افتتاح حساب ترکیه
نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - غذای گوشتی در فریزر

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر خیلی هم کار ساده ای نیست. چون مرغ و گوشت پخته تو فریزر بوی بدی میگیره و بعد از مدتی قابل استفاده نیست. ما در شادمگ بهتون چند تا ترفند یاد میدیم که اگر مرغ و گوشت غذاتون باقی موند چطور فریز کنیدش و بعد از اون چه مدل غذاهایی درست کنید. ما ایده های خوبی با مرغ فریزری به شما آموزش دادیم .با ما همراه باشید.

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر

ممکن است برای شما زیاد اتفاق افتاده باشد که غذایی را درست کنید و بخورید، اما نصف آن باقی بماند. مطمئنا، می‌توانید از آن برای ناهار یا شام در طول هفته استفاده کنید. از این گذشته، دستورالعمل‌های زیادی برای استفاده از مرغ پخته وجود دارد، اما گاهی اوقات نمی‌خواهید چندین روز متوالی همان غذا را بخورید. شاید قبلاً در این موقعیت قرار گرفته‌اید و مطمئن نیستید که بهترین راه برای کنار گذاشتن باقی‌مانده مرغ پخته شده چیست. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا می‌توان مرغ پخته شده را منجمد کرد؟

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - گوشت در فریزر

بهترین مدت زمان نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر چقدر است ؟

گوشت قرمز از هر نوعی اگر خام باشد شما می توانید در یخچال بین سه تا پنج روز و در فریزر تا یک ‌سال آن را نگهداری کنید.
در صورت پخته بودن گوشت در یخچال تا چهار روز و در فریزر تا شش ماه قابل نگهداری می باشد .

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - گوشت و مرغ تازه
هرچه گوشت بیشتری خرد شود ، بیشتر در معرض باکتری های احتمالی قرار می گیرد . بنابراین شما می توانید همبرگر یا گوشت چرخ کرده را یک تا دو روز در یخچال و سه تا چهار ماه در فریزر نگهداری کنید .
در مورد گوشت مرغ و بوقلمون خام در یخچال تا دو روز و در فریزر تا یک سال قابل نگهداری می باشند . اگر گوشت مرغ پخته باشد در یخچال می توان تا چهار روز و در فریزر تا شش ماه نگهداری نمود .

باید بدانید که شستن مرغ خام یکی از اشتباهات مرگباریست که افراد ناخواسته و نادانسته دچار آن می شوند. هنگام شستن مرغ خام باکتری خطرناکی از آن رها می شوند که می تواند آسیب شدیدی به سلامت انسان بزند. در شادمگ یادتان دادیم چگونه از این باکتری کشنده در امان بمانید.

گوشت ماهی هم در صورت خام بودن تا دو روز در یخچال و تا شش ماه در فریزر قابل نگهداری هست.
جگر را میتوان یک تا نهایت دو روز در قسمت جا یخی یخچال ( کشوی بالای یخچال ) نگهداری کرد . توجه داشته باشید هرچه مواد غذایی دارای پروتئین و مواد مغذی بالاتری باشند ، سریعتر فاسد می شوند ، بنابراین جگر را می توان در فریزرهای قوی که تا 19 درجه خنک می کنند تا 2 ماه براحتی نگهداری کرد . ولی در فریزرهای دیگر بستگی به درجه حرارت فریزر دارد و معمولا تا 2 هفته می توان آن را در فریزر نگه داشت

آشنایی با رسم و رسوم بله برون برای خانواده داماد و عروس ؛ نکات مهم مراسم

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - تغییر رنگ گوشت

بهتر است مواد غذایی را به صورت خام فریز کنیم یا پخته ؟

گوشت خام یا پخته ؟مسلما اگر قرار است مواد غذایی از جمله گوشت ها را فریز کنید ، بهتر است به صورت خام این کار را انجام دهید . به این دلیل که اگر در ماده غذایی شما آلودگی یا سموم میکروبی وجود داشته باشد با پختن از بین می رود . اما اگر شما مواد غذایی پخته و آلوده را فریز کنید مسلما با حرارت کمتری نسبت به زمانی که ماده غذایی خامی را می پزید آن را برای مصرف حرارت می دهید و گرم می کنید .

این حرارت کم برای از بین بردن آلودگی های میکروبی کافی نیست و غذا به دمای مناسب برای پاک شدن از این آلودگی ها نخواهد رسید . به طور کلی در تمام روش‌های پخت به جز کباب کردن اگر شما غذایتان را در مدت زمان مناسب بپزید ، تمام سموم میکروبی حتی استافیلوکوک‌ها که از مقاوم‌ترین آلودگی‌ها هستند، از بین می‌روند .

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - بال مرغ

بهترین روش ها برای نگهداری نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر

نگهداری باقی مانده مرغ پخته

برای نگهداری باقیمانده گوشت مرغ، ابتدا گوشت را از استخوان های آن جدا کرده و سپس با یک سلفون بپوشانید، سپس فویل را دور گوشت بپیچید. این روش به شما امکان می‌دهد گوشت و استخوان ها را به مدت سه ماه در فریزر نگه دارید؛ اما به یاد داشته باشید که آن ها را با گوشت های نپخته در یک طبقه داخل فریزر قرار ندهید.

برای منجمد کردن مرغ پخته شده ابتدا پوست، چربی و هر استخوانی را جدا کنید، سپس با استفاده از چاقو یا قیچی آشپزخانه، آن را به اندازه‌هایی که می‌خواهید خرد کنید یا برش دهید. مرحله بعدی این است که مرغ را ابتدا روی یک سینی با پوشش روغنی قرار دهید و به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید. پس از یک ساعت، مرغ را از سینی خارج کنید و آن را در کیسه‌های پلاستیکی فریزر یا یک ظرف دربسته قرار دهید، سپس آن را دوباره در فریزر قرار دهید تا زمانی که بخواهید دوباره از آن استفاده کنید.

ایده های ناب و خاص برای چیدمان سفره هفت سین لاکچری ؛ اینطوری ویژه بچین

برای استفاده از مرغ منجمد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را قبل از افزودن به غذاهایی مانند سوپ آب کنید. یا می‌توانید کاری متفاوت انجام دهید و آن به را به پیتزا یا پاستای مرغ تبدیل کنید. بنابراین دفعه بعد که باقی مانده مرغ داشتید، سعی کنید آن را در فریزر بگذارید تا بتوانید زمان زیادی را برای درست کردن غذاهای جدید صرفه جویی کنید.

روش فریز کردن نخود فرنگی ، راه های انتخاب نخود فرنگی سبز، منجمد کردن و فریز کردن نخود فرنگی ، کنسرو کردن نخود فرنگی و نکات مهم برای خرید نخود فرنگی را در شادمگ بخوانید.

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - بسته بندی مرغ در فریزر

نگهداری گوشت ماهی پخته در یخچال و فریزر

ماهی درون بشقابی قرار داده و با سلفون آن را کاملاً بپوشانید، یا در ظرفی گود قرار داده و درِ آن را ببندید و در طبقه ای از فریزر که از غذاهای نپخته مجزا باشد، قرار دهید. دقت کنید که ماهی قبل از قرار دادن آن در یخچال یا فریزر، کاملاً خنک باشد. می‌توانید با این روش ماهی را به مدت یک تا دو روز در یخچال و تا سه ماه در فریزر نگه داری کنید.

نگهداری گوشت گوسفند

باقیمانده گوشت را از استخوان جدا کنید و فویل را دور گوشت بپیچید. سپس گوشت را پس از آنکه کاملاً خنک شد در فریزر قرار دهید. می‌توانید این نوع گوشت ها را به مدت یک تا سه روز در یخچال و به مدت سه ماه در فریزر نگه داری کنید. از باقی مانده گوشت پخته میتوانید برای پخت غذاهایی مانند هوموس با گوشت، پای گوشت و سیب زمینی استفاده کنید..

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - خرید گوشت

نگهداری باقی مانده گوشت گوساله

گوشت باقیمانده کوساله را از استخوان جدا کرده و به قطعات کوچک برش داده و در یک ظرف پلاستیکی در دار، قرار دهید و اجازه دهید تا گوشت به طور کامل خنک شود. می‌توانید این گوشت را به مدت دو تا سه روز در یخچال و تا سه ماه در فریزر نگهداری کنید. می‌توانید از این گوشت در تهیه غذاهایی مانند پای گوشت یا خوراک قارچ و گوشت استفاده کنید.

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - گوشت برای فریزر

غذا های فریزی تا چه مدت ماندگاری دارند؟

انواع گوشت ها:

گوشت پخته شده تا ۲ الی ۳ ماه، گوشت استیکی و کبابی پخته نشده تا ۴ الی ۱۲ ماه، گوشت چرخ کرده پخته نشده تا ۳ الی ۴ ماه، سوسیس و کالباس و همبرگر تا ۱ الی ۲ ماه،

مرغ کامل پخته نشده تا ۱ سال، مرغ تکه شده پخته نشده تا ۹ ماه، انواع مرغ پخته شده تا ۴ ماه، ناگت مرغ تا ۱ الی ۳ ماه، پرنده های شکاری پخته نشده تا ۸ الی ۱۲ ماه،

انواع غذاهایی که داخل شان گوشت دارند از ۲ تا ۳ ماه، آب و عصاره گوشت مرغ از ۲ تا ۴ ماه، پیتزا ها از ۱ تا ۲ ماه، خورشت و سوپ ها از ۲ تا ۳ ماه،

از بین بردن کپک و قارچ دستشویی و حمام‌ با چند راهکار ساده و فوری | با کمترین هزینه و بدون مواد سمی

ماهی های چرب مثل: سالمون و قزل آلا از ۲ تا ۴ ماه، ماهی غیر چرب از ۶ تا ۸ ماه، سفیده یا جایگزین‌ های تخم‌مرغ تا ۱ سال، غذا های آماده فریزری از ۳ تا ۴ ماه قابل نگهداری هستند.

با این که قرار دادن مواد غذایی در فریزر موجب کمتر شدن اسراف و هزینه ها می شود ولی در واقع منجمد کردن این مواد خطر رشد باکتری را نمی تواند کامل از بین ببرد و در حقیقت از کار باکتری ها خفته و بی اثر خواهد بود. اگر غذای پخته شده شما چند روز بیرون و یا در یخچال بوده آن گزینه خوبی برای فریز کردن نمی باشد.

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - مرغ بخی

۴ ایده خوشمزه برای استفاده از باقی مانده گوشت و مرغ

ساندویچ مرغ یا گوشت با قارچ

یکی از راه‌های فوق‌ العاده خوشمزه برای استفاده از باقی مانده گوشت و مرغ این است که از آن‌ها ساندویچی خوشمزه تهیه کنید. ترکیب مرغ و گوشت با قارچ می‌تواند خیلی لذیذ و خوشمزه باشد. خصوصاً اگر به همراه این مواد غذایی یک سس خوشمزه هم سرو شود، نتیجه نهایی واقعاً بی نظیر خواهد شد.

استفاده از باقی مانده گوشت و مرغ در سالاد ترکیه ای

یکی دیگر از روش‌های استفاده از باقی مانده گوشت و مرغ، درست کردن سالاد مرغ است. این سالاد از نظر تنوع مواد غذایی بسیار مورد توجه است. سالاد ترکیه ای را می‌توانید با توجه به حجم مرغ باقی مانده خود تهیه کنید. پس دقت داشته باشید که باید میزان مواد اولیه را با توجه به مرغ خود تنظیم کنید.

سوپ قارچ راهی برای استفاده از باقی مانده گوشت و مرغ

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه و فوق العاده پرطرفدار برای استفاده از باقی مانده گوشت و مرغ، سوپ قارچ است. البته در این دستور تهیه تنها باید از گوشت مرغ استفاده کنید. اما اگر گوشت قرمز شما باقی مانده است، می‌توانید از آن برای تهیه یک سوپ جو خوشمزه و لذیذ استفاده کنید.

نگهداری گوشت و مرغ پخته در فریزر - شستن مرغ

پیراشکی پیتزایی گوشت

غذاهای فست فودی از جمله خوراکی‌های پرطرفداری هستند که افراد با هر رده سنی به آن‌ها علاقه دارند. از دیگر ایده‌های خوشمزه برای استفاده از باقیمانده گوشت و مرغ این است که با آن‌ها یک پیراشکی پیتزایی خوشمزه و خوش طعم تهیه کنید. این غذا طرز تهیه ساده ای دارد و باب دل کودکان خواهد بود. دقت کنید که این غذا با گوشت مرغ هم ترکیب فوق العاده ای می‌شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

7 تیر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

  • نیلوفر:

    یعنی اینطوری بوی بد نمی گیره؟ باید امتحان کرد

    پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *