افتتاح حساب ترکیه
رومیزی مناسب میز

رومیزی مناسب میز می تونه جلوه بسیار زیادی به دکورسیون شما بده و زشت ترین مبلمان رو زیبا و جذاب نشون بده و دکوراسیون شما رو کامل کنه . برای انتخاب رومیزی باید برخی نکات رو مدنظر قرار بدید تا انتخاب نادرستی نکنید. به شادمگ مثل همیشه اعتماد کنید.

خرید رومیزی مناسب میز ناهارخوری تا میز جلو مبلی

زیبایی خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. رنگ و طرح پرده‌ها، رنگ دیوار، مبلمان و انواع وسلیه‌های تزئینی یک محیط زیبا را برای خانه ما به وجود خواهد آورد. اما گاهی خرید برخی از وسیله‌های به ظاهر ساده تاثیر قابل توجه‌ای در تنوع بخشیدن به دکوراسیون خانه دارد.

یکی از این وسایل رومیزی‌ها هستند که در طراح و اندازه‌های مختلف به تولید می‌رسند. باتوجه به نوع و جنس میز می‌توان از رومیزی‌ها برای تزئین میز استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم یک راهنما خرید رومیزی مناسب را برای شما توضیح دهیم. با خواندن این مقاله بهترین نوع رومیزی را برای انواع میزهای ناهارخوری چوبی، شیشه‌ای، میزهای جلو مبلی و میز عسلی انتخاب خواهید کرد.

رومیزی آشپزخانه - رومیزی مناسب میز

راهنمای خرید رومیزی مناسب برای انواع میز

تنوع رومیزی‌ها بسیار گسترده است و برای هر نوع میزی با توجه به کارایی و جنس آن، رومیزی متفاوت با طراحی‌های مختلف وجود دارد. قبل از اینکه به سراغ خرید رومیزی بروید باید نوع جنس، شکل و اندازه میز خود را در نظر بگیرید. رومیزی‌ها برای انوع میزهای زیر تهیه و دوخته می‌شوند:

  1. رومیزی مناسب میزناهارخوری شیشه‌ای
  2. میزهای چوبی
  3. میز مربع
  4. میز گرد
  5. میزهاي مستطیلی
  6. میز بیضی
  7. میزهای جلو مبلی
  8. میزهای عسلی

این منسوجات دوست‌داشتنی و زیبا برای همه این انواع میز تولید می‌شوند و با توجه به اندازه و شکل‌ آن‌ها، مدل‌های مختلفی دارند. جدا از نوع میز، رومیزها هم از جنس پارچه، طراحی، اندازه و قیمت‌های مختلفی برخوردار هستند. زمانی که از دکوراسیون و تزئین خانه صحبت می‌کنیم، توجه به همه جزئیات بسیار اهمیت خواهد داشت. در خانه‌های امروزی بسیاری از وسایل دو کاربرد زیبایی و کارایی را باهم دارند که رومیزی‌ها در کنار انواع پادری از مهم‌ترین آن‌ها هستند.

اگر چیدمان منزل با ایده های ساده و کم خرج را یاد بگیرید خیلی راحت می تونید خونه تون رو نونوار کنید.

رومیزی ضدلک ؛ رومیزی مناسب برای میز ناهارخوری شیشه‌ای

آشپزخانه یکی از پر رفت‌و‌آمدترین مکان‌های خانه است که اعضای خانواده برای تهیه و خوردن غذا از آن استفاده می‌کنند. اگر میز ناهارخوری شما در معرض سرو انواع خوراکی‌ها قرار دارد و از طرفی به زیبایی رومیزی آن هم اهمیت می‌دهید، انتخاب رومیزی‌ ضدلک بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این نوع از رومیزی‌ از پارچه ژاکارد ضدلک بافته می‌شود که به دلیل تراکم در تار و پود از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

رومیزی ضد آب - رومیزی مناسب میز

به‌هرحال در هنگام تزئین آشپزخانه و وسیله‌های آن باید به زیبایی، کیفیت و مقاومت به یک اندازه دقت کرد. در کنار استفاده از رومیزی‌های مناسب خرید دیگر منسوجات کاربردی آشپزخانه مانند حوله آشپزخانه به حفظ نظافت و زیبایی این بخش از خانه کمک بسزایی خواهد کرد.

رومیزی تور یک انتخاب ویژه برای میزهای گرد

رومیزی‌های جنس تور معمولا از بافتی لطیف همراه با طراحی ساده ولی زیبا بهره می‌برند. این نوع از رومیز‌ی‌ها از قدیم تا کنون میان خانه‌های ایرانی رواج داشته و به‌نوعی یک رومیزی کلاسیک محسوب می‌شود. از رومیزهای توری معمولا برای میزهای پایه بلند و به شکل گرد استفاده می‌شود که جلوه‌ زیبایی را به میز می‌دهد. اگر به دنبال یک رومیزی مناسب برای میز چوبی می‌گردید، رومیزهای توری یک انتخاب عالی خواهند بود.

انتخاب پذیرایی سفید طلایی ؛ انتخابی شیک و لوکس برای خانه های مدرن

رومیزی تور - رومیزی مناسب میز

رومیزی ترمه؛ یک انتخاب ایرانی زیبا برای انوع میز جلومبلی و میز عسلی

آیین و سنت‌های قدیمی همچنان میان خانواده‌های ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد. طرح‌های سنتی با داشتن جزئیات فراوان در کنار رنگ‌بندی‌های چشم‌نواز همیشه از بهترین انتخاب‎ها در هنگام تزئین خانه هستند.

رومیزی‌های جنس ترمه یادآور خانه‌های سنتی ایرانی با معماری خاص‌شان است. اگر در چیدمان و طراحی خانه خود از فرش‌های ایرانی و دیگر المان‌ها سنتی استفاده کرده‌اید، خرید رومیزی ترمه یک انتخاب مناسب برای تکمیل دکوراسیون خانه شما خواهد بود. این نوع از رومیز‌ی‌ها را برای انواع میز به‌خصوص میزهای جلومبلی و میزهای عسلی می‌توان استفاده کرد.

رومیزی چند تکه ؛ هماهنگی ساده با دیگر لوازم منزل

رومیزهای چند تکه به دلیل داشتن چند رنگ متفاوت در طرح و نقش خود، از ساده‌ترین انتخاب‌ها برای هماهنگی با دیگر لوازم خانه هستند. اگر دیوارهای خانه شما چند رنگ متفاوت دارد، انتخاب رومیزی چند تکه بسیار مناسب خواهد بود. به‌طور کلی رومیزی چند تکه یک رومیز مناسب برای میز چوبی یا ناهاخوری خواهد بود. چون به دلیل نوع پارچه آن به خوبی روی چوب قرار می‌گیرد و تحرک کمی دارد.

رومیزی چند تکه - رومیزی مناسب میز

رومیزی مخمل ؛ مناسب برای میز‌های مربعی و میزجلو مبلی

پارچه مخمل بافت و ظاهر زیبایی دارد و زمانی‌که برای دوخت رومیزی از آن استفاده می‌شود، جلوه‌ بسیار جذابی را برای میز ایجاد می‌کند. این نوع از رومیزی‌ها در شکل‌های متنوعی از ساده تا طرح‌دار وجود دارند. رومیزی‌های طرح‌دار مخمل در کنار سبک سنتی، کلاسیک و سبک‌های تلفیقی جلوه زیبایی را به نمایش می گذارند، اما انواع ساده‌تر آن را می‌توان با چیدمان‌های مدرن و امروزی نیز تطبیق داد. بیشتر از این نوع رومیزی برای میزهای جلومبلی یا میزهای عسلی استفاده می‌شود.

بسیاری از مادربرزگ‌ها انواع مختلفی از رومیزی‌‌ها را به خصوص از جنس مخمل و ترمه به فرزندان خود هدیه می‌دهند. این نوع از پارچه‌های معمولا طول عمر بسیار خوبی دارند. به‌هرحال منسوجات از قدیم تاکنون در بخش‌های مختلف زندگی کارایی داشته‌اند که رومیزی‌ها از بهترین و قدیمی‌ترین آن‌ها هستند. در کنار این نوع از منسوجات باید به انواع حوله‌ها به‌خصوص حوله تن پوش نیز اشاره کرد که از بهترین انواع پارچه دوخته می‌شوند. به‌طور کلی بخش مهمی از لوازم خانگی و شخصی زندگی امروز را منسوجات تشکیل می‌دهند.

رومیزی مخمل - رومیزی مناسب میز

رومیزی ساتن؛ ایجاد جلوه زیبا و سلطنتی برای میز

یکی از شیک‌ترین انواع رومیزی‌ها که معمولا برای میزهای دکوری یا کنسول‌های تزئینی بکار می‌رود، رومیزی ساتن است. تنوع این رومیزی‌ها از تک رنگ تا چند رنگ بوده و هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. در تزئین برخی از این نوع رومیزی‌ها مروارید و توری بکار رفته است و به آن جلوه رسمی بیشتری نیز می‌دهد. از رومیزهای ساتن برای ایجاده یک فضای کلاسیک یا سلطنتی معمولا بکار برده می‌شود.

رومیزی قلاب‌بافی شده ؛ رومیزی مناسب برای میز چوپی

یکی از هنرهای قدیمی میان منسوجات، هنر قلاب‌بافی است که از آن برای بافتن رومیزی نیز استفاده می‌شود. رومیزی‌های قلاب‌بافی شده برای دکوراسیونی با سبک کلاسیک یا وینتیج رایج‌تر است. این نوع از رومیزها برای انواع میز مانند: میز ناهارخوری، میز عسلی و میز جلومبلی مناسب هستند. رومیزی قلاب‌بافی شده یک رومیزی مناسب برای میز چوبی است و به‌خوبی می‌توان از آن برای ایجاده حس صمیمت و گرمی در میزناهارخوری استفاده کرد.

کاربرد شلف در آشپزخانه ترند | اینطوری آشپزخونه جذاب داشته باشید

رومیزی قلاب بافی - رومیزی مناسب میز

رومیزی نخی؛ رومیزی مستطیل یا هر شکل و طرح دلخواه دیگر

یکی از بهترین انواع رومیزی، رومیزی نخی است که تنوع و طرح‌های بی‌نظیری نیز دارد. نگهداری و شست‌و‌شو این نوع از رومیزها نیز بسیار ساده بوده و به راحتی با کمک ماشین لباسشویی شسته خواهند شد. افرادی هم که اهل دوخت و دوز یا قلاب‌بافی باشند، به راحتی می‌توان این نوع از رومیزی را مطابق میل خود تزئین کنند.

رومیزی فانتری ؛ رومیزهای مناسب برای میز نوجوانان

این نوع از رومیزی‌ها با داشتن تنوع گسترده‌ای از اشکال و طرح‌ها در مکان‌های مختلف خانه قابل استفاده هستند. از رومیزی‌های فانتزی معمولا برای میزهای عسلی یا جلومبلی استفاده می‌شود. اما یکی از منحصر‌به‌فردترین نکات این نوع از رومیزی، قابلیت بکاربردن آن برای اتاق کودکان، دختران و پسران نوجوان است. این نوع از منسوجات به خوبی با محیط اتاق افراد نوجوان یا کودکان هماهنگ می‌شوند و جلوه‌ی خوبی به میز آن‌ها خواهند داد.

خوشبختانه تنوع محصولات برای ایجاد دکور مناسب اتاق نوجوانان بسیار بالا است. رومیزی‌ها در کنار انواع روتختی مانند روتختی دختر کفشدوزکی از بهترین کالاهای دو منظوره برای تزیئن اتاق دختران و پسران هستند. این نوع از محصولات علاوه بر محافظت از میز یا تشک، جلوه چشم‌نواز و زیبایی را برای محیط اتاق به وجود می‌آورند.

رانر؛ یک رومیزی با طراحی مدرن و خاص

رومیزی رانر در چند سال گذشته محبوبیت بیشتری میان خانه‌داران و طراحان پیدا کرده است و از آن به‌عنوان رومیزی مناسب برای میز ناهارخوری شیشه‌ای یاد می‌شود. میزهای دکور یا کنسول‌های کم استفاده در محیط خانه را به بهترین شکل می‌توان با رومیزی رانر تزئین کرد.

رانر - رومیزی مناسب میز

5 نکته طلایی در انتخاب رومیزی شیک برای میز ناهارخوری

1- انتخاب مدل رومیزی مناسب برای میزناهارخوری

رومیزی به‌عنوان یکی از کالا و منسوجات خانه انواع و مدل‌های مختلفی دارد. رومیزی‌های ساده و قدیمی که بیشتر آن‌ها مستطیل بودند هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. به غیر از رومیزی‌های مستطیل از رومیزی‌های مربع و دایره‌ای هم استقبال قابل توجهی می‌شود. در سال‌های اخیر علاوه‌بر رومیزی‌های معمول و همیشگی،‌ رانرها نیز به بازار آمده‌اند. رومیزی‌های فانتزی هم از مدل‌های پرطرفدار رومیزی به شمار می‌روند که برای جهیزیه عروس خانم‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رومیزی چارخونه - رومیزی مناسب میز

با وارد شدن رانر به بازار انتخاب مدل رومیزی کمی سخت‌تر شد. رانرها معمولا برای دکوراسیون‌ها مدرن و امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند و طرفداران طرح‌های سنتی از رانر استفاده نمی‌کنند. اما طراحان دست از کار نکشیدند و برای دکوراسیون‌های سنتی نیز از پارچه‌هایی مانند مخمل و ترمه برای دوخت رانر استفاده کردند. حالا دیگر رانر ترمه و رانرهای مخمل یا رانرهایی که پارچه‌های آن‌ها طرح‌های اصیل و قدیمی دارد برای دکوراسیون‌های سنتی مناسب و قابل استفاده هستند. به یاد داشته باشید انتخاب مدل رومیزی کامل سلیقه‌ای بوده و هدف از خرید آن زیباتر شدن محیط خانه است.

2- انتخاب جنس پارچه رومیزی بر اساس فصل‌ها

از پارچه‌های متفاوتی برای دوخت رومیزی ناهارخوری استفاده می‌شود. هر کدام از این پارچه‌ها نما و ظاهری متفاوت به میز و دکوراسیون خانه می‌بخشند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند پارچه رومیزی را براساس فصل‌ها انتخاب کنند. به‌عنوان مثال رومیزی‌هایی با پارچه‌های کتان و ضخیم را برای فصل‌های سرد و رومیزی‌های گیپور یا نخی را برای فصل‌های گرم در نظر می‌گیرند.

هنرمندانه و شیک میز کار رو بچینید و جذاب کنید

رومیزی گرد - رومیزی مناسب میز

3- انتخاب و خرید رومیزی شیک مطابق با ابعاد و مدل میز

میز ناهارخوری شما گرد است یا میز مربع و مستطیلی دارید؟ این مهم‌ترین پاسخی است که باید قبل از خرید رومیزی به آن پاسخ دهید. چون مدل و ابعاد رومیزی اهمیت بسیاری در خرید یک رومیزی شیک ناهارخوری دارد. شاید همه بازار را بگردید و یک رومیزی خاص پیدا کنید اما بعد از آمدن به منزل متوجه شوید ابعاد آن اصلا مناسب میز نیست. بهتر از ابعاد میز را از لبه‌های مختلف اندازه بگیرد. اندازه رومیزی مناسب به این صورت است که باید به مقدار 20 تا 25 سانتی‌متر از اطراف میز آویزان باشد. برای خرید رومیزی ناهارخوری گرد هم باید ابعاد میز را به درستی اندازه‌گیری کنید.

4- هماهنگ کردن رنگ رومیزی با دکوراسیون خانه

رنگ‌ها در دکوراسیون و چیدمان خانه نقش مکمل را بازی می‌کنند. شما همیشه می‌توانید با انتخاب رنگ درست برای اکسسوری‌ها حال‌وهوای خانه را تغییر دهید. به‌عنوان مثال اگر رنگ صندلی‌های ناهارخوری و مبلمان شما از رنگ‌ها سرد است باید رومیزی را از رنگ‌های گرم انتخاب کنید. این تضاد رنگ چشم‌ها را خیره می‌کند و زیبایی وسایل را به‌صورت باورنکردنی متفاوت نشان می‌دهد.

اگر کمی به رنگ‌های مکمل آشنایی داشته باشید به سادگی می‌توانید با یک ترکیب رنگی و انتخاب رومیزی خوش رنگ خانه‌ای زیبا بچینید. به عبارت دیگر برای تزیین میز ناهارخوری باید کمی خلاقیت به خرج دهید تا خانه‌ای شیک و کم نظیر داشته باشید.

رومیزی زرد - رومیزی مناسب میز

5- بودجه کافی برای خرید رومیزی، رومیزی گران بخریم یا ارزان؟

میزان بودجه شما در خرید رومیزی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. به عبارت دیگر میزان بودجه در تعیین کیفیت و انتخاب پارچه رومیزی اهمیت بسیاری دارد. اگر بودجه در نظر گرفته شده مبلغ قابل توجهی باشد به راحتی‌ می‌توانید برای میز ناهارخوری از رومیزی‌های ترمه، خاتم کاری و کتان استفاده کنید. برای بودجه‌هایی با سقف‌ متوسط رومیزی ناهارخوری با پارچه‌های پلی استر و نخی انتخاب مناسبی هستند. پارچه‌های پلی استر راحت‌تر از پارچه‌های دیگر شسته می‌شوند و قدرت انتخاب بیشتری در مدل رومیزی خواهید داشت.

به یاد داشته باشید اگر به دکوراسیون مدرن و امروزی علاقه دارید رانرها بهترین انتخاب برای روی میز هستند. با بررسی تفاوت رانر با رومیزی می‌توانید به راحتی انتخاب کنید برای خانه شما کدامیک مناسب‌تر است.

رومیزی ساتن گرد - رومیزی مناسب میز

سخن آخر

در این مقاله به بررسی انواع رومیزی پرداختیم تا شما در هنگام خرید رومیزی انتخاب بهتری داشته باشید. خرید رومیزی مناسب ميز تاثیر بسیاری روی دکور زیباتر خانه خواهد داشت. به یاد داشته باشید که فقط با خرید یک کالای زیبا نمی‌توان نتیجه مناسب را برای زیباسازی فضای خانه بدست آورد نحوه چیدمان و فیکس کردن رومیزی نیز بسیار مهم است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

11 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *