افتتاح حساب ترکیه
کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه چیست؟  تا حالا فکر می‌ کردید که قرص‌ ماشین ظرفشویی را فقط برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی استفاده می کنند؟ باید بدانید این قرص ها  کاربرد وسیع‌ی در تمیزکاری خانه دارند. در این مقاله شادمگ  کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی در خانه و نظافت و تمیزکاری منزل را بررسی خواهیم کرد.

کاربرد اصلی قرص ماشین ظرفشویی

قرص‌های ماشین ظرفشویی در مارک‌ها و برندهای خیلی زیادی تولید می‌شوند، اما همه آن‌ها ترکیبات و هدف کلی یکسانی دارند. این قرص‌های کوچک به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که دقیقاً در محفظه مخصوص ظرفشویی قرار می‌گیرند، این محفظه در قسمت داخلی درب ماشین ظرفشویی قرار دارد.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

در هنگام شستشوی ظروف، درب محفظه را باز می‌کند و قرص موجود در آب حل می‌شود. می‌توانیم بگویم هدف و کاربرد اصلی قرص ماشین ظرفشویی همین است. البته علاوه بر اهمیت قرص ها چیدن ظرف در ظرفشویی هم مهم است. اما این قرص‌ها کاربردهای جالب دیگری نیز دارند که باعث درخشانی چیزهای مختلف می‌شوند که می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی در خانه

طرز استفاده از قرص ماشین ظرفشویی را بلد هستید؟ قرص‌های ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی علاوه بر استفاده در ماشین ظرفشویی و تمیز کردن ظروف می‌توانند برای درخشندگی و براق کردن سطوح استفاده می‌شود.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

قرص ماشین ظرفشویی را در ماشین لباسشویی بیندازید

استفاده از یک قرص ماشین ظرفشویی در مخزن ماشین لباسشویی، نه تنها باعث می‌شود لباس‌ها تمیزتر و درخشان‌تر شود، بلکه بوی بد ماشین لباسشویی را بعد از فقط یک بار شستن لباس‌ها با قرص ماشین ظرفشویی از بین می‌برد.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

 از بین بردن لکه‌های روی فلاسک و قمقمه

یکی از کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی از بین بردن لکه‌های چای و قهوه‌ روی فلاسک است. قرص‌های ماشین ظرفشویی برای پاک کردن قمقمه‌های کثیف چای یا قهوه، عالی عمل می‌کنند. حتی زمانی که داخل آنها بسیار تیره و قهوه‌ای شده باشد.

برای تمیز کردن سطوح داخلی قمقمه یا فلاسک چای، فقط ۱ قرص ماشین ظرفشویی را به همراه مقداری آب جوش، در قمقمه بریزید. سپس درپوش را دوباره روی آن قرار دهید و حدود ۱۲ ساعت صبر کنید. خواهید دید که قمقمه شما مثل روز اول نو و درخشان می‌شود.

 شست و شوی پارچه‌های تنظیف با قرص ظرفشویی

قرص‌های ظرفشویی، پارچه‌هایی را که با آنها آشپزخانه را تمیز می‌کنید و برق می‌اندازید، خیلی خوب می‌شویند و به بافت آنها آسیب نمی‌رسانند. این یک ایده عالی است که برای جلوگیری از خراب شدن و خشن شدن پارچه‌های کتانی تنظیف، از این قرص‌ها برای شستن آنها استفاده کنید.

فر را با قرص ماشین ظرفشویی تمیز کنید

تمیز کردن سطوح داخلی و درب فر گاز یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد با آن مشکل دارند. قرص‌های ماشین ظرفشویی برای پاک کردن این سطوح به خوبی عمل می‌کنند، به خصوص برای برق انداختن قسمت زیرین اجاق گاز که به سختی تمیز می‌شود.

روش های ساده نگهداری از شیر خشک باز شده و آماده | این علائم خطرناک هستند !

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

یک قرص ماشین ظرفشویی را به مدت ۱۰ دقیقه در آب گرم حل کنید. دستکش بپوشید و شروع به مالیدن مخلوط روی نواحی کثیف کنید. سپس با اسفنج یا دستمال کاغذی داخل فر را تمیز کنید.

 با قرص ظرفشویی لباس‌های رنگ گرفته را تمیز کنید

رنگ دادن لباس‌ها در ماشین لباسشویی یک مشکل متداول است. یکی از کاربردهای قرص‌ ظرفشویی از بین بردن این لکه‌های رنگی است. در این مواقع فقط کافی است لباس‌های سفید را دوباره با یک قرص ماشین ظرفشویی بشویید تا پاک شوند.

 ظروف ضد حرارت را بشویید

ظروف پیرکس یا ظرف‌هایی که در فر یا مایکروفر می‌گذارید، معمولا از لکه‌های چربی و باقیمانده غذا در امان نمی‌مانند. برای پاک کردن این ظروف داخل آنها را مقداری آب داغ بریزید. سپس یک قرص ماشین ظرفشویی را در آن بیندازید. برای چند ساعت (یا حتی یک شب) ظرف را کنار بگذارید. سپس آن را به راحتی بشویید.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

 لکه‌ها را از روی دیوارها و کف‌ پاک کنید

برای والدینی که کودکشان به نقاشی کشیدن روی دیوارها یا کفپوش علاقه دارد، قرص‌های ظرفشویی یکی از نجات‌دهنده‌ها است. شما می‌توانید با قرص‌های ماشین ظرفشویی خط‌های خودکار، مداد یا ماژیک را از روی دیوار و کف پاک کنید.

برای تمیز کردن دیوار کافی است یک قرص ماشین ظرفشویی را در ۳.۵ لیتر آب گرم حل کنید. سپس با یک پارچه تمیز آغشته به این محلول، دیوار و کف را با محلول به دست آمده پاک کنید.

تمیز کردن مبلمان فلزی با قرص ماشین ظرفشویی

از کاربرد قرص ماشین ظرفشويی در نظافت منزل برای تمیز کردن مبلمان فلزی و پلاستیکی غافل نشوید. قطعاً مبلمان پلاستیکی و یا فلزی نیز مانند سایر وسایل منزل گردوغبار را به خود جذب می‌کنند. پس اگر مبلمان فلزی و پلاستیکی شما پر از گردوغبار هستند بهتر است از قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

برای این کار یک عدد از قرص‌ها را با یک‌کاسه آب مخلوط نماید و به کمک یک اسفنج تمیز و نرم روی سطح مبلمان بکشید.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

 از بین‌ بردن لکه‌های گازوئیل و روغن با قرص ماشین ظرفشویی

اگر بگوییم که برای از بین برون لکه‌های گازوئیل و روغن می‌توانید از قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنید، حتما تعجب خواهید کرد!

لکه‌های ناخوشایند نفت و گاز واقعاً ظاهر یک راهرو یا گاراژ را خراب می‌کند پس اگر این اتفاق برای راهروی خانه شما افتاده است اصلاً نگران نباشید. برای رفع این مشکل، یک قرص ماشین ظرفشویی را مرطوب کنید تا خوب شکننده شود. خمیر را روی ناحیه لکه بمالید و اجازه دهید برای چند روز خیس بخورد. سپس، لکه را بشویید!

تمیز کردن لکه قهوه درون فنجان با قرص ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از موارد کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در نظافت منزل، تمیز کردن لکه قهوه در فنجان است. اگر فنجان‌های شما دارای لکه‌های قهوه و چایی هستند، ما برای شما یک راه‌حل بی‌نظیر داریم.

لاغری سریع در 3 روز با یک رژیم جادویی و مفید

برای این کار شما باید آب گرم (ظرف را 3/4 پر کنید) و یک قرص ماشین ظرفشویی (یا یک‌تکه از آن) را باهم مخلوط نماید. یک ساعت به فنجان‌ها فرصت دهید سپس آن‌ها را با آب داغ بشویید و از فنجان تمیزتان لذت ببرید. همچنین می‌توانید این ترفند مفید را با گلدان‌های گل، قاب‌ها و بطری‌ها نیز امتحان نماید.

شستن لکه‌های توالت با قرص ظرفشویی

توالت‌ها مخصوصا توالت‌های فرنگی بسیار مستعد گرفتن لکه و لعاب زرد رنگ آب هستند. برای مقابله با کثیفی مشکل ساز توالت، کافی است یک قرص ماشین ظرفشویی را داخل توالت بیندازید. سپس صبر کنید تا قرص داخل آب، حل شده و یک محلول تشکیل شود.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

کمی صبر کنید و بعد با یک برس ناحیه کثیف و لعاب گرفته را بشویید. در نهایت تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیفون را بزنید یا با شلنگ آب، سنگ توالت را شست‌وشو دهید.

 صندلی‌های بالکن و حیاط را بشویید

اغلب میزها و صندلی‌های داخل بالکن یا حیاط، بعد از باربیکیوی آخر هفته بسیار کثیف و چرب می‌شوند. برای پاک کردن این صندلی‌ها، یک قرص ماشین ظرفشویی را در آب داغ بیندازید و صبر کنید تا حل شود، سپس با یک اسفنج یا اسکاچ، کثیفی را پاک کنید.

لکه‌های قهوه را از روی ماگ و لیوان پاک کنید

یکی از کاربردهای قرص ظرفشویی پاک کردن لکه‌های قهوه از روی لیوان یا دیگر ظروف است. برای این کار، ظرفی را با آب داغ پر کنید و قرص را داخل آن بیندازید. ظرف‌های لکه‌دار را داخل محلول بگذارید و اجازه دهید به مدت حدود یک ساعت داخل آن بماند.

هر از گاهی محلول را هم بزنید تا تاثیر آن بیشتر شود. در آخر ظرف‌ها را با اسکاچ بشویید و با آب گرم آبکشی کنید.

 با قرص ماشین ظرفشویی ظروف فلزی و استیل را جلا دهید

برای برق انداختن کاردها، قاشق و چنگال و ظروف استیل ضد‌زنگ، یک قرص ماشین ظرفشویی را در مقداری آب گرم حل کنید. سپس محلول را روی کارد و چنگال کثیف بمالید. وقتی ظروف برق افتادند، آن‌ها را با یک پارچه تمیز کنید. در نهایت ظروف را با آب گرم آبکش و خشک کنید.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

سینک ظرفشویی را برق بیندازید

شما می‌توانید به همین راحتی سینک آشپزخانه خود را مثل روز اول با قرص ظرفشویی برق بیندازید. برای از بین بردن لکه‌های داخل سینک، کافی است سینک را با آب ولرم پر کنید و یک قرص را در آن بیندازید. اجازه دهید قرص حل شود. یک شب تا صبح صبر کرده و بعد آب سینک را خالی کنید.

 تمیز کردن سطل زباله با قرص ماشین ظرفشویی

برای بهره بردن از کاربردهای قرص ظرفشویی برای تمیز کردن سطل زباله، یک قرص را داخل آن سطل قرار دهید و به آن مقداری آب گرم اضافه کنید. با این روش از شر زباله‌ها و کثیفی‌های خشک شده داخل سطل و همچنین بوی بد ناشی از آنها، به راحتی خلاص می‌شوید.

فرمول طلایی برای حل مشکل تمیز نشدن لباس در لباسشویی

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

اگر این سطل زباله بیش از حد کثیف است، از دو قرص ظرفشویی استفاده کنید. به مدت حدود ۳۰ دقیقه یا بیشتر صبر کنید، سپس داخل آن را آب را بریزید و ظرف را بشویید.

دستگاه سرخ کن را با قرص ظرفشویی تمیز کنید

برای تمیز کردن دستگاه سرخ کن با قرص ماشین ظرفشویی، داخل ظرف را تقریبا به اندازه ۳/۴ حجم آن پر از آب کنید و یک قرص ظرفشویی را داخل آن بیندازید. سپس دستگاه را به مدت ۱۰ دقیقه روی بالاترین دما روشن کنید. بعد از این مدت، سرخ کن را خاموش کنید و سطح داخلی آن را به راحتی و بدون دردسر بشویید.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

 پاک کردن یخچال با قرص ظرفشویی

بو گرفتن یخچال به خاطر ماندن غذاهای فاسد شده یک مشکل عادی است. گاهی اوقات هم ذرات غذا داخل یخچال می‌ماند و خشک می‌شود. برای پاک کردن سطوح داخلی یخچال و از بین بردن بوی نامطبوع آن، می‌توانید از محلول قرص ماشین ظرفشویی و آب گرم کمک بگیرید.

معجزه قرص ماشین ظرفشویی در تمیز کردن مبل و موکت

ذرات سوختگی را از تابه‌ها و قابلمه‌ها پاک کنید

یکی دیگر از کاربردهای قرص ظرفشویی پاک کردن ذرات باقی‌ مانده و سوخته غذاهای داخل قابلمه و تابه‌ها است. برای این کار، داخل این ظروف را آب بریزید و قرص را در آن حل کنید. سپس به مدت یک دقیقه یا بیشتر آن‌ها را روی حرارت بگذارید تا آب داخل آن شروع به داغ شدن و جوشیدن کند.

بعد حرارت را خاموش کنید. صبر کنید تا دمای آب پایین بیاید. بعد از آن با اسکاچ، ذرات سوختگی را جدا و پاک کنید.

تمیز کردن لکه چربی روی گاز یکی از سخت ترین مرحله های نظافت آشپزخانه است.این کار را با ترفندهای شادمگ ساده انجام دهید.

 لکه‌های زرد پیراهن‌ های سفید را پاک کنید

لباس‌های سفید اغلب پس از استفاده طولانی مدت، به خصوص در ناحیه زیر بغلشان رنگ زرد می‌گیرند. برای از بین بردن این لکه‌ها، می‌توانید یک قرص ظرفشویی را در یک تشت با آب گرم حل کنید و لباس را در آب بیندازید.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در خانه

کمی صبر کنید تا قرص حل شود و لباس‌ را با آن بشویید تا از شر زردی و لکه‌ها خلاص شوید. این قرص‌ها حتی لکه‌های قدیمی را به خوبی پاک کرده و لباس شما سفیدتر می‌شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

4 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *