افتتاح حساب ترکیه
تزیین میوه تابستانی برای تولد

تزیین میوه تابستانی برای تولد با توجه به اينكه ميوه های اين فصل بسيار رنگارنگ و متنوع هستند بسيار جذابه . با ایده هایی که در این بخش با شما به اشتراک می گذاریم می توانید یک سینی عالی و مجلسی داشته باشید.

تزیین میوه تابستانی برای تولد همراه با ایده های جذاب

تزیین سبد میوه یکی از ایده های بسیار جذابی است که شما می توانید در این بخش با آن اشنا شوید. این ایده ها برای یک مهمانی و دورهمی مناسب هستند. تزیین میوه ها کار بسیار ساده ای است و شما می توانید با ایده های این بخش یک دیزاین عالی داشته باشید. فقط دقت کنید که حتما به خوبی نکات مربوط به ضد عفونی کردن میوه و سبزیجات را رعایت کنید.

تزیین میوه تابستانی برای تولد

داشتن ایده های تابستانی فوق العاده کار بسیار ساده ای است. شما می توانید با انواع این ایده ها آشنا شوید. شما با داشتن این دیزاین ها می توانید برای پذیرایی در مهمانی ها نیز گزینه مناسبی داشته باشید.

این ایده های جذاب را می توانید با انواع میوه ها مثل هندوانه، آلبالو، اناناس، موز، توت فرنگی و … انجام دهید که بسیار جالب بوده و سینی شما را رنگی تر خواهد کرد. اگر می خواهید، یک سینی رنگی از مزه ها و میوه ها داشته باشید حتما در این بخش ایده های تزیین میوه ها را مطالعه کنید.

تزیین میوه تابستانی برای تولد

چرا باید میوه را تزیین کنید؟

یکی از آیتم‌های پرطرفدار در پذیرایی به رسم و رسوم ایرانی، میوه است. استفاده از میوه، علاوه بر فوایدی که برای سلامت ما دارد، جذابیت بصری زیادی نیز در پذیرایی ایجاد می‌کند. فرقی نمی‌کند که میوه را برای یک عصر دونفره تدارک ببینید، یا برای یک مهمانی چند نفره.

به هرحال، تزیین میوه حال و هوای هیجان‌انگیزی به مهمانی می‌بخشد. قطعا تجربه این موضوع را دارید و می‌دانید که خوردن میوه تزیین شده، چقدر لذت‌بخش‌تر از میوه ساده و معمولی است. تزیین میوه برای مهمان، حس خوبی در آن‌ها ایجاد می‌کند. درواقع، این کار نوعی اهمیت قائل شدن برای مهمانان‌ است و هر انسانی از مورد توجه بودن، لذت می‌برد.

خشك كردن ميوه در فر یک از بهترین راه ها برای جلوگیری از خراب نشدن میوه های اضافی است به خصوص که مواد مغذی موجود در میوه خشک تفاوت چندانی با میوه ی تازه ندارد و می توان به صورت میان وعده از آن استفاده کرد.

ترفندهای ساده برای از بین بردن خراش سطوح پلاستیکی | خراش تصادف ها رو اینطور محو کن

تزیین میوه تابستانی برای تولد

تزیین میوه با طرح های شیک و زیبا مد سال

تزیین هندوانه و طالبی به صورت سبد، گل یا شکل‌های حیوانات، مدل‌های جالب توجهی هستند که بسیاری از افراد در جشن‌ها و مهمانی‌های خود به کار می‌برند. در هر صورت شما می‌توانید مطابق با سلیقه و موادی که در دسترس دارید به طراحی ایده و تزیین میوه‌ها بپردازید.

 تزیین میوه برای مهمان و تولد با سیخ چوبی

یکی از ساده ترین ایده های تزیین میوه‌های تابستانی استفاده از سیخ چوبی برای میوه‌های خوشمزه و رنگارنگ است. شما می‌توانید از انواع میوه‌های مختلف همچون طالبی، خربزه، توت فرنگی، انگور، گیلاس و زردآلو استفاده کنید.

تزیین میوه تابستانی برای تولد تزیین میوه تابستانی برای تولد

به این صورت که آن‌ها را به قطعه‌های یک اندازه و تا حد امکان یک شکل درآورده و در رنگ‌های مختلف و متنوع داخل سیخ چوبی قرار دهید. در نهایت سیخ‌های چوبی پر شده از میوه‌های رنگارنگ را داخل یک سینی یا گلدان قرار دهید و با میوه‌های دیگر تزیین کنید. استفاده از هندوانه یا طالبی خالی شده هم جهت قرار دادن سیخ‌های چوبی، ایده جالبی خواهد بود‌.

دیزاین میوه داخل میوه های بزرگ تر

داخل یک آناناس را خالی کرده، لبه آن را به صورت هفت و هشتی می‌بریم و از آن به عنوان یک ظرف میوه استفاده می‌کنیم. موز را پوست کنده، دو برش از کنار آن در می‌آوریم. با خیار، موز برش خورده و انگور ظرف میوه را پر می‌کنیمتا تزئین کامل شود.

تزیین میوه تابستانی برای تولد

تزیین میوه تابستانی برای تولد

ایده های تزیین میوه‌های تابستانی درون سینی

یک ایده راحت و در دسترس جهت تزیین میوه می‌تواند این باشد که میوه‌ها را با برش‌های مناسب خرد کنید. سپس روی یک سینی چوبی یا ظرف میوه خوری مناسب، طرح‌های مختلفی ایجاد کنید.

تزیین میوه تابستانی برای تولد

به عنوان مثال با قرار دادن اسلایس‌های طالبی در دور ظرف و قطعه‌های کوچک میوه‌های رنگی همچون انگور و توت فرنگی، شکل گل درست کنید.

رایج ترین روش برای تزیینات میوه های تابستان، خرد کردن آنها و سپس چیدن میوه ها در دیس ها و ظرف های مختلف است. برای این کار سعی کنید به هماهنگی رنگ میوه ها در کنار یکدیگر توجه نموده و به گونه ایی میوه ها را بچینید که علاوه بر در دسترس بودن، زیبایی خاص و بی نظیری نیز داشته باشند.

فرمول جادویی برای تمیز کردن در شیشه ای قابلمه ؛ اصلا باورکردنی نیست !

تزیین میوه تابستانی برای تولد تزیین میوه تابستانی برای تولد تزیین میوه تابستانی برای تولد تزیین میوه تابستانی برای تولد

تزیین میوه به صورت کیک هندوانه

یک ایده جالب دیگر جهت تزیین میوه‌های تابستانی، تزیین هندوانه به صورت کیک است. در این مدل تزیین میوه می‌توان هندوانه را به صورت یک کیک گرد برش داد. سپس جهت تزیین سطح روی آن از میوه‌های مختلف تابستانی همچون توت فرنگی، انگور، زردآلو و هلو استفاده کرد. مطمئناً این مدل تزیین برای کودکان بسیار جالب خواهد بود.

تزیین میوه تابستانی برای تولد

تزیین میوه ساده با پوست

بعضی افراد، علاقه چندانی به خوردن میوه‌های تزیین شده پوست گرفته شده، ندارند. در این مواقع، می‌توانید از تزیین میوه ساده با پوست استفاده کنید. همچنین تزیین میوه روی میز برای مهمانی را می‌توانید در یک ظرف یا میز مناسب انجام دهید. در ادامه، ایده‌های متنوعی از تزیین میوه برای مهمانی ساده یا مجلل قرارداده‌ایم که می‌توانید از آن ایده بگیرید.

تزیین میوه تابستانی برای تولد

ایده تزیین میوه تابستانی به شکل طاووس

در این روش تزیین برای پرهای طاووس، به تعداد زیادی سیخ‌های چوبی پر شده از میوه‌های تابستانی مانند توت فرنگی، انگور یاقوتی، زردآلو، هلو و میوه‌های تابستانی دیگر نیاز داریم. ترتیب پر کردن سیخ‌های چوبی از میوه‌ها باید به گونه‌ ای باشد که اگر در یک سیخ، توت فرنگی میوه دوم است، در سیخ‌های دیگر نیز به همین صورت باشد.

تزیین میوه تابستانی برای تولد

در صورت در دسترس بودن گلابی، یک گلابی را از وسط نصف کنید و به عنوان بدن طاووس قرار دهید. از دو حبه انگور یاقوتی به عنوان چشم‌ها استفاده کرده و با استفاده از یک میوه قرمز رنگ، مثلث سه گوشی کوچک به عنوان نوک طاووس ایجاد کنید.

دور تا دور بدن طاووس را سیخ‌های چوبی بچسبانید. در نهایت یک تزیین زیبا و جالب از میوه‌های تابستانی به شکل طاووس خواهید داشت.

ایده تزیین میوه تابستانی به شکل میکی موس

از ایده های تزیین میوه تابستانی می‌توان به مدل میکی موس اشاره کرد. این مدل با توجه به این که یک شخصیت کارتونی است، مورد توجه کودکان قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توان در جشن تولد آن‌ها برای زیبایی میز و جلب توجهشان از این تزیین استفاده کرد.

برای تزیین میوه به شکل میکی موس نیاز به یک هندوانه گرد کوچک دارید. سر و ته هندوانه را به گونه ای برش دهید که به صورت دو گوش میکی موس باشند. سپس داخل هندوانه را خالی کنید به گونه‌ ای که تکه‌های هندوانه به صورت اسکوپ‌های ریز باشند.

هندوانه خالی شده را همچون سر میکی موس داخل یک سینی قرار دهید و از سر و ته بریده شده به عنوان گوش‌های آن استفاده کنید. سپس یک پاپیون قرمز خال خالی را بالای هندوانه به عنوان پاپیون روی سر میکی موس قرار دهید. در نهایت داخل هندوانه را با اسکوپ‌های هندوانه، طالبی، دانه‌های انگور و توت فرنگی پر کنید.

از بين بردن شپشک برنج با روش های طبیعی و موثر خانگی برای همیشه

تزیین میوه تابستانی برای تولد

تزیین میوه برای کودکان

یکی از مفیدترین خوراکی‌هایی که برای کودکان می‌توانید آماده کنید، میوه است. تزیین میوه و سبزیجات برای کودکان  بهترین ایده فوق‌العاده‌ای برای تشویق آن‌ها به خوردن میوه است. تزیین میوه خرد شده و تزیین میوه برای مدرسه نیز، ازجمله ایده‌های عالی برای استفاده از میوه به‌عنوان میان وعده و خوراکی است.

تزیین میوه تابستانی برای تولد تزیین میوه تابستانی برای تولد

نکات مهم برای تزئین میوه برای مهمانی و تولد

میوه تازه و مختص فصل را خریداری کنید. بازارچه های میوه یک منبع عالی است که به شما کمک می‌کند بهترین میوه ‌ها را برای خرید مشخص کنید. اگر مطمئن نیستید، از فروشنده یا کشاورزان داخل بازار سوال کنید.

حداقل سه نوع میوه متفاوت تهیه کنید. میوه های مختلف در سینی میوه، این امکان را فراهم می کند که بتوانید بافت ها و رنگ ها را تغییر دهید و به سلیقه های مختلف میهمانان پاسخ دهید.

میوه را در اندازه های قابل مصرف برش دهید. زمانی که میوه برای خوردن آسان تر برش داده شود، بیش تر مورد اقبال مهمانان قرار می گیرد و خورده می شوند.

خوشه های بزرگ انگور را به اندازه های کوچک تر تبدیل کنید، هندوانه یا خربزه را مکعبی قاچ کنید، کیوی را تکه تکه کنید.

تزیین میوه تابستانی برای تولد تزیین میوه تابستانی برای تولد

با استفاده از دو سایز چاقو تیز و کمی ابزار متنوع و اندکی خلاقیت، می‌توانید بهترین دیزاین میوه را انجام دهید.

برای شروع، سعی کنید از تزیین میوه‌های بشقابی شروع کنید.

تزیین میوه تابستانی برای تولد

سخن آخر

ایده های تزیین میوه تابستانی برای تولد می‌تواند مجموعه ای از مدل‌های متنوع را در برگیرد که در این مطلب تنها به توضیح چند نمونه از آن‌ها پرداختیم. گاهی اوقات تنوع در رنگ میوه‌ها آن قدر زیباست که برای تزیین آنها لازم به انجام کار خاصی نیست. تنها کافی است آن‌ها را خرد کرده و در یک ظرف مناسب به ترتیب رنگ بندی چید.

البته لازم به ذکر است که برای داشتن یک تزیین زیبا، تازگی و کیفیت میوه‌   ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

11 تیر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *