نوسازی آشپزخانه کم هزینه

نوسازی آشپزخانه کم هزینه هم امکان پذیره . نیاز نیست حتما برای اینکه تغییر دکوراسیون بدید و آشپزخونه تون رو نونوار کنید حسابی تو خرج بیفتید. شادمگ در این م طلب چند روش به شما آموزش میده تا با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن آشپزخونه تون زیر و رو بشه.

روش های نوین کم هزینه برای نوسازی آشپزخانه

آیا شما هم قصد نوسازی آشپزخانه خود را دارید؟ آیا شما هم میخواهید با کمترین هزینه آشپزخانه خود را نوسازی و زیبا کنید؟ می‌توان گفت آشپزخانه به نوعی بخش اصلی و قلب تپنده خانه است. معمولا آشپزخانه‌ها به دلیل حرارت و رطوبت بالا زودتر از قسمت‌های دیگر خانه نیاز به بازسازی دارند.

شما اگر قصد نوسازی آشپزخانه خود را دارید، با ایجاد تغییر در دیوارها، کف، سقف، کابینت‌ها و لوله کشی می‌توانید این کار را انجام دهید. البته نوسازی آشپز خانه قدیمی با کمترین هزینه چالش بزرگی برای شما میتواند باشد؛ اما به این معنی هم نیست که شما نتوانید از پس هزینه‌های آن بربیایید. با توجه به نکاتی که قبلا در خصوص قوانین بازسازی ساختمان گفتیم در ادامه مقاله راه ها و پیشنهاداتی را میگوییم که بتوانید با استفاده از آنها با کمترین هزینه در کمترین زمان آشپزخانه قدیمی خود را نوسازی کنید.

آشپزخانه سفید با شلف های چوبی - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

برای نوسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه همیشه نیاز به صرف هزینه های زیاد نیست و بدون هزینه سنگین هم میتوانید آشپزخانه خود را تغییر دهید.

نوسازی آشپزخانه می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد تازگی و جذابیت در منزل شما باشد. با این حال، برخی از افراد ممکن است نگران هزینه‌های بالا و پیچیدگی‌های مرتبط با نوسازی باشند. اما خوشبختانه، می‌توانید با استفاده از روش‌های ساده و کم هزینه عنوان شده در این بخش آشپزخانه خود را تازه کنید و به راحتی به ظاهر جدیدی دست یابید.

قبل از نوسازی آشپزخانه چه کارهایی بایستی انجام دهیم؟

تعیین بودجه برای نوسازی اشپزخانه قدیمی

اولین قدم برای شروع هر کاری تعیین بودجه است. چنانچه از آن غافل شوید می‌بینید، که در نهایت پروژه با هزینه بالا و با خرید لوازم‌هایی که ضرورت نداشته به پایان می‌رسد. اگر شما قرار است چند سال از آن استفاده نمایید، دغدغه بودجه برای شما کمتر است. اگر می‌خواهید اسباب کشی کنید دغدغه بودجه و هزینه‌ها برای شما بیشتر است. بنابراین، باید خیلی دقیق بودجه مورد نظر خود را برای نوسازی آشپرخانه تعیین کنید.

برآورد قیمت مصالح و لوازم مورد نیاز

برای اطلاع داشتن از هزینه‌ها، به سایت‌های فروشگاهی آنلاین، مغازه‌ها، ابزارفروشی‌ها و نمایشگاها بروید. سپس ببینید چه چیزهایی برای نوسازی آشپزخانه خود نیاز دارید و هزینه‌های کدام دسته از مصالح برای شما قابل پرداخت است. این نکته را فراموش نکنید که مقداری بیشتر از بودجه تعیین شده، در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود تا شما برای شرایط غیر قابل پیش بینی از قبل آمادگی داشته باشید تا پروژه به درستی به پایان برسد.

اطلاعات مفیدی که برای خرید وان حمام باید بدانید

آشپزخانه شلوغ با قفسه و شلف های زیاد - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

انتخاب پیمانکار مناسب برای نوسازی اشپزخانه

باید مشخص کنید چه کارهایی را خودتان می‌توانید انجام دهید و چه کارهایی از دست خودتان بر نمی‌آید. برای اینکار قطعا به یک پیمانکار نیاز خواهید داشت تا میزان دقیق بودجه مشخص شود. پس از تعیین بودجه باید به فضایی که در آن زندگی می‌کنید توجه کنید. آیا آشپزخانه سنتی، کلاسیک یا مدرن می‌خواهید.

اگر در منطقه‌ای متوسط سکونت دارید، نوسازی آشپزخانه به سبک کلاسیک اتلاف بودجه و وقت هست. زیرا هزینه این نوع بازسازی بسیار بالاتر از بقیه است و اگر فکر می‌کنید ارزش آنچنانی به خانه شما اضافه می‌کند، در واقع اینطور نیست.

روش های پرهزینه برای نوسازی آشپزخانه‌ قدیمی

تغییر و تعویض کابینت‌ها

اولین و مهم‌ترین کاری که برای نوسازی آشپزخانه می‌توانید انجام دهید، تغییر کابینت‌ها است. این نکته را موقع تعویض کابینت‌ها فراموش نکنید که زمانی که میخواهید طرح کابینت‌های جدید را انتخاب کنید، مطابق با دیگر فضاهای خانه باشد. امروزه کابینت سفید بسیار پرطرفدار است و برای افرادی که به سبک مدرن علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود که حتما از این رنگ در دیزاین خود استفاده کنند.

تعویض کابینت آشپزخانه - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

اگر تعویض کابینت‌ها هزینه زیادی برای شما دارد میتوانید با تغییر دستگیره کابینت، رنگ کردن آنها و یا حتی استفاده از برچسب کابینت آشپزخانه این کار را انجام دهید. برای بازسازی آشپزخانه روش‌های متنوعی وجود دارد. بسیاری از افراد ممکن است از آشپزخانه خود راضی باشند اما بخواهند یک آشپزخانه مخفی برای خود ایجاد کنند. از فضاهایی مانند تراس و حیاط خلوت می‌توان برای اینکار به خوبی استفاده کرد.

کابینت‌ها سبک‌ها و انواع مختلفی دارند که شما متناسب با نیاز‌های خود می‌توانید آنها را انتخاب و اجرا کنید. یکی از سبک‌های بسیار جذاب برای کابینت‌ها، کابینت به سبک ترکیه‌ای است. در این سبک از کابینت‌های بلند و رنگ روشن استفاده می‌شود که باعث می‌شود محیط شما بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد. به خصوص در خانه‌هایی که متراژ بسیار پایینی دارند و دست عوامل بازسازی ساختمان ممکن است چندان باز نباشد. البته انتخاب رنگ کابینت هم بسیار مهم است.

چیدمان آشپزخانه عروس یکی از دغدغه های شیرین خانواده عروس نزدیک مراسم عروسی است. ما در شادمگ جدیدترین و بروزترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه عروس را در اختیارتان قرار دادیم.

رنگ کردن دیوارها

یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای نوسازی آشپزخانه رنگ کردن دیوار‌ها و کاغد دیواری کردن آنها است. اگر قصد رنگ کردن دیوار‌های آشپزخانه را دارید سعی کنید، از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. البته می توانید از بهترين پوشش دیوار آشپزخانه هم استفاده کنید.

آشپزخانه سبز روشن - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

دقت داشته باشید از رنگ‌های چشمگیر و روشن در قسمت‌های دکوری و تزیینات آشپز‌خانه بیشتر استفاده کنید. این روش یکی از ارزانترین روش‌هایی هست که تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه شما دارد. به همین علت سعی کنید از رنگ‌های با کیفیت استفاده کنید تا پوشش دهی و دوام بهتر و بیشتری داشته باشد.

جدیدترین مدل‌ روشویی که دکوراسیون سرویس بهداشتی رو جذاب می کنه

تنوع دادن به پنجره‌ها

یکی از دیگر از را‌ه‌های نوسازی آشپزخانه، تغییر و تحول در پنجره‌هاست. اگر در آشپزخانه خود پنجره دارید می‌توانید تنوع و زیبایی خاصی به آشپزخانه خود بدهید.

ممکن است در آشپزخانه کوچک با کمبود فضا مواجه باشید، اما دست‌کم می‌توانید با برخی ترفندها آشپزخانه را بزرگ و دل‌باز جلوه دهید. ترفندهایی برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک وجود دارد که شادمگ آن را در اختیارتان قرار داده است.

نورپردازی آشپزخانه - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

اگر پشت پنجره آشپزخانه شما ویو یا فضایی آرامش‌بخش وجود ندارد، می‌توانید با استفاده از شیشه‌های طرح‌دار، زیبایی خاصی به آشپزخانه خود اضافه کنید. برای تغییرات بیشتر می‌توانید با نصب طاقچه بر روی پنجره، وسایل تزیینی وگل‌های طبیعی قرار بدهید. بدین ترتیب یک منظره خوب برای پنجره آشپزخانه خود ایجاد کرده‌اید.

نصب لوستر

اگر در فضای آشپزخانه خود پنجره ندارید و فضایی زیبا و پرنور می‌خواهید، می‌توانید با نصب لوستر‌های جدید و زیبا که مخصوص آشپزخانه است و باعث نورپردازی محیط می‌شوند، این فضا را ایجاد کنید. نور برای فضای آشپزخانه بسیار مهم و حیاتی است. تقریبا تمامی اعضای خانواده چند ساعتی از روز را در آن سپری می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود تا این محیط به نور کافی و فضایی آرامش‌بخش احتیاج داشته باشد.

بازسازی کف آشپزخانه

در اکثر مواقع قدیمی‌ترین قسمت آشپزخانه، کف آن است. برای نو کردن و بازسازی کف آشپزخانه نیازی به کندن کف و در آوردن کابینت‌ها نیست. شما می‌توانید از کفپوش‌های چسبی موجود در بازار خریداری کنید که تنوع زیادی هم دارند. کفپوش و پارکت از شیک‌ترین گزینه‌ها برای بازسازی کف آشپزخانه هستند. این موارد تنوع بسیار زیادی در بازار دارند و شما تقریبا با هر بودجه‌ای می‌توانید از این گزینه‌ها استفاده کنید.

آشپزخانه سبز گلاسه - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

تغییر دستگیره‌ها

با تعویض دستگیره‌های کابینت‌ها و درها، می‌توانید به سادگی آنها را به روز کنید و به آشپزخانه تازگی ببخشید. این تغییر کوچک، اما قابل ملاحظه است.

بهبود نورپردازی آشپزخانه

با افزودن نورپردازی مناسب، می‌توانید برخی جزئیات و زوایای آشپزخانه را برجسته کنید. استفاده از روشنایی مناسب و لامپ‌های LED باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و تغییر جو آشپزخانه می‌شود.

آشپزخانه سفید طوسی - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

روش های نوسازی آشپزخانه کم هزینه

تعویض شیرآلات آشپزخانه

با تعویض شیرآلات در آشپزخانه مانند شیر آب می‌توان تغییر خوبی در نوسازی آشپزخانه ایجاد کرد. شما می‌توانید تمام آیکون‌های فلزی آشپزخانه را به یک شکل دربیاورید. مثلا رنگ دستگیره کابینت‌ها را همرنگ با شیرآلات انتخاب کنید. شما می‌توانید با کاشی تزیینی بخشی از آشپزخانه خود را تزیین کرده که باعث تغییر و زیبایی خاصی می‌شود.

مزایا و معایب روکش ژله ای مبل + نحوه درست شستشوی کار مبل ژله ای

تعویض وسایل آشپزخانه

وسایل آشپزخانه جز جدایی ناپذیر آشپزخانه هستند. می‌توانید برای تغییر در آشپزخانه خود وسایل آن را عوض کنید. اما اگر هزینه‌های تغییر لوازم باعث افزایش هزینه‌ی شما می‌شود.

می‌توانید تغییراتی در ظاهر آنها ایجاد کنید. تغییر دادن رنگ‌ آنها و یا پتینه کاری بر روی آنها و یا حتی تغییر پارچه صندلی‌های میز نهارخوری می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی باشد. اگر کابینت‌های شما سالم هستند می‌توانید برای ایجاد تغییر، پیشخوان خود را تعویض کنید. اینکار هزینه کمی دارد اما تغییر به سزایی در نوسازی آشپزخانه ایجاد می کند.

استفاده از تزئینات و اکسسوری آشپزخانه

با افزودن تزئینات کوچک مانند قاب عکس، سبد های تزئینی و پرده‌ها، می‌توانید جلوه‌ای جدید به آشپزخانه ببخشید. همچنین، با استفاده از لوازم جانبی مانند گلدان‌ها و ظروف زیبا، آشپزخانه را زیباتر و دل‌نشین‌تر کنید.

کاربرد شلف در آشپزخانه بسیار مورد علاقه طراحان دکوراسیون آشپزخانه واقع شده چرا که شلف یکی از بهترین راهکارها برای نمایش وسایل جذاب شما در آشپزخانه است.

آشپزخانه سفید زیر پله با دکور گیاه - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

نظم دادن و تمیزکاری

با نظم دادن به آشپزخانه و تمیز کردن آشپزخانه به طور دقیق، می‌توانید به طور قابل ملاحظه‌ای به ظاهر آشپزخانه تغییر دهید. نگهداری منظم از وسایل آشپزخانه و داشتن سطح‌های تمیز و براق، تأثیر بزرگی در بهبود وضعیت آشپزخانه خواهد داشت.

تميز كردن چربی كابينت آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

تمیز کردن آشپزخانه توسط مرد و دختر بچه - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

مرتب کردن مواد غذایی و داخل کابینت ها

سبد ها و قوطی‌های فلزی و پلاستیکی انتخابی اقتصادی برای ذخیره‌سازی اجناس مختلف هستند. می‌توانید آنها را در یک قفسه قرار داده و سازماندهی کنید. در صورتی که قفسه‌های شما باز هستند، می‌توانید یک نوع ظروف را انتخاب کرده و آشپزخانه‌ی خود را مرتب و هماهنگ به نظر برسانید.

با استفاده از این راهکارها، می‌توانید آشپزخانه خود را با هزینه کم و به سادگی به‌روز کنید و به آن تازگی و جذابیت ببخشید.

تمیز کردن کشو آشپزخانه - نوسازی آشپزخانه کم هزینه

سخن آخر

نیاز نیست برای انجام تغییرات در آشپزخانه ، اقدام به پرداخت هزینه‌های گزاف کنید و پول زیادی بپردازید؛ بلکه با انجام تغییراتی که چندان هزینه‌بر نباشند و خودتان هم از پس انجام آن‌ها بر آیید، می‌توانید آنچه که از تغییر و تحول مد نظرتان است را در آشپزخانه ایجاد کنید. ما در این محتوا، چند ایده کم هزینه و پر هزینه برای نوسازی آشپزخانه به شما ارائه دادیم.

در نظر داشته باشید، آشپزخانه به طور مداوم و مستمر، نیاز به تمیزکاری و مراقبت دارد و در صورتی که تمیزکاری آن را نادیده بگیرید و یا پشت گوش بیندازید، کثیفی و ذرات چربی، همه را جا را فرا خواهد گرفت. تمیزکاری‌های فصلی، فرصت خوبی است تا هر بار، دستی به سر و گوش آشپزخانه بکشید و از راهکارهای ارائه شده برای نوسازی آشپزخانه استفاده کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

1 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *