افتتاح حساب ترکیه
پاک کردن لکه کرم پودر

پاک کردن لکه کرم پودر بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید تنها باید برای پاک کردن لکه فورا اقدام کنید.  اگر سریع اقدام به پاک کردن لکه کرم پودر کنید، می‌ توانید آن را به راحتی از بین ببرید. ما در این مطلب انواع روش‌ ها و ترفند ها برای پاک کردن لکه کرم بودر را به شما آموزش خواهیم داد.

پاک کردن لکه کرم پودر از روی سطوح مختلف

استفاده از کرم پودر می‌تواند ظاهر شما را بهتر کرده و به عنوان یک زیرسازی برای پوشاندن لک‌های صورت به کار برده شود؛ اما احتمال این که به طور تصادفی مقداری از آن روی سطوح مختلف بریزد، بسیار بالا است. به طور کلی، زمانی که مواد آرایشی روی لباس شما بریزد، لکه‌های نامناسبی ایجاد می‌شود که ظاهر لباس شما را خراب می‌کنند.

لکه کرم پودر روی یقه لباس - پاک کردن لکه کرم پودر

پاک کردن لکه کرم پودر از روی سطوح مختلف می‌تواند در مواردی بسیار سخت باشد؛ اما به این معنی نیست که این کار غیرممکن است. مراحل پاک کردن لکه کرم پودر از سطوح مختلف ساده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. راهنمای جامع ما در مورد نحوه پاک کردن این گونه لکه‌ها از روی سطوح مختلف را بخوانید تا به آسانی و در چند مرحله ساده از شر این لکه‌ها خلاص شوید.

نکاتی برای پاک کردن لکه کرم پودر

هر چه سریع‌تر اقدام به پاک کردن لکه کنید، کار شما راحت‌تر است. به طور کلی، پاک کردن لکه‌های تازه آسان‌تر از لکه‌هایی است که خشک شده‌اند.
همیشه قبل از پاک کردن لکه کرم پودر، تا حد امکان مقدار اضافی آن را از روی سطح مورد نظر جمع کنید. برای این کار بهتر است از یک کاردک یا لبه کاغذ استفاده کنید تا روی سطح کشیده نشده و به بافت آن نفوذ نکند.
شوینده‌هایی که خاصیت پاک کردن لکه چربی دارند، برای از بین بردن لکه کرم پودر بهترین گزینه هستند.
برای تمیز کردن، در صورت امکان از داخل به بیرون کار کنید. برای مثال هنگامی که کرم پودر روی لباس یا پارچه ریخته باشد، این روش به شما کمک می‌کند تا لکه بهتر پاک شود.
همیشه علائم روی لباس یا برچسب دستورالعمل‌های مراقبت از سطحی که کثیف شده است را بررسی کنید تا بدانید آیا می‌توانید از انواع شوینده‌ها روی آن استفاده کنید یا خیر.
برای دیدن بهترین نتیجه هنگام پاک کردن لکه کرم پودر از سطوح مختلف، از محلول مناسب برای لکه استفاده کنید. به عنوان مثال، کرم پودری که بر پایه روغن است، نیاز به یک محصول پاک کننده چربی دارد.
در صورتی که لکه کرم پودر به راحتی پاک نشد، می‌توانید به جای استفاده از یک نوع شوینده، از ترکیب مایع ظرفشویی، پودر لباسشویی و صابون استفاده کنید.

پاک کردن کرم پودر از روی لباس و پارچه

پاک کردن کرم پودر از لباس

مراحل پاک کردن لکه کرم پودر از روی لباس یا پارچه‌های دیگر، بسیار آسان است. تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید یک قاشق، حوله کاغذی، مواد شوینده مناسب یا مایع لباسشویی است.

راهنمای جامع و چهار مرحله‌ای ما را در مورد نحوه پاک کردن این گونه لکه از لباس را دنبال کنید:

مقدار اضافی کرم پودر را با یک چاقو یا قاشق صاف از روی پارچه بردارید. کرم پودرهای مایع به سرعت جذب الیاف پارچه و لباس شما می‌شوند؛ بنابراین بهتر است هر چه سریع‌تر به برداشتن محصول اضافی با استفاده از یک چاقوی یا قاشق پلاستیکی بپردازید.
لکه را با یک پارچه دیگر پاک کنید. این کار را می‌توانید با یک پارچه تمیز یا حوله کاغذی انجام دهید. توجه داشته باشید که هنگامی که این کار را انجام می‌دهید، باعث پخش شدن بیشتر لکه روی سطح لباس یا پارچه نشوید.

مقدار کمی از ماده شوینده مورد نظر را روی لکه ریخته و با انگشتان خود آن را روی لکه کرم پودر بمالید. قبل از استفاده از هر ماده شوینده، همیشه دستورالعمل‌های آن را بخوانید تا بفهمید که مناسب پارچه یا لباس شما است یا خیر. اگر دستورالعمل یا برچسب روی ماده شوینده در دسترس نبود، ابتدا آن را روی قسمتی از لباس یا پارچه تست کنید.

از بین بردن چرک مردگی لباس  شاید غیر ممکن به نظر برسد اما نگران نباشید این کار با برخی روش های جادویی ما محال نیست.

شستن لباس بنفش با دست - پاک کردن لکه کرم پودر

نکته

لباس یا پارچه را مانند لباس‌های دیگر، در ماشین لباسشویی بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود. اگر بعد از شستن لباس و خشک شدن آن هنوز لکه باقی مانده بود، مراحل بالا را دوباره تکرار کنید. توجه داشته باشید تا زمانی که لکه کاملا از بین نرود، از خشکشویی لباس خودداری کنید؛ زیرا قرار دادن لباس یا پارچه لکه دار زیر حرارت زیاد خشک کن، می‌تواند لکه را دائمی‌تر و تمیز کردن آن را سخت‌تر کند.

فرقی نمی‌کند که لباس شما مشکی سفید یا رنگی است. روش بالا برای تمامی موارد موثر واقع می‌شود و با به کار گیری آن می‌توانید به راحتی لکه کرم پودر را از روی لباس‌های خود پاک کنید.

افزایش ماندگاری کرم پودر حداقل فایده ای که دارد این است که وسط جشن و مهمانی مجبور نیستید آرایش خودتان را تمدید کنیدیا نگران پاک شدن آن باشید.

پاک کردن کرم پودر از یقه و آستین

ایجاد لکه کرم پودر روی سرآستین ها و یا یقه لباس یکی از شایع ترین مشکلاتی است که اغلب خانم ها با آن مواجه هستند. برای رفع این مشکل باید پیش از شستشوی کامل لباس، به طور جداگانه لکه را تمیز کنید و سپس به سراغ باقی مراحل بروید.

شیر پاک کن یا محلول آرایش پاک کن یکی از مواردی است که در این زمینه به شما کمک می‌کند. توجه داشته باشید که پیش از تمیز کردن کل لکه، آن را روی گوشه ای از لباس تست کنید.

از بین بردن لکه کرم روی چادر مشکی

انواع کرم پودر و مرطوب کننده ها اغلب پایه روغنی دارند که به راحتی با استفاده از مواد شوینده یا پودر لکه بر تمیز می‌شوند. از این رو برای پاک کردن رد کرم از روی سطوح مختلف، به ویژه چادر مشکی و سطوح تیره که آن را بیشتر نشان می‌دهد، نیاز به انجام مراحل سخت و پیچیده نیست.

ترفند فوری برای رفع مشکل گیر کردن پدال گاز ماشین

بای پاک کردن کرم از روی چادر مشکی تنها کافی است که مشابه مراحل ذکر شده در رابطه با تمیز کردن لکه از روی لباس عمل کنید:

مقدار اضافی کرم را با یک چاقو، کاردک یا قاشق صاف از روی پارچه بردارید.
با یک پارچه تمیز یا حوله کاغذی روی لکه بکشید.
کمی شوینده یا پودر لکه بر سپید روی لکه ریخته و با انگشتتان پخش کنید.
لباس یا پارچه را مانند لباس‌های دیگر، در ماشین لباسشویی بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود. این کار را تا جایی ادامه دهید که اثری از لکه باقی نماند.

از بین بردن لکه ضد آفتاب

برای پاک کردن این نوع لکه از روی سطوح مختلف می‌توانید از مواد مختلفی مثل جوش شیرین، سرکه، مایع ظرفشویی و … استفاده کنید.

جوش شیرین

کمی جوش یرین روی لکه بریزید و حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید تا چربی را به خود جذب کند. سپس پودر اضافی را از روی لباس بتکانید و آن را با مایع ظرفشویی بشویید. پنج دقیقه صبر کنید و سپس لباس را به مدت یک ساعت در محلول آب داغ و یک قاشق چایخوری پودر شوینده قرار دهید. در پایان، آن را به صورت معمول و با آب داغ بشویید.

کرم پودر مایع روی دست - پاک کردن لکه کرم پودر

سرکه سفید

ناحیه لکه دار شده لباس را چند ساعت در سرکه سفید قرار دهید. همچنین می‌توانید آن را به سرکه آغشته کرده و کمی نمک آشپزخانه روی آن بپاشید. به آرامی نمک را روی آن بسایید و اجازه چند ساعت در همان وضعیت بماند. سپس آن را با شوینده مناسب بشویید.

مایع ظرفشویی

یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب سرد ترکیب کنید و لکه را کاملا به آن آغشته کنید. حداقل پنج دقیقه صبر کنید. سپس لباس را با آب سرد خوب بشویید.

روش های پاک كردن كرم پودر از روی لباس

فوم یا کرم اصلاح ؛ بهترین حلال کرم پودر

فوم یا کرم اصلاح که در میان مردم به خمیر ریش هم شناخته شده، جزو محصولات مراقبتی پوست است که عموما برای نرم و لطیف کردن پوست بعد از اصلاح مورد استفاده قرار می گیرد. بی شک تعجب می کنید که نام چنین محصولی در لیست حلال کرم پودر جای دارد. اما این کرم معجزه آسا در ترکیبات خود موادی مانند لانولین، اسید استئاریک و الکل دارد و همان قدر که برای پوست مفید است، به خوبی هم می تواند کرم پودر را در خود حل کند. به همین خاطر است که همواره نام آن را در صف اول معرفی حلال کرم پودر مشاهده می کنیم.

برای آن که بتوانید، لکه های کرم پودر را به کمک کرم اصلاح از روی لباستان پاک کنید. ابتدا باید کرم اصلاح را روی لکه های لباستان بزنید. سپس به کمک یک مسواک خشک، کرم اصلاح را روی لکه لباس خود بمالید. این کار تا جایی ادامه دهید که لکه ها کاملا از بین بروند. البته کرم اصلاح از آن جایی که بهترین حلال کرم پودر است، معمولا ظرف مدت ۱۰ دقیقه می تواند لکه های کرم پودر را در خود حل کند و لکه ها را از بین ببرد. پس از این که لکه ها به طور کامل نابود شدند، به کمک آب سرد لباستان را شستشو دهید.

شناخت بهترین حلال کرم پودر می تواند به شما کمک کند تا به سرعت از شر لکه های کرم پودر روی لباستان راحت شوید.

 پاک کردن لکه کرم پودر با فوم اصلاح - پاک کردن لکه کرم پودر

پاک کردن لکه کرم پودر روی لباس با آمونیاک

بی شک شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، که نام آمونیاک را فقط در کتاب‌ های شیمی دوران دبیرستان شنیده اید و تمام تصوراتتان از این ماده این است که از آن فقط در صنعت استفاده می شود. اما ما در این مطلب می خواهیم، آمونیاک را به عنوان یک حلال کرم پودر معرفی کنیم. این ماده خیلی خوب می تواند چربی ها را در خود حل کند و لکه های ناشی از کرم پودر را از روی لباس نابود کند. آمونیاک از دیرباز به عنوان یک محصول پاک‌ کننده پر قدرت استفاده می شده است. برای پاک کردن لکه کرم پودر از روی لباس به کمک آمونیاک باید به وسیله یک چاقو کرم پودر را از لباس پاک کنید. پس از آن مقداری آمونیاک را با مقادیر مساوی از آب و مایع ظرفشویی مخلوط کنید. محلول را داخل یک بطری بریزید و خوب تکان دهید.

حال زمان آن است تا این حلال کرم پودر را مستقیما روی لکه لباستان اسپری کنید. چیزی در حدود سه تا پنج دقیقه به مواد اجازه دهید تا روی لباس باقی بماند تا بتواند تاثیر خود را بگذارد. در پایان لباس را به خوبی آبکشی نموده و با بالاترین دمایی که بر روی برچسب لباس درج شده با پودر یا مایع لباسشویی بشویید. به این ترتیب دیگر شاهد لکه های کرم پودر روی لباستان نخواهید بود. حال چنانچه به هر دلیلی پس از شستشو متوجه شدید، لکه ها به خوبی از بین نرفته اند، تنها کافی است این بار از چند قطره آمونیاک رقیق ‌نشده استفاده کنید و سپس لباس را بشویید.

تینر فوری برای پاك كردن كرم پودر از روي لباس سفید

تینر فوری دیگر حلال کرم پودر است و بهتر است، زمانی مورد استفاده قرار بگیرد که به کمک روش ‌های قبلی موفق به پاک کردن رنگ از روی لباس نشده باشید. البته تینر فوری یک حلال شیمیایی قدرتمند است که به سرعت می تواند، سخت ترین لکه ها را از روی لباس یا هر سطح دیگری پاک نماید. با این که تینر سریع ترین حلال کرم پودر شناخت می شود، اما استفاده از آن نیازمند به کارگیری نهایت دقت است، چرا که تینر یک ترکیب سمی است و در صورتی که با چشم برخورد داشته باشد می تواند باعث سوزش شدید و یا حتی تاری در بینایی مقطعی شود. این حلال شیمیایی کرم پودر آتش زا هم هست. بنابراین تمام نکات ایمنی باید در حین استفاده از آن رعایت شود.

جلوگیری از چسبیدن غذا به ماهیتابه با چند ترفند حرفه ای ؛ دیگه هیچ مدله غذا به تابه نمی چسبه

برای آن که بتوانید به کمک تینر لکه کرم پودر را از روی لباستان حذف کنید، ابتدا با قلم مو یا یک دستمال در حرکاتی ضربه ‌ای کرم پودر اضافه را از روی سطح پاک کنید. این کار کمک می کند تا کرم پودر به اطراف لکه سرایت نکند. سپس یک اسفنج را به حلال کرم پودر یا همان تینر فوری آغشته کنید و روی لکه ‌لباس بگذارید و اجازه دهید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. قبل از برداشتن اسفنج آن را محکم روی لک فشار دهید، با این اقدام تا جای ممکن لکه به اسفنج جذب خواهد شد. این کار را تا زمانی که دیگر تغییری در لکه مشاهده نکنید، ادامه دهید. در پایان نیز لباس را با آب سرد شستشو دهید.

صابون برای پاك كردن لكه كرم پودر از لباس

اگر هیچ کدام از موارد بالا که به عنوان حلال کرم پودر معرفی کردیم را در دسترس نداشتید، امیدتان را از دست ندهید. آب و صابون که دیگر در دسترس دارید؟ صابون هم یک حلال کرم پودر است و به کمک آن می توانید خیلی زود لکه های کرم پودر را از روی لباس هایتان پاک کنید. صابون زمانی بهترین حلال کرم پودر خواهد بود که کرم پودر شما بر پایه آب ساخته شده باشد.

برای بهره بردن از خواص صابون برای از بین بردن لکه کرم پودر از روی لباس پیش از هرکاری باید شی لبه داری مانند چاقو یا قاشق را بردارید و به کمک آن کرم هایی که روی سطح مورد نظر وجود دارد، را بردارید. پس از آن پارچه ‌ای را مرطوب کنید و چندین بار روی قسمت لکه شده بمالید. اکنون زمان آن است تا از صابون به عنوان حلال کرم پودر استفاده کنید.

انواع کرم پودر روی صورت - پاک کردن لکه کرم پودر

به این منظور یک محلول ملایم از صابون و آب ولرم درست کنید و آن را هم بزنید تا روی آن کف درست شود. سپس مقداری از آن را بر روی قسمت مورد نظر ریخته و با مسواک بر روی آن بسابید. زمانی دست از سابیدن با مسواک بردارید، که لکه های کرم پودر به طور کامل ناپدید شده باشند. در پایان در صورت امکان سطح مورد نظر را شسته و در غیر اینصورت مجدداً با پارچه نمدار، مایع شوینده را از روی آن پاک کنید. به این ترتیب با ساده ترین موادی که در منزل دارید، توانسته اید از شر لکه های آزاردهنده کرم پودر روی لباستان خلاص شوید.

پاك كردن كرم پودر از لباس با دستمال های آرایش پاک کن

حتما برای شما هم بارها پیش آمده که در حین آرایش در یک مهمانی یا مراسم کرم پودر روی لباستان می ریزد. در چنین مواقعی ساده ترین حلال کرم پودر که همان آب و صابون است، هم مشکل شما را حل نمی ‌کند. شست و شو با آب و صابون به معنای خیس شدن، لباس، مو و… خواهد بود که خشک کردن آن‌ها کار دلچسبی نخواهد بود.

در چنین مواقعی بهترین و سریع ترین حلال کرم پودر دستمال های آرایش پاک کن یا شیرپاک کن ها هستند. حتما فکر می کنید،= این محصولات فقط برای پاک کردن آرایش هستند، اما باید بدانید از آن ها می توان برای از بین بردن لک روی لباس حاصل از آرایش نیز استفاده کرد. فقط توجه داشته باشید، شیرپاک کن یا دستمال آرایش پاک کن زمانی می توانند به عنوان یک حلال کرم پودر جوابگو باشند که مواد آرایشی تازه و تر است. اگر لکه کرم پودر خشک شده باشد، استفاده از این مواد تاثیر زیادی در از بین بردن لک ندارد.

همانطور که می دانید، استفاده از شیرپاک کن بسیار ساده است و هیچ نکته پیچیده ‌ای در استفاده از آن وجود ندارد. تنها کافی است، مقداری از آن را روی لکه لباس اسپری کنید و با کمک دستتان آن را به صورت یکنواخت روی تمام سطح لکه پخش کنید. حال دستتان را بردارید و چیزی در حدود ۱۰ ثانیه صبر کنید تا شیر پاک کن بتواند به طور کامل به منافذ پارچه نفوذ کند و به دنبال آن نیز لکه را از بین ببرد. در آخر هم باید شیر پاک کن را از روی لباستان پاک کنید. برای این کار می ‌توانید از حوله و یا دستمال نرم و مرطوب استفاده کنید.

نکات مهم در از بین بردن لکه کرم پودر از روی لباس

برای از بین بردن لکه کرم پودر از روی لباس هایتان به کمک هر کدام از حلال های کرم پودر نکات زیر را هم رعایت کنید.

ترکیب کرم پودر شما نقش مهمی در انتخاب شیوه مناسب برای از بین بردن لک آن‌ها بر روی لباس دارد. کافی است بدانید که کرم ‌پودر مورد استفاده شما بدون چربی است یا خیر. به عنوان مثال کرم پودرهای مایع (چه بر پایه آب باشند، چه روغن) بسیار سخت تر از کرم پودرهای پودری از روی لباس پاک می شوند.
مهمترین نکته در از بین بردن لکه های کرم پودر و هر نوع لکه دیگر، جلوگیری از انتشار آن در مرحله اول است. باید این نکته را بدانید که نباید با دست روی آن را پخش کنید چون وارد تار و پود پارچه شده و از بین نمی رود، بلکه باید با یک وسیله نوک تیز حجم بیشتر آن را بردارید.
هر چه دیرتر نسبت به از بین بردن لکه کرم پودر روی لباستان اقدام کنید، لکه از بین نخواهد رفت و روی لباستان باقی می ماند.
توجه داشته باشید که لباسی که کرم پودر روی آن ریخته شده را نباید سریعا داخل لباسشویی قرار دهید، زیرا ممکن است مواد تمیز کننده باعث آسیب به بافت آن شود.

پاک کردن کرم پودر از فرش در ۳ مرحله

اگر ناخواسته مقداری کرم پودر روی فرش ریختید و لکه ایجاد شد، برای پاک کردن آن نیاز به یک قاشق، ماده شوینده مناسب و یک پارچه میکروفیبر دارید:

اسکاج کشیدن فرش طوسی با مایع - پاک کردن لکه کرم پودر

ابتدا از قاشق استفاده کنید تا کرم پودر اضافی را از روی فرش جمع کنید. اگر کرم پودر خشک شده بود، ابتدا ناحیه مورد نظر را با دقت بشویید و حواستان را جمع کنید تا لکه را بیشتر پخش نکنید.
ماده شوینده مورد نظر خود را با مقداری آب گرم ترکیب کنید.
پارچه میکروفیبر را برداشته و آن را با محلولی که درست کردید مرطوب کنید. سپس آن را روی لکه کرم پودر بمالید. تا زمانی که لکه کاملا از بین برود این کار را تکرار کنید.

روش تکثیر برگ انجیری و آموزش کامل قلمه زدن + نکات کامل برای مراقبت از گیاه

به یاد داشته باشید که بهترین لکه بر فرش می تواند با وجود همه انواع مواد خانگی و شوینده های تخصصی، مواد طبیعی باشد که در خانه شما وجود دارد.

پاک کردن لکه کرم پودر از روی دیوار

ایجاد لکه کرم پودر روی دیوار ممکن است کمی دور از انتظار به نظر برسد؛ اما هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. یک روش قابل اطمینان برای پاک کردن لکه از روی دیوار وجود دارد؛ برای این روش شما نیاز به روغن نباتی، ماده شوینده و پارچه میکروفیبر دارید:

ابتدا کرم پودر اضافی را با استفاده از یک پارچه تمیز از روی دیوار پاک کنید.
مقداری روغن نباتی روی لکه مالیده و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه روی آن بماند.
با پارچه تمیز دیگری همانطور که روغن روی لکه قرار دارد، روی آن بکشید تا لکه از بین برود.
در آخر، یک پارچه دیگر برداشته و آن را به مواد شوینده مورد نظر خود آغشته کرده و به آرامی روغن را از روی دیوار پاک کنید. اگر پارچه را خیلی محکم روی دیوار بمالید می‌توانید باعث جدا شدن رنگ روی دیوار شوید.

پاک کردن لکه کرم پودر از روی چرم یا جیر

برای پاک کردن لکه کرم پودر از روی چرم یا جیر، بهتر است از یک صابون ملایم و یک اسفنج استفاده کنید:

مقدار زیادی صابون مورد نظر را در آب ولرم ریخته و شروع به هم زدن کنید تا کف کند.
با استفاده از کف ایجاد شده، لکه مورد کرم پودر را تا جایی تمیز شود بمالید.
سپس سطح چرم را با استفاده از یک اسفنج خشک پاک کنید.

پاک کردن کرم پودر از روی چوب

کمی مایع ظرفشویی را با آب داغ مخلوط کنید تا محلول آب و کف آماده شود. با یک پارچه تمیز یا اسفنج، کف روی آن را برداشته و به آرامی روی سطح چوبی لک شده بکشید. پس از تمیز شدن لکه، آن را با آب بشویید و بلافاصله با یک پارچه لطیف و کمی پولیش، سطح چوب را خشک کنید.

پاک کردن کرم پودر از براش آرایشی

وقتی صحبت از پاک کردن برس‌های آرایشی می‌شود، احتمالا آن طور که باید آن‌ها را تمیز نمی‌کنید؛ اما تمیز کردن آن‌ها مهم‌ترین و بهترین کاری است که می‌توانید برای سلامت و بهداشت پوست خود انجام دهید. برای پاک کردن کرم پودر از روی برس‌های آرایش خود، تنها چیزی که نیاز دارید یک صابون ملایم و آب است:

پنکک و کرم پودر و براش آرایشی - پاک کردن لکه کرم پودر

شیر آب را باز کرده و قبل از خیس کردن برس‌ها، صبر کنید تا دمای آن به حدی برسد که ولرم باشد.
مقداری صابون ملایم را روی دست خود ریخته و با حرکات دایره‌ای برس را کف دست خود بمالید.
این کار را تا زمانی تکرار کنید که برس‌ها کاملا تمیز شوند و دیگر کثیفی و مواد آرایشی از آن‌ها خارج نشود.

حلال کرم پودر

به طور کلی کرم پودرها در دو نوع بر پایه آب و بر پایه روغن تولید می‌شوند. لکه های ناشی از محصولات بر پایه آب به راحتی با کمی آب و خیساندن در آب ولرم تمیز می‌شوند. در عوض، برای تمیز کردن رد باقی مانده از نمونه های بر پایه روغن باید از مواد شوینده به عنوان حلال کمک بگیرید و طبق مراحل زیر عمل کنید:

ناحیه لک شده را با آب سرد بشویید. اگر پارچه بافت ظریفی دارد، از اسپری آب استفاده کنید.
چند قطره مایع ظرفشویی یا کمی پودر مخصوص شستشوی لباس روی لکه بریزید و چند دقیقه صبر کنید.
با یک مسواک نرم یا پارچه مرطوب به آرامی روی لکه بکشید.
یک پارچه تمیز یا دستمال حوله ای برداشته و با حرکات ضربه ای به آرامی روی لکه را خشک کنید. توجه داشته باشید که کشیدن پارچه روی رد کرم پودر می‌تواند باعث پخش شدن لکه شود.
ناحیه لک شده را چند بار با آب سرد بشویید تا مواد شوینده از آن خارج شود.

سوالات متداول

حلال کرم پودر چیست؟

به ماده ای حلال کرم پودر گفته می شود، که به واسطه فرمولاسیون قدرتمندش می تواند، کرم پودر را در خود حل کند و لکه هایی که در اثر تماس کرم پودر روی لباس یا هر سطح دیگری ایجاد شده را از بین ببرد. صابون، آمونیاک، تینر فوری و کرم اصلاح از جمله موادی هستند که می توان آن ها را به عنوان حلال کرم پودر معرفی نمود.

چگونه کرم پودر را از روی لباس پاک کنیم؟

برای پاک کردن لکه کرم پودر از روی سطوح، باید ابتدا کرم اضافه را از روی سطح مورد نظر حذف کنید و بعد با کمک یک حلال مناسب آن را از بین برد. شما با مطالعه این مطلب خیلی خوب می توانید، با بهترین حلال کرم پودر آشنا شوید و با یادگیری نحوه استفاده از آن از شر لکه های کرم پودر روی لباس هایتان خلاص شوید.

پاک کردن لکه کرم پودر از روی لباس تیره چگونه امکان پذیر است؟

درمورد لباس تیره، نباید سعی کنید کرم پودر اضافه را پاک کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که با فوت کردن یا سشوار آن را از روی لباس خود بتکانید. پس از آن نیز یک تکه پنبه را به مقداری شوینده و پاک کننده آرایش آغشته کنید و آن را روی لکه قرار دهید. پنبه می‌تواند لک را به خود جذب کند، بنابراین آن را روی لکه فشار دهید تا این اتفاق با قدرت بیشتری بیفتد. سپس لباس را با آب سرد آبکشی کنید.

سخن آخر

همیشه راهی برای تمیز کردن لکه کرم پودر وجود دارد؛ تا حدی که هیچ ردی از آن باقی نماند. در این مقاله به شما توضیح دادیم که چطور تنها با پیروی از چند مرحله ساده می‌ توان لکه کرم پودر را از سطوح مختلف تمیز کرد.شما می‌توانید این کار را به سادگی در خانه انجام دهید. دفعه بعد که می‌خواستید لکه کرم پودر را تمیز کنید، روش‌هایی را که در بالا ذکر کردیم در ذهن داشته باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

30 شهریور 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *