افزایش ماندگاری لاک

افزایش دوام لاک ناخن یکی از آرزوهای همه کسانی است که عاشق لاک هستند. چون با انجام کارهای روزمره و به مرور زمان رنگ لاک کمرنگ شده و از زیبایی ناخن ها کم می کند. ما در این مطلب چند ترفند به شما آموزش دادیم که افزایش دوام لاک ناخن دیگر آرزو نباشد.

چه کار کنیم لاکم زود پاک نشه ؟

استفاده از انواع لاک ناخن و لذت‌ از نتیجه آن را تمامی ما حداقل یک بار در طی زندگی تجربه کرده‌ایم. لاک‌های جذاب، خوش‌رنگ، براق یا مات و طرح‌های جذاب، افزون بر ایجاد حس خوب، سبب زیباتر به‌نظر رسیدن پاها و دست‌ها می‌شوند. هرچند عمر این زیبایی در بیشتر مواقع بسیار کوتاه است، پس ممکن است با خود بگویید «چیکار کنم لاکم زود پاک نشه؟».

افزایش ماندگاری لاک

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده که به تازگی مانیکور انجام داده باشید ولی در پایان روز متوجه شوید که یکی از ناخن‌های شما لب پر شده و قسمتی از رنگ آن رفته است؟ تمام کسانی که ناخن‌های خود را لاک زده‌اند، یک مانیکور بسیار کوتاه مدت را تجربه کرده‌اند.

اگر از قبل به این نکته توجه داشته‌اید که در مراقبت از ناخن‌های خود کوتاهی کرده‌اید، احتمالا از خود می‌پرسید که برای افزایش ماندگاری لاک ناخن چه کاری لازم است یا راههای ماندگاری لاک ناخن چه مواردی هستند؟ خوشبختانه، راه‌های بسیاری وجود دارد که به مانیکور شما کمک کند تا دوام زیادی داشته باشد. تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید نکات و ترفندهای درست و چند لاک ناخن با کیفیت و با دوام است.

آموزش لاک زدن به صورت حرفه ای را د شادمگ باد بگیرید.

در ادامه این مطلب هر ترفندی که برای افزایش ماندگاری لاک ناخن خود به آن نیاز دارید، بیان شده است. پس با ما همراه باشید.

لاک و دلایل استفاده از آن

درخشندگی و ماندگاری لاک ناخن

انسان‌ها احتمالا از ابتدای بشریت و پس از رفع نیازهای اولیه‌شان، به زیباسازی خود و ظاهرشان پرداختند. استفاده از گل‌ها، سنگ‌ها، مهره‌ها در ابتدا و استفاده از انواع رنگ‌های طبیعی هم‌چون حنا و یا روش‌های ماندگارتر هم‌چون خالکوبی یا حتی برش‌های روی پوست، همه نمونه‌ای از این تلاش‌ها است.

حنا احتمالا یکی قدیمی‌ترین روش‌های فعلی است که البته مدل‌های جدید آن تا امروز نیز طرفدار دارد. لاک، جدیدترین و احتمالا یکی از جذاب‌ترین روش‌های زیباسازی فعلی است. لاک‌ها در رنگ‌ها، طرح‌ها و شکل‌های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند.

خوشبختانه در حال حاضر، لاک‌ها تنها به جنسیت خاصی تعلق ندارند و مردان جوان زیادی به استفاده از آن‌ها علاقه نشان می‌دهند. لاک‌زدن برای برخی از افراد تنها جنبه زیبایی داشته و برای برخی دیگر جنبه درمانی دارد. استحکام ناخن‌ها پس از یک یا چند لایه لاک‌زدن را همه ما تجربه کرده‌ایم. به همین خاطر، افرادی که با شکستگی بیش از حد ناخن مواجه هستند، از لاک برای افزایش استحکام ناخن استفاده می‌کنند.

حس خوب ناشی از لاک زدن

از لحاظ زیبایی هم احتمالا شما نیز با ما هم‌عقیده باشید. لاک‌های بسیار زیبا، یک‌دست، براق یا مات و خوش‌رنگ، احساس خوبی ایجاد خواهند کرد و این موضوع بی‌شک تاثیر زیادی بر روحیه افراد خواهد گذاشت. هر چند متاسفانه در اغلب موارد، این زیبایی و درخشندگی، تنها یک یا دو روز دوام می‌آورد.

پریدن گوشه‌های لاک، تغییر رنگ لاک، کم‌شدن درخشندگی و…، همه مواردی است که در صورت استفاده از انواع لاک، شما نیز با آن‌ها مواجه شده‌اید. متاسفانه همه حس‌های خوب ناشی از لاک‌زدن، با خراب‌شدن لاک‌ها از بین خواهد رفت. بنابراین باید لاک‌ها را به‌سرعت تجدید کرده و یا روشی برای افزایش ماندگاری لاک ناخن بیابید. در این نوشتار قصد داریم روش‌های مهم و کاربردی افزایش ماندگاری رنگ لاک را با هم بررسی کنیم. اما پیش از آن، چرا لاک‌ها پاک می‌شوند؟

افزایش ماندگاری لاک

دلایل اصلی پاک شدن لاک ناخن

تغییر رنگ لاک، کم‌رنگ شدن، پریدگی گوشه‌های لاک و…، همه نمونه‌هایی از خراب‌شدن لاک بر روی ناخن است. این موضوع یعنی خراب‌شدن لاک، در لاک‌های معمولی بیشتر و زودتر رخ می‌دهد. هرچند ژل‌لاک‌ها نیز در موارد بسیاری با این مشکلات روبه‌رو می‌شوند. در ادامه، مهم ترین دلایل پاک شدن لاک ناخن را با هم مرور خواهیم کرد. با شناسایی این دلایل، می‌توانیم روش‌های بهتری برای تثبیت رنگ لاک ناخن بیابیم. همراه ما باشید.

 استفاده از مواد شوینده و کاهش ماندگاری لاک ناخن

شست‌وشوی ظرف‌ها، لباس‌ها و حتی شست‌وشوی دائم دست، به‌معنای استفاده از انواع مواد شوینده است. مواد شوینده یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش ماندگاری رنگ لاک است. برای جلوگیری از پاک شدن رنگ لاک ناخن یا پریدن گوشه‌های لاک، حتما در زمان کارکردن از دست‌کش استفاده کنید.

استفاده از دست‌کش علاوه بر افزایش ماندگاری لاک، از پوست دست‌های شما در مقابل اثرات مخرب مواد شیمیایی محافظت می‌کند. آب داغ نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر از بین‌رفتن زیبایی و درخشندگی لاک است. سعی کنید دست‌های خود را با آب سرد یا ولرم شسته و به‌ هیچ عنوان از آب داغ برای استحمام یا شست‌وشوی خود استفاده نکنید.

معرفی 10 مدل از بهترین آبرسان های قوی برای انواع پوست ؛ به پوستت جون تازه بده

استفاده از الکل و سایر مواد ضد عفونی کننده

با اینکه تا سال‌های پیش فقط افراد خاصی روزانه با الکل و سایر مواد ضد عفونی‌کننده، سر و کار داشتند؛ اما امروزه همه ما به‌دفعات زیاد مجبوریم از الکل و سایر مواد مشابه استفاده کنیم. الکل یکی از مهم‌ترین ماده‌هایی است که باعث تخریب سطح لاک خواهد شد. سایر مواد ضد عفونی کننده دارای ترکیبات مشابه نیز همین تاثیر را دارند. استفاده دائم از الکل، میزان ماندگاری لاک ناخن را کاهش می‌دهد.

افزایش ماندگاری لاک

علاوه بر این، الکل و ترکیبات مشابه آن، باعث تخریب پوست دست می‌شوند. خشکی پوست ناشی از استفاده از الکل، روند پیری پوست را نیز افزایش داده و حتی ایجاد لکه‌های قهوه‌ای را نیز سرعت می‌بخشید.

در حال حاضر، نمی‌توان مصرف الکل را به‌صورت کامل حذف کرد. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم روش های تثبیت رنگ لاک را در نظر داشته و برای محافظت از لاک خود، از آن‌ها استفاده کنید. استفاده از کرم‌ها مرطوب‌کننده و ترمیم‌کننده نیز روش دیگری برای محافظت از پوست در مقابل اثرات منفی الکل است.

کیفیت نامناسب لاک

فرقی نمی‌کند که از ژل‌لاک یا لاک‌های معمولی استفاده کنید؛ در هر صورت، کیفیت لاک یکی از مهم‌ترین عوامل ماندگاری لاک ناخن است. همه لاک‌ها، دارای یک ماده نگهدارنده هستند. میزان ماندگاری لاک ناخن به قدرت این ماده نگهدارنده داخلی بستگی دارد. برندهای معتبر از نگهدارنده‌های بهتر و قوی‌تری استفاده کرده و به همین خاطر، لاک‌های باکیفیت‌تری تولید می‌کنند. برای آشنایی با برخی از بهترین برندهای ایرانی و خارجی لاک، خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با وجود این، ماده نگهدارنده لاک تنها عامل اصلی ماندگاری نیست. برخی از رنگ‌های مورد استفاده در صنعت آرایشی و بهداشتی، پایداری کمتری دارد. برای مثال، طیف صورتی کم‌ترین ماندگاری را داشته و احتمال تغییر رنگ آن بیش از سایر رنگ‌ها است. عوامل موثر هم‌چون مواد شوینده و بهداشتی نیز تاثیر بیشتری بر این طیف رنگی خواهد گذاشت. گرما و میزان رطوبت محیط نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر میزان ماندگاری رنگ لاک است.

در مو تن رو لاک‌های زیبا و باکیفیتی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. مهم‌ترین مشخصه این لاک‌ها، درخشندگی و ماندگاری بسیار بالای آن‌ها است. در صورت تمایل، می‌توانید لاک زیر را بررسی کرده و با استفاده از لینک موجود، آن را خریداری کنید.

استفاده ابزاری از ناخن

بازکردن در قوطی‌ها با گوشه‌های ناخن، تمیزکردن شیارهای ظریف با سر ناخن و کارهای مشابه، یکی از مهم‌ترین عوامل شکنندگی ناخن و تخریب لاک است. ناخن‌های شما یکی از ظریف‌ترین و حساس‌ترین بخش‌های دستان شما است. هیچ‌گاه از ناخن برای انجام کارهای سفت و سخت استفاده نکنید. انجام چنین کارهایی، باعث کاهش ماندگاری لاک ناخن‌ها خواهد شد.

افزایش ماندگاری لاک

همه این موارد باعث تسریع فرآیند پاک شدن لاک می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، روش‌های مختلفی وجود دارد. در بخش بعدی، به بررسی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

12 نکته جهت افزایش ماندگاری لاک ناخن

زمان آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه ماندگاری لاک ناخن خود را افزایش بدهید. نکات زیر را امتحان نمایید تا مانیکور و پدیکور خود را در بهترین حالت حفظ کنید.

لایه‌های نازکی از لاک ناخن بزنید

هنگامی که صحبت از ماندگاری بیشتر لاک روی ناخن می‌شود، باید به اصول اولیه آن دقت کرد. اینکه چقدر لاک ناخن خوب اعمال گردد، بسیار حائز اهمیت است. تنها با زدن لایه‌های نازک لاک می‌توانید عمر مانیکور خود را بیشتر کنید. به عبارتی دیگر، لاک‌های ضخیم‌تر برای خشک شدن بیشتر زمان برده و پوسته شدن لاک را بسیار راحت می‌نماید.

بگذارید لاک ناخن شما به‌طور کامل خشک و سفت شود

لاک درحالی‌ که معمولا حدود ۷ الی ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا خشک گردد، شما نمی‌توانید بلافاصله بعد از خشک شدن لاک، انگشتان خود را تکان یا کاری را انجام بدهید. ممکن است گمان کنید ناخن‌های شما کاملا خشک شده است، اما به محض آن که آن‌ها را درون کفش‌هایتان فرو می‌برید یا کفش‌ می‌پوشید، با انگشتان لکه‌دار خود مواجه می‌شوید.

صبر کنید پولیش خود را کاملا سفت کرده و بعد مشغول فعالیت‌های روزانه خود شوید تا در دچار مشکلاتی از جمله لکه‌دار شدن یا فرورفتگی لاک نشوید.

ناخن‌های خود را با هوای خنک خشک نمایید

به جای استفاده از هوای داغ، مثل سشوار در بالاترین دما، جهت خشک کردن ناخن‌های خود، یک روش خنک را انتخاب نمایید. در مورد آن فکر نمایید: مانیکوریست شما احتمالا در سالن خود یک فن مینیاتوری دارد، نه یک بخاری کوچک. امکان دارد استفاده از هوای گرم جهت خشک کردن ناخن‌ها، احساس خوبی داشته باشد ولی برای عمر پولیش شما موثر نیست.

هوای گرم در اصل می‌تواند از خشک شدن سریع لاک ناخن‌های شما جلوگیری نماید، بنابراین از هوای خنک استفاده نمایید یا ناخن‌های خود را زیر یک فن قرار بدهید تا باعث افزایش ماندگاری لوازم آرایشی و بهداشتی شما شود.

اگر پیش از زدن لاک ناخن، مانیکور خشک را به بهترین شکل انجام دهید و لاک بیس کت و تاپ کت بزنید، پس از آن اجازه دهید لاک به طور کامل خشک شود، در این صورت اقدامات اساسی جهت ماندگاری لاک ناخن را به‌خوبی انجام داده‌اید.

معیارهای انتخاب بهترین مدل ابرو متناسب با صورت

افزایش ماندگاری لاک

لبه آزاد ناخن‌های خود را با لاک ببندید

جهت کمک به مهر و موم شدن لاک در مانیکور، باید اطراف لبه آزاد ناخن‌های خود را لاک بزنید. این به این معناست که نوک هر ناخن (از جمله بخش زیرین) را رنگ نمایید تا به طور کامل در لاک پیچیده شوند. این نکته ساده کمک زیادی به ماندگاری مانیکور شما می‌نماید.

برای ماندگاری بیشتر لاک ناخن، ناخن‌های کوتاه را انتخاب نمایید

در حالی‌که ناخن‌های بلند جایگاه به‌خصوصی در قلب همه ما دارند، اما قادرند مانع یک مانیکور خوب و براق شوند و در ماندگاری لاک ناخن اختلال ایجاد نمایند. ناخن‌های کوتاه چندان مستعد شکسته یا کنده شدن نمی‌باشند، چراکه احتمال کم‌تری دارد که به چیزهایی برخورد نمایند (مثل زمان تایپ کردن یا آشپزی). درصورتی که ایده ناخن‌های کوتاه شما را خسته می‌کند، آن را با طرح‌های زیبا ناخن یا رنگ‌های تند امتحان نمایید.

تاپ کت را هر دو الی سه روز یک بار تجدید نمایید

تثبیت کننده لاک چیست؟ تاپ کات‌ها یکی از بهترین مدل‎های تثبیت کننده لاک ناخن هستند که به سادگی می‌توان به این نتیجه رسید که زمانی که کار لاک زدن خود را با تاپ کت به اتمام می‌رسانید، روند مانیکور شما کامل شده است.

با این وجود، اگر واقعا می‌خواهید که ناخن‌های شما ظاهری تازه از آرایشگاه داشته باشند، پیشنهاد می‌کنیم آن را هر دو الی سه روز یک‌بار تمدید نمایید تا نتایج طولانی مدتی داشته باشید. این کار کمک می‌نماید تا ماندگاری لاک ناخن خود را تا میزان قابل توجهی افزایش بدهید.

برای افزایش ماندگاری لاک ناخن، کوتیکول‌های خود را به عقب فشار دهید

هنگامی که لاک به کوتیکول‌های شما می‌چسبد، کندن پوست و از بین بردن لاک شما را بسیار راحت می‌نماید. با این وجود، هل دادن آن‌ها با ملایمت با یک چوب مانیکور یا فشار دهنده کوتیکول قادر است تا به ایجاد فضای کافی روی صفحه ناخن کمک نماید.

بعد از تمیز کردن کوتیکول‌ها مطمئن شوید که روغن برجای ‌مانده از سرم کوتیکول را تمیز نموده‌اید و دستان خود را بشویید یا از یک لاک پاک‌کن جهت تمیز کردن صفحه ناخن استفاده نمایید. این کار یکی از برترین و موثرترین انواع روش ماندگاری لاک ناخن محسوب می‌شود.

افزایش ماندگاری لاک

روغن کوتیکول و کرم کوتیکول را بمالید

درصورتی که از مصرف روغن کوتیکول و کرم روی ناخن‌های خود صرف‌نظر کرده‌اید، زمان آن رسیده که خود را با آن وفق بدهید. زمانی که ناخن‌های شما به رطوبت نیاز دارند، در معرض خطر ساییدگی و پارگی هرچه بیشتر قرار می‌گیرند.

با اضافه نمودن یک قطره روغن کوتیکول به پایه ناخن‌های خود بعد از مانیکور، مقداری TLC به آن‌ها اضافه نمایید. ممکن است اگر روزی چند مرتبه دستان خود را بشویید، ناخن‌های‌ شما زودتر شکننده شوند.

از کرم دست جهت افزایش رطوبت ناخن‌ها استفاده نمایید. این مرحله را هم به روتین مراقبت از پوست روزانه خود اضافه نمایید تا دستان و ناخن‌های خود را در حالت طبیعی حفظ کنید.

در زمان انجام کارهای خانه، دستکش‌ها را به بهترین دوست خود تبدیل نمایید

یکی از موثرترین و فوری‌ترین راه‌ها جهت خداحافظی با مانیکور بی‌عیب و نقص خود این است که ناخن‌های خود را در آب و محصولات پاک کننده اشباع نمایید. پس سعی نمایید تا زمان انجام کارهای خانه جهت محافظت از مانیکور خود دستکش بپوشید.

بطری لاک ناخن خود را میان دستان خود بچرخانید

تکان دادن بطری لاک ناخن جهت بدست آوردن رنگ یکنواخت به یک روش رایج تبدیل شده است، ولی ممکن است عالی‌ترین روش برای ناخن‌های شما نباشد. در حقیقت، این تکنیک قادر است تا حباب‌های هوا ایجاد نماید که موجب می‌شود مانیکور شما در نقاطی که هوا تلاش می‌کند از آن رهایی بیابد، دچار پریدگی شود.

به جای تکان دادن بطری، جهت ماندگاری لاک ناخن آن را میان دستان خود بچرخانید تا بدون حباب، همان تاثیر را داشته باشد.

نوک ناخن‌های شکسته خود را با تاپ کت سوهان بکشید

به جای آنکه اجازه دهید لاک ناخن دچار لب پریدگی یا شکنندگی شود، کنترل مانیکور خود را دوباره در دست بگیرید. درصورتی که متوجه شدید که ناخن‌های شما دقیقا در لبه دچار شکستگی شده است، با ملایمت نوک‌ آن را سوهان بکشید (یک سوهان ناخن شیشه‌ای را امتحان نمایید) و یک لایه تاپ کات ناخن بزنید تا مانیکور خود را شاداب نمایید.

همیشه جهت افزایش ماندگاری لاک ناخن خود، روی بیس کت و تاپ کات خوب سرمایه گذاری نمایید. بیس کت از نفوذ لاک به داخل ناخن جلوگیری کرده و تاپ کات ماندگاری لاک را تا حد بسیاری افزایش می‌دهد.

افزایش ماندگاری لاک

برای افزایش ماندگاری لاک ناخن خود از براق کننده‌های مغذی استفاده نمایید

به عنوان یک قانون کلی: زمانی که ناخن‌های شما شکننده و ضعیف هستند، لاک شما آسان‌تر از بین می‌رود. به هر حال، چگونه یک لاک روی ناخن‌هایی که بیشتر شکافته می‌شوند و می‌شکنند، باقی می‌ماند؟

همان‌گونه که گفته شد، محصولاتی که مواد مغذی و مرطوب کننده ایجاد می‌نمایند (و از کافور، فرمالدئید، تولوئن و دیگر مواد شیمیایی خشک کننده اجتناب می‌کنند) قدرت ماندگاری بیشتری داشته که در رابطه با رنگدانه‌ها، تاپ کت‌ها و بیس کات‌ها این نکته صدق می‌کند.

چگونه دوام لاک را زیاد کنیم؟

به طور کلی، لاک ناخن‌های با کیفیت از برندهای معتبر، ماندگاری بیشتری نسبت به موارد دیگر دارند. اما گاهی حتی با استفاده از بهترین محصولات نیز، شاهد دوام کم این محصولات هستید. نکاتی که در این بخش بیان می‌کنیم برای بالا بردن دوام لاک ناخن ، بسیار موثر هستند.

بوتاکس طبیعی پوست صورت با ماسک های گیاهی خانگی | دیگه خبری از چین و چروک تو صورتت نیست

در اولین مرحله، سطح ناخن‌هایتان را به کمک لاک پاک کن تمیز و لاک‌های قبلی را کاملاً پاک کنید. این کار چربی‌های سطح ناخن‌ها را از بین می‌برد و کمک می‌کند تا لاک بهتر به ناخن‌ها بچسبد.
ناخن‌هایتان را مانیکور کنید و پوسته‌های اضافه اطراف آن‌ها را بگیرید.
قبل از لاک زدن، یک لایه نازک بیس کت یا برق ناخن روی ناخن‌ها بزنید. این کار علاوه بر کمک به افزایش ماندگاری لاک ناخن، از زرد شدن ناخن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.
بعد از خشک شدن لایه زیری، یک لایه نازک از لاک مورد نظرتان روی آن بزنید. بهتر است همیشه دو لایه لاک بزنید تا ماندگاری لاکتان بیشتر شود.
همه سطح ناخن را با لاک بپوشانید و هیچ قسمتی را خالی نگذارید.
برای اینکه لاک ناحیه لبه ناخن‌ها دیرتر بپرد، بعد از لاک زدن روی نوک ناخن‌ها، مقداری لاک نیز زیر آن‌ها بزنید.
در مرحله آخر نیز یک لایه برق ناخن روی لاکتان بزنید. این کار باعث ایجاد یک لایه محافظ روی ناخن‌ها می‌شود.
برای اینکه لاک مدت بیشتری روی ناخن‌هایتان بماند، پس از پایان کار، ناخن‌ها را در آب خیلی سرد فرو ببرید. سرما باعث سفت شدن لاک روی ناخن‌ها خواهد شد.

از کلکسیون رنگ لاک ۱۴۰۲ دیدن کنید.

ترفندهای دوام لاک ناخن

علاوه بر روش‌های بخش پیش، برخی ترفندها وجود دارند که با کمک آن‌ها، می‌توانید ماندگاری لاک ناخن و رنگ آن را افزایش دهید. در ادامه، برخی از مهم‌ترین ترفندهای افزایش دوام لاک ناخن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 ترمیم بخش کوچکی از لاک

در برخی مواقع شما یک لاک جذاب می‌زنید، به‌بهترین شکل ناخن‌ها را طراحی کرده و بعد از آن منتظر خشک‌شدن لاک‌تان می‌مانید. متاسفانه ممکن است در این بازه انتظار، با برخورد ناخن به سایر اشیا یا حتی ناخن‌ها دیگرتان، سطح لاک خراب شود.

در این صورت، ممکن است بخواهید یک لایه لاک زده و این خرابی را بپوشانید. دست نگه‌داشته و این ترفند را به کار ببرید. یک گوش پاک‌کن را با مواد لاک‌پاک‌کن خیس کنید. پس از آن، برجستگی‌های روی لاک و نقطه آسیب‌دیده را به‌آهستگی ترمیم کنید. این کار به شما کمک می‌کند که همان نقطه را ترمیم کرده و از تخریب بقیه لاک شما جلوگیری خواهد کرد.

کاهش مصرف شوینده ها و الکل برای ضد عفونی کردن

برای افزایش ماندگاری لاک ناخن خود، مصرف ضدعفونی‌کننده‌ها را کاهش دهید. در عوض دست‌های خود را با آب و شوینده ملایم شست‌وشو داده و پس از آن، از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید. الکل یکی از مهم‌ترین ترکیبات مخرب لاک است و به همین خاطر، عمر لاک ناخن شما را به‌شدت کاهش می‌دهد.

 استفاده از روغن های تقویت ناخن

ناخن‌ها همانند موها و پوست، با از دست‌دادن آب و رطوبت، آسیب می‌بینند. به همین خاطر، روزانه از کرم‌ها و روغن‌های تقویت‌کننده ناخن استفاده کنید. روغن‌های تقویت‌کننده علاوه بر جلوگیری از خشکی و شکنندگی ناخن، باعث افزایش استحکام آن‌ها شده و حتی رشد آن‌ها را افزایش می‌دهد.

افزایش ماندگاری لاک

 افزودن کمی لاک به انتها برای افزایش ماندگاری لاک ناخن

در برخی مواقع، ماندگاری لاک ناخن شما با کمک این روش‌ها و ترفندها، به اندازه کافی افزایش پیدا می‌کند. هر چند در این صورت نیز ممکن است یک موضوع دیگر ظاهر ناخن‌های شما را تخریب کند.

بلند شدن ناخن باعث می‌شود که بخش انتهایی ناخن شما، بی‌رنگ مانده و ظاهر خوبی نداشته باشد. در این صورت، پیشنهاد می‌کنیم با یک لاک شاین، پایین‌ترین قسمت ناخن را بپوشانید. بدین شکل، ماندگاری رنگ لاک شما نیز افزایش پیدا می‌کند و البته برای چند روز، یک مدل جدید را نیز امتحان خواهید کرد.

لاک خشک شده رو هیچ وقت دور نریزید. با این ترفندها آن را تازه کنید.

افزایش عمر لاک ناخن

اگر شما هم از طرفداران خرید و استفاده از لاک هستید، احتمالا با موضوع آزاردهنده خراب‌شدن لاک‌های‌تان مواجه شده باشید. برای افزایش عمر لاک ناخن می‌توانید چند مورد را رعایت کنید:

هیچ‌گاه لاک‌ها را برای بررسی رنگ‌شان باز و بسته نکنید. رنگ لاک از بیرون شیشه هم کاملا مشخص است؛
پس از استفاده، لاک را سفت و محکم ببندید؛
لاک‌ها را به‌صورت ایستاده نگهداری کرده و هیچ‌گاه لاک‌های خود را به‌صورت افقی روی سطح میز یا زمین نگذارید؛
در صورت شروع فرآیند خشک‌شدن و کشیده‌شدن مواد لاک، چند قطره استون را درون شیشه بریزید. با این کار لاک شما رقیق‌تر خواهد شد و البته باعث افزایش عمر لاک ناخن خود می‌شوید.
این ترفندها به شما کمک می‌کنند که مدت زمان بیشتری از لاک‌ های خود استفاده کرده و زمان بیشتری از ناخن‌های زیبای خود لذت ببرید. جلوگیری از پاک شدن رنگ لاک ناخن یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای افزایش زیبایی ناخن‌ها و البته افزایش حس خوب است. این خوب را از خود دریغ نکنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

15 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *