افتتاح حساب ترکیه
باز كردن لوله با جوش شيرين

باز كردن لوله با جوش شيرين یکی از بهترین روش ها برای رفع گرفتگی لوله هاست. با ترکیب جوش شیرین با چند ماده ی دیگر می توانید یک لوله باز کن قوی درست کنید. روش باز كردن لوله با جوش شيرين را در شادمگ یادتان داده ایم.

نکات ایمنی قبل از باز كردن لوله با جوش شيرين

قبل از این که کار خود را برای باز كردن لوله فاضلاب با جوش شيرين شروع کنید، باید نکات ایمنی لازم را دانسته و حتما به آن ها عمل کنید. این کار هم باعث ایمن بودن شما و هم باعث بالا رفتن سرعت باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین می شود:

جوش شیرین - باز كردن لوله با جوش شيرين

 1. در صورتی که اقدام به باز کردن لوله با محلول لوله بازکن کرده اید، به هیچ وجه بعد از آن روش باز كردن لوله با جوش شیرین و سرکه یا نمک را استفاده نکنید؛
 2. در صورت استفاده از روش بازکردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و سرکه، نباید این دو ماده را بیش از حد با هم ترکیب کنید؛ زیرا ترکیب دو ماده قلیایی و پایه با هم موجب انتشار گاز خواهد شد؛
 3. حداکثر دو بار مجاز هستید که از باز كردن لوله فاضلاب با جوش شيرين استفاده نمایید. اگر بعد از بار دوم نتیجه دلخواه حاصل نشد، نباید دوباره این روش را امتحان کنید زیرا باعث تشدید گاز های فاضلابی می شود. در صورتی که بعد از بار دوم به وسیله روش باز كردن لوله فاضلاب با جوش شيرين انسداد برطرف نشد، نگران نباشد! از طریق سایت برچسب و با جست و جوی محدوده مورد نظر خود در تهران، می توانید مشکل خود را به طور کامل برطرف نمایید.

نحوه باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

ریختن جوش شیرین در چاه فاضلاب، یک روش خانگی رایج برای باز کردن لوله می باشد و مخصوصا در رفع گرفتگی سینک ، رفع گرفتگی توالت فرنگی و از بین بردن بوی بد آشپزخانه کاربرد دارد. برای تاثیرگذاری بیشتر باید جوش شیرین را با برخی مواد ترکیب کنید که در ادامه ترکیبات روش باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین را بیان کردیم.

بهترین روش پاک کردن رد چسب مایع و نواری از روی لباس و سطوح

باز كردن لوله با جوش شيرين

بازکردن لوله با جوش شیرین و سرکه

بهتر است در روش  رفع گرفتگی لوله فاضلاب با جوش شیرین، از سرکه نیز استفاده نمایید. سرکه یک ماده اسیدی رقیق است که ترکیب آن با جوش شیرین، واکنشی را ایجاد می کند که باعث می شود چربی ها را در خود حل کند.

پیش از شروع کار دقت کنید که داخل لوله و سینک، خالی از آب باشد؛ در غیر این صورت عمل لوله بازکنی موفقیت آمیز پیش نخواهد رفت.
نحوه باز كردن لوله با جوش شیرین و سرکه به این صورت است که ابتدا یک فنجان از هر دو ماده را با هم ترکیب کرده، سپس آن ها را داخل لوله فاضلاب بریزید و مدتی صبر کنید تا این محلول کاملا در گرفتگی ها نفوذ کند (هر چقدر مدت زمان بیشتری صبر کنید، مثلا صبح تا شب، تاثیر شویندگی و نفوذ محلول بیشتر خواهد شد). بعد از اینکه محلول به خوبی در عمق گرفتگی ها نفوذ کرد، آب جوش را به آرامی داخل سینک و لوله ریخته تا گرفتگی ها کاملا از بین بروند.

باز کردن سینک با جوش شیرین و سرکه همواره بهترین راه چاره برای رفع این مشکل بوده است. برای نتیجه بهتر این عمل را شب انجام دهید و بگذارید تا صبح بماند. این کار به رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه نیز کمک میکند.

لوله بازکنی با جوش شیرین و نوشابه

نوشابه سیاه نیز درست مثل بی کربنات سدیم کاربردهای فراوانی دارد. برای پاک کردن روغن در موتور ماشین، نوشابه را امتحان کنید. این ماده یک چربی زدای قوی و بی ضرر است. مواد موجود در ترکیب نوشابه با بی کربنات سدیم واکنش نشان داده و تاثیر دو چندان دارد. درست به روش شرح داده شده قبلی نیاز به مقدار مناسب پودر جوش شیرین دارید. با توجه به بزرگی لوله فاضلاب از مقدار بیشتری جوش شیرین استفاده کنید. پس از ریختن نشاسته خشک در لوله فاضلاب یک بطری نوشابه سیاه را به فاضلاب سرازیر کنید.

تکنیک های صحیح و آسان برای تمیز کردن قمقمه

رفع گرفتگی سینک - باز كردن لوله با جوش شيرين

چگونگی لوله بازکنی با جوش شیرین و نمک

در صورتی که باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و سرکه اثر گذار نبود، می توانید از روش باز كردن لوله فاضلاب با جوش شيرين و نمک، که  یکی دیگر از روش های پر کاربرد خانگی در باز کردن لوله است، استفاده کنید.

برای باز كردن لوله فاضلاب با جوش شيرين و نمک، ابتدا یک فنجان جوش شیرین را داخل لوله فاضلاب بریزید، سپس مقدار نصف فنجان نمک را به جوش شیرین اضافه کنید. در این روش مانند روش بازکردن لوله فاضلاب با جوش شیرین و سرکه ، بهتر است مدت زمان زیادی صبر کنید (شب تا صبح). پس از آن دو فنجان آب جوش را به آرامی اضافه کنید تا شویندگی انجام شود. بعد از برطرف شدن گرفتگی می توانید آب سرد را باز نمایید.

گرفتگی لوله در منزل بیشتر در لوله آشپزخانه پیش می آید که باید شما ابتدا روش رفع گرفتگی لوله آشپزخانه را فرا گیرید و در این راستا می توانید به مقاله برطرف کردن گرفتگی لوله آشپزخانه در سایت برچسب مراجعه نمایید تا با علت های گرفتگی لوله آشپزخانه و راه های بازکردن آن بیشتر آشنا شوید.

چنانچه با روش باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین نتوانستید گرفتگی لوله رفع کنید، باید از یک لوله بازکن ماهر کمک بگیرید. اگر در شهر تهران هستید می توانید برای دریافت خدمات رفع گرفتگی لوله فاضلاب با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

رفع گرفتگی توالت - باز كردن لوله با جوش شيرين

مزایای باز كردن لوله با جوش شیرین

 1. رفع گرفتگی توالت فرنگی با جوش شیرین بسیار کم هزینه و فوری است و علاوه بر توالت در حمام و آشپزخانه نیز از این ماده می توان استفاده کرد؛
 2. باز كردن لوله سينك ظرفشويي با جوش شیرین بهترین گزینه جهت از بین بردن چربی های لوله سینک است؛
 3. دارای خواص ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال است؛
 4. روش باز كردن لوله فاضلاب با جوش شيرين هم برای لوله های فاضلاب و هم انسان بی خطر است؛
 5. باز كردن لوله با جوش شیرین و سرکه نسبت به لوله بازکنی با محلول های شیمیایی، روشی مطمئن است؛ چرا که خاصیت خورندگی و پوسیدگی برای لوله های فاضلاب ندارد.
تمیز کردن گوشی موبایل با ترفندهای ساده و حرفه ای

استفاده از جوش شیرین برای رفع گرفتگی های سطحی می باشد. اما برخی از گرفتگی های سخت و کهنه می باشد که به سادگی با این روش رفع نمی شود. در اینجا شما نیاز به یک لوله بازکن ماهر که بتواند با مناسب ترین قیمت و تضمینی مشکل را رفع کند، دارید.

استفاده از جوش شیرین برای باز کردن لوله چه مزایایی دارد ؟

رفع گرفتگی ظرفشویی - باز كردن لوله با جوش شيرين

راهکارهای بسیار متنوعی برای باز کردن مسیر لوله فاضلاب وجود دارد. از استفاده از آب داغ گرفته، تا تلمبه زدن و استفاده از جوهر نمک، همگی از جمله روش هایی هستند که می توانند در باز کردن گرفتگی های لوله فاضلاب موثر باشند. اما از این میان ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید یکی از بهترین راه ها به شمار می رود. دلیل این امر نیز در چند نکته زیر نهفته است:

 1. خاصیت پاک کنندگی قوی؛ جوش شیرین و سرکه هر دو پاک کننده هستند و در صورت ترکیب شدن با یکدیگر، اثری بسیار موثر و قوی در باز کردن گرفتگی های لوله دارند و از این لحاظ از بسیاری روش های دیگر کاربردی ترند.
 2. طبیعی بودن مواد؛ جوش شیرین و سرکه هر دو طبیعی هستند و مواد شیمایی مضر در آنها یافت نمی شوند. به همین خاطر برای سلامتی انسان خطری ندارند و از این جهت نسبت به بازکننده هایی مثل جوهر نمک اولویت دارند.
 3. در دسترس بودن؛ ماده خام جوش شیرین تقریبا در هر آشپزخانه ای یافت می شود و از این رو خیلی راحت می توان از آن استفاده کرد.
 4. بی آزار برای لوله های فاضلاب؛ مواد اسیدی قوی ممکن است لوله های فاضلاب را سوراخ کننده یا آنها را دچار فرسایش کنند که در بلندمدت باعث ایراد پیدا کردنشان شود. جوش شیرین و سرکه اما برای لوله ها کاملا بی خطر هستند.
 5. از بین بردن قارچ ها و باکتری ها؛ جوش شیرین و سرکه خاصیت ضدعفونی کننده هم دارند و قارچ ها و باکتری های داخل لوله را از بین می برند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

14 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *