افتتاح حساب ترکیه
فواید یوگا برای لاغری

فواید یوگا برای لاغری شوخی نیست ؛ ما در این مطلب به شما ثابت می کنیم که یوگا فقط برای افزایش تمرکز و آرامش نیست. می توانید از این ورزش برای لاغری هم استفاده کنید.

یوگا چیست ؟

تمرین یوگا از رشد فیزیکی، ذهنی و معنوی حمایت می کند و روش افزایش آرامش ذهن است و به شما امکان می دهد بهترین نسخه از خود را بسازید. یوگا همچنین ممکن است ابزار موثری برای کمک به کاهش وزن اصولی باشد، به خصوص انواع فعال‌تر یوگا. و ممکن است متوجه شوید که آگاهی به دست آمده از طریق یک تمرین آرام و آرام یوگا به کاهش وزن نیز کمک می کند.

فواید یوگا برای لاغری

بسیاری از کارشناسان موافقند که یوگا به روش های مختلف برای دستیابی به وزن سالم عمل می کند. بیایید در این مقاله نگاهی به چند تا از این راه ها بیندازیم.

آیا یوگا باعث لاغری می‌شود؟

شاید شما یوگا را ورزش ذهن بدانید اما مطالعات نشان می‌دهد که این ورزش روی کاهش وزن و چربی‌سوزی نیز اثر دارد. هرچه شدت تمرینات را افزایش دهید، تاثیر یوگا در کالری سوزی افزایش می‌یابد.

ورزش آرامش‌بخش یوگا تاثیر بسزایی در ارتقا سلامتی دارد؛ عضلات را تقویت می‌کند، خواب را بهبود می‌بخشد و استرس را کاهش می‌دهد. اما آیا به کاهش وزن هم کمک می‌کند؟ از چندین راه مختلف یوگا می‌تواند کالری‌سوزی را افزایش داده و در لاغری موثر واقع شود. یوگا اگر درست انجام گیرد، به طور کلی باعث تغییر سبک زندگی شما می‌شود و این خود به نوبه خود می‌تواند موجب افزایش فعالیت بدنی شده و پرخوری را کاهش دهد. همچنین دیگر مزیت یوگا این است که استرس را کم می‌کند و از این طریق هم از پرخوری‌های عصبی ممانعت به عمل می‌آورد. تاثیر یوگا در لاغری موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

‏فواید یوگا برای لاغری

افزایش سرعت متابولیسم بدن: تمرینات یوگا می‌تواند سرعت متابولیسم بدن را افزایش داده و به شما کمک کند کالری را به طور موثرتری بسوزانید.
تقویت عضلات: بسیاری از حرکات یوگا گروه‌های ماهیچه‌ای مختلف را درگیر می‌کنند و باعث رشد و تقویت عضلات می‌شوند.
کاهش استرس: یوگا سطح استرس و کورتیزول را کاهش می‌دهد. همچنین احتمال افزایش وزن ناشی از استرس را نیز کمتر می‌کند.
تغییر عادات غذایی: یوگا شما را به انجام عادات غذایی آگاهانه تشویق می‌کند، در مقابل نیز پرخوری و غذا خوردن احساسی را کاهش می‌دهد.
افزایش آگاهی: تمرین یوگا خودآگاهی را پرورش می‌دهد، و شما را نسبت به نیازهای بدن و سیگنال‌های گرسنگی و سیری آگاه‌تر می‌کند.
کمک هضم بهتر غذا: برخی حرکات یوگا و تمرینات تنفسی می‌توانند به هضم غذا کمک کرده و نفخ و ناراحتی را کاهش دهند.
هورمون‌های متعادل: یوگا می‌تواند به تعادل هورمون‌های مرتبط با مدیریت وزن مانند انسولین و کورتیزول کمک کند.
بهبود خواب: یوگا باعث افزایش کیفیت خواب می‌شود.
کاهش هوس خوراکی‌های مضر: تمرینات منظم یوگا می‌تواند هوس خوردن غذاهای ناسالم را کاهش دهد.
افزایش انرژی: یوگا سطح انرژی کلی را افزایش داده و به شما انگیزه می‌دهد تا در طول روز فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید.

فواید یوگا برای لاغری

نکته

به یاد داشته باشید که در حالی که یوگا می‌تواند بخش ارزشمندی از یک مسیر کاهش وزن باشد، زمانی که با یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم قلبی عروقی ترکیب شود بیشترین تاثیر را دارد. همیشه قبل از شروع هر رژیم تناسب اندام یا کاهش وزن جدید با یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی مشورت کنید.

تمرین بدنسازی در خانه را با شادمگ پیش ببرید.

حرکات یوگا برای لاغری ران

چربی بیش از حد بدن در قسمت پایین بدن نتیجه عادات غذایی نامناسب، ورزش نکردن، سن، هورمون‌ها و وراثت است. با این حال، انجام حرکات مناسب یوگا ممکن است به کاهش سریع چربی لگن و ران کمک کند.

با این وجود داشتن یک رژیم غذایی متعادل هم مهم است. در اینجا چند آسانا یوگا وجود دارد که باید برای جلوگیری یا از بین بردن چربی اضافی و لاغری ران انجام دهید.

۱. Utkatasana

این حرکت به عنوان حرکت صندلی هم شناخته شده است. این آسانا عضلات را در پاها، به ویژه باسن و ران‌ها درگیر می‌کند. نشستن روی صندلی آسان است، اما زمانی که روی یک صندلی خیالی نشسته‌اید، عضلات تحت فشار قرار می‌گیرند. این پاها است که وزن بدن، به خصوص عضلات در باسن و ران‌ها را تحمل می‌کنند.

این تمرین نه تنها به کاهش چربی کمک می‌کند و پاها را می‌کشد، بلکه آن‌ها را تقویت هم می‌کند. برای انجام این کار به درستی، مستقیما در تاداسانا ایستاده باشید. همانطور که در صندلی خیالی نشسته، به آرامی باسن پایین و زانو را خم کنید. در حالی که تنفس را ادامه می‌دهید، چند ثانیه طول می‌کشد و سپس به آرامی آزاد می‌شود.

۲. ویرابهادراسانا (ژست جنجگو)

این آسانا همچنین به عنوان ژست جنگجو شناخته می‌شود که عمدتاً روی قسمت داخلی ران‌ها کار می‌کند. بهترین جنبه این است که این ژست نواحی عضلانی بیشتری را هدف قرار می‌دهد زیرا هر دو پا به طور جداگانه تمرین می‌کنند.

سرکه سیب برای لاغری و معجزه هایش | بهترین زمان مصرف سرکه سیب

پاهای خود را طوری گشاد کنید که به میزان قابل توجهی از عرض لگن فاصله داشته باشند. از پاشنه چپ خود برای زمین زدن خود استفاده کنید در حالی که پاشنه راست را طوری بچرخانید که انگشتان پا به سمت بیرون قرار گیرند. قوس پاشنه چپ شما باید با قوس پای راست شما مطابقت داشته باشد.

همانطور که بازوهای خود را به گونه‌ای دراز می کنید که در راستای شانه‌های شما قرار گیرند، باسن خود را پایین بیاورید و سپس انرژی را به سمت بیرون بدهید. با حفظ وضعیت بدن، تمرکز خود را به جلو تغییر دهید. در حالی که نفس‌های عمیق و ثابت می‌کشید، وضعیت را حفظ کنید و سپس رها کنید. همین کار را در طرف دیگر تکرار کنید.

لاغری شکم بدون ورزش هم ممکنه.

۳. ناتاراجاسانا

این ژست فوق العاده، باعث تحریک و کشش خم کننده لگن می‌شود. با این ژست عضلات داخلی و خارجی ران‌ها تمرین داده می‌شود. از آنجایی که فرد روی یک پا تعادل دارد، این حالت پاها را تقویت می‌کند. هر ماهیچه در ساق پا، از لگن تا پا، فشرده و کشیده می‌شود. پاها جریان خون بهبود یافته‌ای دریافت می‌کنند که آن‌ها را با مواد مغذی و اکسیژن پر می‌کند.

۴. تاداسانا

با تاداسانا شروع کنید. هنگامی که پای راست خود را بالا می‌برید و پشت خود می‌چرخانید، پای راست شما باید موازی با زمین باشد. با خم کردن زانوی راست و دراز کردن بازوی راست به سمت انگشت شست پای راست، کشش را انجام دهید. وقتی پای راست را گرفتید، بازوی چپ خود را به جلو دراز کنید. در حالی که عمیق و آهسته دم انجام می‌دهید، چند ثانیه در این حالت بمانید. بعد از رها کردن از طرف دیگر این کار را تکرار کنید.

۵. آپاویستا کوناسانا

این آسانا به طرز شگفت انگیزی در قسمت خلفی پاهای شما کار می‌کند. این نه تنها روی قسمت داخلی ران‌ها که نادیده گرفته شده کار می‌کند، بلکه کشش مناسبی به آن‌ها می‌دهد. این نرمش فوق العاده، با نیازهای خانم‌ها طراحی شده است و همچنین قدرت و انعطاف پذیری را افزایش می‌دهد.

فواید یوگا برای لاغری

۶. Dandasana

اول از همه دراز بکشید. پاهای خود را تا حد امکان از هم باز کنید. بعد از آن کف دست خود را به وسط بیاورید. اگر انعطاف پذیری دارید، بدن خود را به سمت جلو حرکت دهید و سعی کنید بالاتنه خود را روی زمین قرار دهید و در آخر چانه و سرتان استراحت کنند. اگر نه، بگذارید سرتان آویزان شود و آرنج‌هایتان را خم کنید. چند نفس عمیق بکشید، سپس به آرامی بلند شوید و پاهای خود را به هم نزدیک کنید.

۷. جانو سیرساسانا

Janu Sirsasana ران‌ها و مفاصل ران را تقویت می‌کند و در عین حال هدف آن افزایش انعطاف پذیری همسترینگ و زیر گروه‌های آن‌ها است. علاوه بر اینکه عضلات پا کشیده می‌شوند که در این بین کمر و ستون فقرات نیز بیشتر کشیده شده و به گردش آزادتر خون در این نواحی کمک می‌کند. ماهیچه‌ها از این طریق تغذیه می‌شوند و این ناحیه را سالم نگه می‌دارد. هنگامی که برای مدت طولانی انجام شود، این ژست به آرامش ذهن و در عین حال تقویت پاها کمک می‌کند.

۸. بادها کوناسانا

این آسانا یک بازکننده باسن عالی است. دامنه حرکتی باسن نیز افزایش یافته است. توده بدون چربی در حالی ایجاد می‌شود که قسمت داخلی ران شما کشیده و فشرده شده باشد. اساساً این ژست، باسن و ران را ورزش می‌دهد و برای آن‌ها کاملاً مفید است.

روی تشک بنشینید، پاهای خود را دراز کنید. زانوهای خود را تا کنید و پاهای خود را به مرکز بیاورید. پشت خود را صاف کنید و پاهای خود را به هم وصل کنید. با کف دست، پاهای خود را حمایت کنید. حالا تا جایی که می‌توانید زانوهایتان را روی زمین بیاورید. پس از چند دقیقه وضعیت را رها کنید.

‏یوگا و لاغری شکم

چاقی در ناحیه شکم مضر است و سلامت شما را در درازمدت به خطر می‌اندازد. یکی از اثرات منفی معمول چربی بیش از حد شکم احساس تنبلی و خستگی است. یوگا می‌تواند تجربه خوبی برای کاهش چاقی شکمی شما باشد.

فواید یوگا برای لاغری

‏۱. Ustrasana (ژست شتر)

در حالی که نشسته‌اید و زانو می‌زنید، دست‌های شما باید روی باسن باشد. زمانی که کمرتان را قوس می‌دهید، کف دست‌هایتان را روی پاهایتان بگذارید. حالت خنثی گردن را حفظ کنید. شما باید این وضعیت را برای چند نفس نگه دارید. پس از بیرون آمدن نفس، با احتیاط از جایی که بودید به عقب برگردید. دستان خود را به سمت عقب بکشید و در حالی که می‌ایستید روی باسن خود قرار دهید.

‏۲. Halasana (حالت گاو آهن)

در حالی که به پشت دراز کشیده‌‌اید، کف دست‌ها باید روی زمین در کنار شما باشد. با استفاده از عضلات مرکزی بدن، پاهای خود را ۹۰ درجه بالا بیاورید. کف دست خود را محکم روی زمین بگذارید. پاها باید زیر سر جمع شوند. در صورت لزوم، کمر خود را با کف دست حمایت کنید. برای چند نفس، وضعیت خود را حفظ کنید. بهتر است چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه این موقعیت را حفظ کنید.

‏۳. Padahasthasana (ژست کف دست به پا)

نفس عمیق بکشید، سپس به آرامی باسن خود را به سمت جلو جمع کنید تا زمانی که بتوانید بینی خود را به زانو برسانید. کف دست‌ها را به سمت پایین در کناره‌های پا قرار دهید. اگر مبتدی هستید، می‌توانید برای این کار به آرامی زانوهای خود را خم کنید.

درد استخوان پا و دست را جدی بگیرید ! بررسی علت و درمان

۴. سانتولاناسانا (حالت پلانک)

در حالی که روی شکم دراز کشیده‌اید، کف دست خود را زیر شانه‌های خود قرار دهید. زانوها، لگن و بالاتنه خود را بلند کنید؛ با انگشتان پا زمین را محکم بگیرید. تراز بودن ستون فقرات، لگن و زانوهای خود را بررسی کنید. با بازوهای صاف، مچ دست خود را درست زیر شانه‌ها قرار دهید و برای مدتی در جایگاه خود باقی بمانید.

‏۵. Vasishtasana (پلانک کناری)

از حالت پلانک دست راست را از روی زمین بلند کرده و کف دست چپ را محکم روی سطح قرار دهید. پای راست خود را از روی زمین بلند کرده و در حالی که تمام بدن را به سمت راست می‌چرخانید، آن را روی پای چپ ضربدری کنید. دست راست خود را دراز نگه دارید، انگشتان را به سمت بالا، بالای سر نگه دارید. سعی کنید به طور همزمان با پاها، زانوها و پاشنه پا تماس داشته باشید. شانه‌ها و بازوها در یک خط مستقیم قرار دارند. در حالی که سر را حرکت می‌دهید به دست راست خود خیره می‌شوید، موقعیت را برای مدتی حفظ کنید. در سمت چپ، این روند را تکرار کنید.

چربی سوزی حرکات یوگا برای لاغری شکم و پهلو

‏ به طور معمول تمرینات یوگا برای کاهش چربی شکم شامل موارد زیر می‌شوند:

فواید یوگا برای لاغری

حرکات یوگا توضیح حرکات
تاداسانا ژست کوه
سوریا نامسکار سلام بر خورشید
پاداهاستاسانا خم به جلو ایستاده
پاسچی موتان آسانا خم به جلو نشسته
پاواناموکتاسانا ژست تسکین دهنده باد
ناوکازانا ژست قایق
اوتانپاداسانا ژست پای بلند
مارجاریاسانا ژست گربه گاو یا ژست گربه
بوجانگاسانا ژست کبرا
شاواسانا ژست جسد

ورزش یوگا برای تنبلی تخمدان

زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک در مقایسه با زنانی که این بیماری را ندارند، میزان مقاومت به انسولین بالاتری را تجربه می‌کنند. مقاومت به انسولین بر توانایی بدن شما برای استفاده از قند خون برای انرژی تأثیر می‌گذارد.

براساس گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری‌های گوارشی و کلیوی، پزشکان کمبود فعالیت بدنی و اضافه وزن را به عنوان عوامل بالقوه کمک‌‌کننده به مقاومت به انسولین می‌دانند.

همه زنان مبتلا به PCOS اضافه وزن ندارند. خبر خوب این است که می‌توان در صورت وجود علائم تنبلی تخمدان صرف نظر از وزن خود، انجام ورزش را برای سلامتی در برنامه خود قرار داد که در این بین یوگا یکی از گزینه‌های مناسب است.

فواید یوگا برای لاغری

تاثیر یوگا بر کیفیت خواب و کاهش وزن

ورزش یوگا می تواند تاثیر مثبتی بر کیفیت خواب شما داشته باشد. با تمرین مداوم یوگا، ممکن است متوجه شوید که راحت تر به خواب می‌روید و خواب عمیق‌تر و آرام‌تری را تجربه می‌کنید. توصیه می شود برای حفظ سلامتی و تندرستی هر شب 6 تا 9 ساعت بخوابید.

خواب با کیفیت با کاهش وزن ارتباط مستقیم دارد. مطالعه ای که در سال 2018 انجام شد نشان داد افرادی که پنج بار در هفته خواب کافی نداشتند در مقایسه با افرادی که الگوهای خواب منظمی داشتند چربی کمتری از دست دادند و کاهش وزن کمتری را تجربه کردند. در این تحقیق هر دو گروه در رژیم غذایی خود محدودیت کالری داشتند و همین مسئله نشان می دهد خواب کم کیفیت یا عدم خواب کافی چطور می تواند تلاش های شما برای لاغری و کاهش وزن را زیر سوال ببرد.

یوگا نیدرا، یک تکنیک آرام سازی یوگا است می تواند در بهبود کیفیت خوای و خواب عمیق و افزایش ذهن آگاهی به شما کمک کند. در طول یوگانیدرا، شما می توانید اهدافی را تعیین کنید که با اهداف کاهش وزن شما هماهنگ باشد.

یک مطالعه در مقیاس کوچک که در سال 2018 بر روی کارکنان مراقبت های بهداشتی انجام شد این بود که به مدت هشت هفته یوگانیدرا را تمرین کردند. این مطالعه نشان داد که سطح هوشیاری آنها، از جمله آگاهی از اعمال و تجربیات درونی بدون قضاوت، افزایش یافته است. اگرچه سطوح خواب آلودگی در طول پروسه تحقیقات تفاوت معنی داری نشان نداد، اما نمرات در طول زمان با تمرین منظم بهبود یافتند. برای اثبات قطعی این مسئله هنوز نیاز به شواهد و تحقیقات بیشتری است.

یوگا برای لاغری و عضله سازی همزمان

یوگا با ساختن توده عضلانی به کاهش وزن و حفظ وزن کمک می کند. به این شکل که شما هم چربی سوزی می کنید و همزمان عضله می سازید. برخلاف وزنه برداری سنتی، یوگا از وزن بدن به عنوان مقاومت استفاده می کند. وقتی حرکت هایی مانند پلانک را انجام می دهید، شانه‌ها، هسته مرکزی، باسن و پاهای شما درگیر می‌شوند و به عضلاتتان تمرین می‌دهند. تبدیل به حالت هایی مانند سگ سر پایین، عضلات مختلف ساعد، شانه ها و عضلات پشت شما را فعال می کند. تمام این فرآیند های عضله سازی به سوزاندن کالری، چربی و کاهش وزن کمک می کند.

تحقیقات نشان می دهد که یوگا می تواند نسبت دور کمر به باسن و شاخص توده بدنی (BMI) را در بزرگسالان سالم کاهش دهد. همچنین مشخص شده است که کلاس‌های یوگای ترمیمی و کندتر می‌تواند سطح گلوکز ناشتا را بهبود بخشد، که نشانه مثبتی برای سلامت متابولیک است.

به طور خلاصه، گنجاندن یوگا در روال خود به شما کمک می کند قدرت داشته باشید، عضلات خود را تقویت کنید و به اهداف کاهش وزن خود کمک کنید.

نکات طلایی داشتن خواب عمیق و با آرامش و بدون استرس

فواید یوگا برای لاغری

ورزش یوگا، افزایش تمرکز حواس و ذهن آگاهی

همانطور که قبل تر گفتیم، ورزش یوگا فقط تمرینات فیزیکی و بدنی نیست. بلکه در مورد افزایش آرامش درونی، تمرکز حواس و حضور در لحظه است. وقتی به تمرکز ذهنی و آگاهی بیشتری در مورد خود می‌رسید بهتر و واضح تر درک می‌کنید که چگونه رژیم های غذایی و سبک زندگی سالم می‌تواند به شما در رسیدن به تناسب اندام کمک کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که تمرینات یوگا و تمرکز حواس می‌تواند به شما در انتخاب بهتر مواد غذایی کمک کند. مطالعه‌ای در سال 2016 نشان داد افرادی که از طریق یوگا تمرکز حواس و ذهن آگاهی را تمرین می‌کنند کمتر در مقابل هوس‌های غذایی ناسالم تسلیم می‌شوند یا به دلایل احساسی و هیجانی غذا می‌خورند. آنها همچنین بیشتر با بدن خود هماهنگ شدند و متوجه شدند که چه زمانی واقعا سیر و راضی هستند.

یوگا به ویژه برای کسانی که از راه های دیگر مثل رژیم غذایی و تمرینات بدنسازی به دنبال کاهش وزن هستند نیز بسیار مفید است. مطالعه دیگری در سال 2017 نشان داد که تمرین تمرکز حواس، که جزء کلیدی یوگا است، می تواند تاثیر مثبتی بر تغذیه و فعالیت های بدنی داشته باشد.

نکته مهم

تمرین یوگا با معده خالی و به صورت ناشتا توصیه می شود که می تواند عادات غذایی سالم تر را به سبک زندگی شما وارد کند. بعد از یک جلسه یوگا، ممکن است متوجه شوید که هوس خوردن غذاهای تازه و فرآوری نشده دارید. همچنین ممکن است لذت آهسته غذا خوردن، مزه مزه کردن هر لقمه و توجه به سیگنال های بدنتان مبنی بر گرسنگی و سیری را کشف کنید. این تغییرات ساده می تواند منجر به کاهش مصرف غذا و رسیده به یک رویکرد سالم تر به غذا خوردن شود.

گنجاندن یوگا و تمرکز حواس در برنامه روزانه شما می تواند تاثیر عمیقی بر تناسب اندام و سلامت کلی شما داشته باشد. با آگاهی بیشتر از بدن، افکار و انتخاب های خود، می توانید تصمیمات سالم تری بگیرید و رابطه مثبتی با غذا و ورزش ایجاد کنید. بنابراین، مت ورزشی خود را باز کنید، نفس عمیق بکشید و سفری به سمت زندگی سالم‌تر و ذهنی آگاه‌تر را در آغوش بگیرید.

برای کاهش وزن و لاغری چند بار باید یوگا انجام دهید؟

برای کمک به کاهش وزن از طریق یوگا، توصیه می شود تا حد امکان به طور مکرر و روزانه تمرین کنید. یا اینکه حداقل 3 تا 5 بار در هفته تمرین کنید و هر جلسه حداقل 1 ساعت طول بکشد.

فواید یوگا برای لاغری

در روزهای باقی مانده، مفید است که تمرین خود را با یک کلاس آرام تر متعادل کنید. کلاس های هاتا، یین و یوگای ترمیمی گزینه های بسیار خوبی برای این روزها هستند.

اگر در یوگا تازه وارد هستید، مهم است که به آرامی شروع کنید و به تدریج تمرین خود را افزایش دهید. با یک جلسه 20 دقیقه ای شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید. این رویکرد به بدن شما اجازه می دهد تا قدرت، انعطاف پذیری داشته باشید و از صدمات و آسیب ها جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که هر هفته 1 روز کامل استراحت کنید تا به بدن خود فرصت ریکاوری بدهید.

برای افزایش فواید قلبی عروقی و اهدافی لاغری و کاهش وزن، تمرین یوگا خود را با فعالیت های دیگری مانند پیاده روی، دوچرخه سواری یا شنا تکمیل کنید.

هنگام نظارت بر پیشرفت خود، بهتر است بلافاصله پس از کلاس یوگا، به خصوص بعد از یوگای گرم، خود را وزن نکنید. در طول کلاس، ممکن است عرق کنید و این مسئله می تواند وزن شما را به طور موقت تغییر دهد. درعوض، هر روز در زمان مشخصی خود را وزن کنید تا میزان پیشرفت خود را دقیق‌تر ارزیابی کنید. به یاد داشته باشید، ثبات کلیدی است. یک روال یوگا را پیدا کنید که برای شما مفید باشد و آن را به بخشی منظم از سبک زندگی خود تبدیل کنید تا از مزایای کاهش وزن و بهزیستی کلی بهره ببرید.

‏برای لاغری با یوگا چند دقیقه در روز باید ورزش کرد؟

برای کاهش وزن تا جایی که ممکن است یوگا را انجام دهید. می‌توانید حداقل ۳ تا ۵ بار در هفته به مدت حداقل ۱ ساعت یک تمرین فعال‌تر و شدیدتر انجام دهید. در روزهای دیگر نیز تمرین خود را با تمریناتی آرام‌تر و ملایم‌تر پیش برده و متعادل کنید. کلاس‌های هاتا، یین و یوگای ترمیمی گزینه‌های عالی هستند.

اگر مبتدی هستید، به آرامی شروع کنید؛ با یک تمرین ۲۰ دقیقه‌ای شروع کرده و به تدریج مدت زمان تمرینات خود را افزایش دهید.

فواید یوگا برای لاغری

این به شما امکان می دهد تا در عین حالی که یوگا برای لاغری را تجربه می‌کنید، قدرت و انعطاف پذیری بدن خود را نیز افزایش دهید و از صدمات جلوگیری کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بهتر است هر هفته ۱ روز کامل را استراحت کنید. همچنین می‌توانید تمرین یوگا را با فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، دوچرخه سواری یا شنا ترکیب کنید تا فواید بیشتری برای قلب و عروق شما و مهمتر از آن تاثیرات یوگا برای لاغری داشته باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

20 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *