌پاشی تماس بگیرید تا برای از بین بردن موش به کمکتان بیایند.

مزایای استفاده از قاشق چوبی | نحوه تميز كردن و نگهداری از قاشق چوبی

موش‌ها با جویدن پارچه و مقوا برای خودشان لانه درست می‌کنند؛ پس اگر در لباس‌های قدیمی‌تان در بخش انتهایی کمد لباس‌ها، شاهد سوراخ‌هایی کوچک در پارچه لباس‌ها بودید، احتمالا باید منتظر مهمان ناخوانده و ناخوشایند یعنی جناب موش باشید.

بوی کپک هم از نشانه‌های دیگر لانه‌کردن موش‌ها در خانه است.

موش در انبار - از بین بردن موش در خانه

مراحل پاکسازی از بین بردن موش

خانه را تمیز کنید

تمیز کردن خانه به عنوان نخستین راه‌حل برای از بین بردن موش به حساب می‌آید. این کار برای دور نگه داشتن این حیوان از خانه‌تان بسیار ضروری است. اگر می‌خواهید موش‌ها که در خانه‌ی شما زندگی نکنند و دور و بر خانه‌تان در رفت و آمد نباشند، باید منابع غذا را حذف کنید یا آنها را پوشش بدهید. واضح‌تر این‌که باید باقی‌مانده‌ی غذاها و خوراک حیوانات خانگی را در یک ظرف دردار نگهداری کنید، حیاط و خانه را تمیز نگه دارید، در سطل زباله را همیشه بگذارید و ظرف غذای پرنده‌ها را بیرون نیندازید. به این ترتیب، می‌توانید مشکل وجود موش و دیگر موجودات مزاحم را به طور موثری محدود کنید.

محل ورود آنها را به خانه پیدا کنید

موش‌ها به طور غریزی با هر محیطی برای زندگی سازگار می‌شوند و سپس با هر راه‌حلی که برای از بین بردن آنها استفاده می‌کنید نیز سازگار می‌شوند، از جمله با طعمه و تله‌هایی که در حفره‌ها، اتاق زیر شیروانی، حفره‌های دیوار، زیر ستون‌ها و ایوان یا دیگر مکان‌هایی که دسترسی به آنها سخت است.

موضوع آزاردهنده در این میان این است که موش‌های صحرایی می‌توانند بیماری‌های مختلفی را منتقل کنند، به ویژه که قادر هستند انگل‌های منتقل‌کننده‌ی بیماری را که باعث بروز برخی از اختلالات و بیماری‌های جدی برای انسان‌ها می‌شوند، با خود به خانه‌تان بیاورند.

پیدا کردن راه ورودی موش‌های صحرایی به عنوان یکی از راه‌های موثر برای از بین بردن موش شناخته شده‌است. در حقیقت، موش‌ها برای ورود به خانه فقط به یک سوراخ به اندازه‌ی سرشان نیاز دارند به این معنی که اگر جایی فقط یک سوارخ به کوچکی سایز سر خودشان باشد از آن عبور می‌کنند و وارد خانه می‌شوند.

اگر شما در حال تلاش برای جلوگیری از وارد شدن موش‌های صحرایی هستید، باید خانه‌تان را در مقابل ورود موش‌ها (جدا از موش‌های صحرایی) نیز که بسیار کوچک هستند، محافظت کنید. شما باید در اطراف خانه جست‌وجو کنید و ببینید که آیا نقاط ورودی برای وارد شدن موش‌ها وجود دارد یا نه، به ویژه جاهایی که در نزدیکی پی یا ورودی فضاهای گربه‌رو، زیر درها، اطراف دودکش و همه‌ی جاهایی که سیم‌کشی و لوله‌کشی به خانه شما انجام شده‌است.

 بستن راه‌های ورودی موش‌ها

پس از پیدا کردن ورودی، مسدود کردن آن گام بعدی برای از بین بردن موش است. به عبارت دیگر، شما باید این حفره‌‌ها را کور کنید تا مانع از ورود موش‌ها به خانه شوید. برای مثال، باید پنجره‌ها را بپوشانید و از پشم یا صفحه‌های توری برای مسدود کردن هر گونه شکافی در دیوارهای بیرونی استفاده کنید. علاوه بر این، باید از نوار درزبندی برای درها و مسدود کردن فضاهای موجود زیر درهای بیرونی استفاده کنید. این نوارها را می‌توان به راحتی در فروشگاه ابزارآلات و یراق‌فروشی پیدا کرد، بنابراین می‌توانید آنها را خریداری کنید.

علاوه بر این، محدود کردن اتصال درختان به خانه با برش دادن شاخه‌های درختان و درختچه‌ها یک راه خوب برای جلوگیری از وارد شدن موش‌ها به طبقه‌ی بالا است. و همیشه به یاد داشته باشید که هر گونه سوراخی را در نزدیکی اتاق زیر شیروانی مهر و موم کنید چرا که موش‌ها می‌توانند بالا بروند و همچنین به خوبی می‌پرند.

 تله موش

پس از مسدود کردن همه‌ی راه‌های ورودی موش‌ها به خانه، باید توجه‌تان را معطوف موش‌هایی کنید که درحال‌حاضر در خانه حضور دارند. در هنگام تمیز کردن خانه، می‌توانید محل زندگی آنها و جایی که در آن رفت و آمد می‌کنند را پیدا کنید. و نوارهای چوبی پایین دیوارها، مکان مناسبی برای گذاشتن تله‌ها هستند. استفاده از تله ممکن است شایع‌ترین راه از بین بردن موش باشد. البته این روش زحمت و تلاش زیادی را لازم دارد چرا که باید تعداد زیادی تله برای به دام انداختن موش‌های صحرایی آماده کنید.

به طور معمول، تله‌ها با کره‌ی بادام زمینی یا سایر غذاهایی که زود خراب نمی‌شوند، مجهز شده‌اند. این غذاها در امتداد مسیر عبور و مرور موش‌ها، که معمولا به دیوارها نزدیک است، قرار می‌گیرند، بنابراین موش‌ها به راحتی می‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

موش در حال بوئیدن پنیر - از بین بردن موش در خانه

با این حال، شما نباید از همان ابتدا تله‌ها را تنظیم کنید بلکه باید چند بار طعمه را داخل تله بگذارید تا آنها تصور کنند که خطری نیست و به راحتی به تله نزدیک شوند. موش‌ها هنگام کشف غذا واقعا تردید دارند که آیا باید آن را بخورند یا نه و هنگامی‌که یک موش کشته شود، دیگران قطعا دیگر دور و بر طعمه آفتابی نمی‌شوند. چند روز پس از آن‌که موش‌ها مواد خوراکی داخل تله را خوردند، می‌توانید تله‌ها را در این مکان‌ها تنظیم کنید و به مدت شب تا صبح منتظر بمانید. روش از بین بردن موش ها با تله را اگر خودتان تمایل دارید می‌توانید به مدت طولانی مورد استفاده قرار بدهید.

تکنیک های ساده برای تمیز کردن گاز | انگار معجزه شده اجاق گازت برق میفته !

و هنگامی‌که موش‌ها گرفتار می‌شوند، شما باید خودتان آنها را بکشید. شما می‌توانید آنها را در یک سطل آب خفه کنید یا حتی آنها را بیرون از خانه رها کنید. اما ترجیحا بهتر است آنها را بکشید تا از ورودشان به خانه‌ی همسایه‌ها جلوگیری کنید.

 مسموم کردن موش‌ها

مسموم کردن یکی دیگر از روش‌های موثر برای از بین بردن موش ها است. اما این سموم خطرناک هستند زیرا متاسفانه ممکن است بعضی از حیوانات خانگی یا حتی بچه‌های کوچک آن را بخورند. این سموم نمی‌توانند بلافاصله موش را از بین ببرند و به آنها زمان می‌دهد که قبل از این‌که بمیرند، جایی را برای مخفی شدن پیدا کنند. هرچند بعدا می‌توانید آنها را پیدا کنید، پس نگران نباشید. تنها کاری که باید بکنید این است که بوی لاشه را دنبال کنید.

از گیاهان دارویی برای از بین بردن موش‌ها استفاده کنید

علاوه بر استفاده از مواد شیمیایی، می‌توانید گیاهان دارویی را نیز به عنوان راهی برای از بین بردن موش در خانه مورد استفاده قرار دهید. شما می‌توانید گیاهانی مانند نعناع و سلمک معطر را در اطراف خانه‌تان برای محدود کردن تعداد موش‌های صحرایی بکارید.

این روش مبتنی بر بوی گیاهان دارویی است که می‌تواند موش‌ها را از خانه دور نگه دارد البته اگر میزان گیاهان دارویی به اندازه‌ی کافی باشد. بهتر است این گیاهان دارویی را همراه با همسایگان‌تان بکارید، و به این ترتیب می‌توانید به طور موثری تعداد موش‌ها را در منطقه کاهش بدهید. توصیه می‌شود که مقداری روغن نعناع فلفلی یا برگ نعناع تازه را در داخل کابینت یا کشوها و کمدها نگه دارید تا مشکل وجود موش در خانه را حل کنید.

 با شکارچیان طبیعی همکاری کنید

پرورش حیوانات خانگی مورد علاقه‌ی شما است و همچنین راهی برای خلاص شدن از شر موش‌های صحرایی از خانه‌تان محسوب می‌شود. اگرچه همه‌ی سگ‌ها و گربه‌ها شکارچیان خوبی برای موش‌ها نیستند، اما همیشه تمایل به دنبال کردن آنها دارند، و همین یک عامل برای جلوگیری از ورود موش‌ها به خانه‌ی شما است.

علاوه بر این، شما باید مواد غذایی حیوانات خانگی خود را در ظروف کاملا مهر و موم شده و دربسته نگهداری کنید و به آنها در زمان‌های دقیق و مشخصی غذا بدهید. و اگر حیوان خانگی نداشته باشید، می‌توانید یک جعبه‌ی جغد در اطراف خانه‌ی خود قرار دهید تا این شکارچی طبیعی را برای کمک به حل مشکل موش جذب خانه‌تان کنید. چی از این بهتر؟!

خارج کردن موش‌ها از خانه

پس از به دام انداختن موش‌ها یا مسموم کردن‌شان، از بین بردن آنها گام بعدی برای خلاص شدن از شرشان است. برای از بین بردن موش، باید دستکش لاتکس یا لاستیکی بپوشید. استفاده از یک محلول ضدعفونی‌کننده که از محلول مایع سفیدکننده (وایتکس) و آب به نسبت ۱ به ۴ آماده شده‌است، برای اسپری کردن روی بدن موش ضروری است.

موش در حال جویدن - از بین بردن موش در خانه

بعد از آن بهتر است به مدت ۵ دقیقه آنها را در این محلول غوطه‌ور کنید و سپس موش‌ها را در دو لایه‌ کیسه‌ی پلاستیکی قرار بدهید. شما همچنین می‌توانید هر چیزی را که در اثر تماس موش‌ها آلوده شد‌ه‌است، از قبیل جعبه‌های مقوایی، از خانه خارج کنید، و حتی می‌توانید اتاق زیر شیروانی خود را پاکسازی کنید.

منطقه را پاکسازی کنید

پاکسازی مناطق آلوده به موش‌ها نیز یکی دیگر از مراحل مهم خلاص شدن از شر موش‌ها است. قبل از شروع درمان باید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنید و حداقل ۳۰ دقیقه این منطقه را ترک کنید. شما مجبور نیستید لانه‌ها یا سوراخ‌های موش را جارو بزنید تا ادرار و مدفوع با هم قاطی شوند. به جای این کار باید از محلول‌های ضدعفونی‌کننده مانند همانی که در بالا ذکر شد استفاده کنید تا به مدت ۵ دقیقه منطقه را پاکسازی کنید و بعد با یک حوله‌ی کاغذی یا یک تکه پارچه آن‌جا را تمیز کنید.

شما باید هر چیزی که آلوده به موش‌ها شده ضد عفونی کنید مانند کفپوش‌ها، فرش‌ها، کانتر آشپزخانه، کابینت، مبلمان و لباس. به عنوان مثال، فرش و مبلمان باید با بخار تمیز شود در حالی که لباس باید با آب داغ شسته شود و سپس با حرارت خشک ‌شود. پس از اتمام این مأموریت، دستکش‌ها، دستمال‌ها و حوله‌های کاغذی را دور بیندازید و بدن‌تان را خوب بشوید.

روشهای خلاص شدن از شر موش ها

راهکارهای طبیعی خانگی و محصولات تجاری فراوانی برای بیرون انداختن موشها از خانه وجود دارد. از این روش ها برای رهایی از این موجودات کثیف بهره ببرید.

تله موش

هنوز هم همان وسیله ای که در سال 1897 برای به دام انداختن و کشتن موش ها در ساختمان ها اختراع شده است، استفاده میشود. تله موش ساختار ساده ای دارد. این وسیله ارزان قیمت از یک تخته چوب، یک فنر و یک اهرم فلزی ساخته شده است. اگر روی اهرم نزدیک به فنر تله مقداری غذا قرار دهید، وقتی موش برای خوردنش به سمت تله میآید فنر برگشته و آن را به دام میاندازد. اما پیشنهاد ما استفاده از تله موش قفسی است که بدون ایجاد مشکلات ناشی از کشتن یا خونریزی! موش را به دام می اندازد.

موش روی تله - از بین بردن موش در خانه

 پودر گندم سمی

یکی از ساده ترین روشها استفاده از سم موش های بی بو و غیر سمی برای انسان است.

 تله هاى چسبناك

كاغذهايى آغشته به ماده چسبناك هستند كه پنجه های موش به این کاغذها چسبيده و به دام مىافتد، اگرچه ممكن است براى مدتى زنده بماند. با وجود اينكه این تله ها ارزان و كارآمد هستند، مورد استقبال برخى از افراد قرار نمىگيرد چرا كه موش تا زمان مرگ زجر مىكشد. مارک دوم یکی از بهترین ها و ارزان ترین های موجود در بازار ایران است.

روش های اضطراری مسدود کردن کارت بانکی با 7 روش

 گلوله نفتالین

این قرص های گلوله ای شکل که ساخته شده در آمريكا و حاوى نفتالين يا پارادیکلروبنزن بوده و هر دو حشره كش هستند، مىتوانند دافع مناسب موش ها در خانه تان باشند. بوى گلوله های نفتالین براى موش ها زننده است اما در اكثر موارد آنها براى يك دافع خوب بودن در تركيبشان به اندازه كافى جز فعال ندارند.

براى اينكه این ماده به عنوان يك راه حل خانگى براى دفع موش ها جواب دهد بايد در هر سوراخ موشى كه پيدا مىكنيد، در زير زمين یا هر اتاق مشکوک، يكى از آنها قرار دهيد. با توجه به اينكه اين مواد فرارند، سعى كنيد زياد از آنها استفاده نكنيد چرا كه مىتوانند بخار هاى گاز خطرناك متصاعد كنند. همچنين اين گلوله ها را در جاهايى دور از دسترس كودكان و حيوانات خانگيتان قرار دهيد تا مبادا آنها را بخورند يا باعث بيماريشان شوند.

روغن نعنا فلفل

مانند اكثر حيوانات موش ها هم شامه تيزى دارند و بوهاى قوى را دوست ندارند. با اينكه ممكن است رايحه نعنا فلفلى براى انسان ها خوشايند باشد اما مىتواند دافعى قوى براى موش باشد. جهت استفاده از روغن نعنا فلفلى، ٢٠ تا ٣٠ قطره از آن را روى چند گلوله پنبه اى ريخته و آنها را در چندين ناحيه خانه قرار دهيد. هفته اى يكبار يا زمانيكه بوى گلوله ها كم شد، چند قطره روغن به آنها اضافه كنيد.

 روغن ميخك

با اينكه رايحه ميخك يادآور شيرينى هاى عيد است اما براى موش ها زننده و آزار دهنده است. براى دفع موش ها، ٢٠ تا ٣٠ قطره از آن را روى گلوله هاى پنبه ريخته و دور تا دور خانه قرار دهيد. وقتى بوى روغن محو شد، دوباره پنبه ها را به آن آغشته كنيد. اين روش به عنوان يك عامل بازدارنده موجودات جونده عمل مىكند.

 كاغذهاى خشك كن

استفاده از کاغذ هایی که خرده آشغال های چسبناک که بر اثر الکتریسیته به ماشین لباسشویی میچسبند را میزدایند، روشی مناسب برای خلاص شدن از شر موش هاست. از آنجا که آنها بوهای قوی را دوست ندارند، این کاغذها میتوانند فراریشان دهند.

این کاغذها را نزدیک مکانهایی که موش ها فعالیت دارند یا شکافهایی در خانه که احتمال ورود موش ها از آنجا وجود دارد قرار دهید. از ثابت ماندن و تکان نخوردن ورقه ها مطمئن شده و هر ماه آنها را با ورقه های جدید جایگزین کنید.

موش از سوراخ بیرون آمده - از بین بردن موش در خانه

 گربه

با اینكه موش ها ممكن نيست با اين روش هاى خانگى طبيعى جان سالم به در برند، وجود يك گربه بهترين دشمن جوندگان است. گربه ها به طور طبيعى شكارچى هستند و هر موشى را كه حس كنند يا ببينند دنبال مىكنند. گربه ها بهترين گزينه براى كشتن سريع و موثر موشها هستند. زمانيكه موش حضور يك گربه را حس كند، معمولا در لانه اش نمىماند.

آمونياك

براى اكثر انسانها بوى آمونياك مسموم كننده و مهلك است، چه برسد به موش با آن شامه تيزش! آمونياک به سرعت تبخير مىشود، بنابراين به جاى ريختن آن روى پنبه ظرف كوچكى از آن را نزديك سوراخ موش ها و جاهايى كه فضله شان وجود دارد بگذاريد. اين دستورالعمل مىتواند به طور طبيعى از هجوم موشها جلوگيرى كند.

چطور از ورود موشها به خانه جلوگيرى كنيم

سوراخ ها و ترك ها را با درزگير پر كنيد

يكى از راه های همیشگی برای ورود موش ها، پى ساختمان به ويژه نزديك پنجره و درهاست. دور تا دور خانه تان را بگرديد تا سوراخ و تركهاى اطراف لوله ها و اتصالات برق و تلفن را پيدا كنيد. سپس با درزگير تمام آنها را مهر و موم كنيد تا راه ورود هوا به خانه احتمالى موش ها مسدود شود.

تورى هاى شكسته در و پنجره را تعويض كنيد

از آنجايي كه موش ها مىتوانند از هر روزنه باريكى عبور كنند، لازم است تا تورى در و پنجره ها را عوض كنيد تا راهى براى ورود به خانه نداشته باشند. تورى هاى شكسته و پاره شده به ويژه نزديك به سطح زمين بهترين نقطه ورود براى اين موجودات كوچك هستند.

تركها با مس يا پشم فولاد پر كنيد

موش ها مىتوانند اكثر مواد و اجسام را بجوند بنابراين براى جلوگيرى از ورودشان به خانه، تركها و سوراخها را با مس يا پشم فولاد پر كنيد. آنها نمىتوانند فلز را بجوند و اگر هم اقدام به اين كار كنند تكه هاى فلز دهانشان را بريده و باعث توقف جويدنشان مىشود.

خانه را تميز نگه داريد

با كاستن از به هم ريختگى ها مىتوانيد مكانهايى كه موش ها احتمال دارد در آنها پنهان شوند را از بين ببريد. همچنين با گردگيرى كردن و جارو كشيدن كف و جمع كردن خرده هاى غذا، موش ها نمىتوانند بو بكشند و از آنها تغذيه كنند.

موش روی پنیر ایستاده - از بین بردن موش در خانه

خانه را از رطوبت پاك كنيد

مانند همه پستانداران موش ها هم براى زنده ماندن نياز به آب دارند. لوله هاى سوراخ و نشتی دار را تعمیر کرده و رطوبت و لوله های پوسیده را از خانه تان حذف کنید تا دسترسی موشها به آب قطع شود.

سخن آخر

هر قدر منزلتان تمیزتر باشد و آشپزخانه‌ای منظم‌تر داشته باشید، امکان حضور و نفوذ موش‌ ها هم کمتر می‌شود. اگر هم از روی بدشانسی یا به هر دلیل دیگری پای موش‌ها به خانه‌تان باز شد، از روش از بین بردن موش در خانه استفاده کنید که در این مقاله گفته شد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

3 مهر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *