خانه چیدمان کرم - چیدمان منزل برای عید

چیدمان منزل برای عید آنقدر دارای اهمیت است که اگر کمی خلاقیت و ذوق چاشنی چیدمان خانه کنید تا مدها نیاز به تعویض لوازم منزل نخواهید داشت. چرا که دکوراسیون خانه بسیار زیبا و دلنشین می شود و تمایلی به خرید لوازم نو ندارید. با شادمگ همراه شوید تا با کمترین هزینه خانه تان را شب عیدی نونوار کنید.

چیدمان شیک منزل برای عید

با نزدیک شدن به ایام نوروز، برنامه‌ریزی چیدمان بهاری خانه جزء برنامه‌های اصلی خانه تکانی قرار می‌گیرد. خانه تکانی عید با چیدمان و تغییر دکوراسیون داخلی منزل فرق دارد.

خانه آبی - چیدمان منزل برای عید

در خانه تکانی مخصوص عید، شما تمام قسمت‌های خانه را تمیز می‌کنید و اسباب و وسایل کهنه را دور می‌ریزید و همچنین لوازم اضافی و لوازم بازیافتی را از خانه خارج می‌کنید؛ اما این مسئله برای چیدمان وسایل منزل به گونه دیگری وجود دارد.

در چیدمان منزل برای عید نوروز، بسیاری ترفندها و نکات ریز و درشت وجود دارد که در منابع مختلف به سبک‌های متفاوت معرفی می‌شود. مثلاً برای دکوراسیون داخلی منزل، استفاده از تمام عناصر طراحی داخلی پیشنهاد شده است.

لازم نیست برای چیدمان منزل خود، هزینه‌های هنگفتی را خرج کنید؛ حتی می‌توانید بدون هیچ هزینه اولیه و دکوری جدید برای خانه ، محیط آپارتمان یا خانه ویلایی خود را زیباتر از قبل تغییر دهید. برای ورود به روزهای عید نوروز، بالاخره باید از کوچک‌ترین تغییرات شروع کنید تا محیط زندگی شما به سبک آرامش‌دهنده‌ای تغییر کند.

خانه چیدمان کرم - چیدمان منزل برای عید

چیدمان منزل برای عید نوروز شامل تمام موارد می‌شود؛ از ریزترین جزئیات گرفته تا بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نکات باید در این مراحل اجرا شوند. مثلاً شاید تصور نکنید اما یکی از کارهایی که برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید انجام دهید این است که از قفسه‌های کوچک روی دیوار، سالن یا قفسه‌های ایستاده کنار سالن استفاده کنید.

اگر از این قفسه‌ها در سالن شما قبلاً وجود داشته است برای چیدمان بهتر می‌توانید مکان قفسه را تغییر دهید. با همین راهکارهای ساده، چیدمان منزل برای عید نوروز به بهترین شکل انجام می‌شود.

چیدمان منزل برای عید نوروز با تغییر رنگ‌ها

انتخاب بهترین رنگ در چیدمان منزل برای عید نوروز همیشه حرف اول را می‌زده است. از زمان‌های دور، رنگ‌ها، نقش مهمی در طراحی داخلی ساختمان مسکونی داشته‌اند. امروز هم شاهد استفاده از رنگ‌های مختلف برای دکوراسیون داخلی آپارتمان و خانه‌ها هستیم.

خانه تمیز - چیدمان منزل برای عید

رنگ‌ها به اندازه‌ای تاثیرگذار هستند که می‌توانند آرامش، شادابی و سر زندگی را در محیط تلقین کنند. ترکیب رنگ‌ها برای تمام وسایل و لوازم داخل خانه باید اجرا شود.

وقتی چیدمان منزل برای عید نوروز را با تغییر رنگ‌ها انجام می‌دهید، نمای متفاوت از آنچه قبلاً داشته‌اید را مشاهده می‌کنید. تغییر رنگ برای تغییر روحیه و خلق و خوی شما پیشنهاد می‌شود. استفاده از رنگ‌های آرامش‌دهنده نظیر رنگ آبی، سفید، نقره‌ای، خاکستری، سبز روشن، زرد روشن، بنفش روشن و نارنجی روشن، انتخاب ایده‌آلی است.

خانه معمولی - چیدمان منزل برای عید

انتخاب و تغییر رنگ‌ها در چیدمان منزل برای عید نوروز در تمام اتاق ها و سالن اصلی آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی و حمام قابل اجرا است. در هر قسمت می‌توانید رنگ متفاوتی را اجرا کنید؛ اما اکثر خانواده‌ها به این علاقه دارند که تِم خاصی را برای دکوراسیون اجرا کنند.

تغییر رنگ برای لوازم، مبلمان، تختخواب و حتی وسایل تزئینی پیشنهاد می‌شود. با راهکارهای ساده و کم هزینه مطمئناً دکوراسیون داخلی آپارتمان خود را می توانید مطابق با سلیقه خود برای فصل بهار آماده کنید.

کوسن زیبا - چیدمان منزل برای عید

در تغییر دکوراسیون منزل برای عید نوروز از مبلمان شروع کنید

در تغییر دکوراسیون منزل برای عید نوروز از مبلمان شروع کنیدیکی از ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای اینکه به فضای منزل خود ظاهری تازه ببخشید، چیدمان مجدد مبلمان، مخصوصا چیدمان دو دست مبل است.

جدیدترین مدل‌ روشویی که دکوراسیون سرویس بهداشتی رو جذاب می کنه

خانه خلوت - چیدمان منزل برای عید

تغییر چیدمان مبلمان می‌تواند انرژی خانه را متحول کند. با تغییر جای مبلمان در منزلتان فضایی جدید و هیجان‌انگیز در فضا حاکم می‌شود. برای انتخاب بهترین نوع چینش مبلمان، چیدمان مبلمان مختلف را امتحان کنید تا زمانی که بهترین گزینه را برای فضای منزلتان پیدا کنید.

چیدمان منزل برای عید نوروز با استفاده از لوازم تزئینی

چیدمان منزل برای عید نوروز با استفاده از لوازم و وسایل تزئینی، دنیای متنوع و هیجان‌انگیزی دارد! اگر بخواهیم نام تمام وسایل و لوازم تزئینی داخل یک خانه را در اینجا ذکر کنیم، فرصت زیادی طلب می‌کند اما برای اینکه بتوانید دکوراسیون داخلی آپارتمان خود را برای فصل بهار تغییر دهید، به مهم‌ترین آن‌ها اشاره‌ای کوتاه خواهیم داشت.

خانه بهاری - چیدمان منزل برای عید

اولین قدم برای تغییر دکوراسیون و چیدمان منزل برای عید نوروز، بهتر است از دیوارکوب‌ها و تابلوهای هنری شروع کنید. اگر کاغذ دیواری منزل را عوض کرده‌اید، حتماً تابلوها و دیوارکوب‌ها را متناسب با رنگ کاغذ دیواری انتخاب کنید.

برای دکوراسیون داخلی ویلا، تابلوهای نقاشی لوکس و بزرگ پیشنهاد می‌شود. مجموعه‌ای از تعدادی قاب عکس کوچک در کنار یکدیگر که یک کلکسیون عکس را تشکیل می‌دهند، برای اتاق خواب یا اتاق مطالعه پیشنهاد می‌شود.

در مرحله بعدی دکوراسیون شاد منزل برای عید نوروز، می‌توانید در مورد میزهای کوتاه تزئینی یا آباژور کنار سالنی تصمیم‌گیری کنید. آباژور، چراغ‌هایی هستند که هم به صورت رومیزی استفاده می‌شوند و هم به صورت ایستاده کنار سالن قرار می‌گیرند. آباژور، یک وسیله تزئینی برای طراحی داخلی منزل است. آباژورهای زیبا را با طرح‌های خلاقانه کنار سالن قرار دهید. این ایده برای ویلا و آپارتمان بسیار مناسب است.

خانه با دکور سبز - چیدمان منزل برای عید

میزهای کوتاه تزئینی در چیدمان منزل برای عید نوروز نقش مهمی در زیباسازی فضا دارند. همچنین اگر قرار باشد از مهمانان پذیرایی کنید، این میزهای کوتاه بسیار مفید خواهند بود.

آویز تزئینی

ایده دیگری که در چیدمان خانه کوچک برای عید نوروز پیشنهاد می‌کنیم، استفاده از آویزهای تزئینی است. آویزهای تزئینی می‌توانند از جنس‌های مختلف ساخته شده باشند. در هر صورت، آویزها در قسمت‌های مختلف یک خانه نمای جذاب‌تری را ایجاد می‌کنند.

خانه بوهومین - چیدمان منزل برای عید

محل نصب تابلو در پذیرایی را با آویزهای چوبی ترکیب کنید و در یک قسمت از سالن یا نزدیک درب ورودی نصب نمایید، فضا را به بهترین شکل تغییر می‌دهد. شاید نامی از ریسه‌های نور ال ای دی، یا ریسه‌های مروارید، ریسه‌های سنگی و چوبی شنیده باشید. این وسایل تزئینی جزء آویزهای زیبا محسوب می‌‌شوند و در چیدمان منزل برای عید نوروز بسیار ایده‌آل هستند.

سایر لوازم تزئینی در چیدمان منزل برای عید نوروز شامل انواع شمع، عود، مجسمه، گلدان‌های گل و لامپ‌های تزئینی کوچک است. هر وسیله‌ای که بتواند دکوراسیون منزل شما را زیباتر نمایش دهد، می‌تواند برای چیدمان و طراحی داخلی استفاده شود.

مبل سفید - چیدمان منزل برای عید

چیدمان منزل برای عید نوروز با استفاده از گل و گیاه

نمی‌توانید چیدمان منزل برای عید نوروز را برنامه‌ریزی کنید اما اثری از گل و گیاه در آن وجود نداشته باشد!! یک حقیقت انکار ناپذیر است….!

گل و گیاه، جزئی از فصل بهار هستند. گل‌ها و گیاهان در داخل منزل، شادابی و نشاط را به وجود می‌آورند. اگر از بهترین گل‌های آپارتمانی در دکوراسیون داخلی استفاده کنید، محیط زندگی شما همیشه سرسبز خواهد بود. برای خرید گل و گیاه آپارتمانی نکات مهم را رعایت کنید.

گیاه در خانه - چیدمان منزل برای عید

در چیدمان منزل برای عید نوروز با استفاده از گل و گیاه توجه داشته باشید که مکان مناسبی برای نگهداری از گل‌ها در نظر بگیرید. گلدان‌های کوچک تزئینی همیشه جذاب هستند. می‌توانید از این گلدان‌ها روی اپن آشپزخانه، میز اتاق خواب یا میز پذیرایی در سالن اصلی بهره بگیرید. اگر میزهای کنار سالنی دارید روی آن را با یک رومیزی زیبا و گل‌های رنگارنگ تزئین کنید.

وقتی شما از گل و گیاه در چیدمان منزل برای عید نوروز استفاده می‌کنید می‌توانید دکوراسیون را به سبک مدرن یا حتی مینیمال تغییر دهید. پیشنهاد ما به شما برای این ایده کم هزینه این است که گل و گیاه با طراوت، با رنگ‌های شاداب و بوی گل‌های بهاری تهیه کنید. اگر به خرید گل‌های مصنوعی علاقه‌مند هستید، زیباترین رنگ‌ها را انتخاب کنید.

معجزه استفاده از شال مبل در دکوراسیون منزل ؛ ترندترین اکسسوری روز

چیدمان منزل برای عید نوروز بدون هزینه

تعجب نکنید! می‌‌توانید چیدمان منزل برای عید نوروز را انجام دهید بدون اینکه کوچکترین هزینه ای را خرج کنید. نکات و ترفندهایی که در این قسمت معرفی می‌کنیم هیچ هزینه ای برای شما ندارند و تنها باید وقت کافی را بگذارید و چند کار کوچک انجام دهید.

خانه پر گل - چیدمان منزل برای عید

در چیدمان منزل برای عید نوروز بدون هیچ هزینه‌ای، در مرحله اول، مبلمان را جابجا کنید. با در نظر گرفتن فضای سالن اصلی، مبلمان را به صورتی تغییر بدهید که نمای متفاوتی نسبت به قبل پیدا کنند.

ترفند دیگری که محیط زندگی شما را بدون هیچ هزینه‌ای تغییر می‌دهد این است که از پارچه‌های بلا استفاده در داخل خانه، رومیزی‌های چهل تکه بدوزید. لازم نیست هیچ لوازم جدیدی بخرید. پارچه‌ها را با اندازه مناسب برش می‌زنید و با چرخ خیاطی می‌دوزید. به همین سادگی!

کار دیگری که می‌توانید در چیدمان منزل برای عید نوروز انجام دهید ساختن وسایل تزئینی با لوازم اضافی و بازیافتی داخل خانه است. حتماً در خانه شما جعبه‌های مقوایی و کارتن‌های ضخیم بلااستفاده وجود دارد. آن‌ها را به شکل گلدان یا لوازم تزئینی برش بزنید؛ بچسبانید و سپس رنگ‌آمیزی کنید. ساختن وسایل تزئینی خانه، ایده‌های خلاقانه‌ای می‌خواهد که به راحتی می‌توانید از دنیای اینترنت آن‌ها را جمع‌آوری کنید.

صندلی راحتی - چیدمان منزل برای عید

مشاهده کردید که با چند ترفند ساده، شرایط زندگی شما به بهترین شکل تغییر پیدا می‌کند. حتی می‌توانید بدون هزینه، داخل ویلا یا آپارتمان خود را زیباتر از قبل طراحی کنید. پیشنهاد می‌دهیم اگر در سال‌های قبل از ظروف زیبا و تزئینی استفاده نکرده‌اید، آن‌ها را از داخل جعبه یا ویترین بیرون بیاورید و از استفاده از آن‌ها لذت ببرید.

تغییر نورپردازی را فراموش نکنید

نورپردازی می‌تواند تفاوت قابل توجهی در فضای اتاق ایجاد کند. افزودن لامپ‌های جدید یا تغییر نوع لامپ‌های مورد استفاده می‌تواند فضایی گرم و دلپذیر را در منزلتان ایجاد کند.

خانه خاکستری- چیدمان منزل برای عید

یکی دیگر از روش‌های کاربردی استفاده از انواع آباژور رومیزی جذاب، چراغ‌های رومیزی، چراغ‌های رشته‌ای است. با ترکیب درست این مدل نورپردازی می‌توانید فضایی دنج و آرامش بخش در منزلتان ایجاد کنید.

منسوجات خود را به روز کنید

افزودن منسوجات جدید مانند بالش، پتو و پرده می‌تواند تاثیر زیادی در ظاهر فضای منزلتان داشته باشد. تغییر رنگ و الگوها می‌تواند به منزلتان حس تازه و به روزی بدهد. برای تغییر دکوراسیون منزل برای عید نوروز می‌توانید ملحفه‌های منزلتان را نو کنید. همچنین می‌توانید ست سرویس خواب جدید تهیه کنید. در فروشگاه اینترنتی جویا انواع پرده‌های زیبای بهاری با طرح‌های خاص و زیبا را در اختیارتان قرار داده‌ایم. این پرده‌ها با طرح‌های زیبای خود، بهار را به منزلتان می‌آورند.

خانه مبل یاسی - چیدمان منزل برای عید

استفاده از تابلوهای هنری در دکوراسیون منزل

استفاده از تابلوهای هنری در دکوراسیون منزلقرار دادن آثار هنری در منزل، راهی عالی برای شخصی‌سازی فضای منزل و ایجاد احساس مثبت بیشتر در خانه است. می‌توانید از تابلوهای هنری و نقاشی استفاده کنید که انعکاسی از شخصیت و سلیقه شما هستند. یکی از ایده‌های جذاب ایجاد دیوار یادگاری در خانه است. در واقع می‌توانید تابلوهای هنری و یادگاری را روی یک دیوار نصب کنید و ظاهری خاص و منحصر به فرد را در منزلتان خلق کنید.

خانه با دیوار سبز - چیدمان منزل برای عید

آینه؛ راهی خاص برای دگرگون کردن فضا

آینه‌ها راهی عالی برای افزودن نور و عمق به فضای منزلتان هستند. آینه‌ها می‌توانند فضاهای کوچک را بزرگ‌تر و بازتر نشان دهند. برای تغییر دکوراسیون منزل برای عید نوروز، می‌توانید که یک آینه بزرگ به فضای منزلتان اضافه کنید. استفاده از آینه‌های خاص با اشکال هندسی فضایی جذاب و زیبا را در منزلتان خلق می‌کنند.

لوازم دکوراتیو منزل

برخی از افراد سوال می‌کنند که چه محصولاتی جزء لوازم دکوری محسوب می‌شوند. در پاسخ این افراد باید بگوییم کالاهایی که صرفاً جنبه تزیین و زینت داشته و به راحتی می‌توان آنها را جابه‌جا کرد، لوازم دکوراتیو نامیده می‌شوند. لازم به ذکر است که به این قبیل از لوازم، اکسسوری منازل می‌گویند. از جمله رایج‌ترین لوازم دکوراتیو منزل به شرح زیر است:

لاکچری ترین کف پوش هایی که می تونید برای خونه تون انتخاب کنید ؛ مدل های مختلف کفپوش رزینی جذاب

خانه پر از گل - چیدمان منزل برای عید

  • انواع آینه‌های قدی و تزیینی
  • استند گل
  • جاشمعی و پایه شمع
  • گوی‌های شیشه‌ای و رنگی
  • مجسمه‌های متفاوت
  • کوسن و بالش مبل
  • انواع دیوارکوب
  • چراغ و ریسه‌های تزیینی و سایر موارد

نکات مهم برای لیست خرید لوازم دکوری خانه برای عید

اگر تصمیم دارید که برای سال نو، تغییرات جزئی و کلی در دکوراسیون منازل و اتاق‌های نشیمن خود داشته باشید، بهتر است قبل از هر اقدامی برای خرید لوازم لوکس و تزیینی موارد و نکات زیر را در نظر داشته باشید:

مبلمان تیره - چیدمان منزل برای عید

لوازم دکوری را از هم تفکیک کنید

شاید باور این مسئله برایتان دشوار باشد که در میان بی‌نظمی‌های طبیعت نیز نظمی خاص وجود دارد. در نتیجه بهتر است به صورت پراکنده نسبت به خرید لوازم دکوری خانه اقدام نکنید. به این منظور باید لوازم دکوری را دسته‌بندی کنید. به عنوان مثال یک لیست دقیق از لوازم دکوری موردنیاز در آشپزخانه، اتاق کودک، اتاق‌های خواب، سالن و‌ … تهیه کرده و سپس برای خرید آنها اقدام کنید.

خانه رنگی رنگی - چیدمان منزل برای عید

تناسب لوازم دکوری با محیط خانه

اگر خانه شما چیدمان به سبک مدرن و امروزی دارد باید لوازم دکور لوکس و منحصربه‌فرد انتخاب کنید. استفاده از محصولات دکوراتیو قدیمی که جنبه تاریخی دارند نظم و تناسب منزل شما را به‌ هم‌ ریخته و منجر به بروز تناقض می‌شود. در نتیجه توجه به سبک و مدل لوازم دکوری و سازگاری و‌ متناسب بودن آنها با سایر لوازم خانه ضرورت دارد.

توجه به ترکیب رنگ

به جرأت می‌توان گفت که به واسطه رنگ‌ها است که منازل شما دارای روح و بعد خاصی می‌شوند. در نتیجه توجه به هارمونی داشتن محصولات دکوری از نظر رنگ با سایر لوازم خانه ضرورت دارد. به عنوان مثال برای انتخاب کوسن و بالش مبل توجه به رنگ مبل‌ها ضرورت دارد. شما می‌توانید از رنگ‌های مکمل استفاده کنید تا جلوه ویژه‌ای به محیط ببخشد.

کیفیت و جنس لوازم دکوری

اگرچه محصولات دکوراتیو صرفاٌ جنبه تزیین داشته و مشابه سایر لوازم منزل دائماً استفاده نمی‌شوند، اما توجه به کیفیت و جنس آنها ضرورت دارد. به عنوان مثال اگر لوازم دکوری از جنس بلور و شیشه خریداری می‌کنید، توصیه می‎‌کنیم محصولات با مقاومت بالا خریداری کرده و در انتخاب محل قرار دادن آنها نیز دقت کنید تا در معرض سقوط نباشند.

خانه - چیدمان منزل برای عید

خرید لوازم دکوری منزل از مراکز معتبر

متأسفانه برخی از افراد صرفاً به قیمت و زیبایی لوازم تزیینی دقت داشته و نسبت به فروشگاهی که از آن خرید می‌کنند، بی‌تفاوت هستند. پیشنهاد ما خرید از مراکز معتبر و شناخته شده‌ است؛ زیرا این قبیل از مراکز با فروش محصولات بی‌کیفیت، اعتبار خود را زیر سوال نمی‌برند. چنانچه تجربه خرید لوازم آشپزخانه از پخش عبدی را داشته باشید از کیفیت و جنس محصولات آگاهی کامل دارید.

توجه به ابعاد و اندازه لوازم دکور

اینکه لوازم دکوراتیو با ابعاد کوچک یا بزرگ خریداری کنید به محل قرار گرفتن آنها و فضایی که در اختیار دارید بستگی دارد. توجه به این نکته که لوازم دکوری منازل شما را از شلختگی و بی‌نظمی به‌دور نگه دارد، ضرورت داشته و بهتر است این نکته را فراموش نکنید. توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به خرید، محل قرار دادن و نصب لوازم دکوری را مشخص کرده و متناسب با فضایی که دارید محصولات دکوری بخرید.

خانه طوسی - چیدمان منزل برای عید

بروز بودن لوازم دکوراتیو

یکی از مهم‌ترین لوازم دکوری برای عید، ظروف موردنیاز برای سفره هفت سین است. بهتر است برای انتخاب این قبیل از محصولات از مد روز پیروی کرده و از خرید محصولات دکوری قدیمی صرفه نظر کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

25 اسفند 1401

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *